خانه / مشاوره ترک اعتیاد / شوهرم خیلی مشروب میخوره، الکلیه چیکار کنم؟
شوهر الکلی
شوهر الکلی

شوهرم خیلی مشروب میخوره، الکلیه چیکار کنم؟

این احساس که شوهر شما زیاد مشروب می‌خورد، می‌تواند موجب اختلاف و ناراحتی بسیار زیادی در زندگی زناشویی شما شود. ممکن است این احساس به شما دست یابد که شریک زندگی‌تان را از دست داده‌اید. شاید به این دلیل که همسر شما زندگی خود را صرف رفیق بازی، عرق خوری و مستی می‌کند، خشمگین شوید و احساس کنید که وقتی مشروب می‌خورد، به فرد کاملاً متفاوتی تبدیل می‌شود.

شاید نمی‌دانید چگونه باید این موضوع را با او در میان بگذارید یا ممکن است این موضوع را مطرح می‌کنید اما اوضاع آن‌چنان‌که انتظارش را داشتید، پیش نرود. شاید شما را متهم به نق زدن و شکایت کردن بکند یا کاملاً با این موضوع که مشروب خوردن او مشکلی ندارد، مخالفت نماید.

برای بسیاری از زوج‌ها، این نوع از مشکل ممکن است برای سال‌ها پیش از آن که به نقطه واقعی بحث و مشاجره برسد، به‌صورت پنهانی وجود داشته است.

خشونت همسر هنگام مستی و مصرف الکل

اگر شوهر الکلی شما هنگام نوشیدن مشروب مست و خشن می‌شود، این رفتار او غیرقابل‌قبول است. درصورتی‌که نگرانی شما از این بابت است و زن هستید، با خط تلفن ملی خشونت خانگی اورژانس اجتماعی به شماره تماس 123 بگیرید. تمام کارکنان این بخش زن هستند و برای شما حمایت محرمانه و اطلاعاتی در مورد پناهگاه‌های محلی ارائه می‌دهند.

چیکار کنم شوهرم مشروب نخوره

اولین نکته، مانند اکثر مشکلات موجود در یک رابطه، صحبت کردن در مورد مشکل موردنظر است. اگرچه انجام این کار ممکن است دشوار باشد، به‌خصوص اگر فکر می‌کنید که این مشکل برای مدت‌زمان طولانی وجود داشته است، اما مهم است تا تمام مشکلات خود را صادقانه و آزادانه بیان کنید. در غیر این صورت، شما این خطر را به جان می‌خرید که خشم و رنجش شما با گذشت زمان بیشتر شود و رابطه شما را نابود کند.

زمانی را برای گفتگو با همسر در مورد این مسائل را در نظر بگیرید و نظرات خود را به‌خوبی مطرح کنید. مشکل دیگر مشروب خوردن این است که نمی‌توان آن را در هر زمانی به طرز قابل اعتمادی بیان کرد. در واقع، مطرح‌کردن این موضوع هنگامی‌که رفتار همسر شما به دلیل خوردن مشروب تغییر کرده است، ایده بسیار بدی است. به‌جای آن، سعی کنید زمانی را پیدا کنید که هر دوی شما در وضعیت عادی هستید و هیچ‌کدام مست نیستید؛ به‌این‌ترتیب، این احتمال که بتوانید گفتگوی سازنده‌تری در مورد مشکلات خود داشته باشید، بیشتر خواهد بود.

درصورتی‌که در گفتگو با شریک زندگی‌تان مشکل دارید، می‌توانید به مقاله ما با عنوان «نکات کلیدی در مورد برقراری ارتباط صحیح با همسر رجوع کنید. این مقاله واقعاً سودمند است. در این مقاله، چندین ایده در مورد نحوه صحبت کردن در مورد یک مشکل بدون خشمگین شدن یا تبدیل گفتگو به بحث و مجادله آورده شده است.

اگر همسر شما با ترک مشروب مخالفت کند

این ریسک است. این احتمال وجود دارد که شریک زندگی‌تان فکر کند این مقدار مشروب خوردن هیچ ایرادی ندارد و از این‌که شما او را به چالش کشیده‌اید، شوهر عصبانی شود.

هر یک از ما با ارزش‌های متفاوتی نسبت به نوشیدن مشروبات الکلی بزرگ شده‌ایم. مقداری که ممکن است برای یک فرد عادی به نظر رسد، برای فرد دیگر این‌چنین نیست. برخی از افراد در خانواده‌هایی بزرگ می‌شوند که نوشیدن الکل، حتی به مقدار زیاد، کاملاً عادی است. برخی از افراد مقادیر مختلفی از الکل را مصرف می‌کنند و تأثیر آن ممکن است از دیگران کمتر یا بیشتر باشد.

گاهی اوقات، این‌ها دفاع‌های درست و برحق هستند اما اغلب اوقات این‌چنین نیست. این موضوع به این دلیل پیچیده است که مشروب خوردن گاهی اوقات به دلیل اتفاقات خاص زندگی از جمله ازدست‌دادن (به به‌دست‌آوردن) یک شغل جدید، داشتن فرزند و هر تغییر قابل‌توجه دیگری تحریک می‌شود.

پیش از مطرح‌کردن موضوع، شاید لازم باشد این نکته را در نظر بگیرید، آیا دلیل خاصی برای مشروب خوردن بیش از اندازه شوهر تان وجود دارد یا نه. این بخش مهمی از بیان اتفاقی که در حال رخ‌دادن است، می‌باشد.

بسته به این‌که طرف مقابل تا چه حد با شما مخالفت می‌کند، شما ممکن است به‌نوعی مصالحه و سازش دست پیدا کنید. این می‌تواند بدان معنا باشد که وقتی با هم بیرون می‌روید، کمی کمتر مشروب بخورد، حتی اگر به معنی کنارگذاشتن دائمی الکل نباشد. یا شاید هم این به معنای مطمئن شدن از این موضوع باشد که شما یک بعدازظهر هر آخر هفته را داشته‌اید تا هیچ‌یک از شما مست نکنید و هوشیار باشد.

اگر شوهر شما الکل را ترک نکرد

در برخی از موارد، شاید نتوانید به توافق نظر دست یابید. او ممکن است فکر کند که شما مزاحم (مانع شادی) او هستید درحالی‌که به عقیدة شما او کاملاً نامعقول و غیرعادلانه است. در شرایط شدیدتر، ممکن است همسر شما مقدار مصرف الکل خود را انکار کند و نتواند گزینه‌های دیگری را در نظر بگیرد.

در مواردی مشابه، اعمال فشار بیشتر موجب حاصل شدن نتایج مثبت‌تر نخواهد شد. در این حالت، شما باید به سعادت و خوشبختی خود فکر کنید؛ درصورتی‌که احساس می‌کنید که دیگر نمی‌توانید اوضاع را این‌چنین که هست، تحمل کنید، شاید بخواهید از روش های حمایتی مختلف استفاده کنید.

سازمان‌هایی نظیر Al-Anon به افرادی کمک می‌کنند که تحت تأثیر مشروب خوردن افراد دیگر قرار گرفته‌اند. این سازمان‌ها دارای گروه‌هایی هستند که با عضویت در آن‌ها می‌توانید با افرادی که شرایط مشابهی را تجربه می‌کنند، ملاقات نمایید.

اگر این کار لزوماً دیدگاه شریک زندگی شما را تغییر نخواهد داد اما بسته به شدت جدی بودن عادت مشروب خوردن، به او این پیام را می‌رسانید که بدون توجه به احساسی که دارد، شما فکر می‌کنید که مشروب خوردن شوهرم یک مشکل است و برای مواجه با آن نیاز به کمک دارید.

به همین ترتیب، صحبت کردن با دوستان و اعضای خانواده می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که از این به بعد می‌خواهید چکار کنید و به شما کمک می‌کند تا کمتر حس انزوا و گوشه‌نشینی داشته باشید.

یکی از ریسک‌های این نوع مشکلات زندگی مشترک این است که ممکن است پشت درهای بسته و پنهان باقی بماند. این موضوع اهمیت دارد که شما یک چارچوب حمایتی داشته باشید تا به شما در فکرکردن در مورد گزینه‌های پیش رو کمک کند و شما را از هرگونه تنش و استرس ناشی از وضعیت پیش‌آمده رها سازد.

ترک مشروب همسر با کمک مشاوره روانشناسی

مشاوران ما به طور منظم با افرادی که برایشان مشروب خوردن در یک رابطه مشکل محسوب می‌شود، صحبت می‌کنند. اگر فکر می‌کنید که برای حل مشکلات به کمک نیاز دارید، می‌توانید برای مشاوره ترک اعتیاد یا مشاوره خانواده به مرکز مشاوره ما مراجعه کنید.

مشاور به شما نمی‌گوید چکار کنید یا طرف کسی را نمی‌گیرد؛ او تنها به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا با گفتگو اختلاف با همسر خود را حل کنید. اگر فکر می‌کنید که این روش برای شما سودمند خواهد بود، شک نکنید و با ما تماس بگیرید.

چطور شوهرم راضی کنم دیگه مشروب نخوره

سلام من شوهرم مشروب میخوره ازهمه نظرم اخلاقش خوبه و خداروشکر ازش راضی ام فقط تنها مشکلم اینه ک مشروب میخوره و بیشتر شب ها با یکی از رفیقاش بیرون میره. خیلی هم با مهربونی باهاش حرف زدم و بهش تذکر دادم اما گوشش بدهکار نیست. منم دیگه از این رفتار خسته شدم دوست ندارم مشروب بخوره یا قلیون بکشه یا رفیق باز باشع من با مهربونی بهش گفتم حتی شده با تَشَر زدن هم گفتم ولی گوش نمیکنه نمیخام زندگیم خراب بشه لطفا بگید چطوری باهاش حرف بزنم بعد اینکه خواهش میکنم کلیشه ای حرف نزنید ک متوجه نشم فقط بهم بگید چطوری باهاش حرف بزنم ک بهم گوش کنه. در ضمن من حوری رفتار نمیکنم ک حس کنه دارم کنترلش میکنم ی راه منطقی بگین؟ چطوری باهاش برخورد کنم؟ شغل شوهرمم مکانیکه خودمم دارم درس میخونم.

 

31 دیدگاه

 1. سلام خانمی هستم که همسرم متاسفانه بعضی اوقات عرق مصرف میکنه و وقتی اینکار رو میکنه به شدت خشن و عصبی میشه بارها روی من دست بلند کرده فحاشی میکنه به خودم و خانوادم با پدرم تماس میگیره و فحاشی میکنه…. تهدیدم میکنه و اصلا قابل تحمل نیست اما وقتی چیزی مصرف نمیکنه خیلی مهربون و منطقیه … و من همه ی این ها رو از چشم دوستاش میبینم که اونو دعوت به این کار میکنن البته اینم می دونم که همسر خودمم مقصره که اینقدر رفیق بازه…بارها باهاش منطقی حرف زدم و ازش خواهش کردم این کاررو کنار بزاره اما فایده ای نداره من ی دختر کوچیک دارم و وقتی اینکار رو میکنه خیلی ازش می ترسم و دخترمو سریع میخوابونم که شاهد چیزی نباشه اما بالاخره از سروصدای پدرش بیدار میشه و می ترسه یکبار وقتی پدرش کتکم زده بود میگفت من خیلی میترسم که بابا تو رو بکشه و من خیلی برای این شرایط ناراحتم شب هایی که همسرم دیر میاد خونه جرئت نمیکنم در رو روش باز کنم اما از طرفی هم نمی تونم طلاق بگیرم و دوست دارم کمکش کنم که ترک کنه چون توی شرایط عادی آدم خوبیه اما نمی دونم چجوری؟درضمن توی خانواده همسرم این چیزها عادیه و از اون ها هیچ کمکی بر نمیاد و سر همین کارهاشون و دلایل دیگه مدت هاست که باهاشون قطع رابطه کردم

  • دوست عزیز، زندگی با مرد الکلی برای هر زنی سخت و طاقت فرسا است. اعتیاد به الکل در شاخه بیماری های روانی قرار دارد. بنابراین شما با یک همسر بیمار در ارتباط هستید. بیماری اعتیاد همانند بسیاری از بیماری های روانی قابل درمان است. البته شما نمی توانید نقش یک درمانگر را برای همسر خود بازی کنید.
   از طرفی، همانطور که اشاره کردید، ادامه زندگی با مرد الکلی، علاوه بر سبل آرامش شما، آسیب های روانی بسیاری بر فرزندان برجای می گذارد. در حقیقت فرزندان قربانی رفتار اشتباه والدین هستند.
   بنابراین این موضوع بسیار جدی است و در صورت ادامه زندگی تحت این شرایط، در آینده شما و فرزندانتان با مشکلات روحی و سلامتی مواجه خواهید شد.
   این موضوع باید هرچه سریعتر حل شود

 2. سلام من عقد هستم شوهرم مشروب خوره دست بزن داره و فحش های بد بهم میده چجوری میتونم طلاق بگیرم اول دو ماه نامزد بودیم خوب بودم عرق نمیخورد بعد عقد شروع کرد به عرق خوردن وقتی عرق میخوره شروع میکنه فحش هلی هرزگی به من و خانوادم زدن و منی که زنشم کتک زدن الان ۹ماهه عقد کردیم هربار میگفتم خوب میشه ولی خوب نشد بدتر شد گفتم بیا توافقی طلاق بگیریم قبول نکرد من چجوری میتونم ازش جدا بشم

 3. سلام من 16 ساله که ازدواج کردم کارمند م در این مدت تمام مخارج زندگی هر چیزی که فکر کنید بعهده من بود همسرم کارش آزاد هست چون درآمد چندانی نداره من همیشه خرج کردم من هیچ مشکلی با این قضیه ندارم و نداشتم ولی چند سالی هست که همسرم مصرف الکل می کنه بطوری که اصلا نمیتونم کنترلش کنم از هر نظر حتی بارها از تو مغازه با حالت خیلی بدی آوردمش خونه خسته شدم از این وضعیت بارها باهاش صحبت کردم دلایلی غیرمنطقی برای اینکه خودش رو توجیه کنه میاره و میگه نمی خوام ترک کنم خسته از این وضعیت هستم می خوام درخواست طلاق بدم ولی بخاطر دو فرزندم بلاتکلیف موندم نمیدونم چکار کنم

 4. سلام شوهرم هر شب مشروب میخوره چکار کنم مشروب نخوره

 5. سلام همسرم خیلی عرق میخوره میاد خونه تو حال طبیعی خودش نیست فوحش میده داد میزنه دوتا پسر دارم همش میگم کوتاه میام سکوت میکنم که پسرام اذیت نشن دغوای مارو نبینن ولی از نظر روحی دیگه کم اوردم نمیکشم خسته شدم و سر بچه ها خالی میکنم اعصاب ندارم دیگه احساس افسردگی میکنم نمیدونم چیکار کنم شرایط جدایی ندارم و دیگه هم نمیتونم ادامه بدم

 6. سلام یه خواستگار داشتم از همه نظر عالی بود شغل و تحصیلات و…. ولی اهل مشروب بود خیلی هم بهش دلبسته بودم فک میکردم همه ازدواج فامیل و آشنا در مقابل این هیچن وقتی مطالب سایت و دیدگاها رو خوندم اگه یه روزی همچین اتفاقی برام رخ می داد یه عمر پیشمونی به خودم اومدم گذاشتم کنار

  ممنون از مطالب مفیدتون

 7. سلام همسرم چند سالی هست که مشروب میخوره و الان دوبار هستش که زیاد یک چیز رو تکرار می‌کنه و اگه بر خلاف حرفی که میزنه انجام بدم عصبانی میشهreply
  بنظرتون چیکار باید بکنم

 8. سلام تورو خدا یه راهکاری بگین که شوهرم مشروب بزاره کنار

 9. سلام چیکار کنم شوهرم خیلی مشروب میخوره اصلا حرفمو گوش نمیده اهمیت نمیده میفهمه من ناراحت میشم اصلاااا حداقل بخاطر من کم نمیکنه😭😭😭

 10. من ۱۸ سالمه،با یه آقای ۲۴ ساله حدود دو ساله که دوستیم و از روز اول قضیه ما ازدواج بود
  تا یکماه دیگه قراره که به خواستگاریه من بیان.ولی ایشون یه مشکلی که دارن اینه که مشروب میخورن.و الان ار روز اول دوستی من بهش با هر زبونی که بلد بودم گفتم که مشروب خوردنشو کم کنه ،هر از گاهی کم میکنه ولی باز برمیگرده به روال قبلیش .و اینکه خیلی به دوستاش وابسته س و روی حرف دوستاش حرف نمیزنه و نه بهشون نمیگه.الان وضعیت طوریه که ایشون با دو بطری مشروب هم مست نمیشه و وقتی هم که مست میشه اصن هیچی یادش نمیمونه.و هر هفته به من قول میده که کم میکنه مشروب خوردنشو ولی ما باز بحث داریم سر این موضوع.من خودمم خیلی حساس هستم و مدام بهش زنگ میزنم و حالت کنترلگری دارم و نمیتونم نسبت بهش بی تفاوت باشم.و همش ترس از دست دادنشو دارم و سر همه بحثا تقریبا اخرش من کوتاه میام.میخاستم ازتون بپرسم بهم بگید که من باید با ایشون چه کنم که دست از مشروب خوردن بکشن یا حداقل یکی دو روز در هفته یا ماه بشه؟و اینکه خودم چطور رفتار کنم با ایشون ممنون

 11. ۲۹ سالمه و دختر پنج ساله دارم و نه ساله ازدواج کردم تنهامشکلم مشروب خوردن همسرم هست .فک میکنم دیگه تحمل همسرم رو توحالت مستی ندارم ولی زمانی که نمیخوره خیلی دوستش دارم.گاهی اوقات دوست دارم ترکش کنم ولی بخاطر دخترم تحمل میکنم..همسرم تحت تاثیر دوستاش اینجوری شده و ازهمه کمک گرفتم ولی همسرم به حرف هیشکی گوش نمیده ودوستاش بیخیالش نمیشن به دلیل اینکه چندماهه که مشروب میخوره و رفیق بازشده وبرای من وقتی نمیگذاره و توحالت مستی هم بداخلاق و زورگو میشه میخوام کمکم کنید که چجوری میتونم متقاعدش کنم که دیگه مشروب نخورهپس راهکاری بدید که من روی خودم کار کنم تا بتونم این اخلاقش رو تحمل کنم وبرام سخت نباشه ،!این موضوع خیلی برام مهم شده و اذیت میشم

  • شما اول باید بپذیرید که همسرتون یک معتادا. دوم اینکه زندگی با یک فرد معتاد غیر قابل تحمله، سوم اینکه باید بدونه یا باید ترک کنه یا باید ازش طلاق بگیرید. چهارم اینکه برای ترک اعتیاد راه طولانی در پیش داره و این امر یک شب اتفاق نمیفته.‌ پنجم اینکه شما نمیتونید ترکش بدید چون متخصص نیستید و فقط میتونید حمایتش کنید، اون هم به شرطی که همسرتون اراده و انگیزه لازم برای ترک کردن رو داشته باشه در غیر اینصورت هرگز ترک نمیکنه.

 12. امکان نداره این آدم درست بشه.مطمئن باش روز به روز هم بدتر میشه. هنوز که اتفاقی نیفتاده بزارش کنار. به عنوان کسی که با یه آدم الکلی دارم زندگی میکنم دارم بهت میگم. احساسات بزار کنار و با عقل انتخاب کن طرف مقابلت

 13. من ۲۵ سالمه همسرم ۳۳سالشه از خوردن مشروب لذت میبره روز اول زیاد بود و با گفتگو به این نتیجه رسیدیم که کم کنه و قبول کرد که هفته ای یک بار مصرف کنه
  در گفتگو قبول کرد مدتی پیش رفت و بعد مدتی متوجه شدم که پنهانی و به بهونه شغلش و به بهونه خرید ماشین به شهر های دیگه میره و میخوره جوری که هفته ای دو الی سه بار میشه
  من درکش کردم که چون اولشه به هر حال سخته و باید زمان بدم تا اوکی شه
  بعد از یه مدت زیاد مثلا دوسال قرار شد دیگه بشه دو هفته ای یک بار و به همین روال همیشه ادامه بده
  بازم اگه مهمونی دعوت شدیم اشکال نداره که توی جمع بخوره
  اما الان که باردارم تو این مدت بارداریم متوجه شدم که هر موقع برای شغلش شهرهای دیگه میره میخوره به طوری که کنترل حرف زدن نداره
  و حتی بیرون از خونه ام که میره میخوره و دو سه روزی یک بار شده
  احساس میکنم ذهنیتش اینه که من باردار شدم و خیالش راحت شده که زندگیش بهم نمیخوره دوباره روش قبلش رو شروع کرده
  والان که متوجه شدم در برخورد خیلی واکنش تندی داشتم و الان ۴ روزه که قهرم
  به دلیل مشکل بارداریم که باید نزدیک دکترم باشم ازش دورم و همسرم بخاطر شغلش نمیتونه هرشب پیشم باشه که باهاش صحبت کنم یا قهرم طولانی نشه بتونم متقاعدش کنم که حل کنیم مشکلمون رو و میترسم بدتر شه مثل روز اولش شه و نشه کنترلش کرد و نمیخوام زندگیمون نابود شه
  لطفا راهنماییم کنید

 14. شوهرمن مشروب زیاد میخوره هر شب میتونم بگم یه شب با پسرم رفتن عروسی انقد خورده بود اونجا کوله بازی درآورده بود پسرم خیلی ناراحت شده بود اومدن دیر موقع خونه ولی با چه وضعیدوستش جنازشو آورد پسرم همه چیو با تاسف بهم تعریف کرد فردا که از خواب بیدار شد بهش گفتم این ادا اطوارا چیه فهمید پسرم جریانایی که اونجا افتاده رو گفته هم اونو کتک زد در حد مرگ هم منو چشم راستم خونریزی کرد الان تازه درست شده وقتی چشممو دید خیلی ناراحت شد گریه کرد گف دیگه نمیخورم اصلا بهت دست نمیرنم میبینی الان بعد یه ماه دوباره مشروب خورده حتی بهش گفته بودم این دفعه بخوری من طلاق میگیرم نمیدونم چیکار کنم خیلی مشروب میخوره حتی دیر میاد خونه بخاطر مشروب

 15. من شوهر خود دوست دارم اونم منو دوست داره ولی هر دو تا سه ماه یک بار الکل مینوشده من دوست ندارم چی کار کنم که دگه نخوره وقتی هم که الکل میخورد هیچ کاری به من نداره خیلی هم کم میخورد یک پیک میخام اون کمک کنم چجوری چند بار باش هرف زدم باز هم قبول نکرد

 16. من هشت ماهه ک عقد کردم و نامزدم عرق میخوره روز اول بهم گفت ک میخورم ولی این قولم دادم بهم ک ترک میکنه ولی حس میکنم دو روزی ی بار یا سه روزی ی بار مشروب میخوره ولی ب من میگه نخوردم هفته ای ی بار میخورم میخام کمش کنم و فلان وقتی میخوره ن مست میشه ن اینکه بداخلاق میشه هیچ عکس العمل منفی نداره ولی یکی دوبار ک دیدم ینی قول داد ک نخوره ی هفته هم نخورد اصلا ولی تو این فاصله دیدم ک شبا تو خواب راه میره مثل توهم میزنن اونجوری میشه ینی خطر داره چجوره؟ من دوس ندارم ک بخوره باید چ کار کنم ک بتونم ترکش بدم باهاش خیلی حرف میزنم اما میگه باش و ولی باز کار خودشو میکنه دوستاش ک زنگش میزنن نمیتونه ن بگه راهی نیست بدون اینکه خودش متوجه بشه با دارویی چیزی بهش بدم بخوره ک حالش بد بشه از خوردن مشروب و باعث بشه کنار بزارتش ؟ و اینکه سیگارم میکشه برا ترک سیگارش چ کار کنم چجور ترکش بدم کلافه شدم دیگ بس ک گفتم و گوش نکرده تروخدا راهنماییم کنید چ کار کنم چجور ممعرق خوردن و سیگار کشیدنشو ترکش بده

 17. سلام خسته نباشید من ۲۱ سالمه و شوهرم ۲۶ سالشه شوهرم خیلی الکل مصرف میکنه رفیق بازه وقتی میشینه پای مشروب دیگ گوشیشو جواب نمیده بد اخلاق میشه گاهی اوقات موبایلشو خاموش میکنه هر چقدر بهش میگم من دوس ندارم مشروب بخوری بی فایدس باید چکار کنم

 18. شوهرم هر چند وقت یه بار مشروب مصرف میکنه و من با این قضیه مشکل دارم چیکار باید بکنم تا این کار رو انجام نده؟

 19. سلام خواهر زاده ی من 24 سالشه هر شب مشروب میخوره و بعد خیلی زیاد عصبی میشه اصلا نمیشه کنترلش کردنزدیک 2 یا 3 ساله که هر شب اینکارو میکنه قبلا در هفته یکی دو بار بود الان نمیدونیم چکار باهاش بکنیم

 20. سلام. روزتون بخیر. زنی هستم بیست و هفت ساله. همسرم سی و هفت سال داره تقریبا از پانزده سالگی مشروب خورده. با مادرش زندگی می‌کنیم. هر شب مشروب میخوره و از خود بیخود میشه و غیره. الان من با پسر پنج ساله اومدم قهر. پدرم میگه طلاقت میگیرم. ترس آینده داره داغونم میکنه. من تو خونه مادرش ن آرامش روحی دارم ن جسمی. میبینن معتاده میخوان ب منو پسرم لطمه وارد کنن. مشاور عزیز لطفا راهنماییم کن

 21. سلام. خسته نباشید. همسرم از پانزده سالگی مشروب خورده و الان سی و هفت سالشه. هر شب میخوره. از خود بیخود میشه و داد و بیداد میکنه گریه میکنه. فحش میده. بچه پنج سالش براش مهم نیس. آخرین بار ک صحبت کردم باهاش گفتم بخاطر بچه کم کن مشروب ولی جواب داد بچه به من ربطی نداره بزرگ میشه خودش. من هفت ساله دارم توی یه اتاق داخل خونه مادرش زندگی میکنم. همه میخوان سو استفاده کنن از من و بچم. خانواده شلوغی دارن و من اصلا آرامش ندارم…. مادرش میگه تو زن زندگی نیستی. در صورتی ک من همیشه فکر زندگی هستم و الان دیگه طاقت ندارم. دکتر پسر من هیچ محبتی از پدرش ندیده. سه روزه اومدم خونه پدرم. اومده در خونه فحش دادن….با زور میخواست منو ببره…. منم گفتم برام خونه اجاره کن تا برگردم. بابا میگه بذار طلاقت بگیریم راحت شو….. دلم برای سالهایی ک عاشقانه کنارش بودم میسوزه. لطفا راهنماییم کنین

 22. شوهرم خیلی به مصرف مشروبات الکلی علاقه داره به طوری که هر شب بخوره نه نمیاره ودر مصرفش هم زیاده رویی میکنه زندگیمون سراسر شده دعوا آیا میتونه ترک کنه اگه قبول کنه باید پیش چه دکتری بره ایا دارو هم داره یا فقط مشاوره هست

 23. سلام میخوام بخاطر مشروبات الکلی از شوهرم جدا بشم ولی میترسم نمیدونم چرا. وقتی میخوره مارو خیلی اذیت میکنه ضررشو ب منو بچه هام میده وقتی ک اثرش میره پشیمون میشه ولی چه فایده

 24. سلام ببخشید من شوهرم خیلی رفیق بازه دوتا بچه داره خسته شدم نمی دونم چکار کنم؟ هرشب یا یه شب درمیان مشروب میخوره آرامش منو به هم میریزه خیلی تو خونه بمونه نیم ساعت اینم یامشکلات کارش یااعصاب نداره یاباتلفن حرف میزنه صبح که میره بیرون براکارا ش ظهر میاد هنوز غذا توگلوشه میگه من رفتم بخابم چهار صداکنین میخابه میره کار هشت میاد اینم بعضی وقتا نیم ساعت این پا واون پا میکنه تابره نبم ساعت بند نمیشه به هر طریقی به بهانه خرید خونه یایکی کارم داره میره ساعت یک ونیم دومیاد مست میخابه هی پاشو میزنه زمین باخودش حرف میزنه اینقدر عصبی میشم مجبورم برم اتاق بچه ها در راقفل بخابم صبح بابچه ها باهاش حرف میزنم میگه دیگه نمیکنم قول میدم دوروز خوب دوباره تکرار قسم میخوره الکی یعنی دوست تو زندگیش اولویت داره میگم خسته شدم بیا منو طلاق بده برو راحت شی میگه نه میگم بچه ها راهم میبرم مبگه نه نه میگم بچه ها مال تو من قید بچه ها راحاضرم بزنم فقط ازدست تو راحت شم میگه نه هرچی بگم میگه نه دیگه نمیرم دوروز بعد همین آش وهمین کاسه دوستاشم بیشتر مجرد هسن هر کدوم ازدواج کنن دیگه ارتباطشون باهاش قطع میکنن البته دوستاش خم دوتاسه سال صمیمی بااین ارتباط قطع میگه دوست فایده نداره میچسبم به زن وبچم یه ماه بعد دوست جدید تادویاسه سال دبارهاگه بگم ول میکنم میرم میگه میام باخانواده ات همتون رامیکشم واقعا خسته شدم دیگه نمیتونم تحمل کنم بیست ساله همش دعوامون همینه مشروب رفیق قبلا بهتر بود الان دیگه شورشو درآورده هفت الی هشت ساعت کنار رفیق میشینه ولی نیم ساعت بازن وبچه نمیشینه

 25. سلام ”من ۲۲ سالمه همسرم ۲۷ سالشه از زمانی که ازدواج کردیم ۶ ساله میگذره اوایل مصرف الکل کم بود ولی الان خیلی شدید شده مدام تو خونه تهدید میکنه به طوری که چاقو زیر گلوم میزاره ویک بارم مرا به بیابان بردوانجا تنها بودم خیلی ترسیدم همیشه استرس ترس تو وجودم هست ”اصلا خواب ندارم ۳روزه نتونستم بخوابم ‘وخیلی شکاک است همش فکر میکنه من با کسی هستم تو رو خدا راهنمایی کنین چه کنم من ؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید