0 امتیاز
سوال شده در مشاوره خانواده توسط (1.5k امتیاز)
ویرایش شده توسط

سلام. 3 ساله ازدواج کردم. خانواده همسرم شهرستان زندگی میکنند. وقتی اوانا میان یا میریم دیگه یادش میره من هستم. اصلا نمیبینه منو تا حدی که اخرین بار مبلغی رو که با زحمت پس انداز کردم رو واسه پدر مادرش تخت خرید وقتی اعتراض کردم میگه من واسه پدر مادرم هرکاری میکنم. بنظرتون درسته ما از صبح تا شب کار کنیم و یه لحظه همه پولشو واسه کادو خرج کنه؟ تازه ناراحتم شد و حسابی دعوا کرد. همش طلبکاره که ما به خاطر جنگ از هم جدا شدیم. من از خانوادم دورم. میگم خب مگه تقصیر منه که تو دور شدی از خانوادت. هر دومون صبح تا شب کار میکنیم. من به خاطر اتفاقای بدی که واسم افتاد افسردگی گرفتم میگم بیا یه تعطیلی مسارفرت بریم دوتایی (مسافرت ما فقط خلاصه شده به شهر پدر و مادرش). میگه خانواده من ناراحت میشن اگه نریم. تا حرف میزنم میگه تو پدر و مادرت نزدیک اند و فکر من نیستی در حالیکه اونقدر مشغله دارم که اصلا نمیتونم پدر و مادرم را ببینم.

 وقتی کنار خانوادشیم هر نظری که هرکس دیگه بده رو عمل میکنه مثلا قرار داشتیم صبح برگردیم تهران، اگه بگن عصر برید وایمیسیه عصر میره.

من به زور تو جمعشون خودمو جا میدم. وگرنه ساعتها هم تنها تو یه اتاق بشینم کسی متوجه نمیشه. چون وقتی بهم میرسن فقط خودشونو میبینند. جالبه 2 تا دیگه از عروسای این خانواده هم همین مشکل رو دارند بطوری که راضی به مهاجرت شدند. بنظرتون طبیعیه کسی حقوق 2 ماهشو بده یهو تخت خواب بخره واسه پدر مادرش در حالیکه وضع مالی پدرش خوبه اما نمی خواد بخره. چون مادرش کمر درد داشت گفت یه تخت یه نفر واسش بگیرید من پولشو میدم اما چون عمش گفت دو نفره بگیره چوبی بگیر قشنگه اینم خرید پدرشم شاکی شد هم پول رو نداد و عملا تمام پس انداز من رفت(پول رو خودم از کار دومم پس انداز کردم).

تا بیان میکنم میگه تو میخوای منو از پدر مادرم دور کنی . مثالهای مسخره میاره که تو هم مثلان فلان جا باعث شدی پولمونو دزد ببره. همش دنبال مقابل به مثل هست. چون شاکیه پدر مادرش از دور هستند. چون پدرش به مادرش محبت نمیکنه و این میگه من مجبورم بیشتر به مامانم توجه کنم تا دلش نشکنه چون جنگ شده و هزار دلیل دیگه.

ما هردومون تو دانشگاه کار میکنیم با حقوق بسیار بسیار پایین. من در دوران مجردی با کمک مادرم تونستم یه واحد آپارتمان بخرم. باورتون میشه وقتی دعوا میشه میگه اصلا مشکل ما اینه که تو خونه تو زندگی میکنیم.


میگم میتونی بری جای دیگه خونه بگیری سکوت میکنه. یعنی بخاطر امتیازهایی که دارم هم باید تیکه بشنوم؟

 

لطفا راهنماییم کنید.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (690 امتیاز)
با سلام، همسر شما به بلوغ فکری نرسیده و همچنان مثل کودک رفتار می کند با کادو خریدن و پسر خوب بودن می خواهد والدین را راضی نگهدارد. از طرفی شما در شهری که والدینتان زندگی می کنند هستید و همسرتان احساس گناه و کمبود می کند. بهتر است با مشاوره در میان گذاشته و در جلسه خانواده به حل مشکل پرداخته شود. امتیاز دادن شما با پس انداز و اپارتمان  و.. باعث می شود همسرتان گمان کند این جزیی از  وظیفه و مسئولیت شماست. پس اولا جایگاه خود را نزد خانواده همسرتان محفوظ کرده و با صراحت با همسرتان در خصوص مشکلات و خواسته هایتان صحبت کنید.  ملاقات با والدین خود را تعادل بخشیدتا همسر شما احساس خلاء نکند. جهت مشاوره تلفنی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

لشکری(09197499418)
به سامانه پرسش و پاسخ مشاوره باما خوش آمدید. شما در این بخش می توانید سوالات خود را در حوزه مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج ، مشاوره روانشناسی ، تربیت کودک و نوجوان با متخصصین روانشناسی در میان بگذارید.

60 سوال

37 پاسخ

1 امتیاز

28.7k کاربر

...