خانه / مشاوره ازدواج حضوری / روانشناسی رابطه جنسی قبل از ازدواج
رابطه جنسی قبل از ازدواج

روانشناسی رابطه جنسی قبل از ازدواج

در حال حاضر اکثر افرادی که به شما توصیه می‌کنند پیش از ازدواج رابطه جنسی یا سکس نداشته باشید، احتمالاً خود نیز رابطه جنسی قبل از ازدواج را تجربه نکرده‌اند. برخی از پاسخ‌هایی که این افراد به شما می‌دهند چیزی شبیه به “داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج یک گناه است” یا ” شما فرمان خداوند را زیر پا می‌گذارید” یا ” چنین رابطه‌ای حس چندانی به شما نمی‌دهد” خواهد بود.

اما من در نقطه مقابل، روابط جنسی بسیار زیادی پیش از ازدواج داشته‌ام و اکنون به‌صورت عملی برایتان توضیح می‌دهم چرا باید برای برقراری رابطه جنسی تا زمان ازدواج صبر کنید. درواقع من این مسئله را چنان عملی برایتان توضیح خواهم داد که حتی قادر نیستید درباره آن با من بحث کنید چراکه می‌دانید حق با من است.

اینکه تصمیم به داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج انجام بگیرید یا خیر در نهایت بر عهده شما خواهد بود. من نمی‌توانم به‌جای شما کاری انجام دهم، تنها می‌توانم راه را به شما نشان دهم. پس بیایید شروع کنیم، آماده‌اید؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج مانع آشنایی زوج از هم می‌شود

هنگامی‌که با فردی، رابطه جنسی برقرار می‌کنید دقیقاً چه نکته‌ای را دراین‌ارتباط ارزیابی می‌کنید؟ اصلاً چرا باید چیزی را ارزیابی کنید؟ شما آنچه را که نیاز دارید به یکدیگر می‌دهید. گاهی ممکن است فکر کنید آیا عاشق دوست یا نامزد خود هستید یا می‌توانید مابقی زندگی‌تان را با او بگذرانید اما درواقع هرگز با استفاده از رابطه جنسی مجبور نمی‌شوید نگاه عمیق‌تری در مورد معیارهای ازدواج خود داشته باشید.

اما هنگامی‌که رابطه جنسی با نامزد خود ندارید مجبور هستید که معیارهای ازدواج برای تشکیل زندگی مشترک با او را به‌خوبی بررسی کنید. اجازه دهید مثالی برایتان بزنم.

در آخرین ارتباط، من و دوست دخترم با یکدیگر رابطه جنسی داشتیم و من مطمئن نبودم آیا ما واقعاً عاشق یکدیگر هستیم یا به عبارتی ” تا آخر راه می‌مانیم”. پس من در میانه راه رابطه با دوست دخترم را قطع کردم. حدس بزنید چه شد؟

تمامی مسائل واقعی چهره خود را نشان دادند. چراکه وقتی هیچ‌گونه رابطه جنسی ندارید شرایط چنین است: ” خوب، من می‌خواهم دوباره رابطه جنسی داشته باشم و می‌دانم که تو هم این را می‌خواهی، پس اگر ما واقعاً عاشق یکدیگر هستیم، بهتر است با هم ازدواج کنیم.

اما اگر این‌طور نیست، بهتر است بیشتر از این وقت یکدیگر را تلف نکنیم”, چراکه ممکن است سال‌های بسیاری از زندگی یکدیگر را به‌جای آشنایی از هم صرف عشق بازی در دوران نامزدی و برقراری رابطه جنسی قبل از ازدواج کنیم.

نداشتن رابطه قبل ازدواج کمک به زوج در ارزیابی احساسات واقعی خود می‌کند

شما شروع به صحبت کرده و می‌گویید “رابطه جنسی قبل از ازدواج ممنوع” و همه شگفت‌زده می‌شوند، چراکه بسیار افراطی به نظر می‌رسد. اما اگر قرار بود بگویم ” رابطه جنسی پیش از عشق ممنوع”, منطقی‌تر به نظر می‌رسید، درست است؟ این موضوعی است که از آن سر درمی‌آورید. خوب، سؤال بعدی این خواهد بود ” از کجا می‌دانید که عاشق نامزد و دوست خود هستید؟”

پاسخ من این است: ” زمانی متوجه می‌شوید عاشق نامزد خود هستید که دوست دارید برای داشتن رابطه جنسی با او ازدواج کنید”. چراکه هیچ‌کس تنها برای داشتن رابطه جنسی ازدواج نمی‌کند. تصور کنید با کسی رابطه عاشقانه ای دارید و به او می‌گویید ” من عاشق تو هستم، بیا با هم رابطه جنسی داشته باشیم”. او در جواب می‌گوید: ” من هم عاشق تو هستم، اما اول باید ازدواج کنیم”. شما مانند هشدار توقف عمل می‌کنید، دست نگه‌دار، بگذار درباره این موضوع فکر کنم!

دلیل چنین واکنشی این است که این یک گفتگوی کاملاً متفاوت است؛ چراکه می‌دانیم رهایی یافتن از یک ازدواج کاری مشکل است. این دقیقاً هدف از ازدواج است، اینکه به ما امکان دهد تا احساسات واقعی خود را ارزیابی کرده و ببینیم آیا واقعاً عاشق نامزد خود برای ازدواج هستیم. در این صورت ما گرفتار رابطه باکسی که واقعاً به او عشق نمی‌ورزیم نخواهیم شد.

وابستگی عاطفی به خاطر رابطه جنسی قبل از ازدواج 

این مورد درواقع به حوزه علوم زیستی مربوط می‌شود. ترشح هورمونی به نام اوکسی توسین در هنگام برقراری رابطه جنسی در انسان، زن را دلبسته مرد کرده و موجب می‌شود مرد از زن حمایت عاطفی کند. در گوگل جستجو کنید.

اگر با نامزد یا دوست خود رابطه جنسی قبل از ازدواج دارید، پس هنگامی‌که رابطه‌تان به هم می‌خورد نباید شروع به ناله و شکایت کنید و احساس شکست عشقی کنید. زیرا شما هرگز زمان کافی صرف آشنایی با نامزد خود نکرده‌اید و خیلی زود با او رابطه جنسی برقرار کردید.

همچنین بر اساس تحقیقات روانشناسی، داشتن رابطه جنسی متعدد با افراد مختلف قبل از ازدواج احتمال طلاق در خانواده را افزایش می‌دهد، دوباره در گوگل جستجو کنید. داشتن رابطه قبل ازدواج درست مثل این است که یک نوارچسب محکم داشته باشید و آن را به‌جایی بچسبانید و سپس آن را جدا کنید، اگر این کار را به‌دفعات تکرار کنید، درنهایت نوار به هیچ‌چیز دیگری نمی‌چسبد.

رابطه جنسی یک مکانیسم اتصالی است که به‌صورت فیزیکی درون ما تعبیه شده است. خبر خوب این که اگر رابطه سکس قبل از ازدواج داشته‌اید، هنوز هم دیر نیست! بر اساس مطالعات روانشناسی، مکانیسم اتصالی انسان می‌تواند با گذر زمان به حالت اولیه خود بازگردد.

احتمال بارداری در رابطه جنسی قبل از ازدواج

همان‌طور که قبلاً گفتم اگر رابطه جنسی قبل از ازدواج با فردی که نسبت به او آشنایی کاملی ندارید برقرار کنید و دراین‌رابطه دختر خانم باردار شود، آیا حاضرید تمام عمر را به‌خاطر این اشتباه در کنار فردی که هیچ‌گونه شناخت و تفاهمی با او ندارید سپری کنید؟

همچنین اگر از کسی بچه‌دار می‌شوید که قصد ازدواج با او را ندارید، گزینه‌های محدودی پیش رویتان است که البته هیچ‌یک از آن‌ها ایده‌آل نیست. سقط جنین، فرزندخواندگی، خانواده تک والد یا تجربه رابطه زناشویی بدون عشق بعد از ازدواج در زندگی.

همه دوستانم سکس قبل ازدواج را تجربه کرده‌اند

در اینجا اندکی آمار و ارقام برایتان داریم. آمریکائی‌های به طور متوسط پیش از برقراری رابطه جنسی سه بار یکدیگر را ملاقات می‌کنند. آمار طلاق و جدائی در آمریکا حدود 50 درصد است. سؤال من این است، از میان افرادی که تاکنون ازدواج کرده‌اند، چند درصد آنها یک ازدواج موفق را تجربه کرده د و احساس خوشبختی می‌کنند؟ من حدس می‌زنم پاسخ درصد کمی باشد. اگر قرار بود من حدس بزنم، پاسخ من حدوداً 20 درصد بود که گمان می‌کنم حتی از این هم کمتر باشد. البته پاسخ 20 درصد است.

به‌عبارت‌دیگر، شانس شما برای دستیابی به یک زندگی مشترک موفق فقط ده درصد خواهد بود! اگر قرار بود این کار را به روشی انجام دهید که دیگران هم انجام می‌دهند، چگونه انجام می‌دادید؟

قرار گذاشتن تنها به دلیل جذابیت فیزیکی و برقراری رابطه جنسی پس از سه بار قرار ملاقات؟ شما تا چه اندازه می‌توانید کسی را پس از سه بار ملاقات بشناسید؟! شما اکنون وارد یک رابطه پیچیده با کسی شده‌اید که واقعاً به‌درستی او را نمی‌شناسید.

به همین دلیل است که ازدواج در چنین شرایطی به جدایی و طلاق منتهی می‌شود. نقطه مقابل این شرایط، زوج‌هایی، با نرخ طلاق 1 در 10 ازدواج، هستند که برای داشتن رابطه جنسی تا زمان ازدواج صبر می‌کنند که البته یافتن راه مناسب برای انجام چنین کاری چندان سخت نیست. آیا سخت است؟ بله، اما آیا همه چیز سخت نیست؟ لذت آنی و زودگذر قادر به ایجاد خوشبختی بعد از ازدواج نیست. در هیچ موردی! درست است نزدیکی قبل از ازدواج برای شما لذت‌بخش است اما تاوانی دارد که باید تا آخر عمر آن را بپردازید.

آنچه را که آسان به دست آید، ارزش واقعی خود را از دست می‌دهد

یک جمله معروف می‌گوید ” آنچه را که آسان به دست می‌آوریم، به آن بسیار کم‌اعتنائی می‌کنیم”. این اصولاً به معنای این است که اگر چیزی برای شما ارزشی نداشته باشد، شما درواقع چندان قدردان آن نخواهید بود. من شخصاً 5 سال آخر زندگی خود را با پرهیزگاری گذرانده و اجازه دادم که خداوند قلب مرا برای همسر آینده‌ام آماده کند.

اگر قرار باشد فردا او را ببینم، فکر می‌کنم خیلی منطقی است اگر بخواهم حداقل یک سال صرف آشنایی قبل از ازدواج با او کنم. اگر آن‌قدر قوی باشم که سکس را برای شب ازدواج نگه‌دارم, پس من 6 سال پیش از ازدواج را با پرهیزگاری زندگی کرده و سپس رابطه جنسی داشته‌ام. اگر ما دچار اختلاف یا مشاجره شویم, فکر می‌کنید, با فرض اینکه ممکن است تا انتخاب همسر مناسب 6 سال دیگر طول بکشد, با چه سرعتی از این رابطه کناره‌گیری کنم؟

هر چه باشد، ما این کار لعنتی را انجام خواهیم داد! اکنون، در نقطه مقابل، تصور کنید برای کسی که تنها پس از سه بار ملاقات، با طرف مقابل رابطه جنسی برقرار کرده، چقدر آسان است که با سخت‌تر شدن شرایط او را کنار بگذارد و رابطه جدیدی را با فرد دیگری شروع کند؟

دختر، کنترل‌کننده رابطه تا قبل از رابطه جنسی است

هنگام وارد شدن به یک رابطه، مسئله مهمی که زنان روی آن تمرکز دارند زمان برقراری رابطه جنسی است. 99 نفر از هر 100 خانم کنترل‌کننده این بخش از رابطه هستند. اما آنچه معمولاً روی می‌دهد این است که پس از برقراری رابطه قبل از ازدواج حالا این زن برای حفظ ارتباط باید مرد را دنبال کند؛ چیزی که حالا مرد بر آن کنترل دارد. چراکه، وقتی همه چیز در طول مسیر در شما خلاصه می‌شود، همواره فرض رابطه بر این است که مرد باید به زن بگوید ” اگر تو به من رابطه جنسی بدهی، من به تو امنیت (ازدواج) می‌دهم”.

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد: دوست پسرم ازم رابطه میخواد

بنابراین دختری که پیشنهاد سکس قبل از ازدواج را می‌پذیرد و تعهدی دریافت نمی‌کند تنها دهنده است و نه گیرنده. همچنین، مردی که رابطه جنسی می‌گیرد و تعهدی نمی‌دهد تنها گیرنده است و نه دهنده. به همین دلیل است که دنیا به مردی که با زنان متعدد نزدیکی قبل از ازدواج دارد به‌عنوان فردی با نیروی مردانگی قوی نگاه می‌کند، اما زنی را که با مردان متعدد رابطه جنسی قبل ازدواج دارد هرزه می‌پندارد. منظور من این نیست که یکی مقصر است و دیگری بی‌گناه، من تنها می‌خواهم حرف خود را اثبات کنم.

اگر با تو ازدواج می‌کند در این کار جدی است

ببینید، صحبت‌کردن آسان است. خانم‌ها گوش می‌دهند، مردها فروشنده‌های خوبی هستند، آن‌ها به شما می‌گویند عاشقتان هستند، ممکن است این حرفشان جدی باشد. اما اگر برای داشتن رابطه جنسی با شما تا شب ازدواج صبر کنند، قطعاً در تصمیم به ازدواج با شما جدی هستند.

اگر پسری قصد ازدواج نداشت پس به او بگویید که از زندگی‌تان بیرون برود. تصور کنید چه‌قدر سریع می‌توانید تمام کسانی که پیش از یافتن شاهزاده واقعی روی‌هایتان درباره ازدواج شما را فریب داده‌اند را به یادآورید؟ به من اعتماد کنید، همسر آینده شما نیز از اینکه در تمام این مسیر با افراد زیادی رابطه جنسی نداشته‌اید بسیار خوشحال‌تر خواهد بود.

پس از رابطه جنسی جذابیت زنان برای مردان کمتر می‌شود

من در زندگی زنان جذاب را ملاقات کرده‌ام که پس از مدتی رابطه جنسی علی‌رغم زیبایی ظاهری و جذابیت جنسی دیگر مجذوب آن‌ها نبودم. یک ضرب‌المثل می‌گوید: ” شهوت‌انگیزترین دختر دنیا را به من نشان بده و من مردی را به تو نشان خواهم داد که از خوابیدن با او خسته شده است”.

هرچند این جمله وحشتناک است، اما تا حدودی حقیقت دارد. چراکه وقتی تنها با استفاده از جذابیت جنسی رابطه را هدایت می‌کنید و سپس خود را به‌نوعی در ارتباط با او می‌بینید، درست مثل این است که دنیا شمارا فریب داده است. حالا شما دیگر مجذوب زیبایی ظاهری او نیستید زیرا هیچ‌گاه در سطح عمیق‌تری با او ارتباط نداشته‌اید.

داشتن دوستان طولانی‌مدت بهتر از شرکای جنسی کوتاه‌مدت است

چرا باید ارتباطی را به دلیل برقراری رابطه جنسی با کسی که می‌توانست یک دوست مادام‌العمر فوق‌العاده باشد از بین ببرید؟ مگر اینکه مطمئن باشید که می‌خواهید تا آن سطح برای طولانی‌مدت با او پیش بروید؟ اگر واقعاً تصمیم دارید از طریق روابط جنسی، دوستی و ارتباط خود را حفظ کنید، او به شما علاقه‌مند خواهد شد و زمانی که جذابیت این رابطه جنسی پایان یافت، او را به‌عنوان یک دوست از دست خواهید داد.

و همین است، این‌ها 10 دلیل برای نداشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج است. خوشبختانه پس از خواندن این مطالب بهتر متوجه خواهید شد چرا صبر کردن در نداشتن رابطه قبل از ازدواج منطقی است، و دلیل واقعی اینکه مردم برای داشتن رابطه جنسی صبر نمی‌کنند این نیست که به درست بودن آن اعتقادی ندارند، به این دلیل است که کار مشکلی است.

اما اجازه دهید صحبت خود را با این جمله تمام کنم، همه کارهای مهم زندگی سخت هستند. تمرین ورزشی سخت است، رژیم گرفتن سخت است، روی حرف خود ماندن سخت است. من به‌هیچ‌وجه اینجا برای شما موعظه نمی‌کنم. تنها دلیل دانستن کارهایی که انجام می‌دهم این است که من درباره همه چیز اشتباه کرده‌ام.

اما خبر خوب اینجاست، اگر تاکنون نزدیکی قبل از ازدواج داشته‌اید هنوز هم دیر نشده! همه این‌ها هنوز هم مؤثر است. خوشحال می‌شوم شما هم داستان زندگی خود را با ما من در میان بگذارید.

27 دیدگاه

 1. آیا چرا پسرا ایرانی انقدر دوست دارند رابطه سکسی انجام دهند ؟

  • این موضوع ربطی به پسر ایرانی نداره. یک ارتباط دوستی اگر به درستی هدایت نشه ممکنه مورد سو استفاده قرار بگیره

   • ما ۸ ساله به هم علاقه داشتیم و الان ۳ساله ک با هم درارتباطیم و تصمیم ازدواج داریم. ولی هربار خواستگاری به دلایل پیش پا افتاده عقب افتاد و الان هم بخاطر اوضاع اقتصادی و دانشجو بودن من بلاتکلیفیم. هر دو هم تو بهترین دانشگاهای تهران تحصیل کردیم و درگیر مقدمات برا مهاجرتیم. بعد از سه سال با هم بودن کم کم داریم وارد رابطه جنسی میشیم ولی من همچنان وجدان دردش رو دارم. از طرفی ۳سالی که گذشته واقعا عمق رابطمون رو بیشتر کرده واقعا حس زن و شوهر داریم ولی به خاطر رابطه داشتن حس گناه داریم

 2. سلام و وقت بخیر خدمت شما.
  میخواستم بدونم داشتن رابطه ی عاطفی( مثلا دست دادن یا بوسه یا بغل کردن ) قبل از ازدواج از نظر شرعی مشکلی داره.
  یا اینکه گناهی مرتکب میشه؟

 3. سلام من چند وقتی هستش که با یه پسری دوستم و خیلی دوسش دارم و اونم میگه که منو دوست داره قبلا با سکس قبل ازدواج مخالف بود ولی حالا میگه ادم باید قبل ازدواج عشق و حال کنه و چشم و دل سیر باشه تا خیانت نکنه و به من پیشنهاد سکس داده و گفته اگه من باهاش سکس نکنم با کسه دیگه ای این کار رو میکنه که در اینده به من خیانت نکنه پدر این پسر به مادرش خیانت کرده و اون میگه خیانت تو ارث شون هستش و مجبوریم این کار رو بکنیم تا به قول خودش بلایی که سر مادرش اومده سر من نیاد ب نظر شما من باید قبول کنم؟

 4. سلام من بیست سالمه و هنوز رابطه جنسی نداشتم , چون واقعا نمیخواستم و وقتم را بیشتر برای علم و یادگیری گذاشتم .
  در حالی که ۸۰ درصد دوستانم این تجربه رو داشتن … حالا نمیدونم منی که تونستم کنترل کنم در اینده فردی رو پیدا خواهم کرد که موفق به کنترل کردن امیال جنسی اش بوده باشه و رابطه ای نداشته باشه یا نه ؟

  • ببینید این که اکثر دوستان شما رابطه جنسی قبل ازدواج داشتند دلیل نمیشه که 80 درصد دختر و پسرها ها نیز تجربه مشابهی داشتند. در ضمن شما نباید ملاک ازدواج خود را بر داشتن یا نداشتن رابطه جنسی طرف مقابل قرار دهید. چون ممکنه حقیقت را به شما نگوید. به عبارتی، هر شخصی ممکنه در گذشته اشتباهاتی مرتکب شده باشد. مهم این است که اکنون چه طرز فکر و نگرشی دارد، چه ارزشها و اعتقادات مشترکی با شما دارد.
   افراد زیادی هستند که مثل شما قادر به کنترل امیال و احساسات خود هستند. افرادی که برای زندگی خود هدف دارند. برای رسیدن به ارزشهای خود در گدشته تلاش کردند.

 5. من کاملا مخالفم
  شما که مطلب می‌نویسی لطفاً مدرک کارشناسی خودتون رو تو سایت چاپ کنید.
  چون مشاوره شما اگر بر اساس تجربه شخصی خودتونه پس لزوماً مشاوره صحیحی نیست و اگر از مراجع مکتب و مقالات علمی و روانشناسی تاییدشده هست لطف کنید مآخذ رو ذکر کنید. چون در حال حاضر سکس قبل از ازدواج در کتب روانشناسی ازدواج شدیداً توصیه میشه.

  شما تو مطلب گفتید که اگر واقعا عاشق هستید ؟ برام جای تعجب داره که شما نمی دونی که مهمترین لازمه ایجاد عشق بین دو جنس مخالف رابطه جنسی هست؟

  • دوست عزیز ، عشق و دوست داشتن یک صدم اهمیت رو برای ازدواج داره. بقیش اخلاقه بقیش پوله. اگه فقط میخای رابطه ی جنسی برقرار کنی، لازم نیست حتما ازدواج کنی. ازدواج خیلی بیشتر از یه رابطه ی جنسیه

 6. درسته سکس چیز خوبیه اما بهتره دوران زندگیت رو در گناه سپری نکنی اگه به گناه اعتقاد داری جوری حرف نزن انگار هیچکس از سکس خوشش نمیاد

 7. سلام
  من یک دختر ۱۸ساله ام
  قبلا هیچ رابطه جنسی نداشتم
  الان بایکی در ارتباطم
  به قول خودش سکس براش مهم نیست ولی الان ۲ماهه باهم در رابطه ایم از پشت سه بار خواست امتحان کنه من هر سه بار پشتم خون اومد
  از جلو هم تا نصفه کرد داخل من خیلی گریه کردم
  خیلی ناراحتم
  زمانی هم که بهش میگم میگه ما باید کامل باشیم من با دوس دخترای قبل تو رابطع جنسی داشتم
  و این کارم باعث میشه دیگه سمت کسی نرم حس وابستگی بوجود میاد
  من رودم مشکل داره عمل کردم
  ولی هربار میگه من سکس برام مهم نیست
  ولی باز کار خودشو میکنه
  توروخدا یکی بهم بگه چجور بهش بفهمونم یا اصلا بمونم توی این رابطه یا تموم کنم

  • عزیزدلم، میشه مطمئن بود که به اون کسی که بعد از تو سراغش میره هم همینو میگه. بی‌معطلی ارتباطت رو قطع کن و با حفظ سلامت و پاکی خودت، شایسته همسری باش که اون هم خودش رو تا ازدواج پاک نگه داشته.

  • شما که تو این سن داری وا میدی باید نگران آیندت باشی چرا که خیلی از دخترای این سرزمین سر همین رابطه جنسی آیندشون به فنا رفته درسته که خیلیا میگن گذشته طرف دیگه گذشته بعد ازدواج مهمه ولی هنوز خیلی از موارد متاسفانه هنوز تو فرهنگ این جامعه واسه مرد و زن متفاوته رابطه جنسی داشتی طرفم ول کرده رفته حالا واست خواستگار میاد از ترس واکنش طرف و ترس از خانواده جواب رد میدی یا بخاطر رابطه جنسی مجبور به ادامه رابطه میشی ازدواج میکنی شاید همسرت نتونه با این قضیه کنار بیاد ذهنیتش نسبت به تو خراب بشه و …

 8. من ۱۷ سالمه و رابطه داشتم بعد از مدتی با دوست پسرم اتفاق افتاد و برای من خیلی توی زندگیم تاثیر گذاشته و نمیدونم این رابطه به جایی میرسع یا نه خب میخواستم ازتون کمک بگیرم که چجوری بهش بفهمونم برای من خیلی مهمه چون اگه بخوام بعدا ازدواج بکنم حالا با فرد دیگه ای اونوقت باکره که نیستم چطور باهاش دراین مورد حرف بزنم

 9. راستش من 24 سالمه و دوساله که با آقایی در ارتباطم که 38 سالشه ایشون به من توجهی نداره و اکثرا حرفاش حول سکس میچرخه من یه بار به خونه ایشون رفتم که خب یه سکس سطحی داشتیم و هیچ دخولی انجام نشد اما ایشون دوباره منو تحت فشار گزاشته که برم ببینمش منم میترسم یهو غافلگیرم کنه و بکارتم از بین بره توی شهر ما مسئله بکارت قبل از ازدواج خیلی مهمه
  واقعا نمیدونم چیکار کنم از یه طرف لذت بخشه و دلم میخواد برم از طرف دیگه مسئله بکارت رو نمیدونم چیکار کنم و اینکه میدونم این آقا دوستم نداره و با چند نفر دیگه هست

 10. سلام وقت بخیر،ی سوال داشتم خدمتتون…من ۲۷ سالمه و ۵سال تو رابطه ای بودم که متاسفانه سر مسائلی به ازدواج ختم نشد و اینکه ما رابطه کامل داشتیم…میخوام بدونم این موضوع رو باید با فردی که میخوام باهاش آشنا بشم و هدف ازدواجه مطرح کنم؟؟با این موضوع چطور باید برخورد کرد؟؟درسته که یک موضوع کاملا شخصیه و به نظرم به طرف مقابل مربوط نیست…ولی درستش چیه؟؟

  • این ارتباط شما با ازدواج تفاوتی نداشته فقط در دفتر عقد و طلاق ثبت نشده. بنابراین همسر آینده شما این حق را دارد تا در مورد ازدواج سابق شما اطلاع داشته باشد

 11. من دخترم ۲۰ سالمه تا الان رابطه های عاطفی متعدد زیاد داشتم ولی ادمای مناسبی نبودن ب اون شکل ،تا ب خودم اومدم رو عزت نفسم کار کردم بهتر شدم ،ب همین راحتی وارد رابطه جنسی نمیشدم و رد میکردم اما چن وقت پیش از یکی خیلی خوشم اومد بعد اون از اول هی اصرار بیا خونه من هی میپیچوندم بعد هی قسم و ایه ک بیا …من رفتم و باهم حرف زدیم و تا یک ساعت اول همچی خوب بود بعد یهو گیر داد لباستو دربیار ببوسمت و…اول مقاومت کردم ولی وقتی تحریکم کرد هیچ کاری نکردم متاسفانه رابطه مقعدی کشیده شد بعد ک برگشتم تازه فهمیدم چ اشتباهی کردم خیلی حالم بد شد شقاق پیدا کردم چن روز دارو استفاده میکردم..بعد دستمو بریدم گردن درد عصبی گرفتم و…از همه بدتر روحیم خیلی بد شد و از خودم میخواستم فرار کنم شمارمو عوض کردم دیلیت اکانت دادم ک دیگ با اون ادم ارتباط برقرار نکنم ولی الان سه هفته گذشته نمیدونم چجوری خودمو ببخشم و اینم بگم همش فک میکنم اگر این اشتباه و حماقت رو نمیکردم اون پسر ازم خواستگاری میکرد چون موقعیت همچی داشت از خودمم ۵ سال بزرگتر بود….

 12. من در رابطه دوست دختر پسری هستم به مدت دو ماه و طرف مقابلم قضیه رو جدی کرده و میگه که من تورو میخام و هرجور شده ب دستت میارم، دو ماه هم بیشتر نیستیم و خیلی دوسم داره و بهم وابسته شده. از ی طرف هم میگه ک من نمیتونم دوست دخترمو بزارم رو طاقچه و بهش نگاه کنم و رابطه جنسی میخام، من هم میگم بزاریم برای بعد ازدواج و من میترسم بهم نرسیم. ولی اون میگه تو میترسی من ترکت کنم

 13. من۱۵سالمه و اینکه تازگی با یه پسری دوست شدم یک ماه از رابطه گذشته دوست پسرم خودش از خواست که با حجاب و چادوری باشم هرچند که من چاودری نیستم ولی به در خواستش احترام گذاشتم اول که با هم آشنا شدیم من خودم همهش از رابطه سکسی صحبت می کردم خواستم امتحانش کنم اون بخاطر رابطه سکس خواسته دیدم نه خودش گفت من واسه اینجور کار نمخوام من کمی خیالم راحت شدم بعد چند روز پیش بهم گفت اجاز هست بهت از رابطه سکس یاد بدم چون خودم بهش گفته بودم من راجب سکس خیلی زیاد نمیدونم البته دروغ گفتم همه چی راجب سکسی میدونم بعد گذاشتم واسم تو توضیح بده بعد بهم گفته سنیه ها بزرگه یا کوچک من گفتم کوچک بعد خودش گفت آخ من کوچک دوست دارم آخ آخ آخ گفت از سنیه هات عکس بگیر بفرست گفتم الان نمیشیم ما هنوز نا محرم هستیم گفت مگه من عشقت نیستم مگه شوهر آیندت نیستم عکس بده چون قرار گذاشته بودم با ازدوج کنیم البته خودش این پیشنهاد دادم خب من هم خوشم اومد قبول کردم چون همه جوره پایه یه چند روز قهر کرد خودم به بهونه های مختلف خودم پیام میدم بهم میگه برو دیشب دوباره بهش پیام صحبت کردم گفت اگر میخوای برگردی واسم عکس میفرستی من دوستش دارم ولی این کاری که از من خواسته نمیتونم انجام ولی خیلی دوست دارم نمیتونم ولش کنم الان باید چکار کنم عکس بدم یا نه اینو میدونم کار اشتباهی نباید عکس بدم گیج شدم نمیدونم باید چکار شما بگید من چکار کنم لطفا راهنمایی کنی فقط تا شب فرصت فرستادن این عکس دارم خیلی ممنون میشم کمک کنید….🙏🙏🙏🌹

 14. سلام من باآقایی دوماه اشناشدیم ایشون دوتافرزندپسرداره من مجردم تاحالاازدواجی نداشتم ۳۲سالم هست من خیلی دوستش دارم جوری بهش وابسته شدم دوباررابطه جنسی داشتیم کامل نبوده ایندفعه ارزنده خواستن ازعقب داشته باشن من قبول نکردم میشه منو راهنمایی کنید؟؟؟

 15. سوالی داری از مشاور بپرس
  سلام من تو سن ۱۷ _۱۸ سالگی با چند نفر دوست بودم و با ۳ نفرشونم رابطه داشتم .الان ۲۶ سالمه تقریبا ۵ ساله ک دور اینارو خط کشبدم .و ی زندگی سالم دارم .توی شهر کوچیک زندگی میکنم همش میترسم تا میبینمشون فرار میکنم .همش حس میکنم میرن ابرومو میبرن .تمام خاستگارامو سر همین مسئله دارم رد میکنم .جدیدا ایقد وسواس فکری گرفتم ک همش حس میکنم نکنه ازم عکسی داشته باشن.تمام زندگیم شده ترس .حتی وقتی بیرون میرم حس میکنم همه منو میشناسن .حس میکنم پسرایی ک از قبل باهاشون بودم هنوز ک هنوزه دارن پشت سر من حرف میزنن حتی دو تا از پسرایی ک باهاشون رابطه داشتم ازدواجم کردن و دیگه دنبال دردسر نیستن ولی نمیدونم چرا نمیتونم خودمو ببخشم

  چند وقتی ی نفراومده باهام صحبت کرده واسه ازدواج شدیدا دوسش دارم .و دلم نمیخاس اگر قرار بهم برسیم ی عمر با ترس کنارش باشم و اینو حقش دونستم ک گذشتمو بدونه .من صادقانه بهش گفتم ولی الان بعد گذشت ۶ ماه میگه باید یهم فرصت بدی ک با خودم کنار بیام چون سخته .و هیچ وقت حتی ب رومم نیاورده .بنظر شما چ کاری بهتره انجام بدم .صبر کنم با خودش کنار بیاد یا اینکه اذیتش نکنم و از زندگیش برم بیرون
  ‌‌

دیدگاهتان را بنویسید