خانه / مشاوره خانواده / مشاوره در مورد خیانت شوهر | خیانت مرد به زن
خیانت شوهر

مشاوره در مورد خیانت شوهر | خیانت مرد به زن

در این مقاله از سایت مشاوره باما به علت خیانت شوهر به همسر ( دلیل خیانت مردان متاهل) از دیدگاه روانشناسی می‌پردازیم:

مورد خیانت قرار گرفتن توسط مردی که خیلی دوستش دارید بسیار دردناک و عذاب‌آور است. تصور اینکه فردی که فکر می‌کردید تا همیشه در کنار شما عاشقانه زندگی خواهد کرد، به شما خیانت می‌کند ملال‌آور است.

خیانت زناشویی باعث احساس رنجش و ناامیدی شما نسبت به همسر خود می‌شود. اولین فکری که به ذهنتان خطور می‌کند این است چرا همسرم به من خیانت کرد؟ من کجای زندگی کوتاهی کردم که همسرم به من خیانت کرد؟
اگرچه خیانت زن به مرد و هم خیانت شوهر به زن ممکن است، بااین‌حال، آمارها نشان می‌دهد مردان بیشتر از زنان به همسر خود بعد از ازدواج خیانت کرده‌اند. زنان مخلوقات بسیار حساسی هستند و بعد از مواجه با خیانت شوهر ازلحاظ عاطفی و روحی بسیار آسیب می‌بینند.

طبق بررسی سارا تولان، پژوهشگر دانشگاه ایالتی یوتا و همکارانش، خیانت زناشویی و برقراری رابطه نامشروع از مهمترین علل طلاق است. بااین‌حال، بر اساس نظر کالون، بسیاری از زوج‌های متأهل راضی و شاد، خیانت را پذیرفته‌اند و هرگز تصمیم به طلاق نگرفته‌اند.
بر اساس آمار منتشره، حدود ده درصد زوجین در طول زندگی تجربه خیانت زناشویی را داشته و اوج آن 20 درصد برای زوج‌ها در 40 سالگی است. زوج‌هایی که متوجه خیانت همسر خود می‌شوند، آن را تجربه‌ای از جنس شکستن و خرد شدن ناگهانی می‌دانند و معتقدند که این اتفاق پایان ازدواج است. چنانچه زوج بخواهند رابطه‌ زناشویی خود را بهبود دهند، همسر خیانت‌ کار باید اقرار کند که پشیمان است و احساس گناه کند.

اعتقادات مذهبی یا شرایط جامعه ممکن است مانع از طلاق زوجین شود و آن‌ها را از تصمیم به طلاق منصرف کند. بااین‌حال، ممکن است زوج‌ها از اعتقادات مذهبی برای حل مشکلات و در برخورد با خیانت کمک بگیرند. آگاهی به این موضوع که خیانت زناشویی علامتی برای ازدواج ناخوشایند است، می‌تواند زن و شوهر را به‌سوی حل‌وفصل مشکلات سوق دهد و آن‌ها را به هم نزدیک‌تر کند.

دلایل خیانت به همسر از نظر روانشناسی

همه ما می‌دانیم برخی افراد در زندگی مشترک به همسر خود خیانت می‌کنند، اما سؤال این است، چرا آن‌ها چنین ریسک احساسی و عملی بزرگی را انجام می‌دهند؟ در یک نظرسنجی که توسط دکتر روانشناس دانشکده لوراس جولیا اومرزو و همکارانش انجام شد، از افرادی که درگیر روابط نامشروع بودند، خواسته شد که درباره تجربه‌های عاطفی خود در طول دوره رابطه خارج از ازدواج گزارش بدهند.

افراد موردتحقیق به‌طور غیر تصادفی از بزرگسالانی که تجربه خیانت به همسر خود را داشتند، به دست آمد؛ بنابراین، نتایج این تحقیق را نمی‌توان به‌طورکلی تعمیم داد. بااین‌حال، یافته‌های این تحقیق حاوی اطلاعات مفید و کاربردی است. از 77 نفر شرکت‌کننده که پاسخ دادند شامل 22 مرد و 55 زن در سنین 23 تا 63 سالگی بودند که 73٪ متأهل بودند. تعداد روابط نامشروع گزارش‌شده از 1 تا 22 و با میانگین حدود 4 مورد بود و بیشتر این روابط در حال حاضر وجود داشتند نه اینکه فقط یک‌بار باهم رابطه داشته باشند، حتی بیش از 1 سال و در برخی موارد تا ۵ سال نیز باهم بودند.

آن‌ها به‌احتمال‌زیاد با تلفن همراه تماس می‌گرفتند و بیشتر در هتل‌ها، خانه‌های همدیگر، محل کار یا اتومبیل‌ها قرار می‌گذاشتند. تقریباً دوسوم از روابط خارج از ازدواج به‌طور دوستانه به پایان می‌رسیدند و تقریباً نیمی از آن‌ها نیز به‌طور دوستانه باهم در ارتباط بودند.
با توجه به این واقعیت‌های اساسی، بیایید ببینیم چرا افراد موردبررسی به یک رابطه نامشروع وارد می‌شوند. به‌طور خلاصه آن‌ها به دو دلیل شایع در این روابط وارد می‌شوند (شاید احتمالاً شما هم آن را حدس زده باشید): داشتن رابطه جنسی دلیل اصلی برقراری روابط فرا زناشویی است.

افراد مشارکت‌کننده در این تحقیق به دنبال ارضای میل جنسی بودند یا مایل بودند که رابطه جنسی بیشتری داشته باشند. دلیل دیگر تمایل به خیانت زناشویی عدم برآورده شدن نیازهای عاطفی مرد یا زن از طرف همسر خود بود. شرکت‌کنندگان در تحقیق گزارش دادند که در روابط فعلی خود ازلحاظ عاطفی، احساس رضایت از زندگی زناشویی خود نمی‌کردند یا مایل بودند که ارتباط و اعتبار بیشتری کسب کنند.

در اکثر موارد، یافته‌ها مربوط به تحقیقات پیشین در مورد انگیزه برای خیانت زناشویی مطابقت دارد، یعنی این‌که زوجین در درجه اول برای ارضای نیاز جنسی و عاطفی به همسر خود خیانت می‌کنند.

یکی دیگر از دلایل خیانت زناشویی «انتقام سکسی» بود. افرادی که به این دلیل به دنبال برقراری رابطه نامشروع بودند، سعی داشتند با خیانت به همسر از او انتقام بگیرند. بازهم این به نظر قابل‌درک است، به‌خصوص با توجه به ماهیت این سایت مشاوره زناشویی که در آن افراد به‌طور عمدی دنبال روابط نامشروع بودند.

محققان وقتی فهمیدند که تقریباً 20٪ از افراد متأهل شرکت‌کننده در تحقیق به دلیل «هیجان خواهی» دنبال رابطه نامشروع بودند، شگفت‌زده شدند، به این معنی که آن‌ها به دنبال حس کنجکاوی یا احساس ناامیدی از همسر یا تنهایی در زندگی مشترک خود اقدام به خیانت کرده بودند.
حالا ما می‌دانیم چرا افراد خیانت می‌کنند، اما سؤال این است که آن‌ها چه احساسی نسبت به روابط نامشروع دارند؟ آیا آن‌ها مانند قهرمان داستان‌ها احساس آرامش و راحتی می‌کردند؟ همان‌طور که معلوم شد، احساس افراد موردبررسی از احساسات مثبت تا منفی بود.

در سمت مثبت، افرادی که به دلایل جنسی خیانت کرده بودند، از نتیجه عمل خود احساس رضایت می‌کردند. آن‌ها همچنین در کل از زندگی احساس رضایت می‌کردند و ازلحاظ عاطفی احساس سرخوشی و رضایت داشتند.

فرد خیانت‌کار احساس ناامیدی نداشتند، اما از همسر خود (برای اینکه آن‌ها را خشنود و راضی نکرده بودند) و با این واقعیت که رابطه نامشروع آن‌ها را به همان اندازه که آن‌ها فکر می‌کردند راضی نکرده بود، احساس ناامیدی می‌کردند.

اضطراب رسوایی، ترس از رهاشدگی توسط فردی که با او رابطه نامشروع داشته‌اند، حسادت و افسردگی از دیگر احساسات نامطلوب بعد از خیانت بود. بااین‌حال، تعدادی از افراد هم به‌طور شگفت‌انگیزی گفتند که احساسات منفی ندارند.
یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد، گروه قابل‌توجهی از افرادی که در روابط نامشروع وارد می‌شوند خیلی خوب از خودشان سلب مسئولیت می‌کنند. بسیاری ادعا می‌کردند که خیانت و روابط نامشروع موضوع متقابلی بود که آن را توجیه می‌کردند و هیچ احساس گناهی نمی‌کردند.
بااین‌حال، روابط نامشروع نسبتاً بلندمدت بودند و افراد درگیر روابط اهمیت زیادی به آن قائل بودند. اگرچه برخی از افرادی که به همسر خود خیانت کردند هیچ احساس گناهی نمی‌کردند، اما اکثریت احساس گناه و اضطراب می‌کردند، حتی کسانی که در روابط مختلف بودند.
اگر شما درگیر روابط نامشروع هستید یا قصد خیانت به همسر خود را دارید، به کدام‌یک از دلایل زیر وارد این رابطه شده‌اید؟ من برای هر یک از دلایل به جزئیات بیشتری در مورد آنچه افراد شرکت‌کننده در تحقیق بیان کردند می‌پردازم:

خیانت زناشویی به دلیل عدم ارضای نیاز جنسی

نداشتن رابطه زناشویی یا عدم رضایت از رابطه جنسی با همسر از شایع‌ترین دلیل خیانت زناشویی است که افراد موردمطالعه به آن اشاره کردند. به یاد بیاورید که اکثریت بزرگی از شرکت‌کنندگان زنان بودند. هر زن و مردی که وارد رابطه نامشروع می‌شود امیدوار است که زندگی زناشویی و جنسی خود را بهبود ببخشد. ممکن است از بسیاری فعالیت‌های متقابل دیگر لذت ببرند، اما به هر دلیلی، از سکس با همسر خود راضی نیستند.

خیانت به همسر به دلیل تمایل به رابطه جنسی بیشتر

این یک دلیل نسبتاً نادر است که توسط افراد در این مطالعه ذکرشده است. این احتمال وجود دارد که افراد بیشتری این دلیل را داشته باشند اما نمی‌خواستند به آن اعتراف کنند، زیرا این تمایل ازلحاظ اجتماعی پذیرفتنی نیست. به‌عنوان‌مثال، یک مرد در این تحقیق اظهار داشت که به‌عنوان پاداش خوب بودن احساس می‌کند نیاز به رابطه جنسی بیشتری دارد.

خیانت زناشویی به دلیل مسایل عاطفی

روابط صمیمانه با همسر می‌تواند تقریباً به همان اندازه رابطه جنسی برای یک رابطه قانع‌کننده باشد. افراد شرکت‌کننده در تحقیق که گفته بودند دنبال کمبود محبت از طرف شوهر یا عدم تامین نیاز عاطفی زنان وارد رابطه نامشروع شدند، احساس می‌کردند که ارتباط خوب با همسر خود ندارند.

 دریافت تایید عاطفی از شخص مقابل

درک و تائید شدن، عاملی کلیدی در روابط احساسی است که زنان و مردان نسبت به یکدیگر احساس می‌کنند. پارتنرها ممکن است از هم جدا شوند، زیرا نمی‌توانند نیازهای همدیگر را در رابطه خود به رسمیت بشناسند.

خیانت به علت از دست دادن عشق و علاقه به همسر

این یک دلیل نسبتاً نادر در تحقیق بود، شاید به این دلیل که تعریف “عشق ” بسیار دشوار است. در درازمدت به نظر می‌رسد داشتن رابطه جنسی و صمیمیت عاطفی عشق را از بین می‌برد.

خیانت به دلیل عاشق شدن دوباره همسر

تعداد بسیار کمی از افراد گفته‌اند که باکسی که در ارتباط فرا زناشویی بوده‌اند، به‌طور ناگهانی عاشق شده‌اند. بااین‌حال، به نظر می‌رسد صمیمیت عاطفی به‌علاوه نزدیکی جنسی عامل مهمی است که باعث خیانت همسر می‌شود.

خیانت به علت تمایل به انتقام از همسر

در رابطه‌ای که طرفین اذیت و رنجیده‌خاطر شده‌اند، تمایل به انتقام از همسری که خیانت می‌کند (یا تصور بر این است که خیانت می‌کند) به نظر می‌رسد که خیانت و بی‌وفایی به‌طور فراوانی بیشتر از کمبود صمیمیت موجب افزایش خیانت و بی‌وفایی می‌شود. سینمای هالیوود از این تفکر “زیبایی آمریکایی ” بهره‌برداری می‌کند اما در واقعیت، تعداد اندکی از افراد موردتحقیق این را به‌عنوان عامل اصلی روابط فرا زناشویی عنوان کردند.

تنوع طلبی از دلایل خیانت زناشویی

افرادی که به این دلیل اشاره‌کرده بودند احساس می‌کردند که آن‌ها چیزی جدید می‌خواهند، این انگیزه فراتر از کنجکاوی و به‌نوعی رقابت برای اندازه‌گیری توانایی جنسی خود است. ممکن است برای آن‌ها رقابت در زمین تنیس یا زمین گلف کمتر پیچیده باشد، اما جذابیت کسی و چیزی جدید باعث شده که آن‌ها این شکل خاص چالش را انتخاب کنند.

روابط نامشروع به‌وضوح نشان‌دهنده یک ترکیب پیچیده از میل، غم و اندوه و نیاز به نزدیکی و برقراری رابطه است. افراد به‌ندرت بدون درگیری و حتی ناراحتی وارد این روابط می‌شوند. ممکن است روابط نامشروع محصول یا علت پایان رابطه و طلاق باشد. زوج‌ های موفق ممکن است بخواهند که رابطه نامشروعی را تجربه کنند و همان‌طور که کالون مطالعه کرد و به این نتیجه رسید که زندگی زناشویی آن‌ها دست‌نخورده باقی می‌ماند حتی اگر بهبود نیابد. بااین‌حال، همان‌طور که در این مطالعات نشان داده‌شده است، این یک اقدام خطرناک است.

خیانت مردان به خاطر حس کنجکاوی

دکتر اواسادوسکی، مشاوره خانواده، میل به ماجراجویی و هیجان و کنجکاوی یکی از دلایل خیانت شوهر به زن می‌باشد. درواقع این یک بازی و سرگرمی برای رهایی از زندگی روزمره، آخر هفته‌های کسل‌کننده و عدم ایجاد انگیزه در زندگی می‌باشد. همچنین مردها برای رهایی از فشارهای زندگی، فرار از مسئولیت‌ها و وظایف محول شده به آن‌ها اقدام به برقراری رابطه زناشویی نامشروع با جنس مخالف می‌کنند. این ارتباط می‌تواند به‌صورت دوستی آنلاین و یا حضوری باشد.

همچنین زنان بعد از خیانت شوهر دچار عذاب و شکنجه روحی می‌شوند و مدام از خود می‌پرسند چرا این اتفاق افتاد؟ چرا یک مرد متاهل به همسر خود خیانت می‌کند؟ برای پاسخ به سوالات در مورد خیانت همسر با ما همراه باشید:

مردان خیانت به همسر را خود انتخاب می‌کنند

دکتر لاواند، مشاور خانواده : هیچ‌چیزی مرد را مجبور به خیانت به همسر خود نمی‌کند، مردها خیانت را خود انتخاب می‌کنند. خیانت یک انتخاب است. او می‌تواند این کار را با اختیار خود انتخاب کند یا انتخاب نکند.

خیانت مظهری از مشکلات زناشویی حل‌نشده یا نشانه خلاء برآورده نشده است. خیانت در حقیقت حاکی از ناتوانی مرد در تعهد کامل به همسر، خانواده و ازدواج خود است.

خیانت شوهر به خاطر خودخواهی 

دکتر سن، روانشناس: در ظاهر، دلایل مختلفی برای خیانت شوهر به همسر خود وجود دارد. مانند تنوع طلبی و هوس رانی مرد، عقده حقارت در جلب توجه زنان، احساس ضعف، عدم احساس خوشبختی در زندگی و غیره. درواقع ریشه تمام دلایل بالا را می‌توان در خودخواهی شوهر و خودپسندی مرد خیانت کار یافت. خودخواهی که یک مرد را از تعهد به زن و زندگی زناشویی خود و فداکاری برای خانواده بازمی‌دارد.

خیانت مرد متاهل به دلیل عدم قدردانی زن

دکتر تابی، مددکار اجتماعی بالینی: درحالی‌که دلایل متعددی برای خیانت به همسر وجود دارد اما یکی از علل اصلی خیانت شوهر به زن خود عدم قدردانی و تشکر از مرد از طرف زن است. خیلی از مردها باور دارند که برای زن و زندگی خود بسیار تلاش می‌کنند و احساسات خود را در درون نگه می‌دارند.

اما وقتی چنین زحماتی توسط همسر نادیده گرفته می‌شود و زن به شوهر خود بی‌توجهی می‌کند، مرد سعی می‌کند تا تعریف و تمجید و قدردانی را در جای دیگری جستجو کند و درنتیجه با شخص دیگری که قدر او را می‌داند ارتباط نامشروع برقرار می‌کند.

خیانت شوهر به دلیل کمبود محبت و توجه همسر

دکتر دانا، درمانگر اختلالات جنسی: در دنیای پرمشغله امروزی بسیاری از زوجین بعد از ازدواج فراموش می‌کنند تا به همسر خود محبت و توجه کنند. در ازدواجی که عشق فراموش‌شده و گفتگوی زن و شوهر معمولاً بر پایه منافع و منطق شده، در صورت عدم ارضاء نیازهای عاطفی و احساساتشان از طرف همسر، مرد به دنبال فردی می‌گردد تا به احساسات او پاسخ دهد و به آن‌ها توجه بیشتری شود.

دلایل بی توجهی مرد به زن

خیانت همسر به علت تصور اشتباه از ازدواج

دکتر دیبای، مشاور ازدواج : اغلب مردان متاهل به زن خود خیانت می‌کنند زیرا آن‌ها انتظارات و تصورات اشتباهی از ازدواج و زندگی مشترک دارند. این مردها گمان می‌کردند وقتی ازدواج کردند زندگی درست خواهد شد. آن‌ها فکر می‌کردند همیشه در کنار هم بدون مشکلات زندگی به‌راحتی زندگی خواهند کرد و همیشه رابطه جنسی و رابطه زناشویی آن‌ها فوق‌العاده خواهد بود.
بااین‌حال، با شروع زندگی مشترک، پذیرش مسئولیت‌های زندگی، تربیت فرزند و تحمل مشکلات زندگی مشترک نیز آغاز می‌شود. در این موقع، مرد متوجه می‌شود به‌اندازه کافی وقت و انرژی برای خوش‌گذرانی با همسر خود را ندارد و گاهی همسر او به خاطر چنین فشارهایی وقت و انرژی کافی برای توجه به شوهر خود را ندارد.

اینجاست که مرد به دنبال فرد دیگری برای ارضای میل جنسی و عاطفی خود می‌گردد. او تصور می‌کند مشکل از زن اوست و ربطی به او و مشکلاتش ندارد. به همین دلیل به دنبال فرد دیگری برای خوش‌گذرانی و شاد بودن می‌گردد. البته که این تصور اشتباه سرانجام موجبات درخواست طلاق از طرف زن یا مرد را به دنبال دارد.

خیانت زناشویی به خاطر اعتیاد به سکس

دکتر ادی: متخصص در مشاوره ازدواج : دلایل زیادی برای خیانت مرد به زن وجود دارد. یک روندی که در طول 20 سال سابقه در حوزه روانشناسی و مشاوره خانواده شاهدش بودم افزایش تعداد مردانی است که به سکس اعتیاد دارند.

این افراد درواقع از سکس سوءاستفاده می‌کنند تا بدین‌وسیله خود را از پریشانی احساس، که اغلب به خاطر آسیب‌های روحی گذشته و بی‌توجهی‌هایی دوران کودکی بوده رها کنند.

آن‌ها برای جلب اعتماد و احساس رضایت و لذت، تلاش می‌کنند. آن‌ها اغلب احساس حقارت و ضعیف بودن می‌کنند و تقریباً اکثر آن‌ها در برقراری ارتباط عاطفی با دیگران ناتوان هستند.

مردان خیانتکار در مرکز مشاوره یاد می‌گیرند چرا از یک رابطه جنسی سوءاستفاده می‌کنند و چرا به همسر خود خیانت می‌کنند. همچنین با تغییر نگرش خود نسبت به آسیب‌های روانی که درگذشته بر آن‌ها واردشده و آموزش راه‌های صحیح برقراری ارتباط با همسر در یک رابطه سالم، احتمال خیانت به همسر در آن‌ها به‌شدت کاهش می‌یابد.

دلایل شوهر برای خیانت به همسر 

دکتر دیوید، روانشناس: اول‌ازهمه باید بدانیم که تفاوت بین دلایل خیانت مرد متاهل به همسر خود وجود دارد:
تنوع طلبی، احساس خستگی از زندگی، حس کنجکاوی و ماجراجویی، نداشتن تعهد اخلاقی به ازدواج، کمبود محبت.

دلایل خیانت مرد به همسر خود شامل این موارد است:

 • میل جنسی همسر من پایین است و نمی‌تواند نیاز جنسی من را تأمین کند.
 • ازدواج ما در حال فروپاشی و شکست است.
 • از همسر خود راضی و خوشنود نیستم.
 • همسرم عوض شده و رفتارش مثل گذشته خوب نیست.
 • همسرم اضافه وزن دارد.
 • همسرم خیلی غر می‌زند و مدام می‌خواهد من را تغییر دهد.
 • احساس رضایت از رابطه جنسی و عاطفی با شخص دیگر غیر از همسر.

خیانت به همسر به دلیل عدم رشد و بلوغ فکری

دکتر هیل، روانشناس: مرد ها به‌طورکلی، هزاران دلیل برای خیانت به همسر خود دارند. بر اساس تجربه، متوجه یک نوع از عدم بلوغ عاطفی و روحی در افرادی که به همسر خود خیانت کرده بودند شدم. نبود رشد فکری و عاطفی برای زمان گذاشتن، متعهد بودن به همسر و انرژی گذاشتن برای کار کردن از طریق موضوعات اصلی در روابط زناشویی با همسر خود را اغلب در اولویت این مردان نبوده است.

در عوض، چنین مردانی اغلب به فعالیت‌هایی که هم به خود و هم به همسر و خانواده خویش آسیب می‌رساند، دست می‌زنند که خیانت شوهر یکی از چنین فعالیت‌هاست. پیامدهای دردناکی که اغلب با عواقب بعدی خیانت به همسر همراه است تا هنگام فاش شدن حقیقت در نظر گرفته نمی‌شود. مردان خیانت کار معمولاً یک تمایل آشکاری به بی‌ملاحظه و بی‌فکر نشان دادن خود دارند.

خیانت شوهر به خاطر احساس ناکافی بودن

دکتر دنیل، درمانگر اختلالات جنسی: چرا مردان متاهل به همسر خود خیانت می‌کنند؟ یک احساس گناه از ناکافی بودن در زندگی، مهمترین دلیل برای احساس تمایل خیانت به همسر محسوب می‌شود. وقتی به یک مرد در زندگی مشترک مکرراً این احساس حقارت و بی‌اهمیت بودن در نقش یک مرد القاء شود، آن‌ها به دنبال زنی می‌گردند تا این احساس عزت نفس را به آن‌ها برگرداند.

در حقیقت، مردها به دنبال پر کردن این خلاء عاطفی که همسرشان ایجاد کرده با فرد جدیدی روابط نامشروع برقرار می‌کنند. جستجوی حمایت عاطفی و موردتوجه قرار گرفتن توسط فردی غیر از همسر، دلیل روشنی از خیانت به همسر می‌باشد.

خیانت مردان متاهل به خاطر ناتوانی جنسی همسر

دکتر گرید، مشاور اختلالات جنسی: چه چیزی باید در مورد خیانت مرد به زن خود در نظر گرفته شود؟ هر نشانه‌ای از مشکلات برقراری رابطه جنسی و عشق بازی با همسر می‌تواند یک هشدار باشد. مرد ها به دلیل داشتن اختلالات جنسی خیانت می‌کنند، حال این خیانت آنلاین باشد یا در فضای واقعی.

مرد خیانت کار احتمالاً نمی‌داند چگونه برقراری رابطه عاشقانه و یا رابطه جنسی با همسر خود را درخواست کنند یا حتی اگر درخواست کنند، نمی‌دانند طوری درخواست کنند تا ارتباط عاطفی با همسر خود برقرار کنند. بنابراین چنین مردهایی به دنبال یک رابطه نامشروع می‌گردند تا خواسته و میل جنسی خود را بدان وسیله ارضاء کنند.

منبع: www.goodtherapy.org

18 دیدگاه

 1. من خانومم خیلی دوست دارم دوتا پسرم هم دارم ولی او اصلا بمن اهمیت نمیده اصلا پیام نمیده زنگ نمیزنه پیشم نمیخواب اون ۴ سال اول بهش نگفتم دوستت دارم خیلی خوب بود بعد ۴ سال دقیقا ۴ سال ک بهش وابسته شدم و بهش گفتم عاشقتم دوستت دارم دیگه همه حرفی بهم میزنه فحش حتی باید ببخشید کنی هم میگه من باید چکار کنم خداروشکر قیافه ای هم دارم ک از اون خیلی سرگرم من بخاطر اون از عروسیم گذشتم چون من تک فرزند بودم اون ی بیوه و یکسالم ازم بزرگتر بود برا همین بابام اینا راضی نبودن و برام عروسی نگرفتن من خیلی کارها براش کردم اما الان شبا میره پیش دوستش تا ساعت ۳ الی ۴ دیگه خیلی زود بیاد ۱ بهش میگم تو یکم بمن محبت کن من جونمم برات میدم حتی سیگارم نمیکشم
  من اهل خیانت نبودم ولی چون ۶ ماه پیشم نخوابیده تو اینستا دیدم نوشته بود هرچی بری سمت زن و پاکتر باشی بیشتر ازت دوری میکنه برهمین من ب پستام یاعکسایی ک میزارم تو پست خانوما زیاد نظر میدن من اومدم با یکیشون ک ۳ شبان روز باما فاصله داره باهاش دوست شدم و باشم گفتم فقط دوست اجتماعی من میخوام خانومم بخودش بیاد و یکم باهام بهتر بشه بهتر نشد هیچی کار ب دادگاه کشید

 2. سلام شوهرم بعد از ۱۳ سال زندگی وبا وجود اینکه شخصیت بسیار معقول و خوبی داشت خیانت کرد اونم با یه زن متاهل خودش میگه رابطه در حد پیام بوده البته من عکس لخت شوهرم فقط باشورت که برا زنه فرستاده بود رو دیدم و چندتا عکس دیکه از خودش و عکس با تاب و بی حجاب زنه ولی میگه ارتباط ما اونجوری نبود

 3. سلام خوبید .شوهر من با یک زن متاهل تقریبا خودم احساس کردم یک سالی و نیم باهم هستن. زن متاهل وکیل و شوهرش با شوهر من دوست. منم از پیام فهمیدم . یک دختر ۲ ساله دارم. باهم خیلی سردو فحش و اختلاف با خانواده خودم ۳ سال داشت در حد دعوا و دیگه .بعد ازاین فهمیدم خیانت .ی زن هست نمیدونم ا ونم بچه دار مجرد با این رابطه دار .قبلا به خودش نمی‌رسید. حموم لباس تمیز. روابط بامن نداره. هرچی میگم دعوا دروعغ یا کتک. لطفا کمکم کنید

 4. شوهرم سالهاست بهم خیانت میکند ودست بردار نیست چکار کنم ،حالم خیلی بده دیگه نمیتونم تحمل کنم

 5. من شوهرم 1سال پیش بهش شک کردم ولی با دروغاش انکار کرد ولی الان دخترم گوشیشو ک چک کرده دیده هنوزم با اون زن درارتباطه و به قدری ناراحت شده ک با تیغ دست های خودشو خط خطی میکنه و اصلا حال روحی خوبی نداره و منم تا الان فقط به خاطر بچهام کنارش بودم ولی دخترم میگه از باباش متنفر شده و دیگ نمیخاد ببینتش. من دقیقا باید چیکار کنم؟

 6. من شوهرم ،چهارمرتبه به من خیانت کرده با یکنفر که خیلی میگه دوسش دارم اما بخاطر بچش باهاش تموم میکنه اما دوباره با اون خانم برمیگرده نمیدونم چکار کنم میگه شماو زندگیمو دوست دارم اما دروغ میگه چون خط جدید براش گرفتم دوباره باهاش در تماس بود،الانم مچشو گرفتم میگه اون خانم بهم پیام داده مشکلی داشته کمک میخواسته به اون خانم پیام دادم میگه بین ما یکسال چیزی نیس با چندتا پیام فکر نکن ما باهم هستیم لطفا راهنماییم کنین ممنون

 7. با سلام، من نزدیکبه ۲۵ سال سال هست که با همسرم زندگی میکنم و ۳ فرزند دارم ،همسرم ۳ بار به من خیانت کرده اولین بار در ایران وقتی باردار فرزندم بودم ،ویک بار ارتباط تلفنی با دوست دختر قدیمیش واینبار با همکارش با اسمس بازی ، ولی هر بار میگه اشتباه کردم یا یک شوخی بوده ،۲ بار اول بخشیدم ولی فراموش نکردم ،ولی اینبار خیلی برام سخت هست که ادامه بدم ،ازش متنفر نیستم ولی دوستش هم ندارم ،زندگی در غربت رو با خیلی سختی شروع کردیم و از صفر ولی الان همه چیز داریم ولی من احسا س خوبی ندارم ،دائما خودم رو سرزنش میکنم که چرا با من این کارو کرده ،من تراپی میرم ولی ایشون حاضر نیست بره ،بالاخره که سر در گم هستم دوست ندارم جدا بشم ،میخوام دوباره بسازم ولی ناتوانم ،در ضمن ایشون خیلی سعی میکنه جبران کنه ولی من بی تفاوتم ،خواهش میکنم کمکم کنید با تشکر

  • خوب همسر شما اگر با شما همکاری کردندجهت تراپی که بسیار بهتره ولی اگر هم نکردند بهترین راه عزیز من فقط گفتگوی دو نفره س در شرایطی که آرام و ریلکس باشند .در حضور فرزندان لطفا گفتگو نکنید .ببینید شما به سختی میتونید رفتار شخصی رو عوض کنید مگر اینکه شخص خودش تمایلی به انجامش نداشته باشه.سعی کنید خیلی در ذهنتون مرور نکنید و ذهن رو به چالش نکشید مراقب سلامت روان خود و فرزندانتون باشید.نگرانی شما در کل سیستم خانواده تاثیر گذار خواهد بود گاهی اگر ما بتوانیم برای کاری راه حل پیذا کنیم بهتر از اینه که با افکار منفی ذهن،روح و جسمم رو درگیر کنم.دوست عزیزم گفتگوی زوجین موثرترین راه حل هست .ببینید همین که سعی به جبران دارند یعنی زنذگیشون رو دوست دارند ناتوان نباش عزیزم قوی ادامه بده.اون زنذگی به تو و فرزندانت احتیاج داره سعی کن خودتو کنترل کنی .

 8. سلام من وهمسرش ۱۷ سال زندگی مشترک داریم ۳ فرزند داریم حالا دراین ۴ ماه اخیرا خانمی وارد رابطه شدن تلفنی وپیامکی ومن متوجه موضوع شدم ورابطه آنها قطع شد ولی همسرم دیگر حرف نمیزنه خیلی توی خودش مدام میگه منوتو حرفی نداریم ۱۷ سال باهم زندگی می‌کنیم وهمهچیز همدیگر میدونیم الان چیکار کنم من

 9. سلام همسر من اعتراف کرده که با خواهرزاده من یک مدت کوتاهی در ارتباط تلفنی بودند و خیلی زود پشیمون شده و ادامه نداده بعد از 2سال این ماجرا رو برای من تعریف کرده الان هم از ترس اینکه خواهرزاده من میخواسته ماجرا و به من بگه و ی جورایی باج بگیره ازش، اومده گفته

 10. سلام وقت بخیر میخواستم در مورد خیانت کردن همسر ازتون سوال بپرسم. من تازه متوجه شدم همسرم داره بایه دختره حرف میزنه کلا اعصابم بهم ریخته و دقیقا نمی‌دونم باید چی بگم

 11. سلام من دوماه پیش فهمیدم که شوهرم با دوستم که رفت وامد داره خونم بهم خیانت میکنه. اصلا حال خوبی ندارم نمیتونم فراموش کنم التماس کرده که ببخشمش توبه کرده که دیگه هیچ وقت با کسی نباشه اخه ما زندگی خوبی باهم داشتیم الان اصلا حوسلشو نداره خوشم ازش نمیاد اخه خیلی بهش اعتماد داشتم تازه متوجه شدم بجز با این با چند نفر دیگه هم بوده خودش میگه اگه بود در حد تلفن. رابطه رو با دوستم دیگه قطع کردم. در حال پیام دادن دیدمش که قرار بزار یه شب رو باهاش باشه دیگه دعوامون شد زنگ زدم به دوستم اومد التماس کردن که هیچی بینشون نبود فقط یه پیام بود. چند بار تصمیم گرفتم خودم رو بکشم اخه گفتم چطور به خانواده خودم یا خودش بگم اخه همه بهش اعتماد دارن

 12. ۵سال ک همسرم بهم خیانت میکنه جز گریه هیچ کاری از دستم بر نمیاد جلوی چشمم همش بهش پیام میده ومنم گریه میکنم. چکار کنم چ صحبتی باهاش کنم ک از اینکارا دست برداره

 13. چجور میتوانم بفهمم که شوهرم خیانت میکند

 14. سلام همسرم به من خیانت کرده نمیدونم درچه حدی و اصراربه طلاق داره. من توقع پشیمانی وجبران ازش داشتم

 15. من یک‌ سالی هست متوجه شدم همسرم بهم خیانت میکنه خیلی تلاش کردم از اینکار دست برداره و اصلا هر کاری کردم نتیجه نداد دیگه خسته شدم میخام به مجازات این کارش برسه کلی مدرک ازش دارم با یه خانومی‌ خیلی در ارتباطه و رابطه جنسی داره که من ازشون‌ فیلم دارم و عکس و صدا میخام کاری کنم همسرم مجازات بشه ولی نمیدونم باید چیکار کنم میشه کمکم‌ کنید

 16. من با شوهرم به یه مشکلی برخورد کردم دوتا فرزند دختر11و4ساله دارم 14ساله ازدواج کردم وهر سال 2سال یکبار با خیانت شوهرم مواجه شدم الان به مدت 2هفته است که به خیانت دوباره شوهرم پی بردم وزندگی واقعا برام سخته علت خیانتش را پرسیدم ولی هر بار پاسخ میده که من همه ی امکانات تو رو فراهم میکنم با من کاری نداشته باش امروز هم به خانه ی پدریم اورده ومیگه من تو رو نمیخوام فردا بریم دادگاه وطلاق بگیریم من دیگه تو رو نمیخوام من با این مشکلات چجوری برخورد کنم لطفا راهنماییم کنین

 17. شوهرم بامن خیانت میکنه من شوهرم میره ماموریت وقتی میادخونه میبینم رابطه تلفنی داره خیلی ازیتم باش دعوامیکنم بازبرمیرگرده ب این کاراش بم میگه فقط سرگرمیه من خیلی ازیتم فکرم همیشه مشغوله دیگه باورش ندارم هیچ تصمیمی ندارم نمیدونم بایدچکارکنم

دیدگاهتان را بنویسید