0 امتیاز
سوال شده در مشاوره قبل ازدواج توسط (1.5k امتیاز)

ببخشید من یه سوال داشتم،من تازه نامزد کردم و حدود شش سال نامزدم رو میشناسم و با هم در ارتباط بودیم،اوایل توی دانشگاه هم رو میدیم و بعد یه سال که درسمون تموم شد چون از هم دور بودیم فقط تلفنی و یا اینترنتی در ارتباط بودیم،من اون اوایل چیزی که تو دلم بود یعنی مهریه پایین یعنی 14 تا حتی یه دونه مد نظرم بود رو به نامزدم گفتم و اونم استقبال کرد،ولی بعد از شش سال که اومدن یه خواهر من ازدواج کرده بود مهریش 110 تا بود و خانوادمم خواستن واسه منم همین قدر باشه،وقتی اومدن به دلیل بی احترامی دوست پدر نامزدم که همراهشون بود خانواده من لج کردن و بهم خودرد تا اینکه بعداز مدتی به همین 114 تا همه راضی شدن،ولی نامزدم همش به من میگفت که ته دلش راضی نیست،راستش من از اولم قصدم این بود که اگه نامزدم 114 تارو قبول کرد بعد از ازدواج ببخشم،والانم این قصد رو دارم،ولی هر بار که تلفن میزد درمورد مهریه فلانی و فلانی حرف میزد که 14 تا بوده و میگفت که مهریه من بالاست،خیلی اذیت میشدم و همش بهش میگفتم با این حرفا اذیتم میکنی تا اینکه بهش گفتم مهریمو میبخشم بعد عروسی،حالا که اومدن و نامزد شدیم و مهریه 114 تا تعیین شد،یه بحث جدید شروع کرده برای اذیت من و اون اینکه خانواده من اجازه نمیدن من قبل از عقد همراه نامزدم دوتایی بیرون بریم و مثلا واسه آزمایش خون و... مادرم همراه من باید بیاد،من این موضوع رو همون شش سال پیش به نامزدم گفتم و اونم قبول کرد ولی الان همش بهم میگه دلیلش چیه منم صادقانه دلیلشو گفتم که اینجا رسم اینه و اگه کسی ببینه دوتایی هستیم حرف در میارن،ولی هر روز با حرفاش و تکرار این حرف اذیتم میکنه،من خیلی دوستش دارم و شش سال منتظرش موندم که کارش جور شه،الا تقریبا دو ماه دیگه تاریخ عقدمونه و قراره دو هفته دیگه بیاد اینجا واسه آزمایش و محضر و.. یکی دوبارم گفت باشه بخاطر تو قبوله ولی بعدش دوباره ناراحی کرد و منت گذاشت،من نمیدونم چی بهش بگم که دست از این کار برداره.

بهش میگم تو خونه میشینیم حرف میزنیم و ارزش نداره زندگیمونو بخاطر یه بار دونفری بیرون رفتن نابود کنیم،همین یه بار قراره تنهایی بیاد و دفعه بعد نزدیک عقد با خانوادش میان واسه خریدای عقد بهش گفتم که میدونم این رسم خانوادم اشتباهه و ازش ممنونم اگه قبول کنه ولی میگه هی تو دلم میمونه و عقده شده نمیتونم نگم.

ازتون خواهش میکنم کمکم کنید و یه راهی پیش پام بذارید.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط
سلام دوست گرامی

ظاهراً مشکلات با گذشت زمان بیشتر می شوند. بعد عقد هم معجزه نمی شود.

ضمن اینکه شما دو نفر، آن طور که متوجه شدم، از دو قومیت و اصلیت و سبک زندگی متفاوت هستید که این واقعاً نگران کننده است.

هم چننی، متاسفانه دانش حقوقی اندکی دارید و بسیار بسیار تاکید می کنم حقوق نکاح را به دقت مطالعه کنید و با ثبت در هم عقدنامه و هم قراردادهای جداگانه، ازدواج خود را با ضمانت بیشتری انجام دهید. خانواده شما هدف ضمانت حقوقی دارند ولی متاسفانه دانش حقوقی لازم را ندارند.

با آرزوی موفقیت
به سامانه پرسش و پاسخ مشاوره باما خوش آمدید. شما در این بخش می توانید سوالات خود را در حوزه مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج ، مشاوره روانشناسی ، تربیت کودک و نوجوان با متخصصین روانشناسی در میان بگذارید.

60 سوال

37 پاسخ

1 امتیاز

28.3k کاربر

...