خانه / دسته‌بندی نشده / مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

آیا یک روانشناس مشاوره آنلاین می‌تواند همه این کمک‌ها را ارائه دهد؟

مشاوره آنلاین می‌تواند به فرد در مقابله با مشکلات سلامت روان کمک کند. سؤالی که اغلب مردم مطرح می‌کنند این است که آیا یک مشاور روانشناسی آنلاین واقعاً می‌تواند همان نوع درمان‌هایی که من از یک روانشناس بالینی در اطراف محل سکونت خود دریافت می‌کنم (مشاوره حضوری) را به من ارائه دهد؟ این سؤال منطقی است، به‌خصوص اگر شما از خدمات آنلاین در بستر اینترنت خیلی استفاده نکرده باشید.
پاسخ به این سؤال این است که یک دکتر روانشناس که از طریق یک سایت مشاوره آنلاین کار می‌کند، قطعاً می‌تواند همان نوع خدمات درمانی، همان سطح از حمایت عاطفی و کمک کارشناسی که ممکن است از یک مشاور روانشناس حضوری دریافت کنید را ارائه دهد.
چه شما با یک اختلال روانی شدید مواجه باشید یا فقط به کمک برای مقابله با استرس‌های روزانه نیاز دارید، شروع کار با یک مشاوره روانشناسی می‌تواند سلامت روان شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند تا هر چه سریع‌تر زندگی بهتر و شادتری داشته باشید.

روش‌های مرسوم برای یافتن گفتار درمانگرهای رودررو

یافتن درمانگری که بتوان با او احساس راحتی داشت، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل است که تغییر درمانگرها پیش از یافتن مناسب‌ترین فرد، کار غیرمعمولی برای اکثر افراد به شمار نمی‌رود. در ابتدا، به درمانگر خود فرصت دهید و به او بگویید که دقیقاً به دنبال چه هستید. سپس، سعی کنید شخصیت او و شیوه درمانش را متوجه شوید. هر چه بیشتر در گفتگو با درمانگر خود احساس راحتی کنید، جلسات درمان موفقیت‌آمیزتری خواهید داشت. با توجه به آنچه گفته شد، گاهی اوقات، یافتن چنین فردی دشوار است زیرا بسیاری از افراد نمی‌دانند که تحقیقات خود را از کجا شروع کنند. در ادامه، سه روش متداول برای یافتن متخصصان ارائه خواهد شد.

یک دانشگاه یا مسئول پذیرش یک کلینیک بزرگ اغلب می‌تواند شما را به متخصصان منطقه خود معرفی کند. اگر به دنبال درنظرگرفتن فهرستی از نام‌ها هستید و/یا تازه به یک منطقه نقل‌مکان کرده‌اید، این می‌تواند نقطه شروعی خوبی باشد.

تعداد زیادی ارائه‌دهنده برنامه بیمه دارای پایگاه‌داده دسترسی آسان وجود دارند. با یک تحقیق سریع می‌توان فهرستی از نام‌ها را بر اساس محل زندگی و تخصص درمانگر پیدا کرد.

از ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی و درمانی دیگری معرفی‌نامه بگیرید

یکی از مؤثرترین روش‌ها برای یافتن درمانگر مناسب، گرفتن معرفی‌نامه از ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی دیگر است، به‌خصوص که به یک فرد با تخصص ویژه نیاز است. در نتیجه، شاید بهتر باشد که ابتدا توسط پزشک خانواده ارزیابی اولیه شوید. به‌این‌ترتیب، ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی می‌توانند مسیر درست را به شما نشان دهند.

درمان آنلاین را در نظر بگیرید

سایت مشاوره باما یک روش ساده و آسان به‌منظور دریافت مشاوره آنلاین فردی است. در این پلتفرم، شما می‌توانید با تعداد زیادی مشاور با زمینه‌های تخصصی متنوع ارتباط برقرار کنید. به‌علاوه، آن‌ها روش‌های مختلفی را پیشنهاد می‌دهند تا به کمک این روش‌ها بتوانید از خانه راحت و شخصی خود با مشاور ارتباط برقرار نمایید.

هر یک از مشاورهای سایت مشاوره باما، افراد متخصص و واجد شرایطی هستند که می‌توانند بر اساس شرایط شما با شما کار کنند. شما قادر خواهید بود جلسات کاملاً شخصی و مناسبی را دریافت کنید که در هر زمانی که خودتان می‌خواهید، برگزار می‌شوند؛ حتی در مسیر رفتن به سرکار. با این سطح از دسترسی، حتی افرادی با شلوغ‌ترین برنامه زمانی نیز می‌توانند زمانی را برای بهبود چشم‌انداز خود نسبت به زندگی پیدا کنند. در ادامه، برخی از بررسی‌های مشاوران سایت مشاوره باما دررابطه‌با افرادی که با چالش‌های مختلف زندگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند را ارائه می‌دهیم.

اهداف درمان، تعداد دفعات و مدت‌زمان تعیین شده به چه صورت است؟

در مجموع، هدف از روان‌درمانی، صحبت‌کردن در مورد نگرانی‌های سلامت روان و کمک به التیام، رشد و حرکت بیمار به سمت یک زندگی سازنده‌تر و از نظر روانی سالم‌تر است. یک درمان خوب، بیمار محور است و اهداف خاص برای درمان توسط خود شما و درمانگرتان تعیین خواهند شد.

جلسات روان‌درمانی فردی معمولاً بین 45 تا 50 دقیقه به طول می‌انجامند. تعداد دفعات و مدت‌زمان هر درمان بستگی زیادی به نیازهای شما، اهداف درمان و پیشرفت در طول درمان دارد. بسیاری از نگرانی‌ها به‌راحتی با درمان کوتاه‌مدت از بین می‌روند درحالی‌که نگرانی‌های مزمن یا پیچیده‌تر به تعهد بلندمدت پیش از آن که بهبود حاصل شود، نیاز دارند.

پژوهش‌ها نشان داده است که روان‌درمانی منجر به برگشت یا عود کمتر برخی از مشکلات متداول از قبیل افسردگی و اضطراب در حد متوسط می‌شود و این‌که اثرات مثبت درمان خوب حتی پس از دوره درمان نیز به طول می‌انجامند. در واقع، بسیاری از بیماران، شرایط بهبودیافته مدت‌زمان طولانی پس از اتمام دوره درمان را گزارش دادند. در مجموع، روان‌درمانی اغلب مؤثرتر از دارودرمانی یا درمان‌های پزشکی که با عوارض جانبی مضر همراه است، می‌باشد. به‌علاوه، بسیاری از روش‌های درمانی مبتنی بر شواهد و مدارک هستند، این بدان معنی است که روش‌های درمانی مقید به مطالعات پژوهشی و مشاهدات بالینی هستند و از نظر اثربخشی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته‌اند.

در طول یک جلسه درمان یا قرار ملاقات دفعة اول برای مشاوره کوتاه‌مدت چه اتفاقی می‌افتد؟

درصورتی‌که شما و پزشک کلینیک CAPS تعیین کنید که یک تک جلسه درمان یا مشاوره فردی کوتاه‌مدت بهترین توصیه درمانی است که نیازهای شما را برآورده می‌کند، به شما قرار ملاقاتی بر اساس برنامه زمانی‌تان پیشنهاد خواهد شد. درصورتی‌که مشاور خاصی موردنظرتان است، این ممکن است زمانی که باید برای اولین قرار ملاقات خود منتظر بمانید را افزایش دهد. اولین قرار ملاقات معمولاً طی چند روز تا چند هفته برگزار می‌شود (لطفاً توجه کنید که اگر نیاز فوری به کمک دارید، کارکنان ما را از این موضوع مطلع سازید تا ما بتوانیم شما را فوراً به منابع CAPS مناسب متصل کنید). مدت‌زمان کلی موردنیاز تقریباً 90 دقیقه است که شامل پرکردن فرم‌های موجود در کامپیوتر، جلسه درمان و برنامه ریزی برای قرار ملاقات‌های بعدی می‌باشد؛ بنابراین، مطمئن شوید که زمان‌بندی قرار ملاقات خود را به‌خاطر بسپارید.

مهم است که شما بدون معطلی به‌قرار ملاقات خود برسید تا زمان کافی برای پرکردن فرم‌های ضروری وجود داشته باشد. درصورتی‌که بیش از 15 دقیقه دیر کنید، ممکن است از شما بخواهند تا زمان دیگری را برای جلسه درمانی خود تنظیم نمایید. فرم‌ها شامل آمارگیری نفوس و فرم سابقه پزشکی، توافق‌نامة درمان، رضایت‌نامه برای درمان و یک اطلاعیه از اقدامات محرمانه است. پزشک کلینیکف اطلاعاتی دررابطه‌با نگرانی‌ها و مشکلات کنونی شما، سابقه بیماری مرتبط و اهدافتان به دست می‌آورد. پزشک کلینیک همچنین سیاست‌ها و رویه‌های CAPS از جمله محرمانگی را مرور خواهد کرد.

درصورتی‌که در مشاوره بلندمدت در CAPS شرکت کرده‌اید، در طول جلسات بعدی یا آینده چه اتفاقی می‌افتد؟

برای جلسات بعدی یا آینده، شما به مدت تقریباً 45 دقیقه با مشاور خود ملاقات خواهید کرد و زمان این جلسات بر اساس برنامه توافق شده توسط هر دوی شما مشخص می‌شود. درصورتی‌که به مشاوره بیشتر از آنچه CAPS ارائه می‌دهد نیاز دارید، ما به شما کمک می‌کنیم تا یک پزشک کلینیک در محل زندگی خود پیدا کنید.

خیلی سریع شما می‌توانید در راستای تعیین اهداف برای جلسات مشاوره خود با پزشک کلینیک کار کنید. ایجاد اهداف واضح و روشن به شما مسیر و جهت می‌دهد و همچنین کمک می‌کند تا شاهد پیشرفت خود در طول مشاوره باشید. اگر هرگونه نگرانی یا سؤالی دررابطه‌با فرایند مشاوره دارید، بدون تردید آن‌ها را با پزشک کلینیک در میان بگذارید. پزشک کلینیک از صحبت‌کردن با شما در این زمینه خوشحال خواهد شد. جهت دقیق تجربة مشاوره شما بستگی به مسائل و مشکلات شما در طول مشاوره، چشم‌انداز پزشک کلینیک شما و اهدافی که تنظیم کرده‌اید، دارد.

درمان فردی (روان‌درمانی)

درمان فردی یک فرایند مشترک بین درمانگر و فرد تحت درمان است. اهداف مشترک درمان می‌تواند موجب برانگیختن تغییر یا بهبود کیفیت زندگی فرد شود. مردم ممکن است به‌خاطر کمک‌گرفتن در مسائلی که مواجه شدن با آن‌ها به‌تنهایی سخت است، به درمانگر مراجعه کنند. به درمان فردی، درمان، روان‌درمانی، درمان روانی – اجتماعی، گفتار درمانی یا مشاوره نیز گفته می‌شود.

درمان می‌تواند به مردم در غلبه بر موانع موجود بر سر راه بهزیستی کمک کند. آن می‌تواند احساسات مثبت از قبیل دلسوزی و عزت نفس را افزایش دهد. افراد تحت درمان می‌توانند مهارت‌هایی را در زمینة کنترل شرایط دشوار، گرفتن تصمیمات درست و سالم و دستیابی به اهداف یاد بگیرند. برای بسیاری از افراد، مسیر درمانی تبدیل‌شدن به یک فرد خودآگاه لذت‌بخش است. برخی از افراد حتی به‌منظور رشد فردی به درمانگر مراجعه می‌کنند.

چه زمانی برای مراجعه به درمانگر بهترین است؟

زمانی برای مراجعه به درمانگر مناسب است که مشکل موجب پریشانی شود یا در زندگی روزانة شما تداخل ایجاد نماید. پریشانی می‌تواند به معنی افکار، احساسات، عواطف و رفتارهای منفی و حتی احساس بدنی از قبیل درد یا خستگی باشد. این موضوع اهمیت دارد که بیش از اندازه صبر نکنید و پیش از شدیدتر شدن علائم به درمانگر مراجعه نمایید. درصورتی‌که غالباً ناراحت هستید، تحت تأثیر مسائل زندگی خود قرار می‌گیرید و ناامید هستید، بهترین زمان برای مراجعه به درمانگر است. درمان همچنین می‌تواند سودمند باشد اگر نمی‌توانید بر کار یا مدرسه تمرکز کنید، سابقه اعتیاد دارید یا احساس می‌کنید که ممکن است به خود یا فرد دیگری آسیب بزنید.

برخی از افراد ممکن است از درمان اجتناب کنند و دلایلی نیز برای این تصمیم وجود دارد. برخی از این دلایل عبارت‌اند از:

 • نگرانی در مورد لکه ننگی که ممکن است مراقبت سلامت روان به همراه داشته باشد
 • احساس شرم هنگام صحبت‌کردن در مورد آسیب‌های گذشته
 • عدم تمایل به تصدیق این‌که مشکلی وجود دارد
 • این ترس که گفتگوها و مباحث درمان محرمانه باقی نمی‌مانند
 • مشکلات مالی

بااین‌وجود، آمارهای به‌دست‌آمده از مؤسسه ملی سلامت روان (NIMH) نشان می‌دهد که مشکلات سلامت روان در ایالات متحده رایج است. در واقع، 1 از هر 5 بزرگسال ممکن است با نوعی از مشکل روانی دست‌وپنجه نرم کند. لازم به ذکر است که درمانگرها، افراد حرفه‌ای هستند که حمایت از بیمار را فراهم می‌کنند و درعین‌حال تمامی جلسات درمان محرمانه باقی می‌ماند. درمانگرها به مردم در غلبه بر مشکلات دردناک یا شرم‌آور کمک می‌کنند. برخی از درمانگرها همچنین هزینه‌های درمانی منطبق با درآمد یا کمک مالی دیگر برای افراد نیازمند را پیشنهاد می‌کنند و اگرچه لکه ننگ پیرامون سلامت روان ممکن است وجود داشته باشد، اما اکثر مردم با افراد قابل‌اعتماد راحت‌تر در مورد گزینه‌های سلامت روان خود صحبت می‌کنند.

یک درمانگر آموزش‌دیده می‌تواند به افراد در ایجاد تغییرات سبک زندگی کمک کند. آن‌ها همچنین می‌توانند در شناسایی دلایل اساسی علائم کمک کنند و استراتژی‌هایی را برای تغییر افکار و رفتارها ارائه دهند. درمان می‌تواند افراد را با مهارت‌هایی به‌منظور مدیریت علائم، کاهش استرس و اضطراب و بهبود کیفیت زندگی مسلح کند.

روان‌درمانی در چه مواردی کارایی دارد؟

روان‌درمان می‌تواند برای درمان مشکلات روانی، عاطفی، جسمی یا رفتاری بکار رود. نگرانی‌هایی که ممکن است در جلسات درمان مطرح شوند، شامل موارد زیر هستند اما محدود به این موارد نمی‌باشند:

 • اضطراب
 • استرس
 • مشکلات غذایی
 • خشم و عصبانیت
 • چالش‌های موجود در رابطه یا زندگی زناشویی
 • اعتیاد
 • سو استفاده
 • مشکلات خانوادگی
 • بی خوابی
 • تمایلات جنسی

چه کسی درمان فردی را ارائه می‌دهد؟

متخصصان سلامت روان در زمینه‌های مختلفی درمان فردی را ارائه می‌دهند. استانداردها برای تبدیل‌شدن به یک درمانگر معمولاً به هیئت صدور مجوزهای ایالتی بستگی دارد. درمانگرها معمولاً دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا هستند. آن‌ها همچنین ممکن است آموزش تخصصی در زمینة مشاوره روانی داشته باشند. دانشجویانی که برای دریافت مدرک ارشد خود مشغول به تحصیل هستند نیز تحت نظارت یک ناظر دارای مجوز می‌توانند درمان را انجام دهند.

درمانگرها می‌توانند عناوین شغلی مختلفی داشته باشند. این عناوین بر مبنای مدرک تحصیلی، آموزش و نقشی که دارند، تعیین می‌شود. آن‌ها می‌توانند به‌عنوان مشاوران حرفه‌ای دارای مجوز (LPC)، روانشناسان، مشاوران خانواده و مسائل ازدواج (LMFT)، مددکاران اجتماعی بالینی دارای مجوز (LCSW)، پرستاران روانپزشکی یا روانپزشکان کار کنند.

در طی درمان فردی چه انتظاری باید داشت؟

تمرکز اولین جلسه درمانی معمولاً بر روی جمع‌آوری اطلاعات است. درمانگر با فرد تحت درمان در مورد سلامت جسمی، روانی و عاطفی پیشین او صحبت می‌کند. آن‌ها همچنین دلایل و نگرانی‌هایی که موجب مراجعه فرد به درمانگر شده‌اند را مورد بررسی قرار می‌دهند. ممکن است چندین جلسه به طول انجامد تا درمانگر به درک درستی از درمان دست یابد. تنها در این صورت است که آن‌ها می‌توانند نگرانی‌های موجود را برطرف کرده و بهترین اقدام را بکار گیرند.

فرد تحت درمان نیز در جلسه اول می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا سبک درمانی درمانگر با نیازهای او سازگاری دارد یا نه. یافتن درمانگری که با او احساس راحتی می‌کنید، برای موفقیت درمان ضروری و حیاتی است. صحبت‌کردن در مورد نوع درمان مورداستفاده، اهداف درمان، مدت‌زمان جلسات درمانی و تعداد جلسات درمانی نیز مهم است.

بسیاری از درمانگرها از فرد تحت درمان می‌خواهند که بیشتر زمان جلسه را صحبت کند. در ابتدا، ممکن است صحبت‌کردن در مورد تجربیات گذشته و نگرانی‌هایی کنونی برای فرد دشوار باشد. جلسات درمانی ممکن است احساسات شدیدی را در فرد برانگیزند. این امکان وجود دارد که احساس ناراحتی، عصبانیت یا غم در طی جلسه درمانی به فرد دست دهد. بااین‌وجود، با پیشروی جلسات درمانگر به فرد کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد و بیشتر احساس راحتی کند.

درمانگرها ممکن است بر اساس موضوعات موردبحث در جلسه درمانی، تکالیفی را به فرد تحت درمان محول کنند. فرد تحت درمان نیز می‌تواند در هر زمان سؤالات خود را مطرح کند. با گذشت زمان، یک رویکرد مثبت و الگوی فکری سالم‌تر در فرد تحت درمان شکل می‌گیرد.

افراد تحت درمان انتظار رازداری از درمانگر دارند. اما درمانگر ممکن است رازداری بین خود و بیمار را نادیده بگیرد اگر فرد در معرض خطر فوری آسیب‌زدن به خود یا دیگران باشد. این نقض رازداری توسط درمانگر ممکن است به درخواست مقامات دولتی و قانون صورت گیرد. بسیاری از درمانگرها، محدودیت‌های رازداری را توضیح می‌دهند و در اولین جلسه درمانی نسخه مکتوبی از دستورالعمل‌ها را به فرد ارائه می‌دهند.

نحوه عملکرد روان‌درمانی

اشکال مختلفی از درمان وجود دارند. در رویارویی و رسیدگی به مشکلات مختلف، برخی از انواع روش‌های درمانی مؤثرتر از سایرین عمل می‌کنند. ترکیب کردن ایده‌هایی از رویکردهای مختلف برای برطرف‌کردن نیازهای یک بیمار توسط درمانگرها، بسیار رایج و شایع است.

درمان رفتاری – شناختی (CBT) یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین انواع درمان است. این رویکرد به افراد کمک می‌کند تا به ارتباط بین افکار، احساسات، عواطف و رفتار خود نگاهی بیندازند. سپس، آن‌ها می‌توانند الگوهای فکری منفی را با الگوهای مثبت جایگزین کنند. باور نهفته در روش درمان رفتاری – شناختی (CBT) این است که افکار سالم در اغلب موارد احساسات مثبت و اقدامات مفید را پرورش می‌دهند.

سایر رویکردهای مؤثر عبارت‌اند از:

 • رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT): این رویکرد می‌تواند به افراد در مقابله با استرس، بهبود تنظیم هیجان و کارکردن بر روی روابط کمک کند.
 • روان‌درمانی بین فردی (IPT): این رویکرد می‌تواند به پرورش مهارت‌های برقراری رابطه کمک کند.
 • پذیرش و تعهد درمانی (ACT): این رویکرد می‌تواند به افزایش آگاهی از افکار و احساسات کمک کند.
 • درمان روان پویایی یا سایکودینامیک: این رویکرد می‌تواند به افراد کمک کند تا تجربیات ناخودآگاه خود و چگونگی تأثیرگذاری آن‌ها بر رفتارشان را درک کنند.

درمان فردی چه مدت به طول می‌انجامد؟

جلسات درمان فردی اغلب 45 تا 60 دقیقه به طول می‌انجامند. تعداد جلسات و مدت‌زمان هر جلسه به فاکتورهای متعددی بستگی دارند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • شرایط سلامت روان موردبحث و میزان شدت و جدی بودن آن،
 • مدت‌زمانی که فرد دچار این مشکل روانی شده است،
 • میزان تأثیرگذاری مشکل بر زندگی و فعالیت‌های روزمره فرد
 • میزان استرس و پریشانی که در فرد به وجود آمده است
 • سرعت بهبود فرد در روند درمان
 • محدودیت‌های مالی

برخی از نگرانی‌ها و مشکلات را می‌توان در جلسات درمانی کوتاه‌مدت و طی چند هفته برطرف کرد. بااین‌وجود، نگرانی‌ها و مشکلات مزمن و پیچیده‌تر نیاز به درمان بلندمدت دارند. گاهی اوقات، برای دستیابی به پیشرفت قابل‌توجه نیاز به یک سال درمان است.

اثربخشی درمان فردی

حتی اگر درمان نتواند موجب بهبود یک شرایط شود، می‌تواند موجب پرورش مهارت‌های مقابله‌ای سالم در فرد گردد.

داشتن عزم راسخ برای مشارکت فعال در روند درمان و التیام برای برآورده کردن اهداف درمانی و پرورش یک رابطه درمانی مثبت ضروری و لازم است. یافتن درمانگر مناسب نیز برای روند درمان بسیار حیاتی است.

تحقیقات نشان می‌دهد، درمان می‌تواند به کاهش دفعات تکرار بازگشت شرایط خاص مانند افسردگی متوسط و اضطراب منجر شود. علاوه بر این، نشان داده شده است که اثرات مثبت یک درمان خوب، تأثیراتی فراتر از درمان دارند. بسیاری از افراد گزارش کرده‌اند که شرایط بهبودیافته مدت‌ها بعد از اتمام دوره درمانی نیز ادامه داشته‌اند. به طور معمول، درمان مؤثرتر از مصرف داروهای روان‌گردان یا درمان‌های پزشکی به‌صورت انحصاری است. درمان‌های پزشکی درصورتی‌که به‌صورت جداگانه مورداستفاده قرار گیرند، ممکن است موجب عوارض جانبی مضر شوند. بسیاری از رویکردهای درمانی نیز مبتنی بر شواهد و مدارک هستند. بدین معنا که آن‌ها برای سنجش میزان اثربخشی خود منوط به مطالعات تحقیقاتی و مشاهدات بالینی بوده‌اند.

یافتن درمانگری که با او احساس راحتی می‌کنید و تعامل فعال در جلسه‌های درمانی موجب می‌شود تا درمان بیشترین اثربخشی را داشته باشد. وقتی فرد در جلسه درمانی صادق و روراست باشد، معمولاً درمانگرها بهتر می‌توانند هر مشکل را درک کنند و رویکرد درمانی موردنیاز را با توجه به شرایط بکار گیرند. حضور در جلسات درمانی در برخی از روزها ممکن است دشوار باشد. اما، حضور در همه جلسات و انجام تکالیف خانگی معین شده، بسیار حائز اهمیت است. صبور بودن و پایبند بودن به برنامه درمانی می‌تواند موفقیت بلندمدت در درمان را تسهیل بخشد.

تاریخچة روان‌درمانی فردی

ریشة اصطلاح «روان‌درمانی» به کلمات یونانی روح و شفا برمی‌گردد. یونانیان باستان ممکن است اولین افرادی باشند که مشکلات سلامت روان را به‌عنوان شرایط جسمی و روحی در نظر گرفتند. در آن زمان، در برخی از فرهنگ‌های دیگر مشکلات سلامت روان در نتیجة تسلط اهریمن بر فرد در نظر گرفته می‌شدند. بااین‌وجود، درک یونانیان از مشکلات و بیماری‌های سلامت روان محدود بود. آن‌ها فواید استفاده و به‌کارگیری کلمات دلگرم‌کننده در صحبت‌کردن با یک فرد با مشکل سلامت روان را به‌خوبی تشخیص دادند. اما، آن‌ها باورهای غلط زیادی در مورد سلامت روان داشتند. به‌عنوان‌مثال، آن‌ها بر این باور بودند که تنها زنان دچار هیستری می‌شوند.

آن‌ها همچنین بر این باور بودند که حمام کردن یک درمان مؤثر برای افراد مبتلا به افسردگی بود. درمان شرایط سلامت روان جدی اغلب خشن و غیرانسانی بود تا وقتی‌که در قرن 18ام، اصلاح‌طلبان برای دستیابی به شرایط بهتر اقدام کردند. در سال 1773، اولین تیمارستان در آمریکای شمالی تأسیس شد. در پایان قرن 19ام، بیشتر شهرهای آمریکا دارای یک تیمارستان بودند. بااین‌وجود، اکثر افرادی که در تیمارستان‌ها بستری می‌شدند، به‌ندرت از آن خارج می‌شدند. این موضوع منجر به افزایش تدریجی جمعیت افراد بستری در تیمارستان شد. استفاده از روش‌های درمانی مهارکننده و خشن برای درمان بیماران بستری در تیمارستان‌ها توسط پزشکان، مرسوم و رایج بود.

این احتمال وجود دارد که انواع درمان‌های غیررسمی در تاریخ بشریت بکار گرفته شده‌اند. بااین‌وجود، روان‌درمانی مدرن در اواخر قرن 19ام در اروپای غربی توسعه یافت. در این دوره زمانی، اولین آزمایشگاه برای تحقیقات در زمینه روان‌شناسی توسط ویلهلم وونت تأسیس شد و روان‌درمانی تحلیلی برای اولین بار توسط زیگموند فروید مطرح شد.

بسیاری از تکنیک‌های درمانی در قرن 20 ام شکوفا شدند. این تکنیک‌ها به شدت تحت تأثیر مکاتب فکری محبوب آن دوران بودند. برخی از این مکاتب فکری عبارت بودند از روانکاوی، رفتارگرایی، شناخت‌گرایی و روان‌شناسی سیستم‌ها. در قرن 21ام، درمان‌های متعددی به وجود آمدند که شامل زمینه‌های مختلفی مانند ذهن آگاهی و عصب‌شناسی هستند. بسیاری از این رویکردها بر کمک به افراد تحت درمان از طریق شناسایی نگرانی‌های خود، تقویت رشد شخصی و پرورش مهارت‌های مقابله‌ای سالم تمرکز دارند.

منبع: www.betterhelp.com

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

جهت مشاوره با روانشناس از گزینه چت پایین صفحه ارتباط بگیرید.