خانه / پرسش و پاسخ روابط عاطفی / زنان چه مردانی را بیشتر دوست دارند؟ مردانی که زنان عاشقشان می شوند

زنان چه مردانی را بیشتر دوست دارند؟ مردانی که زنان عاشقشان می شوند

یافتن فرد درست به‌اندازه یافتن یک سوزن در انبار دشوار است. دنیا جای کوچکی است و گاهی اوقات به نظر می‌رسد رقابت سخت و انتخاب‌های زیادی پیش روی ماست و کار چندان زیادی از دست ما برنمی‌آید؛ بنابراین، سؤال مهم امروزه ما این است: زنان از یک مرد چه می‌خواهند؟ درحالی‌که پاسخ‌دادن به این پرسش دشوار است (زیرا سلایق هر زن متفاوت است) اما رسیدن به پاسخ درست می‌تواند کلید خوشبختی باشد. عموماً مردان دارای ویژگی‌های مثبتی می‌باشند که زنان برای آن ها ارزش قائل هستند. برخی از این ویژگی‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

در اینجا، 10 ویژگی که زنان در مردان به دنبالش هستند

«خرد، دلسوزی و شجاعت، سه خصوصیات اخلاقی قابل تشخیص در مردان است» کنفوسیوس

1- زنان مردان قاطع و با جرئت را دوست دارند

برای یک زن، جرئت‌ورزی و قاطع بودن مرد می‌تواند بسیار جذاب باشد. هر مرد زمانی که می‌داند چه می‌خواهد، بسیار جذاب است، او هنگام به‌وجودآمدن چالش و مشکلات دچار دگرگونی نمی‌شود و در مورد کنارگذاشتن فرد تهاجمی تردید ندارد. چنین نگرشی ممکن است با کمی خودخواهی همراه باشد اما اعتماد به نفس بالا می‌تواند به شکل خوبی آشکار شود.

اگرچه این موضوع بر اساس کلیشه‌های جنسیتی است اما در مطالعه‌ای نشان داده شد که زنان ویژگی‌های رهبری غالب و برجسته مردان را دوست دارند. در روابط زناشویی نیز یک مرد می‌تواند قاطع باشد اگر روراست به همسرش بگوید که در اتاق‌خواب چه می‌خواهد یا همسر با انجام چه‌کارهایی می‌تواند موجب رضایت او شود.

2-زنان مردان محکم با شخصیت قوی را می پسندند

زنان عاشق مردانی می‌شوند که هم از نظر عاطفی و هم از نظر مالی قابل‌اطمینان هستند. این که زنی به دنبال مردی با درآمد خوب و ذهنیت محکم و مطمئن باشد، کوته‌فکری محسوب نمی‌شود؛ به‌خصوص اگر این مرد قرار است پدر فرزندانش باشد. یک مرد محکم و استوار، یک فرد مسئولیت‌پذیر است. این برای یک زن بدان معناست که مرد از تعهد و رابطه بلندمدتی که با فراز و نشیب همراه است، نمی‌ترسد. در درصورتی‌که این اتفاق رخ دهد، اوضاع بر وفق مراد پیش خواهد رفت.

شاید این مطلب برایتان مفید باشد: علت ترس از تعهددر رابطه

3- او باید به حقوق برابر میان زن و مرد احترام بگذارد

امروزه نیز این ذهنیت که زنان حقیرتر از مردان هستند، وجود دارد؛ اگرچه زنان دهه‌هاست که برای حقوق برابر خود مبارزه کرده‌اند. درصورتی‌که مرد برای افکار، عقاید و احساسات یک زن ارزش قائل شود، زن متوجه می‌شود که او مرد مناسبی برای زندگی است. علی‌رغم میل شدید مرد برای بر عهده گرفتن مسئولیت‌ها در یک رابطه، زنان دوست دارند که مرد نگاه برابری بر شریک زندگی‌اش داشته باشد و زن و مرد تصمیمات زندگی را با هم بگیرند.

4- زنان عاشق مردان خوش صحبت هستند

توانایی حفظ مکالمات مهیج موجب جذابیت مردان برای زنان می‌شود. داشتن حس شوخ طبیعی، ویژگی مثبتی مردان جذاب است. چنین خصوصیاتی نشان‌دهنده هوش، منطق و توانایی او در گوش‌دادن است و به زن حس خوبی در رابطه‌ با چگونگی مدیریت چالش‌ها و مشکلات به وجود آمده در یک رابطه می‌دهد. ذهن هیجان‌انگیز برای یک زن بیشتر از حساب بانکی پر یا تیپ خوب جذاب است.

5- زنان عاشق مردان با شور و اشتیاق هستند

شور و اشتیاق تنها به معنی برآورده کردن نیازهای فیزیکی زن توسط مرد نیست بلکه بیشتر به انگیزه‌ای اشاره دارد که مرد را به دنبال‌کردن آنچه می‌خواهد، ترغیب می‌کند. درصورتی‌که مرد شور و اشتیاق داشته باشد، این بدان معنی است که او در زندگی هدف و آرزو دارد. ازآنجایی‌که چنین شور و اشتیاقی در میان اکثر انسان‌ها رایج و متداول نیست، آن را می‌توان به‌عنوان نیروی جاذبه مثبتی برای زنان در نظر گرفت.

6- زنان از مردان دلسوز و با درک خوششان می آید

مهربان و دلسوز بودن دو خصلت بسیار جذابی است که هر فرد می‌تواند داشته باشد. فردی که از بیرون سرسخت و خشن به نظر می‌رسد اما نسبت به حیوانات یا افراد سالخورده رحم و شفقت دارد، نظر بسیاری از زنان را جلب می‌کند. رحم و شفقت موجب یکدلی، احترام، افکار مثبت و از خودگذشتگی می‌شود و تعداد مردانی که این ویژگی‌ها را داشته باشند، زیاد نیست. غالباً مردان را با ویژگی‌هایی همچون خودخواهی و خودشیفتگی می‌شناسیم. آیا می‌دانستید که 50 تا 70 درصد مردان به اختلال شخصیت خودشیفته (NPD) مبتلا هستند؟

7- یک مرد دوست داشتنی باید خودآگاهی داشته باشد

ذاتاً، بسیاری از زنان دوست دارند مردان خود را اصلاح کنند و آن ها در اثرگذاری بر مردی که خودآگاهی خوبی دارد، با مشکل چندانی روبرو نمی‌شوند. درصورتی‌که او نقاط ضعف و قوت خود را بداند، این بدان معناست که آمادگی تغییر و بهبود را دارد. مهارت خود آگاهی یک جنبه مثبت بسیار مهم در یک رابطه به‌حساب می‌آید زیرا موجب کاهش اختلاف، مقاومت و بحث و جدل می‌شود.

8-مرد باید با زن ارتباط عاطفی داشته باشد

مهم نیست که یک مرد چقدر خوب و فوق‌العاده است ولی یک رابطه بدون وجود ارتباط عاطفی و سازگاری میان زن و مرد دوام نخواهد داشت. این ارتباط عاطفی در برخی از زوج‌ها ممکن است پس از اولین قرار عاشقانه به وجود آید. بااین‌وجود، برقراری ارتباط عاطفی عموماً نیاز به زمان دارد و درصورتی‌که زمان لازم برای رشد به آن داده شود، می‌تواند کلید موفقیت در یک رابطه به شمار آید. این سازگاری، رابطه را برای مدت‌زمان طولانی مستحکم می‌سازد.

شاید این مطلب هم برایتان مفید باشد: مهمترین نیازهای عاطفی زنان

9- زنان مردان با ظاهر مرتب را دوست دارند

درحالی‌که ظاهر خوب به طرز تفکر فرد بستگی دارد اما هر زنی به دنبال مردی است که موقر به نظر می‌رسد و بهداشت و آراسته بودن را در اولویت قرار می‌دهد. او لازم نیست که لباس‌های گران‌قیمت بپوشد اما به‌خوبی می‌داند که چگونه به وضعیت ظاهری خود برسد. درحالی‌که این یک انگیزه ظاهری است اما ظاهر فیزیکی یک مرد می‌تواند زنان را تحت تأثیر قرار دهد، به‌خصوص در آغاز قرارهای عاشقانه. داشتن ظاهر فیزیکی خوب می‌تواند یک امتیاز محسوب شود. این بدان معنی است که مرد مراقب سلامتی و ظاهرش است. گذشته از همه اینها، زنان نیز تمام تلاش خود را می‌کنند برای جذب یک مرد، زیبا به نظر برسند.

10- زنان عاشق مردان وفادار هستند

کدام زنی از مردان وفادار و صادق بدش می‌آید، به‌خصوص زمانی که آمار خیانت همچنان در حال افزایش است؟ افرادی که خیانت را تجربه کرده‌اند، می‌گویند که این یکی از ناراحت‌کننده‌ترین دورانی است که تابه‌حال تجربه کرده‌اند. هیچ زنی نمی‌خواهد در چنین وضعیت نامساعدی گرفتار شود؛ در نتیجه، وفاداری همسر یک ویژگی ارزشمند برای یک مرد محسوب می‌شود.

کلام آخر

کشف رازهای روانشناسی زنان می‌تواند برای هر مردی چالش‌برانگیز باشد. اگر هنوز در مرحله قرارهای عاشقانه هستید، به‌دقت به نکات مذکور توجه کنید تا شانس شما برای بودن با یک دختر افزایش یابد. شما به‌تدریج رازهای جذب کردن زنان را یاد خواهید گرفت.

منبع: :www.powerofpositivity.com

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.