خانه / مشاوره ازدواج / عشق بازی در دوران نامزدی از نظر مشاور ازدواج
دوران نامزدی
دوران نامزدی

عشق بازی در دوران نامزدی از نظر مشاور ازدواج

 دختری جوان و پسر جوان همدیگر را می بینند یکدیگر را برای ازدواج می پسندند و والدینشان هم با این مطلب موافقت می‌کنند به این ترتیب دوران نامزدی آغاز می‌شود. این دوره می‌تواند یکی از شیرین ترین دوره های تاریخ زندگی هر زوج باشد به شرطی که معقولانه و آگاهانه بگذرد . در دوران نامزدی ، زوج جوان برای دیدار یکدیگر بی تابی می کنند برای دیدن هم سر و دست می‌شکنند، شبها به یاد هم می خوابند و روزها به امید دیدار یکدیگر از خواب برمی خیزند. برای هم هدیه می‌خرند، برای هم گل می آورند، با هم به سینما می‌روند، در پارک گردش می‌کنند، به کوه و کوهستان می روند و به ده‌ها تفریح سالم دیگر می‌پردازند که می‌تواند برای دختر و پسر  لذت بخش و به یادماندنی باشد.
اگر همه چیز همانطور بگذرد که در اینجا به آن اشاره شد، تمامی درها برای دستیابی به یک ازدواج موفق یکی پس از دیگری باز میشود، مراسم عقد صورت می‌گیرد و سپس مراسم ازدواج و بالاخره زندگی مشترک آغاز می گردد ولی متاسفانه همیشه در به روی یک پاشنه نمی چرخد. این امر زمانی اتفاق می افتد که یکی از زوجین بخواهد از دوران نامزدی سوء استفاده کند که به طور معمول این یک نفر همان آقا داماد آینده است.
پسر جوان که در دوران نامزدی و آشنایی توانسته عقل دختر را برباید و اعتمادش را جلب کند حالا به فکر نزدیکی با او می افتد و با وعده هایی مثل ما که مال هم هستیم و غیره با اصرار قصد دارد که شب زفاف را جلو بیندازد. در بعضی موارد دختر چشم و گوش بسته و معصوم هم از روی سادگی و خوش باوری تسلیم مرد جوان می شود . در کمال تاسف دلیل این نزدیکی زودهنگام بعدها بر علیه دختر به کار برده میشود و چه بسا که موجب به هم خوردن ازدواج هم می گردد .
زیرا بیشتر این قبیل از مردان جوان اگر چه با اصرار و پافشاری خود موجب پیش آمدن این اتفاق شده‌اند در کمال ناجوانمردی اعتماد خود را به دختر از دست می‌دهند و به او می‌گویند چون تو دختر زودباوری بوده ای بنابراین من نمی توانم به گذشته ی تو اعتماد کنم.
همین اتفاق که مرد جوان در وقوعش نقش اول را داشته گاه سبب می‌شود که دختر بی گناه از چشم او بیفتد و پسر بی انصاف هم ناجوانمردانه دختر را ترک کند. توصیه های یک مشاور ازدواج برای دخترانی که در دوران نامزدی به سر می برند و تصمیم به ازدواج با خواستگار خود را دارند می تواند بسیار موثر باید به شرطی که دختران جوان آنها را درست به کار بگیرند:

در محیط های خلوت کمتر حضور پیدا کند

زیرا در اینگونه مکان‌ها لحظاتی فرا می رسد که مقاومت در مقابل محرک های طبیعی غیر ممکن می شود و زوج جوان مرتکب خطای شوند که بعدها به شدت پشیمانی به بار می آورد.

زن جوان باید همیشه از روش “جلوتر نیا” استفاده کند

زیرا وقتی زوج جوان در دوران نامزدی خیلی به هم نزدیک باشند و خودمانی تر شوند در بیشتر مواقع با هم خواهند بود. در این صورت وقتی دو طرف در اثر هیجان های جنسی در اوج کاهش قرار می گیرند دیگر قدرت نخواهند داشت که جلوی خود را بگیرند بنابراین وظیفه زن جوان است که با گفتن چنین جمله ای غائله را ختم کند و قبل از اینکه اتفاقی بیفتد صحنه را به بهانه ای ترک نماید زیرا شهوت کنترل نشده همه چیز را در هم می ریزد و آرزوهای طلایی را به باد فنا می دهد .

 با نامزد خود در خصوص روابط زناشویی قبل از ازدواج سنگدل و سختگیر باشید

در دوران نامزدی بر احساسات و خواسته های به طغیان کشیده خود مهار بزنید و اجازه ندهید که شیادان عاشق پیشه و شکارچیان ناموس بیش از حد معقول به شما نزدیک شوند . همیشه به یاد داشته باشید که هر چقدر سخت گیر تر باشید مقبول تر، مطلوب تر، و خواستنی تر خواهید بود . مردان جوان را من از شما بهتر میشناسم پس با طناب پوسیده وعده‌های شان به چاه نروید که در نیمه راه چاه سرنگون خواهد شد. به اصرار و عجز نامزدتان کوچکترین توجهی نکنید که پس از فروکش کردن آتش و حرارت اولیه اش همه چیز را از خاطر می برد و تازه به یاد نجابت و پاکی می افتد. پای خود را در یک کفش کرده و چنین این مرد دله ای را از خود براند و اگر نتواند از حالا جلوی خواسته نامشروع اش را بگیرد فردا هم نمی‌تواند به شما وفادار بماند .چیزی هم برای شب عروسی و بعد از ازدواج باقی بگذارید که شب زفاف عالمی روحانی و ملکوتی است و مهمتر از همه جنبه حیثیتی و اجتماعی دارد پس نباید آن را دست کم گرفت که گذشتگان گفته‌اند هر چیزی به جای خویش نیکوست .

دختر خانمهای محترم بگذارید با اجازه آقا پسرها برای شما رازی را فاش کنم

متاسفانه یا خوشبختانه پسرهای جوان به خصوص جوانانی که به خوش تیپی و خوش اندامی خود می نازند طالب دختری هستند که خیلی زود به چنگ شان نیفتد. این دسته از جوانان که مدعی اند هر وقت خواسته اند و دست روی هرکس که گذاشته‌اند جواب نه نشنیده‌اند اتفاقاً طالب نه شنیدن هستند آنها برای دختران سهل‌الوصول و تسلیم شو ارزش چندانی قائل نیستند.

شما آقا پسر جوان باید به خاطر داشته باشید

دختری که در دوران نامزدی از روی سادگی و صمیمیت و بنا به وعده های طلایی شما تسلیم تان می شود هیچ تقصیری ندارد. دختر چشم و گوش بسته ای است که در این مورد تجربه ای نداشته است بنابراین اگر بنا به خواسته و پافشاری شما تسلیم شد به بهانه‌های واهی او را از خود نرانید که خلاف غیرت و مردانگی است .
از طرف دیگر به یاد داشته باشید که اگر به واقع قصد ازدواج با دختری دارید نباید از او بخواهید که تسلیم میل جنسی شما شود. این کار عواقبی دارد که حتی خود شما هم به آن راضی نیستید و ای بسا که تاوان سنگینی برایش بپردازید .
با این اشتباهات شاید ندانسته و ناخودآگاه دختری را از دست بدهید که از هر نظر شایسته و مناسب ازدواج است. دختری که اگر به درستی و با معیار های مناسب همسرتان می‌شد با قابلیت ها و ارزشهای ویژه اش می توانست سعادتمندترین زندگی را نصیبتان کند .
در نهایت فراموش نکنید دخترها بیشتر به مردی احترام می‌گذارند که قادر است تمایلات جنسی خود را مهار کند و غریزه های لجام‌گسیخته اش را در کنترل خود درآورد . مردان بزرگ همیشه قادر بودند که از اینگونه لحظه ها سربلند بیرون بیایند بنا به شهادت تاریخ، عمده‌ترین عامل موفقیت مردان بزرگ و نخبگان مشهور دنیا همین اقتدار نفسانی بوده است .

برای راهنمایی و دریافت وقت مشاوره تلفنی یا مراجعه حضوری هم اکنون تماس بگیرید:

02144804164
مشاهده مراکز مشاوره تهران و شهرستان

یک دیدگاه

  1. سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *