خانه / قهر کردم اومدم خونه بابام شوهرم نمیاد دنبالم

قهر کردم اومدم خونه بابام شوهرم نمیاد دنبالم

0
0

همسر بنده گاهی خیلی زود عصبانی می‌شود متاسفانه بیشتر اوقات به دلایل خیلی پیش پاافتاده به شدت عصبانی می‌شود هرچند من سعی میکنم با سکوت عصبانیت همسر را کم کنم اما گاهی اوقات نمیتوانم او را آرام کنم. یک هفته پیش بیمار بود و در منزل استراحت می‌کرد. بعد از دوسه روز با بهانه اینکه چرا مادر من برای احوالپرسی به موبایل او زنگ نزده دعوارا شروع کرد. هرچند ابتدا سعی کردم او را قانع کنم بااین جمله که مادرم هر روز به تلفن منزل زنگ زده و احوالپرسی کرده اما او توجه نکرد و مدام میگفت از مادرت طرفداری میکنی و شروع کرد به مسائل گذشته را پیش کشیدن . ۱۷ ساله که ازدواج کردم و یک فرزند دختر ۱۵ ساله دارم. متأسفانه به قدری دعوا بالا گرفت که مجبور شدم موضوع را با برادرم درمیان بگذارم چون دیگر نمی‌توانستم فریادها و توهین همسرم را تحمل کنم. بردارم به منزل ما آمد و مرا بافرزندم به خانه مادرم برد یک هفته هست که باهم تماسی نداریم و برادارم سه مرتبه با او صحبت کرده و از او خواسته تا به مشاوره زوج درمانی برویم اما همسرم قبول نمی‌کند مدام مرا مقصر می داند. این رفتار را چندین مرتبه تا به حالا از زمان ازدواجمان انجام داده و هر بار یکی از اعضای خانواده من یا همسرم پادرمیانی کرده تا باهم آشتی کردیم اما الان دیگر پادرمیانی هم فایده ندارد اصلا به حرف کسی گوش نمی‌دهد حتی من و فرزندم رابه خانه راه نمی دهد از این که دوباره به من فحاشی کند به او تلفن هم نمیزنم. لطفا مرا راهنمایی کند.

پاسخ مشاور با سوال ” قهر کردم اومدم خونه بابام شوهرم نمیاد دنبالم “

سلام دوست عزیز

احساسات و نگرانی شما قابل درک است. در همه ازدواج های همواره اختلافاتی بین زو و شوهر اتفاق می افتد. ممکن است یکی از زوجین بنا بر دلایل مختلف از جمله بیماری جسمانی، فشار مالی، بیماری اعتیاد، مشکلات درونی مربوط به گذشته بهانه گیری کند و استرس خود را از طریق جنگ و دعوا به خانواده منتقل کند.

در چنین مواقعی که شوهر عصبانی می شود، ممکن است شروع به تحقیر همسر، فحاشی، توهین و ناسزا کند.

در چنین مواقعی شما بهتر است مدتی سکوت کنید و اجازه دهید عصبانیت شوهر شما فروکش کند. سپس با لحنی آرام و دلسوزانه در مورد اختلافات با همسر خود به گفتگو بپردازید. این نیازمند تقویت مهارت ارتباط با همسر است.

اینکه همسر شما به خانواده شما نوهین می کند کار درستی نیست. اما در یک ازدواج موفق زن و شوهر هرگز مشکلات زندگی مشترک خود را به بیرون انتقال نمی دهند.

شما احساسات برادر خود را تحریک کردید تا بر علیه شوهر شما بایستد و از شما حمایت کند. چنین اقدامی هرگز مورد پسند هیچ شوهری نیست.

باید دانست که قهر کردن از خانه راه حل دعوای زن و شوهر نیست. شوهر شما هم لجبازی کرده و حاضر نیست دنبال شما بیاید. بنابراین شما مجبورید به خاطر این اشتباه، تا مدتها در خانه پدر بمانید.

به نظر بنده، حالا که اختلافات ااینقدر بالا گرفته، فرصت مناسبی است تا یک بار برای همیشه، به ریشه مشکلات تان بپردازید و رابطه عاطفی با همسر خود را بهبود دهید.

این کار فقط در سایه احترام متقابل، حس فداکاری، گذشت، گفتگوی سازنده و اراده قوی مقدور است. در واقع، زن و شوهر باید انگیزه کافی برای ادامه زندگی مشترک را داشته باشند تا بتوانند در مورد مسایل مختلف زندگی زناشویی با هم گفتگو کنند.

تا زمانیکه یکی از زوجین احساس کند که حق با اوست و دیگری را مورد توهین و تحقیر قرار دهد و طرف دیگر احساس قربانی شدن در رابطه کند، بهبود رابطه عاطفی با همسر ممکن نیست.

قطعا شما و همسرتان دلایل کافی برای 17 سال زندگی مشترک را داشته اید. اما گاهی به دلیل نبود مهارت ارتباطی و مهارت مقابله با احساسات، زوج قادر به رفع مشکلات ازدواج خود نیستند و در این مورد احساس درماندگی و ناامیدی می کنند.

با سپاس از همراهی شما

  • سلام من یکماه پیش با همسرم (شوهرم) بحث و جدل داشتیم که ایشون کمی دستش روی من بلند شد و من به قهر منزل پدرم اومدم و تو این یکماه هیچ خبری نیست نه زنگ نه پیام باید چیکار کنم ؟
  • ۳۲ ساله هستم و دختر ۴ ساله دارم و ۶ ساله ازدواج کردم. همسرم بشدت عصبانیه و مغرور ، توی این ۶ سال زندگی یبار نشده از دلم دربیاره کارایی که کرده ، حتی وقتی مقصر بوده خودش قهر میکرده و من بعد از یمدت مجبور میشدم منت کشی کنم ، حتی چند بار دست روم بلند کرد اما هیچ وقت معذرت خواهی نکرده، همش تو دلم مونده ، هر بتر بیشتر پاشو از گلیمش درازتر کرده، دو روز پیش اوردتم خونه مامانم و رفت و گفت کلید خونه رو عوض میکنم و نیا ، مادرم بیچاره برای اینکه شر بخوابه منو برده خونه و اونجا حرف بالا پایین شد منو انداخت بیرون، نمیدونم چیکار کنم بخاطر بچم چیکار کنم
  • همسرم خیلی مغرور و خود خواه است ۳ ماه است ک خونه خودم هستم و الان قهر کردم اومدم خونه مادرم تصمیم ب طلاق داشتم اما منصرف شدم همسرمم ن باهام تماس میگیرد و ن پیامی میدهد نمیدونم چیکار کنم
  • باسلام وخسته نباشیدمن زنم قهرکرده ورفته شماره منو هم مسدود کرده واصلا نمیتونم باهاش تماس بگیرم چی کارکنم باکن اشتی کنه فکرکنم پیش وکیل هم رفته ما دوتا بچه هم داریم حتی ازطریق فامیلهایش برایش پیغام دادم بابچه هاحرف بزنه قبول نمیکنه لطفا منوراهنمایی کنید
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL