خانه / پشیمانی از ازدواج در دوران عقد

پشیمانی از ازدواج در دوران عقد

0
0

دختری هستم ۲۲ ساله که یک ماهی هست با فرد مورد علاقم ازدواج کردم، میزان اهمیتی که به مسائل سیاسی و اجتماعی میده بیشتر از من هست و همین سبب شده من احساس بی ارزشی تو این رابطه مشترک رو داشته باشم. من در حد توانم نسبت به ایشون اهمیت و توجه رو نشون میدم، باتوجه به گذشته سختی که داشته میدونم باید بیشتر بهش توجه کنم.
اینکه توقع داشته باشم وقتی حال من نامساعد هست،به من توجه کنه و فرصتی که داره رو صرف من کنه اشتباهه؟ همسرم ۲۹ سالشه و میشه گفت بچه نیست اما همچنان سرگرم استوری گذاشتن راجب مسائل اجتماعی هست، من خودخواهی نمیکنم اما چون میبینم اون زمان لازم برای توجه به من رو داره اما خرج مسائل دیگه می‌کنه ناراحتم.
توی این یک ماهی که از عقد گذشته، دوبار احساس پشیمونی از ازدواج کردم. این حق من نیست که اول زندگی و دوران خوشی، وقتم صرف اشتباه کردن و گریه های مدام باشه.
همسرم نسبت فامیلی با من دارند. من شخصی کاملا برون گرا و اون تقریبا دروان گرا، شروع رابطه از طرف من بوده. دقیقا ۴مهر سال گذشته من صحبت باهاش رو شروع کردم.

پاسخ مشاور به سوال “پشیمانی از ازدواج در دوران عقد”

دوست عزیز سلام

احساس بی ارزشی یا احساس تنهایی بعد از ازدواج احساسی است که زنان بسیاری بعد از ازدواج آن را تجربه می کنند و شما در این امر تنها نیستید.

مشکلات اول ازدواج در بین زوجهای تازه ازدواج کرده امری شایع است. دو فرد با دو سبک فرزندپروری، با ایده ها، ارزشها و عقاید متفاوت قرار است زیر یک سقف در کنار هم زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

اما اگر این مشکلات اوایل ازدواج نادیده گرفته شود و درمان نگردد، به احتمال زیاد در ادامه زندگی شرایط دشوارتر خواهد شد.

متاسفانه بسیاری از زوجها دوران دوستی قبل از ازدواج به شناخت درستی نسبت به هم دست پیدا نمی کنند. هدف از ازدواج را به درستی درک نمی کنند، به خاطر فشار خانواده و همسالان ازدواج می کنند. این ازدواج اشتباه سرانجامی جز شکست و پشیمانی از ازدواج به همراه ندارد.

بحث یک عمر زندگی است. تصمیم بسیار مهم و مادام العمر است. بنابراین در مورد ادامه این ازدواج خوب فکر کنید و تصمیمی احساسی نگیرید.

تاکنون هیچ ازدواج اشتباهی با گذر زمان، با عروسی گرفتن یا بچه دار شدن درمان نشده است. بی توجهی مرد به زن اگر درمان نشود می تواند موجب سرد شدن زن از مرد و از دلایل طلاق عاطفی زوجین است.

بنابراین، نگرانیهای شما و این احساس پشیمانی از ازدواج احساسی کاملا درست و قابل توجه است. به شما توصیه می کنم، قبل از عروسی و در همان دوران عقد تکلیف این ازدواج را مشخص کنید.

باید به این نکته توجه کرد که اختلاف زن و شوهر در زندگی مشترک امری طبیعی است. بسیاری از این اختلافات زناشویی از طریق گفتگو و ارتباط صحیح با همسر قابل رفع شدن است.

در واقع، زمانی باید در مورد آینده ازدواج نگران بود که زن یا مرد شما انگیزه لازم برای حل اختلافات از طریق گفتگو با همسر را ندارد. بنابراین این وظیفه شماست تا تکلیف شوهر خود را از این احساس پشیمانی از ازدواج در دوران عقد مشخص کنید.

حال این همسر شماست تا تصمیم درستی در مورد ادامه زندگی مشترک بداند. آیا او آماده است برای بهبود رابطه به پای گفتگوی شما بنشیند و رفتارهای اشتباه خود در رابطه را اصلاح کند یا انگیزه لازم برای توجه به خواسته های شما را ندارد.

با سپاس از همراهی شما

  • شیرین درخواست شده در 2 ماه پیش
  • آخرین ویرایش 1 ماه پیش
  • سلام گیر کردم توش دوساله عقدم بدترین بی احترامی ها را بهم میکنه بدترین جواب های زشت رو میده بهم میگه حوص باز حرف زشت و فحش زیاد میده و بازم میگه میخوامت من به عنوان یک مرد که نه تو رو خودش و خانوادش نیاوردم نزدیک ۳۰ میلیون از منه کارگر فقط دادشش ضرر زد و خانمم تلاشی نکرد برام گفت ولش کن زشته و خیلی دارم بگم کمکم کنید بنظرت این زن منه
  • سلام شرمنده من نزدیک ۸ ماه نامزد دارم ولی هنوز نتونستم عاشق دختری بشم که عقدش کردم و انتخابش کردم برا زن زندگیم الانم یه هفته مونده به عروسیم همش احساس پشیمانی میکنم که چرا عقدش کردم و احساسی بهش ندارم همش تو فکر اینم شاید میتونستم یه دختر خوشگلتری برا زندگی انتخاب کنم همش خودمو سرزنش میکنم که چرا یه دختری زیباتری نگرفتم همش احساس میکنم که خودم خیلی از زنم خوشکترم زندگیم جهنم شده اول زندگی ترخدا یه راهنمایی میخوام از الان که هنوز مراسم عروسیمه نگرفتم تو فکر طلاقم چیکار کنم منو راهنمایی کنید ممنونم میشم
  • من قبل از عقد با نامزدم دوست بودم تقریبا دو ساله نامزد کردم و الان شوهرم سرباز هست بهم هیچ حسی ندارم سر هر موضوعی میگه دوست ندارم و میگه برو از زندگیم ازم خبری نمیگیره و زنگ نمیزنه نمیاد پیشم خیلی سخت گیره نمیزاره جایی برم یا لباس مورد علاقمو بپوشم. موندم جداشم یا نه. از ازدواجم پشیمونم
  • دوران عقد هستم شوهرم خیلی اذیتم میکنه نمیدونم چیکارکنم بهم خیانت کرده. از ازدواج با همسرم پشیمونم
  • ۶ ماهه عقد کردم، گاهی به ذهنم میرسه ک چرا قبول کردم، نمیدونم چرا شک میکنم ب ازدواجم، ۱۹ سالمه، شوهرمم ۲۷ ، شوهرم چطور بگم یجورایی اهل تلافی کردنه، لجبازه من اگه مثلا ی ایرادی از خانوادش بگیرم یا یطوری با خانوادش حرف بزنم اونم همون رفتارو با خانواده من انجام میده بد ب بحث و دعوا کشیده میشه، طوری ک اصلا دلم نمیخاد بیاد خونمون وقتی هم بحث میشه همه بحثارو زیرو رو میکنه و از اول هرچی بحث بود رو میگه، نمیدونم بچگانه رفتار میکنه گاهی طلاق بسرم میزنه اما وقتی آشتی میکنیم یادم میره یا گاهیم خودکشی نمیدونم مشکل از منه یا اون
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL