خانه / پرسش و پاسخ مشکلات زن و شوهر در زندگی زناشویی / ویژگی های شوهر خوب برای ازدواج | خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج
شوهر خوب

ویژگی های شوهر خوب برای ازدواج | خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج

ازدواج یک تصمیم مادام العمر است. به همین دلیل است که هرگز نباید تا وقتی که کاملا مطمئن نشده اید برای آن عجله کنید. در ازدواج، روابط بسیار جدی تر از قرارهای عاشقانه هستند. شما نمی توانید خیلی راحت از آن کنار بگذرید و شکست در ازدواج می تواند موجب نابودی شما شود. بنابراین، باید برای تصمیم گیری در مورد ازدواج بسیار فکر کنید. اگرچه نمی توانید یک کتاب را از روی جلدش قضاوت کنید، با این وجود می توانید ایده ی نسبتا خوبی در مورد مردی که با او قرار می گذارید داشته باشید. شما باید همیشه ویژگی های خوب مردی که می خواهید با او ازدواج کنید را به یاد داشته باشید.

ویژگی های خوب مردی که می خواهید با او ازدواج کنید

تا وقتی که با یکدیگر احساس راحتی نکنید و شخصیت واقعی خود را نشان ندهید، شما نمی توانید یک شخص را به درستی بشناسید. اما ویژگی هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند تشخیص دهید که آیا فردی که با او ازدواج می کنید برای شما مناسب است یا نه.

 1. او اخلاق خوبی دارد

اگر می خواهید بین یک مرد خوب و بد تمایز قائل شوید، اخلاق خوب ضروری است. آن ها می توانند یک رابطه را ایجاد و تثبیت کنند. اخلاق خوب به این معنی است که او شما را دوست دارد و از نشان دادن محبت و توجه خود به شما هیچ ابایی ندارد. او برای شما و نظراتتان احترام قائل است و به شما گوش می دهد. وقتی بیمار هستید از شما مراقبت می کند و مسئولیت شما را برعهده می گیرد. او آرام، مهربان و محترم است. او به شما اعتماد دارد، با شما صادق است و به شما وفادار می ماند. همچنین به این معنی است که نمی خواهد شما را از دست دهد و قدردان وجود شماست. به طور کلی، او یک شوهر دوست داشتنی و دلسوز خواهد بود. این ها ویژگی های یک مرد خوب هستند که می توانید با او ازدواج کنید.

 1. او به کمبودهای خود اعتراف می کند

او مغرور و متکبر نیست. او مردی با عقل و قلبی قوی و متواضع است. بنابراین، او از اعتراف به اشتباهات خود ابایی ندارد و تمام تلاش خود را می کند تا اشتباهات خود را جبران کند. او مرد عمل است و بیهوده سخن نمی گوید. همانطور که گفتیم، اعمال یک مرد بلندتر از گفتار او صحبت می کنند.

 1. او از بودن در کنار شما لذت می برد

یک زوج اگر گاهی اوقات چیزهای مختلفی را امتحان کنند می توانند بهتر همدیگر را بشناسند. برنامه های جدید و بیرون رفتن هرازچندگاهی مفید است. اما گاهی اوقات، بودن در کنار یکدیگر به همان اندازه فوق العاده است. وقتی یک مرد واقعا شما را دوست داشته باشد، فقط از بودن در کنار شما احساس رضایت می کند. هر لحظه با هم بودن به اندازه ی الماس ارزشمند است. بنابراین، با او بمانید و او را گرامی بدارید، همانطور که او شما را گرامی می دارد.

 1. دیدگاه مشابهی در زندگی دارید

اگر فردی که می خواهید با او ازدواج کنید دیدگاه مشابه شما از زندگی داشته باشد، این یک مزیت محسوب می شود. این بدان معنی است که او تصمیمات شما را درک می کند و به آن ها احترام می گذارد و در مقابل شما نیز برای انتخاب های او ارزش قائل هستید. او اهداف و جاه طلبی های شما را در خارج از محدوده روابط مانند جاه طلبی های کاری خودش درک می کند. همچنین به این معنی است که امیدوار است به اهداف یکسانی دست یابید و آینده ای مشترک با یکدیگر داشته باشید. او می خواهد زندگی را بر اساس رویاهای شما و خودش بسازد.

 1. او هرگز محدودیتی برای شما یا رابطه ایجاد نمی کند

اگر او برای شما و رابطه تان محدودیت هایی قائل نمی شود، به این معنی است که کاملا به شما احترام می گذارد و به شما اعتماد کامل دارد و نمی خواهد مانعی برای شما باشد. او به جای این که شما را سرکوب کند یا سعی کند از شما محافظت کند، به شما کمک می کند تا رشد کنید و با چالش ها روبرو شوید. اشتباه نکنید. این بدان معنی نیست که او به هیچ وجه به مشکلات شما اهمیت نمی دهد و در مواقع نیاز از شما محافظت نخواهد کرد. بلکه به این معنی است که مانند یک عروسک کریستالی با شما رفتار نمی کند و از شما انتظار ندارد برای رابطه سازش کنید یا خود را تغییر دهید.

 1. او برای خانواده و دوستان شما احترام قائل است

ملاقات با والدین نقطه ای در یک رابطه است که همه چیز واقعا جدی می شوند. اگر او از شما می خواهد که با خانواده اش ملاقات کنید، آن ها را آماده می کند تا شما را نیز به عنوان یکی از اعضای خانواده بپذیرند و شما نیز تمام تلاش خود را می کنید تا تاثیر مثبتی بر خانواده ی او داشته باشید. به همین ترتیب، اگر او شما را دوست دارد بهترین رفتار خود را نشان خواهد داد. نیازی نیست که او خانواده یا دوستان شما را دوست داشته باشد، اما باید برای آن ها احترام قائل شود. او باید عشق و تعهد شما به خانواده تان را درک کند و هرگز در مواردی که مربوط به آن هاست برای شما محدودیت ایجاد نکند. این ها ویژگی های یک شوهر خوب هستند.

 1. او می تواند شما را در رختخواب راضی کند

جاذبه ی فیزیکی را هرگز نمی توان به طور کامل انکار کرد. گاهی اوقات، برای برخی از افراد این مهم ترین جنبه است. اگرچه این یک امتیاز مثبت محسوب می شود، اما همه چیز نیست. با این وجود، اگر شریک زندگی شما بتواند شما را در رختخواب راضی کند، شما هرگز تمایلی به رفتن نخواهید داشت و قطعا از اوقات خود با او نهایت لذت را خواهید برد. به طور مشابه، اگر شما نیز بر روی عواطف و هورمون های او کمی کنترل داشته باشید، هرگز به شما خیانت نخواهد کرد. لذت شما اولویت اصلی او خواهد بود. این یکی از ویژگی های یک مرد خوب برای ازدواج است، اما همیشه آن را در اولویت قرار ندهید زیرا نمی تواند تضمین کننده ی یک رابطه ی کاملا هماهنگ باشد.

 1. او می تواند با چالش ها روبرو شود

او هم از نظر مالی و هم از نظر عاطفی مستقل است. او به کسی به جز خودش تکیه نمی کند. بنابراین، او می تواند شجاعانه با تمام چالش های پیش رو روبرو شود زیرا مشکلات نمی توانند مانع او شوند و او راه حلی برای مشکلات پیدا می کند. او صبور، مصمم، منضبط و عاقل است و می تواند درست را از غلط تشخیص دهد. او شخصیتی دارد که می تواند به شما احساس امنیت دهد.

 1. او بین کار و خانواده تعادل برقرار می کند

او یک معتاد به کار نیست که خانواده اش را نادیده می گیرد. اما در مقابل کسی نیست که کار و زندگی را نادیده بگیرد. او به خوبی می داند که چگونه بین کار و زندگی تعادل برقرار کند. او شما و فرزندانتان را دوست دارد. آن ها اولویت او هستند. او راحتی خود را به خاطر خانواده فدا می کند. او فداکار، دلسوز و کوشا است.

 1. او مستقل است

یک مرد مستقل قابل اعتمادترین است. اولا، او اجازه نمی دهد که شما تحت هیچ شرایطی رنج بکشید و همیشه از شما محافظت خواهد کرد. دوما، او هرگز به شما، والدینش یا هر کس دیگری وابسته نخواهد بود. سوما، او به جای این که پشت سر هم شغل عوض کند، یک شغل ثابت دارد. او نیازی نیست که خیلی ثروتمند باشد، فقط باید به اندازه کافی باثبات و مستقل باشد که بتواند به شما احساس امنیت دهد.

 1. او شیرین و جذاب است

حس شوخ طبعی خوب است، اما اگر همسر شما شیرین و جذاب باشد این یک امتیاز مثبت به حساب می آید. او می داند که شما چه چیزی را دوست دارید یا ندارید؛ تاریخ تولد شما را می داند و در مناسبت های مختلف برای شما هدایای کوچک می خرد و شما را سورپرایز می کند. او می تواند شما را خوشحال کند. او می داند چگونه شما را مانند یک نوجوان بخنداند.

 1. او واقعا عاشق شماست

مهم تر از همه، او واقعا عاشق شماست. این یک دلبستگی ساده، تحسین یا ازدواج برای نفع شخصی نیست، بلکه ازدواج به خاطر عشق است. شما برای او عزیز هستید. او می خواهد آینده ی خود را با شما بسازد. یک عاطفه ی ساده و خالص است و او این را هر از گاهی با اعمال یا جملات خود نشان می دهد: چنین ازدواجی واقعا موفق است، ازدواجی بر پایه ی محبت واقعی.

مطالب مرتبط: آنچه یک دختر باید قبل از ازدواج بداند

بر طبق آمار، از هر 10 ازدواج 3 مورد به طلاق ختم می شود. 7 زوج مابقی هم اغلب از زندگی و ازدواج خود راضی نیستند و فقط به خاطر ترس از طلاق مجبور به تحمل و ادامه زندگی با همسر خود هستند.

وقتی یک دختر از طریق مطالعه به خودشناسی کامل رسیده و ارزشها، اعتقادات و اهداف خود در زندگی را به خوبی فهمیده باشد، آنوقت به خوبی می تواند در تشخیص یک پسر خوب برای ازدواج گام بردارد. او به خوبی می داند چه کسی است، چه خصوصیات اخلاقی دارد، نقاط ضعف و قوت خود را کشف کرده و حالا می تواند پسری برای ازدواج با خود پیدا کند.

در حقیقت او می داند از ازدواج چه می خواهد، نوع تفکر و نگاه پسر به زندگی برای دختر اهمیت دارد. وقتی نوع نگاه و تفکر دختر و پسر به زندگی همسو باشد، ارزشهای مشترکی در زندگی داشته باشند، علایق و سرگرمی های مشترکی با هم داشته باشند، این از خصوصیات زن و شوهر خوشبخت در ازدواج است.  یک زن و مرد خوشبخت در زندگی مشترک حرفهای زیادی برای گفتگو با همسر دارند، از همصحبتی در کنار هم خسته نمی شوند چون اهداف و رویاهای مشترکی در سر دارند.

در مقابله با سختی های زندگی مشترک و اختلاف با همسر، از طریق گفتگو و ارتباط صحیح با همسر مشکلات را رفع می کنند. تا زمانیکه اراده و انگیزه کافی در زوج برای شنیدن حرف همسر خود وجود داشته باشد، این ازدواج شکست نمی خورد.

تشخیص ویژگی ها و خصوصیات یک شوهر خوب یا مرد ایده آل مناسب برای ازدواج کمی دشوار است اما قطعاً غیرممکن نیست. اگر شما در هدف خود برای یافتن یک مرد خوب برای داشتن یک زندگی مشترک موفق هستید، دستیابی به چنین هدفی هرگز سخت نیست.

در این مقاله از سایت مشاوره باما توصیه هایی برای مرد خوب بودن آموزیم:

ویژگی های یک مرد خوب از دید زنان

همسر شما چه چیزی را می‌خواهد در شما ببیند؟ چرا همسر شما باید به شما افتخار کند درحالی‌که شما هیچ کار اثربخشی انجام نداده‌اید؟ در اینجا نکاتی است که برای یک شوهر خوب بودن باید به یاد داشته  باشید:

یک شوهر خوب بهترین دوست برای همسر خود باشد

بعد از ازدواج شما بهترین دوستی هستید که همسرتان دارد، پس مطمئن شوید شما بهترین دوست همسر خود هستید. هرگاه همسر شما در زندگی با مشکلی مواجه می‌شود، شما باید تمام تلاشتان را برای حل این مشکل بکنید. اگر شما هم در زندگی با مشکلاتی مواجه شدید بهتر است اول با همسر خود مشورت کنید زیرا این کار موجب بهبود روابط زن و شوهر می‌گردد.

یک مرد نمونه برای همسر خود شنونده خوبی باشید

همسر شما کل روز را دور از شما در سر کار یا منزل می‌گذراند و لحظه‌ای که شما را می‌بیند تلاش می‌کند تا قلب خود را برای شما باز کند. این راهی برای ارتباط با همسر بعد از یک روز کاری سخت است. شما باید با دقت و اشتیاق به چیزهایی که همسرتان می‌گوید گوش دهید. اما آن را به یک مکالمه تبدیل کنید نه فقط شنونده باشید. شما باید در او این حس را ایجاد کنید که از گفتگو با همسر خود لذت می‌برید.

یک مرد مناسب برای ازدواج عاشق همسر خود است

شما باید عشق به همسر را به او نشان دهید. همسرتان می‌داند که او را دوست دارید اما لحظه‌ای که شما محبت خود را برایش آشکار می‌کنید شادی او بی‌اندازه می‌شود. همواره به یاد داشته باشید عشق به همسر فقط در رابطه جنسی نیست و دوست داشتن او به این معنی است که شما همیشه به همسر خود توجه می‌کنید.

یک شوهر خوب عقاید و نظرات خود را با همسر در میان می گذارد

ممکن است شما با همسر خود اختلاف مذهبی دارید یا از دو پیشینه مذهبی متفاوت آمده باشید. نیاز است شما به دین و مذهب همسر خود احترام بگذارید و تلاش کنید تا روزهای او را با احترام به معنویت، دعت و عبادت به‌یادماندنی کنید.

یک مرد خوب برای ازدواج در مورد شیوه تربیت فرزندان با همسر خود اتفاق نظر دارد

به دنیا آوردن فرزند و تشکیل خانواده کار راحتی نیست. به‌علاوه، فشارهای جسمی و مالی ازلحاظ احساسی نیز فشار زیادی بر والدین وارد است. شما همیشه باید از تصمیمات همسر خود حمایت کنید و او را وادار به پذیرش تصمیمات خود نکنید. او ممکن است تصمیماتی برای سبک فرزند پروری در تربیت کودک داشته باشد. در موردی که شما اختلاف نظر با همسر خود دارید می‌توانید با او مذاکره کنید و نگرش او را تغییر دهید اما او را مجبور نکنید.

یک شوهر خوب برای ازدواج همواره حامی و پشتیبان همسر است

یکی از قول‌هایی که قبل از ازدواج به همسر خود داده‌اید این است که مسئولیت همسر همان مسئولیت شماست و شما باید همیشه به بهترین نحو به آن عمل کنید. شما باید همیشه نشان دهید که از همسر خود به خوبی مراقبت می‌کنید و وقتی بیمار یا ناخوش است او باید مهم‌ترین فرد در زندگی شما باشد. او هیچ‌وقت کارهایی که برای او هنگام بیماری می‌کنید را فراموش نمی‌کند و بالعکس. نادیده گرفتن نفرت ناشی از بی‌توجهی به همسر بسیار دشوار است.

یک پسر خوب برای ازدواج نقاط ضعف همسر خود را بهبود می دهد

رابطه یک فرایند دوطرفه است. شما باید به همسر خود کمک کنید تا به‌عنوان یک فرد تغییر کند و خود را بهتر از قبل بشناسد. نیاز نیست او را کاملاً تغییر دهید فقط به او کمک کنید تا خصوصیات رفتاری خود را رفع کند. در این صورت او نیز شما را به‌طور مشابهی موردتوجه قرار می‌دهد.

مردان خوب اشتباهات همسر خود را می پذیرند

هیچ فردی در جهان عالی و بی‌نقص نیست. این مورد فقط مربوط به زیبایی و غریزه نیست. می‌تواند مشکلاتی در رابطه با عادات و رفتار فرد باشد. هر فرد در عیب و نقص‌های خود منحصربه‌فرد است و شما باید همسرتان را با نقص‌هایش بپذیرید و او نیز شما را با کاستی هایتان بپذیرد. اگر همسر شما در مقابله با نقاط ضعف خود ناامید است می‌توانید مثل یک شوهر خوب مشاور او باشید و به رشد و تکامل همسر خود کمک کنید اما هرگز درباره نقص‌های او گله و شکایت نکنید.

مهمترین ویژگی های یک شوهر خوب برای ازدواج

یک خصوصیت زنان و دخترها صرف‌نظر از ذات آن‌ها مشترک است. آن‌ها همیشه دوست دارند که دوست داشته شوند و حس خاص بودن کنند و از طرف شوهر خود موردتوجه و محبت قرار بگیرند. بله آن‌ها به دنبال یک مرد خوب در زندگی هستند اما این روزها دخترها به‌اندازه کافی آگاه هستند که بدانند همه مردها نواقص و کاستی‌هایی دارند. راضی کردن دخترها به‌اندازه‌ای که به نظر می‌آید و به تصویر کشیده شده سخت نیست.

اگر خصوصیات زیر را در خود دارید یا می‌توانید پرورش دهید، می‌توانید یک شوهر خوب برای همسر خود باشید:

اعتماد به همسر از خصوصیات یک مرد خوب در زندگی 

هر رابطه بر پایه اعتماد و صداقت استوار است و بدون آن هیچ رابطه‌ای حتی یک روز شاد و سالم نیست. مهم‌ترین خصوصیتی که شما باید داشته باشید تا یک شوهر خوب باشید صداقت است. با پرورش اعتماد به همسر رابطه مستحکم‌تر می‌شود.

 1. عشق و علاقه شوهر به همسر : اگر شما از احساسات شدید همسرتان حمایت کنید و به او زمانی برای رسیدن به خواسته‌هایش بدهید، او چیز دیگری از شما نمی‌خواهد. این به این معنی نیست که شما بخشی از سرگرمی‌های او هستید، با هم برای قدم زدن، دویدن یا خرید بیرون بروید. زنان به این مسائل کوچک خیلی اهمیت می‌دهند و این در صورت و بدنشان نمایان می‌شود. اگر شما واقعاً داوطلب هستید او شادترین زن دنیا خواهد بود.
 1. پدر خوب بودن با عشق به کودکان : همه زنان بچه دوست دارند، چه بچه آن‌ها باشد چه نباشد. اما چنین چیزی را نمی‌توانیم برای مردها بگوییم. اگر شما همان عشقی که او به کودکان دارد را نشان دهید پس شما ساز درست را در داشتن رابطه سالم می‌نوازید و ازنظر او یک شوهر خوب هستید. همچنین توجه و محبت به کودکان به این معناست که شما پدر خوبی خواهید بود اما این به این معنا نیست که مردانی که این‌گونه عمل نمی‌کنند پدران خوبی نمی‌شوند. اگر در ارتباط و رفتار با کودکان راحت نیستید، همسرتان به‌هیچ‌وجه این را دوست نخواهد داشت. اما اگر شما با شکلک درآوردن و کشیدن لپ یا تحمل بچه‌ها مشکل ندارید یک مرد خوب از نگاه همسر خود هستید.
 1. مهارت ارتباطی مرد خوب : یکی دیگر از شرایط داشتن رابطه پایدار و ازدواج ماندگار برقراری ارتباط صحیح با همسر است. اگر در هنگام اختلاف با همسر خود بدون جنگ‌ودعوا بتوانید مشکلات را حل کنید پس شما یک شوهر خوب برای همسر خود خواهید بود. تمام سردرگمی‌های شما به‌آسانی حل می‌شود. او باید بتواند افکار خود را به‌راحتی به شما نشان دهد و برعکس. هیچ مانعی برای ارتباط زن و شوهر نباید وجود داشته باشد، در غیر این صورت اختلافات زناشویی هرروز زندگی شما را مورد تهدید قرار می‌دهند.
 1. سازش و تفاهم با همسر : تفاهم زن و شوهر یکی از عوامل حفظ رابطه پایدار است. برای دستیابی به یک زندگی مشترک موفق زوج باید با هم سازش و تفاهم داشته باشند. سازش به معنی فداکاری همسر نیست. مثلاً شما کارهای شخصی خود را هنگامی‌که همسرتان بیمار است یا با مشکلی مواجه است کنار می‌گذارید. این عمل موجب افزایش اعتماد زن به شوهر می‌شود و اطمینان کند شما بالاترین اولویت او هستید.
 1. همسر وفادار : صداقت در حفظ رابطه بسیار مهم است. هر چه شما بیشتر به همسر خود وفادار باشید رابطه شما بقای بیشتری دارد. اگر شما به همسر خیانت کنید، مهم نیست که شما چه‌کاری برای به دست آوردن اعتماد او کرده‌اید، آن بدنامی به او اجازه نمی‌دهد تا به‌طور کامل به شما اعتماد کند.
 2. یک شوهر خوب تکیه‌گاه همسر خود است :به‌عنوان یک شوهر خوب شما باید قابل‌اتکا باشید و این چیزی است که همه‌ی زنها از یک مرد خوب انتظار دارند. زن باید بتواند در زندگی به مرد خود تکیه کند و شما باید به‌اندازه کافی در این امر جدی باشید تا همسر خود را ناامید نکنید. این قضیه می‌تواند به‌پیش پا افتادگی خرید وسایل منزل یا تصمیم‌گیری یا ارائه پیشنهاد درباره برنامه‌ریزی مراسم مهمانی باشد. رابطه شما هیچ‌گاه با مانعی مواجه نمی‌شود اگر زن بتواند به شوهر خود تکیه کند.

 3. حس شوخ‌طبعی قوی شوهر خوب : همه زنان عاشق تفریح و خوش‌گذرانی هستند. آن‌ها همیشه دنبال مردی هستند که حس شوخ‌طبعی قوی دارد. زندگی با شوهر بداخلاق یا شوهر دروغگو و شوهر عصبی برای هر زنی سخت است. اما کسی که او را بخنداند به‌راحتی بر قلب زن چیره می‌شود. بسیار سخت است تا کسی را پیدا کنید که حس شوخ‌طبعی خوبی دارد و اگر شما همچین فردی برای همسرتان باشید شانس بزرگی آورده‌اید. بعد از گذراندن یک روز سخت در خانه یا اداره اگر شما بتوانید همسر خود را بخندانید یا برای انجام کارهای هیجان‌انگیز با او برنامه‌ریزی کنید، همسر خود را شاد خواهید کرد.

 4. محبت و احترام به همسر : یک شباهت بین زنان و کودکان است و آن اینکه هر دو عاشق ناز پروردن هستند. اگر شما بی‌هیچ دلیلی همیشه همسر خود را غرق در محبت کنید، یک رابطه زناشویی موفق در انتظار شماست. وقتی شما شریک خود را نازپرورده می‌کنید برای او خیلی معنا دارد. این به این معناست که شما به او توجه دارید و عاشق او هستید و می‌خواهید او را شاد ببینید. وقتی حرف ناز پروردن می‌شود به این معنا نیست که شریک شما انتظار یک رفتار سخاوتمندانه و هدیه گران‌قیمت دارد. این می‌تواند به‌سادگی بغل کردن در صبح، فرستادن نامه یا ایمیل عاشقانه، آوردن چایی به تخت در صبح باشد.

 5. احساس دلسوزی و همدردی شوهر خوب : اگر شما ستون قدرت و حمایت همسر خود هستید، او قادر خواهد بود به شما تکیه کند. این تنها زمانی امکان‌پذیر است که شما از همسر خود حمایت کنید. این حرکات کوچک او را کورکورانه عاشق شما می‌کند.

15 ویژگی یک شوهر عالی و ایده آل برای ازدواج

حال که شما ایده‌ای درباره خصوصیات رفتاری که یک مرد خوب را دارید بیایید به بعضی از خصوصیات شوهر ایده آل نگاهی بی اندازیم:

 • جنتلمن بودن : این یکی از خصوصیات اولیه‌ای است که برای شوهر خوب بودن باید داشته باشید. مهم نیست همسرتان چه می‌گوید، او همیشه عاشق این است که با یک جنتلمن در رابطه باشد. هیچ‌چیز بزرگ و عجیبی نیست که نیاز داشته باشید. شما می‌توانید او را قبل از ترک خانه و بعد از آمدن ببوسید. وقتی مشغول خرید است به‌اندازه کافی صبور باشید و سپس خریدهای او را حمل کنید. وقتی با او قرار بیرون رفتن دارید مطمئن شوید که شما پول آن را پرداخت می‌کنید. این مسائل ساده او را عمیقاً عاشق شما می‌کند.
 • رفتار با احترام : احترام شوهر به همسر در زندگی زناشویی بسیار مهم است زیرا به او این حس را می‌دهد که شما ارزش زیادی برای او قائل هستید. این‌که همسر شما فردی متفاوت از ایده‌ها و افکار شماست هیچ مشکلی در زندگی ایجاد نمی‌کند اگر به نظرات و عقاید همسر خود احترام بگذارید. شما نباید همسر خود را وادار به پیروی از رؤیاها و دیدگاه‌هایتان کنید. شما نیاز دارید که به قول‌هایی که به او داده‌اید وفادار باشید و در وعده‌های خود به همسر خوش‌قول باشید.
 • از دروغ و خیانت به همسر دوری‌کنید : شما هرگز نباید به همسر خود دروغ بگویید مگر در روزی که برای سورپرایز ردن تولد او برنامه‌ریزی کرده‌اید. یک دروغ کوچک برای تخریب یک رابطه کافی است. همچنین شما نباید هیچ‌گاه به همسر خود خیانت کنید. این کار او را نابود می‌کند و به معنای پایان رابطه زناشویی است. اگر فکر می‌کنید عشق شما به همسرتان کاهش‌یافته به ازدواج خود یک شانس دوباره بدهید.
 • فعال باشید: بیشتر زن ها از شوهر تنبل متنفرند. درباره فعالیت‌های روزانه و انجام کارهای منزل فعال باشید. بنابراین دفعه بعد که خانه را تمیز کنید یا زباله‌ها را در سطل اشغال گذاشتید، برق شادی را در چشمان همسر خود ببینید.
 • شوهری خودخواه نباشید: مردان خودخواه یک “نه” بزرگ برای زنها هستند. شما هیچ‌وقت نباید یک شوهر خودخواه باشید. یک مرد خوب هرگز نباید مانع کسب شهرت و افتخار و پیشرفت همسر خود در زندگی شود. شما نیاز دارید هنر سازش با همسر را بیاموزید که اصلاً کار سختی نیست. هیچ شرمی در باختن به همسر نیست.
 • سوءاستفاده از همسر ممنوع : شما فردی هستید که اینجایید تا از همسرتان مراقبت کنید و به او حس آرامش دهید. بنابراین اگر شما از همسر سوءاستفاده کنید، مهم نیست سو استفاده جسمی یا عاطفی، این قضیه به روابط شما ضربه بزرگی وارد می‌کند. در هنگام مشاجره و دعوا با همسر شما هرگز نباید صدایتان را بالا ببرید یا بر سر همسر فریاد بزنید. طعنه و تهمت به همسر درباره مسائلی که راجع به آن آگاهی کافی ندارید ممنون است. در پایان، شما هرگز نباید از خشونت فیزیکی در اختلاف با همسر استفاده کنید.
 • به زن حس خاص بودن بدهید: شما باید به او حس خاص بودن بدهید. هیچ‌چیزی برای یک زن خشنود کنده‌تر از این نیست که شوهر به وجود او افتخار کند. ناز پروردن به این معنا نیست که شما برای او هدیه‌های بزرگی بخرید بلکه فقط انجام کارهای کوچکی است که او دوست دارد. یکی از بهترین راه‌ها برای ناز پروراندن همسرتان این است که یک رابطه عالی و دلسوزانه با او بسازید. او به‌سادگی آن را دوست خواهد داشت. شما می‌توانید او را به یک سفر اتفاقی ببرید یا او را با یک هدیه کوچک سورپرایز کنید. اگر همسرتان به خیریه علاقه دارد، به‌سادگی می‌توانید یک چک برای خیریه‌ای که او حمایت می‌کند بنویسید.
 • روشن‌فکر باشید: هیچ اماواگری در زندگی زناشویی پسندیده نیست. شما باید در ارتباط با همسر خود منعطف باشید و به‌راحتی برای همسر خود قابل‌دسترس باشید. او باید بتواند تلخ‌ترین خاطرات و رازهای زندگی‌اش را بدون ترس از نادیده گرفته شدن یا سوءاستفاده شدن به شما بگوید. صمیمیت زوجین بهترین احساسی است که در زندگی زناشویی قابل تجربه است.
 • مهرورزی به همسر : تنها دلیل انتخاب همسر خود برای ازدواج این است که او را دوست دارید. پس شما باید همیشه به او نشان دهید چقدر دوستش دارید. اگر شما هنوز به این فکر می‌کنید که چطور این کار را بکنید، او را عاشقانه در آغوش بگیرید و او را عاشقانه نوازش کنید. شما از سر کار برمی‌گردید و می‌بینید او مشغول کارهای خانه یا فعالیت‌های حرفه‌ای خود است. او را از پشت در دست‌های خود بپیچید و ببینید چگونه چشمانش برق می‌زند. شما همچنین می‌توانید او را با چیدن رمانتیک اتاق‌خواب قبل از اینکه سمت رخت خواب برود سورپرایز کنید.
 • رابطه عاشقانه خود را کامل نگه‌دارید: فکر نکنید که نیازی نیست تا شعله‌های عشق بسوزد. یکی از اولین رازهای دستیابی به یک ازدواج موفق برقراری رابطه عاشقانه با همسر است. شما می‌توانید یک سفر یا حداقل شام بیرون یا قرار سینما به‌طور ماهانه برنامه‌ریزی کنید.
 • پشتیبان همسر خود باشید : همسر شما هویت متفاوتی از برنامه‌های کاری و روش زندگی‌اش دارد. شما باید برای دستیابی به اهداف و آرزوهای همسر از او حمایت کنید. حمایتگر باشید و به همسر خود در تکمیل پروژه و برنامه‌هایش یاری رسانید. اگر می‌بینید همسرتان برای انجام تکالیفش تا نیمه‌شب بیدار است، شما می‌توانید کنار او بنشینید و او را همراهی کنید یا برایش یک لیوان چای درست کنید. او این حرکت را برای یک‌عمر به خاطر می‌سپارد.
 • به همسر خود اعتماد کنید: شما نیاز دارید که به همسرتان اعتماد کنید. این کار رابطه زن و مرد را مستحکم می‌کند. همچنین شما باید خودتان هم قابل اطمینان باشید. اگر بی اعتمادی در رابطه جای اعتماد را گرفته باشد، آن روز پایان رابطه است. مثال‌های زیادی از ازدواج‌هایی که به دلیل بی اعتمادی همسر از بین رفته وجود دارد.
 • خود واقعی‌تان باشید: این همسرتان است که عاشق شما شده و با شما ازدواج کرده است نه فرد دیگری. بنابراین نباید هرگز خودتان را تغییر دهید و شبیه شخص دیگری که او دوست دارد شوید. مانند سلبریتی که او دیوانه اوست. مورد دیگری که بشدت منع می‌شود پنهان کردن ویژگی های شخصیتی خود از است. شما باید بگویید که هیچ فردی در زندگی کامل نیست پس شما نباید بخش تاریک خود را از همسر پنهان کنید. تمام خویشاوندان خود را در به همسرتان معرفی کنید و او را بخشی از خانواده بزرگ خود بدانید. شما باید همیشه شک ها و ترس هایتان را با همسر سهیم شوید و هیچ‌گاه به خاطر غرور مردانه چیزی از او پنهان کنید. اگر شما برنامه‌ای برای زندگی آینده دارید باید همسر خود را بخش بزرگی از آن بدانید.
 • قانون طلایی ازدواج : اگر همه زوج های متأهل این موارد را با موفقیت انجام دهند تصمیم به طلاق و جدایی زوجین وجود نخواهد داشت. پیش از آنکه چیزی به همسر خود بگویید یا کاری کنید یا قضاوت کنید که چرا او این کار را کرد که شما دوست نداشتید، شما باید خودتان را جای او بگذارید. شما باید همیشه تلاش کنید همه‌چیز را از زاویه نگاه او ببینید. ممکن است بعداً متوجه شوید دیدگاه همسر شما اشتباه بوده است، در این صورت با همسر خود راجع به موضوع بحث کنید بدون اینکه عصبانی شوید. او همچنین یک فرد با ایده‌ها و دیدگاه مخصوص به خود است و شما باید به عقاید همسر خود احترام بگذارید.
 • ظاهر خود را زیبا کنید : اگر شما به این مسئله می‌خندید یا فکر می‌کنید چقدر عجیب است نیاز به تفکر مجدد دارید. اگر ازنظر همسر خود جذاب به نظر بیایید، بهداشت فردی را به‌درستی رعایت کنید، این بر ازدواج مؤثر نیست، بیشتر همسر شما عاشق این است که شما زمان خود را برای زیبا نشان دادن خود در برابرش اختصاص می‌دهید. اگر او به یک مرد تمیز و اصلاح‌کرده فکر کند چقدر زمان یا تلاش کرده تا اصلاح کنید؟ اگر او از بوی بد دهان متنفر باشد که در حقیقت ناسالم است چقدر طول می‌کشد تا قبل از رفتن به رختخواب مسواک بزنید؟ این‌ها مسائل کوچکی است که باعث می‌شود شما را بیشتر دوست داشته باشد حتی بیشتر از پیش.

بنابراین چند تا از خانه‌ها را می‌توانید تیک بزنید؟ شما همیشه می‌توانید تلاش کنید این موارد را به یاد داشته باشید و خود را در چشم همسرتان باارزش‌تر کنید. داستان‌های ازدواج موفقتان را اینجا با ما به اشتراک بگذارید.

چگونه یک پسر خوب برای ازدواج پیدا کنیم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که در دوران نوجوانی یا جوانی ذهن یک دختر را به خود مشغول می کنید این است که چطور می تونم یک پسر خوب برای ازدواج پیدا کنم؟

یک دختر رویاهای زیادی برای ازدواج با پسر خوب در سر دارد. او دوست دارد با بهترین پسر ازدواج کند. پسری که او را عاشقانه دوست بدارد و تمام خواسته ها و رویاهای او را در زندگی برآورده سازد.

اما سوال اساسی در یافتن پسر خوب برای ازدواج این است: آیا فقط تعداد معدودی پسر خوب برای ازدواج یافت می شود و بقیه پسرها بد هستند؟

اگر این چنین باشد، رقابت برای پیدا کردن پسر خوب برای دختران بسیار سخت و دشوار است. به عبارتی، وقتی همه دخترها در پیدا کردن پسر خوب با هم در رقابت هستند، احتمال یافتن پسر خوب برای ازدواج با شما خیلی پایین است.

نکته جالبی که در یافتن پسر خوب برای ازدواج باید به آن توجه نمود، این است که نظر دخترها در مورد ویژگی های یک پسر خوب برای ازدواج با هم متفاوت است. به عبارتی، الویت ها و معیارهای ازدواج یک دختر با دختر دیگر متفاوت است.

به عنوان مثال، ممکن است داشتن شوهر پولدار مهمترین ملاک دختر برای ازدواج باشد، در حالیکه برای دختری دیگر، قابل اعتماد بودن پسر از همه چیز مهمتر است.

تعریف یک دختر از پسر خوب برای ازدواج داشتن تحصیلات عالی یا شغل خوب است در حالیکه تعریف دختری دیگر از پسر خوب برای ازدواج، خوشتیپ بودن و جذابیت ظاهری پسر است.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که سرشار از نقص و ضعف است. هیچ انسانی در دنیا کامل نیست. هر فردی از نظر خصوصیات اخلاقی و توانمندی منحصر به فرد است. درست همانند اثر انگشت، همه ما با ویژگی ها و استعدادهای مخصوص به خود را داریم.

بنابراین پیش از پیدا کردن پسر خوب برای ازدواج بهتر است یک دختر اولویت ها و نوع نگاهش از ازدواج را مورد بررسی و بازنگری قرار دهد.

خودشناسی در ازدواج یکی از مهمترین عوامل در دستیابی به ازدواج موفق است. اگر هدف از ازدواج را هنوز به درستی نکرده اید و فقط برای هیجان، سرگرمی، فرار از غمها، فرار از احساس تنهایی، فرار از قشار خانواده و همسالان تصمیم به ازدواج گرفته اید، بهتر است مدتی صبر کنید.

شما تا زمانیکه خصوصیات اخلاقی و شخصیتی خود را به خوبی نشناخته اید،  هرگز قادر به پیداکردن پسر خوب برای ازدواج نیستید.

در حقیقت، شما زمانی قادر به یافتن پسری خوب هستید که تعریف مشخصی از یک پسر خوب برای ازدواج در ذهن داشته باشید. این تعریف باید به دور از احساسات و بر اساس مطالعه و شناخت صورت پذیرد.

وقتی دختر بدون شناخت از خود و از روی احساسات تصمیم به ازدواج می گیرد، نتیجه ای جز شکست و جدایی به همراه ندارد.

منبع: www.lovearoundme.com

6 دیدگاه

 1. هنوز ورم نیومده ایکاش یه آدم هم کف که آدمو بفهمه و درک کنه بیاد ورم چون من مجردم موندم کی تو کالج چو انداخته که من بیچاره شوهر دارم بابا من ازدواج نکردم به خدا شناسنامه ام سفیده من دلم میخواد با هم کفم جفت شم مثل اینکه بگی من از یه آقا پسر خوشم اومده درصورتیکه کل مردای دورم متاهل یا در شرفش میدونم به هرحال هیچ کدوم رمانتیک بازی درنیاوردن برام چرا به چش شوهر نگاه کنم

 2. ایکاش یه مرد خوب رو بتونم پیدا کنم نه دلقک های سیرک بدردنخور یادم باشه شوهرم هرکدوم رعایت نکرد بر طلاق بگیرم خودمو راحت کنم ??

 3. یک مرد خوب خوش اخلاق جنتمن هست پایان

 4. از کجا پسر خوب برای ازدواج پیدا کنم با فهم شعور انسان؟

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.