خانه / ازدواج زن مطلقه و پسر مجرد

ازدواج زن مطلقه و پسر مجرد

0
0

با سلام و خسته نباشید من مدت ۴ سال هست با یک خانوم مطلقه دوست هستم و ایشون چند ماه از من بزرگتر است و از نظر خانوادگی دلخواه من نیست ولی به لحاظ اخلاقی خودش خیلی خانوم خوبیه ومن خیلی دوسش دارم و الان خانواده من دختر خانم های دیگه ای برای ازدواج به من پیشنهاد میدن که از لحاظ خانوادگی و تحصیلات و سن خیلی بهتر از این خانوم هستن ولی من الان سر به دو راهی موندم و نمیدونم باید چکار کنم.

پاسخ مشاور به سوال “

درود بر شما
در انتخاب برای ازدواج موفق عوامل مختلفی نقش دارند. مثل علاقه، خصوصیات اخلاقی و رفتاری فرد مقابل، سطح تحصیلات، سن، جایگاه خانوادگی، ویژگی‌های ظاهری.
این عوامل هیچکدوم بی اهمیت نیستند اما هرکس با توجه به ترجیحات خودش این موارد رو اولویت بندی می‌کنه. بنابراین شما باید به این فکر کنید که از ازدواج چه هدفی دارید و دوست دارید در همسر آینده شما چه ویژگی‌هایی برجسته تر باشه. شما این خصوصیات رو گزینش می کنید و در کنار خصوصیات خانومی که باهاشون در ارتباط هستید قرار میدید و بررسی می‌کنید که چقدر این دو باهم تطبیق دارند. برای مثال طبق گفته‌های شما این خانم خصوصیات رفتاری خوبی دارند ولی از لحاظ خانوادگی مورد قبول شما نیستند. شما اهمیت این مسئله رو باید بتونید بسنجید.
هدف از ازدواج
حالا این سنجش شامل مواردی مثل بررسی بیشتر در مورد دانسته‌ها و کشف اطلاعات جدید در مورد فرد مورد نظرتون میشه. شما بعد از گذشت ۴ سال قطعا شناخت خوبی از این خانم دارید حالا بهتره بررسی کنید که چقدر از این شناخت درست بوده و هست.
مثلا به طوری که موجب ناراحتی فرد مقابلتون نشید به طور دقیق تر علت ناموفق بودن رابطه گذشتش رو جویا بشید. از طرفی اگر با این شخص ازدواج کنید قطعا شما و خانواده شما رفت و آمد هایی با خانواده این خانم خواهید داشت پس باید ظرفیت پذیرش خودتون و خانوادتون درباره این مسئله رو بررسی کنید.
ازدواج تصمیم بسیار مهمی در زندگی است که تمامی ابعاد زندگی آینده شما رو تحت شعاع قرار میده پس باید بتونید توازن مناسبی بین علاقه و منطق ایجاد کنید به شکلی که انتخاب شما به خاطر بیش از اندازه منطقی بودن سرد و بی روح نشه و یا به خاطر بیش از اندازه احساسی بودن دچار پشیمانی از ازدواج نشید.
شما با این فرد ۴ سال در ارتباط هستید پس ریسک مواجه شدن با رفتارهای جدید یا تغییر احساسات بین شما کمتر هستش بنابراین توصیه می‌کنم که اول یک تصمیم نهایی درباره این رابطه بگیرید و اگر بنظرتون اومد که این فرد متناسب با شرایط شما با ازدواج نیست به رابطه خاتمه بدید و گزینه‌های دیگه‌ای که دارید رو بررسی کنید.
اگر هم تصمیم به ادامه دادن با همین خانم دارید بهتره برای پیشگیری از مشکلات احتمالی از مشاوره پیش از ازدواج استفاده کنید.  در نهایت، برای راحت تر شدن تصمیم گیری به شما پیشنهاد می‌کنم قبل از هر تصمیم گیری مهمی از کمک مشاور غافل نشید تا اطمینان بیشتری از انتخاب هاتون داشته باشید.
موفق و پیروز باشید.
کوشا کوچک آملی
کارشناس مشاوره باما
  • سعید درخواست شده در 1 هفته پیش
  • آخرین ویرایش 1 هفته پیش
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL