خانه / مشاوره طلاق / چگونه درخواست طلاق از طرف همسر را متوقف کنیم؟
توقف درخواست طلاق همسر

چگونه درخواست طلاق از طرف همسر را متوقف کنیم؟

طبق قوانین طلاق توافقی ، هیچ گونه راهکار قانونی برای توقف طلاق از طرف همسر شما در طی مراحل قانونی وجود ندارد. براساس قوانین طلاق توافقی ، هر یک از زوجین حق طلاق از طرف همسر خود را دارند.به عبارتی دیگر ، ما در قرن بیستم زندگی نمی کنیم که زوج مجبور به اثبات اتهام “خیانت به همسر” یا “همسر آزاری” و “خشونت خانگی” شود  تا در نهایت خودش را از این ازدواج ناموفق و اشتباه برهاند.

بر طبق این قانون ، ازدواج یک قرارداد است و قانون تنها بستری برای حمایت از هریک از زوجین  که خواهان فسخ این قرارداد به جای ادامه آن باشند را ایجاد می کند. در صورتی که انگیزه شما از توقف مراحل طلاق ، شروع زندگی مجدد با همسر خود باشد، در واقع شما هیچ گونه حق قانونی نخواهید داشت. شما تنها می توانید از یکسری ترفندهای برای توقف روند طلاق و حتی به تاخیر انداختن مراحل طلاق بهره ببرید اما در نهایت همسر شما حق طلاق خواهد داشت. به هر حال، اگر شما و همسرتان خواهان آشتی و بازگشت به زندگی مجدد باشید در طی روند قانونی ، می توانید تقاضای طلاق خود را لغو کنید ، که البته توسط هریک از زوجین که تقاضای طلاق داده  است،  می بایست صورت  پذیرد.

با این حال اگر به همسر خود نشان دهید که تصمیم به تغییر در رفتار های بد گذشته خود را دارید و از رفتارهای سابق خود احساس پشیمانی می کنید و در حل مشکلات زندگی مشترک و ازدواج خود مصمم هستید، احتمالا همسر شما فرصت دیگری برای شروع زندگی مجدد به شما می دهد و از تصمیم به طلاق خود صرف نظر می کند. اگر شما واقعا خوهان منصرف کردن درخواست طلاق از طرف همسر خود هستید ، توصیه های زیر برای شما می تواند مفید باشد. البته این پیشنهادات ، در صورتی که همسر شما کماکان به ادامه زندگی با همسر خود علاقمند باشد ، عملی است:

سه راهکار عالی و امیدوارکننده برای جلوگیری سریع طلاق

  1. زمانی که از درخواست طلاق  از طرف همسر خود آگاه شدید ، واکنش نشان دهید ، اما سعی کنید که این واکنش خشن یا ستیزه جویانه نباشد و به این نکته توجه کنید که همسرتان از لحاظ احساسی به این نتیجه رسیده که تصمیم به طلاق تنها راه حل ممکن است.

شما نمی توانید یک ازدواج متزلزل را با رفتارهای که به آن بیشتر ضربه می زند ، بهبود بخشید. اگر همسرتان از شما و ازدواج خود ناراضی است و تقاضای طلاق کرده، باید غرور و احساسات خود را زیر پا بگذارید تا به آنچه که همسرتان از شما می خواهد، برسید و در نهایت زندگیتان را مجدد بسازید.

سازش و صلح با کسی که خواهان پایان دادن زندگی با شماست ، اصلا آسان نیست ، اما اگر به دنبال حفظ ازدواج و نجات زندگی مشترک خود هستیید ، در برخی از موارد بهتر است که  این دلایل را بپذیرد.

  1. مسئولیت خود در ایجاد مشکلات زندگی را بپذیرید. فرصت ابراز احساسات در برابر مشکلات زناشویی را به همسرتان بدهید و با تایید احساسات حاصل از آن و همچنین یافتن راه حل برای رفع اختلاف با همسر خود قادر به جلوگیری از درخواست طلاق از طرف همسر خود خواهید بود. این روند بدین معناست که مسائل را از دید همسرتان بررسی کنید ، شما با شنیدن صحبت های همسر خود شاید تعجب زده شوید و حتی به این نتیجه برسید که تصمیم به طلاق همسر شما احمقانه و حتی بهانه تراشی های بی جا باشد ، اما تا زمانی که احساسات همسرتان را تایید نکنید ، نمی توانید زندگی مجدد با همسر خود را آغاز کنید.
  2. از همسر خود بخواهید تا زمانی که به مشاوره خانواده و ازدواج مراجعه نکرده ، از تصمیم به طلاق خود منصرف شود.

به همسرتان بگویید که احساس می کنید اقدامات لازم برای حل اختلاف در زندگی مشترک صورت نگرفته   و فکر می کنید بهتر و معقول تر است که قبل از ادامه مراحل طلاق برای بهبود روابط زناشویی اقدامات بیشتری صورت گیرد.

این سوال که آیا شما قادر به توقف درخواست طلاق از طرف همسر خود هستید ، ارتباط تنگاتنگی با مشکلات اصلی ازدواج ( زندگی زناشویی ) و نحوه ی انزوای عاطفی همسرتان دارد. به هر حال در صورتی که از تصمیم به طلاق همسر خود نگران هستید بهتر است قبل از دیر شدن و احساس پشیمانی، فرصت گفتگو با همسر خود را از دست ندهید و حتما برای نجات زندگی خود از مشاور خانواده  کمک بگیرید.  

برای مشاهده آدرس مرکز مشاوره روانشناسی کلیک کنید

برای تعیین وقت مشاوره هم اکنون تماس بگیرید: 02144849792

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *