خانه / پرسش و پاسخ روابط عاطفی / چگونه دوست پسر خود را وابسته کنیم؟

چگونه دوست پسر خود را وابسته کنیم؟

چطور عشقم رو وابسته خود کنیم؟

من با پسری پارسال از طریق دوستام اشنا شدم و حدود دوهفته با هم درارتباط بودیم و خیلی از رفتاراش خوشم میومد. کلا پیگیر بود، مدام بهم زنگ میزد، پیام میداد، تصویری در ارتباط بودیم ولی اصلا درمورد رابطه جنسی حرفی نمیزد و با همون دوستام یکبار خونشون هم رفتم شرایط جوری بود که منو اون تو خونه تنها شدیم اما اون متوجه شد من سختمه و خجالت میکشم اصلا سمت من نیومد و خیلی ازش خوشم اومد.

بعدش که اومدیم خونه بازم ناراحت نشده بود و باز هم در ارتباط بودیم اما همون دوستامون که باعث اشناییمون بودن یسری سوتفاهم ها ایجاد کردن که رابطه ما یکباره قطع شد و من بعد از این ماجرا دیگه پیگیرش نشدم و اون هم همینطور.

در اصل چیزی راجع به اینکه ازت خوشم نمیاد و با هم نباشیم اصلا زده نشد. یکروز ایشون دیگه بهم پیام نداد و من هم دیگه پیام ندادم و اینجوری شد که رابطه ما تموم شد و گذشت و بعد یکسال الان حدودا دوماهی میشه که ایشون میاد و از جلو مغازه من رد میشه و یکبار هم بهم پیام داد و من پیامش رو باز نکردم و اون بعد از چند ساعت پیامش رو پاک کرد و دوباره سری اخری که اومد سه بار از همون بیرون مغازه سلام کرد و تا کمر خم شد و ولی من هیچ عکس العملی نشون ندادم و شب دوباره پیام داد و صحبت کردیم سرصحبت باز شد و گفت تو منو نخاستی و تو باهام سرسنگین بودی و تو چرا پیگیرم نشدی و باهم خوب شدیم دوباره و دوباره مثل همون موقع ها شده بود خوش اخلاق و گرم.

اما بعد از ۳ روز موضوع رابطه جنسی رو وسط کشید و من چند باری طفره رفتم و ولی دیدم جدی داره صحبت میکنه براش ویس گرفتم و گفتم ببین من دختری نیستم که اهل خوش گذرونی و امروز با این و فردا با اون باشم ولی چون تو رو میشناسم متوجه شخصیتت شدم که تنها بودیم تو خونه و تو بهم احترام گذاشتی و کاری با من نداشتی من از شخصیتت خوشم اومد و الان باهات در ارتباطم و اینکه از ارتباط و هم صحبتی با تو حس خوب میگیرم.

گفت اینجوری نمیشه پس همون دوست معمولی باشیم بهتره. منم گفتم دوست معمولی میتونم اینستاتونو داشته باشم از دیروز تا الان حتی پیاممو سین نکرد نمیخام از دستش بدم خیلی ناراحتم که رفته ازش خیلی خوشم میاد میخام نگهش داشته باشم یعنی میشه که دوباره برگرده؟

پاسخ مشاور به سوال ” چگونه عشقم را دلتنگ کنم تا برگرده؟ “

بنظر میاد که شما در یک چرخه معیوب گیر افتاده باشید. به طوری که تا کسی پا پیش میذاره یا قدمی بر میداره نفر مقابل شروع به پس زدن میکنه و بعد از گذشتن مدتی دوباره نفر مقابل پا پیش میذاره و شما واکنشی نمیدید. این نوع ارتباط باعث شده که شما از هم فاصله بگیرید ولی احتمالا علاقه بینتون محفوظ مونده باشه.
در حقیقت شرایطی که شما درگیر اون هستید در روان‌شناسی بن بست مضاعف نامیده میشه. بن بست مضاعف در شرایطی به وجود میاد که واکنش‌های متناقض دریافت می‌کنه. مثلا فرد مقابل شما از اینکه شما بهش علاقه‌مند هستید اگاهی داره ولی وقتی سعی کرد به شما توجه کنه با بی توجهی مواجه شد.
کاری که لازمه انجام بشه شکستن این چرخه معیوب هستش. رابطه، تشکیل یک سیستم با تعاملات متقابل و مشترک هستش که در اون نباید کسی حالت غالب بر یکی دیگه داشته باشه. این بدین معنی هست که شما یا فرد مقابلتون نباید منتظر باشه که یکی دیگه پا پیش بذاره، کسی نباید انتظارات توافق نشده‌ای داشته باشه و به این معنیه که احساسات لزومی نداره که پنهان بشن(از هردو طرف).
رابطه شما در حال حاضر بخاطر عدم توافق بر سر مسائل جنسی شکل نگرفته و تبدیل به دوستی ساده شده. در این مواقع شما باید جوانبی رو بسنجید:
  • ۱. آیا واقعا من این فرد رو درست شناختم؟ هیچ وقت ویژگی آدم‌ها طی یک یا دو برخورد شناخته نمیشه‌ و گاهی علاقه‌ای که ما به یک فرد داریم مانع شناخت منطقی ما میشه ولی ما تمایل داریم که ویژگی‌های مطلوب اون نفر رو فقط ببینیم. پس لازم هستش که شما یک مرتبه دیگه به شناختتون به طور منطقی فکر کنید.
  • ۲. فردی که واقعا به کسی علاقمند شده و قصد شکل دادن یک رابطه پایدار رو داره حاضر نمیشه که بخاطر یک مسئله کلیت رابطه رو کنار بذاره. برقراری رابطه جنسی در ابتدای رابطه به هیچ عنوان توصیه نمیشه و برای اینکار لازم هستش که دو نفر به اندازه کافی نسبت به همدیگر شناخت و اطمینان به دست بیارند.
    ۳. دوستی معمولی بین افرادی که هنوز به همدیگر علاقمندند اگر قرار نیست که بعد از گذشت مدتی منجر به رابطه بشه پیشنهاد منطقی‌ای نیست. این دوستی‌ها در مواردی میتونند سودمند باشند. افراد از طریق دوستی میتونند فرد مقابلشون رو بیشتر بشناسند و بعد از کسب شناخت کافی وارد رابطه بشن.
  • پیشنهاد ما به شما این هست که با فرد مقابلتون به یک صحبت مستقیم بپردازید و خودتون رو از این چرخه معیوب خارج کنید. شما میتونید به فرد مورد نظرتون بگید مسئله برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج زمانی قابل گفت و گو خواهد بود که هردوی ما به شناخت کافی رسیده باشیم. اینکه تو بعد از گذشت تنها چند روز این مسئله رو مطرح میکنی برای من برداشت درستی ایجاد نمیکنه.
  • همچنین در مورد پیشنهاد دوستی معمولی هم شما لازمه که این مسئله رو مطرح کنید که اگر علاقه‌ای وجود داشته چجوری طی چند روز از بین میره و اگر هنوز این علاقه وجود داره چجوری میشه باهم مثل دوست های عادی رفتار کنیم. همونطور که گفتیم دوستی بین افرادی که به هم علاقمند‌ند تنها زمانی توصیه میشه که قصد شناخت بیشتر یکدیگر رو داشته باشند.
  • بعد از صحبت درباره این موارد شما میتونید متوجه این مسئله بشید که آیا اون فرد واقعا به شما علاقه داره یا خیر. در صورتی که حرف‌های شما براش قابل پذیرش نبود باید افکار و احساسات خودتون رو مورد بررسی مجدد قرار بدید و تلاش برای وابسته کردن این فرد فکری منطقی بنظر نخواهد اومد.

موفق و پیروز باشید.

شناخت صحیح قبل از ازدواج

یک دیدگاه

  1. من یه دوستی دارم که خیلی دوسش دارم و خیلی وابسته اش شده ام و همه کار براش انجام دادم توی سختی ها کنارش بودم اما اون اصلا به من اهمیت نمی ده می خواستم ببینم باید چیکار کنم که اونم وابسته من بشه؟ دختر هستم و دوستم هم دختر است و از بچه گی باهم بودیم و اونم اولا بهم وابسته شده بود اما جدیدا یهو تغییر کرده

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.