خانه / بلاتکلیفی در رابطه‎‎ | سردرگمی در رابطه عاطفی

بلاتکلیفی در رابطه‎‎ | سردرگمی در رابطه عاطفی

0
0
من یک سال دو ماه میشه که با آقا پسری تو رابطه هستم ، ایشون قبلا درخواست رابطه جنسی کرده بودن ولی من قبول نکردم و میخواستم بعد از ازدواج باشه . خانواده هامون تقریبا ۷۰ درصد درجریان هستن دوستیِ ما هستن و یکم مخالفت کردن برای ازدواجمون اما مخالفتشون زیاد نبود . ایشون زیاد از من درخواست رابطه جنسی نمیکرد ولی این مدت یکم بیشتر شد و در نهایت امشب یه موقعیتی پیش اومد که تقریبا به زور بامن رابطه برقرار کردن و بکارتمو از دست دادم. ما خیلی همو دوست داریم و قصدمونم واقعا ازدواجه و از هر لحاظی من ایشونو بررسی کردم و مناسبه اما حسی که الان دارم اینه : عذاب وجدان از اینکه نمیخواستم الان این اتفاق بیفته  ، سردرگمی ، ترس از آینده که اگه به هر دلیلی ازدواج نکردیم من چی میشم؟ آبروم چی؟ آیندم چی؟ اگه آزمایش خونمون به هم نخوره چی؟ اگه خانواده ها موافقت نکنن چی؟ اگه من با یکی دیگه ازدواج کنم حالا که بکارتمو از دست دادم چی؟ این راه باز نشه که فقط بخواد از من سواستفاده کنه ؟‌ من از الان به بعد باید چیکار کنم؟ میدونم با این اتفاقی که افتاده پس ممکنه هر دفعه بخواد با من رابطه داشته باشه ،چیکار کنم در این زمینه؟ میخوام جوری نشه حالا که به خواستش رسیده ولم کنه بره یه وقت .‌ و اینکه ما هردوتامون ۲۳ سالمون هست ، ایشون هم سرکارن هم وضعیت مالیشون خوبه هم خانوادش با اصل و نسبن.

پاسخ مشاور به سوال بلاتکلیفی در رابطه

سلام دوست عزیز

با توجه به اینکه قصد شما از برقراری رابطه ازدواج است و احساس خوبی نسبت به رابطه جنسی از ازدواج ندارید و نزد خانواده ی شما نیز این مسئله پذیرفته شده نیست، بهتر است قاطعانه این موضوع را با دوست پسر خود در میان بگذارید که دیگر قصد داشتن رابطه ی جنسی خارج از چارچوب ازدواج با او ندارید و ترجیح می دهید رابطه ی جنسی را پس از ازدواج داشته باشید. اینکه یک پسر نیاز جنسی داشته باشد، امری طبیعی است، اما اگر به زور و بی توجه  به عدم تمایل شما با شما رابطه برقرار کرده است، نشانه ی خوبی نیست، زیرا رابطه ی جنسی باید بر اساس تمایل دو طرف باشد و در غیر این صورت، حتی اگر بین دو طرفی که در ارتباط عاطفی اند با اعمال زور انجام شود، تجاوز به حساب می آید و شما باید در این مورد نیز با او صحبت کنید که در صورت تکرار دوباره ی چنین اتفاقی با او قطع رابطه خواهید کرد.

در چنین مواردی باید برای بیان خواسته ی خود جرات مندی و قاطعیت به خرج دهید و مرزهای خود را تعیین کنید، ما انسان ها حتی در صمیمی ترین روابط خود نیز باید مرزگذاری داشته باشیم. اگر قرار است شخصی ما را به خاطر این که مخالفت خود را با او ابراز داشته ایم، رها کند، یعنی این شخص به خواسته ها و نیازهای ما احترام نمی گذارد و فقط خواسته و نیازخودش برای او اهمیت دارد. پس بدون نگرانی، قاطعانه با او در این موارد صحبت کنید. همچنین این کار، محکِ خوبی هم در مورد اوست که چگونه، به این صحبت های شما واکنش خواهد داد.

دوست پسرم ازم رابطه میخواد

اما اگر شما نیز در برقراری رابطه جنسی تمایل داشته اید اما صرفا به خاطر آبرو و شرایط و نگرانی هایی دارید، (که نگرانی های به جایی محسوب می شوند) ولی در عین حال نمی خواهید رابطه ی خارج از ازدواج با او داشته باشید، باید از او بخواهید برای ازدواج پیش قدم شود و مقدمات ازدواج یا نامزدی را فراهم کند. چون احتمالا چنین مشکلات و چالش هایی ادامه دار خواهد بود.

به خصوص پس از صحبت قاطعانه و هم چنین درخواست شما برای اینکه رابطه تان در قالب ازدواج ادامه پیدا کند و دیدن واکنش طرف مقابل شما متوجه خواهید شد او چقدر با شما صادق است یا قصد او صرفا سواستفاده از شما بوده یا خیر.

پسری که قصد ازدواج دارد

نکته ی دیگری که بهتر است در نظر داشته باشید این است، اگر در طی این جریان شما تشخیص دادید که این فرد شخص مناسبی برای ازدواج با شما نیست، خود را ملزم به ادامه این رابطه و ازدواج با این شخص، صرفا به این دلیل که با او رابطه ی جنسی داشته اید، ندانید و همچنین این را بدانید که در رابطه جنسی ایی که یک نفر با اعمال زور رابطه برقرار می کند شما مقصر نیستید، فردی که این رابطه را بدون خواست و تمایل شما برقرار کرده است مقصر است. مسئولیت شما در تعیین سرنوشت تان و انتخاب درست شماست. فراموش نکنید که ازدواج یک امر سرنوشت ساز و طولانی است و بسیار مهم تر است که با شخص مناسبی ازدواج صورت گیرد تا اینکه نگران حرف مردم بود، پس این مسئله نباید باعث شود که شما تصمیم عجولانه ایی درباره ی ازدواج بگیرید و جوانب امر را نسنجید. اما اگر انتخاب این فرد هم به لحاظ احساسی و هم عقلانی اطمینان کسب کرده اید و در هنگام برقراری رابطه خود شما نیز متمایل بوده اید، بهتر است مسئله ی ازدواج را به طور جدی با او مطرح کنید.

همچنین مراجعه به روانشناس پیش از ازدواج نیز بسیار کمک کننده است و باعث می شود از یک نگاه حرفه ایی بهره بجویید و بتوانید تصمیم عاقلانه ای در این باره بگیرید. به خصوص وقتی هر دو نفر به طور همزمان به یک روانشناس، مراجعه کنید.

امیدوارم نکات گفته شده به شما در تصمیم گیری کمک کند. موفق و موید باشید.

  • ناهید درخواست شده در 2 ماه پیش
  • آخرین ویرایش 1 ماه پیش
  • هفت ساله بای اقایی وارد رابطه هستم ک باهم زندگی هم یمکردیم البته بدون عقد. انقدذ دروغگو و خیله گر بااینکه چند با ر خیانتاشو دیدم باز ادامه دادم و الان یکسالی هست ک دیگه خودمو کم کم دورتر کزدم ازش و الان تصمبم گرفتم کامل تموم کنم این رابطه رو ،،بااینکه دلایل زیادی دارم ک ازش دور بشم و تموم کنم ولی اخساسانی میشم و باز بهش پیام میدم ،،الان احساس پوچی میکنم و ترس اینو دارم ک با ی نفر دیکه وارد رابظه فاب بشه و دیگه منو نخواد و همه ارزوهایی ک داشتم ازبین بره. چون من جدا شدم قبلا و ایشون هم جدا شده. و هردو درزمان متاهلی باهم اشنا شدیم و به نیت ازدواج باهم جداشدیم. خیلی دوسم داشت البته زبونی ولی هیج وقت برام هیچ کاری نمیکرد خیلی وقته فهمیدم رابطم اشتباهه ولی نمیتونستم بیام بیرون اونم بلد بود چجوری باز منو راضی کنه. همیشه میگفتم من بخاطر این زندگیمو از دست دادم و اگر هم اینو از دست بدم از دوطرف باختم. الانم میترسم چون دوتاتجربه بد میشه تو زندکیم میترسم نتومم برم تو رابطه
  • سلام من ۲۶ سالمه و جدا شدم دوتا پسرم دارم یکساله با پسری عقد موقعت خوندیم ک ۷ سال از من بزرگتره همه جوره منو ساپورت میکنه و خیلیم با معرفته اما از اولش گفته من قصد ازدواج ندارم فقط تا موقع ازدواج و کیس خوبی ک برامون پیش بیاد کنار همیم ..من نمیدونم کنار این آقا بمونم تا موقع ازدواج یا هر چی زودتر رابطه رو تموم کنم
  • دوستم ادواج کرده ولی یکسال باهم به دلایلی زندگی نمیکنن و دوستم تو روحیه خیلی بدی است و به گفته خودش دیگه همسرش جایی تو زندگیش نداره، من باهاش آشنا شدم چون از رابطه قبلش ترسیده، نمیخواد وابستگی پیش بیاد، به من گفته بهم فرصت بده و دیگه مثل قبل باهام تماس نمیگیره. میترسه رابطه جدید شروع کنه و بهم گفته بهش فرصت بدم منو بلاتکلیف گذاشته
  • دو ساله با ی پسر تو رابطم خیلیم دوسش دارم اوایل رابطمون خیلی خوب بود اما الان خیلی کم بهم اهمیت میده پیامم هامو آن میشه سین نمیزنه زنگ میزنم جواب نمیده میگم بیا ببینمت بهونه میگیره سر هر چیزی الکی دعوا خیلی بد اخلاقه … بهم شک داره همش امروز باهاش کات کردم ولی انگار نمیتونم بدون اون دلم میخواد بهش بگم برگرده ولی وقتی باهاشم دلم میخواد کات کنم با اون اخلاقش نمیتونم بسازم رو دو راهی موندم لطفا شما یکم راهنماییم کنین .
  • من با پسرخالم ۳ ساله نامزد هستم یعنی رابطه مخفی داریم خانواده من خبر ندارن رابطمون هم بیشتر مجازیه چن بار همدیگر رو یواشکی دیدیم بهش وابسته شدم اما ازش چیزای دیدم مثل خیانت سیگاری و جدیدا که متنفرم فهمیدم یه هفته کامل مست بوده از طرفی خانواده من بشدت مذهبی هستن و منو از هر نظر تحت فشار گذاشتن که فک میکنم این ادم با وضع مالی ضعیف میتونه نجاتم بده و ازطرفی دارم مبینم که اونیکی میخاستم نبوده به جدایی فک میکنم اما دو سر سوخته برام نمیدونم چگونه تکلیف رابطه ام را مشخص کنم
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL