خانه / پرسش و پاسخ روابط عاطفی / چگونه می‌توان عشق خود به فردی که عاشقش هستید را نشان دهید

چگونه می‌توان عشق خود به فردی که عاشقش هستید را نشان دهید

خواه این‌که برای اولین‌بار قصد ابراز علاقه به معشوق خود را دارید یا این کار را به طور منظم انجام می‌دهید، حتماً می‌دانید که عشق معنای خاصی دارد.

عشق است که دنیا را می‌چرخاند اما تنها زمانی که بتوان آن را ابراز کرد. اغلب، ما فرض می‌کنیم که والدین یا کسانی که دوستشان داریم، متوجه احساسات ما خواهند شد.

اما این اتفاق همیشه رخ نمی‌دهد.

لازم است تا از عشق مراقبت کنید. واکنش‌های اشتباه یا گاهی اوقات حتی کوچک‌ترین بی‌محلی‌ها می‌توانند به عشق صدمه بزنند و آن را از بین ببرند.

اگر می‌خواهید که فردی که عاشقش هستید، متوجه احساسات شما شود و درصورتی‌که واقعاً آن فرد را دوست دارید، پس حتماً لازم است تا عشق خود را نشان دهید.

عشق یک انرژی مثبت است که وقتی آن را دریافت و یا به اشتراک می‌گذاریم، حس خوبی به ما می‌دهد. اگر می‌خواهید همیشه احساس خوبی داشته باشید، شما باید این انرژی را اغلب با ابراز علاقه و عشق خود آزاد سازید.

این‌که می‌گویند «هر چه بیشتر عشق بورزید، شور و اشتیاق بیشتری به زندگی‌تان روی می‌آورد» کاملاً درست است. اگرچه نباید انتظار ابراز علاقة متقابل را داشت اما اغلب اوقات چنین انتظاری وجود دارد.

زمانی که عشق خود را ابراز می‌کنید، شما باعث می‌شوید که فرد مقابل نیز احساس خوبی پیدا کند. آن فرد نیز در مقابل عشق خود را ابراز می‌کند و شما انرژی مثبت بیشتری را دریافت می‌کنید.

فردی که عاشقش هستید، می‌تواند هرکسی باشد – والدین، خواهران و برادران، فرزندان، دوست، همسر و البته معشوق.

شما عشق و علاقة خود به افراد مختلف را به روش‌های گوناگونی ابراز می‌کنید. ذات یا نوع نشان‌دادن علاقه به نوع و درجة عشق بین شما و آن فرد بستگی دارد.

عشق واقعی و بدون شرط انتظار چیز دیگری را ندارد. چاه عمیق احساسات و عواطف مثبت درون قلب شما خودبه‌خود لبریز می‌شود و هیچگاه بدون عشق باقی نمی‌ماند.

بااین‌وجود، اغلب روابط درون‌فردی مبتنی بر عمل متقابل هستند. اگر برای کسی کاری انجام دهید، انتظار دارید که آن فرد نیز کاری برای شما انجام دهد.

در هر دو مورد، شما باید عشق و علاقة خود را ابراز کنید تا فردی که دوستش دارید، متوجه عشق و علاقة شما شود. این ابراز علاقه باعث می‌شود که فرد دچار حدس و گمان نشود و سوءتفاهمی به وجود نیاید.

چگونه باید عشق و علاقة خود را ابراز کرد

ابراز عشق و علاقه یک نوع هنر و مهارت است.

شما ممکن است آن را از اطرافیان، رسانه و المان‌های دیگر فضای مجازی پیرامون خود یاد بگیرید. بله، برخی از افراد نیز عاشق به دنیا می‌آیند.

علاوه بر این، جوامع مختلف در سراسر جهان، گاهی اوقات، از روش‌های متفاوتی برای ابراز علاقة خود استفاده می‌کنند.

آسان‌ترین و جامع‌ترین روش ابراز علاقه، به زبان آوردن کلمات سادة «دوستت دارم» است. مهم نیست به چه زبانی صحبت می‌کنید، این کلمات طلایی می‌توانند افکار و احساسات شما را منتقل کنند.

روش‌های دیگری نیز برای ابراز عشق و علاقه وجود دارند و من برخی از آن‌ها را در مقالة پیشین خود با عنوان «روش‌های ساده برای عاشقانه بودن در روز ولنتاین» ذکر کرده‌ام. کلمات تنها روش برای ابراز عشق و علاقة خود به کسی که دوستش را دارید، نیست.

شما می‌توانید از هر روشی برای نشان‌دادن عشق خود به‌گونه‌ای که فرد مقابل احساسات و آنچه که می‌خواهید منتقل کنید را درک کند، استفاده نمایید.

10 روش برای ابراز عشق و علاقه

فقدان و یا کمبود ابراز علاقه در یک رابطه موجب خسته‌کننده و بی‌روح شدن آن می‌شود. منظور تنها در مورد عشق موجود در یک ازدواج یا رابطة عاشقانه نیست بلکه عشق در خانواده و دیگر جنبه‌های زندگی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ابراز عشق و علاقه موجب ایجاد اعتماد و امنیت در هر رابطه‌ای می‌شود. در اینجا، برخی از معمول‌ترین و خاص‌ترین روش‌ها برای نشان‌دادن عشق و علاقة خود به کسانی که دوستشان دارید، آورده شده است.

(1) کلامی

1- به زبان آوردن کلمات طلایی

هر فردی آرزوی شنیدن این کلمات جادویی را دارد – دوستت دارم! این کلمات برای برخی از افراد یک دنیا ارزش دارند. روراست باشید و هرازگاهی از این کلمات استفاده نمایید.

این شکل از ابراز عشق همواره مؤثر است – مهم نیست تاکنون چند بار این کلمات را به زبان آورده باشید. شما این کلمات را در موقعیت‌های متفاوت، به روش‌های مختلف بکار می‌برید و به همین دلیل است که هرگاه آن‌ها را به زبان می‌آورید، خاص به نظر می‌رسند.

شما می‌توانید این کلمات را در هرجایی و در هر زمانی بکار ببرید اما استفاده از آن‌ها را معمول و مکرر نکنید تا تأثیرگذاری‌شان را از دست ندهند.

اگر می‌خواهید برای اولین‌بار از این کلمات استفاده کنید، به‌خاطر داشته باشید که روش خاصی برای به زبان آوردن آن‌ها وجود ندارد. فقط خودتان باشید و احساساتتان را به‌صورت طبیعی، در یک مکان راحت با کمترین میزان از حواس پرتی، بروز دهید.

فرد مقابل می‌تواند مقصود، افکار و خلوص نیت شما را از طریق کلمات و لحن صدایتان متوجه شود. درحالی‌که صحبت می‌کنید، به چشمان فرد مقابل نگاه کنید؛ این کار موجب می‌شود تا کلمات معنادارتر به نظر رسند.

2- ارتباط از راه دور

گاهی اوقات، این امکان وجود ندارد که عشق و علاقة خود را به‌صورت رودررو به فرد مقابل منتقل کنید.

ازآنجایی‌که فردی که دوستش دارید، نمی‌تواند به چشمان شما نگاه کند و حرکات صورتتان را ببیند، پس لازم است تا تمام احساسات و عواطف خود را از طریق کلمات بیان کنید.

شما مجبور خواهید شد تا عشق و علاقة خود را از طریق لحن صدایتان هنگام تماس با تلفن، موبایل، ویس چت یا اسکایپ نشان دهید و لازم است تا این کار را تاحدامکان تأثیرگذار انجام دهید.

بر روی کلماتی که به‌شدت بر آن‌ها باور دارید، تأکید کنید و به‌طرف مقابل زمان دهید تا کلمات شما را به‌درستی درک کند و احساسات پنهان در این کلمات را متوجه شود.

آرام، با اعتمادبه‌نفس و متقاعدکننده صحبت کنید.

شما می‌توانید در طول روز و به‌صورت مستقیم به کسی که عاشقش هستید، بگویید که چقدر دوستش دارید و دلتان برایش تنگ شده است.

3- اظهار علاقه کردن

با کسی که دوستش دارید، صحبت کنید و عشق و علاقة خود را در هر زمان و هر مکان ممکن در قالب کلمات ابراز نمایید. لازم است تا گاهی اوقات عشق و علاقة خود به شریک زندگی‌تان را اظهار نمایید.

گفتگوهای عاشقانه داشته باشید و در مورد لحظات عاشقانه‌ای که درگذشته یا حال با شریک زندگی‌تان داشته‌اید، صحبت کنید.

شما می‌توانید در حین رانندگی، خرید یا حتی انتظار در فرودگاه، احساسات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

مثبت حرف بزنید و شریک زندگی یا کسی که عاشقش هستید را تحسین کنید. به شریک زندگی‌تان بگویید که چقدر برایتان ارزش دارد و به‌درستی از او تعریف و تمجید کنید.

گفتگوهای مرغوب و باکیفیت داشته باشید. اما گاهی اوقات، دو صد گفته چون نیم کردار نیست.

(2) غیرکلامی

4- استفاده از نمایش و اجرا

مرسوم‌ترین روش ابراز علاقه از طریق نمایش و اجرا، کار هنری، موسیقی یا رقص است.

موسیقی الهام‌بخش است و طرف مقابل را تحت تأثیر قرار می‌دهد. آهنگ‌هایی که او دوست دارد را پیدا کنید و آن‌ها را یا خود بخوانید و یا برایش پخش کنید.

انتخاب آهنگ عاشقانه‌ای که معنای خاصی برای عشقتان دارد و لذت بردن از آن آهنگ در کنار یکدیگر موجب خلق لحظات دوست‌داشتنی و زیبایی می‌شود. این کار را می‌توانید زمانی که رودررو نیستید و به‌صورت آنلاین انجام دهید.

آهنگ درخواستی خود را به رادیو یا کانال موسیقی محلی خود ارسال نمایید و از عشقتان بخواهید تا از این طریق به آهنگ مورد علاقه‌اش گوش دهد.

اگر در زمینة رقص مهارت دارید، از آن برای انتقال احساسات خود به فردی که دوستش دارید، استفاده کنید. یا از او بخواهید تا با یک آهنگ عاشقانه با شما برقصد.

اگر هنرمند هستید، کار هنری آماده کنید که مطمئن هستید فردی که دوستش دارید از آن خوشش خواهد آمد. در صورت امکان، او را نیز در روند کار شرکت دهید.

اگرچه من دراین‌رابطه مطلب می‌نویسم اما در هیچ‌یک از موارد گفته شده مهارت ندارم، به جز پخش کردن آهنگ‌های عاشقانه به‌منظور جلب‌توجه همسرم!

5- هدیه دادن

هدیه دادن یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های ابراز عشق و علاقه است که همة انسان‌ها، آن را دوست دارند.

من در این زمینه نیز خوب نیستم؛ اگرچه، بر روی بهبود مهارت‌هایم کار می‌کنم. به نظر من باید زمان را مقصر این موضوع دانست. بااین‌وجود، هیچ بهانه‌ای قابل‌قبول نیست!

پیش از خرید هدیه برای کسی که دوستش دارید، بهتر است تا علایق و ترجیح او را بدانید. ازآنجایی‌که هدیه دادن نشانه‌ای از عشق شماست، پس باید به زیباترین شکل ممکن ارائه شود.

هیچ لزومی ندارد که هدیه‌های گران‌قیمت بخرید زیرا عشق گران‌بهاتر از پول است. این قصد و نیت شماست که برای اکثر مردم بیشتر از خود هدیه ارزش دارد.

شما می‌توانید هدایای ارزان‌قیمت و یا ساختة دست خود را به عشقتان دهید. من شخصاً معتقدم که هدایای دست‌ساز همیشه ارزشمندتر هستند.

شما حتی می‌توانید یک کارت تبریک تهیه کنید، دسته گلی زیبا بخرید و یا جعبه شکلات هدیه دهید و یا می‌توانید چیزی که عشقتان هنگام نگاه‌کردن به ویترین مغازه‌ها دوست داشته است را به‌خاطر بسپارید و آن را به‌عنوان یک هدیه غافلگیرکننده برای او بخرید.

6- برقراری ارتباط از طریق کلمات

حس شاعرانة خود را بیدار کنید و یک شعر زیبا برای عشقتان بنویسید. اجازه دهید احساساتتان در قالب کلمات ظاهر شوند و مصراع‌های شعر در وصف عشقتان به رشته تحریر درآیند (من نمی‌توانم این کار را انجام دهم اما می‌دانم که برخی از شما می‌توانید!)

اگر خوره تکنولوژی هستید، شاید بتوانید از پیامک برای ارسال پیام‌های عاشقانه به عشقتان استفاده کنید و یا از شبکه‌های اجتماعی به‌منظور ابراز احساسات خود از طریق چت یا به اشتراک گذاشتن تصاویر زیبا استفاده نمایید.

شما حتی می‌توانید ایمیل‌های عاشقانه بنویسید، آن‌ها می‌توانند یا ایمیل و یا نامه‌های عاشقانه با دست خط خود شما باشند که گیرایی و جذابیت خاص خود را دارند.

من فکر می‌کنم که اکثر شما از این روش‌ها برای ابراز عشق و علاقة خود استفاده کرده‌اید و این شامل خود من نیز می‌شود!

7- بیرون رفتن

در مورد یک قرار عاشقانه در جایی که مورد علاقة عشقتان است، فکر کنید. یا می‌توانید با بردن عشقتان به محل اولین قرار عاشقانه‌تان، او را غافلگیر کنید.

به تماشای یک فیلم و تئاتر عاشقانه و حتی ورزشی که مورد علاقة عشقتان است، بروید. همراه او به یک سفر طولانی بروید تا بتوانید برای مدت‌زمان طولانی در کنار یکدیگر باشید.

قرار شام زیر نور شمع نیز می‌تواند ایدة بسیار عاشقانه‌ای باشد و همواره کارساز و مؤثر است. این ایده مرا به یاد اولین قرار شام زیر نور شمع و لحظات عاشقانه‌ای که داشتیم، می‌اندازد.

8- نوازش کردن

همه دوست دارند که نوازش شوند. شما می‌توانید از طریق نوازش کردن، بازی‌کردن با موها، گرفتن دست‌ها و حتی در آغوش گرفتن کسی که دوستش دارید، عشقتان را ابراز نمایید.

بوسه بر روی پیشانی و گونه و نوازش پیشانی نشانة عشق و علاقة شما به آن فرد است.

اگر احساس می‌کنید که عشقتان برای کمی نزدیکی فیزیکی آماده است – بوسه از لب می‌تواند روشی برای ابراز علاقه باشد. بااین‌وجود، مطمئن شوید که عشقتان نیز برای این کار آماده و راضی است.

شما می‌توانید اجازه دهید تا عشق و علاقة خود را از طریق روش‌هایی مانند یک ماساژ عاشقانه، ماساژ کمر و یا دادن احساس آرامش به او نشان دهید.

9- کمک‌کردن در انجام کارها

کارهایی انجام دهید که موجب شادی کسی که دوستش دارید، می‌شوند. اگر پسر هستید، به شریک زندگی خود در کارهای آشپزخانه و درست‌کردن غذا کمک کنید، حداقل تلاش خود را بکنید!

شریک زندگی خود را با انجام‌دادن کارهایی که از شما انتظار نمی‌رود، غافلگیر کنید. ظرف‌ها را بشورید، چای درست کنید یا برای او صبحانه آماده کنید تا احساس خاص بودن بکند. بدون این‌که از شما خواسته شود، کاری انجام دهید.

اگر دختر هستید، به شریک زندگی خود در انجام کارهایش کمک کنید، پیشنهاد درست‌کردن چای یا قهوه دهید، وسایلش را مرتب کنید و نق نزنید! (می‌دانم که مردها حرف مرا تأیید می‌کنند!)

انجام هرگونه کار محبت‌آمیز و فداکردن علایق شخصی خود به‌منظور برآورده کردن نیازهای شریک زندگی می‌تواند تأثیر بسیار عمیق داشته باشد.

10- گوش‌دادن به شریک زندگی

گاهی اوقات، عشق زمانی به‌خوبی ابراز می‌شود که شما کاری انجام ندهید یا چیزی بر زبان نیاورید. اجازه دهید چشم‌هایتان تمام حرف‌ها را بزنند.

 به عشقتان فرصت دهید و از صمیم قلب به آن چه که می‌گوید، گوش دهید.

به آنچه که عشقتان دوست دارد، علاقه نشان دهید و برای افکار، نظرات، دیدگاه‌ها و ارزش‌هایش احترام قائل شوید. به مشکلات شریک زندگی‌تان گوش دهید و برای او تکیه گاهی باشید (به مشکلاتش توجه کنید).

عشق تماماً در مورد به اشتراک گذاشتن و مراقب بودن است. علاقه و دلبستگی خود را به روش‌های مختلف و خاص و انجام کارهای غیرمنتظره نشان دهید. آموزگار عشق باشید.

قدردان افرادی که دوستشان دارید، باشید و عشق و علاقة خود را در مقابل دیگران به آن‌ها ابراز نمایید، کلمات عاشقانه در گوشش زمزمه کنید، یادداشت‌های عاشقانه‌ای را در مکان‌های غیرقابل‌انتظار برای عشقتان قرار دهید، دستش را هنگام راه‌رفتن بگیرید و او را با ملاقات‌های غیرمنتظره غافلگیر نمایید.

نگرانی و توجهی خود را هنگامی‌که عشقتان بدان نیاز دارد، نشان دهید. پیشنهاد کمک دهید و حتی تا جایی که موجب راحتی و آسوده‌خاطری او می‌شود، پیش بروید.

انجام کاری برای خانواده یا والدین عشقتان می‌تواند او را تحت تأثیر قرار دهد و موجب گردد تا بیشتر از این عاشقتان شود.

روش‌های بسیار زیادی برای ابراز عشق به کسی که دوستش دارید، وجود دارد؛ بااین‌وجود، من در این مقاله چند روش را با شما به اشتراک گذاشتم.

نوبت شماست

آیا فکر می‌کنید که ابراز عشق و علاقه ضروری است؟ آیا می‌دانید چگونه عشق خود را به کسی که دوستش دارید، ابراز کنید؟ از کدام‌یک از روش‌های بالا برای نشان‌دادن عشق خود استفاده می‌کنید؟ ازآنجایی‌که روز ولنتاین نزدیک است، قصد دارید عشق خود را چگونه به کسی که دوستش دارید، ابراز نمایید؟