خانه / پرسش و پاسخ مشکلات زن و شوهر در زندگی زناشویی / انتظارات و خواسته های زن از همسر در زندگی مشترک
women expectations

انتظارات و خواسته های زن از همسر در زندگی مشترک

فهم و شناخت توقعات و خواسته های زن از مرد و همسرش آسان نیست. زن انتظار دارد شوهرش او را تا ابد دوست بدارد. یک زن همواره به دنبال آن است مهم‌ترین شخص در زندگی مردی باشد که با او ازدواج کرده است.

اما آیا ابراز عشق بعد ازدواج تنها توقع زن از مرد در زندگی مشترک است؟ البته که نه! در ادامه به مهمترین انتظارات زنان در زندگی مشترک و آنچه در ارتباط با شوهر از او توقع دارند می‌پردازیم.

” مردان همیشه می‌خواهند عشق اول زنان باشند و زنان دوست دارند عشق آخر مردان باشند.” اسکار وایلد

لیست توقعات منطقی زن از همسرش چیست؟

 روانشناسی زنان با یکدیگر فرق دارند، بنابراین طبیعی است که انتظارات و توقعاتشان از مرد زندگی نیز با هم متفاوت باشد. اما برخی موارد مشترک هست که زنان در برقراری رابطه عاشقانه با شوهر خواهان آن هستند.

 • عشق و محبت مرد به زن : زنان در رابطه خواهان عشق و محبت هستند. آن‌ها دوست دارند بدانند که همسرشان برایشان ارزش قائل شده و عاشق آنهاست. به‌عنوان یک شوهر ایده آل باید اوقاتی را به همسر خود اختصاص دهید. به او محبت کنید و به خواسته های زن خود توجه نشان دهید. مردان باید سعی کنند گفتاری دل‌نشین داشته و در رفتار و گفتار خود با همسر مهربان باشند.
 • قدردانی مرد از زن : جملات محبت آمیز و ستایشگرانه شما زن را خوشحال می‌کند. از ویژگی های خوب همسر خود تعریف کنید. شاید آشپز خوبی است، نقاش خوبی است، مادر خوبی است، در شغلش موفق است. اگر کار می‌کند به شغلش و زحمتی که می‌کشد احترام بگذارید و اگر خانه‌دار است زحمات او را نادیده نگرفته و کوچک نپندارید.
 • وابستگی مرد به زن : اگر همسرتان به خارج از شهر یا خانه والدینش رفته به او بگویید که دلتان برایش تنگ شده. به او نشان دهید چقدر به او وابسته اید و عادت دارید. زن ها دوست دارند شوهر دلش برایشان تنگ شود.
 • توجه به زنان : زن ها مردی که بیشتر جذب موبایلش است را دوست ندارند. خودتان دوست داشتید که خانم تان 24 ساعته سرگرم گوشی اش بود؟ او هم مانند شما دوست دارد با توجه و دقت به حرف‌هایش گوش کنید. نگرانی های زنان را نادیده نگیرید. وقتی به شما احتیاج دارد به او توجه کنید. این کار نشانه علاقه شوهر به زن است.
 • رفاقت و دوستی با همسر : زن شما را به عنوان همسر خود انتخاب کرده و تصمیم گرفته تا باقی عمرش را کنار شما باشد. او قدم در زندگی ناشناخته می‌گذارد و شما را به‌عنوان تنها کسی که می‌تواند به او اعتماد کند می‌شناسد. شما تنها کسی هستید که او می‌تواند از دغدغه‌های ذهنی‌اش برایش تعریف کرده و با او درد دل کند. به‌طور خلاصه، او در ازدواج خود به دنبال دوست داشته شدن است. دوستی که تا ابد با او بماند؛ پس کنارش باشید. با او وقت بگذرانید. شوخی کنید و برای بهبود رابطه با هم سرگرمی و تفریحات مشترک داشته باشید.
 • تشویق زنان برای دنبال کردن رؤیاهایشان: شاید همسرتان برای وقت گذاشتن برای شما و بچه ها از کار و سرگرمی‌هایش گذشته است. او را تشویق کنید تا دوباره به کارش برسد و بتواند به رؤیاهایش دست پیدا کند. بدین طریق او از اینکه در زندگی به خواسته هایش نرسیده احساس ناامیدی نکرده و نخواهد کرد. به‌جای قضاوت کردن، از تلاش‌هایش حمایت کنید. او تا همیشه به داشتن شما افتخار خواهد کرد.
 • برابری و عدالت با همسر: ازدواج پیوند دو انسان است که با هم برابرند. شوهر از زن برتر نیست. زنان به دنبال مردی هستند که به برابری و تساوی حقوق زن و مرد اعتقاد دارد. آن‌ها کسی را می‌خواهند که برای نظراتشان ارزش قائل است و ناامیدشان نمی‌کند. آن‌ها دوست صمیمی می‌خواهند نه یک دیکتاتور. یک ازدواج تنها زمانی دوام می‌یابد که زن و شوهر موفقیت‌ها را با هم و در کنار هم جشن بگیرند.
 • رضایت جنسی : رابطه زناشویی برای زنان هم به‌اندازه‌ی مردان اهمیت دارد. آن‌ها مردی می‌خواهند که به لحاظ جنسی فعال بوده و او را به اوج لذت جنسی برساند. داشتن رابطه جنسی و زناشویی رضایت بخش باعث ازدواج ماندگار می‌شود.
 • مردان شانه‌ای برای گریه زنان: فرقی نمی‌کند یک زن چقدر پخته و بالغ باشد، زن در زمان غم و غصه همیشه به شانه‌ای برای گریه احتیاج دارد. او از شوهر انتظار دارد با او هم دردی کند، او را درک کند و نیازهای عاطفی زنان را خوب بشناسد.
 • درک و بخشش زن از طرف مرد : انسان خطاکار است، اما بخشش کار بزرگان است. اگر زن با کلام یا اعمالش به شما آسیبی زده یاد بگیرید همسرتان را ببخشید. وقتی سعی می‌کند رفتارش را توجیه کند، تلاش کنید تا به شرایط از دید او نگاه کنید. این کار باعث می‌شود تا از صمیم قلب او را ببخشید. بخشیدن شما را فردی بزرگوار نشان خواهد داد.
 • شوهری که با بله گفتن از زن خود حمایت می‌کند: آیا بیشتر اهل بله گفتن هستید یا نه گفتن؟ اهل بله گفتن بودن به این معنا نیست که با تمام حرف‌های همسرتان موافقید، بلکه به معنای طرز فکر مثبت مرد است. اگر به تمام خواسته ها ی زن و بچه‎ خود نه بگویید، دیگر چیزی از شما نخواهند خواست و مخفیانه دست به انجام کارهای مختلف می‌زند که این می‌تواند خطرناک باشد. با بله گفتن، همسر خود را تشویق کنید تا محرم اسرارش باشید. مهم‌ترین نیاز زنان در زندگی مشترک داشتن احساس آرامش و شادی است. اگر یک مرد واقعاً بتواند به همسرش توجه کرده و به او عشق بورزد، می‌تواند ازدواج موفق و شادی داشته باشند. اما برای محقق کردن چنین رابطه ایده آلی یک مرد باید انتظاراتی که همسرش از او دارد را برآورده کند. برای محقق کردن انتظارات همسرتان تلاش کنید، تا او شادی بیشتری به زندگی‌تان آورده و از انجام هیچ کاری برای شما دریغ نکند.

لیست خواسته ها و انتظارات زنان از یک مرد ایده آل

 • زنان را با ظاهر، رفتار و نگرش مثبت خود جذب کنید: همانطور که جذابیت زنان برای مردان مهم است، زنان نیز انتظار دارند با یک مرد جذاب ازدواج کنند. نه‌فقط به لحاظ فیزیکی، بلکه از نظر رفتار و طرز فکر. جوانمرد باشید، حس شوخ طبعی داشته باشید، به ظاهر خود برسید و خوش اخلاق باشید. مهم اینکه در ارتباط با همسر خود صادق باشید.
 • هزینه و مخارج زندگی زن خود را بپردازید: حتی اگر همسرتان به لحاظ مالی مستقل است، بازهم زن از مرد انتظار دارد خرج و مخارج او را بپردازید. زن دلش نمی‌خواهد بار مالی زندگی و خانواده بر دوش او باشد. با حمایت کردن و پشتیبانی از شما مشکلی ندارد، اما دوست دارد مرد خانواده برای زندگی هزینه کند.
 • با زنان به مهربانی رفتار کنید: اگر کودک تنهایی را در سرما دیدید، سرسری از کنارش رد نشوید. از آن مراقبت کرده و برایش غذا فراهم کنید. بدین طریق یک امتیاز مثبت به‌عنوان شوهر دریافت خواهید کرد. زنان شریکی را ترجیح می‌دهند که نسبت به دیگران باملاحظه است. یک زن خواهان مردی است که در سختی‌ها او را تسکین می‌دهد، با محبت است و با دیگران با توجه برخورد می‌کند.
 • احترام به زنان : مسلماً انتظار دارید که خانم تان به شما احترام بگذارد. این را با احترام گذاشتن متقابل نشان دهید. احترام به همسر پایه و اساس حفظ رابطه عاشقانه است. وظایف همسرتان را نادیده نگیرید. شاید او هم در منزل، به مانند شما در اداره، کاری پرزحمت و خسته‌کننده انجام می‌دهد. به‌جای دلخور کردنش، سعی کنید از او قدردانی کرده و به نقشش به‌عنوان مادر و همسر احترام بگذارید. بگویید چقدر همکاری و همراهی‌اش برایتان ارزشمند است.
 • با زنان خود صادق باشید: یک زن پذیرای عدم صداقت در رابطه نیست. انتظار زن از شوهر خود این است که صادق باشد تا او احساس امنیت و آرامش کند. اگر شما شوهر صادقی نباشید و بعضی‌اوقات اعتمادش را از خود صلب کنید، او دیگر حتی وقتی هم که راست می‌گویید اعتماد به همسر خود نمی‌کند.
 • توجه به احساسات و عواطف زن : زن ها دوست دارند مردان نسبت به احساساتشان حساس باشند. اگرچه زنان مستقل دنیای امروزی دوست دارند هر طور که دلشان می‌خواهد زندگی کنند، اما کمی هم ناز او را کشیدن و لوس کردنش باعث می‌شود که به شما نزدیک‌تر شود.
 • در ارتباط با زنان بالغ و پخته باشید: زن ها دوست دارند با مردی با تجربه که احساس مسئولیت می‌کند ازدواج کنند. پختگی را اغلب به ثبات مرتبط می‌دانند و ثبات چیزی است که زن ها در رابطه نیاز دارند. زنان انتظار دارند مردشان بالغ و پخته باشد تا بتواند مشکلات زندگی مشترک را به خوبی مدیریت کند.
 • زن توقع دارد شوهر او به قول‌هایش وفادار باشد: اگر به همسر یا فرزندانتان قول داده‌اید که آخر هفته آن‌ها را برای گردش به‌جایی ببرید، به قولتان وفادار بمانید تا آن‌ها را از خود ناامید نکنید. مردی که به قول‌هایش وفادار است با کم‌ترین تلاش همسرش را به خود جذب می‌کند.
 • به صحبت‌های زن خود توجه کنید: زن از شوهر خود انتظار دارد که به حرف‌هایش توجه کند. وقتی صحبت می‌کند به سمتش چرخیده و نگاهش کنید. این کارتان او را مطمئن می‌سازد که شما به او گوش می‌دهید. اگر سرتان گرم موبایل یا لپ‌تاپتان باشد، او را کفری کرده و جو خانه را به هم می‌ریزید. حداقل یک ساعت در روز را به تمام و کمال شنیدن حرف‌های همسرتان اختصاص دهید، مثلاً اوقاتی که مشغول صرف صبحانه یا شام هستید. در مورد روز خودتان صحبت کرده و در مورد حال همسر خود از او سؤال کنید.
 • زن خود را باور کنید: وقتی می‌گوید از پس چیزی برمی‌آید، به او اعتماد داشته باشید. به‌جای اینکه در کار او مداخله کنید آن را کاملاً به عهده او بگذارید. برای کمک و راهنمایی کنارش باشید اما مدیریت اوضاع را به دست خودش بسپارید. به همین طریق اگر از ترس ها و نگرانی‌هایش با شما سخن گفت، او را نادیده نگیرید، متوجه مشکلش شده و درصدد حل آن بربیایید.
 • با اعتماد به نفس باشید: مردی که با اعتماد به نفس است و مغرور نیست، مرد موردعلاقه خانم هاست. چنین مردی می‌تواند از پس هر مانعی بربیاید و هر مشکلی را حل کند. زن ها دوست دارند با مردی در رابطه باشند که تحت هر شرایطی مراقب خانواده و زن و بچه خود است.
 • به زنان احساس امنیت دهید: امنیت مسئله مهمی برای خانم ها است. زنان توقع دارند با مردی در رابطه باشند که از آن‌ها مراقبت کند. زنان دوست دارند مردشان جسارت و شجاعت لازم برای محافظت از او را داشته باشد.
 • عشق و علاقه خود به زن را ابراز کنید: شما باید “دوستت دارم” را گاه و بی گاه بر زبان بیاورید. این دو کلمه جادو می‌کنند. این جمله همسرتان را مطمئن می‌سازد که مرد درستی که با او مثل ملکه رفتار خواهد کرد را به‌عنوان همسر انتخاب کرده است.
 •  گاهی اوقات زن خود را سورپرایز کنید: لازم نیست کادوی گران‌قیمتی بخرید. همین‌طوری بی‌مناسبت گل رزی برای او بخرید و به تماشای واکنشش بنشینید. بعد از یک روز طولانی و خسته‌کننده، با شام مخصوصی که همراه با نورپردازی شمع ترتیب دیده‌اید، کاری کنید تا تمام مشکلاتش را فراموش کند. این‌ها کارهای کوچکی هستند اما تأثیر زیادی در بهبود روابط زن و شوهر دارند.
 • به زنان خود آزادی و اختیار بدهید: زندگی یک زن تنها محدود به شوهر و بچه‌هایش نیست. مثل شما، او هم دوست دارد با دوستانش وقت گذرانده یا یک بعدازظهر را مال خودش باشد. بعد از تمام زحماتی که برای خوشحال کردن شما و بچه ها می‌کشد، او هم لایق اوقاتی مختص به خودش است.
 • هیچ‌وقت تولدها و سالگردها را فراموش نکنید: این مسئله همیشه مهم است. اولین باری که همسرتان را ملاقات کردید، به خاطر دارید؟ اولین قرارتان کی بود؟ یا حداقل سالگردتان و تولد او را به خاطر دارید؟ چنین روزهای خاصی برای خانم ها بسیار مهم است. بهتر است برای جلوگیری از ایجاد دلخوری این روزها را به خاطر داشته باشید.
 • کارها را به‌طور مساوی تقسیم کنید: همسرتان برای بچه ها ناهار حاضر می‌کند، درحالی‌که شما کمک می‌کنید حمام کنند و آماده مدرسه شوند. او وسایل بچه ها را آماده می‌کند، شما آن‌ها را به مدرسه می‌رسانید. اگر پدر مسئولیت‌پذیری باشید شوهر مسئولیت‌پذیری خواهید بود. در تحمل بار زندگی با یکدیگر شریک شوید و همه‌چیز را به عهده همسر خود نگذارید. شما نیز در تربیت فرزندان نقش مهمی بر عهده دارید.
 • با اوقات‌تلخی‌هایش کنار بیایید: همسرتان ممکن است گاهی مثل بچه ها بهانه‌گیری کند. ممکن است خلق و خویش در نوسان باشد و شما ندانید ناراحت چه چیزی است. برایش پیراهن قرمزی می‌خرید چون فکر می‌کنید رنگ موردعلاقه‌اش است، اما او سرتان غر می‌زند که چرا قرمز خریدید و صورتی نه! یک شوهر عصبی نباشید چراکه او در کنار شما خودش است، شما را از خودش می‌داند. وقتی اوقات‌تلخی‌هایش را پیشتان بروز می‎دهد یعنی با شما راحت است. با آرامش با زن برخورد کنید. بگذارید این حالتش تمام شود، بعد اگر توضیحی دارید بدهید. بدین طریق جو منزل آرام می‌ماند.
 • از تعطیلات هیجان‌زده شوید: منتظر نمانید تا همسرتان بخواهد برای تعطیلات به‌جایی بروید. برای رفتن به‌جاهای مختلف در کنار او هیجان‌زده باشید. هم از روتین زندگی بیرون می‌آیید و هم اوقاتی را دونفره در کنار هم می‌گذرانید. حواستان باشد وقتی جایی می‌روید تماماً در کنار او بوده و همش فکرتان پیش کار یا سرتان در گوشی نباشد. خاطرات خوشی که با هم رقم می‌زنید تا آخر عمر در ذهنتان باقی خواهند ماند.
 • هرگز موبایل یا پیام‌هایش را چک نکنید: خودتان هم خوشتان نمی‌آید او گوشی‌تان را چک کرده یا پیام‌هایتان را بخواند. به خاطر حس کنجکاوی‌تان وارد حریم خصوصی او نشوید. به حریم خصوصی همسر احترام بگذرید تا او هم به حریم خصوصی شما احترام بگذارد.
 • ارتباط با خانواده همسر خود را حفظ کنید: خانواده همسر خود را مانند خانواده خود بدانید. متوجه و قدردان باشید که همین خانواده او را تربیت کرده، هزینه تحصیلش را داده و او را بزرگ کرده است. پس خانواده  همیشه برای او مهم خواهد بود و شما باید این موضوع را درک کنید.
 • با او تلویزیون تماشا کنید: شاید احمقانه به نظر برسد، اما وقتی این کار را امتحان کنید بسیار از آن لذت خواهید برد. وقتی بچه ها نیستند یا خوابیده‌اند با همسرتان تلویزیون تماشا کنید. این کار خودش یک حرکت رمانتیک است. با او بخندید، گریه کنید یا بترسید. آنچه مهم است با هم بودنتان است، تلویزیون بهانه است.
 • از دست‌پخت زن خود تعریف کنید: به او بگویید آشپز خوبی است. در مورد غذاهای موردعلاقه‌تان که او می‌پزد صحبت کنید. او از اینکه آن‌ها را برایتان بپزد خوشحال خواهد شد. وقتی سعی می‌کند غذای جدیدی بپزد قدردان زحماتش باشید. این کار او را ترغیب می‌کند تا دفعه بعد بهتر عمل کند.

زن ها ممکن است رویای شوالیه‌ی سوار بر اسب سفید را در سر داشته باشد یا نداشته باشند، اما قطعاً شوهری می‌خواهند که با او مثل ملکه‌ها رفتار می‌کند. آن‌ها خواهان مردی هستند که پس از دهه‌ها زندگی مشترک همچنان عاشقشان است.

 شما فکر می‌کنید انتظارات و توقعات زنان در زندگی مشترک چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید.

18 دیدگاه

 1. سلام روزتون بخیر
  همه چیو از روحیاتم توضیح میدم
  یک سال و نیم قبل از ازدواجم در سن ۱۷سالگیم پدرم ورشکست شدن در حدی ک همه ی دار و ندار فروختیم و مستاجر شدیم و هنوز که هنوزم طلبکار دارم و مشکلات اومدن طلبکار درب خونه و اینا و به شدت روی روان من تاثیر منفی گذاشته و خیلی حالمو بد کرده.
  تو همین حین طلبکار ها من ازدواج کردم خوب برای جشن عقد چون پدرم پول نداشت و ازدواجم فامیلی بود رفتیم قم عقد کردیم و جشن ام تو خونه گرفتیم بدون هیچ اتلیه ای و ارایشگاهم در حد ارایشگاه محله…
  خوب اینا برای من سخت تموم شد ولی اون زمان زیاد برام مهم نبود میگفتم برای عروسی جبران کنیم و کلا ادیت نشدم سرش
  ولی بعد برای عروسیم همه چی تقریبا تکرار شد…
  عروسی و توی یه تالار خیلی کم ارزش گرفته شد و لباس عروسمو توی یه روز انتخاب کردم چون شوهرم و خودم کار میکردیم وقت زیادی نداشتیم البته من بازم دوست داشتم لباسمو ولی شب عروسی اطرافیان خیلی گفتن لباست بد و فلان و بهمان به شدت منو بهم ریختن…بازم شب عروسی خودمو نباختم ولی بعد عروسی خیلی خود خوری کردم…
  دیگ ته حرفو بزنم کلا از عروسیم خوشم نیومو خیلی ودلم میخواست خیلی خاص باشه ولی خیلی معمولی رو به پایین شد شوهرم حتی دود تدارک ندید اطرافیان زیاد برام خوشحالی نکردن و دیجی نگرفتن اهنگ درست درمون نداشتیم زوری خودم مجلسو گرم میکردم و….
  الان خیلی افسرده ام و هی دلم میخواد دوباره عروسی بگیرم چون تنها شرط من برای ازدواجم این بود ک عروسیو خوب برام بگیرن حتی دم حجله خواهر شوهرم اومد گفت حنابندونت بهتر شده بودی تا عروسی…
  کلا میدونی خیلی ناراحتم
  هی به این فکر میکنم که کاش میتونسم دوباره ازدواج کنم و عروسی بگیرم
  حتی به شوهرم گفتم بیا چند سال دیگ یه سالگرد بگیریم هم دست تو باز بشه هم توام یکم بیشتر با دلم راه بیای…
  چون اونم واقعا کم گذاشت شب عقدمون بهش گفتم برا عروسی تانگو برام مهم و تو دوران عقد سه سالمون هی بهش میگفتم بیا تمرین کنیم ولی اون توجه نمیکرد اخرشم شب قبل عروسی با دعوا و گریه دوساعت تمرین کردیم فردا ام تو اتلیه فیلم برداری کردیم بدون هیچ دودزا و هیچی خشک و خالی که اونم هی یادش میرفت و مقطع رقصیدیم…. گفتن ادیت میکنن برامون…
  پول ام نداشتیم مجبور شدیم از خیلی چیزا مثل اتلیه و لباس عروس و تالار و شام و دیحی بزنیم و سطح پایین انتخاب کنیم…من واقعا عروسیمو دوست نداشتم…خیلی ازارم میده الان هشت ماه از عروسیم میگذره ولی من اصلا دست و دلم برای خونه داری نمیره
  اصلا نتونسم مثل تازه عروسا شادابی داشته باشم و یه حال افسرده ای دارم هی تو تصوراتم میگم کاش پول و بیشتر بهش اهمیت میدادم و…
  لطفا یه راه درمانی بهم بدین من تو زندگیم خوشحال نیسم

 2. سلام خسته نباشید بعضی وقتها همه بهتره به تعادل و منطق فکر کنیم وقضاوت در مورد طرفین عادلانه باشه الان تو این سایت همه فقط در مورد بانوان محترم ورفتار آقایان در این مورد نوشتن دریغ از اینکه بانوان محترم چه رفتاری رو بهتره انجام بدن واقعا عدالت به مطیع بودن ووفاداری مرده و باوان چطور الان خانمهای عزیز انتظار دارن مردها کار کنن نیاز جنسی خانمها رو براورده کنن مد وپوزشون برسن همه چی دسته اونا باشه مرد حق حرف زدن نداره واقعا عدالت به اینه هر جور که دلشون میخاد قضاوت کنن مردای خسته درگیر در روزگار پس جی ؟

 3. سلام شوهرم انقدر منو نادیده گرفت که تا حالا دوبارازم رابطه خواسته اما نتونستم رابطه برقرار کنم

 4. همسرم وقتی حرف بین محبت زن و شوهر میاد میگه برامن کاری نکردی تقصیر نوشت من نمی‌فهمم یک زن چی از دستش بر میاد با این قدر همدوشی با مرد هنوز توقع کنه

 5. سلام وقتتون بخیر من سه ماهه ازدواج کردم و محصل هستم من وقتایی که از مدرسه میام خیلی خسته میشم و اون بابت این قضیه خیلی ناراحت میشه و میگه عین پیر زن ها هستی به من اهمیت نمیدی همیشه خسته هستی من بهش توضیح دادم که بخاطر مدرسه و کنکور و درس خواندن خسته میشم ولی باز هم قبول نمیکنه و انتظارش همیشه از من زیاده. من خودم یه اخلاق بدی دارم که خیلی سعی کردم رفتارمو درس کنم ولی نمیتونم من همیشه انتظارم از همسرم زیاده همیشه انتظار دارم بهترین چیزا گرون ترین چیز هارو برام بخره و وقتی در توانش نیس نمیتونه بخره من به سرش میزنم و میگم چرا بقیه میتونن تو نمیتونی خیلی سعی کردم خودمو تغییر بدم نمیشه

 6. سه سال هست که ازدواج کردم ولی خیلی از زندگیم راضی نیستم و نمیدونم مشکلات مربوط به منه یا شوهرم. یه چند نمونه از رفتار همسرم اینجا بیان میکنم شما راهنمایی بفرمایید ممنون میشم. شماره یک هیچوقت نشده همسرم از صبخ که خانه رو ترک میکنه تا عصر که به خانه برمیگرده یه زنگ یا پیام بده و جویای احوالم بشه فقط هر وقت واریز پول بخواد برای کسی انجام بده یا کاری داشته باشه که خودش نتونه انجام بده زنگ میزنه و میگه که من انجام بدم و این رفتارش کم کم داره منو از زندگی باهاش سرد میکنه. شماره ۲ هیچوقت تاحالا نشده تولدم یادش بمونه یا برام یک کادوی کوچک بگیره بجز اینکه یک بار در دوران نامزدی برام تولد گرفت و در این سه سال هیچوقت تولدم یا سالگرد ازدواج و عقد و اینا رو یادش نبود حتی امسال بهش گفتم که ناراحتم که روز زن بهم تبریک نگفتی و کادو گرفتی گفت نمیگیرم تو هم تبریک نگو و کادو برام نگیر در صورتی که من همیشه کادو براش میگرفتم و یه رفتار دیگه اینکه هیچوقت بهم خرجی که نمیده از پس انداز خودم هم استفاده میکرد و همیشه میگفت بدهکارم و اینکه مدام داره کار میکنه و هیچوقت منو یه مسافرت نبرد و هر وقت هم شاکی میشم میگه من گفتم تو نیمدی ولی خودش میدونه که داره دروغ میگه و هنیشه میخواد منو مقصر کنه

 7. با یه پسری میخام صحبت کنم برای ازدواج تنها مشکلی که دارم نمیدونم چی بگم نمیدونم چه خواسته ای بگم انتظارم از ازدواج چیه

 8. من با یک آقاپسری در مرحله آشنایی هستم.سوالی که دوبار در دوباری که باهم صحبت کرده ایم پرسیده و من در حد دوسه مورد عنوان کردم انتظارات شما از طرف مقابل در زندگی مشترک چی هست؟ چجور آدمی باشه؟ چه نوع شخصیتی داشته باشه و چه رفتاری با شما داشته باشه؟ من در این مورد خیلی فکر نکرده بودم و نگرانم که چیزی از یادم بره.

 9. سلام، من می ترسم که زنی باشم که خیلی توقعش از همسرش پایین هست و در آینده برام مشکل ساز بشه

 10. من 16سالمه و قراره ازدواج کنم. بعد همسر آیندم ازم پرسید که تو توقعات و انتظاراتت از زندگیت چیه چه توقعات و خواسته هایی داری تو زندگیت چ تو رابطه جنسی چه تو رابطه عادی و من نمیدونم چی بگم میشه راهنمایی کنید لطفا؟؟

 11. سلام
  شما باید با توجه به شناختی که از همسرتان دارید بدانید که چه مواردی ایشان را خوشحال می کند و از چه مواردی ناراحت می شوند به ویژه در رفتار و اخلاق شما به عنوان شریک زندگی در این زمینه مراعات کنید. اما به طور کلی داشتن صداقت و گذشت، نشان دادن محبت هم در گفتار و هم در عمل و توجه و اهمیت دادن به ایشان و نظرات و خواسته های معقول همسرتان و احترام گذاشتن به او و همراهی با او در مواقعی که ممکن است در زندگی تحت فشار باشد بسیار در ایجاد انس و الفت و پایداری آن میان و شما همسرتان تاثیر گذار است.

  • با سلام وتشکرراز پاسخگویی شما،۴۴ سال است ازدواج کرده ام متاسفانه از اولین روزهای زندگی متوجه رفتارهای عیر عادی او می شدم ولی با صبوری تحمل کردم و هر اتفاقی را به اختلافات فرهنگی مرتبط دانستم،خیانت ،بی مسئولیتی،بی توجهی و……..از ویژگیهای همیشگی اوست،دو فرزند دارم ،سالها به تنهایی هزینه های زندگی را بدون هیچ سرکوفت تامین کردم بعد از ۸ از زندگی مشترک به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه مشغول به کار شد ولی متاسفانه هیچ تغییری درررفتارش ایجاد نشد ،با هر تذکری من را تهدید میکرد که اگر به خانواده ام بگویم باید منتظر عواقبش باشم ،دیگه خسته و عاجز شده ام ،بارها به فکر جدایی افتادم ولی به دلیل این که انتقام گیرنده خطرناکی است می ترسم پا جلو بگذارم ،دو فرزندکارشناسی ارشد دارم که همه هم وغم خودم را برای انها بکارربردم و سعی کردم در این سالها متوجه اختلافات ما نشوند و در ظاهر تنش در محیط خانه ایجاد نمی کردم ولی غافل ا ز این که فرزندانم را علیه من وخانواده به شدت تحریک و بد بین کرده،،در حال حاضر تنهای تنها هستم چون به دلیل کارهای خلافش ارتباطات را با همه قطع کرده ،خواهش می کنم من را راهنمایی کنید،بینهایت ممنونم

 12. سلام ببخشید من باید چه جوری رفتار کنم که همسرم از من راضی باشه و همیشه در کنار من خوش باشه و زندگی خوش داشته باشیم هیچ ناراحتی بینمون پیش نیاد

 13. سلام وقت بخیر…از شوهرم پرسیدم مهمترین ادم زندگیت کیه و اون جواب داد بستگی به شرایطش داره..همیشه توهر کاری قبل من به بقیه فکر میکنم به رفتار و حرف بقیه ..من خیلی بریدم خیلی خستم خیلی…وقتی بهش میگم ناراحتم هیچ درکی نداره همش میخواد شکستم بده

  • کاش جواب گرفته بودی تا منم مستفید میشدم همین مکشلی رو که می‌فرماید منم دارم افسوس

 14. من ازدواج دوم کردم. ابتدادخوب بود رابطه ما.. اما بعداز گذشت یکسال متوجه شدم که همسرم تماما سعی در گرفتتن عیب و ایراد از من است. باکمی دوری از او متوجه ارتباط با همسر قبلی خودش شدم! پذیرش این موضوع و حل ان برایم خیلی سخت است. از یکطرف دلم میخواد هردوی انهارو لتو پارکنم و.. ازیکطرف هم دوستش دارم و میخوام فرصت اشتباه بهش بدم و این رابطه را حفظ کنم. ازسوی دیگر دلواپس بعد هستم که شاید تکرار بشه و….
  لطفا منو راهنمایی کنید که چکار کنم؟؟

  • اینکه همسر شما در ارتباط با همسر سابقش هست دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. باید علت روانشناسی این ارتباط مشخص شود. پس از تشخیص می توان بررسی کرد آیا این اشتباه دوباره تکرار می شود یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.