خانه / جبران خیانت به شوهر با بخشش مهریه و اموال

جبران خیانت به شوهر با بخشش مهریه و اموال

1
1

حدود یک ماه است که از همسرم طلاق خلعی گرفته ام. البته همسرم به دلایلی مجبورم کرد و گفته بعد از طلاق دوباره عقد می کنیم. ضمنا در دفترخانه صیغه طلاق رو جاری نکردیم و باهم رابطه داریم من به خاطر اینکه همسرم رو از دست ندم قبول کردم که تا تمام شدن مدت عده به صورت شرعی وصیغه ای با هم باشیم و ما در خانه جدا زندگی میکنیم.

بچه ها با من هستند این طلاق به خاطر یک دانگ خونه بود. اگه ادامه زندگی داشتیم خونه به طور کامل به نام من میشد. من بیش از سه سال بود که به دلیل خیانت همه داراییم رو به نام همسرم کردم و مهریه ام رو بخشیدم و او بعد از گرفتن همه چیز برام پرونده طلاق باز کرد تا اینکه من موفق شدم خونه رو بگیرم دو دانگ برای من و یک دانگ بعد از زندگی مشترک بعد از یک سال به نام من میشد حالا همسرم میگه تو دوباره بعد از یک سال این سهم رو از من میگیری حالا من نمی‌دونم بعداز تمام شدن عده با من عقد می‌کنه یانه؟ اعتماد به نفسم خیلی کم شده. به خاطر بچه هام که پسرم 22 ساله و دخترم 15 ساله هست می‌خوام ادامه بدم تا اونا سروسامان بگیرن.

من تو این مدت که اختلاف داشتیم هر شرط و شروطی که داشته قبول کردم تا زندگیمون ادامه داشته باشه. لازم به ذکر است شرایطی رو که انجام دادم بگم بازنشستگی زودتر از موعد و اعمال نشدن مدرک کارشناسی ارشد و مدیریتم. بخشیدن مهریه. انتقال حساب بانکی که ارث پدرم بود به حساب همسرم .دادن ماشین و طلاهام به همسرم. انتقال سند خونه به نام همسرم. حالا فقط دو دانگ خونه به نام من هست که خودم از اداره و از مسکن فرهنگیان گرفته ام.

حدود یک سال بود که خونه رو اجاره داده بود الان خالی کرده و چون مشاع هست به فروش نمیره الان هم همسرم میگه باید خونه رو بفروشیم من سهم خودم رو می‌خوام من هم فعلا به خونه خودم نمی‌رم.

پاسخ مشاور به سوال ” جبران خیانت به شوهر با بخشش مهریه”

دوست عزیز سلام

بهتر بود قبل از بخشش مهریه و اموال و دادن امتیازاتی که از طرف شوهر برای بخشش خیانت، مطرح شد، با یک وکیل حقوقدان مشاوره می گرفتید.

خیانت زن به شوهر امری بسیار نادرست است. طبق تحقیقات انجام شده، یکی از مهمترین دلایل طلاق از نظر روانشناسی که مرد تحت هیچ شرایطی حاضر به ادامه زندگی با همسرش نیست، موضوع خیانت همسر است.

بنده از کیفیت زندگی قبل از خیانت شما و میزان روابط عاطفی شما با همسرتان قبل از این اتفاقات اطلاعی ندارم، اما به نظر نمی رسد بازگشت به رابطه بعد از خیانت به همسر از طریق دادن امتیازات مالی مثل بخشش خانه و دارایی اثر بخش باشد.

در حقیقت، شما تصمیم گرفتید به خاطر جبران اشتباه گذشته خود، بخشی از دارایی خود را به همسرتان ببخشید تا به او پشیمانی از خیانت را اثبات کنید.

با توجه به اینکه موضوع خیانت زن به شوهر یکی از عمیق ترین آسیبهای روحی را در مرد بر جای می گذارد، بهتر بود قبل از هرگونه اقدامی، از اراده و انگیزه شوهر خود برای ادامه زندگی مشترک مطمئن می شدید.

وقتی یک مرد به پایان رابطه فکر می کند و انگیزه لازم برای ادامه زندگی با همسر خیانتکار را ندارد، شما نمی توانید با بخشش پول و اموال، به بهبود رابطه عاطفی با همسر امیدوار باشید.

در حقیقت، اگر انگیزه لازم برای ادامه زندگی مشترک از جانب مرد یا زن وجود نداشته باشد، طرف دیگر باید نقش قربانی در رابطه را بازی کند و از او ممکن است به طرق مختلفی سوء استفاده مالی، عاطفی و روانی گردد.

چنین زندگی قطعا بر روح و روان فرزندان نیز آسیب می زند و ادامه زندگی مشترک تحت چنین شرایطی توصیه نمی شود.

با سپاس

طلاق یا تحمل

  • سلام من توی سن ۱۳ سالگی ازدواج کردم والان نزدیک به۱۸ سال از ازدواجم می‌گیرد و ۲ بچه پسر دارم توی این چند سال چند بار رفتم دادگاه پرونده دارم ۴ سال پیش دو باره اختلاف برامون پیش آمد دادگاه بودیم نزدیک یک ماهی بود که من خیلی برای بچه هام ناراحت بودم دوباره برگشتم پیش شوهرم وقتی که برگشتم به اسرار شوهرم و خانوادش گفتند باید مهر و طلا و جهیزیه ای که داری مهزری ببخشی منم مجبور بودم انجامش دادم و در قبال حق طلاق رو داده به من الان بعد چهار سال بیرونم کرده ومیگو باید طلاق بگیری هیچ چیزی پیش من نداری و هر کسی که رفته باهاش حرف زده که بیاد دنبالم می‌گوید که باید از هم جدا بشویم الان من باید چه کاری انجام بدهم من دوست دارم برگردم سر زندگی خودم
  • یک‌سال‌پیش‌فهمیدم‌شوهرم‌بهم‌خیانت‌کرده‌یعنی‌یه‌زن‌دیگرو‌صیقه‌کرده‌‌ولی‌با‌کلی‌درد‌سر‌بدونه‌بخشیدنش‌تو‌زندگیم‌موندم‌قول‌داد‌که‌جبران‌میکنه‌ولی‌اوضاع‌بدتر‌شده‌انقدر‌منو‌نادیده‌میگیره‌که‌خسته‌شدم‌نمیدونم‌فکر‌میکنم‌هنوز‌با‌اون‌زنه‌.قضیه‌یکم‌زیادی‌پیچیدس‌من‌عاشق‌شوهرم‌م‌شاید‌هم‌دیگه‌نیستم‌نمیدونم‌حالم‌خیلی‌بده‌میخام‌از‌‌این‌‌جتل‌بیام‌بیرون‌خسته‌شدم‌حتی‌التماس‌کردم‌طلاق‌بده‌ولی‌وقت‌دعوا‌میگه‌باشه‌وفردا‌یادش‌میره‌به‌روشم‌نمیاره به‌خدا‌‌دیگه‌خسته‌شدم‌انقدر‌تشنه‌محبت‌هستم‌که‌خدا‌میدونه‌من‌یه‌دختره‌5ساله‌دارم‌ولی‌از‌فرت‌افسردگی‌حال‌اونم‌ندارم‌خیلی‌دوستش‌دارم‌اما‌بخاطره‌همین‌خیلی‌بد‌رفتاری‌میکنم‌باهاش‌تو‌روخدا‌کمک‌کنید
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL