خانه / مشاوره ازدواج / چگونه به فرد مورد علاقه خود بگویم دوستش دارم؟
بگویم دوستش داریم

چگونه به فرد مورد علاقه خود بگویم دوستش دارم؟

قبل از اینکه بفهمیم چطوری به طرف مقابل خود بگوییم دوستش داریم ابتدا مهم است در مورد این احساس دوست داشتن خود اطمینان قلبی داشته باشیم. به نظر می‌رسد همه در حال گفتن جمله ” دوستت دارم ” به طرف مقابل خود هستند، حتی افرادی که به صورت آنلاین با هم دوست می‌شوند و هنوز یکدیگر را ملاقات نکرده‌اند!

این یک عشق واقعی نیست. لازم است قبل از اینکه به کسی بفهمانید که دوستش دارید، بدانید که معنی عشق چیست. ما برای هر چیزی از کلمه دوست داشتن استفاده می‌کنیم و به نظر می‌رسد در یک روز به‌دفعات زیادی آن را به کار می‌بریم. چند بار گفته‌اید که “من این موسیقی را دوست دارم،” یا “آن پیتزا را دوست دارم؟” بنابراین، به نظر می‌رسد که عشق می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد.

شیوه عادی ما برای به‌کارگیری کلمه عشق خیلی زیاد شده و ما فراموش می‌کنیم که این یک مشکل بزرگ است. ما از کلمه عشق با اینکه مطمئن نیستیم چه معنی  دارد استفاده می‌کنیم.

بنابراین چگونه می‌توانیم بدانیم چیزی که احساس می‌کنیم یک عشق واقعی است یا خیر؟ و شما نمی‌خواهید به کسی که دوستش ندارید بگویید که دوستش دارید زیرا این کار می‌تواند فریب دادن طرف مقابل باشد.

برای مثال، اگر شما به پسر یا دختری که عاشقش نیستید بگویید دوستش دارم و او انتظار بیشتر ازآنچه به او می‌خواهید بدهید داشته باشد چه می‌شود؟

بنابراین، قبل از اینکه به دوست دختر یا دوست پسر مورد علاقه خود بفهمانید که دوستش دارید مطمئن شوید که عشق شما همان فردی است که با او هستید. گفتن کلمه دوستت دارم به کسی که واقعاً مطمئن نیستید او را دوست دارید، می‌تواند برای یک رابطه مخرب باشد. در چنین شرایطی، طرف مقابل به شما احساس دلبستگی می کند و اگر تصمیم بگیرید بعدها با او قطع رابطه کنید، او عمیقاً دل‌شکسته می‌شود.

چگونه بفهمید کسی را دوست داریم یا عاشقش هستیم ؟

در شروع رابطه دوستی اگر شما حتی پسر یا دختر مورد علاقه خود را ندیده‌اید، احتمالاً نمی‌توانید عاشق او باشید. رفتار مردم در دوستی آنلاین وقتی با شما حرف می‌زنند یا وقتی تماس تلفنی دارند با آنچه در زندگی واقعی انجام می‌دهند متفاوت است.

درواقع، بیشتر مردم درباره چیزی که هستند دروغ می‌گویند و حتی از نام ها و عکس‌های جعلی و مستعار در دوستی آنلاین استفاده می‌کنند. بنابراین ممکن است شما حتی با شخص مورد علاقه خود در ارتباط نباشید.

 به‌طور مشابه، اگر شخصی را فقط در مدت‌زمان یک هفته بشناسید، احساس شما در تقابل عشق یا هوس احتمالاً یک هوس است یا ممکن است که شما درواقع فقط از این فرد خوشتان بیاید. در حقیقت، برای شناخت و آشنایی کامل از طرف مقابل ممکن است نیاز به صرف چندین ماه زمان و برقراری ارتباط صحیح با او داشته باشید.

برخی از افراد ابتدا تلاش می‌کنند به نحوی رفتار کنند که از شما خوششان می‌آید و شخصیت واقعی آن‌ها در مدت کوتاهی آشکار نمی‌شود. بنابراین، شناخت شخصی که باور دارید عاشقش هستید بیش از چند ماه زمان خواهد برد.

برای مشخص شدن این موضوع که آیا شما عاشق هستید، می‌توانید درباره احساسات خود با او گفتگو کنید یا اینکه می‌توانید با یک درمانگر در سایت مشاوره باما‌ ‌‌‌‌مشورت کنید. گاهی اوقات گفتگو با فردی که خارج از رابطه شماست می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید شما و عشقتان تا چه اندازه به حفظ رابطه پایدار علاقه‌مندید.

این‌که شما تا زمانی که کاملاً مطمئن شدید صبر کنید به‌مراتب بهتر است و سپس روشی را برای ابراز احساسی که نسبت به عشق تان دارید تدبیر کنید. برنامه‌ریزی مهم است، ولی تقریباً نه به‌اندازه معنی و اطمینان از بیان کلمه‌ها.

ابراز عشق خود به شخصی که با او در رابطه دوستی هستید مسئله مهمی است. این بدان معناست که شما به دنبال حفظ رابطه عاشقانه و یا حتی ازدواج هستید.

چگونه برای اولین بار بگوییم دوستش داریم یا عاشقش هستیم؟

چند راه وجود دارد که می‌توانید عشق خود را به کسی ابراز کنید. شما می‌توانید به‌طور مستقیم به او بگویید یا وقتی در کنار او نشسته‌اید و یا او را در آغوش گرفته‌اید. می‌توانید قبل یا بعد از ملاقاتتان به او بگویید. هرکدام را که با آن احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

شما می‌توانید به‌طور ناگهانی درحالی‌که کاری را انجام می‌دهید که هردوی شما از آن لذت می‌برید به او بگویید دوستش دارید. مانند پیاده روی در ساحل یا تماشای فیلم محبوب خود در سینما.

یکی از بهترین زمان‌ها برای گفتن جمله دوستت دارم می‌تواند بعد از مدت کوتاهی دور شدن از او باشد. درحالی‌که او دور شده است ممکن است متوجه شوید که دلتان برایش خیلی تنگ شده و با خود فکر می‌کنید که ای‌کاش او نیز چنین احساس متقابلی به شما داشته باشد. گفت‌وگویی که در ادامه می‌تواند منجر به مسئله بزرگی شود.

همچنین شما می‌توانید از طریق نوشتن به کسی بگویید که او را دوست دارید. وقتی برای اولین بار آن سه کلمه را می‌گوید اگر به‌جای پیامک دادن، شبکه‌های اجتماعی و یا از طریق تلفن با دست بنویسید، پرمعناتر است.

یک نامه کامل که شامل حقیقی‌ترین احساس تان است، می‌تواند صمیمی و عاشقانه باشد، اما اگر نابهنگام آن را بیان کنید ممکن است طرف مقابل را بترساند و او را از شما دور کند. اگر شما تصمیم گرفته‌اید که احساس خود را از طریق نوشتن بیان کنید، درباره احساسی که دارید مطمئن شوید که جدی هستید و اینکه برای بیان آن در رابطه خیلی زود نباشد.

چطور به پسر یا دختر مورد علاقه بفهمانیم که دوستش داریم؟

 این به رابطه و خصوصیات اخلاقی زوج بستگی دارد. بعضی از افراد نسبت به مسائل، عادی‌تر برخورد می‌کنند و شما ممکن است احساس راحتی کنید و صریحاً به او بگویید دوستش دارید. بعضی‌اوقات، اگر درباره این موضوع ناراحت هستید بزرگ کردن آن، مشکلی از شما حل نمی‌کند. فقط گفتن گاه‌به‌گاه”به‌هرحال، من دوستت دارم “ممکن است برای همه درست نباشد، اما در برخی روابط ممکن است عالی باشد.

البته ممکن است عشق همیشه بهترین زمان‌بندی را نداشته باشد. شرایطی پیش خواهد آمد که شما یا شریک زندگی تان درزمانی عشق خود را ابراز کنید که دیگری برای شنیدن آن آماده نیست. اگر این اتفاق بیفتد، واضح است که نباید انتظار “من دوستت دارم” متقابل را داشته باشید، زیرا ممکن است او هنوز آمادگی شنیدن جمله دوستت دارم را نداشته نباشد.

انتظار بیش‌ازحد در رابطه باعث می‌شود که شریک زندگی‌تان احساس دستپاچگی کند یا به ناچار دروغ بگوید، که هردوی این‌ها می‌تواند به پایان رابطه دوستی منجر شود. مهم نیست چه موقع و چگونه به او می‌گویید دوستت دارم. اگر فقط می‌خواهید که او بگوید شما را دوست دارد، این کار را انجام ندهید زیرا برخی از افراد ممکن است نتوانند مدت طولانی این حرف را بزند و برخی نیز ممکن است هرگز نتوانند صریحاً آن را بیان کنند.

آمادگی داشته باشید که همان جمله تکرارشده را متقابلاً نشنوید، زیرا ممکن است هردوی شما در این مورد هم‌عقیده نباشید.

 همیشه به معشوقه خود بگویید، اشکالی ندارد که او احساسی شبیه به شما ندارد و اینکه شما بدون توجه به تصمیمش، او را دوست خواهید داشت و حمایتش می‌کنید، حتی اگر بدانید کسی که دوستش دارید شما را دوست ندارد‌.

اما ممکن است به این دلیل باشد که او هنوز آمادگی گفتن جمله دوستت دارم به شما را ندارد. بنابراین صبور باشید و فقط به دوست داشتن خود ادامه دهید.

در صورت نیاز به گرفتن مشاوره ازدواج با شخصی که به او علاقه مند هستید و دوستش دارید، می توانید با ما تماس بگیرید.

برای مشاهده آدرس مرکز مشاوره روانشناسی کلیک کنید

برای تعیین وقت مشاوره هم اکنون تماس بگیرید: 02144804164

127 دیدگاه

 1. من کسی هستم که هشت سال ترسید به عشقش بگه ک دوست دارم نمیدونم اسم این رو چی میزارید ولی من عشق صداش میکنم چون من برای اینکه عاشقش باشم نیازی به خودش ندارم

 2. سلام من عاشق یه دختری بودم اما پنج سال خجالت میکشدم بهش بگم اما حالا فهمیدم که دوس پسر داره ??

 3. اگر ۵ سال پیش میگفتی الان اینطور نمیشد
  شاید اون هم قبلن دوست داشته
  ولی با دیدن سرد بودن تو بیخیال شده

 4. سلام من ۱۶سالمه کسی که دوسش دارم ۱۳.شاید بگید توسنت کمه و چمیدونی دوس داشتن چیع ولی بخدا دارم سکته میکنم
  من طرفو تو اینستا پیدا کردم باهاش تماس تصویری گرفتم و مطمئنم که میخوامش ولی چجوری بهش بگم تورو خدا کمکم کنید شبا خوابم نمیبره الانم که دارم مینویسم ساعت ۳و۵۷دقیقه صبحه تورو خدا جوابمو بدید

 5. بگیر بخواب بچه اینا همش کشکه باید درس مشتقو بنویسی دوستی مجازی ام شد خواستن وعشق چی میفهمی از اینا تو یه بچه ندید پدیدی که چشمت افتاده به یکی فکر میکنی این اخرشه بزار یکم بزرگ تر بشی بچه جون دانشگاه بری بعد اینا رو بگ. اینا عشق نیس کشکه کشک

 6. منم 14سالمه و یک نفر رو میخوام. خیلی دوسش دارم و تازه رسیدم به معنای عاشقی. خیلی هم دوسش دارم ولی نمیدونم چجوری بهش بگم

 7. سلام من ۲۰ سالمه و به دخری علاقه دارم که یک سال نیم ازم بزرگتره و حدود ۴ماهه باهم در ارتباطیم مثل دوست معمولی ولی الان میخوام بهش ابراز علاقه کنم ولی نمیدونم چطور میشه راهنمایی کنید

  • سعی کنید قبل از ابراز علاقه، شناخت بیشتری نسبت به طرف مقابل خود پیدا کنید. یک ارتباط سالم بر اساس احترام و گفتگو، این شرایط را فراهم می آرود تا دو طرف نسبت به عشق علاقه واقعی نسبت به هم اطمینان حاصل کنید.

 8. سلام. من چهارده سالمه پارسال یک نفر رو داخل کلاس زبان دیدم که دوست خواهرم بود از اون موقعه عاشقش شدم اما چون کوچیکم نمیدونم باید چطوری بهش بگم. من با خودم فکر کرده بودم که تا هجده سالم نشده بهش نگم. حالا باید چیکار کنم؟

 9. تروخدا یکی جواب منو بده بخدا شب تا صبح خوابم نمیبره. نمیدونم چیکار کنم. چون چهارده سالمه و کوچیکم نمیتونم بهش بگم. لطفاً جوابمو بدید.

  • دقیقا حال و روز تو رو دارم ولی۱۶ سالمه

  • سلام من ۲۷ سالمه. ۱۷ سالم بود که عاشق شدم حتی وقتی فهمیدم به دلایلی نمیتونیم باهم ازدواج کنیم دست به خودکشی زدم.
   گذشت تا ۱۹ سالم شد این وسط خیلیا میومدن تو زندگیم و میرفتن ولی ۱۹ سالم که شد فهمیدم اونی که اون موقع فکر میکردم، عشق نبوده اصلا؛ چون با کسی دوست شدم که عشقو باهاش یاد گرفتم. بعد از ۶ سالم از هم جدا شدیم دوباره فهمیدم کسی که میخواستم این نبوده و نیست. ولی الان ۲ساله که عاشق دختر عموم شدم که ۱۱سال هم ازم کوچیک تره. خیلی زیاد و جدی. خیلی هم سعی کردم بهش بفهمونم ولی اون اصلا متوجه نمیشه. من رابطه ی دوستی زیاد داشتم بیشتر از چند هزارتا پس میدونم که این عشقه یا هوس یا علاقه ی گذرا. ولی به دختر عموم که رسیدم انگار دستوپامو بستن.لال شدم حتی نمیدونم به خواهرام یا زنداداشم بگم باهاش صحبت کنن یا نه.
   توهم شاید کسایی تو زندگیت بوده و هست ولی فکرت درگیر اونه نمیگم حتما ولی چیزی ک من و هم سنای من تجربه کردن میگه خودتو زیاد قاطی نکن فقط اولش قشنگه بعدش تموم میشه. آدم تو این سن خیلی فکرش درگیر این چیزاس و تلاش میکنه ک بهش برسه ولی بعدش میفهمی که یه حس گذرا بوده.
   دوستان اگه واسه مشکل من هم پیشنهادی دارین بگین.ممنون میشم??

  • امیرمحمد جواب تورو دادم ولی اشتباها مال یکی دیگه رو ریپلای زدم. یه پیام طولانیه بخونش حتما

  • دقیقا منم مثل تو هستم ولی من دخترم و عاشق یک دندانپزشک مهربان و رفتم با مشاور حرف میزنم میگه این معنی واقعی عشق نیست ……….. پس اخه چیه واقعا

  • شما تو بده به خواهرت تا بهش شماره تو رو بده

 10. دقیقا حال و روز تو رو دارم ولی۱۶ سالمه ولی مال من خیلی خاصه

 11. سلام من با یک دختری رابطه داشتم الان بهش قلبا احساس عشق دارم اینو بهش گفتم. خواهر بزرگتر این دختر به من گفت ازش فاصله بگیر یا اگه بتونی ثابت کنی که وقعا دوسش داری. لطفا کمکم کنید که چطوری ثابت کنم.

 12. وقت بخیر
  دوستان من عاشق یک دختر شدم. الان ۱۶سالمه. شاید بگید سنم کمه اونم ۱۶سالشه. نمیدونم چجور بهش بگم لطفا راهنمایم کنید.

 13. سلام دو سه سال عاشق یه دختری شدم که با من ۷۰۰ کلیومتر فاصله داره
  اما نمیدونم اون منو دوست داره یانه
  چندی پیش رفتم اما نتونستم اسم خودمو بگم. طرفم فامیل دوره.
  الانم پیجشو دارم اما نمی تونم برم.
  ۱۹ سالمه ۱۰ رو دیگم قراره برم خدمت
  چکار کنم به نظر شما؟؟؟

  • دوست عزیز، از اینکه احساسات خود را با کاربران سایت در میان گذاشتید، متشکریم. شما می توانید احساس عشق و علاقه خود را به این دختر خانوم به طور مستقیم یا از طریق یک واسطه اطلاع دهید. اما سعی کنید احساسات خود را به شیوه ای صحیح مدیریت کنید. چون گاهی احساسات ما واقعی نیستند. عشق واقعی هرگز قبل از شروع یک رابطه سالم و بر مبنای اعتماد و صداقت حاصل نمی شود.

   • سلام من تو اینستاگرام با دختری اشنا شدم که فاصله بین ما ۵ساعت راهشه تازه دوروزه اشنا شدین چجور بهش بگم دوستت دارم تورو خدا کمک کنید

  • شما میتونید از طریق شماره تماس بالای صفحه مشاوره تلفنی بگیرید

 14. سلام من عاشق دختری شدم که از فامیلامون هستند و هر وقت از دور میبینمش و چطور بهش بگم دوست دارم

 15. بین من و یکی از فامیلام رابطه دوطرفه است ولی نمی تونیم به هم بگیم
  چطور باید این کار را بکنیم

 16. سلام من و یکی از فامیل های پدرم رابطه دوطرفه داریم ولی نمی تونیم به هم بگیم
  چیکار کنم؟

 17. سلام. بسیار ممنونم بابت نوشتن این مقاله. قبل از خوندن این مقاله قصد پیشروی داشتم که خوندن این مطلب باعث شد آگاهی بیشتری پیدا کنم و دست نگه دارم.
  حقیقتش من پسری ۱۹ ساله هستم و به دختری که اختلاف سنیمون کمتر از یک ساله، علاقه پیدا کردم. ایشون نسبت فامیلی دوری با من دارند و رفت و آمدی به اون صورت نداریم. شاید چند سالی یکبار!!! با ایشون چند باری برخورد داشتم و خوشبختانه اینشون یک بار از من تعریف کردند. البته رابطه خوبی با خواهرم دارند. قصدم این بود به ایشون مستقیم بگم بهشون علاقه دارم. اما از طرفی گفتم منو به دلیل سن نامناسب سرزنش کنند. و از طرفی هم گفتم امکان داره دیر بشه و با کس دیگه ای قول و قرار بزارن. به نظر شما چه کاری بهتره بکنم و آیا خوبه که خواهرم به عنوان واسطه اقدامی کنه؟؟

 18. سلام من ۱۲سالمه و پسرم. فکر کنم۳ماه هست که عاشق یکی از آشنایان شدم که تقریبا هم سنه و چون کوچیکم و نمیتونم بهش بگم چون خانواده ها موافق نیستن و همه چی بد تر میشه چون میگیپن بچه ای و اینو نباید میگفتی چه کنم من شبا دارم تا ساعت ۲شاید۳بیدارم و دارم فکر میکنم لطفا کمکم کنید نمیدونم چی کار کنم

 19. ممنون از مقاله خوبتون

 20. سلام …من متولد سال ٨۵ هستم و کسی که دوستش دارم متولد سال ٨٠هستش …من هنینجوری و با یک نگاه عاشقش نشدم …راستش من از موقعی که به دنیا اومدم توی همین محله زندگی میکنم و اون هم تا حدودا سه سال پیش همینجا زندگی میکرد …من حس میکردم که نسبت بهش یه حسی دارم اما خب جدی نمیگرفتم تا اینکه از وقتی رفتن به مرور زمان یه حس دلتنگی بد جوری دارم الان واقعا دارم دیوونه میشم …راستش یه بار هم گذری توی بازار دیدمش اما مطمعا نیستم که متوجه شده باشه که من کی بودم …راستش من دخترم و ابراز علاقه برام سخت تره …میترسم بهش بگم اما به دلایلی مجبورم بهش بگم که دوستش دارم …من فقط آیدی اینستاش رو دارم و اون رو هم نمیدونم هنوز تو پیجش فعاله یا نه …راستش اصلا شبا نمیتونم بخوابم همش تا ساعت دو و سه بعضی وقتا تا صبح بیدارم و به این فکر میکنم چجوری بهش بگم و همش بهش فکر میکنم واقعا برام سخته راستی بگم که اینستا هم ندارم:-\راستش بعضی وقتا انقدر گریه میکنم که نگو واقعا سخته اصلا نمیتونم فراموشش کنم یا اینکه هیچ راهی به ذهنم نمیرسه که چجوری میتونم بعش بگم …

 21. سلام من چهارده سالمه و یکی رو دوست دارم …من فقط از یه راه چت کردن میتونم بهش بگم که اینجوری ممکنه باور نکنه یا اصلا براش مهم نباشه و نادیده بگیره …میترسم از راه چت بهش بگم….اما حضوری هم نمیتونم بهش بگم چون من واقعا حتی وقتی قبلا گاهی اوقات مثلا از کنارش رد میشدم دست و پاهام رو گم میکردم …من حضوری نمیتونم بگم …میشه راهنماییم کنید که من باید حضوری بگم یا اینکه با چت هم میتونم بهش بگم…اگه با چت میتونم بهش بگم باید چجوری بگم …اون پنج سال از من بزرگتره ایا این اختلاف سنی برام مشکلی ب وجود نمیاره؟…من میترسم اگه نگم اون با کس دیگه ای وارد رابطه بشه و اینجوری هه چیز تموم میشه .یعنی اینکه من اگه اون موقع نترسم و بخوام بهش بگم هم نمیشه چون دو نفر. دیگه رو‌ نابود میکنم…

  • دوست عزیز؛ عشق و ترس از آسیب دیدن، در کنار هم جمع نمی شوند. تعریف عشق واقعی چیز دیگریست. اگر واقعا عاشق طرف مقابل خود شده اید، باید برای این دوست داشتن دلایل منطقی داشته باشید. عشق و علاقه بی دلیل معنایش شیدایی است. شیدایی هم یک احساس است و نباید آن را جدی گرفت. عشق و دوست داشتن نیازمند شناخت و آگاهی دو طرفه است. عشق یک طرفه فقط یک خیال و توهم ذهنی است.

   • سلام شما گفتید که عشق واقعی یچیز دیگه ای هست میشه از عشق واقعی بگید
    منظورتون از دلایل منطقی اینکه باید دلایل درستی داشته باشیم ؟
    من با یک دختری درحال صحبت کردن هستیم. من فاصله ی شهری دارم 500 کیلومتربا ایشون و تا به حال به اینکه سوال های اصلی درباره اینکه چه حسی نسبت به من داره نپرسیدم ؟ و نپرسیده ؟
    من خودم از یه خانواده متوسط هستم اولین چیزی که بعد عشق به ذهنم میرسه تامین مالی هست ?‍♂️و من کلا ۱۷ سالمه نمی دونم باید چیکار بکنم ؟مشکل من کار نیست مشکل من اینکه اگه بهش حسم رو بگم بعدش وارد یه مرحله دیگه از رابطه میشیم که کاملا ترسناکه
    برادرم خودش بزرگ تر از منه میگه تازه ۱۷ سالته و اینکه کسانی زیاد قرار هست اشنا بشم ولی منظور از عشقو نمیده منم اینو قبول دارم ولی اصلی ترین ترین مشکل من اینکه چرا باید این حسی که بهش دارم رو نگم

 22. سلام من ۱۷ سالمه و دختر عموم رو دوست دارم از پونزده سالگی تقریبا با حرکات غیر مستقیم هم فهموندم که دوسش دارم ولی نمیدونم چطور بهش به صورت مستقیم بگم لطفا راهنماییم کنید

  • منم مشکل تورو دارم.تو پیام ها نوشتم حرفامو. من به دلایلی یکم سخته از اطرافیانم کمک بگیرم ولی تو با خواهر یا حتی دوست مشترکی ک دارین یا دختر یا زنی که میتونه باهاش صحبت کنه رو بفرست باهاش صحبت کنه. یا وقتی میری خونشون خیلی بهش توجه کن و نگاهش کن

 23. سلام من چهارده سالمه یکی رو دوست دارم. البته من پسر هستم. شش ساله میشناسمش و بهش نزدیکم همیشه دوسش داشتم ولی الان یه شش ماه هست که فهمیدم عاشقش شدم اون یازده سالشه.ئخیلی مطالب خوندم و فهمیدم که عاشقشم. همسایه هستیم جوری که خونه ما و خونه اونا نداشت اما یه چهار ماه میشه که یه مشکل بین خانواده هامون پیش اومد. چهار ماه فراموشش کردم چون اعتقاد داشتم این عشق هنوز زوده اونم با توجه به مطالب سایت ها و به قولی سیگنال بهم داده. ولی بعد از چهار ماه ناخواسته باهاش هم کلام شدم و به روم خندید و این خندش دوباره اتیش انداخت به جونم
  من عرشیام پرستش اگه این مطلبو یه وقت خوندی خوشحال میشم. میترسم بهش بگم چون میترسم از دستش بدم و یه خواهر هم که داره بدتر از همه ابرومو میبره اگه فهمید برا اینم وگرنه بهش میگفتم
  پرستش من عرشیا هستم عرشیا ادیش خونمون کرد لاغریه اگه یه وقت این مطلبو خوندی که نمیدونم چرا احساس میکنم که میخونیش خوشحال میشم بدونی دوست دارم و نمیتونم پیش قدم شم اگه تو هم دوسم داری و این مطلب رو دیدی لطفا یه جوری بهم بگو ممنون
  لطفا راهنماییم کنید

 24. درد دارم به اینایی که نوشتن ۱۶ سالمه ۱۴ سالمه عاشق شدم شب و روز ندارم. بخدا درک میکنیم اون احساس رو. وقتی میفهمید معنی یک عمر زندگی رو که دیگه کاری از دستتون بر نمیاد. کسانی دیدم تو این سن دیوونه وار همو خواستن حتی قصد خودکشی داشتن بخاطر مخالفت خانواده ها بعد کلی جنگ و دعوا که رسیدم سر سال طلاق گرفتن. ول کنید تروخدا. بزارید عقلتون کامل شه احساسات و سلایقتون تغییر میکنه زیر ۲۷ سال خواهش میکنم حرف از رسیدن نزنید.

 25. حمیدگمشادزهی

  سلام من عاشق شدم میخواهم بهش بگم دوستت دارم ولی نمیدونم چطوری بگم لطفا جوابمو سریع بدهید

 26. سلام من با یکی آشنا شدم که خیلی دوسش دارم ولی روم نمیشه بهش بگم یک ماهه داره می گذره ولی روم نمیشه بهش بگم من 16سالمه ولی اون12 سالشه خیلی دوسش دارم ولی نمیدونم چطور بهش بگم لطفا کمکم کنین

 27. سلام
  محمد هستم. دختری رو دوست دارم که با خواهرم دوستی خوبی داشت و همسایه بودیم و هستیم که باعث میشد به دلیل روابطش با خواهرم بیشتر ببینمش ولی متاسفانه دوستی خواهرم باهاش از بین رفت و به من فشار بیشتری اورد. من الان ۱۶ سالمه و اونم دو سال از من کوچیکتره ولی از یه چیز مطمئنم که واقعن دوسش دارم. راستش من الان چهار پنج سالی هست که تو فکرشم و وای به زمانی که سرم خلوت بشه دیوونه میشم. نمیدونم چکار کنم. درضمن فرد کم رویی هم هستم.

 28. من ۱۸ سالمه،دختر عمم سه سال ازم بزرگتره یا نمیدونم شایدم چهار سال
  ولی اختلاف چندانی باهم نداریم،یجوری که اون اختلاف سن به چشم نمیاد،اگه همسن بودیم تا حالا بهش میگفتم ولی بخاطر اختلاف سنمون بهش نگفتم تا حالا،اگه میشه ی راهنمایی کوچیکی بکنین چطوری بهش بگم در حالی که میترسم بخاطر اختلاف سن منو قبول نکنه؟

 29. من عاشق کسی ام که 5 سال ازم بزرگتره . ولی خیلی دوسش دارم باید چی کار کنم

 30. من عاشق همکلاسی ام توی دانشگاه شدم،چطورباید بهش بگم دوستت دارم که از دستش ندم،چون خیلی میترسم بهش بگم دوستت دارم از دستش بدم?

 31. من عاشق دختری شده ام که از من ۳ سال زرگ تر است آیا می توانم در آینده با او ازدواج کنم چون من ۹ و او ۱۲ سال سن دارد؟؟

 32. سلام من عاشق یک دختری شدم که یک سال پیش همسایه مون بود اون موقع که همسایه مون بود بهش علاقه نداشتم ولی الان رفته خیلی بهش علاقه مند شدم چند باری هم هم دیگر و دیدیم و چت کردیم ولی الان 4 ماه ندیدمش و الان میترسم بهش پیام بدم و باهش قرار بزارم بگین چه کار کنم

 33. سلام. من دختر خالمو دوست دارم. میبینمش یه جوری میشم. دستام میلرزه. میترسم بهش بگم. اگه اون علاقه نداشته باشه، تا اخر عمر نمیتونم تو چشاش نگاه کنم. چکار کنم؟

 34. من 16سالمه و عاشق دختر عمومم ولی اون خیلی تخسه و یه زره ترس دارم که بهش بگم چون یه سال ازم بزرگتر هستش و بجز اون نمیدونم دوسم داره یا نه و اینو میخوام بدونم. که بهش بگم عاشقشم از طریق واتساپ یا نه میترسم که یه وقت از دستم بره ولی واقعا کمک میخوام لطفا نظر بدید

 35. من دخترم ۲۶ سالمه ۹ ماهه که از همکارم خوشم اومده حتی وقتای که شیفتمون باهم نیست همش فکرشم پیششه همه همکارای خانم با همکارای اقایون راحتن اما من نمیتونم ارتباط برقرار کنم با این اقا که خودم ابراز علاقه کنم از یک طرفیم ترس از محیط و شرایط کار دارم وخیلی غرور دارم و خجالت میکشم بنظرتون کار درستیه امروز میخوام همکارمو بفرستم بره بهش بگه که خوشم میاد ازش اصلا چطوری بهش بفهمونم؟ خودم هیچجوره نمیتونم بهش نزدیک بشم

 36. سلام دوستان. من ۱۳ سالمه. خیلی خیلی سنم پایینه. یعنی قاطعانه و بدون ترس میگم خیلی از چیز ها رو نمیدونم . حقیقتش من معنی عشق رو نمیفهمم . اما یک ۵ ،۶ ماهی هست که به یک نفر یک حسی دارم که هنوز نمیدونم اون حس چیه. با نظر افرادی که میگن عشق همش کشکه موافقم. مگه ما چند سالمون؟؟؟امثال خودم رو عرض میکنم. این فرد ۳۱ سالشه. شاید فقط از ایشون خوشم بیاد . شاید هوس باشه . شاید یک حس زود گذر باشه . نمیدونم . بدتر از همه در فضای مجازی باهاش آشنا شدم. نمیدونم این فرد وا قا وجود داره . نداره . سر کارم . خلاصه فعلا سر درگمم. شما که مشاوره ای میشه به من بگید حس من چیه ؟؟ شاید تکلیفم معلوم شد

 37. من 14 سالمه عاشق یه دختر شدم که فامیل دورمونه. اون چند ماه از من بزرگتره. فاصله خونشونم خیلی از ما دور نیست. ولی نمیدونم چطوری بهش بگم توروخدا کمکم کنید

 38. من 14 سالمه عاشق یه دختر شدم که فامیل دورمونه. اون چند ماه از من بزرگتره. فاصله خونشونم خیلی از ما دور نیست. ولی نمیدونم چطوری بهش بگم توروخدا کمکم کنید. خیلی دوستش دارم ولی از طریق مجازی بگم میترسم ول کنه بره رو به رو هم روم نمیشه بهش بگم. حس میکنم اونم حسی نسبت به من داره

 39. سلام.دوستان من یکیو تو سن خیلی کم میشناختنم بعد عاشقش شدم
  تو ابتدایی،بعد از هم دور شدیم چندین سال همو ندیدیم جالبتر این که اونم منو دوست داشت ولی اون موقعه من بچه بودم میترسیدم و روم نمی‌کرد.
  هیوی الان ۲۳سالمه هنوز تو فکرشم هر شب و روز حتی بعضی وقتی گریه هم میکنم تا دوسال پیش که خبر رسید ازدواج کرده.
  خلاصه کسیو که دوسش دارین بهش بگین من شاید طرف خودم رو نزدیک ۱۵ساله که دوستش دارم ولی تا الان این داخل سینه من محفوض بوده
  و هیچ کس هم نمیدونه جز رفیقم
  داشتم دیونه میشدم که به رفیقم گفتم یکم آروم شدم

 40. سلام من 20 سالمه دانشجوی پزشکی ام چهار سال پیش عاشق یک پسر ترک شدم که 1500 کیلومتر ازم فاصله داره. تو باربری کار میکنه از نظر مالی وضعیت خوبی نداره. چهارسال به پاش وایسادم الان بهش میگم وایسا دانشگام تموم شه بابام اجازه بده بیای خاستگاری میگه تو رو به من نمیدن میگه اختلاف سنمون زیاده بابات قبول نمیکنه اخه اون 32 سالشه … هفته قبل بهم گفت مادرش بهش گفته قبل از مرگش میخاد عروسی پسرش رو ببینه الانم با مادرش دعواش شده چون بهش گفته نمیخاد زن بگیره منم به ناچار بهش بره با هرکسی ک مادرش میگه ازدواج کنه چون مادرشه خیر و صلاحش رو میخاد… ب مادرش گفته منو دوست داره ولی مادرش یجوری رفتار میکنه انگار در جریان نیست. یک هفتس خبری ازش ندارم جواب اخرین پیامم رو هم نداد.
  دارم دق میکنم خیلی حالم داغونه. رفتم روانپزشک تو این 4 سال از بس قرص آرامبخش خوردم دکترا روم قطع کردن قرصارو بهم میگن اگه بیشتر بخوری معتادشون میشی یکاری بکنید واسم.. درمونم هم ازم دوره هم بی وفاست…
  یکاری کنید یکمی اروم

 41. سلام من ۱۱ سالمه و از ۳ سالگی عاشق پسرخالم شدم الان ۸ ساله عاشقشم اون ازم ۴ سال بزرگتره و ۱۵ سالشه چون به سن تکلیف رسیده نمیخوام از دستش بدم چون میترسم دوست دختر داشته باشه. این روش ها برای سن ما خوب نیست چطور با رفتارم بهش بگم میخوامش؟ چطور بفهمم دوست دختر داره یا نه؟

 42. یک ساله که سعی میکنم بهش بگم اما نمیدونم چجوری بهش بگم لطفا کمکم کنید دارم دیوانه میشم لطفا یه نفر راهنمایی ام کنه

 43. من چهارده سالمه و عاشق یه پسری شدم اون توی یه فروشگاه کار میکنه اولین باری که دیدمش هیچ حسی بهش نداشتم الان یک ساله که من عاشقش شدم من احساس میکنم اون هم به من علاقه داره وقتی میرم فروشگاه وقتی منو میبینه با بقیه شوخی میکنه خودشو بامزه میکنه و وقتی ببینه که من به مشکلی برخوردم کمکم میکنه و خیلی زیاد ارتباط چشمی برقرار میکنه من نمیدونم اون من رو دوست داره یا نه نمیدونم چجوری بهش بگم دوسش دارم لطفا کمکم کنید

  • اون هم تورودوست داره کافیه بالبخندبه اون سری تکون بدی اون هم میفهمه دل به دل راداره اما برامن که نشد ایشالا براتوبشه

 44. سلام
  من 14 سالمه عاشق ی پسری شدم ک نمی دونم چند سالشه خیلی ام مذهبی هست ی موکب زدن در خونمون و من فقط 5 روز وقت دارم بهش بگم دوست دارم چون اون موکب جمع میشه و اونم برای همیشه میره ولی واقعا نمی تونم بدونه توروخدا بگید چیکار کنم ??

 45. سلام من ۱۴ سالمه و عاشق یکی از فامیل های دور شدم. من وقتی ۷ سالم بود بهم گفت عاشقمه ولی من الان عاشقم. لطفا بگید چطور بهش بگم

 46. من عاشق یکی از دختر های فامیلمون هستم می ترسم بهش بگم عاشقتم بعد ارتباط فامیلیون بهم بخوره میشه کمکم کنید

 47. سلام من عاشق یک دختری شدم ولی نمی دونم چطور بهش بگم،او هر وقت من رو مبینه خیلی نگاهم می کنه.

 48. من خیلی تنهام اما چون باهیچ کس رایطه نداشتم الان نمی تونم به کسایی که دوستشون دارم ابرازکنم من چندبار دکتر رفتم امابه من چندسال که سرترالین مصرف می کنم حالا دکترمیرم بهم قرص اعصاب قوی میدن .
  دکتر مشاوره وقتی مشکل اصلی روفهمید بهم گفت درگذشته عاشق شدی من یه طور عادی بهش گفتم اره درصورتی که ازفشار ناتونی بیان ونداشتن سروضع مناسب ازناراحتی فقطتونستم به موادروبیارم

 49. 18 سالمه. عاشق یه دختر 16 ساله سر زبون دار شدمه. یک سالی میشه که از این قضیه میگذره ولی من نتونستم بهش بگم یکی از آشنا هاش که باهام دوسته اوایل رفت بهش گفت این روی تو کراش داره که به نظرم کار اشتباهی کرد. بعد دختره جوابش این بود که خیلی بَچس. چند ماه گذشت تو یه مراسم باز همدیگرو دیدیم خیلی بهم نگاه میکرد منم بهش نگاه میکردم میشه گفت کل مراسم همش به همدیگه نگاه میکردیم. چند وقت گذشت. قسمت شد دوباره توی جمع باز همو ملاقات کنیم. یکی از دوستام یه حرفی به من زد که مثلا ضایعم کنه. دختره پُشتی من رو گرفت. از من دفاع کرد. خلاصه گذشت چند وقت. با خودم گفتم اینجور فایده نداره باید از هر طریقی هم که شده بهش بگم که دوسش دارم. بلاخره یا جواب اره. یا نه میده. دخترای امروزی هم خو خیلی مغرورن. خلاصه از طریق یکی از فامیل اونم از طریق گوشی به یکی دیگ از فامیلای دختره رسوندن بهش که من دوسش دارم . دختره هم جوابش نه بود. از اون موقع خیلی فکرم درگیره که چیکار کنم واقعا خیلی میخوامش. نمیدونم چیکار کنم.

  • به نظر من خودت باهاش صحبت کن وبهش ابراز علاقه کن مطمئن باش تاثیرش بشتره وبا احتمال زیاد این طوری اونم قبول می کنه دختر بیشتر باشنیدن عاشق می شه،البته اگه از علاقت مطمئنی

 50. سلام به همیگی
  من15 سالمه ( ی ماه دیگه 16 ) عاشق دخترعموم شدم اون 17 سالشه .
  میدونم الان خیلیاتون مث من گیر کردید چ دختر چ پسر .
  خیلیا هم میان زیر کامنتم میان میگن بچه ای و …
  همه کامنتا رو خوندم به همه هم حق میدم
  ولی همینطور که” مشاوره باما ” میفرمایند : ” اول بفهمید عشقتون واقعیه ” حالا هر جور ک میشه .
  بعد ی نکته دیگه این که اصلا سن مهم نیست تو میری عینهو بچه ادم حستو بهش میگی قبول کرد ک خوشبخت باشین نکرد هم زیاد خودتونو اذیت نکنید تا جایی که میتونید و مخصوصا ارزششو داره ادامه بدید . و اگه دید وضع خرابه متاسفانه و متاسفانه و متاسفانه باید قیدشو بزنید .
  “خودوتونو نارحت نکنید چیزی که زیاده دختره” تو رو نمیدونم ولی من کاملا با این جملهه مخالفم چون عشق واقعی ی چیز دیگه هست .
  هر عشقی هر جوره ی ذره با هوس همراه هست پس نذارید این هوس غلبه کنه و تا جایی که میتونید خودتونو دلداری بدید و از خدا کمک بخواید
  این از همه نکات لازم .
  و حالا تو ک تا اینجا خوندی بیا دردمم ببین /”
  از 13 سالگی عاشقش شدم ( نمیدونستمم اون موقع این حسه چیه اصن /” )
  تا اینکه کم کم دیدم واقعا بهش نیاز دارم .
  کم کم بزرگ شدیم و فهمیدیم این بهترین حس و بد ترین درد دنیا رو اسمشو عشق گذاشتن …
  خلاصه بگم تازگیا دو روز پیشش بودم (خونمون بودن در اصل )
  حتی ی نگاه بد بهش نکردم . اون کلا دختریه ک هر چی بشه رو خودش نمیاره
  از همتون میخوام ی کمکی بکنید (البته ممنون از سایتتون ولی تماس نمیگیم با هاتون و بازم ممنون ب هر حال )
  میدونم که خیلی هامون چه شبها و روزای سختو رو گذرونیم …
  همش امید داشتیم ک یروز بهش میرسیم
  مخصوصا موقعی که فامیل باشه طرف مقابل خیلی سخته و نابود میشی
  اصن به نظر من عاشق شدن یعنی اینکه قید همه چیو بزنی فقط به خاطر اون
  من از پسر عموم کمک گرفتم اونم که ادم حسابی نیست و گفت شما بدرد هم نمیخورید و از این حرفها
  ببینید من ماه تولدش – شال تولدش – علایقش- حرف مردم – شرایطش و … همه چی رو دیدم و سنجیدم و ته همش این بود که من بدرد اون نمیخورم تو هیچ زمینه ای *اما* هنوز ناامید نشدم پس اگه تو هم ی ذره عشق واقعی داشته باشی نسبت به یارو هیچ وقت ناامید نشو
  و همچنین ته حرفم ی نکته مهم بگم
  این که تو اگه ا ته قلبت ی گلو دوست داشت باشی حتی اگه گله خار هم باشه تو نمیچینی و فقط لمسش میکنی میگیرری چی می گم ؟
  ینی تو گلو نمیچینی و نمیزاری ک کسی هم بچیندش و هر روز کاری میکنی که حالش خوب باشه
  اینم از کل حرفم ولی ناموسا تا اینجا خوندی بیا بهم ی راهنمایی بکن انقدر خودمو زدم که همه جام کبوده چشمام قرمز شبا موقعی که هه خوابن من تا صبح بیدارم گریه میکنم با حسرت
  ———————————————————————————————————————

  برا دیدن دوبارت دیگه راه ندارم
  باید زودتر میگفتم حسمو بهت الان دیگه چاره ندارم
  حالا که دیگه دیدن ته ظرفه / کفگیر ته دیگ -در دیگ بسته
  کمتر کسی حسمو درک میکنه / که خودش به این حس آشقال بیماره
  بدون بمون بهترین رفیقم زارع / بیا بامن بخون که اینجا فقط خودیامونه
  بال و پرو قلب این پرنده شکسته / روح نداره و روان درگیر و خسته
  خسته ا راه بی پایان / این بود نتیجه جنگ خدایان ؟
  ————————————————————————————————————————-

  توو همه چی بودم مختر / ترجیح ندادم به تو هیچیو دختر
  میکشمو حالم میشه هی بهتر / مینویسم حالم میشه هی بدتر
  هیچوقت نتونستم حسمو بهت بکم / چون که میترسیدم از آخر عاقبتم
  ولی دیگه تموم شد هیچی نمونده / هیچی ندارم واسه از دست دادن
  پس میام اینو با آخرین نفس بهت میگم
  خواستی بیا نخواستی به شیرم !
  اون من بودم که برات میمیرم
  ——————————————————————————————————–
  اینم دوتیکه از یدونه از شعرام که تو حال خرابم تو اوج گریه نوشتم
  همتونو درک میکنم !
  موفق باشید .

 51. سلام علی هستم ۱۴ ساله عاشق دختر فامیلمون هستم سه چهار سال هست .هم سنیم شباهت زیادی داریم ولی من تو روستام اون تو شهر فاصلمونم زیاده سالی دو سه بار میبینمش واقعا عاشقشم خیلی دوسش دارم هرشب به سایتتون سر میزنم راه حلی پیدا کنم ولی نتونستم لطفا کمک کنین چجور بگم بهش که به بابا و مامانش نگه. لطفا راه حلی بگین جوابتون این نباشه که زوده هنوز برای شما

  • سلام. عشق شما یک عشق واقعی نیست. عشق و علاقه در طول رابطه و در اثر گذشت و فداکاری ایجاد میشه. شما فقط احساسی شدید. یک موضوع را چهار ساله در ذهنتون بزرگ کردید. شما باید به احساساتتون توجه نکنید.

 52. سلام . من عاشق دختری همسایه هستم که از سن ۴ یا ۵ سالگی باهم بازی میکردیم و از اون موقعه تا حالا همو دوست داشتیم ولی متاسفانه پدر این دختر ۴ هفته هست فوت شده و الان روم نمیشه بهش بگم دوستش دارم . من ۱۸ سالمه . دختر هم ۱۶ یا ۱۷ سالشه . تلگرامش هم دارم اما نمیدونم چطور بهش بگم . لطفاً راهکاری بگید

 53. سلام . من ۱۸ سالمه و دختری که دوست دارم ۱۶ یا ۱۷ سالشه . من و این دختر با هم از سن ۴ یا ۵ سالگی همبازی بودیم دختر همسایمون هست . متاسفانه این ۴ هفته پدرشون فوت شده و ما همدیگرو دوست داریم . تلگرام این دخترو هم دارم اما روم نمیشه بهش بگم که دوستش دارم و در آینده میخوام باهاش ازدواج کنم . لطفاً راهکارهایی بهم بگید

  • سلام . میشه جواب سوال منو بدید . این دقیقاً ۱ ماهه این دختر منو از فکر درس در آورده و نمیدونم چطور بهش بگم تا بتونم خوب درس بخونم . وقت خواب وقت شام وقت ناهار وقت صبحانه … همه وقت بهش فکر میکنم و شک ندارم اونم دوستم داره چون بارها با حرکاتش نشون داده ولی این ۵ هفته هست که پدرشون فوت شده و منم نمیدونم چطور بهش بگم . توی پیام هم گفتم . از ۴ سالگی باهم بازی میکردیم و تا ۷ سالگی بازی میکردیم و من گفتم چون بزرگ شدم نمیتونم باهات بازی کنم و الان من ۱۷ سالمه و این دختر هم ۱۶ یا ۱۵ سالشه دقیق نمیدونم . چطور بهش بگم تلگرامشو دارم ولی چون توی خانواده ای بزرگ شدم که اصلاً تربیت نشدم واسه حرف زدن با دختر ولی بلدم چطور با پسر صحبت کنم . لطفاً جوابمو بدید

 54. سلام من عاشق یه فرد هستم و اون بیشتر منو دوست داره مشکل اینجاس که یکنفر دیگه هم منو دوس داره و میخواد بیاد خواستگاری اما این فرد خیلی از این بابت ناراحته و داره افسرده میشه چجوری میشه بهش بگم که من بیشتر دوسش دارم یه مدت میگفتم عاشقتم اما بعدش یه مشکلاتی پیش اومد که اون الان من هر چی بگم دوستت دارم باور نمیکنه چیکار کنم 😭

 55. سلام من 17سالمه عاشق یه فرد هستم که اتفاقا اون منو خیلی خیلی دوس داره اما مغروره و بیشتر تو کاراش بهم میفهمونه اما اون با توجه به شناختی که از من داره و چرت هایی که راجب خودم بهش گفتم که من عاشق نمیشم و اینا ک واقعا الان به غلط کردن افتادم، باور نمیکنه که دوسش دارم و از این بابت افسرده شده منم خیلی عذاب وجدان گرفتم که روز و شب کاری میکنم که بیشتر عاشقم بشه، اما بیشتر غصه بخوره از این بابت که عشقش یه طرفس! با اینکه اینجور نیست و منم راستشو بخواین غرورم اجازه نمیده بگم و از سر نادونیم صبح تا شب از عشقم به یکی دیگه بهش میگم و میبینم چقد عصبانی میشه بیچاره موهاش سفید شده 😭😭😭

 56. سلام
  من یه پسر 20 ساله هستم که عاشق دختر داییم که 16 سالشه شدم| یکی از اونجایی که نمیدونم بیان احساسم بهش چه مسئله رو ایجاد میکنه ( داخل خانوادهامون) میترسم. دومم چون فامیله احساس میکنم حسی بهم نداره .

  بدجور مشغله ذهنیم رو درگیر کرده گاهی وقتا هم داخل فضای مجازی بهش پیام میدم ولی از سر دلتنگیه که مدت زیادیه ندیدمش 🙂

  داخل فضای مجازی جای مناسبی رو برای ابراز علاقه نمیبینم. اگه میشه لطفا کمک کنید/

 57. سلام من حدود ۳ سال هستش که یه دختری رو تو کلاس زبان می بینم و همیشه حتی یک کلمه هم با او صحبت نکردم ولی رفتارش با دوستان رو دیدم و الان عاشقش شدم. زیاد از این احساس خوشم نمیاد. چونکه نمیزاره خوب درس بخونم و واسه کنکور آماده بشم. هر موقع می خواهم کتابی بزنم یا تستی بزنم هی یاد اون می افتم و نمیتونم درس بخونم.
  همیشه هم توی خواب به این فکر میکنم که آیا اون هم به من فکر می کنه؟ گفتم شاید این از بدخوابی هستش چون چندین شب بود که دیر می خوابیدم برای همین الان حدود یک ماه هست که شبا زود می خوابم ولی بازم از یادم نمیره

  • سلام. شما نسبت به این دختر احساس خوبی پیدا کردید. اما این دلیل نمیشه که اینقدر درگیر احساساتتنون بشید. احساسات هرچه بیشتر بهشون توجه بشه، شما را بیشتر گرفتار می کنند. اگر هم واقعا فکر می کنید که دوستش دارید، باید مدتی با هم آشنا شوید تا نسبت به اخلاق و رفتار هم شناخت پیدا کنید. اگر هم احساس خجالت، شرم یا ترس می کنید، احتمالا خیلی بزرگ نشدید که بتونید یک ارتباط موثر با دیگران برقرار کنید. باید این مهارت ها را بیاموزید.

   • من تا حالا با یک دختر ارتباطی نداشتم ولی با پسر ها آره
    من در خانواده ای هم بزرگ شدم که اجازه اینجور ارتباطات رو به من نمیده
    تازه من که هنوز نمیدونم اون چه حسی به من داره
    ولی می خوام بدونم. به نظرتون چجوری بفهمم؟

 58. من تا حالا با یک دختر ارتباطی نداشتم ولی با پسر ها آره
  من در خانواده ای هم بزرگ شدم که اجازه اینجور ارتباطات رو به من نمیده
  تازه من که هنوز نمیدونم اون چه حسی به من داره
  ولی می خوام بدونم. به نظرتون چجوری بفهمم؟

 59. سلام من ۱۸سالمه و از زمانی که یادم میاد عاشق دخترخالم بودم و شاید اسمشو هوس بزارید اما از بچگی تاحالا به هیچ دختری این
  حس رو نداشتم و چندوقت تصمیم گرفتم که بهش ابرازعلاقه کنم امانمیدونم چطوری.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 60. سلام من عاشق یه دختری شدم که هر روز میدیمش با لطافت بام رفتار میکرد ولی اصلن روم نشد بش بگم 16 سالمه خیلی طرف مقابلو دوسش داشتم چیکار باید کنم میترسم بش بگم اون ناراحت بشه

 61. سلام. وقت بخیر. یک سوالی داشتم. آیا دخترها واقعا عاشق خود پسرا میشن ؟؟ یا اینها همش تخیلات و فیلم و … هست ؟؟ من که بعید میدونم.

 62. خب حالا که همه گفتن منم میگم من 13 سالمه و عاشق همکلاسیم هستم دارم راستشو میگم خیلی خفنه احساس میکنم اونم همین حسو داره ولی خب اگه هوس باشه ممکنه ناراحت بشه شاید بخاطر چیزایی که چند وقته دارم میبینم و اثرات اوناست ولی خب روش کراش زدم کلی واسه اینکه بهش بگم تمرین کردم سه ماه دیگه میگم بهش و حس میکنم یکی دیگه از همکلاسی ها هم روش کراش داره اخه چطوری بگم حس میکنم اون دو تا بیشتر بهم میان چون اونی که رو کراشم کراش داره باعث پیشرفت دوستم میشه خب احتمال اینکه ضایع شم ۷۹ ٪ هست و از اونجایی که ایران با همنجسگراها زیاد موافق نیس بازم به احتمال زیاد بهش نگم و هیچی و امید وارم همه تون توی مسائلی که دارید موفق باشید 🙂

 63. سلام من ۱۵ سال دارم. من از دوازده سالگی عاشق یکی از آشنایانم شدم،الان اون در فضا مجازی رابطه اش را داره گسترش میده این منو میترسونه که ناگهان از کسی خوشش بیاد،چون فامیل هستیم و همیشه چشم تو چشم میشیم گفت اینکه دوشتش دارم سخته؛اما من تصمیم گرفتم این کارو انجام بدم.
  من نوع مطرح کردن حرف ام رو بلد نیستم و گفتن فقط دوستت دارم به نظرم کافی نیست. اگر میشه یه کمکی بهم بکنید ممنون.

 64. ببین عزیزم تازمانی که خجالت بکشی هیچ چی درست نمی شه اخرش باید دلو به دریا بزنی وبگی ولی سعی کن عجولانه هم عمل نکنی چون توسنی که شما داری گاهی اوقات پیش میاد این جور احساسا ولی کم کم ازبین می ره

 65. بابا شرافتن این عشق عاشقی رو بزارین کنار
  میدونم عشق چیه اما وقتی ادم جرئت نداره به کسی بگه دوست دارم به چه درد میخوره اون عشق کات کنین بره
  اخه مگه مسخره بازیه بچه ها ۱۵ ساله میان میگن من عاشق فلان شدم

  دخترا شما هم دلتون بسوزه به حال این بدبخت بیچاره های مجنون
  رحم کنین به حال های خرابشون
  بزارین بهتون بگن اکه دوستش نداشتی بهش همون انی بگو دوست نداره دیه جیغ داد اربده کشی نداره که 😜😜😜😜😜😜😜😜😜😜

 66. سلام من 11سالم هست 4ساله عاشق یه دختر هستم نمیدونم چجوری بهش بگم عاشقشم

 67. سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
  دوستان من یه پسر ۱۷ ساله هستم که عاشق دخترخالم شدم،،،،واقعن دوسش دارم خیلی وقته همدیگه رو میشناسیم و من شناخت کامل ازش دارم….منتها من از همون بچگی دوسش داشتم و همش میخوام بهش بگم که بهت علاقه دارم یا دوست دارم،،،یا روم نمیشه یا میترسم که بره به بابا و مامانش چیزی بگه که خانواده ها بهم بخورن که تا جایی که من ازش شناخت دارم این کار رو نمیکنه،،،،هم اکنون دوتا سوال هستش تو ذهن من
  ۱)از کجا بدونم اونم منو دوست داره؟؟۲)چجوری بهش بگم دوسش دارم؟؟

 68. من از دخترا متنفرم ولی یک نفر تو ذهنم هست که ولم نمی کنه و از این حس هم متنفرم دوستش ندارم فقط یه کمکی کنید که بهش بگم و خلاص که راحت شم

 69. سلام
  من یک دختر عمه ام که پنج یا 4 سال ازم کوچیکتره دوست دارم ولی میترسم بگم چون میترسم به کسی بگه و کلا آبرو ریزی کنه از یک طرف میترسم دیر بشه چیکار کنم

 70. سلام من پسری 15ساله هستم به نام امیرحسین که 1.5 ساله که دختر عموم رو دوست دارمو 10ماهه که عاشقشم و از همون موقع ها میرم سر کار از لحاظ ازدواج هم و مکان بالایی دارم ولی نمی تونم بهش بگم دو سه ماهه هر دفعه که پیششم میخوام بهش بگم ولی نمیتونم یه با یادداشت هم براش گذاشتم ولی ترسیدم که عموم یادداشت رو پیدا کنه و کلا به باد فنا برم ،ممنون میشم کمکم کنید راستی اون 17 سالشه ،میخوام اینجا هم بنویسم شاید بخونتش،سلام الهه متاسفم که نمیتوانم رودررو به تو بگویم به امید اینکه شاید اینجا بیایی و این متن را بخوانی برای تو می نویسم : الهه دوستت دارم .

 71. سلام من تو یه کشور دیگه بودم بعد با یه پسر تو مدرسه آشنا شدم که ایرانی بود ولی تو دوبی به دنیا اومده بود بعد یه چند تا رفتار کرد که احساس کردم از من خوشش میاد ولی بعدش باز یه چند تا رفتار کرد که منو گیج کرد
  من برگشتم ایران اشتباهی برام یه وویس فرستاد بهش گفتم که اشتباه فرستاده گفت میدونه
  بعد بحث و باز کرد ازم پرسید کجام و اینا
  بعد دوسال من فالوش کردم اونم فالوم کرد بعد یه مدت هیچ پیامی به اینستام نداد و من منتظر بودم دوستام گفتن که ریمووش کنم منم کردم
  حالا چند روز دیگه تولدشه چیکار کنم

 72. سلام من پسری 19 ساله هستم و مدت زیادیه حدود 6 ساله که عاشق دختر عمم هستم و همه چیزی رو برسی کردم و اصلا عشق من جنبه هیجانی نداره. شاید اولش داشت ولی بعد این مدت و برسی های عاقلانه من نسبت به اخلاق و کردار و کمالش و تفاهم و به هم خوردن از همه نظر دیگه نیست من خانواده بسیار مذهبی دارم چند مشکل سر راه من است.
  1 من دارای معلولیت هستم و باز هم معلول در فامیل درجه دو (عمو و عمه من که میشه خاله و دایی اون) معلولیت هست البته من بر خلاف اونا فلج نیستم و حتی نیاز به عصا هم ندارم «میترسم برای این موضوع درم کنن»
  ۲ دختر عمم یک سال و نه ماه از من بزرگتر است
  ۳ من سنم از نظر خوانواده کمه و حرف اولشون اگه این موضوع رو مطرح کنم با پدر مادرم اینه که کار نداری

  من ارتباطی با دختر عمم ندارم که بدونم آیا به من علاقه داره یا نه ولی تو پسرای فامیل با همه تقریباً سر سنگینه ولی با من خوبه هم گرمه هم شوخی می‌کنه هم خاطره تعریف میکنیم برا هم کلا با من خوبه
  از خوبی نام هم همین قد بگم که تو فامیل و روستامون بسیار قابل احترامم ‌و همه میگن که من خیلی آدم عاقل و پخته و با ایمانی هستم. البته بماند که من مداح هستم و تعزیه خوان روستامون هم هستم. از نظر مالی هم من دو دانگ مغازه دارم که تقریبا معادل خرید یک خانه ۵۰ متری در شهرمان هست و پدرم هم گفته کمکم میکنه در خرید خانه بهتر و عروسی هم خودش برام به وقتش میگیره. از نظر کار هم من فعلا دارم دیپلم میگیرم و سال آخرم و هر رشته ای قبول بشم بعد گرفتن لیسانس بالاخره میرم و در بهزیستی و جا های دولتی استخدام میشم ولی فعلا کاری ندارم .
  ترس از اینه که تا من بجنبم و به قول بزرگ تر ها مرد بشم و دهنم بوی شیر نده دختر عمم شوهر کنه و من بمونم و یک عمر پشیمانی برای این که کاری نکردم
  هنوز نه خانوادم و نه به دختر عمم نگفتم و نمی‌دونم چه کنم چطور به خانوادم بگم اصلا بگم یا نه یا باید کار دیگه ای کنم تو رو خدا راهنماییم کنید!

 73. من و یه نفر دیگه همو دوست داریم…مطمئن نیستم ولی با مقاله هاتون فهمیدم نشانه هایی رو که از عشق داره..،
  با هم فامیل هم هستیم…از سمت مادری (دختر خاله پسرخاله)
  احتمالا خیلی دیگه از افراد فامیل فهمیدن…

  ولی من ازش کوچیکترم….اونم ۲ سال و ۲ ماه !

  واقعا چیه این رسم سن و سال تو ازدواج؟!

 74. شما پسرا چی که فقط به خاطر اینکه از ما دخترا سوء استفاده نکنین عشقمونو تاابد تو قلبمون نگه میداریم و نمیتونیم رودررو به پسری بگیم دوسش داریم

 75. سلام من میخواهم یک تجربه را برایتان بگم. من مدتها پیش به یکی از دخترهای فامیل علاقه مند شدم و ما در مجالس مختلف که هم را میدیدیم با نگاه به هم علاقه مان را بهم میفهماندبم ولی چون من پسری خجالتی بودم اصلا نمیتوانستم علاقه ام را به اون مستقبم بگم و اون هم اینکار را نمی کرد تا اینکه مدتها گذشت و من دانشگاه رفتم و تحصیلاتم تمام شد و سربازی رفتم و بعد هم سرکار رفتم تا ابنکه تصمیم به ازدواج گرفتم و بخاطر اینکه ما هردو هیچ وقت با هم در مورد علاقه و عشقمان صحبت نکرده بودیم و من مطمئن به علاقه اون نسبت به خودم نشده بودم به خواستگاری اون نرفتم و بصورت سنتی ازدواج کردم و اون هم بعد از من ازدواج کرد تا ابنکه پس از حدود بیست سال از اون موقع یکی از اقوام اون را دیده بود و از من پرس وجو کرده بود و گفته بود اون عاشق من بوده و خیلی صبر کرده تا من به خواستگاریش بروم که من هم غفلت کردم و نرفتم اگر ما فقط دو کلام با هم صحبت کرده بودیم شاید الان با هم زندگی می کردیم. پس خواهشا اشتباه ما را تکرار نکنید اگر هر دختر یا پسری را از هر حیث برای ازدواج انتخاب کرد حتما با هم صحبت کنید یا بهش نامه دهید. حتی اگر دخترید تا مثل ما پشیمان نشوید شاید پسره روش نمیشه پس شما پیشدستی کنید تا بعدا افسوس گذشته را نخورید. موفق باشید

 76. من دل دختری را بدست اوردم و از کاراش معلومه که من دوست داره ولی یک ماه که اون ندیدم نمی دونم که هنوز من دوست دره یانه
  لطفن جواب بدین

 77. من خودم 14 سالمه ! نفهمیدم چی شد یه دفعه دیدم عاشق شدم ، حتی به خاطرش هزار بار گریه کردم . اونقدر اونی که دوسش دارم خوبه که نمیتونم بگم ، چقدر برام عزیزه و نمیشه بدون اون باشم . اون نمیدونه من دوسش دارم ولی با دختری هم رابطه نداره چون اهل اون کارا نیس و خیلی مهربون و خوبه .ولی نمیتونم بهش بگم دوسش دارم و اونقدر خجالت میکشم که از خجالت دست و پا مو گم میکنم . من از اسفند سال قبل تا الان یه روز هم بدون فکرش نتونستم باشم و دیروز دوباره دیدمش . چشماش یه حالت عجیبی داره . نمیتونم بگم چه جوری
  کمکم کنین بهش بگم

 78. 😐😐😐

 79. ماشالله چقدر عاشق داریم

 80. سلام دوستان منم ۲۵ سالمه نمیگم عاشقم ولی یکی رو دوست دارم وافعا همه جوره اخلاقشو قبول دارم و من خیلی وقته میشناسمشون اما اون مدت زیادی نیست که خودمو برا اون معرفی کردم بنا به نسبت فامیلی خیلی ازش خوشم میاد شاید بگم دوسش دارم نمیدونم ولی دلم میخواد این احساس دوطرفه بشه ایا بنظرتون بگم یا زوده ؟

 81. اونایی ک سنشون کمه فک میکنن عاشقن ولی اکثرا اشتباهه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *