خانه / پرسش و پاسخ روابط عاطفی / عشق بازی در دوران نامزدی | خواسته های مردان در نامزدی
دوران نامزدی
دوران نامزدی

عشق بازی در دوران نامزدی | خواسته های مردان در نامزدی

دختر و پسری جوان همدیگر را می‌بینند، یکدیگر را برای ازدواج انتخاب می‌کنند و والدینشان هم با این مطلب موافقت می‌کنند. به‌این‌ترتیب، دوران نامزدی آغاز می‌شود. این دوران می‌تواند یکی از شیرین‌ترین دوره‌ های تاریخ زندگی هر زوج باشد به شرطی که معقولانه و آگاهانه بگذرد.
در دوران نامزدی زوج جوان برای دیدار یکدیگر بی‌تابی می‌کنند، برای دیدن هم سر و دست می‌شکنند، شب‌ها به یاد هم می‌خوابند و روزها به امید دیدار یکدیگر از خواب برمی‌خیزند.

زوج برای هم هدیه می‌خرند، برای هم گل می‌آورند، با هم به سینما می‌روند، در پارک گردش می‌کنند، به کوه می‌روند و به ده‌ها تفریح سالم دیگر می‌پردازند که می‌تواند برای دختر و پسر خاطراتی لذت‌بخش و به‌یادماندنی به ارمغان بیاورد.

مطالب مرتبط: پسری که قصد ازدواج دارد

اگر همه‌چیز همان‌طور بگذرد که اشاره شد، تمامی درها برای دستیابی به یک ازدواج موفق یکی پس از دیگری باز می‌شود، مراسم عقد صورت می‌گیرد و سپس مراسم ازدواج و بالاخره زندگی مشترک آغاز می‌گردد.

ولی متأسفانه همیشه در به روی یک پاشنه نمی‌چرخد. این امر زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از زوج ها بخواهد از دوران نامزدی سوءاستفاده کند و به‌طورمعمول این‌یک نفر همان آقا داماد آینده است.

مطالب مرتبط: مردی که قصد سوء استفاده دارد

پسر جوان که در دوران نامزدی و آشنایی توانسته عقل دختر را برباید و اعتمادش را جلب کند، حالا به فکر نزدیکی با او می‌افتد و با وعده‌هایی مثل ما که مال هم هستیم و غیره با اصرار قصد دارد شب زفاف را جلو بیندازد.

در بعضی موارد، دختر چشم و گوش بسته و معصوم هم از روی سادگی و خوش باوری تسلیم مرد جوان می‌شود. در کمال تأسف، دلیل این نزدیکی زودهنگام بعدها علیه دختر به‌کاربرده می‌شود. چه‌بسا موجب به هم خوردن ازدواج هم بگردد.
زیرا بیشتر این قبیل از مردان جوان اگرچه با اصرار و پافشاری خود موجب پیش آمدن این اتفاق شده‌اند، در کمال ناجوانمردی اعتماد خود را به دختر از دست می‌دهند و به او می‌گویند چون تو دختر زودباوری بوده‌ای بنابراین من نمی‌توانم به گذشته‌ی تو اعتماد کنم.

همین اتفاق که مرد جوان در وقوعش نقش اول را داشته، گاه سبب می‌شود که دختر بی‌گناه از چشم پسر بیفتد و پسر بی‌انصاف هم ناجوانمردانه دختر را ترک کند. توصیه های یک مشاور ازدواج برای دخترانی که در دوران نامزدی به سر می‌برند و تصمیم به ازدواج با خواستگار خود را دارند می‌تواند بسیار مؤثر باید به شرطی که دختران جوان آن‌ها را درست به کار گیرند:

مطالب مرتبط: چیز هایی که یک دختر قبل از ازدواج باید بداند

در دوران نامزدی در محیط‌های خلوت کمتر حضور پیدا کنید

در این‌گونه مکان‌ها لحظاتی فرامی‌رسد که مقاومت در مقابل محرک‌های طبیعی غیرممکن می‌شود و زوج جوان مرتکب خطای شوند که بعدها به‌شدت پشیمانی به بار می‌آورد. زن جوان باید همیشه از روش “جلوتر نیا” استفاده کند. زیرا وقتی زوج جوان در دوران نامزدی خیلی به هم نزدیک باشند و خودمانی‌تر شوند، در بیشتر مواقع با هم خواهند بود.

در این صورت، وقتی دو طرف در اثر هیجان‌های جنسی در اوج خواهش قرار می‌گیرند و دیگر قدرت نخواهند داشت جلوی احساسات خود را بگیرند. بنابراین وظیفه زن جوان است که با گفتن چنین جمله‌ای غائله را ختم کند و قبل از اینکه اتفاقی بیفتد صحنه را به بهانه‌ای ترک نماید؛ زیرا شهوت کنترل نشده همه‌چیز را در هم می‌ریزد و آرزوهای طلایی را به باد فنا می‌دهد.

با نامزد خود در خصوص رابطه قبل از ازدواج سنگدل و سختگیر باشید

در دوران نامزدی بر احساسات و خواسته های به طغیان کشیده خود کنترل داشته و اجازه ندهید که شیادان عاشق پیشه و شکارچیان ناموس، بیش‌ازحد معقول، به شما نزدیک شوند. همیشه به یاد داشته باشید، هرچقدر در مورد رابطه جنسی قبل از ازدواج سخت‌گیرتر باشید، ازنظر همسر آینده خود مقبول‌تر، مطلوب‌تر و خواستنی‌تر خواهید بود.

مردان جوان را من از شما بهتر می‌شناسم؛ پس با طناب پوسیده وعده‌هایشان به چاه نروید که در نیمه‌راه چاه سرنگون خواهید شد. به اصرار و پافشاری نامزد خود کوچک‌ترین توجهی نکنید که پس از فروکش کردن آتش و حرارت اولیه‌اش همه‌چیز را از خاطر می‌برد و تازه به یاد نجابت و پاکی می‌افتد.

پای خود را در یک کفش کرده و تسلیم خواهش‌های او نشوید. اگر  مرد نتواند از حالا جلوی خواسته نامشروع اش را بگیرد، فردا هم نمی‌تواند به شما وفادار بماند و ممکن است به همسر خود خیانت کند.

همیشه چیزی هم برای شب عروسی و بعد از ازدواج باقی بگذارید که شب زفاف عالمی روحانی و ملکوتی است و مهم‌تر از همه جنبه حیثیتی و اجتماعی دارد. پس نباید آن را دست‌کم گرفت که گذشتگان گفته‌اند هر چیزی به‌جای خویش نیکوست.

توصیه به دختر ها برای عشق عشق و حال در دوران نامزدی

متأسفانه یا خوشبختانه پسرهای جوان به‌خصوص جوانانی که به خوش تیپی و خوش اندامی خود می‌نازند، طالب دختری هستند که خیلی زود به چنگ شان نیفتد. این دسته از جوانان که مدعی‌اند هر وقت خواسته‌اند و دست روی هرکس که گذاشته‌اند جواب نه نشنیده‌اند، اتفاقاً طالب “نه شنیدن” هستند. آن‌ها برای دختران سهل‌الوصول و “تسلیم شو” ارزش چندانی قائل نیستند.

توصیه به پسرها برای عشق بازی دوران نامزدی

دختری که در دوران نامزدی از روی سادگی و صمیمیت و بنا به وعده‌های طلایی تسلیم خواسته های جنسی شما می‌شود هیچ تقصیری ندارد. او یک دختر چشم و گوش بسته‌ای است که در این مورد تجربه‌ای نداشته است. بنابراین اگر بنا به خواسته و پافشاری شما تسلیم شد، به بهانه‌های واهی او را از خود نرانید که خلاف غیرت و مردانگی است.
از طرف دیگر به یاد داشته باشید، اگر به‌واقع قصد ازدواج با دختری دارید نباید از او بخواهید که تسلیم میل جنسی شما شود. این کار عواقبی دارد که حتی خود شما هم به آن راضی نیستید و چه‌بسا که تاوان سنگینی برایش بپردازید.
با این اشتباهات شاید ندانسته و ناخودآگاه دختری را از دست بدهید که از هر نظر شایسته و مناسب ازدواج و زن زندگی است. دختری که اگر به‌درستی و با معیارهای ازدواج مناسب همسرتان می‌شد، باقابلیت‌ها و ارزش‌های ویژه‌اش می‌توانست سعادتمندترین زندگی را نصیبتان کند.
درنهایت، فراموش نکنید دخترها بیشتر به مردی احترام می‌گذارند که قادر است تمایلات جنسی خود را مهار کند و غریزه‌های لجام‌گسیخته‌اش را در کنترل خود درآورد. مردان بزرگ همیشه قادر بودند ازاین‌گونه لحظه‌ها سربلند بیرون بیایند. بنا به شهادت تاریخ، عمده‌ترین عامل موفقیت مردان بزرگ و نخبگان مشهور دنیا همین اقتدار نفسانی آن‌ها بوده است.

مشاوره ازدواج رایگان

28 دیدگاه

 1. تشریفات مجالس

  سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

 2. نمیگم رابطه قبل ازدواج درسته ولی بشدت بد نوشتید! دختر شده یه موش آزمایشگاهی که معصومه و فقط بدید ابزار
  بهش نگاه میشه، پسر هم که یه دیو دوسر که فقط دنبال تله هست تا دخترُ گیر بیاره یه‌گوشه!
  هر دو در نقش انسان، نیاز های خودشوونُ دارن دیگه، چرا
  یجوری جلوه میدین انگار دخترا یخن و پسرا آتیش همیشه روشن‌!!

 3. میلاد -۸۱-تهران

  ایشون تا حدودی راست میگن از نظر شما شخصیت یه پسر خیلی منفی هست هم پسر و هم دختر تو اون مرحله نیازه خودشونو دارن و کاری هم نمیشه کرد .باید مدیریت شده باشه اما ن این جوری ک شما میگید.متشکر یاسمن خانوم

 4. از نظر این مقاله پسرها حیواناتی هستند که فقط به رابطه جنسی فکر میکنند که بعدش طلاق بگیرند . واقعا متاسفم .

  • هدف نویسنده، آگاه ساختن دختران جوانی است که مورد سوء استفاده احساسی قرار نگیرند. متاسفانه آمار گزارش چنین سوء استفاده هایی زیاد است و خیلی از دخترها پس از تجربه این اتفاقات تلخ آسیب های روانی می بینند.

 5. متاسفانه این واقعیت داره …کاش همه ی دختر پسرا قبل از ازدواج به یه مشاور خوب مراجعه می کردند… اونوقت این مشکلات هم کمتر پیش میومد..

 6. من الان 10ماه هست که نامزد کردم با دختر عموم که الان دو ماهی هم میشه که عقد کردیم. توی این مدت همه کار کردم که بتونم باهاش صمیمی صمیمی بشم که بتونیم همه حرفامون رو با هم بزنیم ولی اون چیزی که میخواستم نشده ، حتی تازه بعد از عقد الان میزاره یه کم از روی لباس بهش دست بزنم، هرچی میرم طرفش که بوسش کنم اصلا اون سمتم نمیاد ، خنثی هست وقتی هم بهش میگم بدش میاد و میگه من مشکلی باهات ندارم، ولی تو این مدت حتی یک بار هم ابراز علاقه بهم نکرده، ولی من همیشه بهش میگم عشقم ، عزیزم ،دوستت دارم، ولی تاثیری نداره میخواستم بدونم باید چکار کنم که احساساتش رو به زبون بیاره ، باهام همراهی کنه

 7. سلام خسته نباشید من دختر هستم که 15سالمه و نامزدم 25 سال داره. رابطه خیلی خوبی داریم باهم ولی خب نامزدم بخاطر سنش نیاز هاش از لحاظ جنسی خیلی زیاده و خیلی اذیت میشه و جلو من خودشو کنترل می‌کنه و قراره که 18سالگی به بعد ازدواج کنیم میخواستم چیکار کنم کمتر اذیت بشه بهش میگفتم بغلم نکن ک اذیت بشی گفت بدنم ب این سیستم عادت کرده

 8. ما نامزد هستم و هم نیمه نکاح کردیم هر دوی ما تصمیم داریم که عشق کنیم آیا درست است که در این دوره نامزدی عشق کنیم

 9. من متاسفانه قربانی فریب ها و حرفهای نامزدم شدم و به شیوه ای ناجوانمردانه منو رها کرد. ما رابطه کامل نداشتیم اما عشقبازی داشتیم و خیلی وحشتناک منو رها کرد دختری که خدا شاهد انقدر مغرور بودم که هیچ وقت وارد رابطه دوستی با هیچ پسری نشدم. حتی نگاه به نامحرم هم نمیکردم. نامزدم رو متعلق به خودم میدونستم اما اون ناجوانمردانه بعد از یه معاشقه طولانی منو رها کرد و خانوادش رو هم در جریان علت به هم زدن قرار داد من شدیدا افسرده شدم

 10. من عقد نکردم و الان دوره نامزدیمون معاشقه مثل داشته باشیم در این دوره اشتباه است یا نه

  • اشتباه است چون وابستگی میاره. سعی کنید در دوران نامزدی بیشتر بر روی شناخت طرف مقابل تمرکز کنید. بعد از ازدواج وقت به اندازه کافی برای عشق بازی هست. اما اکر ار روی احساسات ازدواج کنید بعد از ازدواج احساس پشیمانی می کنید

  • نه عزیزم تا محرم‌نشدیم هیچ اجازه هیچ کاری رو بهش ندید

 11. در دوارن نامزدی بهتره تا چه حد عشق بازی کرد؟

 12. ممنون از اطلاعاتی که دادین حرف نداره

 13. من یه یه خواستگار دارم ولی هنوز نیمده خواستگاری طرفم توقعه داره نوازشم کنه و در دوران نامزدی باهاش پایه باشم امروز با اینکه نامزد نبودیم بوسم کرد و نوازشم کرد. ایا این کار درست است. با مادرم در جریان گذاشتم ولی گفتن مشکلی ندارد ولی دیگه نزار همچین کار نکنه. امروز بهم خیلی ابراز علاقه کرد و درمورد ازدواج خیلی باهام حرف زد و الان هم میخواد برام کادو بگیره و میگه که زود عروسی کنیم. بعد تفاوت سنیمون هم خیلی زیاده من 17سالمه و اون 31

 14. در مورد عشق بازی در دوران نامزدی سوال داشتم. می خواستم ببینم در دوران نامزدی تا چه حد عشق بازی منجر به رابطه کامل جنسی نمیشه

 15. ببخشید من باهمسرم عقد محرمیت خوندیم ولی عروسی نکردیم همسرم اجازه رابطه جنسی رو نمیده آیا در دوره نامزدی چگونه رابطه جنسی داشته باشم

 16. سلام من پارسال عقد کردم. تاریخ عروسیمون هنوز مشخص نیست یا امسال یا سال آینده می‌افته. همسرم اصرار به داشتن رابطه داره ولی رسم و رسومات ما طوری نیست که بتونم قبولش کنم. نمی‌دونم چجوری راضیشون کنم. ما همدیگر رو خیلی دوست داریم. تو این مدت چند بار ناراحتی پیش اومد که تونستیم حلشون کنیم اما مخالفت من سر این موضوع رو یه جورایی بی‌محبتی من نسبت به خودش تلقی می‌کنه. دوست دارم هم یه جورایی متوجه‌اش کنم که خیلی دوسش دارم و هم اینکه این کار کار درستی نیست برای این زمان.

 17. سلام لمس کردن درنامزدی یا آغوش گرفتن جایز هست؟

 18. سلام من نامزد کردم من ۱۹سالمه نامزادم ۲۱سال داره خیلی همدیگه دوست داریم نامزادم همه نیاز های منو برآورده کرده منم هر کار بتونم براش انجام میدم فقط خیلی دعوام می‌کنه من حتا رابطه جنسی از پشت هم داشتم همراش در حد ناراحتم می‌کنه ک میگه تو عاشق یکی دیگه هستی من نمیدونم چی کار کنم الان تصمیم گرفتم دیگه رنگش نزنم نمیدونم امتحانم می‌کنه این حرفا میزنم یا اذیتم میکنه شما ی راه حل نشونم بدین

 19. آخی زن بیچاره

دیدگاهتان را بنویسید