0 امتیاز
سوال شده در مشاوره خانواده توسط (1.5k امتیاز)
ویرایش شده توسط

همسرم بسیار شکاک و بد گمان است و اصلا به من اعتماد ندارد. هنگامیکه به منزل بر می گردد اتاق ها و حتی کمدها را بازررسی می کند و فکر می کند در غیابش کسی به خانه آمده. شوهرم وقتی در خانه نیست مرتب تلفن می زند و اگر تلفن اشغال باشد و یا جواب ندهم دعوا راه می اندازد و توضیح می خواهد. اگر مرتب به حمام بروم و یا در مواقع خاصی به حمام بروم شک می کند و می پرسد برای چه حمام رفته ام. این رفتارهای شوهرم برایم به شدت آزار دهنده است و احساس می کنم به من توهین می شود. لطفا برای حل این موضوع به من مشاوره بدهید.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (690 امتیاز)
همسر شما نیاز به بررسی بیشتری دارد ایا این رفتار غیر از شما در موقعیت های دیگر نیز است، نسبت به دوستان و اطرافیان نیز همین گونه است. بدبینی به جامعه احساس حمله و ترس دارد. اگر جواب مثبت می باشد اختلال پارانویید که باز هم بررسی بیشتر می خواهد در غیر ان بررسی نمایید چه عواملی باغث شکاکیت ایشان می شود ایا رفتارهای خودتان یا در گذشته وقایعی پیش امده که فرد شکاک گردیده لذا می توانید در فرصت مناسب نسبت به تک تک رفتارها با هم دیگر صحبت کرده و به نتیجه گیری برسید نیاز به مشاوره دارید در صورت نیاز مشاوره تلفنی صورت گیرد
به سامانه پرسش و پاسخ مشاوره باما خوش آمدید. شما در این بخش می توانید سوالات خود را در حوزه مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج ، مشاوره روانشناسی ، تربیت کودک و نوجوان با متخصصین روانشناسی در میان بگذارید.

60 سوال

37 پاسخ

1 امتیاز

28.3k کاربر

...