خانه / زن شاغل و مرد خسیس

زن شاغل و مرد خسیس

0
0

سلام من و همسرم ۱۰ سال قبل ازدواج با هم آشنا بودیم و الان یکسال و نیم ازدواج کردیم زندگی خوبی داریم از همه نظر راضیم من قبلا شاغل بودم و بنا ب دلایلی کارم و از دست دادم زمانیکه ازدواج کردم بیکار بودم همسرم اخلاقش خوبه فقط بعضی اوقات حرفهایی میزنه ک اصلا تحملش برام سخته میگه همه خانم دارند شاغل هستند درآمد دارند تو بیکاری بلید خرجت و من بدم یا میگه چند روزی برو خونه بابات چیزی بخور. یا رمانیکه چیزی میخوام بخورم نهار یا شام میگه نخور چرا میخوری یا میوه نخور نمیدونم احساس میکنم من یک سربارم ب اش . و منکه قبلا دستم تو جیبم بوده الان خیلی برام این حرفها سخته . و الان سه ماهه باردارم . تصمیم گرفتم بچه رو سقط کنم ولی می ترسم از خشم خدا . با خودم میگم اگه نتونم زندگی کنم چرا یک بچه بیارم بدبخت بشه . لطفا راهنمایی ام کنید و یک شماره می‌گذارم ولی تماس نگیرید همسرم خیلی بددل هست از طریق ایمیل جواب من و بدید متشکرم

دوست عزیز سلام می‌فهمم برای شمایی که خودتان زمانی کار می‌کردید، چقدر شنیدن این حرف‌ها می‌تواند سخت باشد. شما شریک زندگی همسرتان هستید و به همان اندازه‌ای که همسرتان نسبت حقوقی که دریافت می‌کند سهم دارد شما هم سهم دارید.

شما زمانی مشغول به کار بودید الآن به هر دلیلی مشغول به کار نیستید. آیا وظیفه شما این بوده است که کار کنید و خرج زندگی دهید؟ قطعاً خیر؛ بنابراین اول‌ازهمه خودتان باید به این باور برسید که سربار نیستید و همسرتان را هم متوجه این موضوع کنید که ما در حال حاضر زن و شوهر هستیم و تعهداتی نسبت به هم داریم و نمی‌توانید با همان روال قبل و مانند دوران مجردی زندگی کنید.

اگر دوباره این بحث مطرح شد قاطعانه می‌گویید من وظیفه‌ای در قبال خرج و مخارج زندگی ندارم و به همان اندازه که شما در این زندگی سهم داری من هم دارم. می‌دانم شرایط زندگی سخته و چقدر برای پول در آوردن اذیت میشی خیلی خوب می‌شد که من می‌توانستم کمکت کنم؛ اما در حال حاضر این امکان وجود ندارد. پیشنهاد من این است که تا می‌توانید برای توانمندسازی خود تلاش کنید و به دنبال کسب مهارت و کار باشید؛ اما نه به خاطر صحبت همسرتان بلکه به این دلیل که استقلال مالی باورهای شما را نسبت به خودتان تغییر می‌دهد و احساس توانمندی می‌کنید.

از احساسات خود زمانی که چنین جملاتی مطرح می‌کند برای همسرتان بگویید: می‌فهمم پول در آوردن سخته ولی زمانی که این حرف‌ها را به من می‌زنی نمی دونی چه حس بدی نسبت به رابطه‌مان پیدا می‌کنم. حس می‌کنم سربار هستم و اگر نبودم خوشحال‌تر  بودی. در مورد سقط بچه شما هستید که تصمیم می‌گیرید؛ اما باید بدانید سقط بچه اثرات روحی بسیار شدیدی برای مادر دارد که ممکن است سال‌ها باقی بماند و نتواند هضم کند. نمی‌دانم همسرتان در جریان بارداری شما هستند یا نه اما اگر نیستند حتماً با او مطرح کنید و از نگرانی‌هایتان در مورد بچه‌دارشدن با او صحبت کنید.

برای شما و خانوادتون آرزوی رابطه‌ای شاد و سالم می‌کنم.

ممنون از توجهتان

گلسا بمانیان

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

  • زهرا درخواست شده در 2 هفته پیش
  • آخرین ویرایش 2 هفته پیش
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL