خانه / مشاوره ازدواج / ده راز دستیابی به یک ازدواج موفق
ازدواج موفق
ازدواج موفق

ده راز دستیابی به یک ازدواج موفق

زوج‌های موفق عاقل هستند. آن‌ها کتاب می‌خوانند، در سمینارها شرکت می‌کنند، سرگذشت انسان‌های موفق را می‌خوانند و از همسران موفق الگو می‌گیرند. همچنین، همسران موفق با درس گرفتن از زندگی، اشتباهات گذشته را دوباره تکرار نمی‌کنند. در اینجا می‌خواهم به ده راز  بزرگ در دستیابی به یک ازدواج موفق که از  مصاحبه و مشاهده الگوهای رفتاری زوج‌های موفق حاصل‌ شده بپردازیم:

برای مشاهده آدرس مرکز مشاوره روانشناسی کلیک کنید

برای تعیین وقت مشاوره هم اکنون تماس بگیرید: 02144263053

خوشحالی مهم‌ترین هدف زندگی نیست

درست است که هر شخصی می‌خواهد در زندگی شاد باشد اما شادی یک احساس زودگذر است که همیشه دررفت و آمد است. همسرهای موفق یاد گرفته‌اند کارهایی انجام دهند که شادی را به زندگی خود برگردانند وقتی زندگی شادی را از آن‌ها دور می‌کند.

همسران موفق ارزش ایستادگی در برابر مشکلات زندگی را دریافته‌اند

وقتی در زندگی کارها سخت می‌شود و زوج‌ها نمی‌دانند چه‌کاری انجام دهند، آن‌ها ایستادگی می‌کنند و در کنار همسر خود می‌مانند. گذر زمان راهی برای کمک به زوجین برای حل مشکلات است تا با فراهم آوردن فرصتی به کاهش استرس و غلبه بر چالش بپردازد.

اگر شما  در ازدواج کاری را که همیشه انجام می‌دهید ادامه دهید، نتیجه مشابهی خواهید گرفت

همسران باهوش یاد گرفته‌اند که باید مشکلات را با روش‌های مختلفی حل کنند تا نتایج متفاوتی دست یابند. اغلب، تغییرات کوچک در طرز فکر و طرز عمل می‌تواند منجر به نتایج بزرگی در ازدواج شود.

نگرش شما به زندگی مشترک مهم است

تغییر رفتار مهم است اما تغییر نگرش هم از اهمیت بالایی در ازدواج موفق برخوردار است. طرز فکر منفی به زندگی اغلب احساسات و اعمال منفی به همراه دارد.

ذهن خود را تغییر بده تا زندگی بعد ازدواج شما بهتر شود

طرز تفکر و باور افراد نسبت به همسر خود بر ادراک آن‌ها نسبت به دیگران هم اثر می‌گذارد. نوع انتظارات و طرز برخورد شما به همسر خود بسیار مهم است.

شما می‌توانید با تغییر خود، شرایط ازدواج خود را تغییر دهید

همسران باتجربه یاد گرفته‌اند که تلاش برای تغییر همسر خود کاری بیهوده است. اغلب، تنها فردی که می‌توانیم در ازدواج تغییر دهیم خودمان هستیم.

ازدواج یعنی جنگیدن درنبرد بین دو گوش خود

در یک ازدواج موفق، زوجین  یاد گرفتند تا کینه‌ها را دور بریزند و اشتباهات گذشته همسر خود را فراموش کنند. آن‌ها یاد گرفته‌اند که با یک فرد تمام‌عیار ازدواج نکرده‌اند همان‌طور که خود یک فرد تمام‌عیار نیستند.

 بحران در زندگی زناشویی به معنی پایان ازدواج نیست

بحران‌های زندگی شبیه به طوفان هستند. ترسناک، پر صدا و خطرناک. اما برای اینکه از طوفان عبور کنید می‌بایست مداوم به جلو برانید. بحران‌ها می‌تواند سرآغاز یک زندگی بهتر باشند. این دردها هستند که زوج‌ها و ازدواج‌های موفق را پدید می‌آورند.

برای مشاهده آدرس مرکز مشاوره روانشناسی کلیک کنید

برای تعیین وقت مشاوره هم اکنون تماس بگیرید: 02144263053

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *