خانه / مشاوره فردی / چرا نمیتونم دوست پیدا کنم؟چطوری دوست پیدا کنم؟
پیدا کردن دوست

چرا نمیتونم دوست پیدا کنم؟چطوری دوست پیدا کنم؟

چرا این‌طور به نظر می‌رسد که برخی از افراد نسبت به دوستانی که دارند، اجتماعی‌تر هستند اما برخی دیگر با یافتن روابط معنادار دست‌وپنجه نرم می‌کنند؟ چطور می‌توانید با دیگران روابط جدید برقرار کنید در حالی که نمی‌دانید دقیقاً چه باید بکنید؟

دوست پیدا کردن به نظر خیلی ساده می‌رسد؛ پس چرا بسیاری از ما برای یافتن کسی که بتواند وارد چرخه داخلی زندگی ما شود، مشکل داریم؟ خوشبختانه، فهرستی از 11 دلیل برای این‌که چرا دوست پیدا کردن دشوار است، آورده شده است که ممکن است مفید باشد.

11 دلیل چرا برخی از افراد برای پیدا کردن دوست مشکل دارند؟

زمانی که مشخص کردید در چه مواردی برای پیدا کردن دوست با مشکل روبرو هستید، لازم است تا رویکردتان برای گسترش چرخه روابط را تغییر دهید. زندگی بدون افرادی که دوستتان دارند، از شما حمایت می‌کنند و همیشه در کنارتان هستند، چگونه خواهد بود؟

 • 1- شما از آن‌ها انتظار دارید تا جادویی ظاهر شوند

دوست پیدا کردن در مدرسه بسیار ساده‌تر است. با این وجود، زمانی که از دبیرستان یا دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوید، دوست پیدا کردن کاملاً متفاوت می‌شود. ساختاری که به شما در شکل‌دادن روابط کمک می‌کند، از بین رفته است.

زمانی که به سن بزرگسالی می‌رسید، لازم است تا فرصت‌هایی برای دوست پیدا کردن برای خود ایجاد کنید. داشتن استراتژی که برایتان کارساز است، به شما کمک خواهد کرد. شما نمی‌توانید با نشستن بر روی کاناپه و تماشای مسابقه فوتبال، دوست پیدا کنید.

راه‌حل:

لازم است تا بیرون بروید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. به‌جاهایی بروید که افرادی با علایق مشترک با شما حضور دارند. زمانی که همه چیز را به زمان و شانس می‌سپارید، به‌نوعی قمار بزرگی می‌کنید.

شما برای پیدا کردن دوست باید اولین گام را بردارید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. نه‌تنها برقراری ارتباط با دیگران موجب افزایش چرخه دوستانتان می‌شود بلکه باعث می‌شود که بلند شدن از کاناپه و انجام کاری سرگرم‌کننده به شما احساس خوبی دهد.

مکان‌هایی که می‌توانید امتحان کنید، عبارت‌اند از باشگاه‌های ورزشی، سالن مطالعه و کتاب‌خوانی، گالری‌های هنری، انجمن ها، مساجد، کنفرانس‌ها و مراکز تفریحی. به‌علاوه، اگر فرزندی دارید، اعتماد کردن به آن‌ها و وقت گذراندن با والدین فرزندتان آسان خواهد بود زیرا پیوندی از طریق فرزندانتان ایجاد می‌کنید.

 • 2- شما باید یاد بگیرید که دوست پیدا کردن شبیه به گذاشتن قرار عاشقانه است

آیا تاکنون به جشن کاری یا یک رویداد اجتماعی دیگر دعوت شده‌اید و با این وجود، همیشه این دعوت را رد کرده‌اید؟ این جلسات، مکان‌های عالی برای ارتباط برقرار کردن با افرادی خارج از محیط کار است. شما می‌توانید در حالی که آنجا هستید، با فرد دیگری هم‌عقیده شوید.

بزرگ‌تر فکر کنید. به‌جای برنامه ریزی تمام‌وقت خود با کسی که دوستش دارید، زمانی را نیز با دوستانتان سپری کنید. شما می‌توانید قرار دخترانه یا پسرانه داشته باشید. همانند داشتن یک قرار عاشقانه، برنامه ریزی کنید و سپس به برنامه خود بچسبید.

راه‌حل:

هنگامی با فردی هم‌عقیده و دوست شدید، زمانی را برای با هم بیرون رفتن تعیین کنید و آن را در تقویم خود یادداشت نمایید. چرا داشتن زندگی اجتماعی شبیه به رفتن به یک قرار عاشقانه می‌رسد؟ شما با کسی که دوستش دارید، ملاقات می‌کنید؛ شماره‌تلفنش را می‌گیرید، زمانی تعیین می‌کنید و برای انجام کارهای جدید و هیجان‌انگیز برنامه ریزی می‌کنید.

پس از آن که با کسی که دوستش دارید، ملاقات کردید، از تماس گرفتن برای دومین قرار نترسید. اگر جرقه‌ای از شروع رابطه دوستی بین شما وجود دارد، باید این احساس را با چنگ‌ودندان بگیرید. این احتمال وجود دارد که طرف مقابل نیز چنین حسی نسبت به شما داشته باشد.

 • 3- شما از این موضوع می‌ترسید که دیگران فکر کنند که شما عجیب و غریب هستید

بسیاری از افراد می‌ترسند که خود را مطرح کنند. آن‌ها در یک رابطه آسیب‌پذیر هستند. ممکن است بترسید که دیگران فکر کنند شما عجیب و غریب هستید یا این‌که وقتی صحبت می‌کنید، از سرتان شاخ بیرون می‌آید! متأسفانه، این تنها تصور خود شماست.

برای برخی از افراد، دوست پیدا کردن در مدرسه یا زندگی دشوار است زیرا خود را از نظر اجتماعی عجیب می‌دانند. در صورتی که فکر می‌کنید کمی عجیب‌وغریب هستید، این احتمال نیز وجود دارد که این‌چنین نباشید. افراد غیرمعمولی، کسانی هستند که به نظرشان اصلاً عجیب یا نامتعارف نمی‌باشند.

راه‌حل:

ذهنیت خود را به سمت یک تفکر مثبت تغییر دهید. این‌چنین فکر کنید: حتی اگر کمی عجیب به نظر برسید، طرف مقابل ممکن است از آن لذت ببرد زیرا او نیز می‌تواند همان‌طور که می‌خواهد رفتار کند.

 • 4- شما از ارتباطات خود استفاده نمی‌کنید

اگر دوستی دارید که به نظر اجتماعی و مجلس گرمکن می‌رسد، پس چرا از او نمی‌خواهید که شما را به دیگران معرفی کند؟ این احتمال وجود دارد که اگر او از شما خوشش آمده است، پس دوستانش نیز چنین احساسی نسبت به شما داشته باشند.

راه‌حل:

در صورتی که نمی‌دانید از کجا دوست پیدا کردن را شروع کنید، از کسانی که دوستشان دارید و بیشتر از همه به آن‌ها اعتماد می‌کنید، کمک بگیرید.

چرا از دوست خود نمی‌خواهید تا دورهمی که شما بتوانید در آن با برخی از دوستان او آشنا شوید، برگزار کند؟

 • 5- شما نمی‌دانی چه می‌خواهید

اگر نمی‌دانید چه می‌خواهید، دوست پیدا کردن برایتان چالش‌برانگیز خواهد بود. برخی از افراد با هرکسی که در اطرافشان هستند، دوست می‌شوند تنها به این دلیل که اطرافشان هستند. فقط اولین فردی که می‌بینید را انتخاب نکنید. شما باید با افرادی ملاقات کنید که بر اساس سلیقه‌تان باشند.

راه‌حل:

شما باید با دوستانتان ارتباط برقرار کنید و از انتخاب این‌که چه کسانی اجازه دارند وارد چرخه دوستانتان شوند، نترسید. به دنبال کسانی باشید که دارای آرزو، ارزشها و ویژگی‌های شخصیتی مشابهی با شما هستند. زمانی که تشابهاتی با هم دارید، احتمالاً برای مدت‌زمان طولانی با هم دوست خواهید بود.

 • 6- از این‌که منحصر به فرد هستید، نترسید

هیچ‌گاه برای دوست پیدا کردن، استانداردهایتان را پایین نیاورید یا تغییر شخصیت ندهید. هیچ اشکالی ندارد اگر از کسی خوشتان نمی‌آید و هیچ اشکالی ندارد که برای انتخاب یک دوست به چندین قرار دوستانه نیاز داشته باشید. به‌خاطر داشته باشید که روابط در جهان افلاطونی شبیه به روابط در جهان قرار گذاشتن است. مسائل زمان می‌برند.

راه‌حل:

اگر از کسی خوشتان نیامد، هیچ لزومی ندارد که مجدداً با او قرار بگذارید. شما می‌توانید با محبت و محترمانه عقب بکشید. هیچ تعهد یا اجباری برای رفتار کردن به روش خاص یا تظاهر به بودن کسی که نیستید، وجود ندارد. روابط ایجاد شده بر اساس دروغ از بین می‌روند. شما باید کسی را پیدا کنید که مناسب شماست.

 • 7- شما سعی می‌کنید از درام اجتناب کنید

شاید تجربه یک رابطه تلخ و ناخوشایند را داشته‌اید و این اثر بدی بر روی شما باقی گذاشته است. دوستی‌های دیگر را با دوستان بالقوه جدید مقایسه نکنید. هرکسی که به زندگی شما می‌آید، سخن‌چین، بدگو یا سمی نیست.

راه‌حل:

این عادلانه نیست که دوستان بالقوه جدید را بر اساس روابط گذشته خود قضاوت کنید. آیا خوشحال می‌شوید اگر دیگران شما را بر اساس کارهای گذشته‌تان قضاوت کنند؟ به‌منظور دوست پیدا کردن، شما باید بخواهید از رویدادهای گذشته فاصله بگیرید و در آینده زندگی کنید.

 • 8- شما از نظر اجتماعی احساس کافی بودن نمی‌کنید

شما ممکن است خود را یک فردی ضداجتماعی بدانید؛ بنابراین، خود را برای یافتن دوستان جدید، ناتوان و پایین رتبه می‌پندارید. هیچ اشکالی ندارد اگر تعداد زیادی دوست بسیار صمیمی دارید. برخی از افراد دوست دارند با افرادی بسیار زیادی معاشرت داشته باشند در حالی که برخی دیگر زندگی تنهایی را ترجیح می‌دهند.

راه‌حل:

بر روی ویژگی خود دوستی خود کار کنید!

شما هیچ مشکلی ندارید. از نداشتن فهرست بلندی از دوستانی که می‌توانید آن‌ها برای یک رویداد دعوت کنید، خجالت‌زده نشوید. در صورتی که یک یا دو دوست خوب داشته باشید، پس یکی از بزرگ‌ترین گنج‌های زندگی را پیدا کرده‌اید.

 • 9- دوست پیدا کردن نیاز به مهارت دارد

در صورتی که مهارت‌هایی نظیر اعتماد به نفس و برقراری ارتباط عالی دارید، پس می‌توانید به‌راحتی دوست پیدا کنید. با این وجود، شما برای شکل‌دادن یک رابطه به این چیزها نیازی ندارید. هوش عاطفی، شوخ‌طبعی و حضور شما موجب جذب دیگران می‌شود.

چرا شوخ‌طبعی خود را از طریق یادگرفتن جوک‌های که موجب آب شدن یخ یک رابطه می‌شوند، تقویت نمی‌کنید؟ انسان‌ها دوست دارند تا با افرادی معاشرت کنند که چیزی برای عرضه دارند؛ حتی اگر این یک شخصیت خوب باشد. مهارت‌های اجتماعی خود را به‌منظور دانستن روش یافتن دوستان جدید، بهبود دهید.

 • 10- شما بیش از اندازه در خلوت خود هستید

آیا شخص حقیقی هستید که دوست ندارید بقیه در زندگی‌تان وارد شوند. هیچ اشکالی ندارد. شما مجبور نیستید هر لحظه از زندگی خود را با دوستانتان سپری کنید. شما باید نوع زندگی اجتماعی که می‌خواهید داشته باشید را انتخاب کنید. شاید کسی را می‌خواهید که برای تماشای فیلم یا رفتن به رستوران، شما را همراهی کند و این اصلاً مشکلی ندارد. برخی از افراد دوست دارند دوستانشان هر روز به خانه‌شان بروند و برخی دیگر حفظ فاصله را ترجیح می‌دهند. زمانی که حرف از دوستان صمیمی می‌رسد، هر کاری که فکر می‌کنید برایتان درست است، انجام دهید.

راه‌حل:

روابط خود را آهسته‌آهسته بسازید و زمانی می‌رسد که کمی اعتماد خواهید کرد. هیچ اشکالی ندارد اگر بخواهید با دوستان خود کم‌کم دردودل کنید.

 • 11- شما ارزش خود را نمی‌دانید

آیا به‌خاطر این‌که ارزش واقعی خود را نمی‌دانید، از بیرون رفتن و معاشرت با دیگران می‌ترسید؟ شما ممکن است احساس کنید که دیگران شما را قضاوت خواهند کرد، شخصیتتان را دوست نخواهند داشت یا از بودن با شما شرمنده خواهند شد. این به‌خاطر اعتماد به نفس پایین شما است.

راه‌حل:

آیا می‌توانید گرمی، صمیمیت، راحتی و سنگ صبور بودن را برای فرد دیگری ارائه دهید؟ اگر این‌چنین است، شما پتانسیل خوبی برای دوستی دارید. مهربانی شما، هدیه‌ای است که هرکسی آن را گرامی خواهد داشت.

چگونه با افراد جدید آشنا شویم؟

 • از مردم در مورد خودشان بپرسید. سعی کنید سؤالات عمیق تری بپرسید، به‌جای اینکه فقط بگویید «چه خبر؟» بپرسید ، “امروز چه احساسی دارید؟” هر چه بیشتر در مورد زندگی آنها بیاموزید، به شما دو نفر نزدیکتر می شود و می توانید از این طریق ارتباطات نزدیکی ایجاد کنید.
 • سعی کنید جزئیات مربوط به آنها را به خاطر بسپارید و بعداً در مورد آنها نیز بپرسید. به عنوان مثال، اگر دوست شما در مورد یک جلسه استرس در محیط کار خود داشت، ممکن است روز بعد به او پیامی بفرستید که می گوید: «سلام  جلسه شما چطور گذشت؟»
 • به دعوت های اجتماعی بله بگویید. اگر کسی شما را به جایی دعوت کرد، امتحانش کنید. اشکالی ندارد که از وارد شدن به یک موقعیت اجتماعی جدید کمی عصبی شوید. با این حال، بله گفتن به دعوت‌ها یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تقویت ارتباط شما با کسی است. به‌علاوه، نشان می‌دهد که شما برای پیدا کردن دوستان جدید آماده هستید و حتی ممکن است با افراد جالب و جدیدی ملاقات کنید.برای مثال، شاید همکارتان شما را برای یک ساعت خوش به بیرون دعوت کند. اگر نه بگویید، ممکن است فکر کنند که شما علاقه زیادی به دوستی با آنها ندارید. اما اگر بگویید بله، احتمالاً آنها را در سطح عمیق تری خواهید شناخت.
 • به سراغ آشنایان بروید. اولین حرکت را برای برقراری ارتباط صمیمانه با دیگران انجام دهید. شما احتمالاً افرادی را در زندگی خود دارید که آنها را آشنا می دانید، اما شاید دوستان صمیمی نباشند. با آن افراد شروع کنید و از آنها بخواهید که یک به یک با هم معاشرت کنند. هرچه بیشتر بتوانید با افراد زندگی خود صحبت کنید، بهتر می توانید با آنها ارتباط صمیمی برقرار کنید.حتی افرادی که مدتی است با آنها صحبت نکرده اید می توانند منبع خوبی برای دوستی باشند! شما هرگز نمی دانید چه کسی ممکن است از شنیدن صدای شما خوشحال شود.
 • در شبکه های اجتماعی با دوستان قدیمی صحبت کنید. این یک راه عالی برای ارتباط مجدد با افرادی است که ارتباط خود را با آنها از دست داده اید. از آنها بپرسید که در حال انجام چه کاری بوده‌اند و چگونه کار می‌کنند، سپس ببینید آیا تمایل دارند قرار ملاقاتی ترتیب دهید؟
 • به علایق و سرگرمی های خود بها دهید و به گروه های دوستی این علایق ملحق شوید.
 • سعی کنید برای ایجاد ارتباطات جدید داوطلب شوید. شما می توانید از این طریق با افراد زیادی در جامعه خود ملاقات کنید.

چطور با دیگران ارتباط دوستی برقرار کنم؟

 1. واقعا گوش کنید: بسیاری از ما بیشتر صحبت می کنیم تا گوش دادن. چه چیزی باعث می شود که ما بیشتر از آنچه طرف مقابل به ما می گوید نگران آنچه قرار است بگوییم باشیم؟ وقت بگذارید و واقعاً به آنچه مردم می گویند، با کلمات، لحن و زبان بدنشان گوش دهید. اگر آنها بدانند که شما واقعاً به آنها گوش می دهید، راحت تر خواهند بود و افکار و احساسات واقعی خود را به شما اعتماد خواهند کرد. در مورد آنچه می گویند سوال بپرسید تا آنها را تشویق کنید که بیشتر صحبت کنند. هرچه بیشتر گوش کنید، آنها با شما راحت تر هستند و این چرخه ادامه دارد.
 1. طرف مقابل را همراهی کنید: افراد به دوستانی نیاز دارند که به آنها کمک کنند. دوست بودن یعنی همراهی با طرف مقابل حتی اگر با او موافق نباشید. یک دوست در حین حل مشکل وجود دارد و حمایت نشان می دهد. سعی نکنید مسائل آنها را حل یا قضاوت کنید. فقط آنجا باشید و به آنها بگویید که به آنها اهمیت می دهید و از آنها حمایت می کنید.
 1. توصیه های ناخواسته ندهید: آیا شما یکی از آن دوستانی را دارید که دوست دارند شما را راهنمایی کنند حتی زمانی که شما به راهنمایی احتیاج ندارید؟ بیشتر توصیه های ناخواسته ، ناخواسته است. صبر کنید تا دوستتان از شما راهنمایی بخواهد و سپس به او پیشنهاد دهید. اگر از شما نصیحت نمی خواهند، نصیحت نکنید. توصیه های ناخواسته باعث می شود به نظر بیایید که همه چیز را می دانید و این باعث ایجاد یک دوستی خوب یا ارتباط خوب نمی شود. گاهی اوقات شخص فقط از شما می‌خواهد که به جای آن، در حالی که می‌خواهید مشکل را برطرف کنید، گوش کنید. یک سوال خوب برای پرسیدن این است که “آیا می خواهید من گوش کنم یا به حل مشکل کمک کنم؟”. این به شما پاسخ می دهد که آیا آنها از شما در مورد این موضوع مشاوره می خواهند. اگر آنها می گویند “فقط گوش کن”، پس این کار را بکنید.این بهترین راه برای مفید بودن در آن زمان است. اگر به نیازهای آنها احترام می گذارید، ممکن است روزی برسد که واقعاً از شما راهنمایی بخواهند.
 1. لحن و زبان بدن خود را بررسی کنید: زبان بدن گویاتر از کلمات واقعی شماست. بنابراین، هنگام صحبت کردن، مراقب لحن و زبان بدن خود باشید. لحن شما تند است؟ آیا وقتی شخص دیگری در حال صحبت کردن است، چهره شما انزجار شما را از بین می برد؟ آیا لبخند می زنید و به فردی که در حال صحبت است اطمینان می دهید؟ زبان بدن شما بیشتر از کلمات واقعی شما در مورد احساسات و افکار شما صحبت می کند، بنابراین دفعه بعد که با کسی صحبت می کنید این را در نظر داشته باشید. زبان بدن خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با کلمات شما مطابقت دارد.
 1. واقعی باشید: بهترین راه برای برقراری ارتباط باز بودن و صادق بودن است. اگر ناامید هستید، بگویید “من ناامید هستم”. اینکه بتوانید احساسات خود را برچسب گذاری کنید و روی آنها کار کنید، می تواند در برقراری ارتباط با دیگران به شما کمک کند. اگر نمی‌خواهید در مورد موضوعی صحبت کنید، بگویید «نمی‌خواهم در مورد آن صحبت کنم» تا به طرف مقابلتان بفهمانید که در چه موقعیتی قرار گرفتید. توانایی بیان افکار و احساسات خود می تواند گام بزرگی در برقراری ارتباط خوب با دیگران باشد. بچه‌های کوچک در این کار عالی هستند، زیرا آنها تمام نکات ظریف اجتماعی را یاد نگرفته‌اند که چگونه احساسات خود را پنهان کنند و در ارتباطات خود فریبنده باشند. همه ما می‌توانیم از سفر به دوران کودکی استفاده کنیم تا بفهمیم چگونه صادقانه‌تر ارتباط برقرار کنیم.
 1. ارتباط دو طرفه است: من از گفتن آن متنفرم، اما ارتباط تنها به شما مربوط نیست. ارتباط یک خیابان دو طرفه است و ما باید به یاد داشته باشیم که افکار و احساسات طرف مقابل به اندازه افکار ما مهم است. من می دانم که درک آن سخت است، اما ما باید در هنگام برقراری ارتباط با دیگران، این بده و بستان  را داشته باشیم.برای داشتن یک ارتباط واقعاً خوب، باید صادقانه در هر دو طرف حرکت کنید و درک خوبی از آنچه گفته می شود وجود داشته باشد. پرسیدن سوالات شفاف و اجازه دادن به طرف مقابل که بداند در حال گوش دادن هستید، راه‌های عالی برای تقویت ارتباط هستند.

این نکات را امتحان کنید تا ببینید آیا ارتباط شما با همکاران و خانواده شما را تقویت می کند یا خیر. شاید تعجب کنید که واقعا چقدر ساده است که با دیگران ارتباط برقرار کنید.

یک ضرب‌المثل قدیمی در مورد دوست یابی می‌گوید: شما باید ابتدا خود را دوستانه نشان دهید. شما برای گسترش چرخه داخلی روابط خود چه می‌کنید؟ در صورتی که فردی را می‌خواهید که بتوانید رازهایتان را به او بگویید یا سنگ صبور شما شود، خودتان نیز باید برای آن فرد این‌چنین باشید.

بیرون بروید و با دیگران معاشرت کنید. از تجربیات جدید نترسید. شما باید قوانین را تعیین کنید و تصمیم بگیرید چه چیزی برایتان بهتر است. با این وجود، زندگی کوتاه‌تر از آن است که بدون داشتن یک سیستم حمایتی قوی از دوستان به آن ادامه دهید.

منبع: www.powerofpositivity.com

8 دیدگاه

 1. من از تنهایی رنج میبرم و نمیتونم دوست پیدا کنم.از طرفی با هر کس هم نمیتونم دوست بشم.یک عالمه کار دارم.اما نمیتونم انجام بدم.هی امروز و فردا میکنم.و حس انجام کارامو ندارم.عصبی هستم.من باشگاه و ورزش رو دوست دارم.ولی ده روزه میشه نمیتونم برم.یه بچه دو ساله دارم

 2. سلام من ی نوجوان هستم و اصلا واسه پیدا کردن یک دوست مشکلی ندارم ولی جدیدا از یک دوستی خوشم اومده اما نمیدونم باید چجوری نظر اون رو ب خودم جلب کنم و بتونم باهاش ب عنوان رفیق باشم و خیلی دوست دارم این اتفاق حتما بیوفته اما ب محض اینکه نزدیک ایشون میشم احساس استرس خیلی بدی دارم و نمیتونم باید چه کار کنم؟

 3. من نزدیک چهل سالمه ولی تنهام هیچ دوستی ندارم، مگر کسایی که خودشون خواستند با من همراه بشوند. میدونم ریشه تو دوران نوجوانی و کودکیم داره. ولی نمیدونم چطور و چی باعث شده. حتی ازدواج هم نکردم. ته دلم از آدمها بدم میاد. از خدا بدم میاد. نوجوانیم بخاطر تنهایی زیادی که خانوادم بهم میدادند، زجر میکشیدم

 4. سلام.مننزدیک به ۱۹سالمه ومیتونم بگم که هیج دوستی ندارم یعنی هیچکسی به دلم نمیشینه تاباهاش دوست بشم.هرکاری میکنم نمیتونم یکاری کنم تاازکسی خوشم بیاد.تاقبل از۷سالگی دوستایی داشتم که خیلی باهاشون خوب بودم ولی بعدکه بزرگترشدم ازرفتارهاشون وطرزفکرکردنشون خوشم نیومدوازشونکناره گیریکردم

 5. من الان 15سالمه هیچوقت ی دوست صمیمی هم نداشتم اجتماعی هستم ولی نمیدونم چرا هیچوقت دوست صمیمیی نداشتم هر سال تو مدرسه خیلی احساس تنهایی میکنم میشینم گریه میکنم ولی بعد چند روز کنار میام ولی وقتی وارد دبیرستان شدم سال داره تموم میشه من تنهام هیچ دوستی ندارم با این وضع خودم تا الان کنار نیومدم سال هم داره تموم میشه کنار چرا هیچ دوستی ندارم مگه من چ فرقی دارم با دخترای دیگه خستم از این تنهایی

 6. سلام من ۳۶ساله هستم ولی نتونستم هنوزدوستی پیداکنم ودارم اذیت میشم ازاین تنهایی

 7. من دبیرستانی هستم و می خوام با یکی دوست معمولی بشم اما نمیدونم چجوری بهش بگم فقط دوست معمولی اما خب اون با بعضیا دوست شده و نمیدونم چی بگم اما ما دو سال همکلاسی بودیم فقط می خوام با اون و دوستاش دوست بشم مخصوصا اوت و با ام دوست صمیمی بشیم ولی نمیدونم باید چیکار کنم

 8. سلام خسته نباشید. من تنهام و دوستی ندارم.میخواستم از شما راهنمایی بگیرم در رابطه با دوست یابی.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.