خانه / رفتار با شوهر بد دهن که دست بزن دارد

رفتار با شوهر بد دهن که دست بزن دارد

0
0
من و همسرم زندگی عاشقانه و ارومی داریم حدود 3 سال هست ازدواج کردیم هردو تحصیل کرده و منطقی و از یه سطح خانواده هستیم… ولی این اواخر وقتی خواسته ای از شوهرم دارم خیلی بد بیان میکنم(فکر میکنم اون رودربایسی اول ازدواج ازیادم رفته)شوهرم هم وحشتناک روحیه لجبازی داره که تا میام گله کنم و ناراحتیم بگم سعی واسه اروم کردن من نداره و برعکس میخواد بگه من هرکار دلم بخواد میکنم به تو ربط نداره تو نمیتونی واسه من تصمیم بگیری و در آخر ناخودآگاه من شروع به بی احترامی میکنم که همیشه بی احترامی از سمت خودم شروع میشه چون وقتی اینجور جوابم میدن خیلی ناراحت میشم.. و یکبار قهر کردم خونه مادرم رفتم بخاطر اشکا مادرم و ترسش از پاشیده شدن زندگیم و نصیحتا داداشم که شما عاقلید حرف بزنید بی آبرو درنیارید برگشتم.. و چند دفعه بعد کتک‌کاری وسایلام جمع کردم که واقعا از پیشش برم سعی کرد ارومم کنه و معذرت خواهی می‌کرد و واقعا از کتک زدنم پشیمون میشد…. چند دفعه چون خودم قبول دارم من باعث و بانی شروع دعوا و بی احترامی هستم سریع کوتاه میام و آشتی میکنم باهاش حتی واسه اینهمه کبودی و خون مردگی روی بدنم پزشک قانونی نمیرم چون خودم میدونم شوهرم ارومه طرز رفتار من باعث این قضایا میشه… ولی این چند بحث آخر هم روحیه لجبازی وغرورش وهم دستش واسه کتک زدن من خیلی افراطی شده و فهمیدم باید با شخص سومی یه قولای بهم بدیم

شوهرم دست بزن داره خسته شدم 

بنده خانمی ۳۱ ساله و متاهل هستم و ۱۳ سال هست که ازدواج کردم و دو فرزند پسر دارم اما همسرم بد دهان و دست به زن دارند و ایشون از نظر عاطفی خیلی سرد رفتار می کنند و من از دست همسرم خسته شدم حتی احساس می کنم افسردگی گرفتم و به طلاق از ایشون فکر می کنم والان با آقایی که همسرشون رو طلاق دادن آشنا شدم و ایشون بنده رو دوست دارند من هم ایشون می خواستم کمکم کنید تا تصمیم بگیرم چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

میخوام از شوهرم طلاق بگیرم دست بزن داره

شوهرم بددهن دست زدن دارد و بعد از چند هفته جدای معذرت خواست و التماس کرد که به او چانس دوباره بدهم و او این کار ها را تکرار نخواهد کرد.و چون من دلم برایش سوخت و بخشیدمش و خانه دوباره آمد. اما چند وقت بعد شروع کرده به دشنام دادن بچه ها و دروغ گفتن و عصبانی شدن بدون دلیل و مرا مقصر همه چیز می‌داند. نمی دانم چه کار کنم. از طلاق و جدای ترس دارم بخاطر بچه ها و او یک کاری با خودش خواهد کرد. اگر بگویم من دیگر نمی خواهم با تو زندگی کنم، میترس که در آینده عذاب وجدان شوم و بگویم ای کاش کوشش زیادتر میکردم. اگر جدا نشویم همین شکل ادامه دارد‌. تا وقتی ما چیزی نگویم همه چیز خوب است اگر نظری دیگر داشتیم و یا شوهرم را متوجه اشتباهات اش کردیم. او انفجار می‌کند و عصبانی می‌شود. و همیشه من و بچه ها را مقصر می‌داند. نمی دانم چه کار کنم🥺
پاسخ مشاور به سوال ” طلاق از شوهر بداخلاق که دست بزن دارد”
زندگی با شوهر بد اخلاق که دست بزن دارد، شوهری که بددهن است و فحاشی می کند بسیار سخت و برای هر زنی غیر قابل تحمل است.
زنان بسیاری به خاطر بداخلاقی شوهر طلاق می گیرند. شما در تجربه چنین احساسی تنها نیستید. مشکل اصلی زنان در برخورد با شوهر بداخلاق، نداشتن مهارت مقابله با احساسات است. آنچه در مطالب خود بیان نمودید، حاکی از سردرگمی و عدم تعادل احساسی شما دارد.
به عبارتی، شما مشکل را مشاهده می کنید اما به خاطر نداشتن مهارت مقابله با احساسات، قادر به گرفتن تصمیم درستی برای ادامه زندگی نیستید.
هیچ انسانی نمی تواند برای یک مدت طولانی اذیت و آزار روانی از طرف شوهر خود را تحمل کند. او به مرور افسرده می شود، مشکلات روحی و جسمی پیدا می کند.
بنابراین برای حفظ سلامت روانی و سلامت جسمی خود باید خیلی زود تکلیف این رابطه را مشخص کنید.
هدف از ازدواج اسارت نیست. در یک رابطه سالم، زن و مرد خوشبخت به خواسته های هم توجه می کنند، به نظرات هم احترام می گذارند، از طریق گفتگو با همسر احساسات خود را بدون ترس و استرس بیان می کنند.
بنابراین تکلیف این رابطه کاملا مشخص است و شما بیش از حد درگیر احساسات و افکار منفی شده اید.
شما قطعا باید روی مهارت مقابله با احساسات خود کار کنید، دلایل کمبود عزت نفس را پیدا و بر روی تقویت عزت نفس خود کار کنید. وقتی از درون احساس قدرت کردید، آنگاه بدون ترس و نگرانی همسر خود را به گفتگو دعوت می کنید.
یک گفتگوی کاملا جدی و دوستانه. اگر شوهر شما اراده کافی برای تغییر رفتار داشت، یعنی حاضر بود برای حفظ رابطه و برای از دست ندادن شما، روی رفتارهای بدش کار کند و بداخلاقی خود را اصلاح کند، می توان به ادامه زندگی مشترک امید داشت.
تا زمانیکه شوهر شما انگیزه و اراده لازم برای حل اختلافات از طریق گفتگو و شنیدن خواسته ها و انتظارات شما در رابطه نداشت، تصییم شما برای طلاق باید جدی باشد.
با سپاس

شوهرم دست بزن داره چکار کنم؟

چندروز پیش حرف میزدیم چون شوهرم دست بزن داره و بد دهنه گفتم بشینم باهاش با ارامش حرف بزنم شاید مشکلش حل شه. فهمیدم از حرفاش چون جثه ی ریزی داره و داشته تو بچگی خیلی بهش زور گفتن حقشو خوردن بهش اهمیت ندادن.حالا موندم چکار کنم؟ چکاری از دست من برمیاد انجام بدم براش؟ تا درست شه و زندگیم خوب شه.

دوست عزیز سلام

خیلی خوبه که با همسرتان بالغانه صحبت کردید و بدون اینکه او را قضاوت کنید پای صحبت های او نشستید. همسر شما به چنین همسری که به حرف هایش گوش کند نیاز دارد. معمولا افرادی که دست بزن دارند میخواهند ثابت کنند افراد قدرت مندی هستند. اگر شوهر شما قدرت را در جای دیگر پیدا کند دیگر احتیاجی به زور و بازو ندارد.

به نظر میاد همسر شما می‌خواهد انتقام همه کسانی که در بچگی به او زور گفته است را از شما بگیرد. خشم‌هایی که سرکوب شده است و حالا با هر اتفاق کوچکی ممکن است فعال شود؛ اما دیگر تاب اینکه بخواهد در نقش قربانی فرو برود را ندارد و به‌صورت افراطی مظلوم بودنش را در دوران کودکی این‌گونه پاسخ می‌دهد. می‌فهمم که رفتارهای همسرتان ا اصلاً قابل‌پذیرش نیست و شما را آزار می‌دهد؛ اما همان‌طور که خودتان اشاره کردید، این ناشی از یک آسیب است.

برای چنین فردی همین که شما را محرم خودش دانسته و برایتان از گذشته‌اش و ضعف هاش گفته است قدم بسیار بزرگی است. او با چنین کاری می‌خواهد به شما نشان دهد که چقدر در کنارتان احساس امنیت می‌کند. او در حقیقت یک منبع امنیت پیدا کرده است که می‌تواند خشم‌هایش را بروز دهد؛ البته ما نمی‌توانیم به ایشان اجازه خشونت دهیم و به‌هیچ‌عنوان خشونت فیزیکی و کلامی ایشان قابل‌پذیرش نیست.

هدف من توجیه رفتار ایشان نیست؛ اما می‌خواهم شما بعد دیگر این قضیه را ببیند. خشونت همسر شما به معنا اینکه شما را دوست ندارد نیست؛ اما آیا شما باید این شرایط را تحمل کنید؟ قطعاً خیر شما به‌هیچ‌عنوان نباید اجازه دهید که دست روی شما بلند کند. سعی کنید نقش‌های یک همسر همراه و شنونده را اجرا کنید؛ اما زمانی که خشونت اتفاق می‌افتد باید بتوانید جلوی او بایستید و با لحن قاطعانه بگویید تو حق نداری دست روی من بلند کنی.

می‌دانم خیلی سخت است که فرد نقش خود را عوض کند و حتی ممکن است برای همسرتان غیرقابل‌باور باشد و شما را جدی نگیرد. اگر تکرار شد می‌توانید بگویید تو حق نداری دست روی من بلند کنی وگرنه میرم شکایت می‌کنم و اگر تکرار شد باید حتماً بروید و شکایت کنید. چیزی که بسیار مهم است لحن شماست. اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید در برابر کتک کاری و دست بزن شوهر خود قاطع باشید و می‌ترسید باید جلوی آینه تمرین کنید با صدای بلند و قاطع تمرین کنید.

راه حلی که بتواند به شما و همسرتان برای ارتباط مؤثر کمک کند: در هفته  به‌نوبت یکبار شما و یکبار همسرتان باید روبه هم بنشینید و به مدت 15 دقیقه از احساسات و ناراحتی‌های خود صحبت کنید. طرف مقابل فقط باید شنونده باشد و به دنبال اثبات یا دفاع نباشد. مثلاً به همسرتان بگویید که چقدر برایتان ناراحت‌کننده است که با خواهر و مادرت آن‌قدر خوب می‌توانی برخورد کنی؛ اما با من جور دیگه ای رفتار می‌کنی.

همسر شما حتماً پاسخی دارد و شاید بخواهد اشتباهات شمارا به روی شما بیاورد؛ اما فقط باید گوش بدهد و سعی کند شما را درک کند. اگر می‌خواهید جوابی بدهیم باید دو روز بعد این کار را انجام دهید که هر دویتان به‌خوبی فکر کرده باشید و آرام‌تر شده باشید.

مراجعه به روانشناس یا مشاور می‌تواند در بهبود رابطه شما بسیار مؤثر باشد.

گلسا بمانیان

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

من سه سال نامزدم فقط اوایل نامزدیمون خیلی خوب بود. تقریبا دو ماه بعد از نامزدی همسرم خیلی بد شد یعنی نامزدم هم دست بزن دارد هم بددهنی میکرد تا الان. این که من واقعا فردی که میخام نیست الان خیلی حس بدی به شوهرم دارم تقریبا یک هفته ای میشه که دارم به طلاق فکر میکنم.

نامزدم خوبه ها مثلاً هرچی میخام برام فراهم میکنه ولی چه فایده اخلاق شوهرم بده هم دست بزن داره هم بد دهنه منم فردی نیستم که این اخلاق بد شوهرم رو تحمل کنم. یعنی سه سال دارم تحمل میکنم ولی واقعا دیگه نمیتونم خسته شدم. نامزدم خیلی دوستم داره دلم راضی نمیشه که طلاق بگیرم یعنی نه پای پیش دارم نه پای پس نه میتونم باهاش زندگی کنم نه میتونم طلاق بگیرم.

یعنی گیج موندم نمی‌دونم چجوری بهش احساسمو بگم یعنی اگه بگم فحاشی می‌کنه همه چیو میزنه بهم من دوست دارم توافقی همه چی تموم بشه.

پاسخ مشاور به سوال ” طلاق از مرد بد دهن ” 

دوست عزیز سلام می‌فهمم چقدر سخت است در رابطه‌ای باشید که برایتان ارزشمند باشد؛ اما احساس خوشحالی و رضایت نداشته باشید. این‌طور که به نظر می‌آید همسرتان شما را خیلی دوست دارد؛ اما مسلماً حق اینکه به شما توهین کند را ندارد. به نظر می‌آید بددهنی و دست بزن داشتن برای همسر شما بسیار کارکرد داشته است؛ یعنی شما بدون اینکه خودتان بخواهید این موضوع را تقویت کردید. یعنی زمانی که این اتفاق می‌افتد می‌ترسید و حتی ممکن است خواسته‌ای داشته باشد و در این مواقع خواسته‌اش را برآورده کنید. شما باید روی جرئت‌ورزی خودتان کار کنید. شما حق این را دارید که یک تعامل مثبت و عاری از هرگونه خشونت با همسرتان داشته باشید.

چگونگی ارتباط با همسر

مقابله با احساسات در رفتار با بد دهنی شوهر

 • مه‌آلود کردن: درصورتی‌که دیگران به شیوه‌های بازی‌دادن یا پرخاشگرانه رفتار می‌کنند، مه‌آلود کردن یک فنِ سودمند است. به‌جای اینکه شما هم بحث کنید. در مه‌آلود کردن هدفتان این است که یک پاسخ حداقلی و آرام بدهید، به‌طوری که از جملاتی استفاده کنید که دفاعی نیست؛ ولی آشتی دهنده هستند و هم‌زمان با خواسته‌های فرد مقابل نیز موافق نیستند. مه‌آلود کردن یعنی موافق‌بودن با هرگونه حقیقتی که می‌تواند در جملات باشد، حتی اگر انتقادی باشند. وقتی به شیوه‌های منتظره پاسخ ندهید، یعنی به شیوه‌های دفاعی یا جدلی پاسخ ندهید، شخص مقابل از مقابله و بحث منصرف می‌شود چرا که به تأثیر مطلوب خود دست نیافته است. وقتی فضای مکالمه شدت و تنش خود را از دست داد، می‌تواند به طور معقول‌تری بحث کرد. به این دلیل به این فن مه‌آلود کردن می‌گوییم که فرد مثل یک “دیواری از مه” رفتار می‌کند که جدل‌ها به درون آن پرت می‌شوند؛ اما بازنمی‌گردند. یک مثال در مقابله با بددهنی شوهر: همیشه دیر می‌کنی و منو چشم‌انتظار می گذاری. به‌جای اینکه تلاش کنید برای اینکه ثابت کنید این‌گونه نیست. به‌صورت کوتاه و مختصر پاسخ دهید مثلاً: اصلاً دوست ندارم این اتفاق بیفتد به نظر میاد دیر کردم من تورو خیلی عصبانی میکنه.
 • روش پافشاری: این روش یعنی چیزی که می‌خواهید را بارهاوبارها تکرار کنید، بدون اینکه لحن صدای خود را بالا ببرید، عصبانی شوید، ناراحت شوید، یا با مسائل جانبی درگیر شوید. مثلاً با قاطعیت حتی شده بارها تکرار کنید: تو حق نداری دست روی من بلند کنی یا به من بددهنی کنی من توی این زندگی احتیاج به آرامش دارم اگر چیزی ناراحتت کرده میتونیم با هم صحبت کنیم.
 • پرس‌وجوی مثبت: پرس‌وجوی مثبت یک فن ساده برای برخورد با نظرات مثبت دیگران مانند تحسین و ستایش است. درصورتی‌که کسی از شما تعریف می‌کند آن را با آغوش باز بپذیرید. برای مثال: شما در ارتباط با آدم خیلی خوب عمل می‌کنید. به‌جای اینکه برای مثال بگویید نه بابا این حرف‌ها چیه، بگویید: بله همین‌طور است من از ارتباط با اطرافیانم لذت می‌برم.
 • پرس‌وجوی منفی: راهی برای پاسخ به انتقادات یا بددهنی همسر است. باید این موضوع را در نظر بگیرید هرکس می‌تواند نظری داشته باشد انتقاد دیگران به معنای بد بودن شما نیست. مثلاً همسرتان می‌گوید امروز اصلاً خوشگل نشدی. می‌توانید بگویید: راستش خودم خیلی آرایشم و دوست داشتم به نظرت چرا چنین فکری داری؟
 • در مقابله با بد دهنی شوهر نه قاطع بگویید: در مورد چیزهایی که درست می‌دانید نه قاطع بگویید و روی آن بایستید و از چیزی نترسید.

بنابراین، مطمئن باشید اگر جلوی بددهنی شوهرتان را بگیرید مطمئن باشد به‌مرور اختلافات شما کم‌رنگ‌تر می‌شود. اما مستلزم این است که به او جایگزین ارائه دهید: یعنی سعی کنید:

 • 1- شنونده احساساتش باشید.
 • 2- به او توجه و محبت کنید.
 • 3- او را درک کنید.
 • 4- با او قاطع و جدی درباره مسائلی که آزارتان می‌دهد صحبت کنید.
 • 5- نقش خود را در ایجاد دعوای زن و شوهر پیدا کنید و رفتارهایتان را بررسی کنید.

 • مشاوره باما
  کسی که همسرش دست به زن دارد وفش و ناسزا میگوید وبی دلیل بهانه میگیرد از یه طرفی زن جایی را ندارد برود حتی پدر و مادرش هم حمایت نمیکنن و میگویند جایی در این خانه نداری چه باید کرد؟
 • مشاوره باما
  شوهرم دست به زن داره ،سریع عصبانی میشه اصلا اجازه نمیده من حرف بزنم سر کوچکترین موردی ایراد میگیره روی همه چی بهانه میاره خسته ام کرده عصبانی که میشه وسایل خونه رو میشکنه داد میزنه چندساله همینه و من هی کوتاه میام ولی فایده نداره به نظرشما طلاق بگیرم.
 • مشاوره باما
  ما یک خانواده سه نفره داریم من ۲۱ سالمه همسرم ۳۶ سالشه و بچم ۹ ماهشه مشکلمون اینه ک شوهرم اصلا باهام اخلاق نداره بهم توهین میکنه ادامو در میاره … و مخصوصا ک بچه اومد اخلاقش بدتر شد منم از رفتار اخلاقش خیلی خسته شدم دیگه هم دوسش ندارم چون دلم نصبت بهش شکست تصمیم گرفتم ک ازش طلاق بگیرم حدعقل میدونم تو آرامشم فقط نگران بچم هستم ک نمیدونم چیکار کنم اگه ازش طلاق بگیرم بچمو میدن ب من آیا؟ چیجوریه
 • مشاوره باما
  همسرم بسیار بددهن،پرخاشگر و عصبیه و پسرمونو می زنه و بدذفتاری می کنه و مدام می گه مشکلی نداره مشکل از شماهاست و قبول نمی کنه بریم مشاوره نمی دونم چیکار کنم همش تنش و دعوا تو خونه داریم و پسرم واقعا داره آسیب می بینه
 • مشاوره باما
  باعرض سلام وخسته نباشید خانمی هستم ۵۰ساله همسرم ازاول زندگی بددهن و دست بزن داشت که مرتبا قهرمیکردم و بخاطر دوفرزندم برمیگشتم وزندگی رو ادامه دادم آدم خیلی احساسی هستم جدیدا عروس دارم ایشون خیلی به عروسش احترام میزاره کاراش خیلی برا همسرم مهم میاد ایشونم همسرم رو خیلی تحویل میگیره واین کارای عروس باعث شده که من بدبین بشم و مرتب بابت عروس دعوا وکتک کاری داریم دیگه خسته شدم نمی پذیره که بعضی ازکاراش اشتباه هست همش میگه تو حساسی دیگه تحمل این زندگی خیلی برام سخته میخوام جدابشم ازطرفی هم زندگیمو همسرمو خیلی دوس دارم لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL