خانه / دوستی مجازی برای ازدواج | رابطه مجازی از راه دور

دوستی مجازی برای ازدواج | رابطه مجازی از راه دور

0
0
من دو سال با یک آقایی باهم به صورت مجازی آشنا شدیم و ارتباطمون هم مجازی بود چون من ترکیه بودم و این آقا سوئد زندگی می‌کرد ما رابطمون خیلی خوب بود و قرار بود ک من برم سوئد و همدیگرو ببینیم ولی ایشون ی مدت اصلا برا من وقت نمیذاشتن ‌و کل وقتش و با دوستاش میگذروند من بهش گفتم تو برام وقت نمیزاری و دوستات و الویت قرار میدی و این حرفا بعدش به من گفت من الان ک فکر می‌کنم واقعا شرایط تو رابطه بودن و ندارم و من حس می‌کنم دوست دارم تنها باشم و اصلا حوصله ی خودمم ندارم و با این حرفا رابطه رو کات کرد و الان سه ماهه که کلا از هم خبری نداریم ولی تو اینستاگرام هنوز همدیگرو داریم و انفالو نکردیم ،من واقعا الان حالم خوب نیست چون حس می‌کنم ایشون منو ب بازی گرفته بودن ایشون ب من گفتن من شرایط موندن تو رابطه رو ندارم در صورتی که وقتی با من کات کرد من میدیدم ک تو مجازی دخترای جدیدی و فالو می‌کرد و کلا سر و گوشش میجنبید من واقعا برای این رابطه همه تلاشمو کردم چیزی کم نذاشتم،تقریبا سه ماهه که اومدم استرالیا چیزی که جالبه برام اینه این آقا از وقتی من اومدم استرالیا دخترایی ک در استرالیا تو همین شهری که من زندگی می‌کنم و فالو میکنن واقعا نمی‌دونم چرا ایشون میدونست که من چکشون می‌کنم و به این کارا خیلی حساس بودم نمیدونم چرا می‌خواد لج منو در بیاره بعد منو تو اینستاگرام لایک میکنه این حجم از وقیح بودنش واقعا اعصابمو خورد میکنه خیلی سعی می‌کنم نادیده بگیرم و توجه نکنم ولی نمیشه تصمیم گرفتم انفالوشون کنم ولی نمی‌دونم درسته یا نه خواهش میکنم کمکم کنید.

پاسخ مشاور به سوال ایا رابطه مجازی به ازدواج ختم میشود

در ابتدای هر رابطه ایی معمولا اشتیاق طرفین بیشتر، شناخت شان از یکدیگر کمتر و مشکلات و چالش ها نیزدر رابطه کمتر است، ولی به مرور، با کاسته شدن از اشتیاق اولیه، ایجاد شناخت بیشتر که این بار، هم شامل نقاط مثبت می شود و هم نقاط منفی و هم چنین ایجاد مشکلاتی در این مسیر، ادامه ی رابطه با چالش هایی روبرو می شود و رابطه به پرشوری روزهای اول نخواهد بود.

در رابطه از راه دور، به خودی خود این چالش ها و مشکلات بیشتر است. رابطه ی از راه دور علی رغم این که امروزه با توجه به پیشرفت شبکه های اجتماعی رواج پیدا کرده است، رابطه ی کاملی نمی تواند باشد، زیرا حضور فیزیکی افراد در رابطه معیار مهمی است که در این نوع از رابطه وجود ندارد، هرچند که احساسات شما واقعی باشد اما مشکلاتی در این مدل رابطه وجود دارد که اگر برای این مشکلات و چالش ها راه حلی پیدا نشود یا برنامه ایی برای اتمام این دوری وجود نداشته باشد، جدایی محتمل است. از جمله ی این مشکلات می تواند این باشد که شما در صورت عدم دیدار حضوری آن فرد، به تصوری که خودتان از او ساخته اید علاقه مند می شوید، حال آنکه بخش زیادی از شخصیت و منش افراد در دیدارهای حضوری مشخص می شود. همین امر موجب می شود که شما از نقاط منفی فرد آگاه نشوید و به یک تصور ایده آل از او عشق بورزید.

رابطه مجازی از راه دور در حالتی می تواند رابطه خوبی باشد که در آن دیدارهای حضوری منظم وجود داشته باشد و هم چنین برنامه ایی برای اتمام این دوری، چون در همان زمان های دیدار حضوری هم، به دلیل کوتاه مدت بودنِ آن، ممکن است بخش هایی از شخصیت فرد از چشم شما پنهان بماند و مراحل شناخت قبل از ازدواج به درستی صورت نپذیرد.

از جمله مشکلات رایجی که در یک رابطه مجازی از راه دور می تواند به وجود بیاید و موجب دور شدن و سردی دو طرف باشد موارد زیر است:

  • 1- شما در تفریحات و برنامه های مهم زندگی آن شخص حضور ندارید و او این زمان را به جای شما با دوستان خود سپری می کند، این مسئله علاوه بر این که ناراحت کننده است، می تواند باعث افزایش بدبینی و حسادت در رابطه شود. که به مرور هم برای شما و هم برای طرف مقابل آزاردهنده می شود.
  • 2- وقت گذرانی طرف مقابل با دوستان دیگر خود به خصوص افراد غیرهم جنس، می تواند موجب بدبینی در طرف دیگر رابطه  شود.
  • 3- احتمال خیانت در رابطه مجازی از راه دور به دلیل عدم حضور شریک رابطه بیشتر است. هرچند که دو طرف به یکدیگر تعهد داده باشند اما این احتمال وجود دارد که فرد به دلیل نیاز به حضور یک شخص در زندگی اش، وقت گذرانی با او یا بر طرف کردن نیازهای عاطفی یا جنسی اش، خیانت کند.
  • 4- این احتمال وجود دارد که برای اجتناب از تنش و بحث، در مواردی که یکی از طرفین حساسیت دارد، دروغ گفته شود و دروغ گفتن و عدم صداقت در رابطه به مرور افراد را از یکدیگر دور می کند.
  • 5- بحث و تنش در روابط از راه دور، ممکن است شدیدتر و طولانی تر باشد، احتمال ایجاد سوتفاهم بیشتر می شود و ذهن را بیشتر درگیر می کند. به خصوص این که امکان آرام کردن یکدیگر و رفع سوتفاهم، از راه دور دشوارتر است.

هرچند اگر دو نفر برای طرف مقابل و رابطه شان، اهمیت زیادی قائل باشند، می توان با برنامه ریزی برای دیدارهای منظم و گذراندن وقت بیشتر با یکدیگر، این رابطه را حفظ کرد و از یک زمانی به یکدیگر پیوست، اما باید این را در نظر داشت که رابطه ی از راه دور مادامی که به صورت مجازی است، شکل کامل یک رابطه نیست، کمی و کاستی هایی دارد، قادر به رفع همه ی نیازهای یک رابطه نیست، احتمال ایجاد سوتفاهم و چالش و مشکلات در این مدل از رابطه بیشتر است و در نهایت حفظ این گونه روابط نیازمند تلاش دو طرفه ی بسیار زیاد است.

در مورد شما، با توجه به این که رابطه تمام شده است، پیشنهاد می شود، دنبال کردن فرد را در شبکه های اجتماعی نیز به اتمام برسانید، چون همان گونه که ذکر کردید دنبال کردن و دنبال شدن توسط توسط طرف مقابل ذهن شما را به میزان بیشترو طولانی تری درگیر آن فرد نگه می دارد، و شما در پس ذهن تان هم چنان امید به بازگشت و از سرگیری دوباره ی رابطه را خواهید داشت، این مسئله موجب می شود که دوره سوگ و رفع دلتنگی بعد از جدایی که لازم است بعد از پایان رابطه طی شود به درستی رخ ندهد و شما مدت زمان طولانی تری درگیر رابطه باقی بمانید، چون پایان یافتن آن را عمیقا نپذیرفته اید و این موضوع آسیب های بیشتری را به شما خواهد زد.

  • دختری هستم ۲۴ ساله یک سال پیش شکست عشقی بدی خوردم ک به کسی نمیتونم اعتماد کنم تصمیم گرفتم کنکور بخونم و در یک کانال معتبر تلگرامی مشاوریو پیدا کردم ک دانشوی پرستارین ماهاست ک با هم رابطه دوستیه خوبی پیدا کردیم چن باری به من ابراز علاقه کرد و از طرفدارش هم معلومه ک دوسم داره اما من بهش به خاطر ترسی ک دارم جواب رد دادم یکی از همکلاسیاشون بهش ابراز علاقه کرده و بعد پشیمون شده و گفته ک بزار دوست ساده بمونیم من هدف های بزرگتری دارم و من از وقتی شنیدم ناراحتم و متوجه شدم ک به مشاورم علاقمندم نمیدونم بهشون بگم یا ن ؟ ممنونم ازتون
  • درود بر شما پسر۲۳ ساله دارم که در مجازی با یک دختر بیرجتدی که مشهد ساکن هستند اشنا شده و به من ومادرش می گد که برید وبرا من نامزدش کنید البته ما اصفهان هستیم هر چی بهش می گم که این کار درستی نیست وما انها را نمی شناسیم فایده ای نداره ومی گد این فرق داره حالا چه فرقی دارد را من نمی دونم وخودش هم نمی دوند
  • من یه سال و نیمه با یه پسر آشنا شدم به صورت مجازی میگه قصدش ازدواج و دوسم داره به تبع منم بهش وابستگی شدیدی دارم. طوری که دیر بیاد ناراحت میشم بشدت و گریم میگیره قلبم آروم قرار نداره دعوا داریم و خیلی وقتا مقصر منم اونم چون لجبازه یه سری حرفا میزنم ناراحت میشم ولی پشیمون میشه دو سال اختلاف سنی داریم من ازش بزرگترم اون بندر عباس من خرم آباد.دیه فقط من و ماهر کوچکترم و اون این قضیه رو می‌دونیم حالا میخام بدونم آیا این رابطه درسته غلطه چجوریه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL