خانه / مشاوره خانواده پرسش و پاسخ مشکلات زن و شوهر در زندگی زناشویی / با شوهر دروغگو و پنهان کار چکار کنم؟ علت دروغگویی در مردان
Your Husband Lies to You
شوهر دروغگو

با شوهر دروغگو و پنهان کار چکار کنم؟ علت دروغگویی در مردان

روانشناسی دروغگویی مردان

زمانی که در مورد عدم صداقت و دروغگویی شوهر خود شک دارید، این موضوع می‌تواند شما را به دیوانگی بکشاند. این دروغ ها ممکن است مصلحتی یا جزئی باشند اما این امکان نیز وجود دارد که همسرتان به شما دروغ‌های بزرگی گفته باشد. در هر دو صورت، دروغ باعث می‌شود که شما هر چیزی که همسرتان می‌گوید یا هر کاری که انجام می‌دهد را زیر سؤال ببرید. این خود منجر به بی اعتمادی در رابطه شما می‌شود.

چیکار کنم شوهرم بهم دروغ نگه

این‌که هنگام صحبت کردن با همسرتان، درست و غلط حرف‌هایش را ندانید یا احساس عدم اطمینان به شما دست پیدا کند، می‌تواند گیج‌کننده، استرس‌آور و ناراحت‌کننده باشد. خواه فکر می‌کنید که همسرتان در مورد چیزهای کوچک دروغ می‌گوید یا از دروغ گفتن او در مورد مسائل بزرگ بترسید، مهم است که دلیل اصلی دروغ گفتن شوهر خود را پیدا کنید. زمانی که دلایل او را درک کردید، بهتر می‌توانید نسبت به این موضوع واکنش نشان دهید.

1- شوهر من درمورد مسائل کوچک دروغ می‌گوید

اگر متوجه شدید که شریک زندگی‌تان به شما در مورد مسائل کوچک دروغ گفته است، این به معنای پایان رابطه شما نخواهد بود. اکثر مردم به خاطر گفتن چیزهایی که کاملاً حقیقت نداشته‌اند، گناهکار هستند. دلیل این نوع دروغ ها می‌تواند کاملاً قابل‌درک باشد چنانچه آن‌ها واکنش‌های تکانه‌ای طبیعی هستند که به‌منظور حفاظت از فرد در برابر صدمه یا شرمندگی بروز پیدا می‌کنند. اگر فکر می‌کنید که دلیل دروغ‌های مرد این است، پس موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • در برخورد با شوهر دروغگو صادق باشید

با او در مورد این موضوع صحبت کنید. درصورتی‌که دروغ او را بدون قضاوت مطرح کنید، همسرتان ممکن است برای روراست بودن با شما به‌اندازه کافی احساس راحتی کند. سعی کنید تاحدامکان آرامش خود را حفظ کنید و با ملایمت و مهربانی صحبت نمایید. این کار شما موجب به‌وجودآمدن محیطی می‌شود که همسرتان در آن برای صادق بودن با شما و پذیرش چیزی که ممکن است به زبان آوردن آن برایش دشوار یا خجالت‌آور باشد، احساس امنیت کند.

زمانی که او با شما صادقانه صحبت کرد و حقیقت را گفت، این موضوع مهم است که با آرامش واکنش نشان دهید. در غیر این صورت، او دیگر هیچ‌گاه با شما صادق نخواهد بود.

 • در مقابل دروغگویی همسر رفتار خود را تغییر دهید

هنگامی‌که همسرتان به شما دروغ می‌گوید، تمرکز کردن بر کاری که باید بکنید، بسیار ساده است. به این ترتیب، شما دلایل او برای دروغ گفتن به شما را نادیده می‌گیرید. درصورتی‌که روز او را زیر سؤال ببرید و روش مواجه او با مسائل را مورد انتقاد قرار دهید، اگر نمی‌توانید دوستانش تحمل کنید یا وقت گذراندن او با آن‌ها را مسخره می‌کنید و یا اگر به خاطر شوخی که با شما کرده است، به او احساس گناه می‌دهید، در نهایت این رفتارتان باعث می‌شود که او شروع به پنهان کاری بکند.

اگر شریک زندگی‌تان مطمئن باشد که شما به نحوی به او احساس بدی می‌دهید، حتماً نخواهد خواست که شما از این موضوع مطلع شوید و به‌منظور جلوگیری از شنیدن نظرات منفی به شما دروغ خواهد گفت. این بدان معنی نیست که شما باید خود را سرزنش کنید اما شما قطعاً باید رفتار خود هنگام شنیدن واقعیت را تغییر دهید.

درصورتی‌که وقتی او در مورد روزش با شما صحبت می‌کند، حسادت می‌کنید یا آزرده‌خاطر می‌شوید، به نفع شماست که این احساسات را به طور همزمان بروز ندهید. اگر می‌خواهید در این مورد در زمان دیگری با او صحبت کنید، به روشی که به او آسیبی نرسد یا او را ناراحت نکند، می‌توانید این کار را بکنید اما نه در همان لحظه که او در این باره به شما می‌گوید. او را به خاطر صادق بودن به شما نترسانید و نگران نکنید.

 • به شوهر دروغگو قدرت اختیار دهید

مردم (اکثراً زنان) یک تصویر ایده‌آل در ذهن خود از ازدواج دارند. ما بر این باور هستیم که ازدواج باید بی‌عیب‌ونقص باشد (اگرچه، ازدواج از کنار هم قرارگرفتن دو نفر ناقص به وجود می‌آید). ما باور داریم که قرار است همه چیز را صادقانه و آزادانه به اشتراک بگذاریم از جمله ترجیحات شخصی، نظرات و احساسات؛ اما این تقریباً غیرممکن است. این انتظارات غیرواقع‌گرایانه، فشار زیادی را در رابطه ایجاد می‌کند. درصورتی‌که مردی بداند آنچه می‌خواهد انجام دهد، متناسب با ایده همسرش نیست، پس شروع به دروغ گفتن می‌کند.

در نتیجه، فشار را از دوش او بردارید. اجازه دهید تا همسرتان هرطور که می‌خواهد، باشد. این شامل هم عادت‌های خوب و هم عادت‌های بد می‌باشد. اجازه دهید او خود را اداره کند! شریک زندگی او باشید، نه پدر و مادرش. نه‌تنها تلاش برای کنترل بلکه مجبور کردن او به متوسل شدن به دروغ، تأثیر منفی بر ایجاد صمیمیت در زوجین خواهد داشت.

به او خودمختاری که در زندگی می‌خواهد را بدهید، اعتماد کنید که او شما را دوست دارد و بدانید که کاری نمی‌کند که به رابطه خود با شما آسیب بزند.

 • به مرد دروغگو فضا و حریم خصوصی بدهید

همان قدر که دادن اختیار به همسرتان اهمیت دارد، دادن حریم خصوصی و فضایی که مستحقش می‌باشد نیز مهم است. به او فضا دهید تا نزد شما بیاید و در مورد اتفاقات رخ‌داده در طول روز با شما صحبت کند. شما نباید به دنبال جزئیات باشید و قطعاً حق ندارید ایمیل‌ها، تلفن و یادداشت‌های شخصی او را جستجو کنید.

درصورتی‌که همسرتان فکر کند که شما قادر به انجام چنین کارهایی هستید، نه‌تنها شروع به دروغ گفتن می‌کند بلکه متوجه خواهید شد که او وسایلش را نیز پنهان می‌کند و بر روی کامپیوتر و گوشی خود رمز عبور قرار می‌دهد تا شما را دور نگه دارد!

 • در برخورد با همسر دروغگو از خود بی اعتمادی نشان ندهید

بنابراین، شما بسته سیگاری را در جیب همسرتان پیدا کرده‌اید و وقتی هفته گذشته در مورد این‌که سیگار می‌کشد یا نه، با او صحبت کردید، او به چشمان شما نگاه کرد و پاسخ منفی داد. لازم نیست این‌طور فکر کنید که همسرتان به شما دروغ گفته است. به او بفهمانید که متوجه دروغش شده‌اید اما به او حمله نکنید. اگر پس از آن، شما به یادآوری دروغ او ادامه دهید، ممکن است او را از خود دور کنید. او ممکن است مسائل مهم‌تری را از شما پنهان کند. نشان‌دادن عدم اعتماد به همسر قطعاً باعث نمی‌شود که او در آینده با شما صادق‌تر رفتار کند.

 • برای درمان دروغگوی شوهر خود را اذیت نکنید

حتی اگر احساس می‌کنید که رفتارتان باعث دروغ گفتن همسرتان شده است، واقعاً نباید خود را اذیت کنید. بله، این آزاردهنده است که شما را فریب داده‌اند و این ناراحت‌کننده است که رابطه شما یک نمونه کامل و بی‌نقص از زندگی زناشویی نیست، اما شما نمی‌توانید همه چیز را کنترل کنید.

او خود تصمیم به دروغ گفتن گرفته است و به خاطر داشته باشید که او نیز احتمالاً به خاطر دروغی که به شما گفته است، احساس بدی دارد. فقط سعی کنید که صداقت در رابطه خود را با تشویق او به صحبت کردن آزادانه و ایجاد یک محیط امن برای این‌که در گفتگو با همسر صادق باشد، حفظ کنید.

 • سعی کنید دلیل دروغگویی شوهر را درک کنید

وقتی متوجه شدید که به شما دروغ گفته شده است، به‌جای دلخور و عصبانی شدن، سعی کنید خود را جای همسرتان قرار دهید. اگر توانستید دلیل دروغ گفتن شوهر خود را درک کنید، شاید بتوانید او را ببخشید و مشکل را پشت سر بگذارید. به یاد داشته باشید که به‌احتمال زیاد همسرتان برای حفاظت از احساسات شما و حفاظت از احساسات خود دروغ گفته است. این موضوع، او را به انسان وحشتناکی تبدیل نمی‌کند یا بدان معنی نیست که شما را دوست ندارد.

2- شوهر من در مورد مسائل بزرگ دروغ می‌گوید

درصورتی‌که متوجه شدید همسرتان در مورد یک موضوع مهم و بزرگ به شما دروغ گفته است، این می‌تواند دلیل نگرانی باشد و گزینه‌های زیادی برای شما باقی نمی‌ماند.

شما باید بتوانید دوباره به فردی که با او ازدواج کرده‌اید، اعتماد کنید که صدمه‌ای به شما نمی‌زند یا بهزیستی شما را به خطر نمی‌اندازد. درصورتی‌که این اعتماد از بین رفته باشد، بازیابی رابطه بسیار دشوار خواهد بود. بااین‌وجود، اگر برخی از توصیه‌های زیر را امتحان کنید، این امکان وجود دارد تا خیانت همسرتان را پشت سر بگذارید.

 • قانون سفت‌وسخت در مقابله با دروغگویی شوهر

به شریک زندگی خود بفهمانید که اگر این نوع رفتار دروغگویی بار دیگر تکرار شود، شما دیگر آن را تحمل نخواهید کرد و رابطه شما فوراً به پایان خواهد رسید. اجازه ندهید فکر کند که این یک تهدید توخالی است. درصورتی‌که واقعاً شما را دوست دارد، هر کاری که در توان دارد انجام می‌دهد تا دیگر هرگز چنین اتفاقی رخ ندهد.

 • برقراری ارتباط با مرد دروغگو

در مورد دروغی که همسرتان به شما گفته است و دلیل آن صحبت کنید. بهبود برقراری ارتباط صحیح با همسر می‌تواند از نیاز به دروغ گفتن در آینده جلوگیری کند. ایجاد یک محیط امن برای همسرتان تا بتواند صادقانه با شما صحبت کند، موجب بیشتر شدن صداقت و صمیمیت بین شما دو نفر می‌شود.

کمک از مشاور برای درمان درغگویی شوهر

درصورتی‌که دروغ یا پنهان کاری شوهر آن‌قدر شدید باشد که شما واقعاً به پایان دادن رابطه خود فکر می‌کنید،مانند خیانت شوهر، شاید بهتر باشد قبل از هرگونه تصمیم گیری کمک حرفه‌ای بگیرید. دریافت مشاوره خانواده از یک دکتر روانشناس ممکن است به شما در حل اختلافات زناشویی موجود در یک رابطه که منجر به دروغ گفتن طرفین می‌شود، کمک کند. کمک حرفه‌ای همیشه ایده خوبی است اگر شما به نقطه‌ای رسیدید که دیگر در مورد ادامه زندگی زناشویی خود مطمئن نیستید.

جمع‌بندی ازدواج با مرد دروغگو

درصورتی‌که سعی می‌کنید بدانید در مقابله با دروغ گویی همسرتان چه باید بکنید، خواه این‌ها دروغ‌های مصلحتی کوچک باشند یا خیانت‌های بزرگ، توصیه‌های بالا به شما کمک می‌کنند تا با این مشکل روبرو شوید. برخی ممکن است فکر کنند که دروغ موقعیتی طبیعی است اما اگر با این موضوع به شما دروغ گفته شده است، دست‌وپنجه نرم می‌کنید، ما به شدت توصیه می‌کنیم که به آخرین توصیه ما عمل کنید و از کارشناسان حرفه‌ای که به‌منظور پشتیبانی از شما و بهبود روابط زناشویی آموزش دیده‌اند، کمک بگیرید.

منبع: www.lovearoundme.com

شوهر دروغگو و پنهان کار

همسرم بی کاره و به هیچ عنوان حاضر نیست سرکار بره. عاشقش بودم سه سال پیش عقد کردیم فامیل هستیم. یک ماه قبل از عقد فهمیدم خودش و خانواده ش موقع خواستگاری در مورد کار و موقعیتش دروغ گفتند. بخاطر شرایط خانوادگی نمیتونستم از نامزدی برگردم سعی کردم کنار بیام و حلش کنم نشد.
بعد از عقد به زور و دعوا و بعدش کلی زبان بازی و وعده وام ازدواجمو ازم گرفت و در مورد کاری که با وام ازدواج کرد هم بهم دروغ گفت و همه ی پولش رو به باد داد. بعد فهمیدم کلا آدم پنهان کاری هست. مثلا در مورد اینکه سیگار نمیکشه دروغ گفت. البته الان هم یواشکی میکشه و من هم چون حوصله بحث و دعوا ندارم وانمود میکنم که متوجه نشدم.
پدر و مادرش وضع مالی خوبی دارند و پسر بزرگشون رو توی همه ی مراحل ازدواج کمک کردند. برای این پسرشون هم کلی قول دادن اما هیچ کاری نکردند. عروس شدنم بدون حتی ذره ای به جا آوردن رسم و رسومات و شادی جشن و حتی مناسبتای کوچیک بود.
خودم ناراضی بودم با این شرایط اما پدر و مادرم بخاطر رودربایستی چیزی نمیگفتند تا یکبار که مادرم اعتراض کرد الکی بازم کلی وعده دادن و باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد.
بعد دو سال اومد شهری که دانشجو بودم خونه اجاره کرد و از پخش این خبر توی فامیل استفاده کرد و من مجبور شدم زندگی رو باهاش شروع کنم. اما احساسمو بهش کاملا از دست دادم بعد از تمام این اتفاقات. الان هم بیکاره و اصلا حاضر نیست سرکار بره. آدم رویا بافیه اما هیچ‌کاری در عمل انجام نمیده. ده ها ایده شغلی میده ولی فقط میخوابه یا توی گوشیه
فقط وقتی یخچال خالیه میره اسنپ، پر میکنه بعد دوباره خونه است. توی خونه هم کار مفیدی نمیکنه. مشکل من اینه که خانواده م از لحاظ مالی واقعا فقیرند و نمیتونم با دلگرمی به اونها جدا شم. درسم چند ماه دیگه تموم میشه و میتونم برم دنبال کار. تنها دلخوشیم همینه که بعد از پیدا کردن کار و استقلال مالی جدا بشم.

پاسخ مشاور به سوال طلاق از نامزد دروغگو

بنظر میاد که همسر شما به طور مداوم دروغگویی میکنه به طوری که حتی نسبت به خودش هم چنین کاری میکنه. مثل همین حرفتون که کلی ایده شغلی داره اما کاری در مورد اونها انجام نمیده. این مسئله میتونه دو دلیل داشته باشه‌. همسر شما یا برای راضی نگه داشتن شما و اینکه فکر کنید درحال انجام یا حداقل ایده پردازی برای کاری هست چنین حرف هایی رو میزنه یا اینکه برای توجیه کردن خودش در مورد اینکه کاری انجام نمیده و برای اینکه احساس بدی پیدا نکنه چنین ایده‌هایی میده و اونها رو به خودش میقبولونه. معمولا این افراد ایده‌های خوبی دارند اما انگیزه و قدرت لازم برای عملی کردن اونها رو ندارند.
به نظر میاد در این فرایند دروغگویی خانواده همسر شما هم با ایشون همکاری می کنند. مثل دروغی که حین ازدواج درباره کار ایشون گفتند یا وعده‌هایی که درباره کمک کردن به شما میدند اما هیچوقت اونها رو عملی نمی کنند. این نکته نشون میده که این ویژگی ریشه در تربیت دوران کودکی همسر شما داره و به شدت در ایشون درونی شده. همین مسئله تغییر رو برای همسر شما دشوار میکنه.
شما باید شرایط موجود رو بسنجید و تصمیم بگیرید که قصد ادامه دادن و تلاش برای تغییر شرایط رو دارید یا اینکه تصمیم به طلاق گرفتن دارید.
در صورتی که احساس می کنید رابطتون ارزش تلاش برای تغییر داره راهکارهایی وجود داره که می تونید از اونها استفاده کنید.
در مورد دروغگویی همسرتون شما میتونید با ایشون صحبت کنید و با افزایش صمیمیتون بهش این نکته رو بفهمونید که لازم نیست به شما در مورد مسائل دروغ بگه. هر وقت که دروغ میگه باعث میشه که شما ازش فاصله بگیرید و ناراحت بشید. اما وقتی بهتون حقیقت رو در مورد مسائل بگه میتونید اونها رو راحت تر بپذیرید، راحت تر با همسرتون همراهی کنید و حتی در حل مشکلات کمکش کنید.

شما میتونید ایده‌های شغلی همسرتون رو تشویق کنید به طوری که با انگیزه بشه، احساس هدفمندی کنه و حس کنه که میتونه زندگیش رو متحول کنه. شما میتونید اینکار رو با نشون دادن احساسات مثبتتون درباره زندگی و آینده و تغییر شرایط نشون بدید به شکلی که همسرتون تحریک بشه برای قدم برداشتن و تغییر.

وقتی که شما بتونید همسرتون رو وارد تیم خودتون کنید و ایشون احساس کنه که یک همراه واقعی داره تلاش بیشتری میکنه و از اونجایی که شناخت بهتری نسبت به خانوادش داره شاید حتی بتونه کمک بیشتری از خانواده خودش دریافت کنه و از اون طریق کسب و کار خودش رو راه اندازی کنه.
علاوه بر این شما میتونید از کمک‌های مشاور برای بهبود این وضعیت و کاهش دروغگویی‌ همسر تون استفاده کنید. مشاور ریشه‌های دروغگویی ‌شوهر رو شناسایی میکنه و سعی در درمان اونها و جایگزین کردن این دروغ ها با راستگویی میکنه.
اگر تصمیم شما بر جدایی بود بهترین کار پیدا کردن یک موقعیت شغلی برای دوران پس از جدایی هست. علاوه بر این شما از مهریه هم میتونید استفاده کنید تا شرایط رو مناسب تر کنید. شما با برخورداری از پشتوانه مالی، بهتر میتونید فرایند طلاق رو طی کنید.
در تمام مراحل زندگی پیروز و موفق باشید.

کوشا کوچک آملی
کارشناس مشاوره باما

72 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید من یه زن متاهل هستپ ۲۷ سالمه ۵ ساله ازدواج کردم قبلش هم ۳ سال دوست بودیم شوهرم یه کارگاه تولیدی داشت که پارسال حدودا ۳ میلیارد بدهی بالا اورد و کارگاه رو جمع کرد از همون نامزدی فهمیدم دست بزن داره و هر چی میشد بهم میگفت برو کسی مجبورت نکرده منم از پدر و مادرم پنهون کردم پارسال خونه ماشبن همه چیزمونو فروختیم که بدهی هاشو داد ولی بازم حدود ۷۰۰ تومن موند خیلی دروغ میگه بعدم که من میفهمم منو کتک میزنه الان همش بهم میگه هری برو نمیدونم چیکار کنم

 2. من ۳۲ سالمه و با همسرم هم سن هستیم. شاید براتون عجیب باشه ولی من بهاطر اینکه شوهرم قلیون میکشه دوست دارم از عشق چندین ساله ام جدا بشم. چون واقعا خط قرمزم دود بوده همیشه. چون این قلیون تاثیرات زیادی روی زندگیم گذاشته.همراه باخودش دروغهای زیادی اورده توزندگیم.مطمئنم اگر جدا بشم فکرم اسوده تره و روان آسوده تری دارم.ولی چون بچه ۴ ساله دارم.میترسم نکنه در حق اون ظلم بشه چون عاشق پدرشه. خودمم عاشق همسرم هستم ولی دوست دارم دور باشم ازش و دوستش داشته باشم.از نزدیک نمیتونم دوسش داشته باشم چون خیلی وقتها قلیون رو به من ترجیح داده

 3. سلام خسته نباشین من ۲۲سالمه خانمم ی بچه ی ساله دارم سه ساله ازدواج کردم همسرم ۲۴سالشه خیلی سیر شدم از زندگی خیلی افسورده شدم نمی‌دونم چیکارکنم همسرم خیلی دورغ میگه فقط دورغ میگه خیلی پول قائم میکنه نمی‌دونم داره خیانت میکنه یا چی ب منم پول نمیده انقد گریه می‌کنم میگم خسته شدم اصلا انکار نه انکار خیلی اذیتم میکنه باباش تو زندانه نمی‌دونم دورغ میگه یا راس میگه زمین زده ب اسمم من هیچی ندیدم کلا بفهمم این جریان درسته یانه دوره بره ۳۰میلیون پول خرج کرده ولی معلوم نیس اصلا هست اون زمین نیست میگم ثابت کن میگه امروز نه فردا الان نزدیکه ی ساله اینجوری میگه شک کردم بش ولی نمی‌دونم چیکار‌کنم نمیتونم هیچی رو ثابت کنم خودمو میخورم بچه دارم گناهم ب اون میاد کلا طلاق عاتفی گرفتیم انقد اذیتم کرده بدم میاد ازش میشه بگین چیکار کنم توروخدا کمکم کنین

  • این‌که هنگام صحبت کردن با همسرتان، درست و غلط حرف‌هایش را ندانید یا احساس عدم اطمینان به شما دست پیدا کند، می‌تواند گیج‌کننده، استرس‌آور و ناراحت‌کننده باشد. گاه فکر می‌کنید که همسرتان در مورد چیزهای کوچک دروغ می‌گوید یا از دروغ گفتن او در مورد مسائل بزرگ بترسید، مهم است که دلیل اصلی دروغ گفتن شوهر خود را پیدا کنید. زمانی که دلایل او را درک کردید، بهتر می‌توانید نسبت به این موضوع واکنش نشان دهید.

 4. من با شوهرم ۳سال دوست بودیم و ۲سال عقد و الان ۲ماهی هست که باهم زندگی میکنیم.همسرم چندبار بدون اطلاع من دوستاشو اورده خونه که من تذکر دادم و. دیگه نیاورده!من شاغل هستم و چند بار احساس کردم موقعی که خونه نیستم همسرم بدون اطلاع من اومده خونه و من از جا به جا شدن وسایل فهمیدم ولی به دروغ به من گفته که سرکار بوده،حالا نمیدونم جیکار کنم و. چجوری رفتار کنم؟مشکل من با دروغ گفتناشه و. اینکه اخساس میکنم تا من میرم سرکار به دروغ میگه سرکارم ولی برمیگرده خونه و تا من بیام خونه از خونه میره بیرون که بگه مثلا سرکار بوده. نمیدونم من مشکلم همینه بهش میگم اگه خونه ای بگو مگه چه اشکالی داره ولی عمش دروغ میگه

 5. سلام همسرم یکساله بهم دروغ میگه ماشین داشتیم گفت میخوام ماشینم بدم به داداشم بخاطراینکه طلبکارا دنبالشن وردشو نزنن وداداشش ماشینش داد به مایه مدت تا بی ماشین نباشیم بعدازچندوقت که مشکل طلبکاراش حل شد گفتم چرا ماشینمون پس نمیگیری گفت ماشین خراب شده توتعمیرگاهه داداشمم گفته درستش کنم بعدبرات میارم بعد متوجه شدم قضیه چیزدگه هس موتور ماشین تعویض شده بوده موقع خرید متوجه نشدن وسند نمیدادن مجبورشدن بفروشن پولم رودرجایی سرمایه گذاری کرده بودم وموقعی که میخواستمش هی میگفت نه فعلا بزار بمونه بعدمتوجه شدم پولم برداشته جای دگه سرمایه گذاری کرده بهش میگم چرا بهم نگفتی میگه میخواستم سوپرایزت کنم اجار خونه روسروقت نمیتونه بده بهش میگم اجار دادی میگه اره فرداش صاحبخونه وبنگاه دار زنگ میزنن بهم میگن همسرت اجار نداده اعتمادم بهش ازدست دادم لطفا بگید باید چکار کنم؟

 6. سلام من ۳ سال عقد کردم، همسرم از روز خواستگاری در مورد شغل ، مدرک تحصیلی و یه سری مسائل تو شغل دروغ گفتن همچنین بزرگنمایی در مورد شغل مادرشون در سمت اون شغل،و اینکه پشتیبانی و همکاری خانواده از دروغ رو متاسفانه داره ، به مرور ۱ سال بعد عقد و اتفاقاتی که تو زندگی پیش اومد و با پیگیری ها و پرس و جو زیاااد اول شغل و کلی بدهی از جانب اون شغل واسم روشن شد و گفت میخواستم سود کنم اما برعکس شده و همه چیو از دست دادم حتی ماشینی که زیر پاش بود رو از دست داد و بعد از کلی کشیده شدن خانواده ها و توجیح و توضیح سعی کردم شرایطش رو درک کنم و ادامه دادم چون حس کردم نیت بدی نداشته قصد بزرگنمایی و کمبودهای مالی که تو خانوادش داشته باعث شده که دروغ بگه و آدم تنبلی نیست و میخاد جبران کنه و تا حدی تغییر کرد و در صدد جبران بود تا اینکه الان ۲ سال گذشته و باز امروز از گاف دادن پدرش تو حرفاشون فهمیدم مدرک تحصیلیشم دروغ گفته و اینارو خودش و خانوادش با اینکه ازشون میپرسم آیا واقعیه یا ذدروغ بازم کتمان کردن و با پرسوجو خودم فهمیدم دیپلم داره نه لیسانس، و میگه خب چون از اول گفتم لیسانس دیگه گفتم نگم بهت چون مهم نبوده مدرک تحصیلی تو زندگیمون، و بیشتر منو مقصر میدونه تو دروغاش، و همچنان دروغ های کوچکی در مورد کارش میگه هرزگاهی اما واقعا الان دیگه به حدی رسیدم که هیچ اعتمادی ندارم و مردد شدم به ادامه با ایشون لطفا راهنمایی کنید، میترسم برم جلوتر و صدمه بیشتری ببینم ،اینم بگم که مادر پدرش از هم جدا شدن از نوجوانیش و پدر ازدواج کرده و مادر خیر و ایشون با مادرش زندگی میکردن.

 7. سوالی داشتم ؟ شوهر من خیلی دروغ میگوید وخیلی پنهان کاری میکند اصلنم به روی خودش نمیارورد که دروغ گفته است دروغ ها وپنهان کاری هایش را اگر پیدا کردم خوب واگر پیدا نکردم هیج به این لحاظ نظر به راست بودنش دروغ گفتارش خیلی بیشتر است من نمیدانم چگونه رفتار کنم همرایش بارها وبارها باهم جنگ کردیم قهری طولانی مدت کردیم در سر موضوع دروغ گفتنش ولی هیج اثری نکرد من حیران ماندم چی کار کنم مشاورت شما چیست لطفا. اما بعد از شش ماه ازدواج مان تحقیق متوجه شدم که بک خانم دیگری دارد ومن خبر ندارم بسیار دعوا کردیم جنگ کردیم نزدیک رابطه مان به طلاق کشیده شده بود ولی خوب برم ثبوت کرد که من قبلن خانم داشتم انرا طلاق دادم ودیگر خانمی ندارم اما چنین نبوده خانمی دیگری هم دارد ولی خودش انکار میکند میگوید من خانمی دیگری ندارم خوب از اون موقع تا اکنون یک سال میگذرد وعده کرد قول دادم که دیگر من هیج‌وقت برایت دروغ نمیگویم ولی هربار دروغ های خورد ریزه اش را پیدا میکنم با همکارهایش چت میکند دلیت میکند با هرکی در تماس میشود فامیل دوستها همکارهایش تماس هایش را دلیت میکند ومدام با من قهر میکند بدون دلیل دنبال بهانه وجنگ میگردد وهربار که باهم دعوت میکنیم چهار رور الهی شش روز قهر میباشیم هرکی در هر اتاقی دیگری میخورد میخوابد. شان یکبار دیگر ازدواج کردند ولی من نمیدانستم ولی الان که میدانم ایشان کاملن پنهان میکنند وانکار میکنند نخیر من اصلن ازدواج نکردم ودر گذشته من هیج زنی دیگری نبود که این گپشان کاملن غلط است. مثلن هفته گذشته باهم قهر بودیم وحدود یک هفته کامل حتا باهمدیگر صحبتی نداشتیم من دانشگاه میرفتم ایشان کار میرفتن حتا صورت همدیگر را ندیدیم یک هفته کامل بعد از اینکه اشتی کردیم دیروز متوجه شدم که ایشان با خانم که من تحقیق کردم خانمشان است تماس گرفتن حدود سه ساعتی صحبت کردند وار اینجا به ایشان کردیدت کارت فرستادند ومن خیلی استرسم گرفتم بعد از این که قول داده بود که دیگر با ایشان در ارتباط نمیشوند منم باور کرده بودم واین موضوع را فراموش کرده بودم وقبول کرده بودم که شاید دیگر با ایشان در ارتباط نباشد ولی با ایشان در ارتباط بوده ومن خبر نداشتم. همکارم بود در دفتر همرایش معرفی شدم وقصد ازدواج همرایش نداشتم وقتی که مشکلات سر راه مان امد که باید مهاجرت کنیم از طریق دفتر به خارج منتقل شدیم بعد امدن به خارج باهم ازدواج کردیم

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   این افراد نه به شما وفادار می مانند و نه به شخص دیگر و حتی ممکن است چندین بار دیگر افرادی مثل شما را در دام خودشان بیندازند. پس شما باید هوشیار باشید در دام چنین اشخاصی نیفتید.

 8. همسرم گل ميكشه قبلا بهش گفته بودم ك اين موضوع خط قرمزه منه و اون هم قول داد ك نكشه.. ولي الان چند وقته ك باز حس ميكنم ك داره ميكشه.. يبار بهش گفتم كتمان كرد..نميدونم چجوري بايد راجب اين موضوع باهاش صحبت كنم ك گاردنگيره

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   من احساس می کنم که شما باز سراغ این مواد رفتید. سلامتی شما برایم مهم است. می خواهم کمکتان کنم .

 9. سلام من نه ماهه ازدواج کردم متوجه شدم که شوهرم درموردمشروب خوردن وسیگارکشیدن بهم دروغ گفته والان گاهی هم سیگارمیکشه هم گاهی مشروب میخوره وهرچقدرکه بهشون میگم انکارمیکنه ومیگه توشکاکی ومن اصلاازاین کارهانمیکنم ولی ازاونجایی که ماشینش همیشه بوی سیگارمیده ونفسش هم گاهی بوی سیگارمیده ودرموردکسایی که مشروب میخورن نظرش بادوران آشنایی عوض شده لطفاراهنماییم کنید.نمیدونم درچه حدهست ولی میدونم مصرف میکنه درمورداعتقاداتش هم بهم دروغ گفته بودمن دختری هستم که اعتقاداتم راجع به مسائل دینی زیاده وایشون دردوران آشنایی گفتن که مثل من هستن ولی الان میگن به هیچی اعتقادندارن

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   اعتیاد به هر مواد یا فعالیتی مثل تلوزیون دیدن افراطی، کار افراطی، خواب افراطی نوعی اجتناب از درد و رنج های دوران کودکی است. اینها هم در کودکی به شدت آسیب دیدند و الان به این شکل با بی تفاوتی واکنش نشان می دهند. اینها حتی اگر مراجعه کنند، سبک اجتنابی که انتخاب کردند به راحتی اجازه نمی دهد با رنج های دوران کودکی رو در رو شوند. بنابراین درمانشان سخت تر هست. و قبل از درمان عمیق پا فشاری بر ترک مواد کار بیهوده ای است.

 10. شوهر من چندبار تاالان بمن دروغ گفته هربار گفته دروغ نمیگم ماالان دوساله تو عقدیم الان یک هفتس مادرش رفته مسافرت بمن الکی گفت مامانم خونس من امشب فهمیدم مسافرت بوده در هفته یک روز تعطیله این هفته به دروغ گفت سرکار بودم من احساس میکنم میخواد بامن وقت نگذرونه برا همین دروغ میگه همش هم بمن میگه خستم حوصله بیرون رفتن بامن واصلا نداره

 11. احساس میکنم شوهرم یچیزی رو از من پنهان میکنه زیادی همه چیز توی گوشیش پاک و درسته،اما من چند بار مچش رو گرفتم ک لیست تماس و پیام‌ها رو پاک میکنه، روی همین موضوع احساس نا امنی درونی دارم دلم مطمئن نیست، بارها بهش نشون دادم ک از عدم صداقت متنفرم اما باز توش علائم دروغ میبینم، آیا راه حلی برای این عدم اطمینان من وجود داره و آیا من آدم نرمالی هستم یا این حساسیت من بی مورد هست??

 12. دوستان عزيز ادم دروغگو علاوه بر اينكه خوب نميشه بلكه عين خوره روانتو بيمار ميكنه . حتي اگه تمام اخلاقياتش خوب باشه عين همسر من نه فحاشِ نه دست بزن داره هرچي خواستمم نه نگفته ،دروغاي كوچولو گاها ميكفت و بهش ميگفتم و فضا ميدادم كه حالا صحبت كنه اروم باشه دعوا نداريم عين ٢ تا دوست اما بعده ٩ سال بهم يه دروغ بشدت زشتي گفت و الان احساس درماندگي ميكنم ، تمام راه ها رو هم رفتم با كلي مشاورر هم صحبت كردم اما نتيجه نداد ❌الان ميخوام جدا شم…چون نميتونم اعتماد كنم و زندگي كه بر پايه اعتماد نباشه بدرد نميخوره و خوده من بيشتر اسيب ميبينم .
  ا

 13. سلام ،ببخشید من ۱۵ ساله دارم با دروغگویی وبدقولی وپنهان کاری شوهرم می سازم ،دوتا بچه هم دارم ،دیگه خسته شدم ،من هیچ وقت بهش دروغ نمیگم

 14. سلام خسته نباشیدببخشیدشوهرم بهم دروغ میگه پنهان کاری میکنه سرکارنمیره من چیکارکنم

 15. سلام همسرم بخاطر اینکه من ماشینش رو شب ها میزاشتم بیرون توکوچه و بهش نمیگفتم من رو متهم کرده به پنهان کاری و میگه تو توهمه ی موارد پنهانکاری میکنی الان هم قهر کرده و دیشب هم ی دعوای شدید رخ داده. همش دیشب بهم میگفت وقتی این مسئله رو از،من پنهان میکنن توی همه ی،مسائل میخوای همینجوری پنهان کار باشی و من برای اینکه نشون بدم بهش وفادارم و پنهان کاری ندارم بهش گفتم ک اتفاقا چن مدت پیش همکارم به من درخواست دوستی داد و من جلوش وایسادم و گفتم ک من خیانت ب همسرم نمیکنم اون دیگ بیشتر عصبی شده،و حالا ب خانوادم گفته و از دیشب،تاحالا به شدت بحث میکنه و امروز هم گفته ک اگ بری سرکار طلاقت میدم. و جالب تر اینجاست ک هرچی من میگم اگ ریگی تک کفشم بود به تک ک نمیگفتم و قبول وار این موضوع نبود ولی من میدونم ک خیلی تحت تاثیز،خانواده اش هست و همش فکر میکنم لون ها از من بدگویی میکنن ک با کوچیکترین مسئله ای به شدت عصبانی میشه و میریزه به هم و بددهنی میکنه،جدیدا خیلی اینجوری،شده و میگه ک من عوض بشو نیستم و کلا اینجوری عست ک توی یک ثانیه همه ی خوبی های من رو فراموش و همه ی،بدی های من رو میاره جلوی چشمم. به من هم گفت ک من مثل تک احساسی نیستم و تحت هیچ شرایطی هم تغیر نمیکنم. و کلا فکر میکنم به شدت کنترل گره همش میگه ک رن باید تمام و کمال به حرف مرد باشه

 16. من و همسرم سال ۹۸ عقد کردیم ۹۹ ازدواج کردیم بلافاصله بچه دار شدیم الان یه پسر ۱ ساله داریم. از ابتدای آشنایی و عقد و ازدواج کشمش های زیادی باهم داشتیم. از رفیق باز بودن شوهرم بگم تا استفاده از مشروبات الکلی و تریاک و این اواخر موادی به اسم نسوار یا همان ناس که استفاده می‌کرد. بقول خودش تفریحی ولی مداوم داشت مصرف می‌کرد در زمان نوجوانی و مجردی خیلی تحت کنترل خانواده بوده ک بعد از ازدواج تمامی عقده هاشو میخواست خالی کنه. من رو خیلی دوست داره ولی همیشه بددهنی می‌کرد و به خانوادم توهین می‌کرد. گاهی وقتا آدمی بود ک من میخواستم و بعضی وقتا واقعا از دستش کفری می شدم. گهگداری زد و خورد فیزیکی هم داشتیم. خیلی بامن روراست نبود و خیلی چیزارو ازمن پنهون می‌کرد. شغل موجهی داره رشته خوبی هم تحصیل میکنه از لحاظ مالی متوسطیم ولی گاهی مشکلات مالی هم داشتیم که زیاد توزندگی بهشون توجه نمیکردم. ماه پیش یه حادثه براش رخ داد ک باعث شد بیمارستان بستری بشه و دستش دچار شکستگی شده و یه مدتی درگیر درمان دستش خواهد بود. الان مرخصه و حالش خوبه و همه کاراش رو میکنه از وقتی این اتفاق براش افتاده تمامی دروغ هاش به گوشم رسیده حتی یک هفته قبل این اتفاق بمن گفته بود میره ماموریت اما متوجه شدم که رفته مسافرت تفریح و به من دروغ گفته. از این مدل کشمکش ها و دروغگویی ها و جروبحث ها خیلی داشتیم همیشه من بهش فرصت دادم و بخشیدمش اما باز هم کاری که دوس نداشتم رو انجام داده. بعد از کلی صحبت تصمیم به جدایی گرفتیم ولی دلم براش میسوزه عذاب وجدان دارم چیکارکنم این حال و احوال همراه من نباشه؟

 17. زن، متاهل، لیسانس، نرم افزار، در حال حاضر فقط معامله گری در بورس اوراق بهادار. احساس سر خوردگی دارم، سه ساله ازدواج کردم، برای بار دوم، همسرم هر چی که میگه دروغه، اومد دنبال استقلال مالی من، تمام هزینه های زندگی رو انداختن گردن من، حتی سرویس طلا رو هم نخریدن که بذارم روی پول پیش خونه. شیشه مصرف میکنه. چند بار بردمش روانپزشک و ترک اعتیاد و کمپ و اینا فایده نداشت و هنوز مصرف میکنه. خیلی بی غیرته. مهم نیست براش من کجا میرم. غیرت سر کار رفتن نداره. انقدر سرکوفت میزنم به خودش و خانوادش که چرا نون منو میخوری بی غیرت. اصلا براشون مهم نیست چون از اول اومدن که نون خور کم کنن.چیزی که خیلی الان اذیتم میکنه من دارم خودمو نابود میکنم، تا اونجا که میتونم داد میزنم از دست دروغاش، دروغای خیلی تابلویی میگه، دیوونه میکنه آدمو. و اینکه همش با خانوادش توی ذهنم میجنگم و فحش میدم و نتی اس ام اس میدم برادرشوهرم و دامادشون که اومدن خواستگاری و فحش به پدرمادرشون میدم و میگم کاری که بد من کردید سر بچه هاتون بیاد ولی خودم خیلی اذیت میشم، اگر هم فحش ندم آروم نمیگیرم. اول به اسم دامدار اومدن خواستگاری و خیلی اصرار داشت که من با این شغل مشکلی ندارم!؟ گفتم نه ندارم خیلی هم خوبه، بعد از ازدواج دام رو فروختن و مادرشون گذاشت توی حستب خودش، گفتن شوهرت بهت دروغ گفته، منم جواب دادم دروغ رو همتون خانوادگی گفتین که نون خور کم کنین

 18. بادرود بنده سی سال هست ازدواج کردم وهمسرم بسیار دروغگو هست وحتی بیشتر سعی کرده با زنان فامیل هم رابطه داشته باش از زمان عقد این را متوجه شدم وبسیار زیرک وحراف میباشد راهنمایی بفرمایید .

 19. سلام هشت ساله ازدواج کردیم من الان ۲۴سالمه و یک بچه دوماهه داریم مشکل من با همسرم سره پنهان کاری هست دوروغ زیاد میگه خیلی پیش اومده برام که چت با دختر ببینم آخرین بار چند روز پیش بود من نمیدوتم چیکار کنم با این مشکل

 20. شوهرم خیلی دروغ بهم میگه و بخاطر کارش داعم مسافرته زمانی ک پیشم هست شکم کمتره و زمانی ک نیسن و مسافرته از شدت شک و استرس و یادآوری گذشته ب مرز جنون میرسم کاش میتونستم جدا بشم ولی متاسفانه هیچ راهی ندارم برای جدایی و هنوزم متاسفانه دوستش دارم چون تو خونه پدرم خیلی اذیت شدم از طرف خانوداه تناا

 21. سلام ببخشید شوهر من خیلی دروغ می که وهمه چیز و از من پنهان می کنه دیگه تحمل ندارم لطفاً راهنمایی کنید

 22. با همسری که تمام مسائل حتی ساده را از زن خودپنهان می‌کند چکار کنیم

 23. سلام وقت بخیر خسته نباشید من 6ساله ازدواج کرد 22سالمه یه پسر چهار ساله دارم از وقتی به پسرم باردار شدم فهمیدم همسرم یه کارایی میکرده که از من مخفی میکرده قمار میرفته و قرص ترامادول مصرف میکرده از من قایمکی از خانوادم پول میخواسته پنج سال صبر کردم خوب سه نشدالان پسرم دعوا هامون روش تاثیر گذاشته دست به زن داره خیلی بد میزنه لطفا راهنمایی کنید الان حالم خیلی بده بعضی وقتا به خودکشی فک میکنم

 24. سلام منم شوهرم به من دروغ میگه واقعا دیگه برام سخت شده تحمل کردن نمیدونم چی کار کنم یه دختر دارم به خاطر همین موندم از من هم پولم هم می دوازده چکار کنم

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   شما ها بیشتر سعی کنید به خودآگاهی برسید که به چه دلیل کنار شخصی می مانید که آسیب هایش را حتی به چشم می بینید.

 25. سلام. همسر من بشدت دروغگو هست تحصیلاتش در سطح بالا و علمیست اما منو برا دروغاش عاصی کرده حتی کوچکترین موارد.. همیشه هم منو بچه های کوچکم رو میپیچونه میره پیش مادرش

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   این بی اعتمادی و دروغ گویی ربطی به تحصیلات ندارد. برخی مواقع آدم های باهوشی هستند، تحصیلات بالایی دارند. اتفاقا همین ها بهتر و بیشتر بلدند، دروغ بگویند، بپیچانند یا سر کار بگذارند.‌

 26. من مدتی است که فهمیدم همسرم دروغ گویی و پنهان کاری میکند در مورد مسایل مالی

 27. من یک خانم ۴۱ساله هستم همسرم مردی است ک خیلی وقتها ب راحتی دروغ میگه بااینکه برای من اثبات میشه ولی نمیتونم بهش ثابت کنم چه دفعه بایه سری حرفهافک می‌کنه منوقانع می‌کنه واین خیلی منواذیت میکنه

 28. همسرم ادم دروغگویی هستش. ببینید همسر من و خانواده اش از ابتدا با دروغ جلو اومدن ابتدا فکر نمیکردم تا این حد دروغگو باشه و ریشه دروغگویی هاش رو در مشکلات مالی میدیدم هرچند تو رفتارهاش بی مسئولیتی هم موج میزد ولی در کنارش مثلا تو کار خونه مشارکت زیادی داشت .ولی جدیدا براش مشکلی پیش اومد و بیمارستان بستری شد توی گوشیش مکالماتش رو ضبط کرده بود و اونوقت من متوحه شدم که نه تنها به من که به خیلی ها دروغ میگه بدون اینکه دلیلی داشته باشه حتی خیلی جاها با ابروی من بازی کرده .جعل مدرک، فروش مغازه بدون اطلاع من ،دروغ در مورد محل کار. حس بدی دارم یه فرزند۸ساله پسر دارم واقعا دیگه نمیتونم کنار بیام تصمیم دارم حدا بشم ولی خانواده حمایت نمیکنه با اینکه این ازدواج فامیلی و از سر اجبار بوده الان زیر بار نمیرن و میگن چرا زودتر جدا نشدی با اینکه تمام این سالها در جریان تمام مشکلات بودن و هر بار با ریش سفیدی و برو درست میشه خ استن حل وفصل کنن

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   ایشان هم خیلی از ویژگی های اختلال شخصیت ضد اجتماعی را دارند. قانون شکنی هایی که دارند فردای روزگار دامن شما را هم خواهد گرفت. تلاش کنید کار آبرومندی برای خود پیدا کنید تا بتوانید خودتان را از شر این فرد محفوظ نگه دارید.

 29. سلام میخوام بدونم همسرم میخواد مهمونی بره و مطمنم که اون مهمونی مناسب اون نیس ولی به دروغ میگه مجلسی ساده اس چطور برخورد کنم؟من احساس میکنم که دوست داره به مهمونی های بره که مختطلته و کم براش این مسائل پیش اومده و من دوست ندارم بدون من بره و اون بخاطر اینکه من با اون هنرا نسم به دروغ میگه فقط مردانه است

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   این افراد چون نگاه خودشان بدبینانه هست، خودشان معمولا چشم چران هستند. فکر و احساسشان این است که مردان دیگر هم همین هستند و شما از دید آنها در امان نخواهید بود. پس از شما پنهان می کنند، تا شما محفوظ بمانید.

 30. سلام و خسته نباشید ببخشید من همسرم قبلا جلوی روی من سیگار می‌کشید اما یه مدته میگه که دیگه نمیکشم ولی من تو داشبورد ماشینش تا حالا چندبار پاکت سیگار رو دیدم آیا باید چیکار کنم چطور رفتار کنم ممنون از پاسخ شما

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   کسی که سیگار می کشه، لباس و سر و وضع اش حتی دهانش بوی سیگار می دهد و به راحتی نمی تواند پنهان کاری کند. باید خیلی آرام بگویید داخل داشبورد چند بسته سیگار دیدم ، به نظر می رسد که باز سیگار کشیدن را از سر گرفتید.

 31. من همسرم چندساله خیلی مسائل رو از من پنهمون میکنه یا بهم دروغ میگه نمیدونم واقعاچرا

 32. سلام شوهرمن خیلی دروغگوعه بهم خیانت میکنه هرروزبه یه بهانه ای ازخونه میره بیرون بهش زنگ میزنم گوشیش یاخاموشه یامشغوله اگرم بیادخونه یاسرش توگوشیه یامشغول تلویزیون اولیای ازدواجمون خیلی خوب بود بعدیه مدت که گذشت اخلاقورفتارش به کلی تغییر کردباهام سردشدبداخلاق شدبی اهمیتوبی مسئولیت شددخترم چهارسالشه بااونم همین طوره اصلا بهمون اهمیت نمیده پامیشه میشینه یه دروغ سرهم میکنه بهم میگه پول سیگار خودمو ندارم به دروغ خودش میگه کارمیکنم اماصاحب کاراپولمونمیدن همش گوشیو رمزکارتشوازم مخفی میکنه همش مخفی کاری میکنه توخونه هیچی برای خوردن نیست ماهی یه بارمیره ازسوپر مارکت یه چیزایی میگیره میاره خونه اگه منم میگم خونه خالیه میگه چیکارکنم پول ندارم همین که هست اگرم نمیخوای برو خونه بابات لطفاً بهم بگیدچیکار کنم ممنون

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   این افراد خوب بلدند چطور دیگران را با زبان بازی در دام خود بیندازند. اویل خوب بوده چون برای جذب شما دست به هر کاری می زده است. اما زمانی که مطمئن شده شما در کنارش هستید. بنا را بر نادیده گرفتن و بی توجهی و بی مسئولیتی گذاشته است. و به دو سبک عمل می کنند یا مرتب درگیر دروغ گویی، پنهان کاری هستند یا بی تفاوت در حال دیدن تلوزیون یا گوشی یا سیگار هستند.
   شما نمی توانید به این آدم تکیه کنید، باید برای استقلال خودتان تلاش کنید. کاری، حرفه ای یاد بگیرید و به خودتان تکیه کنید.

 33. من همسرم خیلی بم دروغ میگه. مثلا میدونم این چیزی ک الان میگه و قسم هم میخوره میدونم دروغ اااا ولی باز راستشو نمیگه چیکار کنم

 34. راه حل برخورد بامردی که دروغگو بی منطق و بی مستولیته

 35. شوهر من قبلا همه چیو میومد بهم میگفت ولی نزدیک یک ماه پیش اولین دروغگو گفت که من حسابی بهم ریختم و نزدیک ۲ هفته باهاش دعوا و بحث داشتم. در این حد که حتی مساله به خانوادش نکشیده شد و اوناهم فهمیدن دروغ گفته ولی جلو من پشت منو گرفتن ولی من نبودم انگار پشت همسرمو حسابی گرفتن و حسابی پرش کردن. خلاصه ما یک هفته ست آشتی کردیم و خوب شدیم باهم ولی امروز فهمیدم تمام این هفته رو دروغ می گفته. خیلی دروغش هم مسخره بوده. به من میگفت پیاده میره سرکار درحالیکه با اسنپ میرفته. همین. ولی سنگینه برام خیلییییییییی

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   اگر دروغ ایشان فقط این یک مورد بوده شاید می خواسته دلسوزی شما را برانگیزد، شاید می خواسته خودش را مسئولیت پذیر و با گذشت نشان دهد که یعنی من برای خودم خرج نمی کنم ، می گذارم برای خانواده ام. شاید می خواسته خودش را قوی نشان دهد که شما به او افتخار کنید که هر روز پیاده سر کار می رود.

 36. سلام خسته نباشید شوهرمن هم دروغگو هم خیلی بد دهنه با من خیلی بد رفتار میکنه سرکار نمیره کتک میزنه تو روخدا کمک کنید تا بتونم این رفتارهاشو ترک بدم. شوهرم شرکت کار میکنه تو یه ماه چهار پنج روز میخوابه خونه سرکار نمیره تنبلی میکنه وقتی که میگم چرا این کار رو میکنی عصبی میشه کتکم میزنه خونواد ش هم به من حرف میزنن جدیدا هم دروغ میگه نمیگه چقدر حقوق میگیره بهم پول نمیده وقتی دعوامون میشه به خونواده م نفرین میکنه یعنی خیلی بد دهنه با بچه هام بد رفتاری میکنه خیلی زود عصبی میشه سریع هم شروع میکنه به کتک زدن تورو خدا راهنمایی کنید

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   دوست عزیز همسر شما در کودکی بسیار آسیب دیده و اکنون به دو شکل عمل می کند، زمانی خودش به شما آسیب می زند یعنی همان رفتاری که پدر و مادرش با خودش داشتند و زمانی هم برای رهایی از رنج های دوران کودکی خودش را به بی تفاوتی و خواب می زند، شما نمی توانید این آدم را تغییر بدهید. اگر می توانید با این آدم وارد چالش نشوید. فاصله ها را حفظ کنید و برای استقلال خودتان تلاش کنید.

 37. سلام من شوهرم خیلی دروغگو هست البته از نظر بیرون رفتنش. ومن همیشه بهاش درگیر هستن مثلا بهش میگم کجا داری میری میگه فلان جا ولی بعدش اونجا نرفته. چکار کنم این موضوع خیلی آزار دهنده است برام ن پا برا موندن دارم ن برا رفتن دوتا پسر هم دارم

 38. ۳۲سالمه. ۱۵ساله ازدواج کردم. میخواستم راهنماییم کنید شوهرم هر وقت خودش کاری داری خوش سر و زبون دار میشه به محض اینکه کارش حل بشه دوباره همون آدم مغرور میشه به تموم اون قول هایی که بهم داده هیچ وقت عمل نکرده حس میکنم فقط داره ازم سو استفاده می‌کنه لطفاً راهنماییم کنید. از زندگی بدم میاد همش حرص میخورم چون هیچی باب میام نیست از شدت فشار تموم دندون هام تموم اعضای بدنم درد می‌کنه نمیتونم تصمیمی بگیرم چون می‌دونم با این آدم به نتیجه ای نمیرسم. چند بار باهاش درد و دل کردم بهش گفتم که از چیا بدم میاد چند روز کاری نکرده بعد چند روز دوباره روز از نو روزی از نو.

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   شما بهتر است خودتان را کند و کاو کنید که چرا و به چه دلیل ۱۵ سال آدمی را تحمل کردید که نه تنها خیری ازش ندید، بلکه خشم و عصبانیت و بیماری برای شما به ارمغان آورده است.

 39. حدود ۵ ماه پیش متوجه شدم شوهرم با یک زن ارتباط داره و به شدت ناراحت شدم و اون هم ابراز پشیمانی کرد و ظاهرا ناراحت بود ولی من اصلا نمیتونستم این خیانت رو تحمل کنم شب و روزم جهنم شده بود بهش گفتم حقیقت و بهم بگه هر چی پنهان کرده بگه. گفت ۱۰ ساله باهاش ارتباط داره ولی در حد پیام و تلفن سر چندماهه و وابسته نیست. بعد فهمیدم به نسوار اعتیاد داره و نسوار مصرف میکنه آتیش گرفتم . جهنم رو احساس میکردم. همه چیز رو تموم شده دیدم. قول داد همه چی درست بشه. قسم خورد یک بار بهش فرصت بدم. یک بار اعتماد کنم. منم قبول کردم ولی الان بعد یکماه متوجه شدم داره نسوار مصرف میکنه. از خودم بدم میاد از اعتمادم از عشق و علاقه ام. نمیدونم چکار کنم. زندگیمو دوست دارم چون با عشق و علاقه زندگی کردم ولی به شدت احساس ناراحتی و فشار روحی دارم تا حدی که گاهی به سرم میزنه این زندگی رو رها کنم. همیشه دلهره دارم که احتمالا چیزهایی زیاد دیگه ای هم هست که من خبر ندارم. دروغگویی، پنهان کاری و خیانت‌هاش برام قابل تحمل نیست. کسی که ده سال تونسته از من پنهان کاری کنه براش سخت نیست همچنان ادامه بده. عصبانیم که از اعتماد و عشق من سواستفاده کرده. راهنمایی کنید . ممنونم

  • سلام دوست عزیز ببینید حالا که شما متوجه شدید و اگر ایشون ابراز پشمانی کردند بهشون فرصت دوباره بدین فعلا آرام باشید ،خونسردی خودتو نو حفظ کنید اجازه ندین حریم و حرمتی که در زندگی تون بوده شکسته بشه .گاهی آدما به زندگی علاقه دارن ولی وارد یه اشتباه میشن .به نظر بنده زمانی که ایشون آرام بودند بشینید و باهاشون صحبت کنید بصورت محترمانه بگید انتظار نداشتم وارد همچین اشتباهاتی بشید .پنهان کاری و دروغی که از شما دیدم رو ایندفعه چشم پوشی میکنم دوست ندارم دیگه تکرار بشه

 40. من دختری ۲۰ ساله هستم یکساله ازدواج کردم حدود دو ماه بعد ازدواج متوجه دروغگویی همسرم تو موضوعات مختلف نظیر کار کردن پول قرض گرفتن و… شدم این دروغگویی ها تا به امروز ادامه داره……دامنه تحمل من در دروغگویی خیلی پایینه هر بار که متوجه میشم شدیدا گریه م می گیره و خودمو سرزنش می کنم احساس می کنم احمق هستم…..دو ماه قبل متوجه شدم سنش رو هم بهم دروغ گفته من هیچوقت انگیزه چک کردن شناسنامش رو نداشتم همیشه سعی کردم بهش اعتماد کنم در طول این یکسال ۵ بار به دروغ بهم گفت میرم سر کار از تمام اقوام پول قرض گرفته من تازه خبردار شدم هر کاری میکنه از من مخفی میکنه به بهانه اینکه غرور مردانه داره….من زیر بار این همه مخفی کاری و دروغ دارم له میشم روز به روز غمگین تر و غمگین تر از طرفی هر مشکلی داریم به راحتی پیش همه میگه…دوره شناختمون خیلی کم بود حدود یک ماه……نمیدونم چیکار کنم خیلی سردرگمم نمی تونم با این مسئله کنار بیام اعتمادمو بهش از دست دادم نمی تونم بهش دوباره اعتماد کنم از طرفی هم از عواقب طلاق می ترسم از تنها شدن از برگشت به خونه بابام که اصلا دوست ندارم بر گردم اونجا……..

 41. من دختری ۲۰ ساله هستم یکساله ازدواج کردم حدود دو ماه بعد ازدواج متوجه دروغگویی همسرم تو موضوعات مختلف نظیر کار کردن پول قرض گرفتن و… شدم این دروغگویی ها تا به امروز ادامه داره. دامنه تحمل من در دروغگویی خیلی پایینه هر بار که متوجه میشم شدیدا گریه م می گیره و خودمو سرزنش می کنم احساس می کنم احمق هستم. دو ماه قبل متوجه شدم سنش رو هم بهم دروغ گفته من هیچوقت انگیزه چک کردن شناسنامش رو نداشتم همیشه سعی کردم بهش اعتماد کنم در طول این یکسال ۵ بار به دروغ بهم گفت میرم سر کار از تمام اقوام پول قرض گرفته من تازه خبردار شدم هر کاری میکنه از من مخفی میکنه به بهانه اینکه غرور مردانه داره….من زیر بار این همه مخفی کاری و دروغ دارم له میشم روز به روز غمگین تر و غمگین تر از طرفی هر مشکلی داریم به راحتی پیش همه میگه…دوره شناختمون خیلی کم بود حدود یک ماه. نمیدونم چیکار کنم خیلی سردرگمم نمی تونم با این مسئله کنار بیام اعتمادمو بهش از دست دادم نمی تونم بهش دوباره اعتماد کنم از طرفی هم از عواقب طلاق می ترسم از تنها شدن از برگشت به خونه بابام که اصلا دوست ندارم بر گردم اونجا

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   شما باید روی خودتان کار کنید، احتمالا آدم وابسته ای هستید، همواره کس دیگری از شما حمایت کرده، خودتان را باور ندارید، توانمندی های خودتان را نمی شناسید. باید تلاش کنید استعداد و توانمندی خودتان را بشناسید و به فکر کار آبرومندی برای خود باشید. یا اینکه در کودکی محبتی ندیدید، با فردی وارد رابطه شدید که باید بدانید نمی توانید محبتی از جانب ایشان دربافت کنید، ظرف ایشان کاملا خالی است. پس از این نظر هم کاملا ناکام خواهید ماند. پس تلاش کنید خودتان خودتان را دوست داشته باشید، به خودتان احترام بگذارید، تنها ماندن بهتر از زندگی با چنین اشخاصی است.

 42. من ۱۵ساله ازدواج کردم شوهر بنده همیشه دروغگو و پنهان کار بوده دست بزن و فحاشی هم فراوان داشته چه درخانه چه درجمع. چندسالی هم میشه که تهمت و افترا میزنه اصلا انگار من یه زن غریبه هستم. به راحتی ابرومو میریزه تهمت میزنه دروغ میگه، بدون مشورت هرجابخادمیره هرکاری بخادمیکنه بارهاپیش اومده که خونه روترک کرده ازچندروز تا یکماه حتی نیومده خونه اعتمادی بهش ندارم به نظر شما درسته ادامه بدم؟ دو تابچه دارم ۱۵و ۱۰ساله .ازکارش از درامدش خبرندارم پارسال که خونه روترک کردرفت وقتی برگشت گفت ماشینموفروختم بدون ماشین برگشت همه چیزش مشکوکه مثل اب خوردن دروغ میگه نظر شماچیه بهترین کارچیه

  • عین شوهر منه بندازش بیروز بزار سگ دم در خونت باشه
   من که انداختمش خسته شدم به خدا

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   متأسفانه شما با یک شخصی دارای چندین ویژگی از اختلال شخصیت ضد اجتماعی زندگی می کنید. فکر نکنید اینها اصلاح می شوند یا تغییر سبک می دهند. شما باید برای استقلال خودتان تلاش کنید، برای خودتان کاری دست و پا کنید. شما که نمی دانید کجا می رود، از کارش سردرنمی آورید، ممکن است مشغول کارهای خلاف باشد و دامن شما و بچه ها را هم بگیرد.

 43. سلام خسته نباشید من ۴ ساله ازدواج کردم و یه پسر ۲ ساله دارم از وقتی پسرم بدنیا اومده شوهرم بورس و شروع کرده و هی ضرر میکنه تو شرایطی ک ما دستمون خیلی خالیه و من شدیدا تلاش میکنم از پس خرج خونه بربیام هر سری متوجه میشم پول میزاره تو بورس و ضرر میکنه دیگه خسته شدم از دروغاش از پنهون کاریاش حتی ناراحت یا پشیمونم نیست و میگه میخوام ادامه بدم بخاط بچم نمیخوام جدا بشم اما نمیدونم باید چیکار کنم

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   افرادی که وارد مشاغل پر ریسک می شوند، در کودکی طعم فقر و گرسنگی را چشیده اند، پدرشان ورشکسته شده، یا پدر و مادر دائم از فقر و ناداری نالیده اند، از داستان های گذشته شان مرتب برای کودک گفته اند. ممکن است در اثر جنگ، سیل، زلزله و … اموال خود را از دست داده باشند. بنابراین در بزرگسالی هم از فقیر شدن می ترسند و برای رهایی از آن دوست دارند یک باره پول زیادی به دست آورند که متاسفانه همیشه حوادث بر وفق مراد پیش نمی رود و تجارب کودکی تکرار می شود.
   از جانب دیگر برخی اول از کودکی با خلق و خوی محتاط دنیا می آیند، برخی بسیار بی احتیاط که دست به هر کاری می زنند.

 44. با شوهری که زیاد دروغ میگه ، پدر و اعضای خونوادشو ترجیح میده به زن و بچه اش ، هر کاری می‌کنه من باید از این و اون بشنوم ، چهارده ساله این مدلیه دیگه خسته شدم چیکار کنم ، در همه چیز یا افراط می‌کنه یا تفریط آخرشم میگه همش تقصیر توعه مجبورم میکنی ، بخدا دیگه نمی‌دونم به چه روشی باهاش بسازم. چهارده ساله ازدواج کردیم ، حاصلش دوتا بچه است ، پسر 13و دختر 10ساله ، از اول زندگیم دخالت بیش از اندازه خونوادش بود تا الان که تمومی نداره ، انقدرررررر دروغ ریز و درشت میگه که واقعا من خجالت میکشم از گفته های اون اما خودش ککشم نمیگزه انگار عادی شده براش ، هر چی بهش گوشزد میکنم واکنش تند یا آرومی نشون میدم اصلا انگار نه انگار ، اما من دیگه خسته شدم و میخام ازش جدا بشم

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   اینکه پدر و مادرش و خانواده پدرش را بر شما ترجیح می دهد، احتمالا پدر یا مادر دیکتاتوری داشته که به شکل های مختلف ایشان را تحت سلطه خود درآوردند به نحوی که ایشان حق و حقوق خود و اولویت های خود را تشخیص نمی دهد و همواره مطیع افراد قدرتمند تر است.‌ دروغ گفتن های ایشان هم به خاطر این هست که در کودکی تحت سلطه بوده، آزادی نداشته، گاهی برای فرار از مسئولیت های محوله مجبور می شده دروغ بگوید و الان هم دارد به همان سبک عمل می کند.
   این ها اگر از خانواده اصلی فاصله بگیرند و درمان روان شناختی بگیرند، تا حدی جای امیدواری هست که اصلاح شوند.

 45. سلام، امروز نامزدم بعد از ظهر قرار بود بره خونه ببینه با برادرش ولی به من گفت که قراره برم باشگاه، ولی همه در جریان این موضوع هستن هم اون روز مادرش به مادر من میگه، من الان باید چجوری بهش بگم که نباید دروغ میگفت

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   شاید قصد داشته شما را سوپرایز کنه، فعلا به روی خودتان نیاورید.

 46. بامرد دروغگو وخیانت کار چی کار باید کرد؟
  سلام من 15سال ازدواج کردم وبچه ندارم…..با مردی ازدواج کردم که عاشقم بود … اوایل متوجه شدم که دروغگو هست اما دروغای کم تا همین دروغ گفتنو وارد کارش کرد که باعث ورشکستگیش شد…..حامله شدم سه سال بعدی از ازدواج گفت بچه نمیخوام بنداز..‌..با بدبختی بعد از ورشکستگیش دوباره زندگیمونو ساختیم …..ده سال موچشو گرفتم خیانت میکرد …تا الان وند ماه پیش بازم فهمیدم خیانت می‌کنه ….دروغم تا دلتون بخواد از ریزو درشت میگه..چی کار کنم خسته شدم از طلاق وجدایی میترسم

  • منم مشکل شمارو دارم اینقدر خیانت و دروغ اخرش هم متوجه شدم یه زن دیگه داره با یه بچه خونه و ماشینو زدم بنام خودم مثل سگ انداختمش بیرون خسته شدم دا بیست دو ساله تحمل کردم اینا درست نمیشن به خدا
   خودم هم یه پسر بیست و یک ساله دارم ❤️

  • منم اول ازدواجم فهمیدم که دروغگو دیگه چاره نداشتم عقد کرده بودیم بعد عروسی بچه دارشدیم الآن ده سال ازدواج کردیم ولی برام دیگه سخت شده تحمل کردن از من هم دوزدی هم میکنهنمیدونم چکار کنم به خاطر دخترم موندم

  • سلام من نامزد بودم فهمیدم که دروغگو گفتن ازدواج کنی دروست میشه الان یازده ساله که هنوز دروست نشده دیگه تحمل کردن برام خیلی سخت شده ازمن پول هم قائم میکنه هم پول داشتنی بر میداره

   • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

    این افراد اصلاح نمی شوند، مگر اینکه سال ها روان درمانی بشوند تا کمی متعادل شوند.

  • زیور رحمانی نژاد روان شناس بالینی

   فردی که مرتب دروغ می گوید، خیانت می کند، دست به کارهای خلاف اخلاق و خلاف قانون می زند آدم بی اعتمادی هست. در کودکی تربیت درستی نداشته. مرتب وعده و قول دادند و عمل نکردند. خود پدر و مادر دروغ زیاد می گفتند. وقتی در کودکی متناسب با سن اش ( بین ۳ تا ۸ ) خیال بافی هایی داشته، آرزوهایی که خیلی هم به واقعیت نزدیک نبوده، پدر و مادر با کودک همدلی نکردند و نگفتند که تو دوست داری مثلا ” یک گربه قد فیل داشته باشی” ،” تو دوست داری عمویت اینجا باشد در حالی که می دانی خیلی از ما دور است” . احساسات پدر و مادر با عملشان یکی نبوده، زمانی که از دست کودک عصبانی بودند و کودک می پرسیده که آیا مرا دوست دارید، نگفتند که الان وقت صحبت در مورد دوست داشتن نیست، فعلا من عصبانی ام.
   بر اساس نظر اریکسون اعتماد بین ۰ تا ۱ سالگی در کودکی شکل می گیرد. اگر مادر به موقع پاسخگوی نیاز های کودک باشد. تشخیص دهد چه موقع کودک گرسنه است، چه موقع نیاز به تعویض پوشک دارد و چه موقع نیاز به در آغوش کشیده شدن . مادر نوع گریه کودک را تشخیص دهد و اکثر اوقات به نیاز کودک پاسخ مناسب دهد. اعتماد در کودک شکل می گیرد. اما اگر مادر پاسخگو نباشد، درست نیاز کودک را تشخیص ندهد، اکثر اوقات بی توجهی کند، کودک دچار بی اعتمادی می شود.
   بر اساس نظر جفری یانگ بی اعتمادی زمانی در کودک شکل می گیرد که: مادر به موقع پاسخگوی نیاز کودک نیست. پدر و مادر مرتب با هم دعوا و درگیری دارند. کودک را تنبیه می کنند. کودک توسط یکی از اعضای خانواده مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرد یا تحریک جنسی می شود.دایم کودک مورد تحقیر و توهین قرار می گیرد. افراد خانواده غیر قابل اعتمادند، اسرار کودک را فاش می کنند، از نقاط ضعف کودک برای سلطه گری استفاده می کنند. سر کودک کلاه می گذارند، دروغ می گویند و به قول و قرار خود پایبند نیستند. یکی از اعضای خانواده از رنج کودک لذت می برد. کودک را با تنبیه و تهدید وادار به انجام کار نادلخواه می کنند. والدینی که دائم به کودک هشدار می دهند که به هیچ کس جز اعضای خانواده اعتماد نکند. یکی از والدین برای نشان دادن صمیمیت جسمانی از روش های نامناسب و آزار دهنده استفاده می کند. به کودک القاب و برچسب هایی می زنند که باعث ناراحتی و برآشفتگی کودک می شود. غفلت والدین و مورد سوء استفاده جسمی یا جنسی یا کلامی قرار گرفتن توسط اقوام یا غریبه ها. تمام این موارد باعث شکل گیری بی اعتمادی در فرد می شود. هر چه سن فرد پایین تر باشد بی اعتمادی قوی تر در فرد شکل می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.