خانه / چگونه بفهمیم دختری دوستمان دارد؟

چگونه بفهمیم دختری دوستمان دارد؟

0
0

چند ماهی میشه که وارد رابطه دوستی با یکی از همکارام شدم. درخواست شروع رابطه از طرف دخترخانم بود. همکاران می‌گفتن که تو رو خیلی دوست داره. منم میگفتم که شرایط ازدواج ندارم. بعد کم کم مهرش به دلم نشست و قرار شد ازدواج کنیم.

همه چیز خوب بود. همه شرایط من رو پذیرفته بود. رابطه مون خوب بود. بعد از یک ماه طی سفری به روستا کلا رابطه احساسی رو با من قطع کرد. گفت تو زود وابسته میشی و اگه به هردلیلی نشه ضربه میبینی. خلاصه قرارها رو قطع کرد. تو محیط کار خوب بودیم. ولی ۳ ماه شد که اصلا بیرون نرفتیم. الان دوباره بیرون رفتن ها شروع شده ولی وقتی حرف ازدواج میزنم میگه صبر کنیم. تو شرایطش رو نداری. میگم خودت قبول کردی میگه من یه چیزی گفتم. خیلی اوایلش خوشحال بود که من کنارشم. تولدم سنگ تموم گذاشت. الان میگه من روز به روز نفرتم به مردها بیشتر میشه. همتون مثل همین. من نمیتونم به مردها اعتماد کنم. میگه اگه بابام قبولت کنه منم قبولت میکنم. چون قبلا یک شکست داشته و بهش خیانت شده برای همون میگه تو یه روز بهم خیانت میکنی از من بهتر پیدا کنی.

یکدفعه میپرسه اگه یه روز یه مرضی بگیرم تو ولم میکنی. میگه قراره تو یه روز بهم خیانت کنی همون تنها باشم‌ بهتره. هرچی توضیح میدم قبول نمیکنه و آخر سر حرف خودش رو میزنه. یکبار میگه میخوام برم دانشگاه. یکبار میگه میخوام برم بهداشت روستا بشم. یک بار میگه دیگه سرکار نمیام.  تو این مدت در عمل و رفتارش خیلی ثابت کرده که دوستم داره. همه هم میگن. ولی کلامی یکبار هم از اول تا الان به زبان نیاورده یا اسمم‌ رو یکبار به زبان نیاورده.

من یک پسر احساسی هستم و دوست دارم دوست داشتن رو از زبانش بشنوم اما وقتی اعتراض میکنم میگه من همینم ناراحتی برو. یا میگه پررو میشی. خیلی مهربونه. خیلی آرومه ولی یکدفعه سر چیزهای کوچک عصبی میشه. دعوام میکنه. قهر نمیکنه ولی سنگین میشه. زود دوباره میاد و راجبش حرف میزنه و حلش میکنه. اگه از طرف من خطا باشه زود میبخشه. من واقعا نمی دونم چیکار کنم!!؟؟ خیلی دوستش دارم خیلی بهش وابسته شدم. واقعا میترسم از دستش بدم. سپاسگزارم لطفا راهنماییم کنید. من ۲۸ ساله و دیپلم. ایشون ۲۶ ساله _ دیپلم

سلام وقت شما بخیر

چیزی که به نظر می‌آید این است که ایشان بسیار می‌ترسد که شما را از دست بدهد. احساس می‌کند اگر رابطه‌تان جدی‌تر شود ممکن است شما به او آسیب بزنید. او شما را دوست دارد؛ اما تجربیاتی که داشته است برای او این باور را مطرح کرده است که نباید اعتماد کنی وگرنه رها می‌شوی.

ترس از جدی شدن رابطه

اینکه این خانوم نمی تواند به شما بگوید دوستتان دارد علتش همین است. وقتی به شما بگوید دوستتان دارد باید قبول کند یک رابطه عاطفی دارد و این برایش اضطراب زاست چرا که هر آن احساس می کند ممکن است این رابطه به پایان برسد. این فرد می ترسد که شما یک روزی ترکش کنید اما خودش دیواری بین شما و رابطه تان کشیده است و میخواهد ثابت کند که قوی است و به کسی احتیاج ندارد. او در ذهنش مدام منتظر است که بالاخره رها شود و ممکن است رفتارهایی به طور ناخودآگاه انجام دهد که فرد را مجبور به رفتن کند مثل همین که می گوید ناراحتی برو.

قطع رابطه عاشقانه زنان

متأسفانه این باور ها آنقدر قوی هستند که ما را وادار به رفتارهایی می کنند که ثابت کند همین است که من میگویم. از آنجایی که ما الگو ها و باورهای خود را وارد ازدواج می کنیم، اگر قصد ازدواج دارید حتما به روانشناس مراجعه کرده و الگوهایی که تکرار می کنید را بشناسید چرا که ممکن است اینگونه در ازدواجتان با مشکل مواجه شوید. طرحواره درمانی به دختر مورد نظر شما بسیار کمک می کند. کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید در این زمینه کتاب بسیار مفیدی است.

گلسا بمانیان

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

  • مهرداد درخواست شده در 1 ماه پیش
  • آخرین ویرایش 1 ماه پیش
  • ببخشید من تقریبا دو ساله که با این خانوم از طریق رل قبلیم اشنا شدم و خیلی هم حس خوبی بهش دارم و همچنین اون خیلی وقت شو با من میگذرونه خیلی بیشتر اوقات شو تماس میگیره اون نگیره من میگیرم ولی خوب رابطه احساسی بین ما وجود نداره و خیلی هم دوسش دارم و بعضی اوقات به من میگه داداش نمیدونم باید چیکار کنم و چطوری بهش بگم دوسش دارم نشونه های علاقه تو جفتمون هس یعنی هم من دوسش دارم و هم اون منو ولی دوست داشتنشو نمیدونم چجوریه چه حسی نسبت به من داره چیکار باید کرد؟!
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL