خانه / توصیه های ازدواج / آنچه قبل از ازدواج باید بدانید
مشاوره قبل از ازدواج
مشاوره قبل از ازدواج

آنچه قبل از ازدواج باید بدانید

در این مقاله از سایت مشاوره باما به چیزهایی که قبل از ازدواج باید بدانیم و آنچه یک دختر و پسر پیش از شروع زندگی مشترک باید بداند می‌پردازیم:

ازدواج مثل دانه‌های برف است که هیچ‌یک شبیه به دیگری نیست. برای دانستن چیزهایی که شما قبل از ازدواج باید بدانید، شاید بهترین راه این است از تجربیات افرادی که ازدواج ‌کرده‌اند مشاوره بگیرید و از آن‌ها بپرسید چه چیزهایی آرزو می‌کردند قبل از ازدواج می‌دانستند. در اینجا ما برخی از این توصیه‌ها اشاره می‌کنیم:

به چیزهای کوچک زندگی در ازدواج اهمیت دهید

عشق بعد از ازدواج به معنی هرروز گل به هم هدیه دادن و حرف‌های زیبا گفتن به همسر نیست. کارهای کوچکی مثل اتو کردن لباس‌های همسر بدون غر زدن، وقت گذاشتن با کودک و تربیت فرزند به‌منظور اینکه همسرتان به کارهای شخصی خود بپردازد، شستن ظروف منزل حتی اگر این بار نوبت همسر شما باشد ولی برای او کاری پیش‌آمده است، همگی کارهای کوچکی است که عشق را به زندگی شما به ارمغان می‌آورد.

آنچه باید در مورد خودشناسی قبل از ازدواج بدانید

ای‌ کاش قبل از ازدواج برنامه و هدف زندگی خود را تعیین می‌کردم. در دوران قبل از ازدواج، افراد فرصت زیادی برای تثبیت زندگی و دستیابی به اهداف تحصیلی، شغلی و اجتماعی خوددارند. بعد از ازدواج ممکن است فرصت کافی برای رسیدن به این اهداف فراهم نگردد. پس بهتر است قبل از ازدواج مسیر زندگی خود را تعیین کنید. تحصیل در رشته موردعلاقه، ورزش کردن حرفه‌ای، شناخت شغل و استعداد شغلی خود ازجمله کارهایی است که بهتر است قبل از ازدواج انجام شوند.

باید بدانید ازدواج فقط با عشق پایدار نمی‌ماند

حفظ زندگی مشترک و دستیابی به یک ازدواج موفق مستلزم صرف وقت و تلاش فراوان است. اگر فکر می‌کنید بعد از ازدواج می‌توانید بدون تلاش و کوشش به زندگی مشترک خود ادامه دهید، احتمال طلاق در زندگی شما زیاد است.

پذیرش تغییرات زندگی بعد از ازدواج را بپذیرید

چقدر زندگی مشترک شما در آینده متحول می‌شود؛ به‌خصوص وقتی‌که صاحب کودک و فرزند شدید. مهم‌ترین چیز این است که بعد از ازدواج هر دو آمادگی مواجه با تغییرات در زندگی و پذیرش مسئولیت‌های زندگی مشترک را داشته باشید.

 زبان قلب همسر خود را بشناسید

هر فردی در ازدواج با روش ارتباطی مخصوص به خودش به همسر خویش عشق می‌ورزد. یاد بگیرید همسر شما برای ابراز علاقه و محبت کردن از چه روشی استفاده می‌کند. همچنین رابطه جنسی موضوع مهمی است، آن را در الویت قرار دهید. وقتی در رابطه جنسی با همسر خود مشکل‌دارید این موارد ( همانند نداشتن رابطه زناشویی ) باید هرچه زودتر حل شود.

ازدواج پایان کار نیست بلکه نقطه شروع زندگی مشترک است

حتی بعد از ازدواج شما و همسرتان هر رو در حال تغییر به‌عنوان یک شخص هستید. من قبلاً فکر می‌کردم پس از ازدواج کار تمام است و دیگر نیازی به تغییر در رفتار و بهبود نحوه ارتباط با همسر نیست؛ اما به‌عنوان یک انسان همیشه چیزهای زیادی برای رشد فردی و پیشرفت وجود دارد. تمرین فداکاری و گذشت نسبت به رفتار همسر یکی از مهم‌ترین معیارهای مهم ازدواج موفق است. همچنین تمرین کنید اشتباهات گذشته همسر خود را ببخشید و فرصت بهتر شدن در ازدواج را به او بدهید.

یاد بگیرید شرایط ازدواج خود را با دیگران مقایسه نکنید

هر ازدواج و رابطه زناشویی شرایط منحصر به خود را دارد. بر اساس آنچه در تلویزیون یا در روابط زناشویی دوستان و نزدیکان خود می‌بینید زندگی مشترک و ازدواج خود را قضاوت و مقایسه نکنید. همان‌طور که ما به‌عنوان انسان با یکدیگر متفاوتیم، ازدواج و روابط زناشویی متفاوتی نیز خواهیم داشت.

بدانید که فداکاری منجر به شادی در ازدواج می‌شود

ازدواج به معنای سازش نیست و مصالحه هرگز در ازدواج جواب نمی‌دهد. ازدواج به معنی مطیع بودن متقابل است. ازدواج به این معنی نیست که من به خاطر تو ازآنچه می‌خواهم می‌گذرم و انتظار دارم تو هم به‌عنوان همسر همین‌گونه باشی. در عوض، ازدواج یعنی اینکه شما می‌توانید به خاطر شادی و خوشبختی همسر خود از خواسته‌های خود بگذرید. مطمئن باشید شادی همسر شما منجر به موفقیت در زندگی مشترک شما خواهد شد.

برای مشاهده آدرس مرکز مشاوره روانشناسی کلیک کنید

برای تعیین وقت مشاوره هم اکنون تماس بگیرید: 02144849792

2 دیدگاه

  1. سلام. لطفا راجع به سوالات مشاوره قبل از ازدواج هم مطالب بگذارید.
    با تشکر

  2. دوستی قبل از ازدواج اشتباه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *