خانه / مشاوره ازدواج حضوری / نشانه های زن عاشق| اگر زنی مردی را دوست داشته باشد
زنان عاشق

نشانه های زن عاشق| اگر زنی مردی را دوست داشته باشد

“عشق واقعی زن به مرد به‌یک‌باره اتفاق نمی‌افتد؛ عاشق شدن و علاقه مندی زن به مرد امری است که آهسته و پیوسته شکل می‌گیرد. عشق واقعی بعد از پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های بسیار به تکامل می‌رسد، وقتی‌که با هم رنج‌ کشیده اید، با هم اشک ریخته‌اید، با هم خندیده‌اید.” ـــ ریکاردو منتالبان

اِی جِی هاربینجر، دکتر روانشناس برجسته دنیا در زمینه بهبود رابطه زناشویی و مشاوره ازدواج می‌گوید: “عشق فقط یک دسته فعل‌وانفعالات شیمیایی نیست، بلکه شیمی مغز نقش مهمی در تعیین نوع احساسی که به دیگران داریم به عهده دارد و وقتی چیزهای خوبی احساس می‌کنیم، تولید پیام‌رسان دوپامین در مغز که نشاط‌آور است تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

در تحقیقاتی که در مورد روانشناسی زنان صورت گرفت، وقتی زن ها عاشق می‌شوند، هورمون نوراپی‌نفرین (هورمونی که برای کاهش استرس و خواب مؤثر است) و فنتیل آمین (هورمون تحریک‌کننده عشق و شادی) هم در بدنشان ساخته می‌شود. این هورمون‌ها علاوه بر ایجاد شوروشعف، تمرکز انسان را نیز افزایش می‌دهند. به همین دلیل است که وقتی زن ها عاشق می‌شوند به مرد مورد علاقه خود بیشتر از هر چیز دیگری توجه نشان می‌دهند.”

یکی از خارق‌العاده‌ترین و هیجان‌انگیزترین اتفاق‌های زندگی مردان پیداکردن حس عاشقانه نسبت به یک زن است. مشکل اینجاست چگونه نشانه های عاشق شدن زن را تشخیص دهند. اگر زنی عاشق شود پس از یک رابطه طولانی‌مدت همان رفتاری را با مرد موردعلاقه خود خواهد داشت که در شور و شوق ابتدای رابطه داشت.

10 مورد از نشانه های زنان عاشق

 1. رفتارهای خجالت آمیز زنان عاشق

زنی که عاشق است بی‌دلیل و برخلاف معمول از شما خجالت می‌کشد. برخلاف وقتی‌که با دوستان خود یا مردانی که عاشق آنها نیست بیرون می‌رود اهل بگو بخند و معاشرت است. اگر زنی عاشق شما باشد، به‌احتمال زیاد از نگاه‌کردن در چشم‌های شما طفره می‌رود، وقتی با او حرف می‌زنید بی‌جهت می‌خندد و نمی‌تواند راحت با شما صحبت کند.

 1. دختر عاشق به شما هدیه می‌دهد

البته دریافت هدیه در روز تولد یا روزهای عید اتفاق غیرعادی و عجیبی نیست. اما وقتی زنی عاشق مردیی است بیشتر از حد معمول به او هدیه می‌دهد. این هدایا چندان گران‌قیمت نیستند، اما صادقانه و از صمیم قلب می‌باشند. اگر زنی که با او آشنا هستید یا معمولاً با او بیرون می‌روید هرچند وقت یک‌بار بی‌دلیل به شما هدیه می‌دهد، احتمالاً عمیقاً عاشق شماست.

 1. دختر عاشق تا حدی مثل بچه‌ها رفتار می‌کند

وقتی زنی عاشق شماست، رفتارهای عجیبی نشان می‌دهد. می‌خواهد خودش را برای کسی که دوستش دارد شیرین کند، و برای این کار اغلب دست او را می‌گیرد و تا حدی مثل بچه‌ها رفتار می‌کند.

زنان عاشق برای جلب‌توجه شما بدون مقدمه صدایشان را بالا می‌برند، جیغ می‌کشند، یا بلندبلند می‌خندند. حتی اگر به طرز حرف‌زدنشان دقت کنید می‌بینید که در نگاه اول گرم‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد، درست مثل طرز حرف‌زدن یک بچه کوچک.” و مثل بچه‌های معصوم رفتار می‌کنند.

 1. زن عاشق به زندگی شما علاقه نشان می‌دهد

زنی که عاشق شماست به زندگی شما علاقه نشان می‌دهد. می‌خواهد درباره زندگی روزمره شما، درباره گذشته شما و درباره امیدها و آرزوهای شما بیشتر بداند. او این سؤال‌ها را فقط از روی ‌ادب نمی‌پرسد. واقعاً به زندگی و افکار و احساسات شما و به تمام عقاید و هرچه که به شما مربوط می‌شود علاقه دارد.

اگر زنی عاشق شود راجع به شما و زندگی شما سؤال می‌پرسد (به فرض این‌که هدف او از این سؤال‌ها رعایت ادب و گپ و گفت مختصر نباشد) و با شما وارد صحبت می‌شود، مسلماً توجه او را جلب کرده‌اید. او می‌خواهد با این کار بفهمد که آیا با هم جور درمی‌آیید یا نه.”

اگر پشت‌سرهم از شما سؤال می‌پرسد و به زندگی شما علاقه نشان می‌دهد، پس به‌احتمال زیاد زن دلبسته مرد شده است.

 1. زن عاشق برای شروع صحبت پیش‌دستی می‌کند

زنی که عاشق است، چه وقتی آنلاین به شما پیام می‌دهد، یا پیام کوتاه می‌فرستد یا دنبالتان می‌گردد تا با شما حرف بزند، می‌خواهد خودش برای این کار پیش‌دستی کند. همیشه اوست که اول به شما پیام می‌دهد، یا با تلفن تماس می‌گیرد. این‌ها نشانه های زنان عشق واقعی زن به مرد است.

 1. دختر عاشق به کارهای که انجام می‌دهید علاقه نشان می‌دهد

آیا شغلی که دارید کسالت آور است؟ آیا سرگرمی جالبی دارید؟ مهم نیست که برای امرارمعاش چه می‌کنید یا در اوقات فراغت با چه کاری سرگرم می‌شوید؛ زنی که عاشق شماست فکر می‌کند همه کارهای شما جالب‌ترین کارهای کره زمین هستند. با اشتیاق به صحبت‌های شما درباره شغلی که دارید و درباره سرگرمی‌ها و علایق شما گوش می‌دهد. زنی که عاشق شماست حتی به کسالت‌بارترین جزئیات زندگی شما با علاقه گوش می‌دهد.

 1. زن عاشق می‌خواهد ظاهر دلپسندی داشته باشد

ظاهرخوب داشتن برای زن عاشق مسئله مهمی است. اغلب ظاهر فرد است که قبل از هر چیز می‌تواند تأثیرگذار باشد. این یعنی، وقتی زنی همیشه در حضور شما ظاهری کاملاً آراسته دارد، به‌احتمال زیاد می‌خواهد با ظاهر خود شما را تحت تأثیر قرار دهد.

 1. دختری که عاشق است همیشه خوشحال به نظر می‌رسد

آیا وقتی به اتاقی می‌روید که او هم حضور دارد، حالت چهره‌اش تغییر می‌کند؟ آیا از دیدن شما به وجد می‌آید؟ اگر چنین است به شما علاقه دارد. زنی که مردی را دوست ندارد، با ورود آن مرد به اتاق دچار هیجان نمی‌شود. هروقت کنار او هستید به طرز لبخند زدن و برق چشم‌هایش دقت کنید ــــ اگر طوری به نظر می‌رسد که انگار همه دنیا مال اوست، پس احتمالاً زنی در زندگی خود دارید که عاشق شماست.

 1. دختر عاشق نمی‌تواند در چشم‌های شما نگاه کند

اشخاص وقتی در چشم‌های طرف مقابل نگاه می‌کنند که با او راحت باشند. اما زنی که عاشق شماست نمی‌تواند مستقیم در چشم‌هایتان نگاه کند. چون هر چه باشد چشم‌ها راز دل را فاش می‌کنند. وقتی زنی نمی‌تواند مدت زیادی در چشم‌های شما نگاه کند، یعنی عاشق شماست و از این‌که عشق خود را به شما ابراز کند بی‌نهایت خجالت می‌کشد.

 1. زن عاشق به نیازها و خواسته‌های شما توجه نشان می‌دهد

همیشه از نیازهای شما آگاه است، چه وقتی‌که نیاز دارید کسی به حرف‌های شما از صمیم قلب گوش دهد، چه وقتی‌که نیاز به توصیه‌های کسی دارید. زنی که عاشق شماست نیازها و خواسته‌های شما را به‌راحتی فراموش نمی‌کند و خوشحال می‌شود در رفع نیازهایی که دارید به شما کمک کند.

سخن آخر در مورد نشانه های زنی که مردی را دوست دارد

وقتی زن ها عاشق می‌شوند با روش‌هایی متفاوت از روش مردان عواطف و احساسات خود را نشان می‌دهند، عشق آنها از رفتارهایشان پیداست … به شرطی که شما بخواهید به این موضوع پی ببرید! اگر با زنی هستید و می‌خواهید بدانید که به طور واقعی عاشق شماست این رفتارهای خاص را در او زیر نظر بگیرید.

6 دیدگاه

 1. سلام میدونید من سنم کمه ولی کسی رو دوست دارم ک از من خیلی بزرگ تره خب من چند ساله دوسش دارم اما اون حتی نمیدونه من وجود دارم یا نه:( نمیدونم چیکار کنم:/ لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   عشق زیباست حتی اگر به کسی دل بسته باشی که از خودت بزرگتر باشه ولی خب عرف جامعه و شرایط اجتماعی معمولا چنین اجازه ای را نمیده. شما گفتید سن تان کم است و طبیعتا در حال تحصیل و شغل و خانه هم ندارید و اون خانم اکنون در حال حاضر در چند مرحله جلوتر از شما قرار دارد و در شرف ازدواج هست. بنابراین نمیشه انتظار نتیجه دادن چنین عشقی را داشت (فرض در علاقه دو طرفه و نه عشق آتشین). حتی اگر فرض هم کنیم که اون خانم به شما هم علاقه داشته باشد، ممکن هست خانواده آن خانم مخالفت کنند و شرایط اجتماعی و عرفی چنین امکانی را ندهد که این عشق سرانجام مثبتی داشته باشه. پس سعی کن فراموش کنی و دل به زندگی و خانمی متناسب با خود ببندی. امیدوارم زندگی بر وفق مرادی داشته باشی و از زندگی ات لذت ببری به خصوص در کنار همسر و فرزندان آینده ات.

 2. من راننده اتوبوس خط واحد هستم تو ارومیه یک مدتی هستش تو اون مسیری که کار میکردم و الان کار نمیکنم عاشقه ی خانمی شدم نمیدونم چرا اینقدر به این خانم علاقه مند شدم..ایشون مغازه دار هستند و من بعضی وقتها با ماشین سواری که دارم میرم و دوستانم رو که راننده هستند رو می بینم و ایشون هم نیم نگاهی به من می کنه…لازم هستش این رو بگم که من شدید به خودم میرسم از لحاظ آرایش و لباس نمیدونم چی کار کنم هم دوستش دارم هم جرات نمیکنم احساسم رو بهش بگم نه برای اینکه با من رابطه برقرار کنه برای اینکه احساسم رو بگم راحت شم اون خانم هم نمیدونم تا حالا از توی مغازه دیدم که به من نگاه می کنه ولی چه احساسی داره نمیدونم چی کار کنم حرف دلم رو بهش بزنم یا نه؟؟لطفا راهنماییم کنید.مرسی

 3. یه مرد عاشق زنی می‌شود و از او خوشش می اید ودرواقع شاید گفت عاشقش شده است اما درمورد عشق زن به او دچار تردید هست ،چگونه می‌توان فهمید که آن زن هم عاشق مرد هست چه رفتارهایی رو باید زن انجام دهد که مرد به یقین برسد

  • سلام
   به عنوان یک خانم خدمتتون عرض کنم که در جامعه ی ما اگر زنی با حجب و حیا باشد، قطعا تا هیچ وقت عشق خود را به شما ابراز نمی کند. حتی اگر به قیمت از دست رفتن این عشق باشد!
   اگر واقعا عاشق هستید، پس موضوع را به شیوه ای که ایجاد سوء تفاهم نکند مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید