خانه / پرسش و پاسخ روابط عاطفی / خصوصیات مرد جذاب از دیدگاه زن | جذابیت مردان از نگاه زنان
خصوصیات مردان جذاب

خصوصیات مرد جذاب از دیدگاه زن | جذابیت مردان از نگاه زنان

شاید برای شما به‌عنوان یک مرد بارها این سؤال پیش آمده که در نظر یک زن مرد جذاب چطور شخصیتی دارد که به بعضی مردان لقب جذاب و برخی دیگر لقب غیرقابل‌تحمل می‌دهند.

چگونه است که یک مرد خیلی عادی از نظر یک زن شاهزاده سوار بر اسب معرفی می‌شود اما یک مرد به ظاهر موفق و همه‌چیزتمام، برای زنان غیرقابل‌تحمل می‌شود.

برای روشن شدن این مسئله، چهار خصوصیت مهم جذابیت مردان که زنان به آن‌ها اهمیت فوق‌العاده‌ای می‌دهند را بیان می‌کنم. هرچند که مسائل دیگری هم هستند که در نوع خودشان مهم‌اند ولی این چهار خصوصیت مهم‌ترین خصایص اخلاقی است که مردی اگر دارای این چهار ویژگی باشد فوق‌العاده جذاب به نظر می‌رسد و آن مرد لقب جذاب می‌دهند.

خصوصیات ظاهری مردان جذاب

شاید الآن اولین چیزی که به ذهنتان برسد این است که چقدر زنان ظاهربین هستند و چرا قبل از هر چیز دیگری به ظاهر مردان توجه می‌کنند؟ اما این یک واقعیت فراموش‌نشدنی است که خود شما هم همین اخلاق را دارید. به‌عنوان‌مثال، در دوران آشنایی و شناخت قبل از ازدواج و پیش از پی بردن به شخصیت فرد در ازدواج ، اولین چیزی که دیده می‌شود ظاهر طرف مقابل است.

به عبارتی، ظاهر هر شخص تا حد زیادی نشان دهنده شخصیت ، باورها و اعتقادات اوست. خود شما هم معمولاً وقتی برای اولین بار کسی را می‌بینید، از روی ظاهر یا طرز لباس پوشیدن او تا حدودی شخصیتش را برای خود تعریف می‌کنید.

قطعاً شما وقتی زنی را می‌بینید، بین یک زن با حجاب و یک زن بی‌حجاب تفاوت شخصیتی زیادی قائل هستید؛ هرچند، ممکن است این فقط ظاهر قضیه باشد و آن دو شخص از نظر شخصیت درونی با تعریف شما از زمین تا آسمان متفاوت باشند.

ازدواج تیپ های شخصیتی

پسر جذاب چه خصوصیاتی دارد؟

مهارت برقراری ارتباط با افراد از نشانه های جذابیت مردان

شاید بارها این جمله را شنیده‌ایم که گذشت آن زمانی که مردان را بر اساس زور و بازویشان ارزش‌گذاری می‌کردند. حتی درگذشته، زمانی که این مطلب صحت داشت باز هم افرادی که قدرت بیان بالایی داشتند و مطالب را به‌صورت روشن و واضح بیان می‌کردند، دارای ارزش اجتماعی خاصی بودند و مردان و زنان قدیم هم در زمان بروز خیلی از مشکلات به آن‌ها مراجعه می‌کردند.

 اما در عصری که ما زندگی می‌کنیم سعی تمامی انسان‌ها این است که با استفاده از تکنولوژی حداقل انرژی جسمانی را به‌کارگیرند. امروزه عصر روابط عمومی و اجتماعی است. یعنی:

حالا که در مورد خصوصیات مردان جذاب و دوست داشتنی از دیدگاه زنان صحبت می‌کنیم، چه چیزی می‌تواند برای یک زن مهم‌تر از این باشد که مرد با زبانی آرام به گفتگو با او بنشیند؟ مردانی که مهارت ارتباط صحیح با همسر بالایی ندارند، همیشه سعی می‌کنند مرد بودنشان را با زور و بازو نشان دهند و به‌شدت در زندگی زناشویی دچار مشکل می‌شوند.

علاوه بر روابط زناشویی و ارتباطی که با جنس مخالف برقرار می‌کنید زنان عاشق مردانی هستند که در جمع خیلی خوش‌مشرب باشند. به عبارتی، کنترل جمع را دست بگیرند. زنان از مردی که به دلیل ضعف در ارتباط برقرار کردن با دیگران خود را در جمع مخفی می‌کند و یا ترجیح می‌دهد که تنها باشند متنفرند.

همسرتان از اینکه شما را به‌عنوان مردی شوخ‌طبع و مسلط به گفتار در جمع‌های خانوادگی ببیند بی‌نهایت لذت خواهد برد و شما باعث افتخار او خواهید بود. اگر احساس می‌کنید در این زمینه دچار مشکل هستید و نمی‌توانید به راحتی در مورد احساساتتان صحبت کنید، خیلی زود تمام تلاش خود را جهت رفع این مشکل انجام دهید. کلید جذابیت مردان در دست خودشان است.

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشد: خصوصیات زنان جذاب چیست؟

با احساس و خوش فکر بودن از ویژگی های مرد جذاب از نظر زنان

دو مورد قبلی را گفتیم ولی فراموش کردیم در مورد جذابیت مردان از نظر زنان صحبت کنیم. شما با موجودی در ارتباط هستید که خودش دریای بی‌کرانی از احساسات و امواج مهربانی است. پس چگونه می‌توانید هم یک مرد جذاب باشید و هم درعین‌حال خشن و نامهربان رفتار کنید؟ قطعاً مردانی که بویی از احساسات نبرده‌اند از دید هیچ زنی قابل تحمل نخواهند بود.

اگر می‌خواهید همسرتان را شیفته و مجذوب خود کنید کمی احساس به خرج دهید. قطعاً شما با ابراز احساسات جذابتر به نظر می‌رسید و چیزی از مرد بودن شما کم نمی‌شود.

 بیایید تصور کنیم مردی با ظاهر فوق‌العاده جذاب و دارای قدرت سخنوری بالا است اما همین‌که این شروع به سخن گفتن می‌کند از لحن حرف زدنش فقط خشونت و عصبانیت و نامهربانی موج می‌زند. آیا خود شما تصور می‌کنید زنان بتوانند عاشق و دلباخته چنین مردی شوند؟ قطعاً جواب نه است.

برای ابراز عشق به همسر خود عجله کنید. او را سورپرایز کنید، خوش فکری و با ذوق بودن خودتان را به رخ همسرتان بکشید. زنان عاشق سورپرایز شدن هستند. پس به او نشان دهید از اینکه به او بگویید و نشان دهد که چقدر بودن را برایتان ارزشمند است و احساس و عشق خود را به او نشان دهید لذت می‌برید.

نقش شخصیت و روابط اجتماعی در جذابیت مردان

شما آقایان عزیز این مقاله را می‌خوانید چون می‌خواهید با واقعیت مردان جذاب روبه‌رو شوید. حالا می‌خواهم خیلی راحت با شما صحبت کنم و چشمانتان را به روی حقایقی درباره جذابیت مردان باز کنم.

خصوصیات یک مرد جذاب را مرحله‌به‌مرحله از دید یک زن برایتان بازگو کردم اما نمی‌توان گفت کدام‌یک از این خصوصیات مهم‌تر از بقیه است؛ اما می‌توانم به شما اطمینان ‌دهم، درصورتی‌که شما دارای تمام سه شرط قبلی مرد جذاب باشید اما ازلحاظ اجتماعی در وضعیت مناسبی نباشید یا حداقل برای داشتن آن تلاش نکنید، قطعاً از نظر هیچ زنی جذاب نیستید.

ممکن است در اوایل آشنایی بتوانید زنی را به خود جذب کنید اما آن همه جذابیت در صورت نداشتن شغل و موقعیت اجتماعی مناسب خیلی زود از بین خواهد رفت و شما برای زن غیرقابل‌تحمل خواهید شد.

در طول تاریخ، مردان به‌عنوان نگهبان و پاسدار خانواده و کسی که تمامی سعی خود را جهت آسایش و رفاه خانواده انجام می‌داد، معرفی می‌شدند ولی اگر به هر دلیل خود را موظف به انجام این کار ندانید و هیچ تلاشی در این امر انجام ندهید، به شما اطمینان می‌دهم، حتی بهترین و صبورترین زنان دنیا هم بالاخره روزی کاسه صبرشان تمام می‌شود و شما را روزی ترک خواهد کرد و شما را با تمام جذابیت تان تنها خواهد گذاشت.

در هر شرایط و موقعیتی که هستید، تمام تلاش خود را در جهت حفظ امنیت و آسایش خانواده ابراز کنید. سعی کنید هر روز نسبت به دیروز پیشرفت و ترقی داشته باشید و همراه خودتان خانواده تان را به قله آسایش برسانید.

2 دیدگاه

  1. مرد باید جذبه داسته باشد

  2. چرا پسر جلسه اول باید اینطوری به نظر برسه اگه دختر خانم در توقع نباشه یکمی هم باهوش تو جلسات بعدی می‌فهمه

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.