خانه / شوهرم هیچ وقت منت کشی نمیکنه

شوهرم هیچ وقت منت کشی نمیکنه

0
0
من جمعه گذشته بود با شوهرم دعوام شد به من دروغ گفته بعد خانواده هر دو طرف قرار داده بعد هر دفعه که دعوا داشتیم من آشتی کردم. ۱۳ ساله که ازدواج کردیم، ۴ تا بچه داریم. هر دعوای ما چون من آشتی کردم نزاشتم طول بکشه ولی متاسفانه این دفعه یه هفته است ما قهریم اما شوهرم نمیاد منت کشی.

پاسخ مشاور به سوال ” چیکار کنم شوهرم بیاد منت کشی “

در مورد حالتی که بین شما و همسرتون پیش اومده سه امکان وجود داره. یا همسر شما از اول به همین شکل بوده، یا در طول رابطه با شما این حالت به مرور براش ایجاد شده یا گاهی از اوقات که احساس میکنه تو مسئله‌ای حق با خودشه اینطوری رفتار میکنه.
در مورد شما این امکان بیشتر وجود داره که چون شما خودتون سال‌ها به قهر‌ها خاتمه میدادید و خودتون پا پیش میذاشتید، در همسرتون این انتظار به وجود اومده باشه که منت کشی یا معذرت خواهی بعد از قهر وظیفه شماست و هرموقع که ناراحت بودید خودتون باید خوب بشید؛ همچنین ممکنه در همسر شما احساس غروری در این مورد وجود داشته باشه که مانع از پا پیش گذاشتنش بشه.
بعضی از مردها فکر میکنند که ناز کشیدن برای همسر نشان دهنده ضعف اونهاست. این طرز فکر میتونه ریشه در شیوه تربیت و خانواده اون فرد در کودکی داشته باشه.
گاهی اوقات وقتی افراد دچار بی میلی نسبت به رابطه میشن هم امکان داره این حالت پیش بیاد که در نتیجه اون فرد نسبت به نیازهای طرف مقابلش بی توجه میشه.
شما باید اول از همه خودتون برای خودتون ارزش قائل باشید‌ تا همسرتون هم به مرور در نگاهش تغییر ایجاد بشه. منظور از ارزش قائل شدن این هستش که شما نباید خودتون رو تابع و تسلیم مطلق همسرتون ببینید. هر ارتباطی بین همسران باید به صورت متقابل و دو طرفه باشد. اینکه شما خودتون به ناراحتی‌ هاتون پایان میدادید بدون اینکه توجهی از جانب همسرتون ببینید باعث ایجاد عادت های اشتباه در همسرتون شده.
دلایل بی توجهی مرد به زن
شما باید در یک موقعیت مناسب در مورد این موضوع با همسرتون صحبت کنید. در این صحبت احساسی که از بی‌توجهی‌های همسرتون پیدا میکنید رو براش شرح بدید. این توضیح دادن باید با حفظ آرامش و همراه با ابراز محبت باشه به طوری کسی نسبت به دیگری جبهه نگیره. اگر این صحبت‌ها به درستی انجام بشه همسر شما بخاطر شما سعی در جبران رفتارش خواهد کرد.
همچنین در صورتی که احساس کردید این مسئله ریشه بیشتری در رابطتون داره و با صرفا گفت و گو قابل حل نیست به شما توصیه میکنم که از مشاور خانواده کمک بگیرید. مشاور میتونه تاثیر بیشتری در کمک به تغییر همسرتون داشته باشه و همچنین میتونه مهارت هایی رو برای جلب توجه همسرتون به شما آموزش بده.
در همه مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.
کوشا کوچک آملی
کارشناس مشاوره باما

چیکار کنم شوهرم بیاد معذرت خواهی

همسرم بشدت عصبانیه و مغرور ، توی این ۶ سال زندگی یبار نشده از دلم دربیاره کارایی که کرده ، حتی وقتی مقصر بوده خودش قهر میکرده و من بعد از یمدت مجبور میشدم منت کشی کنم ، حتی چند بار دست روم بلند کرد اما هیچ وقت معذرت خواهی نکرده، همش تو دلم مونده ، هر بتر بیشتر پاشو از گلیمش درازتر کرده، دو روز پیش اوردتم خونه مامانم و رفت و گفت کلید خونه رو عوض میکنم و نیا ، مادرم بیچاره برای اینکه شر بخوابه منو برده خونه و اونجا حرف بالا پایین شد منو انداخت

پاسخ مشاور به پرسش ” شوهرم معذرت خواهی نمیکنه “

کاملاً قابل‌درک است که چقدر این شرایط برای شما آزاردهنده است. حتماً برای شما خیلی ناراحت‌کننده است که همسرتان نقش خودش را در رابطه نمی‌پذیرد و به دنبال جبران اشتباهاتش نیست.

اما اکنون می‌خواهیم ببینیم چه چیزی می‌تواند باعث شده باشد که همسرتان این‌گونه رفتار کند؟ یک بخش آن معمولاً نوع فرهنگ و تربیت خانواده است که به این‌گونه بوده است که مرد نباید در موضع ضعف قرار بگیرد و یک غرور کاذب را همواره به مردان القا کردند.

ما نمی‌توانیم خانواده همسرتان را تغییر دهیم یا بگوییم چرا این‌گونه رفتار کردید. موضوعی که می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند، کشف الگوی ارتباطی شماست. همان‌طور که خودتان نیز اشاره کردید، برای همسرتان این باور ایجاد شده است که چه مقصر باشد چه نباشد شما کسی هستید که برای آشتی قدم برمی‌دارید.

همسرتان تصور می‌کند با هر شرایطی او را می‌پذیرید؛ به همین خاطر مسئولیت رابطه را به عهده نمی‌گیرد و رفتارهای مراقبتی ندارد؛ درحالی‌که رابطه احتیاج به مراقبت و توجه دارد. همین فرایند باعث شده است که همسرتان چنین رفتار ناشایستی از خود نشان دهد و شما را به منزل مادرتان ببرید و متأسفانه باید بگویم اگر راحت از این مسئله عبور کنید و نادیده بگیرید، احتمال اینکه چنین رفتاری تکرار شود زیاد است. تا زمانی که این چرخه بین شما و همسرتان پابرجا بماند باید انتظار چنین رفتارهایی را داشته باشید؛ بنابراین به نظر من در این مورد جای گذشت و صبوری و سرکوب احساساتتان نیست.

طرز رفتار با شوهر

چه کارهایی می‌تواند به آرامش شما و تغییر این چرخه کمک کند؟

 • خودتان را متقاعد کنید که همسرتان مرکز جهان شما نیست.
 • توجه و نگرانی‌تان را از روی همسرتان بردارید. به‌جای اینکه به همسرتان توجه کنید و درحالی‌که او با عصبانیت از شما دور می‌شود تحقیر شوید، روی زندگی خود کار می‌کنید و خودتان را در نظر بگیرید. روی خودکفایی‌تان تمرکز کنید تا با اعتماد به نفس و احترام خود را تقویت کنید، زیرا این کار باعث تحسین شما از سوی اطرافیان و در زمان مناسب از سوی همسرتان نیز خواهد شد.
 • روی تغییر خودتان سرمایه‌گذاری کنید. این درست است که ما دیگران را نمی‌توانیم تغییر دهیم؛ اما خودمان را می‌توانیم تغییر دهیم. با تغییر در افکار، احساسات و رفتارمان مطمئن باشید همسرتان هم تغییر می‌کند. از این به بعد منت کشی از جانب شما کاملاً باید قطع شود. شما بدون اینکه بخواهید این رفتار را در همسرتان تقویت کردید. به‌جای منت کشی می‌گویید اگر صحبتی داری باهم میتونیم حرف بزنیم و من شنونده شما هستم.
 • اگر فکر می‌کنید همسرتان احساسات شما را پذیراست، رودررو در یک فضای مناسب و ترجیحاً بیرون و اگر این شرایط را ندارید در قالب یک نامه مطرح کنید که چقدر نسبت به او خشم دارید و چقدر با رفتارهایش به شما آسیب‌زده است. هرآنچه دوست دارید به او بگویید؛ اما خارج از توهین و تحقیر همسر اگر دوست دارید می‌توانید برای تخلیه هیجانی خود ابتدا یک نامه بنویسید و او را پاره کنید.
 • توجه داشته باشید که قهر مانند سم برای رابطه زن و شوهری عمل می‌کند. شما هرچقدر کمتر از این مکانیسم استفاده کنید و فضای گفتگو و حل مسئله را ایجاد کنید رابطه خود را غنی‌تر کرده. هر کردن نه برای شما و نه برای همسرتان سودی ندارد.
 • اهمیت مراجعه به زوج درمانگر را نادیده نگیرید و حتی اگر همسرتان برای این موضوع تمایلی ندارد مراجعه فردی شما می‌تواند مؤثر باشد.

ممنونم از همراهی و توجهتان و برایتان آرزوی این را دارم که با اعتماد بر توانمندی‌هایتان، خودتان را دست‌کم نگیرید و مطمئن باشید می‌توانید بهترین‌ها را برای خودتان بسازید.

گلسا بمانیان

کارشناس ارشد مشاوره خانواده

 • رعنا درخواست شده در 4 ماه پیش
 • آخرین ویرایش 4 ماه پیش
 • سلام من وشوهرم ۱۶ ساله ازدواج کردیم شوهرم هیچ وقت طرفم نمیاد همیشه من باید برم طرفش اگه نرم طرفش باهاش حرف نزنم شاید یکسال هم طرف من نیاد خسته شدم از این وضعیت همیشه من باید منت بکشم دخترم بزرگه یه پسر کلاس دومی هم دارم ولی شوهرم همونه که مونده تو دلم اسمم وصدا بزنه .. پیش مشاوره هم نمیره موندم چکار کنم دیگه. شوهرم اصلا احساس نداره همیشه ساکته بیشتر وقتا هم میخواد حرف باهام بزنه با پیامک حرفاش ومیزنه حرف خنده دار میزنم عکسالعمل نشون نمیده ول خرجه زیاد بهش میگم پس انداز کن درست پول خرج کن گوش نمیده.. میگه خیلی دوستم داره ولی من محبتی ازش نمیبینم همیشه قهریم میترسم رو آینده دخترم تاثیر بزاره ..همیشه تصمیمات میگیره من باید از زبون بقیه بشنوم ولی اول به خودم نمیگه من خیلی کم توقع هستم هرکار میگه انجام میدم بدون اجازه اش جایی نمیرم بیشتر زن وشوهرا رو میبینم باهم حرف میزنن مشورت میکنن راجب هرچیزی من حصرت میخورم که چرا زندگیم همیشه قهر هستیم جلو مهمونا خجالت میکشم یه کلمه باهام حرف نمیزنه البته اینم بگم شوهرم سیگاریه و من متنفرم از بوی سیگار میره بیرون میکشه بعد میاد خونه فکر میکنه بو نداره ولی من تا حس میکنم متنفر میشم ازش .احساسم وبهش گفتم ولی جوابم نمیده ..اخلاق رفتارش خسته کننده است فقط تو خونه پسرم ومیبینه باهاش میگه میخنده اما منودخترم انگار وجود نداریم .بعضی وقتا فکر میکنم کلفت خونه هستم
 • شوهرم باهام‌حرف نمیزنه همش باید من صحبت کنم. خسته شدم از این وضعیت. باهاش هم صحبت کردم در مورد این موضوع ولی باز مجدد حرف نمیزنه. یا احساس میکنم کمبود دارم
 • سلام من ۳۰ ساله ازدواج کردم ۳تا بچه داره بچه هام بزرگ شدند کوچیکم ۱۵ سالشه از اول زندگی دروز میگزره روز سوم یا چهارم اگر باهم رابطه نداشته باشم قهر میکنه الکی چند روز طول میکشه دیگه خسته شدم اصلا نمیگه جور نیست وقت مناسبی نیست بچها هستن فقط قهر کردن بلده هیچ وقت عذرخواهی نمیکنه قهر مکنه روز به روز بدتر میشه من برم بهش بگم تمومش کن بسه بیا باهم باشیم قبول نمیکنه
 • سلام من ۲۷ سالم است و شش سال هم از ازدواج مان میگذره و سه فرزند داریم امروز صبح از شوهرم اجازه میخواستم که چیزی بخرم چون ضرورت داشتم اما منو دم داداشم تحقیر کرد نذاشت چیزیو که نیاز داشتم بخرم و منو فرستاد خونه زمانی خونه اومدم زیاد گیریه کردم همیشه منو‌ تحقیر میکنه خواسته های من برایش اهمیتی نداره و هیچ وقت هم اگر حق با منم باشه معذرت خواهی نمیکنه چند روزی میشه زیاد مریض هم هستم امروز قرار بود بریم پیش دوکتور اما خونه نیامد منو نبرد زیاد دلخور هستم چرا همیشه با من چنین میکنه خوب بالاخره چه کار کنم حتی مریض بودنم هم براش مهم نبوده
 • شوهرم به احساس من در رابطه اهمیت نمیده همیشه وقتی رابطه را شروع میکنیم ازمن ایراد میگیره من به اون شک دارم ک به من خیانت میکنه چ کار کنم به من اهمیت بده
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL