خانه / پرسش و پاسخ مشکلات زن و شوهر / طلاق عاطفی بعد از خیانت شوهر| طلاق عاطفی و خیانت
طلاق عاطفی

طلاق عاطفی بعد از خیانت شوهر| طلاق عاطفی و خیانت

بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته، خیانت همسر یکی از تلخ ترین تجربیات زندگی هر زن است که اگر اتفاق افتد، با آسیب روحی شدیدی همراه است.
اینکه یک زن بعد از فهمیدن خیانت شوهر احساس تنهایی در زندگی مشترک کند، امری طبیعی است. یک زن که با هزاران آرزو و به امید خوشبختی پایدار وارد زندگی مشترک شده، حالا متوجه شده که از طرف شوهر مورد خیانت زناشویی قرار گرفته است.
در حقیقت، زن به این نتیجه می‌رسد که دیگر عشق و صمیمیتی در این ازدواج وجود ندارد. شاید این خیانت از نگاه مرد خیلی موضوع مهمی نباشد که همسرش به خاطر آن احساس افسردگی و ناراحتی کند. اما برای یک زن خیانت همسر معانی متعددی می تواند داشته باشد.
این در حقیقت به تفاوت روانشناسی زنان و مردان برمی‌گردد. برای یک زن هرگز قابل‌قبول نیست که شوهرش عشق و محبتی که شایسته اوست را نثار زن دیگری کرده باشد. یک زن همانند گل بدون عشق و محبت همسر پژمرده می‌شود و می‌میرد.
بعد از خیانت همسر، زن دیگر نمی‌تواند به همسرش اعتماد کند، نمی‌تواند شریک عاطفی همیشگی برای همسرش باشد. این زندگی بدون عشق و اعتماد به‌مرور موجب سرد شدن زن از مرد می‌شود. این جدایی و فاصله گرفتن زن از مرد به ازبین‌رفتن عشق، محبت و صمیمیت زن و شوهر در رابطه منجر می شود.در حقیقت این نشانه ای از شروع طلاق عاطفی بعد از خیانت مرد به زن است.
در چنین شرایطی تعداد معدودی از مردان می‌توانند به بهبود رابطه عاطفی با همسر خود امیدوار باشند.
در واقع، بهبود رابطه بعد از خیانت همسر امری بسیار پیچیده است و نیاز به آگاهی و مهارت دارد. مستلزم صرف تلاش و انرژی از طرف مرد برای جبران خیانت دارد.
زندگی بعد از خیانت مرد بسیار متلاطم است. اگر مرد اراده و انگیزه لازم برای بهبود رابطه عاطفی با همسر را نداشته باشد، طلاق عاطفی ممکن است مدت‌های طولانی به طول انجامد.

یک دیدگاه

  1. شوهرم را دوست ندارم و او هیچ تلاشی برای بدستآورون دل من نمیکند. ما هر دو به هم خیانت کردیم من صرفا عاطفی و او ارتباط صیغه ای محدود هم من و هم او از هم بشدت ناراحت و عصبانی هستیم و هیچکدام حاضر به پیش آمدن و محبت بیدقید و شرط کردن نیستیم. قبل از خیانت عاطفی من ایشون را بخاطر نوع رفتارها و بدخوردهاش و دوست نداشتم و از من دور شده کلا خانواده پدریشو با من ترجبح میده و شغلش را از دست داده و ننیتواند شغل پیدا کند فقط یه مغازه هست بخور نمیر اجاره خودم ۵۳ ساله و هنسرم ۵۸ ساله میگیریم بچه ها بزرگ شدن سه تا هستند چکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید