خانه / چگونه بعد از شکست عشقی دوباره عاشق شویم

چگونه بعد از شکست عشقی دوباره عاشق شویم

0
0

با عرض خسته نباشید. من مدت ده روز هست با پسری آشنا شدم که کسی واسطه شده بین ما و آشنامون کرده. من خودم پنج سال که با هیچ پسری رابطه نداشتم. یعنی تنهایی به سر میبردم. حالا دوباره این شانس به خودم دادم که با کسی آشنا بشم و از تنهایی بیرون بیام. الان مدت ده روز که با این آقا صحبت میکنم شرطی ک با هم گذاشتیم این بوده که دروغی بینمون نباشه و هرحرفی بهم بگیم.
روز جمعه اولین دیدارمون بود. این آقا هر حرفی که میزد در مورد رابطه های جنسی که مردم انجام میدن و رابطه های مثل خیانت بیشترین صحبت های که کردیم. در مورد کارش و درمورد خصوصیت اخلاقی که به چیا علاقه داره و من به چیا علاقه دارم. الان صبحت ما به اینجا رسیده ک هربار دیدار همو بغل کنیم و اینکه اون طبعش گرم و خیلی موقع ها اذیت میشه. ازم درخواست کرد که جوری باهم باشیم ک دخول انجام نشه فقط سطحی.
من قبول نکردم چند باری حرفشو تکرار کرد و روش های گفت. قرار شد ک حضوری صحبت کنیم. من نمیدونم چیکار کنم. من طبع خودمم گرمه.
قرار بود منو اون همدم هم باشیم چون جفتمون شکست عشقی بدی خوردیم. الان میترسم با قبول کردن درخواستش بشه عادت و رابطه مون نتیجه خوبی نداشته باشه توی زندگی اون خیلی دختر اومده رفته با اکثریت هم رابطه داشته من نمیخام مثل اون دخترا باشم ولی نمیخامم این از دست بدم چیکار باید انجام بدم؟

پاسخ مشاور به سوال “چگونه بعد از شکست عشقی دوباره عاشق شویم”

سلام دوست عزیز

بنده در سوالی که مطرح کردید متوجه هدف شما از ارتباط با این آقا پسر نشدم. چیزی که متوجه شدم، شما بعد از تجربه تلخ شکست عشقی و تحمل درد و غم حاصل از این شکست، حالا برای رهایی از احساس تنهایی تصمیم به شروع رابطه دوستی نموده اید.

اینکه فردی بین شما واسطه شده و این پسر را به شما معرفی کرده، تضمینی بر امنیت در رابطه نیست.

به نظر بنده شما از تجربه شکست عشقی گذشته خود درس نگرفته اید و اشتباه گذشته خود را فراموش و دوباره تکرار می کنید.

وقتی هدف از شروع رابطه برای یک دختر، فرار از غم تنهایی باشد، این بدان معناست که او اکنون شرایط روحی روانی مناسبی برای برقراری ارتباط عاطفی ندارد.

فردی که از درون احساس ناامیدی و شکست می کند و عزت نفس کافی ندارد، هرگز نمی تواند در یک رابطه عاطفی موفق باشد. چنین دختری همیشه از طرف پسر مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

تا زمانیکه احساس خوشبختی و شادی خود را وابسته به دوستی با دیگران بدانید، تا زمانیکه به این باور نرسید که هیچکس بجز خودتان نمی تواند این احساس تنهایی و ناراحتی را از بین ببرد، هرگز در یک رابطه موفق نخواهید بود.

اگر هدف شما از شروع و ادامه این رابطه، لذت بردن و عشق بازی و برقراری رابطه جنسی است، پس نباید از چنین ارتباطی انتظار ازدواج و یک رابطه پایدار را داشت. پسری که در رابطه دوستی مدام در مورد رابطه جنسی حرف می زند، هدف خود را به طور شفاف از این رابطه مشخص کرده است.

یک دختر آگاه و با اعتماد بنفس، در جوابی قاطع به این پسر “نه” می گوید، ترس از دست دادن ندارد و مطمئن است چنین رابطه ای جز شکست و آسیب روحی چیزی به همراه نخواهد داشت.

دختری ضعیف و بی اعتماد بنفس، ترس از دست دادن دارد، نمی تواند در مقابله با این احساس ترس، واکنش مناسبی نشان دهد. بنابراین تسلیم تمایلات نفسانی خود می شود، شخصیت و ارزشهای زندگی خود را نادیده می گیرد و به مرور در یک باتلاق رابطه ناسالم غرق می شود.

پسری که قصد ازدواج دارد، به دنبال یک همسر پاک و سالم می گردد، اولویت او در انتخاب همسر شایسته چیزی فراتر از سکس است. اینکه یک پسر طبعی گرم دارد و در ارتباط با دختر اذیت می شود و نمی تواند وسوسه های خود را کنترل کند، این مشکل شما نیست. شما درمانگر مشکلات جنسی مردان نیستید. او باید خیلی زود برای درمان مشکلات جنسی به دکتر مراجعه کند.

به طور کلی، پیشنهاد می کنم دچار خودفریبی نشوید، از اشتباهات گذشته خود درس بگیرید، وقت خود را در روابط ناسالم تلف نکنید، بر روی تقویت عزت نفس خود کار کنید و در حالت کلی نگاه خود را به زندگی و رابطه تغییر دهید.

افزایش آگاهی با مطالعه کتاب صورت می پذیرد، تمرین این آموخته ها موجب تقویت مهارت درون فردی و مهارت ارتباطی می گردد و شما به عنوان یک فرد مستقل و آزاد می توانید برای آینده زندگی خود تصمیم بگیرید و کنترل زندگی و سرنوشت خود را به دست احساسات نسپارید.

با سپاس

نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL