خانه / مشاوره ازدواج / عاشق زن متاهل شدم | عشق به زن شوهردار
عاشق زن متاهل شدن

عاشق زن متاهل شدم | عشق به زن شوهردار

در این مقاله از سایت مشاوره باما به موضوع دلایل عاشق شدن متاهلین، عاشق شدن دوباره بعد از ازدواج یا عاشق زن شوهردار شدن می پردازیم:

گاهی اوقات مردان جذب زنان متاهل می‌شوند و گمان می­ کنند که عاشق شده‌اند، اما فقط به این دلیل که شما این احساسات را به یک زن متاهل دارید، به این معنا نیست که می‌توانید هر کاری که دوست دارید انجام دهید.

دلایل عاشق زن شوهر دار شدن ( عاشق زن متاهل شدن)

گاهی اوقات، اگر از وقت‌گذرانی با زن متاهلی که عاشق شده‌اید خودداری کنید یا اگر در برنامه و شرایط ملاقاتتان تجدیدنظر کنید ممکن است حس خود را نسبت به این زن از دست بدهید. بر اساس این مقاله از سایت مشاوره بامامن عاشق زن متاهل هستم“، توصیه می‌شود که باید از حضور در محافل و فعالیت‌هایی که احتمال مصرف الکل در آن‌ها وجود دارد اجتناب کنید.

این کار صرفاً برای پیشگیری از کاری نیست که احتمالاً از انجامش پشیمان خواهید شد، بلکه احتمال هرگونه اقدام عاشقانه یا تحریک‌کننده را کاهش می‌دهد. مثلاً مصرف الکل یا محل قرار ملاقات شما ممکن است باعث ‌شود که شما فکر کنید کاری که در آن لحظه انجام می­دهید از روی احساس است.

اگر این احساسات حتی پس از تغییر مکان ملاقات یا ندیدن همدیگر ادامه پیدا کرد، به شما بستگی دارد که چه تصمیمی بگیرید. بهترین راه برای تصمیم‌گیری در مورد این‌که چه‌کاری باید انجام دهید این است که در مورد آن با زن متاهل صحبت کنید. ممکن است او هم احساس مشابهی داشته باشد، اما نمی‌خواهد به این رابطه ادامه دهد زیرا می‌خواهد وفاداری به همسر خود را حفظ کند. در این صورت، بهتر است به خواسته‌های او احترام بگذارید و سعی کنید به زندگی خود ادامه دهید.

به‌هرحال، اگر این زن متاهل بخواهد به رابطه ­اش با شما ادامه دهد، عقلانی است که با او صحبت کنید و از او بپرسید چکاری باید انجام دهید؟ او می‌خواهد چیزی که شما دوتا دارید را نادیده بگیرد؟ آیا او می‌خواهد وانمود کند که اتفاقی نیفتاده است؟ می‌خواهد این رابطه را به پیش برد و از همسرش جدا شود؟ اگر این اتفاق بیفتد، خودتان را درگیر یک رابطه جدی با آغازی دشوار کرده ­اید. آیا این چیزی است که می‌خواهید انجام بدهید یا متعهد به انجامش شوید؟ اگر او به شما خیانت کند چطور؟ آیا می‌توانید با نتایج احتمالیش در ذهنتان کنار بیایید؟

همچنین ممکن است او چنین احساسی به شما نداشته باشد. از یک‌سو، این راه خوبی برای پایان بخشیدن به رویای با او بودن خواهد بود، اما از طرف دیگر، پذیرش طرد شدن کاری دشوار است. بدیهی است، که این موضوع خیلی ذهنتان را درگیر کند. ممکن است باعث شود تا درباره این موضوع تجدیدنظر کنید، بنابراین اگر احساس می‌کنید که این افکار سبب آشفتگی‌تان شده، بهتر است از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

اگر مجدد عاشق زن متاهل شدید، باید جهت بررسی تمایلات ارتباطی خود زمان صرف کنید. ممکن است واقعاً نخواهید با یک زن متاهل رابطه داشته باشید اما هیچ ایده‌ای درباره ارتباط واقعی و نحوه ایجاد آن ندارید. در جستجوی عشق هستید، اما درعین‌حال آن را رد می‌کنید. در عوض، فردی را پیدا می‌کنید که ازلحاظ عاطفی و احساسی در دسترس نیست چون با فرد دیگری ازدواج کرده است. ممکن است استراتژی‌های مقابله را یاد گرفتید که به‌طور مداوم منجر به پیدا کردن افرادی می‌شود که قبلاً به دیگران پیوسته‌اند.

یک رابطه عاشقانه، دارای سه اصل ” صمیمیت “، ” تعهد ” و ” شور و اشتیاق ” است

تعهد در رابطه به معنی تصمیم‌گیری برای دوست داشتن یکدیگر و تصمیم‌ برای حفظ رابطه عاشقانه با وجود تمام مشکلات احتمالی است. اشتیاق یک احساس عاشقانه، جذابیت فیزیکی و تمایل جنسی به طرف مقابل است که سبب بهبود روابط زن و شوهر می‌گردد. صمیمیت زوج یک احساس نزدیکی عاطفی بین زن و مرد است.

 اگر در رابطه فقط صمیمیت وجود داشته باشد، به احساسی مانند حس دوستی شبیه است. اگر فقط شور و اشتیاق در رابطه وجود داشته باشد، شیدایی نامیده می‌شود و اگر تنها تعهد وجود داشته باشد، این تنها یک عشق ساده است.

احساس عاشق زنان متاهل شدن ممکن است یک عادت رفتاری در شما باشد تا بدین‌وسیله از برخورداری سه پیش‌نیاز حفظ رابطه عاشقانه محروم باشید. شما ممکن است توانایی خود برای داشتن یک رابطه عاشقانه که مستلزم در دسترس بودن و ارتباط سالم است را تضعیف کنید.

اگر عشق و ابراز علاقه به زنان متاهل شیوه و سبک‌رفتاری شماست، احتمالاً این خواسته خود شماست که عاشق زنان متاهل شوید؛ زیرا می‌خواهید از مقابله با احساس آسیب‌پذیری عمیق و احساس ناامنی خود در برقراری رابطه و عشق واقعی اجتناب کنید.

پس قطعاً این شما هستید که ازلحاظ عاطفی در دسترس نیست زیرا تاکنون یک رابطه کامل ( صمیمیت، تعهد و اشتیاق) را تجربه نکرده‌اید. ممکن است احساس کنید به‌اندازه کافی خوب نیستید که خودتان را در یک رابطه عاشقانه قرار دهید؛ جایی که در آن نیاز به یک ارتباط واقعی است.

در هر رابطه‌ای، شما باید ازلحاظ عاطفی در دسترس باشید؛ نه‌تنها برای اینکه احساسات خود را با شریکتان به اشتراک بگذارید بلکه برای اینکه در ارتباط با خود و شریکتان احساس راحتی و آزادی داشته باشید.

اگر عاشق یک زن متاهل هستید، باید بدانید که در این لحظه ازنظر عاطفی کجا هستید؟ آیا ماندن با او باعث ناراحتی می‌شود؟ وانمود نکنید که هیچ مشکلی وجود ندارد و تقصیرها را بر گردن او نیندازید. باید به این مسئله بپردازیم که چرا فردی را انتخاب کرده‌اید که نمی‌تواند در زندگی عاشقانه شما تمام و کمال حضور داشته باشد؟

وضعیت تاهل زن نمی‌تواند بهانه‌ای برای عدم حضور عاطفی شما باشد. ممکن است احساس آزادی کاذب داشته باشید که شما را به او متصل می‌کند، زیرا احتمالاً هیچ‌کدام از شما برنامه ­ای برای ادامه این رابطه ندارید.

 همچنین به این معنی است که شما ممکن است بخواهید عقب بنشینید و او را قضاوت کنید بدون این‌که نقش کاملی در این رابطه ایفا کنید.

 آیا وضعیت تاهل او باعث می‌شود که با او متفاوت رفتار کنید چون ازنظر شما از اهمیت بالایی برخوردار نیست؟

یکی از دلایل طلاق فرار از یک رابطه برای ادامه زندگی با فردی دیگر است. در مراحل اولیه عشق، ممکن است احساس کنید که رابطه قوی و صمیمی بین شما وجود دارد در حالیکه واقعاً این‌طور نیست. زمانی که احساس عشق کمرنگ‌تر می‌شود ، ممکن است از درک این موضوع که نارضایتی این زن متاهل با شوهر سابقش در رابطه جدید شما نیز وجود دارد، تعجب کنید. تصمیم به طلاق یا برقراری رابطه نامشروع یا خیانت به همسر به معنای حل مشکلات ارتباطی شما نیست.

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج ( عشق به زن متاهل )

وقتی مرد عاشق زن متاهلی می‌شود، رابطه ممکن است به‌سرعت وارد مرحله جنسی شود، زیرا شما ممکن است به مشکلاتی که گاهی ایجاد صمیمیت در هنگام فرایند رابطه نامشروع به دنبال دارد، بی‌توجه باشید.

اگر عاشق یک زن متاهل هستید و رابطه تان ازنظر جنسی خیلی سریع پیش رفته است، کمی تأمل‌کنید، زیرا تأثیر عاطفی وضعیت تاهل زن احتمالاً پشت ارتباط جنسی او با شما پنهان شده است.

یک عشق خالص و رابطه بی‌ریا باعث می‌شود که زوج در برقراری رابطه آزاد با هم احساس راحتی کنند. اگر تابه‌حال با او صحبت نکرده‌اید، ابتدا با خودتان خلوت کنید تا نیازها و خواسته‌های خود را بفهمید و سپس با او در میان بگذارید. رک و راحت بودن یک‌قدم به‌سوی ایجاد روابط عاشقانه است.

منبع : www.betterhelp.com

برای مشاهده آدرس مرکز مشاوره روانشناشسی کلیک کنید

برای تعیین وقت مشاوره هم اکنون تماس بگیرید: 02144246886

3 دیدگاه

  1. هیچ کمکی نکرد

  2. با سلام خواندم و متأسفانه گیج تر شدم واقعا نمیدانم چه کنم درمانده ام