خانه / شوهرم نه زندگی میکنه نه طلاق میده

شوهرم نه زندگی میکنه نه طلاق میده

0
0

سلام من و همسرم نمی‌تونیم با هم کناربیایم. همش توخونه دعوا میکنیم. اون قبول نمیکنه از هم جدا بشیم ولی خیلی هم جروبحث داریم یعنی لبخند ر وصورتش نمی‌بینم. هیچ طوری روی خوش نشون نمیده شبها تا صبح به یه جا خیره میشه. صبح هم می‌خوابه تا ظهر. زندگی من شده حسرت. همه چیز به دلم مونده من دو تا بچه هم دارم. یکیش یک سال وچهارماه دختره پسرم هم شش سالشه. همه جا تنها میرم. نمیاد حتی دکتر. عصبی شدم چند بار قصد خودکشی کردم ولی نتونستم. بیشتر وقتها با دوستاش میگذرونه. حتی خونه اقوام پدرم تنها میرم.

هرچی میگم بخردعوا میکنه میگه من پول ندارم، نمیخواد یا چرا خریدی. چند بارم قهر رفتم خونه بابا ولی نتونستم ازش جدا بشم. یجورایی ترسیدم صبرم خیلی کمه چندباری خانوادش با من دعواکردند. تهدیدم کردن یعنی شب و روزم استرس دارم بهش میگم بیا از این محله بریم، میگه نه خیلی مشکل داریم. دلم میخواد فقط ازش جدابشم شاید خداخواست و زندگی جدیدم بهترازحالا باشه. شوهرم اصلا حرفم نمیزنه اگه هم بگه دعوا. من روی خوش از این اقا ندیدم.

پاسخ مشاور به سوال ” شوهرم نه زندگی میکنه نه طلاقم میده “

درود بر شما
شما تو یه بخشی از حرفتون فرمودید که همسر شما شبها نمیخوابه و ولی روزا تا ظهر میخوابه. از طرفی رفتار خوبی نداره و حاضر نیست با شما به مهمونی‌ها بیاد. به عقیده من شما باید اول دلیل عدم رضایت همسرتون به طلاق رو بررسی کنید. همسر شما ممکنه علایم فرد افسرده رو داشته باشه. البته با این گفته‌های کلی نمیشه تشخیصی داد و نیاز به بررسی بیشتر داره؛ ولی خیلی اوقات مشکلات خانواده میتونن ریشه در مشکلات فردی داشته باشند‌.
توصیه من به شما اینه زمانی که فکر می‌کنید همسرتون از لحاظ خُلق در وضعیت بهتری قرار داره و بچه‌ها هم پیشتون نیستند رو انتخاب کنید و با یک لحن آرام و دوستانه علت عدم تمایل همسرتون به طلاق رو جویا بشید. پیدا کردن علت میتونه باعث بشه که شما دید بازتری به این مسئله پیدا کنید و بتونید تصمیم‌ گیری های بعدی خودتون رو با توجه به پاسخ همسرتون انتخاب کنید.
یکی از کارهایی که خیلی توصیه میشه کمک گرفتن از روانشناس خانواده است‌. مشاور خانواده میتونه جوانب رابطه شما رو سنجش کنه و بعد از اون یا راهی برای درمان و اصلاح رابطه به شما پیشنهاد بده یا طی کردن مسیر طلاق و متقاعد کردن همسرتون رو هموار تر کنه‌.
این احتمال قطعا وجود داره که همسرتون با همراهی شما برای مراجعه به مشاوره مقاومت کنه. در صورتی که با چنین مسئله‌ای مواجه شدید میتونید با همسرتون صحبت کنید و یک شرط اجباری‌ای براش قرار بدید مثلا بگید: اگر طلاق نمی‌خوای پس باید حداقل اینکارو در حق خودم و خودت بکنی و با من به این جلسات مشاوره بیای چون این وضعیت رابطه برام قابل ادامه دادن نیست.

مهارت ارتباط با همسر
لازم نیست حتما بهش بگید که این مشاوره به منظور جدا شدنه‌. البته در نهایت به شما توصیه می‌کنم که قبل از مطرح کردن این مسئله با همسرتون، خودتون به یک جلسه مشاوره فردی برید و با مشاور درباره شرایط رابطتون صحبت کنید. مشاور با در نظر گرفتن شرایط شما قطعا راهکارهای کارآمدی برای متقاعد کردن همسرتون پیشنهاد میده یا حتی امکان داره خودش به صورت تلفنی با همسرتون تماس بگیره و صحبت کنه.
رابطه ابعاد زیادی داره و نقض تو هر یک از این ابعاد میتونه موجب اختلاف و نارضایتی بشه. این نقض‌ها میتونند ناشی از بد کارکردی سیستمی خانواده شما باشه(یعنی شیوه تعامل متقابل شما و همسرتون) یا میتونه ناشی از مشکلات فردی باشه که از اون آگاهی ندارید. بنابراین حضور یک مشاور میتونه کمک بسیار بزرگی برای شما باشه.
حتی اگر تصمیم به طلاق شما قطعی باشه  نشان دادن توجه به افکار و عقاید همسر میتونه نتیجه مثبتی در ایجاد یک گفت و گوی منطقی درباره این مسئله داشته باشه.
با آرزوی اینکه بتونید بهترین تصمیم گیری رو در سر تا سر زندگی داشته باشید.

  • مریم درخواست شده در 1 هفته پیش
  • آخرین ویرایش 1 هفته پیش
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL