خانه / زنم بهم خیانت کرده | زندگی بعد از خیانت زن

زنم بهم خیانت کرده | زندگی بعد از خیانت زن

0
0

سلام من به تازگی متوجه شدم همسرم با یه مرد دیگه تماس داشته. بعد از اینکه من متوجه شدم همسرم میگه که پسره چند بار تماس گرفته و همسرم و دوستش برای شیطنت شروع کردن از پسره په عنوان هدیه پول گرفتن هزار جور قسم میخوره که تا حالا دست هیچکس بهش نخورده ولی تو متن پیامهایی که من خوندم پسره دعوت کرده به خونش و زن من گفته بخاطر اینکه مادر شوهرم هست نمیتونم بیام.

خلاصه شدید فکر و روانم به هم ریخته. از طرفی دوتا بچه دارم پسر ۶ ساله و دختر دو ساله. حالا شدیدا بین زمین و هوا موندم با تمام این فکر و خیال که آیا زنم بهم خیانت جنسی کرده یا خیانت عاطفی و فکرهایی که ثانیه به ثانیه ولم نمیکنن و شرم دارم عنوان کنم.

نمیدونم باید چیکار کنم بخاطر بچه هام ذوب شدن خودم و ببینم و نذارم بچه هام بی مادر بشن یا به خاطر خودم جدابشم و برم دنبال یه شروع تازه!

از طرفی وقتی خانمم همه چی رو ده بار توضیح داده من نمیتونم باور کنم اصلا چطور میشه باور کرد چطور میتونم بهش اعتماد کنم حتی اگر باور کنم که خیانت جنسی نبوده چطور با خیانت عاطفی کنار بیام و هزار تا سوال این مدلی؟

اگر خودم تنها بودم تصمیم نهاییم فقط و فقط جدایی بود ولی بچه هام و حس پدر بودنم واقعا تو یه دوراهی سخت قرارم داده اینم بگم که چند روزه فهمیدم و اصلا هیچ بحث و جدل و دعوایی نمیکنم که بچه هام مضطرب بشن خشمم ثانیه به ثانیه بیشتر میشه فکرهای احمقانه به سرم میزنه و بدتر از همه این قضایا اینکه مردی که همسرم باهاش تماس داشته مستاجر خونه خودمه و میشناسمش. چند بار تا یک قدمی خونه پسره رفتم که بزنمش بکشمش نمیدونم به جرم تعرض بکشمش دادگاه باز بخاطر اینکه اسم بچه هام سر زبونا نیفته و نگن که مادرشون فلان و بهمان برگشتم لطفا کمک کنید.

پاسخ مشاور به پرسش  ” آیا با زنی که خیانت کرده میشود زندگی کرد؟ “

دوست عزیز سلام

احساسات شما کاملا درست و قابل درک است. متاسفانه بسیاری از مردان همانند شما مورد خیانت قرار گرفتن از طرف زن خود را تجربه می کنند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، خیانت زن یکی از مهمترین علل طلاق از دیدگاه روانشناسی است.

بر طبق تحقیقات صورت گرفته، مرد بعد از خیانت زن یکی از سخت ترین آسیب های روانی را در زندگی تجربه می کند. این تجربه تلخ و احساسات بهم ریخته باعث می شود تا مرد به فکر طلاق بیافتد. تا با این کار برای رهایی از افکار منفی مبارزه کند. اما فکر تحمل زندگی به خاطر بچه ها موجب می شود در مرد با شک و دودل بودن در طلاق مواجه شود.

در پاسخ به سوال این مرد آسیب دیده از خیانت زن باید گفت، هیچیک راه مناسبی برای رهایی از افکار ناراحت کننده بعد از خیانت زن نیست. در حقیقت افکار و احساساست ریشه در درون شما دارد و فقط با تغییر نگرش و تبدیل افکار منفی به مثبت است که می توانید به آرامش درون برسید.

به عبارتی شما باید واقع بین باشید و این موضوع را شخصی نکنید. درست است که شما اکنون سرشار از احساسات منفی غم، خشم، کینه، ترس از آینده، انتقام و بی اعتمادی به همسر هستید اما این شمایید که می توانید با آگاهی و تمرین، مهارت مقابله با احساسات منفی را در خود تقویت کنید. به عبارتی، تا زمانیکه کنترل افکار و احساساتتان را در دست نگیرید، قادر به گرفتن تصمیم درستی در مقابله با خیانت زن تان نخواهید بود.

با مطالعه و افزایش آگاهی، خواهید دانست که دلایل زیادی برای خیانت زن به مرد وجود دارد. حتما همسر شما هم بنابر دلیلی وارد یک رابطه نامشروع شده است. بی توجهی مرد به زن و برآورده نشدن نیازهای عاطفی زن از طرف شوهر، اعتیاد شوهر، بی تفاوتی شوهر از دلایل سرد شدن زن از مرد است.

ادامه زندگی با زنی که خیانت کرده

سرد شدن زن به مرور منجر به طلاق عاطفی و گاهی خیانت زن می شود. خوشبختانه در مورد شما، به نظر نمی رسد خیانت جنسی اتفاق افتاده باشد اما این زنگ خطری در مورد ادامه زندگی مشترک شماست.

بهتر است از طریق گفتگو با همسر و تقویت مهارت ارتباط صحیح با همسر از نیازهای روحی و عاطفی همدیگر آگاه شوید. مطمنم هم شما و هم همسرتان حرفهای ناگفته زیادی برای گفتن دارید و اکنون فرصت مناسبی است تا از طریق احساس همدلی و گذشت، تصمیم به تغییر بگیرید و به خاطر همسر و فرزندان زندگی دوباره سرشار از عشقی را در کنار هم آغاز کنید.

با سپاس از همراهمی شما

  • حامد درخواست شده در 3 ماه پیش
  • آخرین ویرایش 1 ماه پیش
  • میخاستم با وجود خیانتی که زنم بهم کرده و با وجود یک دختر 6ساله که دوست ندارم بخاطر جدا شدنمون اون لطمه بخوره من باید چیکار کنم واقعا دارم دیونه میشم البته خانمم انکار میکنه میگه من این پسره که همسایمون بوده با دوست دخترش رابطش بهم خورده بود من میخاستم رابطشونو درست کنم من چند جلسه مشاوره هم رفتم حقیقتش دکتر بهم گفته متاسفانه با تستی که دوتاتون گرفتم شما شخصیتت والد هست خانمت کودک بیش فعال میخاستم بدونم با این تفاسیر میشه شخصیتهارو درست کرد واقعا با وجود دختر 6سالم که واقعا به خانمم حتی موقع خوابیدن شب بهش وابستست چکار باید کرد
  • ببخشیدمن همسرم چندماهی هس که ازم سرد شده پرخاشگری میکنه بهم نزدیک نمیشه البته میدونم با یه نفردوس شده موندم چیکار کنم لطفا فقط با پیام جواب بدین ممنون میشم. بزرگوارمن و همسرم ۱۸ساله ازدواج کردیم هردوشاغلیم متاسفانه از یک سال پیش متوجه ارتباطش با یک نفرشدم سعی کرد. متوجه کاراشتباهش بکنم ولی نشد رابطه ما هرروز کم رنگ شده مجبور شدم بهش حق طلاق بدم بهش گفتم موندن و رفتن خودت تصمیم بگیر یبارهم بخاطرش داروخورده بود اون پسره هم شدیدامیخوادش همسرم هم دوسش داره میگه بخاطرش بادنیامیجنگم همیشه درفضای مجازی باهم درارتباطن موندم چیکار کنم
  • سلام من متوجه شدم نامزدم با کسی در ارتباطه اون اسم دوستم رو‌ دستش نوشته بود وقتی که متوجه شدم با تمام وجود نزاشتت بفهمم چیه بعد با ماشین که می‌رفتیم یه جا دیدم با طرف خندید بعد که سیمکارتش رو چک کردم از مخابرات متوجه شدم اون هزار تا پیام بهش داده و خلاصه داره بهم خیانت می‌کنه من الان یک ساله خیلی اذیت شدم نود در صد اوقات میخام ازش جدا شم گاهی اوقات دیوانگی میزنع به سرمو میخام برم دنبالش ولی بعدش خیلی زود پشیمون میشم و بلای که اون سرم آورده رو بهش فکر میکنم وو داغون میشم از طرفی اون اصلا تو این یک سالی که رابطه ای با هم نداریم اصلا ازم نخاسته ببخشمش و فقط میگه تو اشتباه میکنی بهم تهمت میزنی اصلا حتی یک بار هم به من یک پیام نداده و اینا منو‌ وادار کرده که تا الان سمتش نرم من یه مشکل بزرگی برام پیشت اومده نمیتونم خودمو قانع کنم ولش کنم از طرفی من آدمی نیستم که ببخشم می‌دونم این زندگی دیگ زندگی نمیشه نمی‌دونم چیکار کنم دارم داغون میشم زندگیم سیاه شده از طرفی پدرش راضی شده که با گرفتن مبلغی توافقی جدا بشیم من نمیتونم تصمیم بگیرم نمی‌دونم چیکار کنم کمکم کنین
  • خانم من دانشگاه میر برحسب اتفاق مکالمه ضبط شده را شنیدم که با یک هم کلاسی بیشتر دررابطه با امتحان صحبت میکرد وبا آن خیلی راحت چیزهای که تو جلسه امتحان اتفاق افتاد به آن میگفت که من نگفته وبه آن گفته فردا صبح ساعت ۸ به بعد زنگ بزن نترس شوهرم پیشم نیست.
  • زن من که خارج بودم با یک مرد غریبه صحبت میکردن که گذر زمان اینو وابسته کرده بود حالا قطع رابطه کردن چجوری میتونم دوباره زنمو به خودم جذب کنم عاشقم باشه. حالم از اینکه خانمم عاشق اون بوده خب خوب نیست نمیتونم قبول کنم یکی جای منو گرفته بوده الان دوست دارم عاشقش کنم بفهمه من بهتر از اون بودم که اون اشتباه کرده بیشتر بیاد به سمتم
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL