خانه / مشاوره خانواده / زن ها نیاز شوهر خود بعد از ازدواج را بدانند
نیاز شوهر بعد از ازدواج
نیاز شوهر بعد از ازدواج

زن ها نیاز شوهر خود بعد از ازدواج را بدانند

درست است برقراری رابطه جنسی و ارضای میل جنسی یکی از مهمترین دلیل ازدواج محسوب می شوند اما نیاز شوهر غیر از برقراری رابطه عاطفی و سکس با همسر خود بعد از ازدواج شامل موارد دیگری نیز می باشد. معمولا شوهر به طور مستقیم انتظارات و نیازهای عاطفی خود را درخواست نمی کند اما به عقیده روانشناسان مردها این احساس نیاز را در درون خود نگه می دارند. مثلا یک مرد معمولا نسبت به برآوردن نیازهای مالی همسر خود احساس مسئولیت می کند حتی اگر زن درآمد بیشتری از شوهر خود داشته باشد. این واقعیت نشان می دهد همیشه در زندگی زناشویی نیازهای پنهانی هست که در صورت برآورده نشدن می تواند بر روابط زندگی مشترک زوجین تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین شناختن و برآوردن نیازهای شوهر می تواند فرصت مناسبی برای بهبود روابط زناشویی بعد از ازدواج محسوب شود.

دریافت وقت مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری:

02144804164
برای مشاهده مراکز مشاوره کلیک کنید

نیاز شوهر به مهر و محبت

اگرچه موضوع سکس و میل به برقراری رابطه جنسی برای اکثر مرد ها مهم است، اما نمی توان از اهمیت مهر و محبت کردن به شوهر خود اجتناب کرد. گرفتن دست همسر خود در میان جمع، ارسال یک پیام عاشقانه و رمانتیک برای او، یا ماساژ شانه های او، نشان می دهید که به شوهر خود اهمیت می دهید و برای شما مهم است. با مهر و محبت کردن به شوهر، خود را در قلب او به سادگی جای می دهید.

همیشه روشهای مختلفی  برای ابراز عشق و محبت به شوهر را امتحان کنید. مثلا به او بگویید که چقدر دوستش دارید، مواقعی که شوهر شما در حل مشکلات زندگی مردد و نگران است او را تشویق و حمایت کنید و وقتی مرتکب اشتباهی در زندگی مشترک می شوید از او عذرخواهی کنید. شما می توانید پیش قدم شوید و شوهر خود را در آغوش بگیرید و ببوسید. به شوهر خود محبت کنید تا به او در زندگی احساس قدرت و آرامش دهید.

اعتقاد به توانایی های شوهر از طرف زن

اعتقاد به توانایی های شوهر از طرف زن موجب استحکام پیوند زناشویی شما می شود. به شوهر خود اجازه دهید بداند که شما به مهارت ها ، توانایی ها و استعدادهای او باور دارید و او را حمایت می کنید. تشویق و حمایت از شوهر مهمترین چیزی است که یک مرد برایش اهمیت دارد.  اصلی ترین چیزی که شما برای شوهر خود می توانید انجام دهید این است که به او احساس مرد بودن بدهید نه اینکه احساس یک پسر بچه را داشته باشد. مثلا از او بخواهید در مورد خرید اظهار نظر کند یا اینکه برنامه مسافرت را او تعیین کند. همین کارهای کوچک موجب افزایش حس اعتماد در زندگی زناشویی و احساس مسئولیت شوهر به شما می گردد. 

نیاز شوهر به درک و فهمیده شدن

مرد ها از همسر خود انتظار دارند او را درک کند. مرد ها بر خلاف زن ها بیشتر منطقی هستند تا احساسی و دوست دارند همیشه مشکلات زندگی را خود حل کنند. یکی از راه ها برای درک شوهر خود این است که قرار بگذارید هر شب با هم گفتگو کنید. شما می توانید برای یک گفتگوی روزانه برنامه ریزی کنید تا هر روز به مدت ۲۰ دقیقه از یکدیگر سولات زندگی مشترک خود را بپرسید. موضوع گفتگو می تواند راجع به علایق، انتظارات و خواسته های یکدیگر از هم باشد.

نیاز شوهر به تعریف و تمجید

بر اساس تحقیقات روانشناسی، انسان شیفته تعریف و تایید است. همیشه از شوهر خود تعریف کنید و به او بگوید قدر زحمات و تلاش های او برای دستیابی به یک ازدواج موفق را می دانید. از اینکه با والدین و اقوام شما با احترام برخورد می کند از او تشکر کنید. وقتی لباسی برای شما می خرد از سلیقه او تعریف کنید.

نیاز شوهر به پذیرفته شدن

همه ما می خواهیم برای آنچه که هستیم مورد پذیرش دیگران قرار بگیریم و دوست نداریم دیگران سعی در تغییر ما داشته باشند. مردها وقتی توسط همسران خود وادار به تغییر می شوند، به شدت آسیب می بینند و ناراحت می شوند. اگر این تغییر در رفتار به نفع سلامتی و روابط زندگی مشترک مرد باشد قابل درک است اما تغییر اعتقادات و شخصیت شوهر خود هرگز توسط روانشناسان و مشاوران خانواده توصیه نمی شود.  شما می توانید با استفاده از این کارها به شوهر خود بگویید او را همینگونه که هست می پذیرید:

  • یادگیری اینکه چگونه می توانیم خود را بپذیریم، کمک می کند شوهر خود را نیز در زندگی بپذیریم.
  • از اینکه با شوهر خود متفاوت هستید راحت باشید
  • با مخالفت های شوهر خود مخالفت نکنید
  • نسبت به اختلاف عقیده و نظرات با شوهر خود سخت گیر نباشید

پرهیز از غر زدن به شوهر

وقتی شوهر شما خسته است، یا درگیر تکمیل یک پروژه است و یا به طور کلی امروز حوصله صحبت با شما را ندارد، به او فشار نیاورید. زن ها گاهی تمایل به غر زدن دارند. سعی کنید تمرین کنید هر وقت و بی وقت به شوهر خود گیر ندهید و همیشه وقت مناسبی که آمادگی برای گفتگو را دارد حرف ها ی تان را با او مطرح کنید. البته طبیعی است که شما زندگی را که در آن گفتگو و صحبت وجود ندارد دوست ندارید. برقراری ارتباط موثر با همسر یکی از مهمترین رموز موفقیت بعد از ازدواج است. بنابراین وقتی نیاز به صحبت و گفتگو با همسر خود را احساس می کنید، ببینید چه هنگام شوهر شما وقت آزادی برای گفتگو دارد. اگر شوهر شما همیشه مشغول و درگیر کار است با او قرار بگذارید تا همیشه وقتی برای گفتگو با همدیگر تعیین کنید.

نیاز شوهر به احترام

دستیابی به یک ازدواج موفق با احترام آغاز می شود. یکی از بهترین راه ها برای اینکه همسر به شوهر خود نشان دهد که به او احترام می گذارد این است که در حین گفتگو با همسر، با علاقه به حرف های او گوش دهد. شما همچنین می توانید با این کارها به همسر خود احترام بگذارید:

  • از هرگونه اظهار نظر منفی نسبت به عقاید و افکار همسر خود اجتناب کنید
  • نسبت به برنامه و طرح های او در زندگی اهمیت دهید. وقتی با شوهر خود موافق نیستید دعوا نکنید. نسبت به افکار، عقاید او نگرش مثبت داشته باشد.

نیاز شوهر به وقت آزاد

وقتی شوهر شما از سر کار بر می گردد و خسته به نظر می رسد، شما می توانید بدون سوال کردن و غر زدن، به او اجازه دهید مدتی به استراحت و آرامش بپردازد. در وقت های آزاد او، اجازه دهید زمانی را به کارهای شخصی خودش بپردازد  و زمان او را با سپردن کارهای زیادی به او اشغال نکنید. مثلا شوهر شما شاید بخواهد تعطیلات آخر هفته را استراحت کند، مرتب از او نخواهید که شما را در تعطیلات به بیرون ببرد.

نیاز شوهر به اعتماد از جانب همسر

یکی از رموز موفقیت در ازدواج و زندگی زناشویی، اعتماد به همسر است. زن و شوهر معمولا با صادق بودن، برقراری ارتباط موثر با یکدیگر به طور مرتب و یادگیری اینکه در حین دعوا با همسر چگونه عادلانه رفتار کنند، موجب افزایش اعتماد به همسر خود می شوند. اگر شما به همسر خود مشکوک هستید و به سخت است به شوهر خود اعتماد کنید، به یک مشاور خانواده خوب مراجعه کنید و هرگز به عنوان تلافی، دنبال ماجراجویی و خیانت به همسر خود نباشید.

دریافت وقت مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری:

02144804164
برای مشاهده مراکز مشاوره کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *