خانه / مشاوره خانواده پرسش و پاسخ مشکلات زن و شوهر در زندگی زناشویی / چه کاری کنیم تا مردها به ما احترام بگذارند؟مردی که به زنش احترام نمیگذارد
مرد به زنش احترام بگذارد
مردی که به زنش احترام نمیگذارد

چه کاری کنیم تا مردها به ما احترام بگذارند؟مردی که به زنش احترام نمیگذارد

چه کار کنم شوهرم بهم احترام بگذاره؟

همه دوست دارند مورد احترام دیگران قرار گیرند. همه دوست دارند نظراتشان شنیده و از حضورشان قدردانی شود. خواه از سمت دوستان، همکاران، رئیس یا شریک زندگی، همگی ما به مورد احترام قرار گرفتن نیاز داریم. با این وجود، در چنین دنیای مردسالاری، به دست آوردن احترام یک مرد برای هر زنی می‌تواند دشوار باشد. در صورتی که می خواهید مردی به طور کامل به شما احترام بگذارد، باید دلایل کافی برای این کار را به او بدهید. شما باید موضع خود را حفظ کنید و برای باورها و استانداردهای خود محکم بایستید. شما همچنین باید به خود مطمئن باشید. اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید، به خواندن این مقاله از سایت مشاوره باما در مورد نحوه ی به دست آوردن احترام از سوی مردها ادامه دهید.

10 روش برای به دست آوردن احترام مردها

در زندگی نمی توانید کاری کنید که همه به شما احترام بگذارند. در عوض، این به خود شما بستگی دارد که احترام یک مرد را به دست آورید. اگر به دنبال روش هایی برای کسب احترام مردها هستید، جای درستی آمده اید. این نکات به شما یاد می دهند تا کاری کنید که مورد احترام مردها قرار بگیرید و این احترام را حفظ کنید، صرف نظر از نقشی که آن مرد در زندگیتان ایفا می کند.

1- خود را دوست داشته باشید و به خود احترام بگذارید

اگر خود را دوست نداشته باشید و به خود احترام نگذارید، چگونه از دیگران انتظار احترام خواهید داشت؟ همیشه یک ذهنیت مثبت داشته باشید و فراموش نکنید که شایسته ی عشق و احترام هستید. بیش از اندازه روی مسائل خارجی تمرکز نکنید و به جای آن، بر روی خود کار کنید. برای خود استانداردها و مرزهای شخصی تعیین کنید. نهایت تلاش خود را برای پایبند ماندن به باورها و نظراتتان انجام دهید. در پایان، به خاطر داشته باشید که همیشه از خود مراقبت کنید و مطمئن شوید که هر روز بر اساس استانداردهایتان زندگی کنید.

مطالب مرتبط: چگونه خود را دوست داشته باشیم

2- به دیگران احترام بگذارید

احتمالاً اکنون با خود می گویید: «صبر کنید، آیا این مقاله راجع به نحوه ی به دست آوردن احترام مردها نیست؟». اما درست خواندید. پیش از آن که اطرافیانتان به شما احترام بگذارند، اول شما باید به آن ها احترام بگذارید. به خاطر داشته باشید، با دیگران طوری رفتار کنید که می خواهید با شما رفتار شود. سعی کنید دیگران را قضاوت نکنید و به نظرات آن ها احترام بگذارید. با این وجود، نباید اجازه دهید شما را تحت تاثیر خود قرار دهند. همچنان باید موضع خود را حفظ کنید. به مردان اطراف خود نشان دهید که به آن ها احترام می گذارید و آن ها نیز بلافاصله احترام شما را جبران خواهند کرد.

3- ارزش خود را اثبات کنید

از نشان دادن خود واقعی خود به دیگران نترسید. نقاط قوت خود را تشخیص دهید و فراموش نکنید که لیاقت احترام را دارید. بنابراین، از اثبات این ماجرا به مردان اطراف خود نترسید. هوش و توانایی های خود را از طریق اخلاق کاری و نگرش مثبت اثبات کنید. زمانی که نظر یا عقیده ای دارید، نترسید و حرف خود را بزنید. اجازه ندهید هیچ مردی فکر کند شما پایین تر از او هستید. به آن ها نشان دهید که می توانید حق خود را بگیرید.

مطالب مرتبط: چرا شوهرم بهم محبت نمیکنه

4- مهربان باشید

مهم نیست چقدر باهوش یا بااستعداد هستید، اگر رفتار بدی داشته باشید، هیچ کس به شما احترام نخواهد گذاشت. در حالی که باید موضع خود را حفظ کنید، هرگز نباید دیگران را تحقیر کنید. هرگز اطرافیانتان را پست نشمارید. در عوض، با آن ها با مهربانی و شفقت رفتار کنید. هنگام نیاز به دیگران کمک کنید و از آن ها حمایت نمایید، حتی افرادی که با احترام با شما رفتار نمی کنند. انجام این کار کمک می کند تا افرادی که به ما احترام نمی گذارند، متوجه ی ارزش شما شوند.

5- به خوبی احترام برقرار کنید

 به منظور به دست آوردن احترام دیگران، باید بتوانید به خوبی احترام برقرار کنید. برقراری ارتباط خوب بدان معنی است که بتوانید نظرات و دیدگاه های خود را بدون تحقیر دیگران ابراز کنید. همیشه در یبان خواسته ها و نیازهای خود شفاف و روراست باشید. نیازی به طفره رفتن یا مبهم حرف زدن نیست. در نهایت، برای آن که به درستی با دیگران ارتباط برقرار کنید، باید شنونده ی خوبی باشید. وقتی دیگران صحبت می کنند، خوب گوش دهید و بر این اساس، واکنش نشان دهید

مطالب مرتبط: طرز ارتباط با همسر

6- از ظاهر خود اطمینان حاصل نمایید

در حالی که نباید دیگران را بر اساس ظاهر قضاوت کرد، اما متاسفانه واقعیت این چنین نیست. آدم ها، به خصوص مردها، تمایل دارند بر اساس ظاهر در مورد دیگران نظر دهند. بنابراین، اگر می خواهید احترام اطرافیانتان را به دست آورید، باید عالی به نظر برسید. مطمئن شوید که بهداشت خود را رعایت می کنید و به ظاهر خود می رسید. هر جا که می روید، بر آن اساس لباس بپوشید. لازم نیست هر کجا که می روید، شبیه به یک تاجر مقید به نظر برسید، اما همیشه از ظاهر و لباس مناسب خود اطمینان حاصل نمایید.

مطالب مرتبط: یک زن چگونه باید به خودش برسد

7- نه گفتن را یاد بگیرید

دست از راضی کردن دیگران بردارید. به خاطر داشته باشید که نمی توانید همیشه همه را راضی نگه دارید. اگر نمی توانید به اطرافیانتان نه بگویید، آن ها با بی انصافی با شما رفتار خواهند کرد. واژه ی «نه» بسیار قدرتمند است. قدرت نه گفتن را دست کم نگیرید. دست از موافقت کردن با دیگران بردارید، به خصوص مردهایی که با کارها یا حرف هایشان موافق نیستند. این تنها باعث می شود تا شما را به عنوان فردی کم ارزش ببینند. بنابراین، وقتی نمی خواهید کاری انجام دهید یا با گفته های دیگران موافق نیستید، از نه گفتن نترسید.

8- صادق باشید

صداقت همیشه بهترین سیاست است. این ضرب المثل به خصوص زمانی صدق می کند که می خواهید احترام مردها را به دست آورید. ایجاد اعتماد و سازگاری خوب، یکی از سریع ترین روش ها به منظور به دست آوردن احترام دیگران است. هیچ کسی به یک فرد دروغگو و دورو احترام نمی گذارد. بنابراین، همیشه با اطرافیان خود صادق باشید. فراموش نکنید که احترام به اعتماد و اعتماد به صداقت نیاز دارد.

9- رویاهای خود را دنبال کنید

به عنوان یک زن شایسته ی احترام، باید دید روشنی از آینده ی خود داشته باشید. مطمئن شوید که رویاها و اهدافی در زندگی دارید که نمی خواهید آن ها را کنار بگذارید. این رویاها و اهداف را از مردان اطراف خود مخفی نکنید. در عوض، به آن ها افتخار کنید و اراده ی خود برای دستیابی به آن ها را نشان دهید. مردها برای اهداف و جاه طلبی احترام قائل هستند. در نتیجه، دنبال کردن جاه طلبی ها و رویاها به مورد احترام مردها قرار گرفتن کمک می کند.

10- کنترل اوضاع را به دست بگیرید

به منظور به دست آوردن احترام دیگران، باید هم کنترل خود و هم کنترل اوضاع را به دست بگیرید. برخی از مردها، زن ها را به عنوان موجوداتی بیش از اندازه احساساتی در نظر می گیرند که به همین دلیل، ارزش احترام را ندارند. با کنترل احساسات و واکنش منطقی به آن ها ثابت کنید که اشتباه می کنند. علاوه بر این، به جای گوشه ای نشستن و منتظر ماندن برای این که مردها کاری انجام دهند، باید کنشگر باشید و توانایی های خود را به آن ها نشان دهید. خواه در خانه باشید یا محیط کار، برای حل یک مشکل منتظر مردها نمانید. در عوض، با مشکلات مواجه شوید و به همه ی آن ها نشان دهید که توانایی انجام چه کارهایی را دارید.

مطالب مرتبط: احترام به همسر

سخن پایانی

امیدوارم هستیم که راهنمایی مختصر ما در مورد نحوه ی به دست آوردن احترام دیگران مفید واقع شده باشد. به یاد داشته باشید که به دست آوردن احترام مردهای اطرافتان به خود شما بستگی دارد، خواه از دوستانتان باشد یا شریک زندگیتان یا همکارتان یا حتی رئیستان. یک زن قوی و مستقل باشید که ارزش احترام را دارد. به استانداردهای خود پایبند بمانید، صادق باشید و همیشه اعتماد به نفس داشته باشید. به این ترتیب، خیلی زود اطرافیانتان به شما احترام خواهند گذاشت.

منبع: www.lovearoundme.com

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.