خانه / حسی به نامزدم ندارم | به نامزدم علاقه ندارم چه کنم

حسی به نامزدم ندارم | به نامزدم علاقه ندارم چه کنم

0
0

سلام من 23سالمه و یک ماهو هفت روزه که نامزد کردم، نامزدیم عجله‌ای شد و حتی طرفمو نمیشناختم و حتی فرصت نشد باهم حرف بزنیم. ما حتی بخاطر وام ازدواج محضر کردیم. جناب مشاور از وقتی من با این اقا اشنا شدم اولا که صحبت که میکنه متوجه حرفاش نمیشم و بعد اینکه به بعضی از خواسته هام اهمیت نمیده و قطعی رد میکنه. حالا اینارو که کنار بزاریم من به یه نفر علاقمند شدم و نمیدونم چطوری با این حسم کنار بیام. اینم بگم که طرفم هم منو خیلی دوست داره،حالا نمیدونم کاری که میکنم درسته یا اشتباه که به مسیرم ادامه بدم یا نه. در صورتی ک کمتر تفاهمی با نامزدم دارم،اینم اضافه کنم تقریبا حسی به نامزدم ندارم اینو به نزدیکانم گفتم گفتن عادیه و بعدن حل میشه،جناب مشاور من هنوز دخترم و دوسدارم قبل اینکه دیر بشه ی تصمیم درست برای ایندم بگیرم،لطفا کمکم کنید.

پاسخ مشاور به پرسش ” به نامزدم حسی ندارم چکار کنم “

می‌فهمم که چقدر در شرایطی سختی گرفتید. شما بدون گذراندن هیچ‌گونه دوره آشنایی و شناخت قبل از ازدواج وارد رابطه‌ای شدید که هنوز با آن غریبه هستید و هنوز آن را باور نکردید. من کاملاً حس و حال شما را درک می‌کنم. شما هنوز با دنیای یکدیگر آشنا نشدید و از همدیگر فاصله دارید. شما عقد کردید؛ ولی گویا هنوز پیوندی میان شما ایجاد نشده است. شما حق دارید که هنوز او را به‌عنوان همسر خود نپذیرید و به دنبال راه فرار باشید. شما به هر دلیلی فرصت آشنایی و وقت‌گذرانی قبل از ازدواج نداشتید؛ اما الآن این فرصت را دارید. تصور کنید هنوز ازدواج نکردید و برای شناخت یکدیگر تلاش کنید. خودتان را در این رابطه مجبور به تحمل زندگی حس نکنید. شما هرزمان که بخواهید می‌توانید از این رابطه خارج شوید؛ اما قبل از آن، باید مطمئن شوید آیا این رابطه برای شما ارزشی ندارد؟ رسیدن به این سؤال احتیاج به زمان‌گذاشتن برای یکدیگر دارد.

تمام خودتان را برای شناخت و ایجاد حال و هوای خوب در رابطه‌تان بگذارید. حال و هوا و احساساتتان را بدون توهین و تحقیر همسر با او در میان بگذارید و از او برای هر دویتان و رابطه‌تان فرصت بخواهید. در موردعلاقه‌تان به فرد دیگر نمی‌دانم آیا رابطه‌ای وجود دارد یا خیر؛ اما به‌هرحال ادامه این رابطه و تمرکز بر این علاقه چیزی جز آسیب برای شما به همراه ندارد.

شما چه بخواهید در این رابطه بمانید یا نمانید فعلاً تمام تمرکزتان را باید روی رابطه حال حاضر بگذارید. مقایسه این دو فرد یا نوع رابطه شما اشتباه است. به این دلیل که شما بیشتر از آنکه به خود واقعی مرد موردنظر علاقه‌مند شده باشید به تصورات خودتان از آن فرد علاقه‌مند شدید.

شما حال و هوایی که نسبت به آن فرد در رابطه دارید را وارد زندگی مشترکتان بکنید و ببینید که چقدر نوع رابطه شما تغییر می‌کند. برای اینکه بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید باید تلاشتان را برای رابطه انجام دهید و با یکدیگر اوقات فراغت و زمان‌های مطلوبی داشته باشید؛ باتوجه‌به علایق خود برای هفته برنامه ریزی کنید و در نهایت تصمیم شما قابل‌احترام است؛ اما اینکه بخواهید به خاطر فرد دیگری به زندگی و رابطه‌تان پایان دهید قطعاً آسیب‌زاست چرا که هیچ رابطه کاملی وجود ندارد و ممکن است از اینکه زود تصمیم گرفتید پشیمان شوید.

توجه داشته باشید که قرار نیست شریک زندگی ما تمام خواسته‌ها ما را بپذیرد؛ اما باید در مورد اختلاف‌هایتان حتماً گفت‌وگو کنید؛ شما همیشه برای اینکه به رابطه‌تان پایان دهید فرصت دارید؛ اما اگر برای رابطه‌تان تلاش نکنید و به رابطه‌تان خاتمه دهید راه بازگشتی وجود ندارد.

مراجعه به مشاور متخصص می‌تواند برای روند شناخت شما و نامزدتان و بررسی باورها و انتظارات شما نسبت به ازدواج و در نهایت انتخاب درست شما به شما کمک کند.

ممنون از توجه و همراهی‌تان

هیچ هسی به نامزدم ندارم چکار کنم؟

سلام من ۲۷ سالم هست یک خواستگار سنتی داشتم و الان نزدیک یک ماهه نامزد کردیم البته بدون محرمیت و صیغه تو رفت و امدم فهمیدم ادم کم حرفیع البته با من و تو این رابطه، دیدم ک با ادمای نزدیک تر ساعتها حرف واس زدن دارن از جواب دادن ب سوالم طفره میره هر سوالیو نخواد جواب بده تک کلمه ای با اره و نه جواب میده در مورد اینده هیچ صحبتی نداره وقتی دیر جواب پیامشو میدم خودش تماس نمیگیزه از مادر و خواهرش میخواد باهام تماس بگیرن اصرار داره ک باهم وقت بگذرونیم وقتی همو میبینیم هیچ حرفی نمیزنه شاید ده جمله تو ی قرار دو ساعته اصرار داره ک زود عقد کنیم ولی خانوادش اداب و رسوم و رعایت نمیکنن مثلا از من اجازه میخوان واس قرار بله برون تو این یک ماه حتی یک تماس تلفنی باهام برقرار نکرده وقتی ازش خواستم گف خوب تو تماس بگیر من میگم زندگی تو و منی نیست ولی اول باید ی کششی از طرف مرد باشه تا من بتونم هم قدم باشم باهاش پدرم میگ اگ داری اذیت میشی و اینفدر اداب نشناسن تمومش کن تصمیم گرفتم ب هم بزنم ولی دودلم ی مورد دیگ پدرش تو مراسم خواستگاری حضور نداشت ازش پرسیدم سر بالا جواب داد گفتم نکنه پدرت راضی نیست گف مگ اون میخواد ازدواج کنه
 • مهتاب درخواست شده در 7 ماه پیش
 • آخرین ویرایش 6 ماه پیش
 • مشاوره باما
  سلام من ۲۲ سال سن و همسرم ۲۷ سال سن دارند ایشون مهندس هستن و پسر عمه من هستن ایشون دارای وضع مالی مناسب و اخلاق خوبی هستن ولی خانواده ایشون خوب نیستن و دلیل اصلی ما برای نامزدی اصرار خانواده و اطرافیان بوده و من هیچ علاقه و کششی نسبت به ایشون ندارم و حتی با وجود محبت های ایشون باز هم من نسبت بهشون احساس ناخوشایندی دارم
 • مشاوره باما
  من مدت میشود نامزد شدم اما زمانکه میخواهم با نامزدم حرف بزن مانند این است که برایش داروی خواب آوردن داده باشم یعنی فقط چند کلمه حرف میزنم او بشکل اتوماتیک خواب اش می‌برد من خسته کرده. آیا من برایش خسته کن هستم یا کدام دلیل خواص دارد خیلی ممنون؟
 • مشاوره باما
  من۴ماه پیش به خواسته خوانوادها نامزد کردم از همون روزای اول هم مخالف بودم ولی نتونستم کسیرو توجیح کنم الان۴ماه گذشته ولی من نتونستم بش حسی پیدا کنم از لحاظ روحی داغونم هر چقد می خوام این وضعیت تغییر کنه دوسش داشته باشم نمی تونم
 • مشاوره باما
  سلام نامزدم ادم بی احساس و بیتوجه یه ماه ازم دروه بخاطر کار در طول ماه یه بار هم زنگ نزده حالی بپرسه ازم و این که من زنگ زدم ولی اون قط کرده یا پیام دادم جواب نداده زیاد که گیر دادم چرا جواب نمیدی بلاک میکنه این کارش باعث اذیتم شده بهش گفتم دیگه نمیتونم رفتارشو تحمل کنم طلاق میگیرم گفته برو درخاست بده من دوسش دارم اینجوری گفتم که چی میگه و اینکه این ادم نسبت ب خانواده خودش اینجوریه ینی به مادر خودشم تماسی نداشته بنظرتون این ادم مشکل روانشناسی دارن
 • مشاوره باما
  هفت ماهه با پسری آشنا شدم ک هم سن منه دوتامون ۲۲ ساله ایم . رفتار خوب و ظاهر مقبولی داره و خیلی ب من علاقه منده اما من عاشقش نیستم اما مادرم میگه پسر عاقلیه و باید باهاش ادامه بدم و پاییز مشاوره هم بریم .هم محله ای ما هستن ، من فکر میکنم که باهاش سرد بر خورد میکنم بدون اینکه اون خطایی کرده باشه دست خودم نیست پارسال یه پسری رو خواستم تموم سلول‌های تنم اونو میخواست و من عاشقش شده بودم اما آدم خودخواهی بود و باعث شد من خیلی سختی بکشم و شکست بخورم الان دیگه نمیتونم ب مهربونی های این آقا پسر دل ببندم چندشم میشه از توجه و مهربونی زیاد .با اینکه باهاش سرد برخورد میکنم و هر شرطی ک میزارم قبول میکنه اعتیاد پدرم رو قبول کرده با خانوادش صحبت کرده و قول داده ک اگه مشاوره تایید کرد دو سال دیگه بیاد برای خواستگاری اما من هنوزم هیچ احساسی ندارم
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL