خانه / پرسش و پاسخ روابط عاطفی / مردان جذب چه نوع زنانی می شوند؟مردان عاشق چه زنانی می شوند

مردان جذب چه نوع زنانی می شوند؟مردان عاشق چه زنانی می شوند

مردان عاشق چه زنانی می شوند

مردها نسبت به زنان به‌سادگی جذب و تحت تأثیر محرک‌های بصری قرار می‌گیرند. مردها عموماً دوست دارند تا به یک زن زیبا خیره شوند یا زمانی که زن متوجه نگاه آن‌ها می‌شود، این کار را دوباره تکرار کنند. این موضوع همچنین می‌تواند دلیل این‌که مردها عموماً تماشای فیلم‌های اروتیک (شهوانی) را بیشتر از زنان دوست دارند، توضیح دهد؛ آن‌ها به‌سادگی توسط چنین اشارات بصری تحریک می‌شوند.

مردها توجه زیادی به لبخند، چشم‌ها، مو، لب‌ها، سینه‌ها، باسن و پاهای زنان دارند. درحالی‌که این ممکن است شیء انگاری به نظر رسد اما برخی از متخصصان اعصاب بر این باورند که تحریک بیولوژیکی مردها پیش از هر چیزی با درجه تمایل زن‌ها نسبت به ویژگی‌های فیزیکی‌شان برابر است. در ادامه، ویژگی‌های خاصی که مردها بیشتر از همه در زن‌ها دوست دارند را ارائه می‌دهیم.

7 ویژگی زنان که مردها عاشقش هستند

1- مردها عاشق زن‌هایی هستند که موی بلند دارند.

موی بلند یا به اصطلاح “شکوه طلایی” برای قرن‌ها به‌عنوان یک استاندارد زیبایی در نظر گرفته شده است. تاریخ نشان داده است که موی بلند به‌عنوان یک نماد از جذابیت زنان در فرهنگ‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

فیلم انیمیشن «مولان» در واقع نشان داد که چگونه شخصیت فیلم نیاز داشت تا موهای بلند، ضخیم و لخت خود را کوتاه کند تا بتواند خود را به‌عنوان یک جنگجوی مرد برای ارتش چین جا بزند. در فرهنگ‌های دیگر نیز مردها، زنانی با موهای بلند و ضخیم را به‌عنوان گزینه‌های ایده‌آل برای به‌دنیاآوردن فرزند و باروری در نظر می‌گیرند.

اما جدا از جذابیت ظاهری، موی بلند ممکن است به‌عنوان نشانه‌ای از سلامتی و بهزیستی خوب یک فرد نیز در نظر گرفته شود. در طول جنگ داخلی، زنان ثروتمند معمولاً کلاه‌گیس‌های بلند و براق به سر می‌کردند زیرا این‌گونه به نظر می‌رسید که آن‌ها پول، زمان و منابع کافی برای مراقبت از سلامتی خود را در اختیار دارند.

 • بااین‌وجود، در دنیای مدرن امروزی دیدگاه کلی که مردها زنانی با موهای بلند را جذاب‌تر از زنانی با موهای کوتاه می‌دانند، ممکن است هنوز متداول باشد.
 • بااین‌وجود، این بدان معنی نیست که زنانی با مدل موهای پیکسی یا باو جذابیت کمتری دارند.
 • زنانی هستند که با موهای کوتاه بسیار جوان‌تر و بهتر به نظر می‌رسند.

2- مردها جذب زنانی با دندان‌های کاملاً سفید می‌شوند.

مطالعه‌ای نشان داد که رنگ دندان‌های زن ممکن است بر دیدگاه مرد در مورد جذابیت او تأثیرگذار باشد. متخصصان متوجه شدند که برخی از مردان سفیدی دندان‌های یک زن را با توانایی زایش او برابر می‌دانند. مردانی وجود دارند که ظاهراً زنانی با دندان‌های سفید را به‌عنوان گزینه‌های جوان‌تری در نظر می‌گیرند که هنوز هم می‌توانند فرزند به دنیا آورند. این یک پاسخ متداول شرکت‌کنندگان در مطالعه بود، حتی زمانی که تصاویر نشان داده شده به مردان به‌صورت کامپیوتری دستکاری شده بود.

خوشبختانه، روش‌های بسیار مختلفی برای زنان یا هر فرد دیگری وجود دارد تا بتواند دندان‌های سفیدی داشته باشد. جدا از مراجعه به دندانپزشک برای درمان و سفید کردن بهتر دندان، زنان امروزی می‌توانند انواع مختلفی از محصولات سفیدکننده دندان را بسته به نیازشان از داروخانه تهیه کنند.

 • شما همچنین می‌توانید این حقه زیبایی قدیمی استفاده از جوش شیرین را برای سفید کردن دندان‌های خود بکار ببرید زیرا استفاده از آن در مقایسه با خرید محصولات سفیدکننده شیمیایی دندان ارزان‌تر و ایمن‌تر است.
 • بااین‌وجود، به‌خاطر داشته باشید که دندان‌ها و لثه شما ممکن است به دلیل سفید کردن بیش از حد، حساس شوند.
 • درصورتی‌که در مورد اثربخش بودن این روش مطمئن نیستید، پیش از استفاده از محصولات سفیدکننده‌ای که ممکن است مینای دندان را از بین ببرند، با دندانپزشک خود مشورت کنید.

3- مردها صدای زیر زنان را بسیار جذاب می‌دانند.

پژوهش دیگری از متخصصان کالیفرنیایی نشان داد که مردها بیشتر جذب زنانی با صدای زیر می‌شوند. درصورتی‌که زنی شبیه به یک بانو با صدای نازک، لطیف و زیر به نظر رسد، پس او به احتمال زیاد دارای سطح بیشتری از استروژن یا هورمون زنانه است؛ بنابراین، این دلیل تمایل بیشتر مردها به آن زن به‌حساب می‌آید. مردها همچنین زنانی با صدای زیر را دوست دارند زیرا به نظر جوان‌تر می‌رسند. آن‌ها همچنین می‌توانند اندام لاغر و کوچک یک زن را تنها با شنیدن صدای او تصور کنند. صدای کلفت یک زن جذابیت چندان زیادی برای مردان ندارد. زمانی که آن‌ها صدای حرف‌زدن زن را می‌شنوند، بی‌اختیار فکر می‌کنند که آن زن بزرگ‌تر و حتی قوی‌تر از یک مرد است؛ به‌خصوص اگر از نزدیک او را ندیده باشند.

علاوه بر این، کارشناسان اشاره کردند که ممکن است یک اهمیت بیولوژیکی برای ترجیح زنانی با صدای زیر و نازک از سوی مردان وجود داشته باشد. ظاهراً طنین صدای یک حیوان موجب برانگیختن جسارت به همان اندازه صدای انسان می‌شود.

در قلمروی حیوانات، انواع بزرگ‌تری از گونه‌های حیوانی وجود دارند که دارای صداهای بلندتر و کلفت‌تر هستند. این حیوانات معمولاً قوی‌تر و سلطه‌گر در نظر گرفته می‌شوند. از سوی دیگر، حیوانات کوچک‌تر معمولاً صداهای زیرتر و نازک‌تری دارند. این حیوانات ناتوان فرض می‌شوند. کارشناسان بر این باورند که احتمالاً دلیل ترجیح زنانی با صداهای زیر توسط مردان این است که آن‌ها فکر می‌کنند، می‌توانند از چنین زنانی محافظت کنند و یا آن‌ها را نجات دهند.

4- مردها به اندام و انحنای بدن زنان توجه زیادی می‌کنند.

شکل انحنای کمر یک زن می‌تواند موجب جلب‌توجه مردان شود. به‌خصوص، مردها جذب انحنای بدن یا برآمدگی‌های ستون فقرات تا باسن می‌شوند. کارشناسان در دانشگاه بیکلند مطالعه‌ای را انجام دادند که در آن عکس‌های دستکاری شده‌ای از زنانی با اندام‌ها و سایزهای مختلف انحنای بدن به شرکت‌کنندگان مرد نشان داده شد. مردها عموماً موافق بودند که جذاب‌ترین انحنای بدن یک زن، زاویه ی 45 درجه بود.

بخش دوم پژوهش با این هدف انجام گرفت که آیا دلیل جذاب بودن زاویه ی 45 درجه ی انحنای بدن به‌خاطر باسن زن است یا نه. اما این مطالعه نشان داد که این انحنا و شکل برآمدگی‌های خود ستون فقرات بود که بدون توجه به بزرگ یا کوچک بودن باسن به نظر جذاب می‌رسید.

5- مردها قطعاً جذب کمر و اندازه باسن زنان می‌شوند.

کاملاً مشخص است که مردها دوست دارند به زنانی با اندام باریک نگاه کنند و پژوهش انجام‌گرفته از این نظریه پشتیبانی می‌کند. بر اساس کتاب «روانشناسی اجتماعی: مفاهیم اصلی و ترندهای در حال ظهور» از نویسنده دنیل دبلیو بارت، مردها زنانی با کمر باریک اما باسن بزرگ را ترجیح می‌دهند زیرا این بهترین شکل بدن برای فردی است که می‌تواند دردها و مشکلات زایمان را تحمل کند. این نگاه مردها نسبت به زنان در دوران قدیم و حتی در اواسط قرن بیستم بود.

 • به طور ایده‌آل، نسبت اندازه کمر و باسن یک زن باید 7 به 10 باشد.
 • درصورتی‌که این نسبت افزایش یابد، به‌خصوص در پهلوها، ممکن است مشکلاتی نظیر اضافه‌وزن برای زن به وجود آید.
 • از سوی دیگر، مشکلات اضافه‌وزن ممکن است بر باروری زن تأثیر بگذارد. به همین دلیل، اکثر مردها معمولاً به سمت زنانی که دارای نسبت کمر به باسن بیشتری هستند، نمی‌روند.

بارت در کتابش بیان می‌کند، مردها کاملاً قبول نمی‌کنند که نسبت اندامی 7:10 برایشان جذاب‌تر است یا این‌که نسبت به زنان درشت‌تر نظر منفی دارند. در واقع، اکثر مردها متوجه نیستند که چگونه به طور ناخودآگاه شکل بدنی زنانه خاصی را ترجیح می‌دهد. اما مجدداً شما می‌توانید مردان را به‌خاطرداشتن چنین طرز فکری سرزنش کنید. ظاهراً، این ترجیح غریزی به‌عنوان بخشی از فرایند تکامل روانشناسی مردان پدید می‌آید.

6- مردها، زنانی با بازوهای کشیده را به زنانی با پاهای بلند ترجیح می‌دهند.

این زنان هستند که فکر می‌کنند داشتن پاهای کشیده و بلند مانند سوپر مدل‌ها جذاب است. به‌عبارت‌دیگر، مردها بازوهای کشیده را به پاهای بلند ترجیح می‌دهند، همان‌طور که در بررسی صورت‌گرفته توسط متخصصان و دانشگاه نیوساوت ولز نشان داده شد.

شرکت‌کنندگان این مطالعه شامل مردان استرالیایی و چینی به جذابیت بازوهای کشیده ی ستارگانی همچون کورتنی کوکس، مدونا و کریستین بلیکلی، امتیاز بالاتری نسبت به پاهای بلند مدل‌های جذاب دادند. بعلاوه مردها، به‌اندازه باسن و کمر امتیاز برابر از نظر جذابیت دادند. بااین‌وجود، جالب‌توجه است که این مردها به پاهای کشیده و بلند، امتیاز بالایی ندادند.

7- مردان تقارن صورت یک زن را برای تعیین جذابیت او در نظر می‌گیرند.

در یک سطح ناخودآگاه، مردان نیز توجه بسیار زیادی به تقارن صورت یک زن دارند. آن‌ها به دنبال یافتن نقایص و کمالات صورت یک زن هستند زیرا این امر می‌تواند نمایانگر کیفیت ژن‌های او باشد. دانشمندان یکبار دیگر این ترجیح و ارجحیت را با فرایند تکامل در ارتباط می‌دانند. حتی برخی از حیوانات و پرندگان نیز از تقارن برای تعیین این‌که آیا جفت مقابل برای تولیدمثل ایده‌آل است یا نه، استفاده می‌کنند.

 • آیا می‌دانید روشی برای سنجش جذابیت جنسی صورت شما وجود دارد؟
 • اندازه‌گیری‌های صورت خود را بر اساس واحد اینچ انجام دهید.
 • طول (L) باید از پیشانی تا چانه؛ عرض (W) باید در زیر چشم‌ها از سمت چپ صورت به سمت راست در نظر گرفته شود.
 • برای به‌دست‌آوردن نسبت، طول را بر عرض تقسیم کنید.
 • نسبت ایده‌آل یک صورت زیبا باید کمتر از 6/1 اینچ باشد.
 • سپس، فاصله بین خط موی پیشانی تا ناحیه بین دو چشم را اندازه بگیرید. سپس همین کار را برای ناحیة بین چشمان تا پایین بینی تکرار کنید.
 • در آخر، از پایین بینی تا نوک چانه را اندازه‌گیری کنید.
 • اگر هر سه بخش اندازه‌گیری شده با هم برابر باشند، بدین معنی است که صورت شما تقارن دارد به‌گونه‌ای که برای مردان بسیار جذاب است.
 • در نهایت، طول گوش و طول بینی خود را نیز اندازه بگیرید.
 • سپس عرض چشم‌ها و نیز فاصله بین دو چشم را اندازه بگیرید.
 • درصورتی‌که هر سه این اندازه‌گیری‌ها مقدار یکسانی را نشان دهند، صورت شما تقارن دارد و متناسب است؛ بنابراین، ژن خوب دارید.

سخن نهایی در رابطه با ویژگی‌هایی که مردان در زنان دوست دارند

مردانی که در زندگی شما حضور دارند ممکن است انکار کنند که موجودات بصری هستند. آن‌ها ممکن است ادعا کنند که توجهی به ویژگی‌های ظاهری یک زن ندارند زیرا آنچه واقعاً اهمیت دارد، قلب و نگرش مثبت اوست. اگرچه این ادعا ممکن است درست باشد اما این حقیقت را از بین نمی‌برد که مردان – به‌واسطه ی ذات یا تکامل – توسط ظاهر و اندام یک زن تحریک می‌شوند.

حقیقت این است که ظاهر زن برای مردی که به دنبال شریک زندگی می‌گردد تا با او یک خانواده تشکیل دهد یا باقی عمرش را سپری کند، بسیار مهم است. برای مردان مهم است که در وهله اول برای ایجاد رابطه، زن جذابیت فیزیکی داشته باشد.

در پایان، بااین‌وجود، تحریک بصری برای حفظ رابطه پایدار کافی نخواهد بود. وقتی یک رابطه عمیق‌تر می‌شود، مرد ازروی غریزه در جستجوی یافتن ویژگی به‌غیراز ظاهر برای تحسین زنی است که با او در ارتباط است. این ویژگی ممکن است شامل توانایی زن در خواندن، به چالش کشیدن طرز تفکر یا درگیرکردن او در فعالیت‌های مختلف جهت پیوند هر چه بیشتر باشد.

3 دیدگاه

 1. به نظرم این چیز هایی که گفتین به نسل بعد هم می رسه و خوب درک می کنم همانطور مرد پولدار برای بچه هاش پول داره سر و پناه تازه هدیه های خوب برای جفتشون می خره

 2. من عاشق یکی شدم خیلی میخوامش ولی نمیدونم اونم منو دوس داره یا ن کمکم کنید بگید چجوری جذبش کنم

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.