+1 امتیاز
سوال شده توسط

سلام خسته نباشید. من یه دختر ۱۸ساله و مجردم. اگر یک پسر واقعاً یک دختر را به ازدواج بخواهد اولین اقدامش چیه؟ اینکه میگه یه مدت قبل از ازدواج آشنا بشیم تا بعد یعنی چی؟ آقا پسرهم سربازی رفتند هم کار و ماشین دارند و هم خونه دیگه دلیل اینکه پا پیش نمیگذارند چیه؟ دو سال رابطه دوستی برای شناخت قبل از ازدواج کم نبود؟ لطفاً راهنمایم کنید.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (690 امتیاز)
سلام ، به نظر می رسد شما دو سال سابقه اشنایی دارید پس سن شما در زمان اشنایی16 سال بوده سن اقا را نمی دانم چقدر است؟ نوع ارتباط شما احساسی بوده جهت ازدواج ملاک ها را بهتر است رعایت نمایید. نظیر فاصله طبقاتی- سن-تحصیلات-فاصله شهر- و حتی قد و وزن و چیرهای دیگری که خود ملاک می دانید. حدود اشنایی قبل از ازدواج 4 تا 6 ماه است ان هم با اگاهی و نظارت خانواده و توصیه می گرد تا دوسال اول زندگی بچه دار نشوید. در زمان اشنایی ارتباط sex نباید صورت گیرد. به نظر می رسد اقا فعلا تصمیم به ازدواج با شما را ندارد. شما کاملا با قاطعیت از ایشان بخواهید و زمان نیز تعیین نموده تا اگر قصد ازدواج دارند اقدام نمایند در غیر ان گزینه های دیگر را انتخاب کنید . باز هم تاکید می نمایم سن شما در حال حاضر تصمیم عاقلانه نمی گیرد بیشتر شکل احساسی است. و ازدواج در این سن نیز مسائل خود را دارد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر تماس بگیرید
به سامانه پرسش و پاسخ مشاوره باما خوش آمدید. شما در این بخش می توانید سوالات خود را در حوزه مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج ، مشاوره روانشناسی ، تربیت کودک و نوجوان با متخصصین روانشناسی در میان بگذارید.

60 سوال

37 پاسخ

2 دیدگاه

32.6k کاربر

...