خانه / مشاوره خانواده حضوری / دلیل بی توجهی زن به شوهر | کمبود محبت مرد از طرف زن بی احساس
بی توجهی زن
زن بی احساش

دلیل بی توجهی زن به شوهر | کمبود محبت مرد از طرف زن بی احساس

عدم علاقه یا بی توجهی زن به مرد نشانه وجود مشکلی در رابطه است. اگر همسرتان نشانه‌هایی از دوری کردن از شوهر را نشان می‌دهد یا اگر شما را مثل قبل لمس نمی‌کند و در آغوش نمی‌کشد، باید کاری انجام دهید تا ازدواج خود را حفظ کرده و آن را خوشحال و سرحال نگه دارید. کمبود محبت از طرف زن به مرد می‌تواند به شیوه‌های مختلفی تفسیر شود، اما نباید همه چیز را بیش از حد بزرگ کنید و مشکل را پیچیده‌تر و بدتر کنید. بااین‌وجود، به‌طورقطع باید در جهت رفع آن اقدام کنید.

  1. تلاش کنید یک مکالمه صادقانه با همسر بی توجه داشته باشید

اگر متوجه کمبود محبت از طرف زن خود شده‌اید، شاید راهکار این باشد که باید مستقیماً از او در مورد مشکلات احتمالی موجود در رابطه‌تان سؤال کنید. شما بهتر از هر فرد دیگری همسرتان را می‌شناسید، بنابراین به‌خوبی می‌دانید چگونه با او صحبت کنید. این بسیار اهمیت دارد. اگر او گفتگو با همسر به طور مستقیم و صریح را دوست ندارد، سعی کنید به شیوه‌ای غیرمستقیم از او سؤال کنید.

به‌عنوان‌مثال، طنزی مطرح کنید که نیت شما را بازگو کند. باید به شیوه‌ای که برای او جذاب و قابل‌قبول است با او صحبت کنید. بسیاری از سوءتفاهم‌های موجود در یک رابطه وقتی شکل می‌گیرند که طرفین رابطه با هم روراست صحبت نمی‌کنند. از قبل قضاوت نکنید؛ بلکه از او بپرسید. این احتمال وجود دارد که همچنان ساکت بماند، اما مطمئن باشید که بدون صداقت کامل نمی‌توانید مشکلات را برطرف کنید.

  1. نگرش مثبت را نسبت به رابطه عاطفی حفظ کنید

بسیاری از مردم وقتی غمگین و افسرده می‌شوند که احساس می‌کنند شریک زندگی‌شان به آن‌ها بی‌توجهی می‌کند. این یکدیگر از اشتباهاتی است که نباید مرتکب شوید. اگر فقدان علاقه و عاطفه از سوی همسر در یک ازدواج واقعی باشد، بدترین واکنشی که می‌توانید نشان دهید این است که غمگین و بی‌حوصله شوید. زود تسلیم نشوید و اجازه ندهید فرضیات شما را به فردی تبدیل کند که نیستید. این کاملاً طبیعی است که گاهی اوقات یک طرف رابطه خواهان کمی فاصله باشد. تصور نکنید که این پایان دنیاست و همه چیز به پایان رسیده است و اجازه ندهید این احساسات بر شما غلبه کنند. مثبت فکر کنید و همان فردی شوید که برای اولین‌بار عاشقش شد.

  1. از زن بی احساس شکایت نکنید و او را محکوم نکنید

به دلایل مختلف از تغییرات هورمونی گرفته تا حساسیت بیشتر، زنان بیشتر از مردان تغییرات روحی را تجربه می‌کنند. اگر همسرتان کمی بدخلقی می‌کند باید این موضوع را در نظر بگیرید. به‌هیچ‌وجه نباید شکایت کنید و یا رفتار او را با نشانه‌های منفی محکوم کنید. این کار موجب می‌شود که همسرتان بیشتر از شما فاصله بگیرد یا حتی از شما عصبانی شود. همان‌طور که قبلاً گفتم، مکالمه و صحبت‌کردن گزینة بهتری از سرزنش کردن است. شما نمی‌دانید که مشکل از کجاست، بنابراین با افکار و نظرات منفی او را قضاوت نکنید. چه کسی می‌داند که مشکل چیست و تا وقتی که به آن پی نبردید، بهتر است او را درک کنید.

  1. یک تجربه جدید را در رابطه جنسی خود خلق کنید

گاهی اوقات زن ها نمی‌خواهند در مورد لذت فیزیکی صحبت کنند؛ زیرا دوست ندارند احساسات همسرشان را جریحه‌دار کنند. اما از طرف دیگر، نبود لذت فیزیکی یا رابطه جنسی یکنواخت می‌تواند زنان را بسیار ناراحت و ناراضی کند. شما می‌توانید همسرتان را با چیزی که دوست دارد شگفت‌زده کنید یا در مورد چیزهای جدید با او صحبت کنید. این تغییرات می‌توانند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر یک رابطه داشته باشند. اگر تنبل هستید یا به ارضای جسمی همسرتان اهمیت نمی‌دهید، جای تعجب نیست که متوجه شوید او ناراضی و بی‌علاقه شده است.

  1. به زن بی توجه نشان دهید که از حمایت کامل شما برخوردار است

زن ها بسیار با احساس هستند؛ اما گاهی اوقات سعی می‌کنند درد و رنج خود را پنهان کنند. شاید به همین دلیل است که همسر شما همه این مدت را از شما فاصله گرفته است. حتی اگر او دوست ندارد در مورد مشکلش با شما صحبت کند، باید به او این اطمینان را بدهید که همیشه پشتیبانش هستید. ازدواج به همین دلیل است. او را مجبور نکنید که در مورد مشکلات شخصی‌اش صحبت کند؛ زیرا افراد باید حریم خصوصی خود را داشته باشند، حتی در رابطه‌ای مانند ازدواج. به همین دلیل است که باید از مجبور کردن او برای انجام هر کاری اجتناب کنید و فقط حامی و پشتیبان او باشید. حضور داشته باشید. وقتی که او احساس راحتی کند، مشکل خود را با شما در میان خواهد گذاشت.

  1. برای زن بی احساس خود وقت بگذارید

اگر مرد پرمشغله‌ای هستید، شما را سرزنش نمی‌کنم که وقت کافی برای همسر خود نداشته باشید؛ اما نباید انتظار داشته باشید که او در چنین رابطه‌ای احساس رضایت و شادی داشته باشد. زنان به‌وقت و علاقه و توجه شما نیاز دارند. اگر تمام‌وقت و زمان خود را با دوستان خود بعد از کار سپری کنید، یا همیشه مشغول کارکردن باشید، ممکن است دلیل اصلی فاصله‌گرفتن همسرتان را پیدا کرده باشید. سعی کنید وقت بیشتری را با همسر خود سپری کنید و او خوشحال‌تر خواهد بود.

  1. در برخورد با کمبود محبت از طرف زن با چیزهای کوچک شروع کنید

هیچ ازدواجی بی‌نقص و کامل نیست، این یک حقیقت است که همه به‌خوبی می‌دانیم. اما بعد از شناسایی تمامی مشکلات، شما می‌توانید آن‌ها را یکی پس از دیگری حل کنید. شما باید با همسر خود صحبت کنید. هیچ‌وقت از قبل فرضیه‌سازی نکنید؛ زیرا سوءتفاهم در مورد رفتار او می‌تواند مشکلات موجود در رابطه را پیچیده‌تر کند. تمام تلاش خود را برای تغییر انجام دهید. مهم نیست اگر تغییرات سریع یا ناگهانی رخ نمی‌دهند، آنچه اهمیت دارد این است که شما روند درستی را پیش گرفته‌اید.

  1. سعی کنید در رابطه سرد شده خود تغییراتی ایجاد کنید

اگر همسرتان فکر می‌کند که در بلاتکلیفی گیر کرده است، باید رابطه خود را دوباره سرگرم‌کننده کنید. وقتی دو نفر ازدواج می‌کنند، بخش سرگرم‌کننده یک رابطه را نادیده می‌گیرند که یک اشتباه بزرگ است. سفر به یک مکان جدید و جذاب یا چیزی شبیه به این را پیشنهاد دهید. همسرتان را برای شام به رستوران‌های جدید ببرید یا با هم وقت بگذرانید. این کار در نهایت شما را به یکدیگر نزدیک‌تر خواهد کرد.

نتیجه بی توجهی زن به شوهر

اگر شما کمبود محبت از طرف همسر را احساس می‌کنید، آن را نادیده نگیرید. افراد باید در یک رابطه خوشحال باشند، بنابراین من بر این باور هستم که نبود محبت بین زن و شوهر چیزی است که نشان می‌دهد مشکلی وجود دارد. اجازه ندهید این مشکل رابطه شما را از بین ببرد، بنابراین نهایت تلاش خود را به کار بگیرید تا همه چیز به حالت اول بازگردد. عشق واقعی از بین نمی‌رود، بنابراین نگران نباشید. همه چیز سر جای اولش باز خواهد گشت.

منبع: www.lovearoundme.com

یک دیدگاه

  1. متاسفانه همسر من گاهی مثل بچه ها انتظار محبت زیاد و توجه زیاد داره. ما دو تا دختر کوچیک داریم ولی همش میگه بچه ها مایه عذاب منن و من باید اولویت زندگیت باشم.توقع داره بچه ها رو رها کنم و کامل توجه به اون باشه ولی متاسفانه امکان پذیر نیست. خوشگذرانی از بچه ها بیشتر براش مهمه.متاسفانه یکبار هم به همین خاطر بهم خیانت کرد. همش میگه من به خواسته هام نمیرسم. چون خانواده م پایه نیستن و تو هم به خاطر بچه ها نمی تونی. ما ده ساله ازدواج کردیم. من ۳۲ و ایشون ۳۳ ساله شونه

دیدگاهتان را بنویسید