خانه / مشاوره ازدواج حضوری / عاشق زن متاهل شدم | وابستگی عاطفی به زن شوهردار
عاشق زن متاهل شدن

عاشق زن متاهل شدم | وابستگی عاطفی به زن شوهردار

در این مقاله از سایت مشاوره باما به موضوع دلایل عاشق شدن متاهلین، عاشق شدن دوباره بعد از ازدواج یا عاشق زن شوهردار شدن می پردازیم:

گاهی اوقات مردان جذب زنان متاهل می‌شوند و گمان می­ کنند که عاشق شده‌اند، اما فقط به این دلیل که شما این احساسات را به یک زن متاهل دارید، به این معنا نیست که می‌توانید هر کاری که دوست دارید انجام دهید.

دلایل عاشق زن شوهر دار شدن ( عاشق زن متاهل شدن)

گاهی اوقات، اگر از وقت‌گذرانی با زن متاهلی که عاشق شده‌اید خودداری کنید یا اگر در برنامه و شرایط ملاقاتتان تجدیدنظر کنید ممکن است حس خود را نسبت به این زن از دست بدهید. بر اساس این مقاله از سایت مشاوره بامامن عاشق زن متاهل هستم“، توصیه می‌شود که باید از حضور در محافل و فعالیت‌هایی که احتمال مصرف الکل در آن‌ها وجود دارد اجتناب کنید.

این کار صرفاً برای پیشگیری از کاری نیست که احتمالاً از انجامش پشیمان خواهید شد، بلکه احتمال هرگونه اقدام عاشقانه یا تحریک‌کننده را کاهش می‌دهد. مثلاً مصرف الکل یا محل قرار ملاقات شما ممکن است باعث ‌شود که شما فکر کنید کاری که در آن لحظه انجام می­دهید از روی احساس است.

اگر این احساسات حتی پس از تغییر مکان ملاقات یا ندیدن همدیگر ادامه پیدا کرد، به شما بستگی دارد که چه تصمیمی بگیرید. بهترین راه برای تصمیم‌گیری در مورد این‌که چه‌کاری باید انجام دهید این است که در مورد آن با زن متاهل صحبت کنید. ممکن است او هم احساس مشابهی داشته باشد، اما نمی‌خواهد به این رابطه ادامه دهد زیرا می‌خواهد وفاداری به همسر خود را حفظ کند. در این صورت، بهتر است به خواسته‌های او احترام بگذارید و سعی کنید به زندگی خود ادامه دهید.

به‌هرحال، اگر این زن متاهل بخواهد به رابطه ­اش با شما ادامه دهد، عقلانی است که با او صحبت کنید و از او بپرسید چکاری باید انجام دهید؟ او می‌خواهد چیزی که شما دوتا دارید را نادیده بگیرد؟ آیا او می‌خواهد وانمود کند که اتفاقی نیفتاده است؟ می‌خواهد این رابطه را به پیش برد و از همسرش جدا شود؟ اگر این اتفاق بیفتد، خودتان را درگیر یک رابطه جدی با آغازی دشوار کرده ­اید. آیا این چیزی است که می‌خواهید انجام بدهید یا متعهد به انجامش شوید؟ اگر او به شما خیانت کند چطور؟ آیا می‌توانید با نتایج احتمالیش در ذهنتان کنار بیایید؟

همچنین ممکن است او چنین احساسی به شما نداشته باشد. از یک‌سو، این راه خوبی برای پایان بخشیدن به رویای با او بودن خواهد بود، اما از طرف دیگر، پذیرش طرد شدن کاری دشوار است. بدیهی است، که این موضوع خیلی ذهنتان را درگیر کند. ممکن است باعث شود تا درباره این موضوع تجدیدنظر کنید، بنابراین اگر احساس می‌کنید که این افکار سبب آشفتگی‌تان شده، بهتر است از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

اگر مجدد عاشق زن متاهل شدید، باید جهت بررسی تمایلات ارتباطی خود زمان صرف کنید. ممکن است واقعاً نخواهید با یک زن متاهل رابطه داشته باشید اما هیچ ایده‌ای درباره ارتباط واقعی و نحوه ایجاد آن ندارید. در جستجوی عشق هستید، اما درعین‌حال آن را رد می‌کنید. در عوض، فردی را پیدا می‌کنید که ازلحاظ عاطفی و احساسی در دسترس نیست چون با فرد دیگری ازدواج کرده است. ممکن است استراتژی‌های مقابله را یاد گرفتید که به‌طور مداوم منجر به پیدا کردن افرادی می‌شود که قبلاً به دیگران پیوسته‌اند.

یک رابطه عاشقانه، دارای سه اصل ” صمیمیت “، ” تعهد ” و ” شور و اشتیاق ” است

تعهد در رابطه به معنی تصمیم‌گیری برای دوست داشتن یکدیگر و تصمیم‌ برای حفظ رابطه عاشقانه با وجود تمام مشکلات احتمالی است. اشتیاق یک احساس عاشقانه، جذابیت فیزیکی و تمایل جنسی به طرف مقابل است که سبب بهبود روابط زن و شوهر می‌گردد. صمیمیت زوج یک احساس نزدیکی عاطفی بین زن و مرد است.

 اگر در رابطه فقط صمیمیت وجود داشته باشد، به احساسی مانند حس دوستی شبیه است. اگر فقط شور و اشتیاق در رابطه وجود داشته باشد، شیدایی نامیده می‌شود و اگر تنها تعهد وجود داشته باشد، این تنها یک عشق ساده است.

احساس عاشق زنان متاهل شدن ممکن است یک عادت رفتاری در شما باشد تا بدین‌وسیله از برخورداری سه پیش‌نیاز حفظ رابطه عاشقانه محروم باشید. شما ممکن است توانایی خود برای داشتن یک رابطه عاشقانه که مستلزم در دسترس بودن و ارتباط سالم است را تضعیف کنید.

اگر عشق و ابراز علاقه به زنان متاهل شیوه و سبک‌رفتاری شماست، احتمالاً این خواسته خود شماست که عاشق زنان متاهل شوید؛ زیرا می‌خواهید از مقابله با احساس آسیب‌پذیری عمیق و احساس ناامنی خود در برقراری رابطه و عشق واقعی اجتناب کنید.

پس قطعاً این شما هستید که ازلحاظ عاطفی در دسترس نیست زیرا تاکنون یک رابطه کامل ( صمیمیت، تعهد و اشتیاق) را تجربه نکرده‌اید. ممکن است احساس کنید به‌اندازه کافی خوب نیستید که خودتان را در یک رابطه عاشقانه قرار دهید؛ جایی که در آن نیاز به یک ارتباط واقعی است.

در هر رابطه‌ای، شما باید ازلحاظ عاطفی در دسترس باشید؛ نه‌تنها برای اینکه احساسات خود را با شریکتان به اشتراک بگذارید بلکه برای اینکه در ارتباط با خود و شریکتان احساس راحتی و آزادی داشته باشید.

اگر عاشق یک زن متاهل هستید، باید بدانید که در این لحظه ازنظر عاطفی کجا هستید؟ آیا ماندن با او باعث ناراحتی می‌شود؟ وانمود نکنید که هیچ مشکلی وجود ندارد و تقصیرها را بر گردن او نیندازید. باید به این مسئله بپردازیم که چرا فردی را انتخاب کرده‌اید که نمی‌تواند در زندگی عاشقانه شما تمام و کمال حضور داشته باشد؟

وضعیت تاهل زن نمی‌تواند بهانه‌ای برای عدم حضور عاطفی شما باشد. ممکن است احساس آزادی کاذب داشته باشید که شما را به او متصل می‌کند، زیرا احتمالاً هیچ‌کدام از شما برنامه ­ای برای ادامه این رابطه ندارید.

 همچنین به این معنی است که شما ممکن است بخواهید عقب بنشینید و او را قضاوت کنید بدون این‌که نقش کاملی در این رابطه ایفا کنید.

 آیا وضعیت تاهل او باعث می‌شود که با او متفاوت رفتار کنید چون ازنظر شما از اهمیت بالایی برخوردار نیست؟

یکی از دلایل طلاق فرار از یک رابطه برای ادامه زندگی با فردی دیگر است. در مراحل اولیه عشق، ممکن است احساس کنید که رابطه قوی و صمیمی بین شما وجود دارد در حالیکه واقعاً این‌طور نیست. زمانی که احساس عشق کمرنگ‌تر می‌شود ، ممکن است از درک این موضوع که نارضایتی این زن متاهل با شوهر سابقش در رابطه جدید شما نیز وجود دارد، تعجب کنید. تصمیم به طلاق یا برقراری رابطه نامشروع یا خیانت به همسر به معنای حل مشکلات ارتباطی شما نیست.

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج ( عشق به زن متاهل )

وقتی مرد عاشق زن متاهلی می‌شود، رابطه ممکن است به‌سرعت وارد مرحله جنسی شود، زیرا شما ممکن است به مشکلاتی که گاهی ایجاد صمیمیت در هنگام فرایند رابطه نامشروع به دنبال دارد، بی‌توجه باشید.

اگر عاشق یک زن متاهل هستید و رابطه تان ازنظر جنسی خیلی سریع پیش رفته است، کمی تأمل‌کنید، زیرا تأثیر عاطفی وضعیت تاهل زن احتمالاً پشت ارتباط جنسی او با شما پنهان شده است.

یک عشق خالص و رابطه بی‌ریا باعث می‌شود که زوج در برقراری رابطه آزاد با هم احساس راحتی کنند. اگر تابه‌حال با او صحبت نکرده‌اید، ابتدا با خودتان خلوت کنید تا نیازها و خواسته‌های خود را بفهمید و سپس با او در میان بگذارید. رک و راحت بودن یک‌قدم به‌سوی ایجاد روابط عاشقانه است.

منبع : www.betterhelp.com

8 دیدگاه

 1. هیچ کمکی نکرد

 2. با سلام خواندم و متأسفانه گیج تر شدم واقعا نمیدانم چه کنم درمانده ام

 3. سلام من مرد متاهل هستم دو ماهه که وابسته زنی شدم و اون شخص هم متاهل هست و اوایل به شدت وابسته به من شده بود الان یک دفعه کمتر شده میگه دخترم فهمیده. من 19 ساله ازدواج کردم خانواده ام رو به شدت دوست دارم نمی دونم چرا یک دفعه اینجور شدم اصلا سابقه نداشت. الان مشکل اینکه چرا یک رابطه غلط و ناسالم کمرنگ شده. می خوام تمومش کنم ولی نمی تونم واقعیت تو این دوماهه حرفهایی از ایشون شنیدم که در طول این سالها از خانمم نشنیده بودم. جملاتی مثل دوستت دارم. هر کار می کنم از فکرش بیرون بیام نمیشه اون شخص هم همین جور همش دنبال بهانه هست همدیگر رو ببینیم اوایل خیلی چت می کردیم یک دفعه بخاطر همون موضوع خیلی کم شد البته نمی دونم راست میگه دخترش فهمیده یا موضوع چیز دیگه ای هست

 4. سلام خسته نباشید خانوم بنده با یه پسر مجرد در ارتباط تلفنی بودند و از طریق انستا عاشق هم شدند هم پسره و خانوم بنده اظهار به علاقه به یکدیگر کردند خیلی برایم سخت بود ولی تصمیم به طلاق توافقی گرفتیم من و خانومم دختر خاله پسر خاله هستیم و یه پسر و یه دختر ۷و۶ساله هم دارییم من خانومم را خیلی دوستش داشتم والی الان نمیدونم واقعا دوستشدارم یا نه ازش دلخر و متنفر شدم ولی دلمراضی ب این جدایی نیست ولی چاره ای هم ندارم از اینده میترسم که خانومم بهم خیانت کنه چون قبلا هم بهم گفته بود طلاقم بده و هیچ گونه اعتمادی بینمان نیست میخاستم ببینم هانومم و اون پسره واقعا همدیگه را دوست دارند

 5. سلام یه ماهی میشه یه آقای متاهل جلوی مدرسه یه جورایی بقول خودش ازمن خوشش اومده بهش گفتم من شوهردارم بچه دارم ازمن فاصله بگیر مزاحمم نشو گفت نمیدونستم ببخشین…ولی همش بهم خیره میشه باماشین میفته دنبالم هرجامیرم جلوی چشام سبز میشه خیلی با حسرت نگام میکنه چندبار باهاش جدی برخورد کردم ولی انگار نه انگار…
  دلیلشو نمیدونم ولی خودش میگه نمیدونم چرا وابستتون شدم…کلا فکرمو به خودش درگیر کرده میترسم به زندگیم لطمه بزنه به شوهرم بگم تیکه تیکه ش میکنه بخاطرهمین تاالان نگفتم بهش…دردسری فعلا پیش نیاورده فقط نگام میکنه و سلام واحوال پرسی میکنه میبینه که محل نمیدم به زور خودشو بهم نشون میده همش تعقیبم میکنه که ادرس خونمونو داشته باشه خودم میدونم ازروی هوس افتاده دنبالم چون من خانم خوشگل و خوش اندام وجذابیم حجابم هم بد نیست زناهستن توی همون مدرسه خیلی بی حجاب و… ولی چرا افتاده دنبال من نمیدونم اگه واقعا بهم علاقه مند شده اگه هوس نباشه من چیکارمیکنم!؟؟؟بخدا باهاش برخورد جدی هم داشتم که دست از سرم برداره
  درضمن یه بار بهش که گفتم شوهر دارم گفت دیگه دوروبرت نمیام مزاحمت نمیشم ولی بدون ازتو خوشم میاد هیچوقت ازذهنم نمیری الانم خودم دیگه انقدر حساس شدم همه جارو زیرنظر میگیرم بعضی موقع ها میاد دنبالم فکرمیکنه نمیبینمش از دور وایمیسه یه کم نگام میکنه و میره…
  لطفا راهنماییم کنین ممنون

  • ما افراد گرفتار زیادی داریم که از کمبود محبت رنج می برند. شما مسئول درمان آنها نیستید. بهتر است تمرکز خود را بر روی بهبود روابط عاطفی با همسر خود بگذارید. این مرد هم باید مشکلات درونی خود را از طریق دکتر روانشناس درمان کند. هیچ زنی نمیتوه کمکش کنه.

 6. سلام بنده عاشق زن متاهل شدم و اونم خیلی عاشق منه باید چیکار کنم میتونیم باهم ازدواج کنیم خیلی دوست دارم

دیدگاهتان را بنویسید