خانه / پرسش و پاسخ اعتیاد / شوهرم خیلی مشروب میخوره، الکلیه چیکار کنم؟
شوهر الکلی
شوهر الکلی

شوهرم خیلی مشروب میخوره، الکلیه چیکار کنم؟

این احساس که شوهر شما زیاد مشروب می‌خورد، می‌تواند موجب اختلاف و ناراحتی بسیار زیادی در زندگی زناشویی شما شود. ممکن است این احساس به شما دست یابد که شریک زندگی‌تان را از دست داده‌اید. شاید به این دلیل که همسر شما زندگی خود را صرف رفیق بازی، عرق خوری و مستی می‌کند، خشمگین شوید و احساس کنید که وقتی مشروب می‌خورد، به فرد کاملاً متفاوتی تبدیل می‌شود.

شاید نمی‌دانید چگونه باید این موضوع را با او در میان بگذارید یا ممکن است این موضوع را مطرح می‌کنید اما اوضاع آن‌چنان‌که انتظارش را داشتید، پیش نرود. شاید شما را متهم به نق زدن و شکایت کردن بکند یا کاملاً با این موضوع که مشروب خوردن او مشکلی ندارد، مخالفت نماید.

برای بسیاری از زوج‌ها، این نوع از مشکل ممکن است برای سال‌ها پیش از آن که به نقطه واقعی بحث و مشاجره برسد، به‌صورت پنهانی وجود داشته است.

مطالب مرتبط: چیکار کنم شوهرم دست از رفیق بازی برداره

خشونت همسر هنگام مستی و مصرف الکل

اگر شوهر الکلی شما هنگام نوشیدن مشروب مست و خشن می‌شود، این رفتار او غیرقابل‌قبول است. درصورتی‌که نگرانی شما از این بابت است و زن هستید، با خط تلفن ملی خشونت خانگی اورژانس اجتماعی به شماره تماس 123 بگیرید. تمام کارکنان این بخش زن هستند و برای شما حمایت محرمانه و اطلاعاتی در مورد پناهگاه‌های محلی ارائه می‌دهند.

چیکار کنم شوهرم مشروب نخوره

اولین نکته، مانند اکثر مشکلات موجود در یک رابطه، صحبت کردن در مورد مشکل موردنظر است. اگرچه انجام این کار ممکن است دشوار باشد، به‌خصوص اگر فکر می‌کنید که این مشکل برای مدت‌زمان طولانی وجود داشته است، اما مهم است تا تمام مشکلات خود را صادقانه و آزادانه بیان کنید. در غیر این صورت، شما این خطر را به جان می‌خرید که خشم و رنجش شما با گذشت زمان بیشتر شود و رابطه شما را نابود کند.

زمانی را برای گفتگو با همسر در مورد این مسائل را در نظر بگیرید و نظرات خود را به‌خوبی مطرح کنید. مشکل دیگر مشروب خوردن این است که نمی‌توان آن را در هر زمانی به طرز قابل اعتمادی بیان کرد. در واقع، مطرح‌کردن این موضوع هنگامی‌که رفتار همسر شما به دلیل خوردن مشروب تغییر کرده است، ایده بسیار بدی است. به‌جای آن، سعی کنید زمانی را پیدا کنید که هر دوی شما در وضعیت عادی هستید و هیچ‌کدام مست نیستید؛ به‌این‌ترتیب، این احتمال که بتوانید گفتگوی سازنده‌تری در مورد مشکلات خود داشته باشید، بیشتر خواهد بود.

درصورتی‌که در گفتگو با شریک زندگی‌تان مشکل دارید، می‌توانید به مقاله ما با عنوان «نکات کلیدی در مورد برقراری ارتباط صحیح با همسر رجوع کنید. این مقاله واقعاً سودمند است. در این مقاله، چندین ایده در مورد نحوه صحبت کردن در مورد یک مشکل بدون خشمگین شدن یا تبدیل گفتگو به بحث و مجادله آورده شده است.

اگر همسر شما با ترک مشروب مخالفت کند

این ریسک است. این احتمال وجود دارد که شریک زندگی‌تان فکر کند این مقدار مشروب خوردن هیچ ایرادی ندارد و از این‌که شما او را به چالش کشیده‌اید، شوهر عصبانی شود.

هر یک از ما با ارزش‌های متفاوتی نسبت به نوشیدن مشروبات الکلی بزرگ شده‌ایم. مقداری که ممکن است برای یک فرد عادی به نظر رسد، برای فرد دیگر این‌چنین نیست. برخی از افراد در خانواده‌هایی بزرگ می‌شوند که نوشیدن الکل، حتی به مقدار زیاد، کاملاً عادی است. برخی از افراد مقادیر مختلفی از الکل را مصرف می‌کنند و تأثیر آن ممکن است از دیگران کمتر یا بیشتر باشد.

گاهی اوقات، این‌ها دفاع‌های درست و برحق هستند اما اغلب اوقات این‌چنین نیست. این موضوع به این دلیل پیچیده است که مشروب خوردن گاهی اوقات به دلیل اتفاقات خاص زندگی از جمله ازدست‌دادن (به به‌دست‌آوردن) یک شغل جدید، داشتن فرزند و هر تغییر قابل‌توجه دیگری تحریک می‌شود.

پیش از مطرح‌کردن موضوع، شاید لازم باشد این نکته را در نظر بگیرید، آیا دلیل خاصی برای مشروب خوردن بیش از اندازه شوهر تان وجود دارد یا نه. این بخش مهمی از بیان اتفاقی که در حال رخ‌دادن است، می‌باشد.

بسته به این‌که طرف مقابل تا چه حد با شما مخالفت می‌کند، شما ممکن است به‌نوعی مصالحه و سازش دست پیدا کنید. این می‌تواند بدان معنا باشد که وقتی با هم بیرون می‌روید، کمی کمتر مشروب بخورد، حتی اگر به معنی کنارگذاشتن دائمی الکل نباشد. یا شاید هم این به معنای مطمئن شدن از این موضوع باشد که شما یک بعدازظهر هر آخر هفته را داشته‌اید تا هیچ‌یک از شما مست نکنید و هوشیار باشد.

مطلب مرتبط: ارتباط الکل و افسردگی

اگر شوهر شما الکل را ترک نکرد

در برخی از موارد، شاید نتوانید به توافق نظر دست یابید. او ممکن است فکر کند که شما مزاحم (مانع شادی) او هستید درحالی‌که به عقیدة شما او کاملاً نامعقول و غیرعادلانه است. در شرایط شدیدتر، ممکن است همسر شما مقدار مصرف الکل خود را انکار کند و نتواند گزینه‌های دیگری را در نظر بگیرد.

در مواردی مشابه، اعمال فشار بیشتر موجب حاصل شدن نتایج مثبت‌تر نخواهد شد. در این حالت، شما باید به سعادت و خوشبختی خود فکر کنید؛ درصورتی‌که احساس می‌کنید که دیگر نمی‌توانید اوضاع را این‌چنین که هست، تحمل کنید، شاید بخواهید از روش های حمایتی مختلف استفاده کنید.

سازمان‌هایی نظیر Al-Anon به افرادی کمک می‌کنند که تحت تأثیر مشروب خوردن افراد دیگر قرار گرفته‌اند. این سازمان‌ها دارای گروه‌هایی هستند که با عضویت در آن‌ها می‌توانید با افرادی که شرایط مشابهی را تجربه می‌کنند، ملاقات نمایید.

اگر این کار لزوماً دیدگاه شریک زندگی شما را تغییر نخواهد داد اما بسته به شدت جدی بودن عادت مشروب خوردن، به او این پیام را می‌رسانید که بدون توجه به احساسی که دارد، شما فکر می‌کنید که مشروب خوردن شوهرم یک مشکل است و برای مواجه با آن نیاز به کمک دارید.

به همین ترتیب، صحبت کردن با دوستان و اعضای خانواده می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که از این به بعد می‌خواهید چکار کنید و به شما کمک می‌کند تا کمتر حس انزوا و گوشه‌نشینی داشته باشید.

یکی از ریسک‌های این نوع مشکلات زندگی مشترک این است که ممکن است پشت درهای بسته و پنهان باقی بماند. این موضوع اهمیت دارد که شما یک چارچوب حمایتی داشته باشید تا به شما در فکرکردن در مورد گزینه‌های پیش رو کمک کند و شما را از هرگونه تنش و استرس ناشی از وضعیت پیش‌آمده رها سازد.

ترک مشروب همسر با کمک مشاوره روانشناسی

مشاوران ما به طور منظم با افرادی که برایشان مشروب خوردن در یک رابطه مشکل محسوب می‌شود، صحبت می‌کنند. اگر فکر می‌کنید که برای حل مشکلات به کمک نیاز دارید، می‌توانید برای مشاوره ترک اعتیاد یا مشاوره خانواده به مرکز مشاوره ما مراجعه کنید.

مشاور به شما نمی‌گوید چکار کنید یا طرف کسی را نمی‌گیرد؛ او تنها به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا با گفتگو اختلاف با همسر خود را حل کنید. اگر فکر می‌کنید که این روش برای شما سودمند خواهد بود، شک نکنید و با ما تماس بگیرید.

چطور شوهرم راضی کنم دیگه مشروب نخوره

سلام من شوهرم مشروب میخوره ازهمه نظرم اخلاقش خوبه و خداروشکر ازش راضی ام فقط تنها مشکلم اینه ک مشروب میخوره و بیشتر شب ها با یکی از رفیقاش بیرون میره. خیلی هم با مهربونی باهاش حرف زدم و بهش تذکر دادم اما گوشش بدهکار نیست. منم دیگه از این رفتار خسته شدم دوست ندارم مشروب بخوره یا قلیون بکشه یا رفیق باز باشع من با مهربونی بهش گفتم حتی شده با تَشَر زدن هم گفتم ولی گوش نمیکنه نمیخام زندگیم خراب بشه لطفا بگید چطوری باهاش حرف بزنم بعد اینکه خواهش میکنم کلیشه ای حرف نزنید ک متوجه نشم فقط بهم بگید چطوری باهاش حرف بزنم ک بهم گوش کنه. در ضمن من حوری رفتار نمیکنم ک حس کنه دارم کنترلش میکنم ی راه منطقی بگین؟ چطوری باهاش برخورد کنم؟ شغل شوهرمم مکانیکه خودمم دارم درس میخونم.

پاسخ مشاور به سوال ” ترک کردن مشروب شوهم “

فرمودید که همسر شما رفتار مناسبی داره و از زندگی با ایشون احساس رضایت میکنید اما از اینکه ایشون مشروب مصرف کنند یا قلیون بکشند احساس بدی پیدا میکنید.
شما باید چند نکته رو بررسی کنید. اول اینکه همسر شما چه مدتی مشروب مصرف میکنه یا قلیون میکشه؟ وقتی که مشروب مینوشه رفتارش با شما تغییر میکنه؟ چه مدت از زمانش رو صرف گذروندن با دوستانش میکنه؟ چقدر شناخت درباره دوستان همسرتون دارید و چجور آدم‌هایی هستند؟
پاسخ به این سوالات اطلاعاتی به شما میده که به وسیله اونها میتونید نگاه بازتری به این مسئله داشته باشید.
شما باید به این نکته توجه داشته باشید که نمیتونید به طور کامل نسبت به همسرتون کنترل پیدا کنید و همینطور که شما نسبت به مسائل دیدگاه خاص خودتون رو دارید ایشون هم دیدگاه خودشون رو دارند. بنابراین بهترین اقدام تلاش برای ایجاد تعادل بین خواسته‌های خودتون و همسرتون هستش. با اینکار همسر شما با شما همکاری بیشتری خواهد کرد. یعنی بهتره که دلیل منطقی ای پشت نارضایتی‌های شما وجود داشته باشه. مثلا اگر زمانی همسرتون بیش از حد مشروب مصرف کرده بود و رفتاری از خودش نشون داد که اون رو دوست نداشتید میتونید زمانی که مست نیست درباره اون رفتار با ایشون صحبت کنید و بگید که چه احساساتی از وضعیت ایشون داشتید.
همچنین بهتره که با همسرتون یک حد و حدودی رو مشخص کنید و توافق کنید که در ماه به یه تعداد دفعات مشخصی مشروب مصرف کنه. در مورد مصرف قلیون ایشون میتونید ناراحتی‌هاتون رو بخاطر به خطر افتاد سلامتی همسرتون ابراز کنید. اگر حس میکنید که دوستان همسرتون آدم های سالمی نیستند میتونید همین مسئله رو با همسرتون مطرح کنید و بگید که شما خوبی همسرتون رو میخواید و به دلایلی که باید مطرحشون کنید بنظرتون دوستان همسرتون افراد سالمی نیستند و از این بابت نگران هستید. اگر هم بنظرتون افراد خوبی بودند ولی احساس کردید که همسرتون بیشتر اوقاتش رو با دوستانش میگذرونه و به شما توجه کمتری میکنه میتونید به همسرتون بگید که احساس میکنید توجه کمتری به شما میشه و نیاز دارید که بیشتر با هم وقت بگذرونید.
به طور کلی بین فرد الکلی و کسی که مشروب مصرف میکنه تفاوت وجود داره‌. همچنین تعامل سالم با دوستان میتونه کاملا مفید و سازنده باشه برعکس رفیق بازی. شما باید تلاش برای ایجاد تعادل در زندگیتون کنید. تعادل یعنی هم شما از خودتون پذیرش نشون بدید و هم همسرتون. هردو باید بخاطر هم قدم بردارید و تغییر رو با هم شروع کنید البته اگر به این نتیجه رسیدید که شرایط واقعا نیاز به تغییر داره.
در همه مراحل زندگی پیروز و موفق باشید.کوشا کوچک آملی
کارشناس مشاوره باما

162 دیدگاه

 1. سلام خانمی هستم که همسرم متاسفانه بعضی اوقات عرق مصرف میکنه و وقتی اینکار رو میکنه به شدت خشن و عصبی میشه بارها روی من دست بلند کرده فحاشی میکنه به خودم و خانوادم با پدرم تماس میگیره و فحاشی میکنه…. تهدیدم میکنه و اصلا قابل تحمل نیست اما وقتی چیزی مصرف نمیکنه خیلی مهربون و منطقیه … و من همه ی این ها رو از چشم دوستاش میبینم که اونو دعوت به این کار میکنن البته اینم می دونم که همسر خودمم مقصره که اینقدر رفیق بازه…بارها باهاش منطقی حرف زدم و ازش خواهش کردم این کاررو کنار بزاره اما فایده ای نداره من ی دختر کوچیک دارم و وقتی اینکار رو میکنه خیلی ازش می ترسم و دخترمو سریع میخوابونم که شاهد چیزی نباشه اما بالاخره از سروصدای پدرش بیدار میشه و می ترسه یکبار وقتی پدرش کتکم زده بود میگفت من خیلی میترسم که بابا تو رو بکشه و من خیلی برای این شرایط ناراحتم شب هایی که همسرم دیر میاد خونه جرئت نمیکنم در رو روش باز کنم اما از طرفی هم نمی تونم طلاق بگیرم و دوست دارم کمکش کنم که ترک کنه چون توی شرایط عادی آدم خوبیه اما نمی دونم چجوری؟درضمن توی خانواده همسرم این چیزها عادیه و از اون ها هیچ کمکی بر نمیاد و سر همین کارهاشون و دلایل دیگه مدت هاست که باهاشون قطع رابطه کردم

  • دوست عزیز، زندگی با مرد الکلی برای هر زنی سخت و طاقت فرسا است. اعتیاد به الکل در شاخه بیماری های روانی قرار دارد. بنابراین شما با یک همسر بیمار در ارتباط هستید. بیماری اعتیاد همانند بسیاری از بیماری های روانی قابل درمان است. البته شما نمی توانید نقش یک درمانگر را برای همسر خود بازی کنید.
   از طرفی، همانطور که اشاره کردید، ادامه زندگی با مرد الکلی، علاوه بر سبل آرامش شما، آسیب های روانی بسیاری بر فرزندان برجای می گذارد. در حقیقت فرزندان قربانی رفتار اشتباه والدین هستند.
   بنابراین این موضوع بسیار جدی است و در صورت ادامه زندگی تحت این شرایط، در آینده شما و فرزندانتان با مشکلات روحی و سلامتی مواجه خواهید شد.
   این موضوع باید هرچه سریعتر حل شود

   • سلام من نامزدم مشروب زیاد می خوره وقتی می گم دوست ندارم مشروب بخوری تنها دلیلش اینکه آیا من تغییر می کنم یا از من چیزی دیدی ، هر موقع دیدی اون موقع میگه لب به مشروب نمی زنم راستش اصلاً تغییر نمی کنه ولی من باز هم ناراحت می شم میشه راهنمایی کنید من نمی خوام با این چیزا زندگیم خراب بشه

    • سلام دوست عزیز من اگه جای شمابودم از همین الان محکم وایمیستادم با یکی حرف میزدم که با نامزدت حرف بزنه اگه جور نشد تمومش کنی چون الان رفتارش عادی هست سنش که می‌ره بالا مشروب میخوره اعصابش هم داغون میشه از الان خودتو بد بخت نکن الان هنوز هیچی نشده بعدا به خاطر بچه باید بسوزی وبسازی ولی اونم خیلی سخته منی که دارم ده ساله با یه مرد مشروب خور سر میکنم ولی به خاطر بچه ام نمیتونم کاری کنم مادر هم ندارم پدرم هم بچه ام رو قبول نمیکنه

    • درست نمیشن دوست عزیزبه نظرمنم
     الان بکشی کنارخیلی بهتره
     من۱سال ونبمه درگیرشم
     فکرمیکردم میتونم درستش کنم ولی نشدودارم خودموداغون مبکنم هرروزوشب

 2. سلام من عقد هستم شوهرم مشروب خوره دست بزن داره و فحش های بد بهم میده چجوری میتونم طلاق بگیرم اول دو ماه نامزد بودیم خوب بودم عرق نمیخورد بعد عقد شروع کرد به عرق خوردن وقتی عرق میخوره شروع میکنه فحش هلی هرزگی به من و خانوادم زدن و منی که زنشم کتک زدن الان ۹ماهه عقد کردیم هربار میگفتم خوب میشه ولی خوب نشد بدتر شد گفتم بیا توافقی طلاق بگیریم قبول نکرد من چجوری میتونم ازش جدا بشم

  • تنهایی خیلی بهتره

   آره عزیزم حتما جداشو حالامثلا نامزدی سری جدا شو
   مثل من بدبخت نشی یه پسرهفت ساله دارم نمیتونم برم دارم دق میکنم

  • منم عقدم شوهرم الکلی هست مشروب مصرف داره
   نمیدونم چجوری ازش طلاق بگیرم
   ور خودم و خانوادم این مرد الکلی زده فحاشی کرده
   دادگاه هم طلاق نمیده

   • سلام منم یکی از اونا هفته ای یبار میخور شوهرم رفتار بدی نشون نمید اما بدم میاد چند ماه با ی رفیق جدید اشنا شد اینجور شد

 3. سلام من 16 ساله که ازدواج کردم کارمند م در این مدت تمام مخارج زندگی هر چیزی که فکر کنید بعهده من بود همسرم کارش آزاد هست چون درآمد چندانی نداره من همیشه خرج کردم من هیچ مشکلی با این قضیه ندارم و نداشتم ولی چند سالی هست که همسرم مصرف الکل می کنه بطوری که اصلا نمیتونم کنترلش کنم از هر نظر حتی بارها از تو مغازه با حالت خیلی بدی آوردمش خونه خسته شدم از این وضعیت بارها باهاش صحبت کردم دلایلی غیرمنطقی برای اینکه خودش رو توجیه کنه میاره و میگه نمی خوام ترک کنم خسته از این وضعیت هستم می خوام درخواست طلاق بدم ولی بخاطر دو فرزندم بلاتکلیف موندم نمیدونم چکار کنم

  • سلام نظرات رو خوندم به پهنای صورت اشک ریختم من هم با شما ها هم دردم دو تا بچه دارم یا دختر ۱۲ ساله و یه پسر شش ساله همه چیز رو تحمل گردم و از اینکه بچه هام بزر دارن بزرگ میشن ودارن آسیب جدی میبینین خخخخیلی ناراحتم شوهرم طلاق نمیده یعنی من آدم جدا شدن نیستم خیلی خسته و بی پناه شدم نمیدونم باید چه کار کنم

 4. سلام شوهرم هر شب مشروب میخوره چکار کنم مشروب نخوره

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   عوامل زیادی باعث مشروب خواری می شوند که با گفتن شما ایشان نمی توانند کنار بگذارند.
   ۱. این فرد کودکی مناسبی نداشته است، رابطه پدر و مادر پرتنش بوده است. خود کودک مشکلاتی مثل بیش فعالی ، نافرمانی مقابله ای یا اختلال سلوک در نوجوانی داشته است.
   ۲. آمادگی ژنتیکی داشته است.
   ۳ . خانواده الگوی ایشان در این زمینه بوده است.
   ۴. عوامل استرس زا در خانواده، جامعه و فرهنگ که با آسیب پذیری ژنتیکی آمیخته می شوند.
   پس برای ترک الکل ابتدا باید عوامل ایجاد کننده را کم رنگ کرد. ثانیا خود ایشان باید اراده ترک داشته باشند.‌

 5. سلام همسرم خیلی عرق میخوره میاد خونه تو حال طبیعی خودش نیست فوحش میده داد میزنه دوتا پسر دارم همش میگم کوتاه میام سکوت میکنم که پسرام اذیت نشن دغوای مارو نبینن ولی از نظر روحی دیگه کم اوردم نمیکشم خسته شدم و سر بچه ها خالی میکنم اعصاب ندارم دیگه احساس افسردگی میکنم نمیدونم چیکار کنم شرایط جدایی ندارم و دیگه هم نمیتونم ادامه بدم

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   اگر ایشان نمی خواهند ترک کنند و شما شرایط خارج شدن از رابطه را ندارید به فکر درمان افسردگی خود باشید تا کودکان معصوم را از خشم و آسیب خود در امان دارید.

 6. سلام یه خواستگار داشتم از همه نظر عالی بود شغل و تحصیلات و…. ولی اهل مشروب بود خیلی هم بهش دلبسته بودم فک میکردم همه ازدواج فامیل و آشنا در مقابل این هیچن وقتی مطالب سایت و دیدگاها رو خوندم اگه یه روزی همچین اتفاقی برام رخ می داد یه عمر پیشمونی به خودم اومدم گذاشتم کنار

  ممنون از مطالب مفیدتون

 7. سلام همسرم چند سالی هست که مشروب میخوره و الان دوبار هستش که زیاد یک چیز رو تکرار می‌کنه و اگه بر خلاف حرفی که میزنه انجام بدم عصبانی میشهreply
  بنظرتون چیکار باید بکنم

  • سلام همسرم خیلی زیاد مشروب میخوره ومنو خانوادمو فحش میده و بعضی وقت ها هم کتکم میزنه من یک دخترکوچیک دارم اونم از این موضوع خیلی داره اذیت میشه وسایلای خونمونو هم می‌شکنه و بعضی وقتها میره سمت چاقومن بادخترم فرارمیکنیم ودراتاق رو قفل میکنیم ساعت ها اونجا می‌مونیم بیرونم که می‌ره دعوا می‌کنه در حالت عادی هم اخلاق و رفتارش بامن خوب نیست برای خانوادش هم اصلا مهم نیست نمی‌دونم باید چیکارکنم دیگه خسته شدم اگه کمکی ازدستتون برمیاد انجام بدید دخترم داره تباه میشه

   • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

    سعی کنید برای خود کار و کاسبی فراهم کنید و خودتان و کودکتان را از رابطه مسموم و آسیب زا نجات دهید.

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   اینکه ایشان مطلبی را زیاد تکرار می کنند نشانه اختلال شناختی یا زوال عقل ناشی از مصرف الکل است که حتما باید توسط متخصص مغز و اعصاب بررسی شوند.

 8. سلام تورو خدا یه راهکاری بگین که شوهرم مشروب بزاره کنار

  • بروید کنگره ۶۰ حتما خوب می شه

  • سلام همسرمن خیلی خوب ودست ودل بازه اماهرشب مشروب میخوره ووقتی مست میشه ازخودش درمیاد وحرفهایی میزنه که خیلی اذیت میشم موقعی که مست همش میگه برو فحش میده میگه ازخونم برو

   • ازش جداشون بهترین راه

   • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

    همان موقعی که در حالت عادی هستند با ایشان صحبت کنید و ایشان را با دلایل منطقی راضی کنید ابتدا درمان روانشناختی بگیرند و بعد اقدام به ترک کنند.

 9. سلام چیکار کنم شوهرم خیلی مشروب میخوره اصلا حرفمو گوش نمیده اهمیت نمیده میفهمه من ناراحت میشم اصلاااا حداقل بخاطر من کم نمیکنه???

 10. من ۱۸ سالمه،با یه آقای ۲۴ ساله حدود دو ساله که دوستیم و از روز اول قضیه ما ازدواج بود
  تا یکماه دیگه قراره که به خواستگاریه من بیان.ولی ایشون یه مشکلی که دارن اینه که مشروب میخورن.و الان ار روز اول دوستی من بهش با هر زبونی که بلد بودم گفتم که مشروب خوردنشو کم کنه ،هر از گاهی کم میکنه ولی باز برمیگرده به روال قبلیش .و اینکه خیلی به دوستاش وابسته س و روی حرف دوستاش حرف نمیزنه و نه بهشون نمیگه.الان وضعیت طوریه که ایشون با دو بطری مشروب هم مست نمیشه و وقتی هم که مست میشه اصن هیچی یادش نمیمونه.و هر هفته به من قول میده که کم میکنه مشروب خوردنشو ولی ما باز بحث داریم سر این موضوع.من خودمم خیلی حساس هستم و مدام بهش زنگ میزنم و حالت کنترلگری دارم و نمیتونم نسبت بهش بی تفاوت باشم.و همش ترس از دست دادنشو دارم و سر همه بحثا تقریبا اخرش من کوتاه میام.میخاستم ازتون بپرسم بهم بگید که من باید با ایشون چه کنم که دست از مشروب خوردن بکشن یا حداقل یکی دو روز در هفته یا ماه بشه؟و اینکه خودم چطور رفتار کنم با ایشون ممنون

  • عزیز م مجبور نیستی باهمچین آدمی ازدواج کنی بگه نمخورمم باز شروع میکنه الان ازش جدایی بهتر از اینه که نامزد کنی یاری زیر یه سقف تجربه من که اینو میگه عزیزم

   • اشتباه نکن این بدرد تو نمیخوره توبه گرگ مرگه مجرد بمونی خیلی بهتره که فردا به خاطر بچت مجبور باشی تا آخر عمر ترس و استرس داشته باشی

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   دوست عزیز شما باید به فکر درمان خودتان باشید که اینقدر ترس از دست دادن چنین شخصی را دارید. پس حتما از روان شناسی با رویکرد طرح واره درمانی یا روانکاوی یا درمان هیجان مدار کمک بگیرید.

 11. ۲۹ سالمه و دختر پنج ساله دارم و نه ساله ازدواج کردم تنهامشکلم مشروب خوردن همسرم هست .فک میکنم دیگه تحمل همسرم رو توحالت مستی ندارم ولی زمانی که نمیخوره خیلی دوستش دارم.گاهی اوقات دوست دارم ترکش کنم ولی بخاطر دخترم تحمل میکنم..همسرم تحت تاثیر دوستاش اینجوری شده و ازهمه کمک گرفتم ولی همسرم به حرف هیشکی گوش نمیده ودوستاش بیخیالش نمیشن به دلیل اینکه چندماهه که مشروب میخوره و رفیق بازشده وبرای من وقتی نمیگذاره و توحالت مستی هم بداخلاق و زورگو میشه میخوام کمکم کنید که چجوری میتونم متقاعدش کنم که دیگه مشروب نخورهپس راهکاری بدید که من روی خودم کار کنم تا بتونم این اخلاقش رو تحمل کنم وبرام سخت نباشه ،!این موضوع خیلی برام مهم شده و اذیت میشم

  • شما اول باید بپذیرید که همسرتون یک معتادا. دوم اینکه زندگی با یک فرد معتاد غیر قابل تحمله، سوم اینکه باید بدونه یا باید ترک کنه یا باید ازش طلاق بگیرید. چهارم اینکه برای ترک اعتیاد راه طولانی در پیش داره و این امر یک شب اتفاق نمیفته.‌ پنجم اینکه شما نمیتونید ترکش بدید چون متخصص نیستید و فقط میتونید حمایتش کنید، اون هم به شرطی که همسرتون اراده و انگیزه لازم برای ترک کردن رو داشته باشه در غیر اینصورت هرگز ترک نمیکنه.

   • منم همین مشکل رو دارم . این اراده وانگیزه باید از کجا بیاد وقتی که خودش نمیخواد .

 12. امکان نداره این آدم درست بشه.مطمئن باش روز به روز هم بدتر میشه. هنوز که اتفاقی نیفتاده بزارش کنار. به عنوان کسی که با یه آدم الکلی دارم زندگی میکنم دارم بهت میگم. احساسات بزار کنار و با عقل انتخاب کن طرف مقابلت

 13. من ۲۵ سالمه همسرم ۳۳سالشه از خوردن مشروب لذت میبره روز اول زیاد بود و با گفتگو به این نتیجه رسیدیم که کم کنه و قبول کرد که هفته ای یک بار مصرف کنه
  در گفتگو قبول کرد مدتی پیش رفت و بعد مدتی متوجه شدم که پنهانی و به بهونه شغلش و به بهونه خرید ماشین به شهر های دیگه میره و میخوره جوری که هفته ای دو الی سه بار میشه
  من درکش کردم که چون اولشه به هر حال سخته و باید زمان بدم تا اوکی شه
  بعد از یه مدت زیاد مثلا دوسال قرار شد دیگه بشه دو هفته ای یک بار و به همین روال همیشه ادامه بده
  بازم اگه مهمونی دعوت شدیم اشکال نداره که توی جمع بخوره
  اما الان که باردارم تو این مدت بارداریم متوجه شدم که هر موقع برای شغلش شهرهای دیگه میره میخوره به طوری که کنترل حرف زدن نداره
  و حتی بیرون از خونه ام که میره میخوره و دو سه روزی یک بار شده
  احساس میکنم ذهنیتش اینه که من باردار شدم و خیالش راحت شده که زندگیش بهم نمیخوره دوباره روش قبلش رو شروع کرده
  والان که متوجه شدم در برخورد خیلی واکنش تندی داشتم و الان ۴ روزه که قهرم
  به دلیل مشکل بارداریم که باید نزدیک دکترم باشم ازش دورم و همسرم بخاطر شغلش نمیتونه هرشب پیشم باشه که باهاش صحبت کنم یا قهرم طولانی نشه بتونم متقاعدش کنم که حل کنیم مشکلمون رو و میترسم بدتر شه مثل روز اولش شه و نشه کنترلش کرد و نمیخوام زندگیمون نابود شه
  لطفا راهنماییم کنید

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   اعتیاد چیزی نیست که خود شما بتوانید کنترل کنید، فرد معتاد برای رسیدن به حالت قبلی باید هر بار میزان مصرف خود را بالاتر ببرد. شاید شما بتوانید فقط قدری شرایط را کنترل کنید. فقط در زمانی که حالت نرمال دارند گفتگو کنید و راضی کنید درمان بگیرند و ترک کنند.‌

 14. شوهرمن مشروب زیاد میخوره هر شب میتونم بگم یه شب با پسرم رفتن عروسی انقد خورده بود اونجا کوله بازی درآورده بود پسرم خیلی ناراحت شده بود اومدن دیر موقع خونه ولی با چه وضعیدوستش جنازشو آورد پسرم همه چیو با تاسف بهم تعریف کرد فردا که از خواب بیدار شد بهش گفتم این ادا اطوارا چیه فهمید پسرم جریانایی که اونجا افتاده رو گفته هم اونو کتک زد در حد مرگ هم منو چشم راستم خونریزی کرد الان تازه درست شده وقتی چشممو دید خیلی ناراحت شد گریه کرد گف دیگه نمیخورم اصلا بهت دست نمیرنم میبینی الان بعد یه ماه دوباره مشروب خورده حتی بهش گفته بودم این دفعه بخوری من طلاق میگیرم نمیدونم چیکار کنم خیلی مشروب میخوره حتی دیر میاد خونه بخاطر مشروب

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   می بینید که عوارض شدید مصرف الکل را دیده اما باز هم نمی توانند کنترل کنند. اگر حاضر نباشند به شکل تخصصی درمان بگیرند و ترک کنند، شما باید به فکر زندگی خودتان باشید.

 15. من شوهر خود دوست دارم اونم منو دوست داره ولی هر دو تا سه ماه یک بار الکل مینوشده من دوست ندارم چی کار کنم که دگه نخوره وقتی هم که الکل میخورد هیچ کاری به من نداره خیلی هم کم میخورد یک پیک میخام اون کمک کنم چجوری چند بار باش هرف زدم باز هم قبول نکرد

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   ایشان باید با عوارض مصرف الکل آشنا شوند، عوارضی که ارتباط خانوادگی، اجتماعی و شغلی را تحت سیطره خود قرار می دهند. در ثانی گفتید همدیگر را دوست دارید، پس به خاطر دوست داشتن باید محدودیت های شما را هم بپذیرند.

 16. من هشت ماهه ک عقد کردم و نامزدم عرق میخوره روز اول بهم گفت ک میخورم ولی این قولم دادم بهم ک ترک میکنه ولی حس میکنم دو روزی ی بار یا سه روزی ی بار مشروب میخوره ولی ب من میگه نخوردم هفته ای ی بار میخورم میخام کمش کنم و فلان وقتی میخوره ن مست میشه ن اینکه بداخلاق میشه هیچ عکس العمل منفی نداره ولی یکی دوبار ک دیدم ینی قول داد ک نخوره ی هفته هم نخورد اصلا ولی تو این فاصله دیدم ک شبا تو خواب راه میره مثل توهم میزنن اونجوری میشه ینی خطر داره چجوره؟ من دوس ندارم ک بخوره باید چ کار کنم ک بتونم ترکش بدم باهاش خیلی حرف میزنم اما میگه باش و ولی باز کار خودشو میکنه دوستاش ک زنگش میزنن نمیتونه ن بگه راهی نیست بدون اینکه خودش متوجه بشه با دارویی چیزی بهش بدم بخوره ک حالش بد بشه از خوردن مشروب و باعث بشه کنار بزارتش ؟ و اینکه سیگارم میکشه برا ترک سیگارش چ کار کنم چجور ترکش بدم کلافه شدم دیگ بس ک گفتم و گوش نکرده تروخدا راهنماییم کنید چ کار کنم چجور ممعرق خوردن و سیگار کشیدنشو ترکش بده

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   ترک الکل بدون نظارت متخصص نیز عوارض شدیدی دارد، پس اگر ایشان اراده ترک دارند باید زیر نظر روانپزشک با دوز مشخص داروی ترک بخورند.

 17. سلام خسته نباشید من ۲۱ سالمه و شوهرم ۲۶ سالشه شوهرم خیلی الکل مصرف میکنه رفیق بازه وقتی میشینه پای مشروب دیگ گوشیشو جواب نمیده بد اخلاق میشه گاهی اوقات موبایلشو خاموش میکنه هر چقدر بهش میگم من دوس ندارم مشروب بخوری بی فایدس باید چکار کنم

 18. شوهرم هر چند وقت یه بار مشروب مصرف میکنه و من با این قضیه مشکل دارم چیکار باید بکنم تا این کار رو انجام نده؟

 19. سلام خواهر زاده ی من 24 سالشه هر شب مشروب میخوره و بعد خیلی زیاد عصبی میشه اصلا نمیشه کنترلش کردنزدیک 2 یا 3 ساله که هر شب اینکارو میکنه قبلا در هفته یکی دو بار بود الان نمیدونیم چکار باهاش بکنیم

 20. سلام. روزتون بخیر. زنی هستم بیست و هفت ساله. همسرم سی و هفت سال داره تقریبا از پانزده سالگی مشروب خورده. با مادرش زندگی می‌کنیم. هر شب مشروب میخوره و از خود بیخود میشه و غیره. الان من با پسر پنج ساله اومدم قهر. پدرم میگه طلاقت میگیرم. ترس آینده داره داغونم میکنه. من تو خونه مادرش ن آرامش روحی دارم ن جسمی. میبینن معتاده میخوان ب منو پسرم لطمه وارد کنن. مشاور عزیز لطفا راهنماییم کن

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   اگر خانواده شما از شما حمایت می کنند. به خودتان اتکا کنید. دنبال کسب و کاری برای خودتان باشید. اگر تا چند سال آینده در کنارش سالم بمانی، باید مراقبت همسر با اختلال شناختی یا زوال عقل را به عهده بگیری. یا بیماری با مشکلات کبدی یا معدی روده ای یا سرطان. پس تمام ترس ها را کنار هم بگذار، ببین چه نوع ترسی در آینده آسیب زا تر است. موجه شدن با بیماری های مختلف ترسناک تر است یا مواجه شدن با تنهایی یا فقر و …

 21. سلام. خسته نباشید. همسرم از پانزده سالگی مشروب خورده و الان سی و هفت سالشه. هر شب میخوره. از خود بیخود میشه و داد و بیداد میکنه گریه میکنه. فحش میده. بچه پنج سالش براش مهم نیس. آخرین بار ک صحبت کردم باهاش گفتم بخاطر بچه کم کن مشروب ولی جواب داد بچه به من ربطی نداره بزرگ میشه خودش. من هفت ساله دارم توی یه اتاق داخل خونه مادرش زندگی میکنم. همه میخوان سو استفاده کنن از من و بچم. خانواده شلوغی دارن و من اصلا آرامش ندارم…. مادرش میگه تو زن زندگی نیستی. در صورتی ک من همیشه فکر زندگی هستم و الان دیگه طاقت ندارم. دکتر پسر من هیچ محبتی از پدرش ندیده. سه روزه اومدم خونه پدرم. اومده در خونه فحش دادن….با زور میخواست منو ببره…. منم گفتم برام خونه اجاره کن تا برگردم. بابا میگه بذار طلاقت بگیریم راحت شو….. دلم برای سالهایی ک عاشقانه کنارش بودم میسوزه. لطفا راهنماییم کنین

 22. شوهرم خیلی به مصرف مشروبات الکلی علاقه داره به طوری که هر شب بخوره نه نمیاره ودر مصرفش هم زیاده رویی میکنه زندگیمون سراسر شده دعوا آیا میتونه ترک کنه اگه قبول کنه باید پیش چه دکتری بره ایا دارو هم داره یا فقط مشاوره هست

 23. سلام میخوام بخاطر مشروبات الکلی از شوهرم جدا بشم ولی میترسم نمیدونم چرا. وقتی میخوره مارو خیلی اذیت میکنه ضررشو ب منو بچه هام میده وقتی ک اثرش میره پشیمون میشه ولی چه فایده

  • منم دوست دارم جداشم ولی ازش خیلی میترسم مست بودنی خیلی وحشتناک میشه داد و بیداد میکنه اذیتمون میکنه تا صبح منو بچم از ترسمون خوابمون نمیبره. خدا ازش نگذره

 24. سلام ببخشید من شوهرم خیلی رفیق بازه دوتا بچه داره خسته شدم نمی دونم چکار کنم؟ هرشب یا یه شب درمیان مشروب میخوره آرامش منو به هم میریزه خیلی تو خونه بمونه نیم ساعت اینم یامشکلات کارش یااعصاب نداره یاباتلفن حرف میزنه صبح که میره بیرون براکارا ش ظهر میاد هنوز غذا توگلوشه میگه من رفتم بخابم چهار صداکنین میخابه میره کار هشت میاد اینم بعضی وقتا نیم ساعت این پا واون پا میکنه تابره نبم ساعت بند نمیشه به هر طریقی به بهانه خرید خونه یایکی کارم داره میره ساعت یک ونیم دومیاد مست میخابه هی پاشو میزنه زمین باخودش حرف میزنه اینقدر عصبی میشم مجبورم برم اتاق بچه ها در راقفل بخابم صبح بابچه ها باهاش حرف میزنم میگه دیگه نمیکنم قول میدم دوروز خوب دوباره تکرار قسم میخوره الکی یعنی دوست تو زندگیش اولویت داره میگم خسته شدم بیا منو طلاق بده برو راحت شی میگه نه میگم بچه ها راهم میبرم مبگه نه نه میگم بچه ها مال تو من قید بچه ها راحاضرم بزنم فقط ازدست تو راحت شم میگه نه هرچی بگم میگه نه دیگه نمیرم دوروز بعد همین آش وهمین کاسه دوستاشم بیشتر مجرد هسن هر کدوم ازدواج کنن دیگه ارتباطشون باهاش قطع میکنن البته دوستاش خم دوتاسه سال صمیمی بااین ارتباط قطع میگه دوست فایده نداره میچسبم به زن وبچم یه ماه بعد دوست جدید تادویاسه سال دبارهاگه بگم ول میکنم میرم میگه میام باخانواده ات همتون رامیکشم واقعا خسته شدم دیگه نمیتونم تحمل کنم بیست ساله همش دعوامون همینه مشروب رفیق قبلا بهتر بود الان دیگه شورشو درآورده هفت الی هشت ساعت کنار رفیق میشینه ولی نیم ساعت بازن وبچه نمیشینه

 25. سلام ”من ۲۲ سالمه همسرم ۲۷ سالشه از زمانی که ازدواج کردیم ۶ ساله میگذره اوایل مصرف الکل کم بود ولی الان خیلی شدید شده مدام تو خونه تهدید میکنه به طوری که چاقو زیر گلوم میزاره ویک بارم مرا به بیابان بردوانجا تنها بودم خیلی ترسیدم همیشه استرس ترس تو وجودم هست ”اصلا خواب ندارم ۳روزه نتونستم بخوابم ‘وخیلی شکاک است همش فکر میکنه من با کسی هستم تو رو خدا راهنمایی کنین چه کنم من ؟؟؟؟؟؟؟

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   وقتی امنیت و آرامش در زندگی ندارید خودتان بروید درخواست طلاق بدهید. شما حتی تحصیلی هم نداشته باشید، کارگری منازل مردم را بکنید امنیت بیشتری دارید تا در کنار ایشان بمانید.‌

 26. همسر من مشروب میخورد وقتی هم میخورد زیاد بد اخلاق میشه دادمیزنه میگه خودمو میکشم صبح ک میشه بهش میگم ک چرا این کارو می‌کنی دخترات می‌ترسند میگه مگه من چکار کردم مقصر خودتی اصلا پشیمون نیست تازه دعوا هم می‌کنه سه ساله ک همی کارا می‌کنه دیگه نمدونم باید چکار کنم دوتا فرزند دارم یه راهنمای برام کنی ک چ رفتاری باهاش کنم خسته شدم

 27. ببخشد من همسرم حدود ۲ ساله هر شب مشروب میخوره. وقتی نمیخوره به من خیلی گیر میده. نهایت دو سه روز بتونه نخوره ولی تو این دوسه روز واقعا اذیت میکنه. مشروب خوردنش خیلی منو اذیت میکنه .. حتی موقعی که مصرف میکنه کاراش و حرکاتش باعث آبروی من میشه راهنماییم کنید لطفا

 28. سلام عزیز های دلم از اون خانم هایی که گفتن هنوز ازدواج نکردن دوست هستن یا عقد کرده هستن میخام منه دختر یتیم 29ساله بگم که خواهش میکنم خودتون رو بدبخت نکنین بعدا پشیمون میشن ولی اون موقع که خیلی دیره و بچه دارین به خاطر بچه هم کاری نمیتونین بکنین حالا که خودتون هستین بشینین راحت به خدا همه جا شوهره نترسین بالخره ازدواج میکنین آدم الکلی دیگه نمیتونه ترک کنه?

  • ازت ممنونم که گفتی اینو
   من عقد کردم دوماه هست متوجه شدم شوهرم مشروب خور و رفیق باز هه شغل درست درمونی هم نداره تحصیلات درست درمون هم نداره مخوام ازش جدا شم
   مرسی که گفتی الکل هیچ راهی براش نیست

 29. حدود ۱۵ سال ازدواج کردیم. ۲ دختردارم. شوهرم یکدفعه وضع مالیش خوب شد و شروع به بهانه گرفتن کرد. فوق العاده شوهرم مشروب خور و رفیق باز است. هرشب ساعت ۳ یا ۴ میاد خونه. دودفعه هم درحالت مستی گرفتنش حتی به یک عابر رو زده که فوت کرده. هنوز پروندش در جریان هست. چی کارکنم طلاق یا تحمل؟ فوق العاده به خودش مغروره و جرات نداریم اعتراض کنیم. خیلی ادم بی رحمی هست چون اگراعتراض کنیم خونه نمیاد چون ۲ تادختردارم توجامعه چی کارکنم بهانه همسرم چرامامانت دخالت میکنه. پدرم ۲ سال فوت کرده و به کسی هم اجازه دخالت ندادم میگم درست میشه ولی دیگه تحمل ندارم چی کارکنم

 30. سلام من امشب برای اولین بار حس کردم شوهرم مشروب خورده در صورتی که اول انکار نکرد ولی بعد برای ناراحت نشدن من گفت شوخی کرده ولی من حس کردم خورده و یک بوی عجیب میداد باید چیکار کنم چطوری میتونم قانع اش کنم که دیگه نخوره بدون ناراحتی و بحث خیلی نگرانم میترسم که این یک عادت بشه براش تو محل کارش این اتفاق افتاده میترسم نسبت بهش بی اعتماد بشم یا ادامه پیدا کنه این عملش اصلا حس خوبی ندارم. لطفا راهنمایی کنید

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   شما بگویید، احساس می کنم چیزی خوردید با شواهدی که دارید، چون دوستت دارم و سلامتی شما و حفظ زندگی برایمان مهم است دوست دارم کمک کنم وارد این وادی نشوید و اگر شدید از متخصصان این حوزه کمک بگیریم.

 31. سلام من بیست سالمه شوهرم بیست و پنج یه سال ودو ماهه ازدواج کردیم یه پسر دارم شوهرم عرق میخوره هر چی میگم نخور میگه نمیشه عادت کردم منم وقتی میاد خونه موقع ک عرق خورده باهاش حرف نمیزنم میاد حرف بزنه من ک نمیزنم اونم قهر میکنه تا من حرفم نزنم حرف نمیزنه منم ک حرف بزنم ناز میکنه ولی من خیلی دوسش دارم نمیتونم ازش دل بکنم نمیدونم چیکار کنم راهنماییم کنید. شوهرم موقع عصبانیت هر چی از دهنش بیاد میگه اما موقع ک عصبانی نباشه خیلی مهربونه دوست داره زیاد با دوستاش وقت بگذرونه میگم عرق نخور میکه همون دل خوشیه دیگه تو این دنیا دیگه دل خوشی نداره عرق میخوره من اصلأ دوست ندارم میره بیرون تا زنگ نزنم نمیاد نمیخام جدا بشم خیلی دوسش دارم عاشقشم ولی با این کاراش ناراحتم میکنه وقتی میاد خونه منم حرف نمیزنم اونم قهر میکنه تا من آشتی نکنم اون نمیکنه حتی یه هفته بگذره با زم عین خیالش نیس همش میگه دوست دارم نمیدونم راست میگه یا نه لطفاً راهنماییم کنید

 32. ۱۰ سال ازدواج کردم یک فرزند دارم.همسر م فردی مشروب خور هست واقعا بیشتر وقتا خودشو صرف رفیق بازی و مستی میکنه این امر هم باعث اختلاف بین ما شده الان دیگه تحملش واقعا سخته میخوام بهم راهکاری پیش نهادکنید که بتونم همسرم رو از خوردن مشدوب ترک کنم. هرچی باهاش صحبت میکنم اصلا توجه به حرف های من نداره. همین دیشب دوباره دعوامون شد به خاطر همین موضوع. دیروز عصر قراربود باهام بریم بیرون دید که من دارم اماده میشم گفت میخوام برم تا پیش دوستم گذاشت رفت تا ۱۰ شب دیدم مست برگشت. بهش گفتم نمیتونم اینطوری ادامه بدم گفت باشه خب وسایلت جمع کن برو خونه بابات. آدم بدی نیست فقط تنها ایرادی که داره هفته ای یک شب حتما میره دورهمی مجردی اونم با غریبه نمیره با پسرعموو پسردایی های خودش..میگه کل هفته دراختیار شماهستم میخوایم هفته ای یک شب هم مال خودم باشه قبلش خبر میده که شب نیست.اهل خیانت هم نیست ،خسیس نیست،هرکجا برم یا کاری داسته باشم باهام میاد ،مسافرت حداقل سالی ۲ میریم .ازلحاظ پول هم برام کمبودی نمیزاره. فقط وقتایی که مشروب میخوره کلا اخلاقش تغیر میکنه دیگه اصلا منو نمیبینه بی توجه میشه ..هرکاری میکنم که نخوره یا کمتر بخوره نمیشه تنهادلیل اختلاف مون هم فقط مشروب خوردنش هست. کافیه بهش زنگ بزنن که امشب برنامه مشروب خوردن داریم …دیگه من فراموش میکنههرچ قدرهم خودمو به آب وآتش بزنم براش مهم نیست که مثلا قبل قراربوده باهم بریم جایی یا کاری داشتم میگه خودت برو

 33. شوهرمن قبلا میگفت ک فقط عروسی و مسافرت مشروب میخورم ولی الان شده هر پنچشنبه جمعه با رفیقاش میخوره خیلی باش حرف میزنم ک قانعش نکنم خیلی ناراحت میشمم وقتی تعریف میکنه از مشروب خوریش یا ببینم خورده خیلی بد میاد ازش زده میشم ازش لطفا راهنمایم کنید

 34. سلام من شوهرم مشروب زیاد میخوره به خونه دیر میاد هر چه قدر هم میگم نخور اصلا به حرفم اهمیت نمیده چی کار کنم. این کار های شوهرم خیلی اذیتم میکنه

  • آیا عرق خوردنشون باعث آسیب به شما ?میشه از حالت عادی خود خارج میشن? سعی کنید باهاشون گفتگو کنید و بگیذ از این وضعیت ناراحت هستید اگر واقعا این اقدام به عرق خوری به شما آسیب نمی زند و مشکلی ایجاد نمیکنه و با گفتگو حل نشد شما باید این رفتار رو نادیده بگیری و برات اهمیت نداشته باشه

 35. راستش ازدواج دومم هست و شوهرم هر شب مشروب میخوره گاهی شبا زیاد گاهی شبا کم ولی از خیلی لحاظ دیگه احساس کمبود میکنم واقعا خسته شدم چون از خانواده م دور هستم و تنهایی خودمم هست از اینطرف هم هیچ کسیو ندارم که ازش راه حل بخوام واقعا دارم میمیرم باید چیکار کنم

 36. سلام من دختری ۲۰ساله هستم همسرمم ۲۴سالشه من ۵ساله ازدواج کردم همسرم هم قیلیونی بود هم سیگاری هم خیلی زیاد مشروب میخورد من بهش هیچوقت گیر نمیدادم حتی پایه هم بودم قیر مستقیم بهش میگفتم این کارا رو انجام نده باروی خوش موفق هم شدم جوری که سیگار به کلی کنار گذاشت از قیلیون هم زده شد کلان ازش بدش میاد مشروبش رو هم کم کرده من همیشه باهاش مثل یه رفیق رفتار کردم نه مثل شوهر علان هم که بیش از حد مست میشه جوری که نمیتونه خودشو کنترل کنه حتی یه بارم نشده عصبی بشه یا حرف های رکیک بزنه عاشقانه باهام برخورد می‌کنه خیلی ابراز علاقه می‌کنه دست پاهای منو میبوسه همیشه هم شکر می‌کنه که منو داره در حالت عادی هم همینطوریه خواستم بگم مثل زن با شوهرتون رفتار نکنید جوری رفتار کنید که انگار رفیقش هستین همسر من ۸ساله که مشروب مصرف می‌کنه کلان کم کرده ولی حتی یه بارم بامن بد رفتاری حتی یه کلمه بدهم بهم نگفته همیشه مثل یه دوست کنارش بودم هم دردش بودم پشتش بودم مشروب یهوی نمیشه ترک کرد مشروب باید با اراده قوی گذاشت کنار کم کم شوهر من از هروز رسید به هر دوروزه همین جوری رسید به هر ماه از هر ماه هم رسید به فقط موقع جشن اینا همینجوری ادامه میدم که بزارع کلان کنار میدونمم اینکارو می‌کنه چون ارادشو داره

 37. همسر تا امروز مشروب و الکل نخورده از دیشب به فکرش افتاده که بخوره میگه واسه خودم عادت نمیکنم فقط میخوام ماهی یا بار بخورم من نمیخوام بخوره چیکار کنم منصرف کنم نخوره

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   به ایشان بگویید بیا عوارض مصرف الکل را بشناسیم، با زندگی و روابط خانوادگی و اجتماعی کسانی که الکل مصرف می کنند آشنا شویم بعد انتخاب کن که بخوری یا نخوری.

 38. سلام خسته نباشین شوهرم امشب مست اومد خونه پدرومادرم و باهاشون حسابی دعواش شددرحده کتک کاری من خیلی حالم بده نمیدونم چیکارکنم ازش به شدت متنفر شدم خیلی حسه بدیه بین خونواده وهمسرت گیرکنی وقتی مست میکنه هیچی حالش نیست خسته شدم

 39. سلام خسته نباشید …شوهرم شراب میخوره هرشب تقرببا …من ۳فرزند دختر دارم .و اینکه جلو بچه ها میخوره چندماهه باهاش صحبت کردم و ایشون حرف گوش نمیده حداقل جلو بچه ها نخوره …برای طلاق ایا حضانت بچه ها با منه یانا؟

  • عزیزم با یک رفتار اشتباه که نباید اقدام به طلاق کنید.آیا مشروب خواری باعث رفتارهای غیرقابل کنترل میشه؟صحبت کنید بگید اولا شما الگوی خانواده هستید بچه ها بیشتر رفتارها رو یاد میگیرند تا کلام رو. اقدام به طلاق پروسه بسیار سختی داره و نباید یک اقدام فوری و از روی لجاجت باشد باید نگاهی آینده نگر داشته باشید.روز خوش

 40. سلام من یکسال ازدواج کردم تو زندگیم هیچ آرزوی خوبی ندارم شوهرم هرشب مشروب میخوره بهم فوش میده کتکم میزنه بدنم خیلی داغون میکنه هر کسی منو میبینه فامیلهاشو بهشون میگم افتادم از پله بهشون نمیگم کتکم میزنه خدا شاهده خیلی دوستش دارم واسش احترام میزارم میگم شوهرمه دوستش دارم بعد میره مشروب میخوره کتکم میزنه منم متولد 64 هستم شوهرم متولد 32 خیلی بزرگتر از منه

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   باید به دوست داشتن خودتان شک کنید، چطور دوست داشتنی است که کتک خوردن و حقارت خودتان را با آن تحمل می کنید. پس بهتر است اول به فکر درمان خودتان باشید.

 41. من چیکار کنم شوهرم در بیرون با دوستاش مشروب نخوره و منو کتک نزنه. شوهر من میره با دوستاش مشروب میخوره و دیر میاد خونه منم که میگم چرا دیر میای میگه هیچ ربطی به تو نداره و کتکم میزنه خیلی خسته شدم

  • بهشون بگید زنذگی یه مسیر که باید دو نفره پیش بریم همگام با هم نه تو زاه جدا بری و من جدا ازت خواهش میکنم این رفتار رو ادامه نده اگر ادامه داد بگید ممکنه این رفتار نتیجه بدی برای زنذگی مون داشته باشه

 42. سلام شوهرم یکبارقبلا ضربه مغزی شده ولی خداروشکرسالمه الان چندوقتیه فهمیدم الکل وترامادول مصرف میکنه حدودا۴یا۵ بارچیکارکنم مضره براش

 43. سلام همسرم ناراحتی کبد داره و مشروب مصرف میکنه و وقتی مشروب میخوره هیچ کاری با من نداره فقط میخوابه یعنی آسیبی به من نمیزنه ولی من خیلی نگرانشم و ناخواسته هر بار که مصرف میکنه باهاش دعوا میکنم همه جوره باهاش صحبت هم کردم توافق کردیم ولی باز تکرار کرده چجوری میتونم بهش کمک کنم در این شرایط

 44. سلام خانم های عزیز تو رو خدا خودتون رو بدبخت نکنین من که دارم ده ساله با یه مرد دایم الخمر زندگی میکنم میگم بعدا پشیمون میشین که به خاطر بچه باید بسوزین وبسازین ولی الان که نامزد یا عقد کرده هستین تمومش کنین و اون دوست های عزیزم که مثل من بدبخت شدن باید بگم که دیگه باید بسوزیم و بسازیم چون بچه هامون بدبخت میشن شوهر من صبح پامیشه می‌ره کار باشه می‌کنه نباشه از ظهر میاد میخوره من همش کتک می‌خورم به خانواده ام فش میده به مادرم که مرده فش میده خواهش میکنم خودتون رو بدبخت نکنین

 45. همسرم گه گداری مشروب میخوره ولی جدیدا متوجه شدم وابسته ب موادمخدرگل شده چکارکنم. اصلا ازوقتی گل مصرف میکنه خسیس شده ی حرفای بهم میزنه ک واقعا ناراحت میشم گاهی ک مشروبم میخوره کنارش گل هم میکشه اون موقع دیگه بدترهست حرکاتش ولی الان گل کشیدنش شده رو اعصابم ک چ جوری از گل دورش کنم بهم میگه گاهی میکشم ولی انگاری همیشگی کرده

 46. سلام شوهرم حدود یکماه مشروب میخوره قبلا اصن اینجوری نبود چن وقته همه روز همه شب مست میاد خونه از من دلگیر باهاش بد صحبت میکنم دل چرکینه ازمن میگه تا نرم جایی رو خراب نکنم نمیام خونه الانم رفت و منو تنها گداشت همش میگه تو منو دوس نداری بخدا من عاشق شوهرمم دوستش دارم تورو خدا ی راهنماییم کنید چکارکنم. ن یکبار خواهرم باهاش بحثش میشه من طرفداری ازش نکردم چیزی نگفتم تو دلش کینه کرده بخاط همون میگه دوسش ندارم بسار ادم زود رنج و حساسی هستش تو دلش هر حرفی رو کینه میکنه من دیگ موندم چکارکنم. چه رفتاری باهاش انجام بدم همه شب مشروب میخوره ولی امشب تعادل نداشت خیلی باهاش خوبم اکی هستم اوایل بحث میکردم ولی گفتم دیگ بد باهاش حرف نزنم شاید بهترشدگرونی شده ما مستاجریم واقعا زندگی کردن سخته شغلش آزاده ی ردز کار هست ی روز نیست تورمه نمیدونم بهش فشار اومده من چکارکنم تازه زندگی واسه همه سخت شده هر کاری واسه ما میکنه هرچی دوس داریم میخریم به من میگه خیلی دوست دارم تو رو با دنیا عوض نمیکنم ولی چه فایده؟!

 47. همسر من مشروب زیاد میخوره دیگه طاقت ندارم ۲تا بچه دارم وقتی مشروب میخوره خیلی مست میشه خیلی زیاد دیگه خودشو از آبرو برده نمیتونم جلوی خانوادم بگم پنهون میکنم هر چی هم بهش میگم انگار که با دیوار حرف میزنم اصلا گوش نمیکنه من چیز زیادی نمیخوام فقط یه زندگی اروم وقتی مشروب میخوره همه جا رو بهم میزنه وسیله میشکنه کلا میشه یه آدم روانی گریه میکنه میخنده داد میزنه حتی چندین بار روی من و بچم دست بلند کرده بار ها جلوی خانواده اش منو تحقیر کرده من خیلی دوستش دارم جز مشروب خوردنش هیچ گله ای ازش ندارم اخه تا کی بخدا دلم خیلی گرفته چند بار به جدا شدن ازش فکر کردم ولی بخاطر بچه هام از طرفی بدون اون نمیتونم طاقت بیارم متاسفانه لطفا کمکم کنید

  • سلام دوست عزیز .باید باهاشون در زمانیکه مست نیستند صحبت کنید تا بتونن ترک کنن کلینیک های ترک اعتیاد میتونن کمکتون کنن در این مورد چون مشروب هم وابستگی داره،از طرفی چون اعمالش دست خودشون نیس و رفتار آسیب زننده داره اگر بتونید راضی شون کنید خیلی خوبه ولی بشرطی که خودشون بخوان و در زمانیکه میدانید که آرام هستند و مشروب استفاده نکردند، با ایشان در مورد پیامدهای منفی مصرف الکل بر سلامت جسم و روان با او صحبت کنید. به او بگویید ممکن است به خاطر مصرف الکل طلاق رخ دهد و بنیان خانوده از هم بپاشد.

 48. سلام‌همسرم‌زیاد‌مشروب‌میخوره‌با‌دوستا‌ش‌میره‌بیرون‌وقتی‌میاد‌خونه‌مست‌هست‌باهاش‌ام‌خیلی‌حرف‌زده‌ام‌اماحرف‌من‌وگوش‌نمیکنه‌فقط‌حرف‌خودش‌ومیزنه‌ومیگه‌تا‌اخر‌عمرش‌مشروب‌میخوره‌چند‌بار‌دعواکردیم‌قهر‌کردم‌باهاش‌حرفم‌نزدم‌اما‌انگار‌نه‌انگار‌چیکار‌کنم‌خیلی‌لجبازه‌فقط‌حرف‌خودش‌وبهکرسی. من‌۳۹‌سالمه‌دو‌فرزند‌دارم‌الان‌۱۴‌سال‌ازدواج‌کردیم‌اولا‌فکر‌میکردم‌کم‌کم‌میزاره‌کنار‌امانذاشت‌که‌هیچ‌بیشتر‌ام‌کرده‌اولا‌تا۲‌شب‌بیرون‌بود‌بعدکه‌باهاش‌دعوا‌کردم‌الان‌تاساعت‌۱۲‌بیرون‌‌خیلی‌تو‌خونمون‌دعواست‌انگار‌من‌ونمیبینه‌‌ادم‌شادی‌بودم‌اماحالا‌همش‌توفکر‌اینم‌که‌یه‌روزی‌خودمو‌بکشم‌یاطلاق‌بگیرم‌‌خواهشا‌شما‌بگید‌من‌چیکار‌کنم

 49. وقتی که شوهر به همسر میگوید که من شاید همیشه دیگه مشروب بخورم چه جوابی باید داد؟ میگه که من نمی‌خوام خودم رو از تو قائم کنم .میخوام هر کاری میکنم بدون ترس به تو بگم.تا الان نمی‌خورده. یک سری مشکلات بوجود اومده که فعلا از هم دور هستیم .چون برای مادرش پرستار گرفتن و ما دیگه نمی‌تونیم توی اون خونه باشیم. اون هم فعلا پیش دوستش زندگی میکنه. میگه من همیشه ترس حرف زدن با تو رو داشتم. برای همین اگر من دیگه همیشه مشروب بخورم آیا تو مشکلی داری؟ و من نمی‌دونم چه جوابی بدم

 50. ببخشید من سه سالی میشه نامزد کردم و نامزدم خیلی خوبه، اما یه مشکل خیلی بزرگی این وسط هست اونم اینه ک مدام با دوستاشه و گاهی اوقات خیلی الکل مصرف میکنه و اصلا به تذکرهای من در ظاهر توجه میکنه و قول میده دیگه مصرف نکنه ولی در باطن هیچ توجهی نمیکنه دو ساله ک دارم مدام بهش تذکر میدم هر روشی رو هم ک تصورش کنید که با خشونت چه با محبت به کار بردم و گفتم ک چقدر ازاین مسأله بدم میاد، بازم همین اواخر دیدم کارشو تکرار کرد و باز مشروب خورده خیلی ناراحت شدم و کلا چن روزیه ک هیچ کاری باهاش ندارم و خیلی سردم، و به خودشم گفتم تا میتونی به فکر همین مسائل باش حالا کلا در رابطه با اینجور مسائل چطوری باید برخورد کنم، وقتی هر طوری میگم باز کار خودشو میکنه

 51. شوهر من مشروب استفاده میکنه من هم انسانی معتقد هستم که خیلی برام سخت نماز و روزهام رو چطور به جا بیارم تو رو خدا راهنماییم کنید حتی بعضی وقت ها به دو تا پسر 12 و 17 ساله ام هم مشروب میده …چکار کنم وقتی مخالفت میکنم بدتر میشه

 52. سلام وقت بخیر من چندسالی است نامزدم،همسرم مصرف مشروبات الکلی داره و اخلاقشم خیلی خوبه و خیلی زندگیمو دوست دارم بیشتراوقات ک ازسرکاربرمیگرده دهنش بوی الکل میده ومن ازاین بابت خیلی ناراحت میشم و بعدازمصرف اخلاقش هیچ تغییری نمیکنه درکل دوست ندارم بخوره خواهش میکنم راهنماییم کنین. همسرم دوستانی دارن ک مصرف این گونه الکل ها براشون عادیه چون کل دوستانش شریک کاریشون هستن و مصرف میکنن و وقتش را بااونا میگذرونه میخوره و دهنش به شدت بومیده و من حالم بدمیشه نمیدونم چیا مصرف میکنه پیشش نیستم بهم میگ فقط آبجو میخورم،بعدمصرف اخلاقش با قبل مصرف هیچ فذقی نمیکنه نمیدونم به خانوادم این موضوعا درجریان بذارم چون واقعا خسته شدم دوست ندارم زندگیم خراب بشه

  • شما دارید میبینید که همسرتون مصرف کننده مواد الکی است و شما مخالفید ، به این فکر نکنید که وارد زندگی شدید کنار بگذارد ، حرفاتونو باهاش بزنید و بگید این شیوه واسه شما قابل هضم نیست و معذورید

 53. سلام من با یک فرد کاملا بی فکر بی ادب ازدواج کردم یه دختر ۱۰ ساله که فقط به عشق دخترم زندگی میکنم یعنی بود ونبود شوهرم یکی یه هر شب مشروب میخوره اگر نخوره روزگارم ا سیاه میکنه بس که دادو بیداد میکنه مشاوره هم رفتم همه میگن طلاق بگیر اما اگه کاری به شوهرم نداشته باشم توی زندگیم آرومم دخترم بهم قسم میده مامان به خاطر من زندگی کن .اگر میشه راهنماییم کنید.

 54. همسرم رو خیلی دوست دارم با هم خوبیم حتی با خانواده و اطرافیانش اما هر شب عرق میخوره و رفیق بازه و وقتی مسته میدونین رفتاراش عوض میشه و مارو آزار میده میخاستم ببینم دارویی برای درمان هست چون خودش نمیخاد و میگه نمیتونه عرق خوردنشو کنار بزاره و ما ی دختر 1/5ساله هم داریم شوهرم با ما زیاد جایی نمیاد و وقتشو با مشروب خوری میگزرونه اما وقتی خوبه حالش خیلی دوسمون داره و خوش میگذره کناره هم اما شبا تا دیر وقت مشغوله

 55. سلام شوهر من هرروز مشروب میخوره اصلابه من و بچش اهمیت نمیده همش فکرو ذکرش شده مشروب برادر و مادرش. تو رو خدا بگین چیکار کنم خسته شدم دیگه

 56. مشروب نخوردن همسرم تنها شرط ازدواجم بود تو تطیلات همسایه شون بهم گفت چرا نمیزاری شوهرت عرق بخوره ؟ اگه جلوی تو نخوره پنهانی میره با دوستهاش میخوره . خیلی شوک شدم وقتی اینو شنیدم. سه ماهه زندگیمون شروع شده من اهل تهرانم اومدیم شمال بخاطر کار همسرم اون برادرش و دوستهاش اینجا هستن من قبل عروسی هیچ کدوم دوستاشو ندیده بودم هر دفعه میپرسیدم میگفت دوستی ندارم الان میبینم همه شون مشروب خورن و تو جمع هاشون میخورن همسرم هیچ وقت جلوی من تابلو نکرد اون روز که همسایه و دوست خانوادگیشون گفت به همسرم گفتم اگه خواستی بخوری جلوی خودم اینکارو بکن تا بقیه فکر نکنن ازم میترسی. چندروز بعدش به اتفاق رفتیم خونه دوستش اولین کاری که کردن بساط مشروب رو چیدن و شروع کردن پذیرایی و اصرار بمن… اونجا همسرم خیلی راحت شروع کرد به خوردن شراب و آبجو … چشمهام تار میدید انقدر حالم گرفته شده بود همه شون میخوردن و باهم بگو بخند میکردن بمنم اصرار کردن ولی نخوردم اونجا برای همسرم هیچ اهمیتی نداشتم نه نگاهش میکردم نه جوابشو میدادم اونم میدونست دلیلش رو ولی براش مهم نبود منم ساعت دو صب لوکیشن دادم برادرم اومد دنبالم همه فهمیدن که باهاش قهر کردم ازش متنفر شده بودم موضوع رو به برادرم گفتم تنها با همسرم صحبت کزد بعدش همسرم گفت برادرت گفته خودش میخورده فقط بمن گفت نزارم تو بفهمی و صبر کنم تا عادت کنی.ما دیشب اومدیم شمال همسرم اصرار میکرد بمونم تهران میدونم میخواست چند روز مزاحمش نباشم ولی پدرم اجازه نداد بمونم انقد حالم بده ازش متنفر شدم انگار راحت شده و قبح قضیه دیگه براش ریخته از خواب میپرم و واقعا به طلاق فکر میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید

 57. ایشون نماز و روزه نمیگیرن ولی ارتباطشون با نامحرم مثل خودمونه باهاشون دست نمیدن و عادین چیزی که دیشب متوجه شدم اینکه دوستشون مشروب میخورن خودشون ن به نظرتون با ایشون میشه ادامه داد؟

 58. مشروب نخوردن همسرم تنها شرط ازدواجم بود تو تطیلات همسایه شون بهم گفت چرا نمیزاری شوهرت عرق بخوره ؟ اگه جلوی تو نخوره پنهانی میره با دوستهاش میخوره . خیلی شوک شدم وقتی اینو شنیدم. سه ماهه زندگیمون شروع شده من اهل تهرانم اومدیم شمال بخاطر کار همسرم اون برادرش و دوستهاش اینجا هستن من قبل عروسی هیچ کدوم دوستاشو ندیده بودم هر دفعه میپرسیدم میگفت دوستی ندارم الان میبینم همه شون مشروب خورن و تو جمع هاشون میخورن همسرم هیچ وقت جلوی من تابلو نکرد اون روز که همسایه و دوست خانوادگیشون گفت به همسرم گفتم اگه خواستی بخوری جلوی خودم اینکارو بکن تا بقیه فکر نکنن ازم میترسی. چندروز بعدش به اتفاق رفتیم خونه دوستش اولین کاری که کردن بساط مشروب رو چیدن و شروع کردن پذیرایی و اصرار بمن… اونجا همسرم خیلی راحت شروع کرد به خوردن شراب و آبجو … چشمهام تار میدید انقدر حالم گرفته شده بود همه شون میخوردن و باهم بگو بخند میکردن بمنم اصرار کردن ولی نخوردم اونجا برای همسرم هیچ اهمیتی نداشتم نه نگاهش میکردم نه جوابشو میدادم اونم میدونست دلیلش رو ولی براش مهم نبود منم ساعت دو صب لوکیشن دادم برادرم اومد دنبالم همه فهمیدن که باهاش قهر کردم ازش متنفر شده بودم موضوع رو به برادرم گفتم تنها با همسرم صحبت کزد بعدش همسرم گفت برادرت گفته خودش میخورده فقط بمن گفت نزارم تو بفهمی و صبر کنم تا عادت کنی. ما دیشب اومدیم شمال همسرم اصرار میکرد بمونم تهران میدونم میخواست چند روز مزاحمش نباشم ولی پدرم اجازه نداد بمونم انقد حالم بده ازش متنفر شدم انگار راحت شده و قبح قضیه دیگه براش ریخته از خواب میپرم و واقعا به طلاق فکر میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید. من همه ش منتظرم یه خیانت دیگه ازش ببینم یه سنت شکنی دیگه که دوسش ندارم دیگه نمیخوام بچع دار بشم خودمو اسیر و زندانیه اینا احساس میکنم ولی یک ذره هم بخاطر رفتتر اون شبم پشیمون نیستم هرچند آبروریزی شد و اونا ناراحت شدن حسابی

  • سلام. شما بهترین تصمیم را در آن شب گرفتید. تبریک میگم. ادامه زندگی با مرد الکلی یا مرد معتاد به مواد بسیار آزار دهنده است. سعی کنید قبل از بچه دار شدن اختلافات تون رو حل کنید چون ممکنه بعد از بچه داری مجبور به طلاق بشید

 59. ببخشید شوهرم مشروب میخوره قلیون هم میکشه اما من مخالفم که اینکار ها رو نکنه ،هرچی بهش میگم بحرفم نمیکنه چکارش کنم

 60. سلام وقت بخیر من ۴۰سالمه وسه تا بچه دارم شوهرم از اول زندگی گاهی مشروب میخورد ولی الان دوساله هر شب میخوره وبد جور مست میشه امسال که بخاطر مستی خیلی بلاها سرمون آورد بخاطر بچه هام موندم چیکار کنم تو رو خدا کمکم کنید به خودم وبچه هام خیلی سخت میگذره هر شب بوی مشروبش منو کشته همش میگه دیگه بار آخره ولی الکی میگه

 61. من ۱۱ساله ازدواج کردمه همسرم قبل ازازدواج مشروبات الکلی استفاده میکرده الان هم همینطوره من بعدازازدواج فهمیدم .یه پسردارم ۱۱سالشه هرکاری میکنم همسرم عرق خوردن روترک نمیکنه تازه بدترهم شده

 62. چیکار کنم شوهرم مشروب نخوره و رفیق بازی بزاره کنار خسته آن یه بچه دارم مدام رو این کارش توی دعواییم اصلا منو بچش ونمیبینه از سرکار میاد فکرش بیرونی. نمیدونم چیکار کنم چند باریم دیدم خیانتشو

 63. من همسرم مشروب میخوره ومن از این بابت خیلی ناراحتم بعد از آخرین باری که خو رد من و به سر حد مرگ کتک زد و قول داد دیگه هفتهای یکبار کم بخورهولی چه عرض کنم هفته ای یکبارش و میشینه یک لیترو نیم تنهایی میخوره و باز رفتارای نا متعادل نشون میده توهم میزنه. به خرجش نمیره هر چی میگم ترک کن. من زندگیم و دوست دارم نمیخوام با این چیزا از هم بپاچه چیکارکنم. بعدشم خودش چیزی یادش نمیاد. انقدرم حساس میشه تکون میخورم سوژه میکنه دعوا راه بندازه همین جوریش خیلی خوبه ولی وقتی مشروب میخوره میشه یه آدم دیگه ازش میترسم دلم میخواد بزارم برم بیرون از خونه

 64. سلام وقت بخیر. من کاملا برعکس بقیه ام همسر من مشروب میخوره اما با خونواده ش و تقریبا هر هفته و حتی گاهی چند روز یبار و جوری شده که منی که دوس ندارمو نمیخورم از نظر اونا املم درحالیکه خودم قبلا تجربه ش رو داشتم و بعد با خواست خودم دیگه نخوردم چون لذتی نمیبرم و از تفریحات دیگه ای لذت میبرم، مشکلم همینه که زیاد میخوره و جالبیش اینجاس که از بعد از ازدواجمون نمیخورد تا وقتیکه بخاطر داداشش که جای دیگه نخوره نشست باهاش خورد و ازون موقع شروع شد و اینکه ما میخوایم بچه دار بشیم و ازش خواستم حداقل چندماه نخوره بعدشم مقدارشو کم کنه چند ماه یبار تو مناسبتا بخوره لااقل ولی هربار قول میده و بعد میزنه زیرش و هربار این پروسه ی بچه آوردن رو عقب میندازه واقعا دیگه موندم چیکار کنم، جمع شدن با خونواده شم هر هفته هس و گاهی مناسبتی باشه بیشتر هم هست دیگه جوری شده که تو مغازه هم میخورن و من دیگه کاری ازم برنمیاد ممنون میشم اگه راه حلی دارین بگین

 65. شوهرم خیلی مشروب میخوره کلن اخلاقش عوض میشه میخام طلاق بگیرم ولی خانوادم نمیزارن نمیدونم چیکار کنم دلم میخاد کلن فرار کنم از اینجا. من الان ۱۸سالمه ۱۵سالگی ازدواج کردم تازه ی ماهه عروسی کردیم

 66. همسرم الکل مصرف میکنه،،خیلی دوست داره ترک کنه اما نمیتونه تواناییشون نداره خیلی دارم اذیت میشم میشه بهم کمک کنید

 67. ۴۳ سالمه ۲۶ ساله مشروب میخورم
  تجربه بهم ثابت کرده مشروب خوردن چیزی بجز آسیب بدنی ، روانی و ضربه به خانواده و مال چیزه دیگری نداره ، بعنوان کسی که تجربه داره توصیه میکنم دنبال الکل نرید ، خودمم سعی میکنم این رفتار غلط رو ترک کنم … مواظب خودتون باشید

 68. سلام خسته نباشید شوهرم مشروب میخوره چندین بار گفته و قول داده که مشروب نخوره ولی هر دفعه میزنه زیر قولش و من واقعا خیلی ناراحت میشم چیکار کنم که ناراحت نباشم

 69. سلام چیکارکنم همسرم خیلی مشروب میخوره. ۵ساله استفاده میکنه ۳تابچه دارم وازش خسته شدم دیگه میخوام خودکشی کنم هرروزمسته هرروزدعوامون میشه هیچی یادش نمیمونه خیلی خسته شدم هرکاری کردم نتونستم جلوش بگیرم قهرکردم ولش کردم نشد حتی خانوادش هم نمیتونن جلوش بگیرن لطفاکمکم کنید

  • سلام وقت شما بخیر افرادی که به طور مداوم الکل مصرف میکنن به الکلیسم مبتلا میشن و خب مشروبات الکلی باعث تغییراتی در سیستم مغزی میشه حالا چون تخصصیه کامل توضیح نمیدم خدمتتون. مشروبات الکلی روی حافظه اثر مخرب داره برای همینه میگید چیزی یادش نمیمونه و دلیل بعدی هم اینه چون حالت خواب آوری و افزایش گابای مغز رو به همراه داره به هرحال آسیب هایی به فرد میرسونه

 70. پدرم مشروب زیاد مصرف میکنه و ما نمیتونیم جلوش رو بگیریم لطفا بهم کمک کنید. بنده 16 سالمه. بنده 16 سالمه. دختر هستم و یک بردار کوچک تر از خودمم دارم. همه باهاش صحبت کردن اما درست نمیشه. بابابزرگم مامانمو برد پیش خودش اما بابام درس نشد حتی دونبال مامانمم نرفت. مامانم خودش برگشت خیلی بهم سخت میگذره. بابام که الکل مصرف میکنه از حرفای رکیک استفاده میکنه

  • عزیزم می فهمم این وضعیت چقدر سخت و دردناکه. پدر بزرگتون شما رو حمایت می کنه؟ببین عزیزم من دو تا راه بهت پیشنهاد می دم.و هر دو حمایت مادر و پدر بزرگت رو لازم داره. یکی اینکه پدرت رو به انجمن الکلی های گمنام معرفی کنید. بهش می گن انجمن AA. زمان مصرف الکل آسیب جسمی به تو و برادرت یا مادرت هم می زنه؟می دونم الان خیلی تحت فشاری و دنبال راه نجاتی که پدرت رو درمان کنی.ولی تنهایی نمی شه این بار رو به دوش بکشی.به حمایت مادر و پدر بزرگت هم احتیاج هست.منتظرم بهم بگی کدوم شهری بهت انجمن AA معرفی کنم.خیلی نگران بابا هستی.در شرایطی که والدین باید از تو حمایت کنن تو در حال حمایت از پدر هستی. این خوبه ولی یادت باشه تعادل رو حفظی و تبدیل به مادرِ پدرت نشی. اینجوری نیازهای خودت رو فراموش می کنی و بعد از چند سال ممکنه مایوس بشی.برای کمک به پدرت حتما از مادر و پدر بزرگت کمک بگیر. اگر تونستی خوبه که به مادرت هم بگی همراه تو با روانشناس حضوری صحبت کنه که بهتون کمک کنه کنار پدرت طوری بهش کمک کنید که خودتون آسیب زیادی نبینید.

   • سلام وقتتون بخیر
    میشه لطفاً به من انجمن ای ای رو معرفی کنید
    احساس می‌کنم از رابطه با همچین آدمی یکم افسردگی گرفتم.
    من اهوازم ، محلمونم پردیسِ گلستان

 71. سلام من همسرم بارفیقای ارازلش مشروب میخوره ۶ساله زندگیم نابودشده افسردگی شدیدگرفتم هرسری میگ نمیخورم ولی میخوره میخوام خودکشی کنم درست نمیشه. خسته شدم یه بچه۴ساله دارم ومجددباردارم۲ماهه.میخوام سقطش کنم. واقعاخسته شدم. اوایل زیادمشروب نمیخورد دوستهای ناباب داره.تقریبا۵ساله خیلی رفیق بازه عرق خوره خیلی خسته شدم هرجورم میگم درست نمیشه. ابروموبرده بااینکاراش جلوخانوادم.ماخانوادمون صلااینچیزانداره ولی این پروپروجلوپدرمو..میادمیخوره مست میشه چرتوپرت میگه دوبارم باماشین مست پلیس گرفته چقدرجریمه شدیم

  • خب متاسفانه این دردسرها که فرمودین از معضل بزرگ اعتیاد به الکل هست. تنها چاره ترک کردن هست. ایشون باید راضی به این کار شن. و سپس تغییر مسیر زندگی در ایشون. اگرم در دوره ی نامزدی و عقد هم الکلی بودند و این برای شما خیلی سخت بوده نباید تن به ازدواج با همچین آدمی می دادید یا لااقل با تضمین قوی ترک شدن قبل از ازدواج. حالا چاره ای نیست شما دارای دو فرزند هستید. اگر ایشون رو راضی کنید با هم حضورا برید پیش یک مشاوره خانواده ی خوب، احتمالا نتیجه بگیرید. در آرامش باهاش صحبت کن و سعی کن راضیش کنی. برای مشاوره ی تلفنی جهت کمک بیشتر هم بنده و دیگر همکاران درخدمت هستیم

 72. نمیدونم سوالم جواب داده میشه یا نه .اما از اول ازدواجم با مردی رفیق باز زندگی کردم الان ۳۲ سال هست داریم زندگی میکنیم از ابتدا بگم که من یک پدر معتاد به تریاک هم داشتم با شرایط زندگی با معتادین آشنا هستم خلاصه کلام شوهرم ابتدای زندگیم خونه میامد بوی تریاک میداد و من به ایشون تذکر دادم و انکار میکردند تا تهدید کردم که من با این زندگی آشنا هستم و نمیخوام دوباره تکرار یک زندگی برای بچه هام هم باشه رفیق بازی سر جاش بود و تریاک کنار گذاشته شد اماا الان حدودا ۴ پنج سال هست که الکل مصرف میکنه و خودش هم درست میکنه برای اطمینان بیشتر و البته بگم من دوتا داماد دارم یکیشون درگیر شده با خوردن الکل با همسرم و بدون همسرم و متاسفانه دخترم هم درگیر این مشکل همسر معتاد به الکل شده .و خلاصه بگم که تازگی مشکوک به خیانتش شدم چون کارهایی انجام میده که نمیدونم واقعا حسم درسته یا نه تنهایی جای خلوت پیدا میکنه دور از همه که گوشیشو چک کنه بیشتر تایمش بیرون از خونه هست و‌..مجال در این مورد نیست فعلا مورد اصلی الکلی بودنش هست بهشون تذکر دادم حداقل دوبار در هفته باشه گوش نکردن اگر با دوستاشون نباشن توخونه مشروب میخورن و بعد از اون هم چه با دوستانشون چه تو خونه که میخودن میخوابن ولی اگر شبی مقاومت کردن و نحوابیدن، میخوان که رابطه داشته باشیم و رابطه با ایشون واقعا. باعث آزار من هست ومن هیچی نمیگم و نمیگفتم فقط یک شب اعتراض بهشون کردم که واقعا آسیب زننده اس چون اصلا نمیفهمن چه میکنن صدام در نمیامد اما این رابطه برای من تازگی سخت شده و به اکراه زیر بار رابطه میرم چون واقعا آسیب میبینم ووقتی امتناع میکنم باهام بدرفتاری میکنن دادو بیداد میکنن

 73. سلام ،من چندروزه متوجه شدم همسرم مصرف سیگارو مشروب داره دارم دیوونه میشم اینا برای من مثله تابو بوده یه دخترسه ساله دارم نمیدونم چیکارکنم،خانواده من و خودم مذهبی و اهل حلال وحرام وپاکی ونجسی هستیم

 74. سلام من ۲۵سالمه ی دختر پنج ماهه دارم شوهرم ۳۳سالشه ادم خوبیه مهربونه خوش زبونه از لحاظ مالی هم کمبود نمیزاره برام فقط مشکلم عرق خوریشع یکی دوبار کتک زده بعدش ک مشروب خورده نزده ولی خیلی فحشای بد ب خودم و خانوادم میگه از وقتی حامله شدم تا الان ک دخترم دنیا اومده بدتر شده جوری ک هروز مشروب میخوره قشنگ میزاره تو ماشین با معازه گاهیم منو میبره مثلا بچرخیم یهو میبینم جلو من درمیاره بطری رو میخوره حالم واقعا بد میشه من سر مشروبش دو‌روز قهر کردم رفتم خونه پدرم به خانوادش گفتم کلی دعوت راه انداختم یکم بهتر شده بود حداقل هروز نبود
  الان من واقعا بریدم دیگ کم اورذم نمیتونم تحملش کنم چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟انقدر به هر دری زدم دیگ خسته شدم حالم خرابه مشروب ک میخوره عصبی میشه داد میزنه بچه میترسه گریه میکنه منم همش میترسم بیاد بچه رو بزنه یا تو خودش نباشه

 75. سلام ببخشید شوهر من هر شب مشروب میخوره من واقعا موندم چه راهی رو پیش بگیرم خسته شدم خودش هم داغون شده. بهش میگم میگه من معتاد نیستم ولی هر شب میخوره شاید یک روز در هفته نخوره

 76. کسی که مشروب میخوره میتونه درحالت مستی خیانت کنه به زنش؟ شوهرمن بعضی موقع ها مشروب میخوره میترسم ازمن مخفی بخوره برام خیانت کنه خودش که قبول نمیکنه هرچه کلیپ هایی میفرستم که درحالت مستی خیانت کردن میگه دروغه میخام بدونم صحت داره یانه.

 77. سلام وقتتون بخیر همسرم مشروب میخوره منم خیلی مخالف این کارش هستم چطور میتونم کمکش کنم باید پیش کی برم مثلا مشاور روانشناس یا روانپزشک

 78. سلام شبتون بخیر لطفا کمکم کنید همسرم مشروب میخوره اصلا خونه پیداش نمیشه رفیق بازه واقعا دیگ این شرایط برام سخت شده بگید باید چیکارکنم
  احساس بدی دارم نمیتونم مشکلم رو باکسی در میون بزارم همسرم همه جونش مشروب و رفیقاش اصلا برای من وقت نداره اصلا خونه پیداش نمیشه حس میکنم واقعا منو نمیخاد مدام ب سرم میزنه خودکشی کنم یا بزارم برم هیشکی پیام نکنه دوست ندارم کسی بهم بخنده مدام دارم میریزم تو خودم دیگ بریدم دیگ خسته شدم خواهش میکنم ی راهی جلوی پام بزارید

 79. سلام خوبی من یه پسرو رو دوسش دارم همسایه مغازمونه خیلی دوسش دارم پسر خیلی سر به زیر و مودبیه اونم دوسم داره مینیره برام اما تازگی ها فهمیدم مشروب میخوره هرزگاهی سیگار میکشه به نظرت چیکار کنم

 80. پسری دارم ۲۴ساله مشروب میخوره. دوست داره ازدواج کنه. جدیدا اصلا تو خونه شبا نمیمونه. یکسره در حال خوردن مشروب هست

 81. سلام خوبید داداش من خیلی عرق میخوره همیشه شبها این موقع مست وباخوشنود میاد خونه چیکارکنیم تا ترک کنه

 82. شوهرمن شربت متادون میخوردالان پنجاروزهست ترک کرده امشب رفته مشروب خورده بایدچکارکنم مشروب نخوره

 83. سلام من شوهرم اخلاقش خوبه ولی چون مشروب الکلی میخوره ناراحتم دوتا پسرم هم عرق میخورند چکار کنم که جلوی این کارشونو بگیرم لطفا راهنمایی کنید…

 84. سلام ببخشید من همسرم مشروبات زیاد میخوره میشه ی راهنمایی کنید که چجوری ترکش بدم

 85. سلام شوهر م مشروبات الکلی مصرف می‌کنه خیلی بد اخلاق میشه حتی بم تهمت میزنه الان سه ماه خونه آقام هستم زنگ میزنم میگه برگرد چکار کنم

 86. سلام وقتتون بخیر همسرم بی نهایت به مشروبات الکلی وابسته شده و حتی گاها ۳ لیتر در روز میخوره و در مستی دچار حس شک و بدبینی به من میشه قضاوت اشتباه میکنه و دعوا و کتک کاری راه میندازه من و بچه هام همیشه در اضطرابیم ومن هربار تصمیم میگیرم صبر کنم بعد از مستی محکم از جدایی بگم ولی به محض اینکه مستیش تموم میشه یه فرشته میشه که قدرت بیان این تصمیم رو از من میگیره من بی نهایت خسته و کلافه ام همینطور پسرام دارن بی نهایت لطمه میخورن واقعا بریدم چکار کنم

 87. سن ۳۴.جنس زنم .متاهلم.داغونم الان .نمیدونم چیکارکنم .مشروب میخوره بادوستاش و خوشی میکنه منم تنها تنهای .هرچقدر حرف هم زدم مبگه باشه بعدش همون ادمه بدتر هم میشه چیزی هم میگم سروصدا وکتک وشکستن وسایل .مشاور نرفتم مشاور کاری نمکنه که دیگه خسته شدم نمیدونم چیکار کتم الان دیکه اونقدر مبخوره شبوهم بیرون میمونه الانم رفته گوشیش خاموش شب مست میاد سرمیزنم بازمیره

 88. سلام همسرم مشروب میخوره و من شدیدامخالفم چیکارکنم واسه اینک نره سمتش

 89. اشتباه بزرگیه که با مرد الکلی ازدواج کنید تنها راهش سوختن و ساختنه.

 90. سلام خسته نباشید من شوهرم دیابت بالا داره و مشروب میخوره چند بار ترک کرد بخاطر مریضیش چون پاش سیاه شد الان دوباره شروع کرده رفیق بازه و اهل مشروب اصلا زندگی واسش مهم نیس شرایط طلاق ندارم یه دختر ۱۱ساله دارم نمیدونم چیکار کنم

 91. متولد ۱۳۶۶، خانم، مجرد، دکتری، در زمینه تصمیم‌گیری در خصوص خواستگاری که شراب میخوره اما شرایط خوبی داره دچار مشکل شدم، چند بار جواب منفی دادم اما مجددا پیگیری کردن، مطابق توضیح خودشون شراب خانگی میخورن، اما به طور کلی کسی رو که به ویژه به طور مستمر و همیشگی شراب میخوره رو نمیتونم به عنوان فرد زندگی بپذیرم، از طرفی میبینم درصد زیادی از دوستانم مشکلی با این مسئله نداشتند و در نتیجه تونستن ازدواج کنن، در کل این مسئله ذهنمو درگیر کرده و برای تصمیم‌گیری بدون پشیمانی نیاز به راهنمایی دارم، ممنون.

 92. همون شراب خانگی که میخوره البته هرکسی اعتقاداتی داره تا جایی که من برداشت کردم مثل عادت میشه وقتی بعد مدتی حسش بپره عصبانی میشه بدخلق میشه بددهن میشه کم حوصله میشه حالت مریضی میگیره اینا ترغیبش می‌کنه تا دوباره مصرف کنه بره تو همون حس وحال

 93. سلام من و همسرم توی عقد هستیم، ۶ماهه عقد کردیم و قبلش دوست بودیم تقریبا میدونستم که دوست و رفیق زیاد داره و با چند نفر صمیمی هست(پسر) و چون شوهرم مشروبات الکلی بعضی اوقات مصرف میکردن من از چشم دوستاش میدیدیم و حالا ک ازدواج کردیم میبینم خودش میخواسته که دنبال این کار باشه هم. تونستم و هم نتونستم خودمو با این شرایط وفق بدم و هردفعه ک مشروبات الکلی مصرف میکنه باهاش صحبت میکنم چ ب صورت دعوا چه با خوشی چه با قهر قول میده اما خوب نمیشه باز تکرار میکنه، الان اومدیم مسافرت دیدم مصرف میکنه اما گفتم باهاش کنار بیام و بعد از مسافرت صحبت کنم اما چون با خونواده پدرشوهرم و خالش و دخترخالش و همسرش(که میشه دوستش) اومدیم بجای اینکه اولین مسافرتمون یکم با هم وقت بگذرونیم همش میگرده ببینه دوستش(همسردخترخالش) چیکار داره یا چیکار میکنه و بیشتر دوست داره مجردی وقت بگذرونه تا اینکه یکم با من وقت بگذرونه. من الان با همسرم چند بار بحث کردم و دعوا کردم و جواب این اقا فقط اینه که تو داری بهانه میگیری و فکر میکنه من میخوام دعوا کنم در صورتی که اینطور نیست من فقط احساس کمبود توجه و کمبود محبت از سمت ایشون میکنم و اصلا اهمیتی ب چیزایی که من دوست دارم یا بهش میگم نمیده

 94. به نظر من هیچ مشروب خوری آدم نمیشه.حتی اگه ترک کنه.چون تمام سلولهای مغزش آسیب میبینه.وتمام بدبختیاش مال زن و بچه هاشه.چون خودشون چیزی برای از دست دادن ندارن.به هیچ عنوان نباید حتی با آدم سیگاری ازدواج کرد چون پیش زمینه همه جور اعتیاده

 95. سلام وقتتون بخیر من وهمسرم ۱۵ ساله ازدواج کردیم و یک دختر ۹ ساله داریم ، من بدلیل خشونت کلامی و فیزیکی و مصرف الکل بیش از حد همسرم دخترم رو پیش مادرم گذاشتم و اجازه نمیدهم پدرش رو خیلی ببینه، سوالم اینه آیا کار درستی انجام میدم یا خیر،؟

 96. سلام برادر من عرق خورده یه قوطی ۱ نیم لیتری البته تنهایی نخورده با دوستاش خورده وقتی که آمد خونه همش پرخاشگری می‌کرد بعد رفت خوابید بعد بهش چایی پر رنگ دادیم خورد الانم خوابه که اثرش میره برادرم حدود ۱۷تا فردا ممکنه خوب شه

 97. سلام من شوهرم الکل مصرف میکنه ومن بارها از بابت این موضوع نا امید خسته شدم دعوا وهمه چی اما بی فایده است

 98. سلام وقت بخیر من پنج ساله ازدواج کردم همسرم ی مدتی هست درگیر مشروب خوردن هست اینو همه میدونن سرکار میخوره توی منزل هم همینطور دو شب پیش مست اومد خونه خیلی بمن توهین کرد ساعت سه شب خواست منو پرت کنه بیرون از خونه من هم صبحش اومدم خونه مادرم الان میخواستم در خواست طلاق ومهریه بدم باید چکار کنم

 99. نامزدم قول داد که بخاطر من چون بدم از عرق میاد دیگه نخوره منم تا چند روز پیش دیدم داره میخوره بهش گفتم این بار رو عیب نداره سریع بعد اگه خواستی دوباره بخوری یا منو انتخاب کن یا این مشروب و این چیزا رو الان شما میگید یه چیزی عادیه که همه میخورن و من الکی دارم گیر میدم ولی نه دو دلیل داره اولی اینه که اگه خانوادم بفهمن نامزدی رو بهم میزنن منم خیلی دوسش دارم مطمئنم همین که نامزدی بهم بخوره باید بیان سر خاکم دوم هم اینکه به رفیقش اعتماد ندارم میترسم یه چی بده بهش اینم توی حال خودش نباشه و بدبختی شه چون پسر زحمت کشی هس همه ازش بدشون میاد چون دستش توی جیب خودشه کشاورزی میکنه و خرج خانوادش رو هم میده وقتی میگم نخور میگه حالم بده میخورم خوب شم اما خب اگه همه قرار باشه بخورن تا حالشون خوب بشع که دیگه فاجعه شده وقتی هم که میشینن میخورن با رفیق ها کلا منو یادش میره دیگه اصلا منو یادش نیس دیشب قرار بود ساعت6 بهم زنگ بزنه اما نزد تا خودم ساعت یک شب زنگ زدم دیدم اره درست حدس زدم اقا با رفیقاشه دارم دیونه میشم خیلی دارم تلاش میکنم به روی خودم نیارم که خانوادم نفهمن چون از ادمای قدمی هستن و طرز فکرشون قدیمیه همین که بفهمن همه چیو بهم میزنن منم از همین میترسم خیلی گفتم واستا خرمون از پل رد بشه با خودم بخور اصلا یخچال هارو پر میکنم از این چیزا فقط نخور اما حرفمو گوش نمیکنه

 100. همسرم رو دوست دارم و نمیخوام جدا شم ۵ ساله ازدواج کردم به دلیل اینکه بعضی شبا دیر میاد و مشروب میخوره. دیشب پلیس گرفتش چون فهمید مشروب خورده و ما هر چی گفتیم بگو پشیمونم ک نبرنت دادگاه ولی ب دلیل غرور زیاد و لج قبول نکرد و بردنش دادگاه براش شلاق بریدن با پول حالا هم تهدید کرده منو و اینکه قبول نمیکنه ک شلاق ب دلیل خوردن بوده فک میکنه مقصزش منم

 101. سلام من شوهرم مشکل اعصاب داره خشن میشه سریع الکل میخوره بددهن زیاد با خودم بچه ها مسوولیت پذیر نیست چند بار فرصت دادم چه راه حلی پیشنهاد میکنید اسم طلاق که میارم میگه بچه ها خودت میکشم

 102. سلام همسرم من ب شدت مشروب میخوره در حدی ک حالش بد میشه خیلی بچه دارم بزرگه متوجه میشه عذاب میکشه تو در و همسایه هم ابرو نذاشته …میخوره وقتی اینقد حرف میزنه سر سام گرفتم چیکار کنم کمترین اسیب رو ببینیم لاقل خودش ک دیگه ب درک منو بچه هام خیلی اذیت میکنه

 103. شوهرم منم مشروب ميخوره يه شيشه مشروب سر ميكشه خسته ام از اين زندگي دوتا بچه دارم محال يه شب نخوره انگار من وجود ندارم دلم ميخواد جداشم فكر بچها ديونم ميكنه اونا ك گناهي ندارن شوهرم بچه هام رو بهم نميده كتكم ميزنه اصلا اجازه نميده من حرف بزنم واقعا دلم يه ازادي ميخواد ك بتونم نفس بكشم كاش همچين مردايي هيچ وقت ازدواج نميكردن ك اين همه ادم ها بخاطر اعتياد الكل زندگي ها رو نابود كنند خدا به داد همه ما برسد واقعا خيلي سخت هست زير يه سقف با كسي زندگي كردن و اون اصلا تو رو نفهمه گريه مني اصلا براش اهميتي نداشته باشه حتي بپرس ازت چته اين يعني غرور زن رو خدشه دار كردن خيلي زنا ميرن خيانت ميكنند تا بلكه كمي اروم بشن خيلي ها خود خوري ميكنند كاش اينجور مردا همشون بميرن و بدرك واصل شن

 104. انهای که میگن شوهرم هرشب مشروب میخوره چکارکنم ؟خواب خانم محترم براش ماست ،خیاردرست کن یه نوارشادبگذار به بزمش صفا بده.تابهتون خوش بگذره.

 105. با سلام خانمی ۵۲ ساله هستم سه فرزند دارم ۳۲ سال زندگی کردم همسرم هر شب الکل میخوره ۳۰ ساله الان که سنش بالاتر رفته بدتر شده از نظر اخلاق و رفتار فامیل نزدیک اجازه نمیدن ازش جدا بشم جلوی بچه ها به من فحش میده حتی با بچه ها هم بی احترامی میکنه خرجی نمیده هر چی مال داشتم که پدرم بهم داده بود و گرفت طلاهام الان دستش باز شده ولی خرجی نمیده دختر اولم ازدواج کرده دومی ۲۰ سالشه اصلا بهشون محبت نمیکنه صبح میره شب میاد الکل رو میز میخوره و بدرفتاری میکنه پسرم ۸ سالشه رفتار پدر و الکل خوردنشو داره میبینه پسرم و کتک میزنه فحش میده همه خانواده به تراپی احتیاج دارن قصد نداره ترک کنه میگه شما به فکر خودتون باشید میخوام درخواست طلاق بدم لااقل پسرم این صحنه ها رو نبینه چون تاثیر بدی خواهد داشت

 106. سلام من تنهام و فقط نياز دارم حرف بزنم ، من متاهلم ١٦ ساله ، ٩ ماهه مادرم فوت كرده ، از اول زندگيم با شوهرم مشكل دارم خيانت كرده مشروب ميخوره الانم كه رفيق باز شده ، من فقط اميدم به دخترمه خسته شدم ولى دارم ميجنگم بيزينس راه انداختم تا مستقل بشم و بتونم طلاق بگيرم پدرم و برادر خواهرم هم كلا هميشه اذيت ميكنن هيچ كس و ندارم فقط خدا و دخترم ، امشب سر مشروب با هم دعوامون شد ، من و بازى ميده الكى حرفاى عاشقانه ميزنه ولى دروغ خيانت پنهانكارى همه چى ازش ديدم خيلى دلم گرفته بود ?

 107. تاثیرات کوتاه مدت مصرف الکل: کسانی که الکل مصرف می کنند در کوتاه مدت به خلق مثبتی دست می یابند. برخی در این حالت نوشیدن را متوقف می کنند اما برخی ادامه می دهند که تاثیر الکل به عنوان داروی کند ساز آشکار می شود. به طوری که احساس های خواب آلودگی، ناهماهنگی عضلانی، ملالت و تحریک پذیری شروع می شود. مشروب خواری بیش از حد بر عملکرد های حیاتی فرد تاثیر می گذارد و می تواند مهلک باشد.
  بعد از مصرف مقدار زیادی الکل شخص دچار نشانگان پرهیز می شود که همه آن را به عنوان ” خماری” می شناسند. نشانه های خماری عبارتند از تهوع و استفراغ، تشنگی شدید، سر درد، خستگی، تحریک پذیری، افسردگی و سرگیجه.
  تاثیرات بلند مدت : الکل به طور مستقیم یا غیرمستقیم تقریبا بر تمام سیستم های بدن تاثیر می گذارد. مصرف طولانی مدت الکل می تواند به آسیب مغزی دایمی، با نشانه های زوال عقل، منگی، سکته، توهمات و آسیب به سیستم عصبی پیرامونی منجر شود. دو نوع زوال عقل یا اختلال شناختی با مصرف بلند مدت و سنگین الکل ارتباط دارند: بیماری ورنیکه و نشانگان کورساکف.
  بیماری ورنیکه اختلال حادی است که دلیریوم، اختلال های حرکت چشم، اشکالاتی در حرکت و تعادل و تباهی اعصاب پیرامونی به سمت دست ها و پاها را شامل می‌شود. علت بیماری مغزی ورنیکه خود الکل نیست، بلکه کمبود تیامین( ویتامین B ) ناشی از اثرات تباه کننده الکل بر سوخت و ساز مواد غذایی و الگوی کلی تغذیه نامناسب، علت اصلی آن است. افرادی که به بیماری ورنیکه مبتلا می شوند، احتمالا به نشانگان کورساکف نیز دچار خواهند شد که عبارت است از نوع دایمی اختلال شناخت که به موجب آن به یادزدودگی پس گستر و پیش گستر مبتلا می شود که نمی تواند رویدادهای جدید را یادآوری کند یا اطلاعات تازه را یاد بگیرد.
  مرگ در اثر مصرف بلند مدت و سنگین الکل، اغلب با بیماری کبد ارتباط دارد. اغلب مصرف کنندگان به کبد چرب مبتلا می شوند که می تواند پیش درآمد سیروز باشد.
  همچنین چند تغییر زیانبخش را نیز در سیستم معدی- روده ای ایجاد می کند که از جمله آنها التهاب مری، دیواره معده و لوزالمعده و کند شدن انقباضات عضله صاف در سیستم معدی- روده ای هستند.
  مصرف مزمن سبب پوکی استخوان، افزایش خطر ابتلا به سرطان، کاهش عملکرد سیستم ایمنی می شود.
  ترک ناگهانی الکل بعد از مصرف مزمن، می تواند به نشانه هایی مانند خماری شدید، اختلال های خواب، اضطراب زیاد، رعشه، بیش فعالی سمپاتیک، روان پریشی، سکته و حتی مرگ منجر شود.
  منبع: آسیب شناسی روانی : هالجین و دیگران ترجمه یحیی سید محمدی

 108. زندگی وشناخت افرادسخت شده دعاتون این باشه طرف گه گاهی مشروب بخوره خداناکرده شیشه ای نباشه کسیکه سیگارمی کشد یاموادمصرف میکنه زندگی باهش سخته اینا درد داره وهیچ علاجی نداره مشروب خورکه شنگول میشه مجلس روگرم میکنه وبعدازان ارام بی صدا بخواب میره.البته خداکنه ظرفیت اینکارو طرف داشته باشه.

 109. من ۶ سال ازدواج کردم و دارای دو فرزند هستم من ۲۴ سال و همسرم ۳۴ سال و خانم هستمو چند روز پیش دچار مشکلی شدم که متوجه شدم همسر مصرف الکل داشته و دو سال قبل هم من متوجه این موضوع شده بودم و از نظر من و اعتقاداتم خیلی این موضوع بد هست و جز ارزش های زندگی من و با توجه به اینکه حس میکنم مصرف الکل در همسرم زیاد هست نمیدونم باید چیکار کنم ایا باید بگذارم ارزش های من رو زیر پا بگذارد چون ممکنه در اینده روی بچه های من هم اثر بگذاره و الان دارم به این فکر میکنم که جدا بشم

دیدگاهتان را بنویسید