خانه / رفتار با مردی که دست بزن دارد | شوهرم دست بزن داره خسته شدم

رفتار با مردی که دست بزن دارد | شوهرم دست بزن داره خسته شدم

0
0
من و همسرم زندگی عاشقانه و ارومی داریم حدود 3 سال هست ازدواج کردیم هردو تحصیل کرده و منطقی و از یه سطح خانواده هستیم… ولی این اواخر وقتی خواسته ای از شوهرم دارم خیلی بد بیان میکنم(فکر میکنم اون رودربایسی اول ازدواج ازیادم رفته)شوهرم هم وحشتناک روحیه لجبازی داره که تا میام گله کنم و ناراحتیم بگم سعی واسه اروم کردن من نداره و برعکس میخواد بگه من هرکار دلم بخواد میکنم به تو ربط نداره تو نمیتونی واسه من تصمیم بگیری و در آخر ناخودآگاه من شروع به بی احترامی میکنم که همیشه بی احترامی از سمت خودم شروع میشه چون وقتی اینجور جوابم میدن خیلی ناراحت میشم.. و یکبار قهر کردم خونه مادرم رفتم بخاطر اشکا مادرم و ترسش از پاشیده شدن زندگیم و نصیحتا داداشم که شما عاقلید حرف بزنید بی آبرو درنیارید برگشتم.. و چند دفعه بعد کتک‌کاری وسایلام جمع کردم که واقعا از پیشش برم سعی کرد ارومم کنه و معذرت خواهی می‌کرد و واقعا از کتک زدنم پشیمون میشد…. چند دفعه چون خودم قبول دارم من باعث و بانی شروع دعوا و بی احترامی هستم سریع کوتاه میام و آشتی میکنم باهاش حتی واسه اینهمه کبودی و خون مردگی روی بدنم پزشک قانونی نمیرم چون خودم میدونم شوهرم ارومه طرز رفتار من باعث این قضایا میشه… ولی این چند بحث آخر هم روحیه لجبازی وغرورش وهم دستش واسه کتک زدن من خیلی افراطی شده و فهمیدم باید با شخص سومی یه قولای بهم بدیم

شوهرم کتکم میزنه خسته شدم 

بنده خانمی ۳۱ ساله و متاهل هستم و ۱۳ سال هست که ازدواج کردم و دو فرزند پسر دارم اما همسرم بد دهان و دست به زن دارند و ایشون از نظر عاطفی خیلی سرد رفتار می کنند و من از دست همسرم خسته شدم حتی احساس می کنم افسردگی گرفتم و به طلاق از ایشون فکر می کنم والان با آقایی که همسرشون رو طلاق دادن آشنا شدم و ایشون بنده رو دوست دارند من هم ایشون می خواستم کمکم کنید تا تصمیم بگیرم چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

میخوام از شوهرم طلاق بگیرم دست بزن داره

شوهرم بددهن دست زدن دارد و بعد از چند هفته جدای معذرت خواست و التماس کرد که به او چانس دوباره بدهم و او این کار ها را تکرار نخواهد کرد.و چون من دلم برایش سوخت و بخشیدمش و خانه دوباره آمد. اما چند وقت بعد شروع کرده به دشنام دادن بچه ها و دروغ گفتن و عصبانی شدن بدون دلیل و مرا مقصر همه چیز می‌داند. نمی دانم چه کار کنم. از طلاق و جدای ترس دارم بخاطر بچه ها و او یک کاری با خودش خواهد کرد. اگر بگویم من دیگر نمی خواهم با تو زندگی کنم، میترس که در آینده عذاب وجدان شوم و بگویم ای کاش کوشش زیادتر میکردم. اگر جدا نشویم همین شکل ادامه دارد‌. تا وقتی ما چیزی نگویم همه چیز خوب است اگر نظری دیگر داشتیم و یا شوهرم را متوجه اشتباهات اش کردیم. او انفجار می‌کند و عصبانی می‌شود. و همیشه من و بچه ها را مقصر می‌داند. نمی دانم چه کار کنم🥺
پاسخ مشاور به سوال ” طلاق از شوهر بداخلاق که دست بزن دارد”
دوست عزیز سلام
زندگی با شوهر بد اخلاق که دست بزن دارد، شوهری که بددهن است و فحاشی می کند بسیار سخت و برای هر زنی غیر قابل تحمل است.
زنان بسیاری به خاطر بداخلاقی شوهر طلاق می گیرند. شما در تجربه چنین احساسی تنها نیستید. مشکل اصلی زنان در برخورد با شوهر بداخلاق، نداشتن مهارت مقابله با احساسات است. آنچه در مطالب خود بیان نمودید، حاکی از سردرگمی و عدم تعادل احساسی شما دارد.
به عبارتی، شما مشکل را مشاهده می کنید اما به خاطر نداشتن مهارت مقابله با احساسات، قادر به گرفتن تصمیم درستی برای ادامه زندگی نیستید.
هیچ انسانی نمی تواند برای یک مدت طولانی اذیت و آزار روانی از طرف شوهر خود را تحمل کند. او به مرور افسرده می شود، مشکلات روحی و جسمی پیدا می کند.
بنابراین برای حفظ سلامت روانی و سلامت جسمی خود باید خیلی زود تکلیف این رابطه را مشخص کنید.
هدف از ازدواج اسارت نیست. در یک رابطه سالم، زن و مرد خوشبخت به خواسته های هم توجه می کنند، به نظرات هم احترام می گذارند، از طریق گفتگو با همسر احساسات خود را بدون ترس و استرس بیان می کنند.
بنابراین تکلیف این رابطه کاملا مشخص است و شما بیش از حد درگیر احساسات و افکار منفی شده اید.
شما قطعا باید روی مهارت مقابله با احساسات خود کار کنید، دلایل کمبود عزت نفس را پیدا و بر روی تقویت عزت نفس خود کار کنید. وقتی از درون احساس قدرت کردید، آنگاه بدون ترس و نگرانی همسر خود را به گفتگو دعوت می کنید.
یک گفتگوی کاملا جدی و دوستانه. اگر شوهر شما اراده کافی برای تغییر رفتار داشت، یعنی حاضر بود برای حفظ رابطه و برای از دست ندادن شما، روی رفتارهای بدش کار کند و بداخلاقی خود را اصلاح کند، می توان به ادامه زندگی مشترک امید داشت.
تا زمانیکه شوهر شما انگیزه و اراده لازم برای حل اختلافات از طریق گفتگو و شنیدن خواسته ها و انتظارات شما در رابطه نداشت، تصییم شما برای طلاق باید جدی باشد.
با سپاس

شوهرم کتکم زده چکار کنم؟

چندروز پیش حرف میزدیم چون شوهرم دست بزن داره و بد دهنه گفتم بشینم باهاش با ارامش حرف بزنم شاید مشکلش حل شه. فهمیدم از حرفاش چون جثه ی ریزی داره و داشته تو بچگی خیلی بهش زور گفتن حقشو خوردن بهش اهمیت ندادن.حالا موندم چکار کنم؟ چکاری از دست من برمیاد انجام بدم براش؟ تا درست شه و زندگیم خوب شه.

دوست عزیز سلام

خیلی خوبه که با همسرتان بالغانه صحبت کردید و بدون اینکه او را قضاوت کنید پای صحبت های او نشستید. همسر شما به چنین همسری که به حرف هایش گوش کند نیاز دارد. معمولا افرادی که دست بزن دارند میخواهند ثابت کنند افراد قدرت مندی هستند. اگر شوهر شما قدرت را در جای دیگر پیدا کند دیگر احتیاجی به زور و بازو ندارد.

مهارت گفتگو با همسر

به نظر میاد همسر شما می‌خواهد انتقام همه کسانی که در بچگی به او زور گفته است را از شما بگیرد. خشم‌هایی که سرکوب شده است و حالا با هر اتفاق کوچکی ممکن است فعال شود؛ اما دیگر تاب اینکه بخواهد در نقش قربانی فرو برود را ندارد و به‌صورت افراطی مظلوم بودنش را در دوران کودکی این‌گونه پاسخ می‌دهد. می‌فهمم که رفتارهای همسرتان ا اصلاً قابل‌پذیرش نیست و شما را آزار می‌دهد؛ اما همان‌طور که خودتان اشاره کردید، این ناشی از یک آسیب است.

برای چنین فردی همین که شما را محرم خودش دانسته و برایتان از گذشته‌اش و ضعف هاش گفته است قدم بسیار بزرگی است. او با چنین کاری می‌خواهد به شما نشان دهد که چقدر در کنارتان احساس امنیت می‌کند. او در حقیقت یک منبع امنیت پیدا کرده است که می‌تواند خشم‌هایش را بروز دهد؛ البته ما نمی‌توانیم به ایشان اجازه خشونت دهیم و به‌هیچ‌عنوان خشونت فیزیکی و کلامی ایشان قابل‌پذیرش نیست.

هدف من توجیه رفتار ایشان نیست؛ اما می‌خواهم شما بعد دیگر این قضیه را ببیند. خشونت همسر شما به معنا اینکه شما را دوست ندارد نیست؛ اما آیا شما باید این شرایط را تحمل کنید؟ قطعاً خیر شما به‌هیچ‌عنوان نباید اجازه دهید که دست روی شما بلند کند. سعی کنید نقش‌های یک همسر همراه و شنونده را اجرا کنید؛ اما زمانی که خشونت اتفاق می‌افتد باید بتوانید جلوی او بایستید و با لحن قاطعانه بگویید تو حق نداری دست روی من بلند کنی.

می‌دانم خیلی سخت است که فرد نقش خود را عوض کند و حتی ممکن است برای همسرتان غیرقابل‌باور باشد و شما را جدی نگیرد. اگر تکرار شد می‌توانید بگویید تو حق نداری دست روی من بلند کنی وگرنه میرم شکایت می‌کنم و اگر تکرار شد باید حتماً بروید و شکایت کنید. چیزی که بسیار مهم است لحن شماست. اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید در برابر کتک کاری و دست بزن شوهر خود قاطع باشید و می‌ترسید باید جلوی آینه تمرین کنید با صدای بلند و قاطع تمرین کنید.

راه حلی که بتواند به شما و همسرتان برای ارتباط مؤثر کمک کند: در هفته  به‌نوبت یکبار شما و یکبار همسرتان باید روبه هم بنشینید و به مدت 15 دقیقه از احساسات و ناراحتی‌های خود صحبت کنید. طرف مقابل فقط باید شنونده باشد و به دنبال اثبات یا دفاع نباشد. مثلاً به همسرتان بگویید که چقدر برایتان ناراحت‌کننده است که با خواهر و مادرت آن‌قدر خوب می‌توانی برخورد کنی؛ اما با من جور دیگه ای رفتار می‌کنی.

ارتباط صحیح با همسر

همسر شما حتماً پاسخی دارد و شاید بخواهد اشتباهات شمارا به روی شما بیاورد؛ اما فقط باید گوش بدهد و سعی کند شما را درک کند. اگر می‌خواهید جوابی بدهیم باید دو روز بعد این کار را انجام دهید که هر دویتان به‌خوبی فکر کرده باشید و آرام‌تر شده باشید.

مراجعه به روانشناس یا مشاور می‌تواند در بهبود رابطه شما بسیار مؤثر باشد.

گلسا بمانیان

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

  • سلام من شوهرم بددهن ودست بزن داره وسه تا بچه دارم چیکار کنم
  • مشکل من باهمسرم با اومدن خانوادش شروع شد اینکه از یه کشور دیگه اومدن و با اینکه از اوۻاع مالی و خونه ما خبر داشتن اومدن اول خونه ما درحالی که بچه های دییگشونم اینجا بودن با این حال روز به روز اختلافات منو همسرم بیشتر میشه طوری که خیلی راحت سررهر چیزی کوچک و بزرگی دست بلند میکنه روم و یا فحاشی میکنه وقتی که باهاش حرف میزنم هم میگه ممکنه تا اخر عمر هزار بار دیگم پیش بیاد که بزنمت هر وقت گوش ندی به حرفم میزنمت ۴ ساله ازدواج کردیم و بچه نداریم ۲۱سالمه و اون ۲۶ میگه بچه که بیاریم درست میشی و به حرف گوش میکنی
  • ما 16ساله ازدواج کردیم یه دختر 10 ساله دارم اصلا نمیتونم با شوهرم صحبت کنم هر چیزی بگم یه دعوا راه میندازه وشروع میکنه به خداو داداشم و به پدر و مادرم که در قید حیاط نیستن توهین میکنه و صداشو بالا میبره و دست بزن هم داره دخترم خیلی میترسه و نمیزاره من حرف بزنم،از اولم عصبانی بود ولی الان بد تر شده اصلا اجازه حرف زدن به من نمیده،خسته شدم نمیدونم چکار کنم، یه مدته به طلاق فکر میکنم، دخترم میگه مامان من دیگه تحمل ندارم بریم تنها زندگی کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید
  • سلام وقت شما بخیر. امروز میخواستم خودکشی کنم. نمی‌دونم چه گناهی کردم که یک شوهر روانی قسمت من شده. این اولین باری هست که از شوهرم میگویم من همیشه سکوت کردم ، سرم رو توبالشت کردم گریه کردم ، هرگز به مادر خواهر و… چیزی جز تعریف همسرم نگفتم. تمام غصه هامو نوشتم ، تقریبا پنج جلد دفتر پر شد در حدود پنج سال، دوسال هست حتی سراغ نوشتن نرفتم، هفت سال از زندگی مشترک من میگذرد، هیچ حرمتی بین ما نیست ، هیچ حرف زشتی و هیچ دشنامی نمانده که نشنیده باشم ، هیچ جای بدنم نیست که کتک نخورده باشه! همسرم یک روانی به تمام معناست اصلا نمیشه باهاش حرف زد . متاسفانه یک دختر چهارساله دارم. همین امروز دعوا کردیم چندتا مشت به سروکله خودش و به سرمن زده، دست چپ من رو چرخانده دستم ورم کرده، تا ۴۵دقیقه هزار جور حرف زشت رو نثار من و خانواده ام کرده. ماه گذشته تولدش بود یک کیک کوچک گرفتم سه نفری توخونه شاد باشیم ولی همسرم گفت چقدر این تولد وقت میگیره؟ من کار دارم. از اول همیشه کوتاه اومدم ماشین خراب میشد طلا فروختم، خواست ملک بخره طلا فروختم، با ادامه تحصیل من مخالفت کرد، اصلا چون کشاورز بود باهاش کار کردم که میخواست کالاهای عروسی مون رو بخره. همین الان به اندازه اون توکارهای کشاورزی کار میکنم. مرد زحمتکشی هست اما اصلا اخلاق ندارد. پاییز و زمستان تا لنگ ظهر خوابه، ولی میگه تو توی خونه بیکار هستی، مثلا اگر با من خرید بیاد میگه چقدر طول می‌کشه چقدر وقت میبره؟ اصلا با من بیرون نمیاد هر پنجاه بار که با دوستاش بره یبار با منت با من میاد که خودم دیگه پنج ماه هست که ازش نخواستم با من بیرون بیاد. میخوام طلاق بگیرم اما دخترم را چکار کنم؟ بارها گفته خودم رو تغییر میدم اما زود عصبی میشه با دستاش به سرش میزنه چیزی میشکن
  • همیشه منو نادیده میگیره به خانوادم توهین میکنه اعتراض که میکنم میگه همش غر میزنی همیشه سرش تو گوشی وقتی هم عصبی میشه فقط کتک میزنه و فحش میده خسته شدم یک دختر ده ساله ام دارم ولی واقعا خسته شدم چی کار کنم
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL