0 امتیاز
سوال شده در مشاوره قبل ازدواج توسط (1.5k امتیاز)

با سلام.

 جوانی هستم 24 ساله دانشجو در تهران. حدود یک سال و نیم پیش تصمیم گرفتم که ازدواج کنم و چون از دختر داییم خوشم میاومد با خانواده تصمیم به ازدواج را در میون گذاشتم. پدرم موافق ازداواج بود و برای این کار تشویقم میکرد اما مادرم مخالفت ازدواج ما بود و میگفت تا بعد از فارغ التحصیلی باید صبر کنم و به ازدواج فکر نکنم.

 خلاصه چیزی نگفتم و دوباره اومدم سر درس در تهران. بعد از چند ماه از آنجا که برای دختر خواستگار اومده بود، خانوادم بهم زنگ زدن و من هم گفتم که برن و بگن. بعد به صورت تلفنی با خانواده دختر صحبت کردم و گفتم نظر دختر رو بپرسند. چند روز دیگه حضوری خودم میام. خانواده دختر با خوشحالی زیاد پذیرفتن و من هم هفته بعدش رفتم خواستگاری و با دختر صحبت کردم. دختر هم خیلی خوب پذیرفت و قبول کرد و من کاملا از دوست داشتنش مطمئن شدم. یک سال اسمس بودیم با هم رفت و آمد داشتیم زنگ و پیام می دادیم و رفتار ها از نظر من خیلی خوب بود تا این که دو ماه پیش عقد کردیم. ده روزی بعد عقد من برگشتم تهران و همه چیز خوش و خرم تا اینکه بعدش هی احساس میکردم رابطش با من سرد شده و دیگه مثل دوران قبل از عقد زنگ نمی زد و پیام هم نمی داد و بهش میگفتم هم میگفت روش نمی شه جلو خانواده صحبت کنه و از این حرفا. 

بعد از یه ماه رفتم شهرستان و تصمیم گرفتم ده روز بمونم اما بعد از چند روز متوجه تغییر رفتارش شدم و پیله شده که مشکلت چیه تا این که بعد از دو سه روز پیله شدن بهم گفت که من حس دوست داشتن بهت ندارم و از ابتدا هم نداشتم اما خانواده گفتن که بعد از ازدواج ایجاد میشه اما هنوز نشده و من میخوام جدا بشم. 

من کاملا شوکه شدم و نمیدونستم واقعا این حرفا رو چه جوری می تونه بزنه. ازش علت پرسیدم ولی چیز قانع کننده ای نگفت و فقط میگه تو خیلی خوبی ولی من مایل به ازدواج نیستم.

این به شده روحیه و زندگی منو خراب کرده چند روزه ولی تا جایی که تونستم سعی کردم نصیحتش کنم از عواقب بدش بگم و حتی جلوش گریه کردم ولی گفته که مایله فک کنه و جواب رو یک ماه دیگه بهم بگه.

 ازون تاریخ خیلی سرد با من حرف میزنه و کلا دست از ظاهر سازی برداشته اما تصمیمی که من گرفتم این بود که خیلی بیشتر از قبل بهش زنگ بزنم و اظهار علاقه کنم و حتی بهش پیشنهاد دادم که باید تهران که بریم بگردیم و شاید تونستم نظر دختر را عوض کنم. اما رفتارش کلا تغییر کرده.

 میخواستم بپرسم این روشی که پیش گرفتم درسته یا نه هر چی بهش اظهار علاقه کنم اون از من دور تر میشه. جواب این خیلی برام مهمه. 

با تشکر از شما

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط
ویرایش شده توسط
سلام.....رابطه سرد بشه درد نمیخوره.البته شاید خانم شما کسی در نظر داره و با کسی در ارتباطه ...ولی خب جنس زن اینه که همیشه باید بهش محبت کنی چون خانمها تشنه محبت اند و ما اقایان تشنه شهوت.
0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط
ویرایش شده توسط

سلام دوست گرامی

حتماً از متخصص مشاوره خانواده و ازدواج کمک بگیرید، هم به تنهایی و هم دو نفره.

علت می تواند مواردی زیر باشد:

تمایل ایشان به شخصی دیگر

اینکه از حالت اشتیاق اولیه به دلایل بیولوژیکی و کاملاً طبیعی خارج شده اند و الان با عقل و درایت به مسئله نگاه می کنند و متوجه شده اند که شما را منطقاً نمی پذیرند.

اجبار و تشویق خانواده باعث ازدواج شده باشد و اکنون به دلیل عدم انتخابگر بودن، پشیمان شده اند

با توجه به سنشان، ممکن است معیارهایشان تغییر کرده باشد و اکنون دیگر در معیارهای ازدواج او قرار نداشته باشید

دلایل اقتصادی، اینکه متوجه اهمیت مسائل مالی شده اند و از بابت انتخابشان پشیمان شده اند

مشکلات روانی، ممکن است اختلالاتی داشته باشند و این باعث این موضوع بشود

به سامانه پرسش و پاسخ مشاوره باما خوش آمدید. شما در این بخش می توانید سوالات خود را در حوزه مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج ، مشاوره روانشناسی ، تربیت کودک و نوجوان با متخصصین روانشناسی در میان بگذارید.

60 سوال

37 پاسخ

2 دیدگاه

32.7k کاربر

...