تیتر خبرها
خانه / مشاوره ازدواج / مخالفت خانواده با ازدواج من و نامزدم. چکار کنم؟
مخالفت خانواده با ازدواج من و نامزدم
مخالفت خانواده با ازدواج من و نامزدم

مخالفت خانواده با ازدواج من و نامزدم. چکار کنم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری هم اکنون تماس بگیرید:

02144804164
برای مشاهده مرکز مشاوره تهران و سایر شهرها کلیک کنید

در صورت مخالفت خانواده با ازدواج شما با نامزد تان ، یکسری مشکلات را برای شما ایجاد می کنند. به طور مثال ، باعث ایجاد تنش در خانواده می شوند. این تنش منجر به ایجاد اضطراب و خدشه دار شدن احساسات دو طرف می گردد. خانواده شما معتقد هستند که خیر و صلاح شما را می خواهند و اگر شما مصمم به ادامه رابطه با نامزد و ازدواج با او باشید ، این مسئله موجب ناراحتی پدر و مادر شما خواهد شد. در نهایت شما احساس می کنید که آنها به صورت کاملا محسوسی نامزدتان را نادیده گرفته یا به تصمیم شما برای ازدواج به عنوان یک فرد کاملا مستقل احترام نمی گذارند.

پی بردن به اینکه خانواده شما ، نامزدتان را نمی پذیرد این حس گناه را در نامزدتان برمی انگیزد که موجب ایجاد فاصله بین شما و خانواده تان شده است ، حتی شاید احساس بی ارزشی ، ناامنی یا خشم نسبت به این مسئله کند. این امر موجب ایجاد تنش های جدی در رابطه ی عاطفی و تصمیم به ازدواج شما می شود. تصور کنید که در حال برنامه ریزی عروسی هستید و بین شما و نامزدتان تنش و درگیری وجود دارد و هر لحظه شما منتظر وقوع یک حادثه هستید.

در هنگام عدم پذیرش و مخالفت خانواده با نامزد شما چه باید کرد؟

ازدواج یکی از تصمیمات مهم شما در طول زندگی است و در این حین، خانواده شما می خواهد عشق و حس حمایت خود را در هنگام آغاز زندگی زناشویی شما ابراز کنند. از سوی دیگر ، از دید خانواده این یک تصمیم مناسب در انتخاب همسر مناسب شما نیست و معتقدند که نامزد شما معیارهای دستیابی به یک ازدواج موفق را ندارد و زندگی شما بعد از ازدواج به طلاق می انجامد.

اگر شما در چنین شرایط سختی هستید و می دانید که مخالفت  خانواده با ازدواج شما با این فرد سرانجامی ناراحت کننده و مخربی دارد، باید هر چه سریع تر این شرایط را ختم به خیر کنید. از سوی دیگر ، اختلاف شدیدی در خانواده دارید  و فشار و اضطراب را در رابطه ی خود احساس می کنید. در صورتی که خانواده شما با نامزد و ازدواج شما مخالف می کنند خواندن این مقاله برای شما می تواند مفید باشد :

از مخالفت خانواده با ازدواج به نامزدتان چیزی نگویید

دانستن این حقیقت که والدین شما مخالف نامزدتان هستند ، بدین معنا نیست که بلندگو دست بگیرید و آن را داد بزنید. اگر این حقیقت را به نامزدتان بگویید تنها موجب بدتر شدن وضعیت می شود. به جای آن بهتر است به نامزدتان بگویید که والدینتان بسیار محتاط هستند و شما از همسر آینده خود انتظار دارد با خانواده من ارتباط بهتری برقرار کند تا آنها از انتخاب درست و رابطه ی عاشقانه مان اطمینان حاصل کنند.

به خانواده خود فرصت بیشتری بدهید

در برخی از موارد ، برای خانواده، شنیدن خبر نامزدی شما یک شوک است البته اگر نامزدتان را هم از نزدیک ملاقات کرده باشند. برخی از افراد علاقه ای به تغییر رفتار خود ندارند. آنها به زمان نیاز دارند تا با احساسات پیچیده خود در برابر پذیرش عضو جدید در خانواده خود کنار بیایند. به خانواده یا نامزدتان اولتیماتوم ندهید ، این مسئله تنها موجب بدتر شدن وضعیت می شود. تنها با گذشت زمان می بینید که نامزد شما در میان خانواده شما پذیرفته می شود و از مخالفت با ازدواج شما مصرف می شوند.

دلیل مخالفت خانواده با ازدواج شما را بیابید

دلیل مخالفت خانواده با ازدواج با نامزد خود را جویا شوید زیرا به شما در هدایت آن به پذیرش رابطه تان کمک خواهد کرد. آیا خصومتی بین پدر و مادر شما با  نامزدتان ایجاد شده است ؟ برخی از زوج های مطلقه فکر می کنند که رابطه ی عاشقانه شما همانند زندگی آنها به شکست منتهی می شود. در واقع ، دلایل منطقی و غیرمنطقی بیشماری برای مخالفت خانوداه  با ازدواج شما با این فرد وجود دارد. شاید خانواده شما با شغل ، طرز فکر ، طرز رفتار و عادت های نامزدتان مخالف هستند. شاید آنها فکر می کنند اگر شما باهم ازدواج کنید ، برای همیشه از خانواده تان دور خواهید شد. استدلال آنها هر آنچه باشد ، به نفع شماست که دلیل مخالفت خانواده با ازدواج را بفهمید.

در مورد دلیل مخالفت خانوداه با آنها صحبت کنید

برقراری ارتباط موثر پایه و اساس دستیابی به یک ازدواج موفق را شکل می دهد که شامل رابطه ی شما با خانواده تان نیز می شود. به صورت خصوصی با خانواده تان صحبت کنید و در مورد نامزد تان از آنها نظر خواهی کنید. آنها یک دنیا حرف برایتان دارند که می توانید بشنوید و فرصت توضیح دلایل علاقه ی خود به نامزدتان را پیدا می کنید و از آنها می خواهید که به او برای تصمیم به ازدواج فرصت بیشتری بدهند.

به خانواده تان بگوید که چقدر نامزد تان از لحاظ عاصفی و  روحی مراقب شماست و در مورد اوقات خوشی که باهم داشتید و اینکه چگونه از شما حمایت می کند با آنها صحبت کنید. تمامی مسائل را برای آنها بازگو کنید و به نگرانی های آنها در مورد ازدواج با نامزد تان پاسخ دهید. این روند شاید دیدگاه منفی و اشتباه آنها را نسبت به نامزدتان تغییر خواهد داد.

یک قدم به عقب بازگردید

اگر خانواده مخالف ازدواج شما با نامزدتان هست بهتر است به گذشته باز گردید و دلیل این مخالفت را بررسی کنید. آیا خانواده شما چیزی دیده اند که شما به دلیل عشق به نامزد خود از آن صرف نظر کرده اید ؟ شاید همسر آینده شما فردی کنترل گر ، معتاد، خیانت کار، خسیس و دروغگو باشد. نشانه های خطرناک و مخربی شاید وجود دارد که شما نسبت به آنها بی اهمیت هستید. به هر حال نگرانی پدر و مادر نسبت به فرزند خود برای دستیابی به یک ازدواج موفق طبیعی است. گاهی آنها بر اساس تجربه خود از زندگی چیزهایی می بینند که شاید شما به دلیل تجربه ناکافی قادر به درک آنها نباشید. شاید برای دستیابی به تجربه یک ازدواج موفق لازم است از تجربه خانواده بیشتر استفاده کنید.

خانواده خود را با نامزد تان ارتباط دهید

بریدن ریسمان ارتباط بین نامزد و خانواده شما موجب می شود که خود را در لبه پرتگاه احساس کنید. خانواده شما تا زمانی که با شخصیت واقعی نامزد و همسر آینده شما آشنا نشوند ، او را نخواهند پذیرفت. موقعیت هایی را برای آشنایی هر چه بیشتر خانواده و نامزد خود فراهم کنید. این ملاقات های دوستانه می تواند شامل نوشیدن یک فنجان چای و قهوه در بعد از ظهر باشد و می توانید آن را مهیج تر هم کنید و یک پیک نیک برای ملاقات نامزد و خانواده تان ترتیب دهید. پس از چند آمد و رفت ، خانواده تان متوجه می شوند که وی بسیار بیشتر از آنچه که فکر می کردند ، خوش برخورد است.

شما خواهان آن هستید که خانواده تان از انتخاب همسر آینده خود راضی باشند. از سوی دیگر، فارغ از درست یا غلط بودن این انتخاب، شما مستقل هستید و تصمیم نهایی ازدواج با شماست. اگر آنها شما را دوست دارند و برایتان ارزش قائل هستند حتما نامزدتان را می پذیرند. و در آن زمان شما از اینکه عشق زندگی تان را پیدا کردید بسیار خوشحال و مسرور می شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری هم اکنون تماس بگیرید:

02144804164
برای مشاهده مرکز مشاوره تهران و سایر شهرها کلیک کنید

یک دیدگاه

  1. سلام. وقت بخیر با خانمی در دانشگاه آشنا و علاقه مند با ازدواج شدم . بنده الحمد لله شغل دارم، و دارم وارد سپاه میشم، و به قول دیگران مدافع حرم هم به لطف خدا هستم. مدرک تحصیلی بنده کاردانی کامپیوتر هست با تخصص سیستم های نظارت تصویری و شبکه و برنامه نویسی هست. الحمدلله تایم عصر هم خشک شویی (فعلا) مشغولم. دختر خانم هم دانشجوی دکترای ژنتیک هستند. اعتقادات مشترکی داریم. از یک سطح و طبقه اجتماعی هستیم و ایشون واقعا با تقوا و محجوب اند. و همچنین خانواده های ما مذهبی و بی آلایش هستند. ایشون اهل آستانه اشرفیه-رشت و بنده اهل اهواز. دختر خانم شرط کردند که بعد از ازدواج کنار پدر و مادر میخواهند باشند و بنده و خانواده م هم با کمال میل قبول کردیم. سن دختر خانم ده ماه از بنده بزرگتر هستند. مشکل اینجاست که سه سال تمام داریم تلاش میکنیم که خانواده ایشون من و خانواده ام را برای خواستگاری ببینند!!! ولی متاسفانه امتناع میکنن! هر دفعه یک بهانه ای دارند، یک بار نژاد، یک بار تحصیلات، یک بار خلق و خو، یک بار فرهنگ … .واقعا شرایط سختی شده . ما بشدت به هم علاقه مند هستیم. بنده حتی عرض کردم ادامه تحصیل میدهم… و ایشون انتقال دادند… . متاسفانه خواهر بزرگتر ایشون همسری بی وفا دارند که نه اهل دیانت ست و نه رفتار مناسبی با همسر خود دارند و همینطور با خانواده شون دارند هر چند که از رفاه مناسبی برخوردارند. داماد شون اهل تبریز هستند. این خانواده که فقط دو دختر دارند به شدت و به صورت کاملا افراطی دارند احتیاط میکنند که مبادا اشتباه دوباره را در ازدواج دختر دومشون مرتکب شوند. من اضافه کنم که الحمدلله خانواده مشهوری داریم و به راحتی میشود در مورد ما تحقیق کرد. بنده حتی منزل و ماشین هم تهییه کردم. واقعا صبرمان لبریز شده. دختر خانم چندین بار و مرتبه با خانواده شون برای خواستگاری صحبت کردند ولی مدام یا امتناع میکنند و یا تعمدا پشت گوش می اندازند. * در این مدت سه سال خواهر بنده اشون را از نزدیک دیده و هر دو هم را تایید کردند و در این مدت در حضور اشون هم را ملاقات میکردیم و در ارتباط بودیم. لطفا راهنمایی بفرمائید. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *