خانه / مشاوره خانواده / مامانم به بابام خیانت میکنه | متوجه خیانت مادرم به پدرم شدم

مامانم به بابام خیانت میکنه | متوجه خیانت مادرم به پدرم شدم

من میدونم ک مامانم داره به بابام خیانت میکنه. رابطشون خیلی خوبه اما نمیدونم چرا داره همچین کاری  و میکنه از اینم مطمعنم که داره همچین کاریو میکنه همون مرده رو هم دیدم ی مرد ک ی دختر همسن من داره و اون از زنش جدا شده مامانم دوبار گفت ک یه دوست دارم خواهر زادش تو رو تو باشگاهت دیده حالا ی جوری فهمیده ک با هم دوستیم و اینا و به بهونه های چرتی دوبار اومد خونه ی ما ولی من محل نزاشتم این موضوع خیلی خیلی بهم اسیب زد. خیلی از خودم متنفرم از خودم‌ متنفرم و نمیتونم درست کنم همع چیزو مامان منم هر روز یا یروز درمیون ب بهونه  اینکه بره پیش دوستاش میره پیش اون مرده وقتی ک میبینم مامان بابام مثلا پیش هم نشستن نمیدونم چیکار کنم. روری هزاران بار تو دلم از بابام معذرت خواهی میکنم که نمیتونم کاری کنم.

بابام خیلی خیلی مامانمو دوس داره خیلی نمیدونم چکار کنم خیلی دوس دارم ک دیگ نباشم میدونم اگ بمیرم سختی میکشم ولی نه ب این اندازه که اینجا دارم عذاب میکشم نیست. فقط‌ ی کمک از شما میخوام ک بهم بگین چیکار کنم‌ تنها کسیم ک خبر داشت رفیقم بود ک ۹ سال بود با هم بودیم ولی دیگ نیستسم اونم مامانم و با مرده تو کافه مامانش دیده بود.خیلی خیلی درد داره ک ببینی مامانت داره ب بهونه ی دوسش ک ی مرده داره جلو چشت میره پیشش و تو ام‌نتونی کاری کنی خیلی سعی کردم بهش بفهمونم ولی خب نشد.

قبلا با گریه کردن اروم میشدم ولی الان نمیتونم گریه کنم همش ی بغض خیلی خیلی بزرگ تو گلومع از خودم متنفرم هیچ دلیلی هیچ دلیلی برای زنده موندن ندارم. نسبت به همه چی بی حس شدم هیچ چیزی دیگ نمیتونه حالم رو خوب کنه. وقتی این چیزیو میبینم ولی نمیتونم کاری کنم اون دختری ک همیشه لباسای رنگی رنگی میپوشید و کلا میخندید و شاد بود الان تبدیل شده ب کسی ک هیج چیزی خوشحالش نمیکنه. خیلی وقته از ته دلش بدون هیچ دغ ذعه ای نخندیده. مامانم‌ با این کارش تمام امیدای تو دلم و سوزوند. هیچ امیدی واسم نذاشت. الانم فقط وجود دارم زنده نیستم خیلی با خودم کلنجار رفتم ک با ی مشاور حرف بزنم. اینکه من دخترم یه داداش دارم بابامم از لحاظ مالی و عاطفی  هیچ چیزی تاکید میکنم هیچ چیزی واسه مامانم کم نزاش هرچی دارم دنبال دلیل میگردم والا چیری نمیبینم. خیلی سخته ک بخوام اینو بهش بگم اما وقتی ک اینو بهش بگم صد درصدر قبول نمیکنه و دست پیش و میگیره ک پس نیوفته و قبول نمیکنه.

پاسخ مشاور به سوال ” مادرم به بابام خیانت میکنه “

دوست عزیز سلام حس و حال شما را کاملا درک می کنم و میفهمم چقدر این روزها سخت میگذره. احساس می کنید باید کاری برای این زندگی بکنید اما نمی توانید. واقعیت این است، اگر بخواهید به مادر و پدرتان کمک کنید نباید کاری کنید. شما مسئول رابطه آن ها نیستید. شما تنها فرزند آن ها هستید. خیانت یعنی پیوند عاطفی دو فرد متزلزل شده و هیچکس جز خودشان نمیتوانند این پیوند را ترمیم کنند. شما میخواهد در نقش یک ناجی یا یک مادر برای آن ها فرو روید و همه چیز را درست کنید و مادرتان را کنترل کنید اما این موضوع همه چیز را بدتر می کند.

شما در حقیقت نقش مادرتان را از او گرفتید. مادر شما باید دغدغه مند رابطه و زندگی باشد اما شما خیالش را راحت کردید چون میداند فرد دیگری در خانواده هست که از من بهتر و بیشتر این کار را می کند. مادر شما خیانت کرده است و میفهمم چه زخم عمیقی به خانواده زده است و چقدر از او خشمگین هستید اما مادر شما هم نیاز به درک شدن دارد. سعی کنید به او گوش دهید شاید تنها به دنبال یک گوش شنوا باشد.

میفهمم درد و رنج عمیقی را تجربه می کنید اما اصلا خودتان را مسئول رابطه ندانید. شما از این خیانت زخم خوردید و اول از همه باید به خودتان کمک کنید. از امروز مسئولیت شما این است که حال خودتان را خوب کنید.

مطالب مرتبط: من از مادرم متنفرم

شما در نقش یک دختر چیکار میتوانید بکنید؟

 • اول از همه احساسات خود را بشناسید: شما قطعا احساسات منفی زیادی را تجربه می کنید. شما حق دارید هر احساسی را تجربه کنید و باید آن را به رسمیت بشناسید. ممکن است احساس کنید از مادرتان متنفرید یا از او خشمگین باشید. احساسات خود را به رسمیت بشناسید. اگر حرفی دارید که میخواهید به مادرتان بزنید، در قالب یک نامه هر آنچه شما را تا این میزان خشمگین و اندوهگین کرده است را بنویسید. برای او از ترس هایتان بگویید و با او درد و دل کنیدو این نامه تنها برای تخلیه هیجانات شماست و لازم نیست به مادر خودتان بدهید.
 • برای مدتی از مادر و پدر خود فاصله بگیرید و سعی کنید زمان های کمتری در کنار آنها باشید. اکنون اولویت ما این است که شما حالتان خوب باشد هر چقدر بیشتر در کنار آن ها باشید مدیریت این موضوع سخت تر می شود.
 • در یک فرصت مناسب زمانی که آرام تر شدید به صورت نامه یا به صورت حضوری با مادرتان صحبت کنید و به او بگویید که در جریان این رابطه هستید اما درمورد رابطه و اینکه بخواهید درست کنید یا مادرتان را محدود یا کنترل کنید به هیچ عنوان صحبت نکنید. فقط از خودتان بگویید؛اینکه زمانی که متوجه شدید چه حس و حال را تجربه می  کردید و اکنون چقدر افسرده و نا امید هستید. یادتان باشد مکالمه شما نباید حاوی بی احترامی باشد.
 • به مادرتان گوش دهید، هیچکس بدون دلیل دست به خیانت نمیزند. زمانی که به او گوش دهید شاید بتوانید کمی او را درک کنید. نمیدانیم مادر شما دقیقا دنبال چه چیزی بودند اما مطمئن باشید این اقدام از یک خلا در رابطه می آید.
 • خیلی خوب است که خودتان هم به مراجعه به مشاور متخصص فکر میکنید؛شما در بحران قرار گرفتید و مسلما برای مدیریت این بحران مشاور می تواند کمک کند.

ممنونم از همراهی و توجه شما

گلسا بمانیان

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

8 دیدگاه

 1. میخوام حضوری برم پیش مشاور درمورد دعوای های خونوادگی حرف بزنم چی بگم. مامانم به بابام خیانت میکنه و هر روز گریه میکنم حالم خیلی بده احیای بمکنم اگه من نباشم ینی یا ازدواج کنم با خودمو بکشم در هر صورت نباشم طلاق بگیرن بهتره هم برا خودشون هم برا من. هر روز دعوای مامان بابام تمومی نداره خیلی خسته شدم دلم میخاد برم یجای دور خیلی سختمه تو چشای بابام نگا کنم و دروغ بگم دارم خفه میشمو تحمل میکنم کاش یه راهی بود دور میشدم از این زندگی و ادماش

 2. من چند وقتی هست که متوجه چت پدرم با یک خانومی شدم ۱۷ سالمه و نمیدونم چیکار کنم اصلا حس خوبی به پدرم ندارم اون خانوم هم میشناسم قبلا هم یه سری جریانات باهاش داشتیم ولی دیگه فکر میکردم تموم شده نمیدونم به مامانم بگم یا نه یا اصلا خودش میدونه. کلا خیلی ذهنم درگیر شده

 3. چرا از مامانم بدم میاد. من مامانم به بابام خیانت کرده همیشه هم اخلاقش باهام بده لطفا کمکم کنید نمیدونم چیکار کنم

 4. راستش تو خانواده من جدیدا مشکلاتی پیش اومده متاسفانه فهمیدم که مادرم داره به پدرم خیانت میکنه خیلی حالم بده فکر کردم اگه با یک مشاور صحبت کنم بتونم یه فکری بکنم که خانواده ام از هم نپاشه. من تقریبا یک ماه پیش متوجه شدم که مادرم داره با یک کارمند بانک به پدرم خیانت میکنه جدیدا داریم خونه می‌سازیم و مادرم برای جور کردن وام خونه با مرده رابطه داره دیشب هم اونو آخر شب به خونه آورد و با هم رابطه داشتم فکر نمی‌کرد من بیدار باشم و متوجه بشم. احتمالش که خیلی زیاده از خم جدا بشن چون چندسال پیش هم بابام به مادرم خیانت میکرد و من این موضوع رو به مامانم گفتم اوضاع خیلی بد بود جوری که داشتم طلاق میگرفتن ولی با واسطه بزرگ تر ها دوباره برگشتن سر خونه و زندگی رفتیم یه شهر دیگه ولی الان که دوباره برگشتیم شهر اصلی خودمون دوباره خیانت ها شروع شده

 5. مامانم از طریق پیامک و زنگ با کسی در ارتباط باید چکار کنم؟ هی چند بار روی گوشی مامانم پیامک هایی دیدم و چند بار از خونه میرفتم بیرون میدیدم با گوشی صحبت میکنه تا من میومدم قط میکرد…اسمشو ارزو نمیدونم چیوچی صبت میکرد تو گوشیش که من شک نکنم.همیشه با خانوداه و بابام سرده.. به بابا م کم محلی میکنه . همش داد میزنه به خانواده بابام توهین میکنه .ولی بابام نه

 6. سلام مامانم داره به بابام خیانت میکنه اولش گفتم حتما یه توضیح برای چیزی که دیدم هست برای همین مامانمو امتحان کردمدو بعدش بهم ثابت شد که داره خیانت میکنه…چیکار کنم؟

 7. من یه دخترم و الان ۳۳ سالمه و مامانم از وقتی من بچه بودم یادمه با مردای مختلف قرار میذاشت و جلوی من بودن اون مردا منم فکر میکردم باید ساکت بمونم تا اوضا خوب شه الان که ۱۵ سال گذشته من از نظر روانی کاملا از بین رفتم و افسرده و مضظرب دارم تنها زندگی میکنم و به هیچ ادمی دیگه اعتماد ندارم و هیچ وقت بچگی نکردم و نفمیدم چی شد اصلا زندگیم واقعا به نظرم نباید بترسید و سکوت کنید باید به همه بگین من ترسیدم دلم میسوخت که ابرو بابام بره مامانم تنها شه از هم جدا شن اما با سکوتم خودمو برای همیشه کشتم فکد نکنین قراره در اینده تجلیل کنین از خودتون که ابرو داری کردین حق هر انسانه که تو محیط سالم زندگی کنه

 8. 14 سالمه دخترم احساس خیلی بدی دارم تو این سن بجای اینکع پر ذوق باشم افسرده ام پدرم همش به مادرم خیانت میکنه دو ساله علافمون کرده خونمونو عوض نمیکنه بااینکه کلی خونه داره اصلا خرج نمیکنه اینم بگم من سنم کمه و از سر هوس با ی پسری دوست شدم خیلی وابستش شده بودم اونم 18 سالش بود بخاطر اینکه نمیتونستم برم ببینمش کات کرد اون قول دادع بود همیشه پیشم میمونه میگفت بدم میاد از کسی که خیانت میکنه الان 40 روزه رفته و من هنوزم به فکرشم…..میدونم واسه این کارا سنم کمه ولی خب چه کنم پشیمونم

دیدگاهتان را بنویسید