خانه / زنم به نیاز جنسیم اهمیت نمیده

زنم به نیاز جنسیم اهمیت نمیده

0
0

سلام من ۳۵ سال سن دارم مشکل من فقط رابطه جنسی است که در ماه یک‌بار انجام  می‌شود آن هم با هزار تا بحث و جنجال. می‌خواهم طلاق عاطفی  بگیرم از رفتار و اخلاق زنم مشخص است که  هیچ عشق یا احساس دوست داشتن وجود ندارد. چه باید کنم؟ در حال حاضر احساس نفرت دارم. عصبی و افسرده شدم. دلیلش بی عاطفه بودن و بی احساس  بودن همسرم نسبت به من است. اصلاً یک ذره نسبت به من ابراز علاقه نشان نمی‌دهد. انگار من بر او حرام هستم و  در ماه یک بار نزدیکی داریم آن هم به زور و دعوا. تصمیم من طلاق عاطفی است؛ چون می‌دانم تا آخر عمر همین روند پیش خواهد رفت طی این چند سال همش همین‌طور بوده و هست در ماه یکبار اونم با دعوا و به زور و اصلاً هیچ حسی به من نشان نمی‌دهد به نظر شما طلاق عاطفی بگیرم یا طلاق کامل؟

پاسخ مشاور به سوال زنم به نیاز جنسیم توجه نمیکنه

سلام وقت شما بخیر

این که خانم شما از رابطه عاطفی و به‌خصوص جنسی اجتناب می‌کند به معنای این است که همسرتان در خواستی دارد یا می‌خواهد این‌گونه منظوری را به شما برساند. به نظر خودتان همسرتان چه چیزی را می‌خواهد به شما از جلوگیری برای رابطه زناشویی بگوید؟

اجتناب از رابطه جنسی از طرف زن می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد اینکه محتوای دعوای شما معمولاً چه است اهمیت دارد؛ اما نکته‌ای که من از پیام شما دریافت کردم این است که رابطه جنسی‌تان معمولاً با دعوا و زور همراه است؛ بنابراین نمی‌تواند تجربه خوشایندی باشد.

تجربه یک رابطه جنسی مطلوب، با میزان صمیمیت زوجین ارتباط بسیار وسیعی دارد؛ بنابراین ایجاد یک رابطه همراه با صمیمیت و اعتماد به همسر می‌تواند در حل مشکل نداشتن رابطه زناشویی بسیار کمک‌کننده باشد.

همسر شما مسلماً هیچ خصومت شخصی با شما ندارد که از این اتفاقی که بینتان افتاده است خوشحال باشد. مطمئن باشید این شرایط برای همسرتان هم آزاردهنده است و سعی کنید از منظر او هم  به این موضوع نگاه کنید.

شاید اینکه بدون قضاوت کردن پای صحبت‌ها و حرف‌های نگفته همسر خود بنشینید بسیار کمک‌کننده باشد. به نظر می‌آید هر دوی شما به‌جای اینکه یک رابطه تعاملی برقرار کنید فقط به فکر این هستید که آیا این رابطه نیازهای مرا برآورده می‌کند بدون اینکه  برای ایجاد یک رابطه سازنده  تلاشی کنید. انگار برایتان تعریف نشده است که در قبال هم مسئولیت‌هایی دارید و احساس می‌کنید همسرتان و رابطه تان باید در خدمت شما باشد.

در مورد علل سردی خانومتان می‌توانید مقاله سردی علت سرد شدن زن از مرد را مطالعه بفرمایید.

من متوجه این موضوع هستم که این شرایط شما را مستأصل کرده است و نمی‌دانید باید چه کار کنید؛ اما به دلایل ازدواجتان با همسر مورد نظرتان فکر کنید. به لحظات زیبایی که روزی با هم داشتید و تصمیم به ازدواج گرفتید. طلاق عاطفی چیزی جز حفظ وضعیت موجود نیست و مراقب باشید شما نمی‌توانید بگویید چون طلاق عاطفی گرفتم دیگر می‌توانم با هر خانمی ارتباط داشته باشم. شما از کلمه طلاق عاطفی استفاده می‌کنید تا احساس گناهتان را سرکوب کنید، درحالی‌که در وضعیت طلاق عاطفی شما همچنان زن و شوهرید و نسبت به هم مسئولید و موظفید تمام تلاش و مراقبتتان را از رابطه داشته باشید.

دلایل طلاق عاطفی

پیشنهاد من به شما این است که حتماً به زوج درمانگر مراجعه کرده و به خودتان و رابطه تان فرصت دیگری دهید و در نهایت با آگاهی تصمیمی که به نظرتان درست می‌آید را بگیرید.

امیدوارم با شناخت بیشتر نسبت به خودتان و همسرتان و الگوهای ارتباطی که بینتان اتفاق می‌افتد روزهای بهتری را در کنار هم سپری کنید.

  • یحی درخواست شده در 5 ماه پیش
  • آخرین ویرایش 5 ماه پیش
  • زنم رابطه جنسی سردی داره التماسش میکنم ولی قبول نمیکنه علتش هم اختلافات گذشته بوده به خاطر بحث های الکی به خاطر بقیه. بچه کوچیکه دارم زنم هم دوست دارم ولی خانومم رابطه نداشتن را بهونه کرده برا اذیت کردن و تلافی کردن منم به جایی فکرم نمرسه
  • من ده ساله ازدواج کردم خانم از سکس بدش میاد کلی روانشناس هم رفتیم تشخیصشون این بوده که انقدر به سکس تو ذهنشون نه گفتن که با نداشتنش راحتن ایشون ۳۰ سالشون بوده که ازدواج کردیم ۲ فرزند هم داریم بارها هم به من گفتن که برو هرکاری میخوای بکن فقط دست از سر من بردار. من خیلی تنهام دارای دو فرزند هستیم در یزد ساکن هستم تا حالا به خانمم خیانت نکردم ولی از سرم بیرون نمیره شاید دو ماه یکبار رابطه جنسی داشته باشیم که کیفیتش خوب نیست دنبال ی انسان خوب هستم ولی نمیتونم کسی را برای رابطه جنسی پیدا کنم شهر یزد فوق‌العاده مذهبی هستن خانمای خیابانی هم که کار من نیست ۳ ساله که شبا جدا میخوابیم و زندگی سیاه شده برام لطفا راهنمایی کنید من واقعا دنبال ی انسان خوب میکردم خانمم به شدت عصبی هستن و بی نهایت با بچه ها بد رفتاری میکنن تهدید و توهین و زدن کارشونه . حرفش هم اینه پول میخواد خیلی زیاد من درآمدم ۸ تومنه خودشم ۱۲ تومنه صبحا من خونه هستم بچه ها رو نگه میدارم بعد از ظهر میرم سر کار
  • بیام و پیش بچه ها که یکی پسر ویکی دختر هستند در اتاق دیگری می خوابد ومن از اینکه هر شب تنها میخوابم خیلی ناراحت واحساس تنهایی میکنم من همسرم را خیلی دوست دارم باید چکار کنم؟هرچه بیشتر میگذرد حالم خرابتر میشه والامن نمیدونم که چرا این طوری شد من احساسی که دارم اینه که دلم میخواد کنار زنم بخوابم حتی اگر رابطه هم نداشته باشیم اما اصلآهیچ وقت به خواسته من اهمیت نمیده. هیچ تصمیمی نگرفتم چون هم زنم هم بچه هام هم زندگیمو دوست دارم ونمیخوام هیچ کدوم رو از دست بدم به هیچ قیمتی. فقط میخوام بدونم که چطور زنم رو قانع کنم که زندگی مونو باعشق ادامه بدیم. مدتهاست تا اونجایی که من میدونم هیچی عوض نشده زندگی عادی داریم فقط اینو میدونم که اطرافیان تآثیر میزارن رویه زنم وبه من هیچی نمیگه خیلی تو داره
  • من ۸ساله که عروسی کردم ویه بچه دارم الان زنم سه ماه هست که بهم نزدیک نمیشه میگه دوست ندارم رابطه
  • اصلا از زنم که خوشم نمیاد دلم هم نمیخواد باهش حرف بزنم چه برسد باهش هم خواب بشم چون بهم نمیده اعصابم خورد که میشه هیچ از خوابیدن پهلوش اعزاب مکشم مجبورم ازش دوری کنم محلش نگذارم همیشم به دنبال یه کسی دیگه می گردم که باهش باشم و دو تا بچه دارم فقط برا آنها کار مکنم الان هم تو چهرش نمیخوام رودر رو بشم و دیگه اینکه همیشه تو دلم فوش بهش میدم یه آشغالی بیش نیست مثل یه ماشین که بنزین میخواد تا روشن بشه ماشین بی بنزین به چه درد می‌خورد هی خرجش کنی و بهت سواری نده
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL