خانه / پشیمانی از ازدواج در دوران عقد

پشیمانی از ازدواج در دوران عقد

0
0

دختری هستم ۲۲ ساله که یک ماهی هست با فرد مورد علاقم ازدواج کردم، میزان اهمیتی که به مسائل سیاسی و اجتماعی میده بیشتر از من هست و همین سبب شده من احساس بی ارزشی تو این رابطه مشترک رو داشته باشم. من در حد توانم نسبت به ایشون اهمیت و توجه رو نشون میدم، باتوجه به گذشته سختی که داشته میدونم باید بیشتر بهش توجه کنم.
اینکه توقع داشته باشم وقتی حال من نامساعد هست،به من توجه کنه و فرصتی که داره رو صرف من کنه اشتباهه؟ همسرم ۲۹ سالشه و میشه گفت بچه نیست اما همچنان سرگرم استوری گذاشتن راجب مسائل اجتماعی هست، من خودخواهی نمیکنم اما چون میبینم اون زمان لازم برای توجه به من رو داره اما خرج مسائل دیگه می‌کنه ناراحتم.
توی این یک ماهی که از عقد گذشته، دوبار احساس پشیمونی از ازدواج کردم. این حق من نیست که اول زندگی و دوران خوشی، وقتم صرف اشتباه کردن و گریه های مدام باشه.
همسرم نسبت فامیلی با من دارند. من شخصی کاملا برون گرا و اون تقریبا دروان گرا، شروع رابطه از طرف من بوده. دقیقا ۴مهر سال گذشته من صحبت باهاش رو شروع کردم.

پاسخ مشاور به سوال “پشیمانی دختر از ازدواج در دوران عقد”

دوست عزیز سلام

احساس بی ارزشی یا احساس تنهایی بعد از ازدواج احساسی است که زنان بسیاری بعد از ازدواج آن را تجربه می کنند و شما در این امر تنها نیستید.

مشکلات اول ازدواج در بین زوجهای تازه ازدواج کرده امری شایع است. دو فرد با دو سبک فرزندپروری، با ایده ها، ارزشها و عقاید متفاوت قرار است زیر یک سقف در کنار هم زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

اما اگر این مشکلات اوایل ازدواج نادیده گرفته شود و درمان نگردد، به احتمال زیاد در ادامه زندگی شرایط دشوارتر خواهد شد.

متاسفانه بسیاری از زوجها دوران دوستی قبل از ازدواج به شناخت درستی نسبت به هم دست پیدا نمی کنند. هدف از ازدواج را به درستی درک نمی کنند، به خاطر فشار خانواده و همسالان ازدواج می کنند. این ازدواج اشتباه سرانجامی جز شکست و پشیمانی از ازدواج به همراه ندارد.

بحث یک عمر زندگی است. تصمیم بسیار مهم و مادام العمر است. بنابراین در مورد ادامه این ازدواج خوب فکر کنید و تصمیمی احساسی نگیرید.

تاکنون هیچ ازدواج اشتباهی با گذر زمان، با عروسی گرفتن یا بچه دار شدن درمان نشده است. بی توجهی مرد به زن اگر درمان نشود می تواند موجب سرد شدن زن از مرد و از دلایل طلاق عاطفی زوجین است.

بنابراین، نگرانیهای شما و این احساس پشیمانی از ازدواج احساسی کاملا درست و قابل توجه است. به شما توصیه می کنم، قبل از عروسی و در همان دوران عقد تکلیف این ازدواج را مشخص کنید.

باید به این نکته توجه کرد که اختلاف زن و شوهر در زندگی مشترک امری طبیعی است. بسیاری از این اختلافات زناشویی از طریق گفتگو و ارتباط صحیح با همسر قابل رفع شدن است.

در واقع، زمانی باید در مورد آینده ازدواج نگران بود که زن یا مرد شما انگیزه لازم برای حل اختلافات از طریق گفتگو با همسر را ندارد. بنابراین این وظیفه شماست تا تکلیف شوهر خود را از این احساس پشیمانی از ازدواج در دوران عقد مشخص کنید.

حال این همسر شماست تا تصمیم درستی در مورد ادامه زندگی مشترک بداند. آیا او آماده است برای بهبود رابطه به پای گفتگوی شما بنشیند و رفتارهای اشتباه خود در رابطه را اصلاح کند یا انگیزه لازم برای توجه به خواسته های شما را ندارد.

با سپاس از همراهی شما

پشیمانی شوهر در دوران عقد

من مدت شش ماه هست که عقد کردم و طی این مدت خیلی بینمون بحث و دعوا پیش میاد در شرایطی ک قبل از این خیلی با هم خوب بودیم هم دیگه رو درک می کردیم. من به دنبال اینم که بتونم کاری کنم تا این بحث ها تموم بشه اما همسرم خیلی ازم ناراحت هست. حتی میگه از هم جدا بشیم اما من نمیخوام از هم جدا بشیم. نمیدونم‌‌ چیکار کنم که همه چی درست بشه؟
درود بر شما
خیلی اوقات افراد در دوران عقد دچار سردرگمی یا پشیمونی از ازدواج میشن. در این دوره چون هنوز شما زندگی مشترکتون رو به طور کامل شروع نکردید اگر پشیمونی در دوران عقد منجر به جدایی بشه بهتر از این خواهد بود که بعد از ازدواج دچار اختلاف یا بی علاقگی بشید و اون موقع تازه به فکر چاره‌ای بیوفتید. البته این حرف به این معنا نیست که شما باید جدا بشید صرفا به این منظور گفته شده که مشکلات رو کاملا جدی بگیرید و اونها رو پیگیری کنید.
من به شما توصیه میکنم اگر برنامه‌ زود هنگامی برای ازدواج دارید اون رو فعلا به تعویق بندازید.
در این مدت شما لازمه که با همسرتون گفت و گو کنید و علت ناراحتی‌های همسرتون رو بپرسید. سعی کنید تشخیص بدید که نسبت به گذشته چه چیزی تغییر کرده که اختلاف بین شما بیشتر شده. همسر شما ممکنه آشفتگی‌هایی در مورد مسئولیت‌هایی که کم کم داره تجربشون میکنه پیدا کرده باشه یا انطباق پذیری انتقال از زندگی مجردی به زندگی متاهلی براش دشوار بوده باشه. از دیگر احتمالات رایج درباره پشیمونی در دوران عقد مسائل مالی هست. مرد معمولا بین درآمد خودش و انتظارات همسرش سنجش انجام میده و در صورتی که احساس کنه خواسته‌های همسر از توانش خارج هستند امکان پشیمانی وجود داره. احتمال بعدی مربوط به خانواده‌ها هست. شما باید سعی کنید نظر همسرتون درباره خانواده خودتون و برخورد شما نسبت به خانواده ایشون رو بررسی کنید. گاهی اوقات ارتباط نامناسب با خانواده یکی از دو طرف موجب اختلاف و پشیمونی میشه. قطعا خیلی از دلایل دیگه‌ای میتونه وجود داشته باشه که همشون قابل ذکر نیستند و نیاز به بررسی بیشتر در جلسات مشاوره داره.
حتما به شما توصیه میکنم برای کمک به مشاور مراجعه کنید. مشاور به شما و همسرتون کمک میکنه که مشکلات موجود رو شناسایی کنید و تدبیری برای اونها پیدا کنید. علاوه بر این شاید پشیمونی و بهانه‌گیری‌های همسر شما دلیلی داشته باشه که ایشون توانایی گفتنش به شما رو نداره که در این صورت مشاور  اینکار رو آسون تر میکنه.
خود شما هم کارهایی برای بهبود این شرایط میتونید انجام بدید. شما میتونید از خانواده خودتون یا همسرتون درباره این شرایط راهنمایی بگیرید. البته این مشورت باید کاملا با احتیاط باشه و شما نباید تمامی جزییات رابطه خودتون رو برای اونها تعریف کنید به طوری که اگر همسرتون متوجه شد ناراحت بشه.
شما به عنوان همسر ایشون باید عشق و محبت خودتون رو به ایشون نشون بدید و از ایراد گیری های بیش از حد پرهیز کنید. همسر شما باید متوجه نزدیکی شما با ایشون بشه و به شما اعتماد داشته باشه و شمارو نسبت به خودش صمیمی ببینه. شما و همسرتون میتونید وقتایی که از لحاظ روانی در وضعیت خوبی دارید اختلاف‌ها و بحث‌های گذشته رو آرامش تحلیل کنید و اونها رو ریشه‌ یابی کنید. اینکار مانع از دوباره اتفاق افتادنشون میشه. اما باید دقت کنید که این صحبت‌ ها نباید تبدیل به مشاجره بشن و باید کاملا دوستانه و همراه با قدرت پذیرش باشن.
با آرزوی خوشبختی و موفقیت در تمامی مراحل زندگی‌.کوشا کوچک آملی
کارشناس مشاوره باما
 • شیرین درخواست شده در 8 ماه پیش
 • آخرین ویرایش 7 ماه پیش
 • مشاوره باما
  سلام وقتتون بخیر باشه خانم هستم ۲۱سالمه و ۵سال و نیم عقد هستم سه ماه دیگه می‌خوایم عروسی کنیم مدتی میشه که احساس میکنم دعوا بینمون زیاد شده و احساسم و رابطه مون دیگه مثل قبل نیست برام خسته کننده شده از مدام بحث کردن خسته شدم احساس میکنم رابطه مون مثل قبل جذاب نیست لطفا کمکم کنید مشکلم برطرف کنم
 • مشاوره باما
  سلام خسته نباشید من محمد ام ۲۷ سالمه، همسرم ۲۳ سالشه ما ۲ ماهه عقد کردیم، مشکل من با همسرم این که بیش از حد بهش محبت کردم، کوتاه اومدم، احساس میکنم ازم حرف شنوی نداره، چیزی به نام معذرت خواهی بلد نیست، اگر ام معذرت خواهی میکنه بهتره که نکنه چون میگه من ۳۰ ٪ مقصرم و معذرت میخام تو ۷۰٪ مقصری ، به این گیر میده چرا دخترخاله ام فلان جا بوده چون قبلا بهش گفتن دختر خاله ام کیس ازدواجم بوده ، خلاصه احساس میکنم عصبی،زورگو، لوس،
 • مشاوره باما
  میخواستم بگم منو نامزدم 5 ماه که عقد کردیم. اول بگم اینو که ما روز درمیون و اکثر مواقع پیش همیم و کنار همیم اما روزهایی که کنار هم نیستیم اصلا نه اون از من خبری میگیره منم از اون خبری نمیگیرم چون اون بی توجهی می‌کنه شده که 24 ساعت هم از هم بی خبریم اون اوایل زنگ یا پیام میزد اما الان کمتر شده . یکی دوباره بهش گفتم که واقعا چطور میشه دوتا زن و شوهر از حال هم بی خبر باشن و… اونم قبول کرده و معذرت خواهی اما تغییری نکرده و اینکه بگم به من محبت می‌کنه و توجه می‌کنه موقعی که میبینمش اما این رفتارش منو اذیت می‌کنه شما بگین چیکار کنم
 • مشاوره باما
  سلام وقت بخیر. من ۹ ماهی میشه نامزد کردم نامزدم اونطور ک باید وقت نمیزاره. در طول روز اصلا باهم حرف نمیزنیم یا درحد دوسه کلمه و فقط شبا ک کاملابیکاره دوسه ساعتی چت میکنیم ک اونم یکی هفته یباررتعطیلش میکنم چون خستس یا انقد دیر پیام میده ک دیگه نمیمونم بیاد حرف بزنیم. من واقعا از این وضعیت خیلی ناراحتم ودیگه خسته شدم. چطور مشکلمونو حل کنم ؟حس میکنم بهش بگم غرورم له میشه چون اگه خودش بخواد واقعا وقت میزارخ
 • مشاوره باما
  من به صورت سنتی نامزد کرد بدون هیچ شناختی از همه دیگر فقد از راه تلفن باهم در ارتباط بود وخواسته هایمون بیان کرد الا بعد از گذشته دوهفته نامزد میگه ما خیلی متفاوت هستیم، تا حدی بود که اختلافی پیش امدم بین من و او که خانوادش شنیدن ، الان میگه دیگه نمی خوام زندگی کنم باید از هم جدا شیم میگم سو تفاهم بود اشکالی نداره میگه نه دیگه حرمتی بین نمونه باید چه کنم ،اختلاف سنیی ۱۰سال داریم باهم
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL