خانه / پسری که قصد ازدواج ندارد

پسری که قصد ازدواج ندارد

0
0
من حدود سه ماهه با یه پسر رابطه دارم  اون پیشقدم بوده و میگه ک خیلییییی زیاد منو میخواد و قصدش ازدواجه اما جدیدا رفتارایی ازش میبینم ک کمی منو دلسرد کرده،اولا اینطور نبود ولی الان کمی به من بی توجه شده کارش از من مهمتره و بهشم میگم ،میگه من هیچوقت سرد نمیشم من عشقم همیشه پابر جاست،چند بار میخواستم همه چیو تا چند سال بعد تموم کنم ک نزاشته،حالا شما میگید من چیکار کنم.
پاسخ مشاور به سوال ” دوست پسرم قصد ازدواج ندارد”

سلام دوست عزیز

اگر در رابطه ایی که برقرار کرده اید، هدف تان ازدواج است و طرف مقابل نیز صراحتا قصدش را از رابطه با شما، ازدواج اعلام کرده است، بهتر است دوباره به وضوح در مورد این موضوع و نیت تان از رابطه با یکدیگر صحبت کنید. زیرا قصد و نیت افراد ممکن است با توجه به شرایط فعلی خودشان یا شما و شناخت بیشتر، در طول زمان تغییر کرده باشد. هیچکس به اندازه ی گفتار و کردار طرف مقابل نمی تواند شما را از قصد و نیت درونی اش آگاه کند، اما از آن جایی که افراد در روابط همیشه صداقت کامل به خرج نمی دهند و با توجه به مدت کوتاهی که شما با ایشان در رابطه بوده اید، نمی توان ادعا کرد که از طرف مقابل به طور کامل شناخت کسب کرده اید و او کاملا صادق و قابل اعتماد است. پس بهتر است خودتان نیز، نشانه هایی که فرد از خودش بروز می دهد را بررسی کنید تا از صداقت گفتارش اطمینان حاصل کنید. همچنین با توجه به  این که ازدواج بار مسئولیت سنگینی در پی دارد و از تصمیمات سرنوشت ساز زندگی هر انسانی است، بهتر از تصمیمات عجولانه در این مورد اجتناب ورزید.

در ادامه به نشانه های پسرانی که قصد ازدواج ندارد اشاره خواهم کرد:

  • او نسبت به ازدواج و انتخاب شما به عنوان همسر مردد است: بسیاری از مردان پس از چند ماه شناخت یک دختر، می توانند متوجه شوند آیا دوست دارند آن دختر را به عنوان همسرشان انتخاب کنند یا خیر. معمولا مردد بودن در مورد این موضوع می تواند نشان دهنده ی این باشد که آن فرد قصد ازدواج ندارد.
  • حرف از ازدواج می زنند اما هیچ زمانی را برای آن در نظر ندارند: برخی پسرها برای از دست نرفتن رابطه دوستی اعلام می کنند قصدشان ازدواج است، اما هیچ برنامه و زمانی را برای آن در نظر نمی گیرند. هم چنین در پاسخ به سوالات شما در این باره، ترجیح می دهند طفره بروند و شما را با بلاتکلیفی در رابطه نگه دارند.
  • او به طور کلی، نسبت به امر ازدواج بدبین است: اگر پسری که با او در رابطه هستید، به طور کلی نظر مثبتی در مورد امر ازدواج ندارد، معتقد است ازدواج برای مرد سراسر سختی است، دلیلی برای ازدواج کردن نمی بیند، نگاه مثبت و همراه با اعتمادی به زنان ندارد، چنین فردی همان گونه که خود نشان می دهد، اهل ازدواج کردن نیست.
  • هنوز نمی دانید چه نوع رابطه ایی با آن پسر برقرار کردید: پسری که هیچ گاه با اطمینان نمی توانید بگویید چه دیدی به شما و رابطه با شما دارد، رابطه تان عنوانی ندارد و نمی دانید در چه وضعیتی با او قرار دارید، برای چنین فردی انتخاب شما به عنوان همسر به مراتب سخت تر است.
  • او صحبت کردن در مورد آینده ی رابطه تان اجتناب می ورزد: اگر هرگاه با او به طور جدی در مورد آینده ی مشترک تان صحبت می کنید از کوره در می رود، موضوع را عوض می کند، سکوت می کند و به طور کلی از مواجه با این موضوع اجتناب می ورزد، نشان دهنده ی تعارضات درونی او در این باره و عدم تصمیم قطعی یا تردید در ازدواج است، که از طریق فرار از مواجه، صرفا سعی در حفظ کردن رابطه اش با شما دارد، اما قصد ازدواج ندارد.
  • او علاقه ندارد، دیگران از رابطه اش با شما مطلع شوند: پسری که رابطه اش با شما را جلوی دیگران کم اهمیت یا غیر جدی نشان می دهد، یا حتی رابطه تان را ازهمه پنهان می کند و به این رابطه افتخار نمی کند، احتمالا قصد ازدواج نیز از این رابطه ندارد.
  • او به خاطر ترس از جدی شدن رابطه و اعلام قصد ازدواج، هم چنان شما را به خانواده اش معرفی نمی کند یا این موضوع را با آن ها در میان نمی گذارد: وقتی شخصی قصدش از ازدواج با ما جدی شده باشد، طبیعتا تمایل دارد نظر خانواده اش را در این مورد بداند یا این که موضوع را با آن ها در میان بگذارد.
  • او در صورت مخالفت خانواده با ازدواج با شما، سریع تسلیم آنان می شود: اگرتصمیم یک پسر برای ازدواج با شما جدی باشد، حتی اگر خانواده اش مخالف باشند، تلاش می کند خانواده اش را راضی کند و از تصمیمی که گرفته است دفاع می کند. اگر به سرعت تسلیم خانواده اش می شود یا نشان دهنده ی عدم قصد ازدواج درباره ی شماست یا اینکه داشتن نظر مستقل از خانواده اش برای او ممکن نیست، که در هر صورت نشانه ی خوبی برای ازدواج نیست.
  • بهانه های زیادی برای ازدواج نکردن دارد: علاوه بر این که ازدواج، سختی های بسیاری دارد، پسری که واقعا قصد ازدواج با شما را دارد، همین موضوع برای او انگیزه بخش می شود تا بر این سختی ها فائق آید، نه آن که این سختی ها مانع تصمیم او از ازدواج با شما شوند.
  • برای رابطه ی جنسی پیش از ازدواج به شما فشار می آورد: اگر شما تمایلی به رابطه جنسی قبل از ازدواج نداشته باشید و او با وجود آگاهی از این موضوع همچنان بر برقراری رابطه ی جنسی پافشاری می کند و یا در صورت نپذیرفتن تان، شما را طرد کند، احتمالا برقراری رابطه ی جنسی با شما برای او در اولویت قرار دارد، ولی اگر پسری قصد ازدواج با شما را داشته باشد و عدم تمایل شما را ببیند، با اصرار دوست پسر به رابطه یا پافشاری و تهدید به طرد کردن، رابطه اش با شما را خراب نمی کند، بلکه سعی می کند مقدمات ازدواج را سریع تر فراهم کند، چون بودن با شما، برای او در اولویت است.

موفق و موید باشید، دوست گرامی.

نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL