خانه / زنم به نیاز جنسیم اهمیت نمیده

زنم به نیاز جنسیم اهمیت نمیده

0
0

سلام من ۳۵ سال سن دارم مشکل من فقط رابطه جنسی است که در ماه یک‌بار انجام  می‌شود آن هم با هزار تا بحث و جنجال. می‌خواهم طلاق عاطفی  بگیرم از رفتار و اخلاق زنم مشخص است که  هیچ عشق یا احساس دوست داشتن وجود ندارد. چه باید کنم؟ در حال حاضر احساس نفرت دارم. عصبی و افسرده شدم. دلیلش بی عاطفه بودن و بی احساس  بودن همسرم نسبت به من است. اصلاً یک ذره نسبت به من ابراز علاقه نشان نمی‌دهد. انگار من بر او حرام هستم و  در ماه یک بار نزدیکی داریم آن هم به زور و دعوا. تصمیم من طلاق عاطفی است؛ چون می‌دانم تا آخر عمر همین روند پیش خواهد رفت طی این چند سال همش همین‌طور بوده و هست در ماه یکبار اونم با دعوا و به زور و اصلاً هیچ حسی به من نشان نمی‌دهد به نظر شما طلاق عاطفی بگیرم یا طلاق کامل؟

پاسخ مشاور به سوال زنم به نیاز جنسیم توجه نمیکنه

سلام وقت شما بخیر

این که خانم شما از رابطه عاطفی و به‌خصوص جنسی اجتناب می‌کند به معنای این است که همسرتان در خواستی دارد یا می‌خواهد این‌گونه منظوری را به شما برساند. به نظر خودتان همسرتان چه چیزی را می‌خواهد به شما از جلوگیری برای رابطه زناشویی بگوید؟

اجتناب از رابطه جنسی از طرف زن می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد اینکه محتوای دعوای شما معمولاً چه است اهمیت دارد؛ اما نکته‌ای که من از پیام شما دریافت کردم این است که رابطه جنسی‌تان معمولاً با دعوا و زور همراه است؛ بنابراین نمی‌تواند تجربه خوشایندی باشد.

تجربه یک رابطه جنسی مطلوب، با میزان صمیمیت زوجین ارتباط بسیار وسیعی دارد؛ بنابراین ایجاد یک رابطه همراه با صمیمیت و اعتماد به همسر می‌تواند در حل مشکل نداشتن رابطه زناشویی بسیار کمک‌کننده باشد.

همسر شما مسلماً هیچ خصومت شخصی با شما ندارد که از این اتفاقی که بینتان افتاده است خوشحال باشد. مطمئن باشید این شرایط برای همسرتان هم آزاردهنده است و سعی کنید از منظر او هم  به این موضوع نگاه کنید.

شاید اینکه بدون قضاوت کردن پای صحبت‌ها و حرف‌های نگفته همسر خود بنشینید بسیار کمک‌کننده باشد. به نظر می‌آید هر دوی شما به‌جای اینکه یک رابطه تعاملی برقرار کنید فقط به فکر این هستید که آیا این رابطه نیازهای مرا برآورده می‌کند بدون اینکه  برای ایجاد یک رابطه سازنده  تلاشی کنید. انگار برایتان تعریف نشده است که در قبال هم مسئولیت‌هایی دارید و احساس می‌کنید همسرتان و رابطه تان باید در خدمت شما باشد.

در مورد علل سردی خانومتان می‌توانید مقاله سردی علت سرد شدن زن از مرد را مطالعه بفرمایید.

من متوجه این موضوع هستم که این شرایط شما را مستأصل کرده است و نمی‌دانید باید چه کار کنید؛ اما به دلایل ازدواجتان با همسر مورد نظرتان فکر کنید. به لحظات زیبایی که روزی با هم داشتید و تصمیم به ازدواج گرفتید. طلاق عاطفی چیزی جز حفظ وضعیت موجود نیست و مراقب باشید شما نمی‌توانید بگویید چون طلاق عاطفی گرفتم دیگر می‌توانم با هر خانمی ارتباط داشته باشم. شما از کلمه طلاق عاطفی استفاده می‌کنید تا احساس گناهتان را سرکوب کنید، درحالی‌که در وضعیت طلاق عاطفی شما همچنان زن و شوهرید و نسبت به هم مسئولید و موظفید تمام تلاش و مراقبتتان را از رابطه داشته باشید.

دلایل طلاق عاطفی

پیشنهاد من به شما این است که حتماً به زوج درمانگر مراجعه کرده و به خودتان و رابطه تان فرصت دیگری دهید و در نهایت با آگاهی تصمیمی که به نظرتان درست می‌آید را بگیرید.

امیدوارم با شناخت بیشتر نسبت به خودتان و همسرتان و الگوهای ارتباطی که بینتان اتفاق می‌افتد روزهای بهتری را در کنار هم سپری کنید.

  • یحی درخواست شده در 1 ماه پیش
  • آخرین ویرایش 1 ماه پیش
  • من ۳۱ سالمه همسرم ۲۳، ما مشکلی خاصی نداشتیم، یک سال هستش که پدر زنم هر دو شب یه بار میره شب خونه مادرش و ما می مونیم خونه مادر زنم، اوایل مشکل خاصی ایجاد نمیشد ولی الان ما ۶ روز هفته رو اونجا هستیم یه روز میاییم خونمون و این باعث شده روابط جنسیمون کم بشه، در این مورد خیلی به همسرم اعتراض کردم ولی افاقه نمیکنه، تازگی ها هم میل چندانی به روابط جنسی نداره و مخالفت میکنه. حتی یه ماشین هم خریدم به اسمش زدم درسته شرایط مالی مون یه خورده اوضاعش نابسامانه ولی میگذرونیم اما حتی اینم راحتش نمیکنه و همیشه ناراضی هستش و پرخاشگر،شوخی های فیزیکی زیادی میکنه و بعضا موجب اذیتم میشه جوری که حتی مادرش هم اعتراض میکنه
  • سلام .من ۴۵سالمه و زنم ۴۱ ساله ۲ سال ازدواج کردیم .هر کاری تو زندگی انجام میدم برای رضایت همسر م .ولی متاسفانه توی زندگی زناشویی مشکل داریم ایشون همیشه گروکشی میکنن و هر ۳ ماه یکبار رابطه جنسی داریم آن هم بزور . من آدم صبوری هستم.و اهل خیانت هم نیستم .چه باید بکنم
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL