خانه / مشاوره ازدواج / عشق بازی در دوران نامزدی قبل ازدواج
دوران نامزدی
دوران نامزدی

عشق بازی در دوران نامزدی قبل ازدواج

دختر و پسری جوان همدیگر را می‌بینند، یکدیگر را برای ازدواج انتخاب می‌کنند و والدینشان هم با این مطلب موافقت می‌کنند. به‌این‌ترتیب، دوران نامزدی آغاز می‌شود. این دوران می‌تواند یکی از شیرین‌ترین دوره‌ های تاریخ زندگی هر زوج باشد به شرطی که معقولانه و آگاهانه بگذرد.
در دوران نامزدی زوج جوان برای دیدار یکدیگر بی‌تابی می‌کنند، برای دیدن هم سر و دست می‌شکنند، شب‌ها به یاد هم می‌خوابند و روزها به امید دیدار یکدیگر از خواب برمی‌خیزند.

زوج برای هم هدیه می‌خرند، برای هم گل می‌آورند، با هم به سینما می‌روند، در پارک گردش می‌کنند، به کوه می‌روند و به ده‌ها تفریح سالم دیگر می‌پردازند که می‌تواند برای دختر و پسر خاطراتی لذت‌بخش و به‌یادماندنی باشد.

اگر همه‌چیز همان‌طور بگذرد که اشاره شد، تمامی درها برای دستیابی به یک ازدواج موفق یکی پس از دیگری باز می‌شود، مراسم عقد صورت می‌گیرد و سپس مراسم ازدواج و بالاخره زندگی مشترک آغاز می‌گردد.

ولی متأسفانه همیشه در به روی یک پاشنه نمی‌چرخد. این امر زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از زوج ها بخواهد از دوران نامزدی سوءاستفاده کند و به‌طورمعمول این‌یک نفر همان آقا داماد آینده است.
پسر جوان که در دوران نامزدی و آشنایی توانسته عقل دختر را برباید و اعتمادش را جلب کند، حالا به فکر نزدیکی با او می‌افتد و با وعده‌هایی مثل ما که مال هم هستیم و غیره با اصرار قصد دارد شب زفاف را جلو بیندازد.

در بعضی موارد، دختر چشم و گوش بسته و معصوم هم از روی سادگی و خوش باوری تسلیم مرد جوان می‌شود. در کمال تأسف، دلیل این نزدیکی زودهنگام بعدها علیه دختر به‌کاربرده می‌شود. چه‌بسا موجب به هم خوردن ازدواج هم بگردد.
زیرا بیشتر این قبیل از مردان جوان اگرچه با اصرار و پافشاری خود موجب پیش آمدن این اتفاق شده‌اند، در کمال ناجوانمردی اعتماد خود را به دختر از دست می‌دهند و به او می‌گویند چون تو دختر زودباوری بوده‌ای بنابراین من نمی‌توانم به گذشته‌ی تو اعتماد کنم.

همین اتفاق که مرد جوان در وقوعش نقش اول را داشته، گاه سبب می‌شود که دختر بی‌گناه از چشم پسر بیفتد و پسر بی‌انصاف هم ناجوانمردانه دختر را ترک کند. توصیه های یک مشاور ازدواج برای دخترانی که در دوران نامزدی به سر می‌برند و تصمیم به ازدواج با خواستگار خود را دارند می‌تواند بسیار مؤثر باید به شرطی که دختران جوان آن‌ها را درست به کار گیرند:

در دوران نامزدی در محیط‌های خلوت کمتر حضور پیدا کنید

در این‌گونه مکان‌ها لحظاتی فرامی‌رسد که مقاومت در مقابل محرک‌های طبیعی غیرممکن می‌شود و زوج جوان مرتکب خطای شوند که بعدها به‌شدت پشیمانی به بار می‌آورد. زن جوان باید همیشه از روش “جلوتر نیا” استفاده کند. زیرا وقتی زوج جوان در دوران نامزدی خیلی به هم نزدیک باشند و خودمانی‌تر شوند، در بیشتر مواقع با هم خواهند بود.

در این صورت، وقتی دو طرف در اثر هیجان‌های جنسی در اوج خواهش قرار می‌گیرند و دیگر قدرت نخواهند داشت جلوی احساسات خود را بگیرند. بنابراین وظیفه زن جوان است که با گفتن چنین جمله‌ای غائله را ختم کند و قبل از اینکه اتفاقی بیفتد صحنه را به بهانه‌ای ترک نماید؛ زیرا شهوت کنترل نشده همه‌چیز را در هم می‌ریزد و آرزوهای طلایی را به باد فنا می‌دهد.

با نامزد خود در خصوص روابط زناشویی قبل از ازدواج سنگدل و سختگیر باشید

در دوران نامزدی بر احساسات و خواسته های به طغیان کشیده خود کنترل داشته و اجازه ندهید که شیادان عاشق پیشه و شکارچیان ناموس، بیش‌ازحد معقول، به شما نزدیک شوند. همیشه به یاد داشته باشید، هرچقدر در مورد نداشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج سخت‌گیرتر باشید، ازنظر همسر آینده خود مقبول‌تر، مطلوب‌تر و خواستنی‌تر خواهید بود.

مردان جوان را من از شما بهتر می‌شناسم؛ پس با طناب پوسیده وعده‌هایشان به چاه نروید که در نیمه‌راه چاه سرنگون خواهید شد. به اصرار و پافشاری نامزد خود کوچک‌ترین توجهی نکنید که پس از فروکش کردن آتش و حرارت اولیه‌اش همه‌چیز را از خاطر می‌برد و تازه به یاد نجابت و پاکی می‌افتد.

پای خود را در یک کفش کرده و تسلیم خواهش‌های او نشوید. اگر  مرد نتواند از حالا جلوی خواسته نامشروع اش را بگیرد، فردا هم نمی‌تواند به شما وفادار بماند و ممکن است به همسر خود خیانت کند.

همیشه چیزی هم برای شب عروسی و بعد از ازدواج باقی بگذارید که شب زفاف عالمی روحانی و ملکوتی است و مهم‌تر از همه جنبه حیثیتی و اجتماعی دارد. پس نباید آن را دست‌کم گرفت که گذشتگان گفته‌اند هر چیزی به‌جای خویش نیکوست.

توصیه به دختر خانوم ها در دوران نامزدی

متأسفانه یا خوشبختانه پسرهای جوان به‌خصوص جوانانی که به خوش تیپی و خوش اندامی خود می‌نازند، طالب دختری هستند که خیلی زود به چنگ شان نیفتد. این دسته از جوانان که مدعی‌اند هر وقت خواسته‌اند و دست روی هرکس که گذاشته‌اند جواب نه نشنیده‌اند، اتفاقاً طالب “نه شنیدن” هستند. آن‌ها برای دختران سهل‌الوصول و “تسلیم شو” ارزش چندانی قائل نیستند.

توصیه به آقا پسرها در دوران نامزدی

دختری که در دوران نامزدی از روی سادگی و صمیمیت و بنا به وعده‌های طلایی تسلیم خواسته های جنسی شما می‌شود هیچ تقصیری ندارد. او یک دختر چشم و گوش بسته‌ای است که در این مورد تجربه‌ای نداشته است. بنابراین اگر بنا به خواسته و پافشاری شما تسلیم شد، به بهانه‌های واهی او را از خود نرانید که خلاف غیرت و مردانگی است.
از طرف دیگر به یاد داشته باشید، اگر به‌واقع قصد ازدواج با دختری دارید نباید از او بخواهید که تسلیم میل جنسی شما شود. این کار عواقبی دارد که حتی خود شما هم به آن راضی نیستید و چه‌بسا که تاوان سنگینی برایش بپردازید.
با این اشتباهات شاید ندانسته و ناخودآگاه دختری را از دست بدهید که از هر نظر شایسته و مناسب ازدواج و زن زندگی است. دختری که اگر به‌درستی و با معیارهای ازدواج مناسب همسرتان می‌شد، باقابلیت‌ها و ارزش‌های ویژه‌اش می‌توانست سعادتمندترین زندگی را نصیبتان کند.
درنهایت، فراموش نکنید دخترها بیشتر به مردی احترام می‌گذارند که قادر است تمایلات جنسی خود را مهار کند و غریزه‌های لجام‌گسیخته‌اش را در کنترل خود درآورد. مردان بزرگ همیشه قادر بودند ازاین‌گونه لحظه‌ها سربلند بیرون بیایند. بنا به شهادت تاریخ، عمده‌ترین عامل موفقیت مردان بزرگ و نخبگان مشهور دنیا همین اقتدار نفسانی آن‌ها بوده است.

برای مشاهده آدرس مرکز مشاوره روانشناشسی کلیک کنید

برای تعیین وقت مشاوره هم اکنون تماس بگیرید: 02144246886

7 دیدگاه

 1. سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

 2. نمیگم رابطه قبل ازدواج درسته ولی بشدت بد نوشتید! دختر شده یه موش آزمایشگاهی که معصومه و فقط بدید ابزار
  بهش نگاه میشه، پسر هم که یه دیو دوسر که فقط دنبال تله هست تا دخترُ گیر بیاره یه‌گوشه!
  هر دو در نقش انسان، نیاز های خودشوونُ دارن دیگه، چرا
  یجوری جلوه میدین انگار دخترا یخن و پسرا آتیش همیشه روشن‌!!

 3. میلاد -۸۱-تهران

  ایشون تا حدودی راست میگن از نظر شما شخصیت یه پسر خیلی منفی هست هم پسر و هم دختر تو اون مرحله نیازه خودشونو دارن و کاری هم نمیشه کرد .باید مدیریت شده باشه اما ن این جوری ک شما میگید.متشکر یاسمن خانوم

 4. از نظر این مقاله پسرها حیواناتی هستند که فقط به رابطه جنسی فکر میکنند که بعدش طلاق بگیرند . واقعا متاسفم .

  • هدف نویسنده، آگاه ساختن دختران جوانی است که مورد سوء استفاده احساسی قرار نگیرند. متاسفانه آمار گزارش چنین سوء استفاده هایی زیاد است و خیلی از دخترها پس از تجربه این اتفاقات تلخ آسیب های روانی می بینند.

 5. متاسفانه این واقعیت داره …کاش همه ی دختر پسرا قبل از ازدواج به یه مشاور خوب مراجعه می کردند… اونوقت این مشکلات هم کمتر پیش میومد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *