خانه / با شوهر بد دهن چکار کنیم | طلاق از مرد بد دهن

با شوهر بد دهن چکار کنیم | طلاق از مرد بد دهن

0
0

من سه سال نامزدم فقط اوایل نامزدیمون خیلی خوب بود. تقریبا دو ماه بعد از نامزدی همسرم خیلی بد شد یعنی نامزدم هم دست بزن دارد هم بددهنی میکرد تا الان. این که من واقعا فردی که میخام نیست الان خیلی حس بدی به شوهرم دارم تقریبا یک هفته ای میشه که دارم به طلاق فکر میکنم.

نامزدم خوبه ها مثلاً هرچی میخام برام فراهم میکنه ولی چه فایده اخلاق شوهرم بده هم دست بزن داره هم بد دهنه منم فردی نیستم که این اخلاق بد شوهرم رو تحمل کنم. یعنی سه سال دارم تحمل میکنم ولی واقعا دیگه نمیتونم خسته شدم. نامزدم خیلی دوستم داره دلم راضی نمیشه که طلاق بگیرم یعنی نه پای پیش دارم نه پای پس نه میتونم باهاش زندگی کنم نه میتونم طلاق بگیرم.

یعنی گیج موندم نمی‌دونم چجوری بهش احساسمو بگم یعنی اگه بگم فحاشی می‌کنه همه چیو میزنه بهم من دوست دارم توافقی همه چی تموم بشه.

پاسخ مشاور به سوال ” طلاق از مرد بد دهن ” 

دوست عزیز سلام می‌فهمم چقدر سخت است در رابطه‌ای باشید که برایتان ارزشمند باشد؛ اما احساس خوشحالی و رضایت نداشته باشید. این‌طور که به نظر می‌آید همسرتان شما را خیلی دوست دارد؛ اما مسلماً حق اینکه به شما توهین کند را ندارد. به نظر می‌آید بددهنی و دست بزن داشتن برای همسر شما بسیار کارکرد داشته است؛ یعنی شما بدون اینکه خودتان بخواهید این موضوع را تقویت کردید. یعنی زمانی که این اتفاق می‌افتد می‌ترسید و حتی ممکن است خواسته‌ای داشته باشد و در این مواقع خواسته‌اش را برآورده کنید. شما باید روی جرئت‌ورزی خودتان کار کنید. شما حق این را دارید که یک تعامل مثبت و عاری از هرگونه خشونت با همسرتان داشته باشید.

چگونگی ارتباط با همسر

مقابله با احساسات در رفتار با بد دهنی شوهر

 • مه‌آلود کردن: درصورتی‌که دیگران به شیوه‌های بازی‌دادن یا پرخاشگرانه رفتار می‌کنند، مه‌آلود کردن یک فنِ سودمند است. به‌جای اینکه شما هم بحث کنید. در مه‌آلود کردن هدفتان این است که یک پاسخ حداقلی و آرام بدهید، به‌طوری که از جملاتی استفاده کنید که دفاعی نیست؛ ولی آشتی دهنده هستند و هم‌زمان با خواسته‌های فرد مقابل نیز موافق نیستند. مه‌آلود کردن یعنی موافق‌بودن با هرگونه حقیقتی که می‌تواند در جملات باشد، حتی اگر انتقادی باشند. وقتی به شیوه‌های منتظره پاسخ ندهید، یعنی به شیوه‌های دفاعی یا جدلی پاسخ ندهید، شخص مقابل از مقابله و بحث منصرف می‌شود چرا که به تأثیر مطلوب خود دست نیافته است. وقتی فضای مکالمه شدت و تنش خود را از دست داد، می‌تواند به طور معقول‌تری بحث کرد. به این دلیل به این فن مه‌آلود کردن می‌گوییم که فرد مثل یک “دیواری از مه” رفتار می‌کند که جدل‌ها به درون آن پرت می‌شوند؛ اما بازنمی‌گردند. یک مثال در مقابله با بددهنی شوهر: همیشه دیر می‌کنی و منو چشم‌انتظار می گذاری. به‌جای اینکه تلاش کنید برای اینکه ثابت کنید این‌گونه نیست. به‌صورت کوتاه و مختصر پاسخ دهید مثلاً: اصلاً دوست ندارم این اتفاق بیفتد به نظر میاد دیر کردم من تورو خیلی عصبانی میکنه.
 • روش پافشاری: این روش یعنی چیزی که می‌خواهید را بارهاوبارها تکرار کنید، بدون اینکه لحن صدای خود را بالا ببرید، عصبانی شوید، ناراحت شوید، یا با مسائل جانبی درگیر شوید. مثلاً با قاطعیت حتی شده بارها تکرار کنید: تو حق نداری دست روی من بلند کنی یا به من بددهنی کنی من توی این زندگی احتیاج به آرامش دارم اگر چیزی ناراحتت کرده میتونیم با هم صحبت کنیم.
 • پرس‌وجوی مثبت: پرس‌وجوی مثبت یک فن ساده برای برخورد با نظرات مثبت دیگران مانند تحسین و ستایش است. درصورتی‌که کسی از شما تعریف می‌کند آن را با آغوش باز بپذیرید. برای مثال: شما در ارتباط با آدم خیلی خوب عمل می‌کنید. به‌جای اینکه برای مثال بگویید نه بابا این حرف‌ها چیه، بگویید: بله همین‌طور است من از ارتباط با اطرافیانم لذت می‌برم.
 • پرس‌وجوی منفی: راهی برای پاسخ به انتقادات یا بددهنی همسر است. باید این موضوع را در نظر بگیرید هرکس می‌تواند نظری داشته باشد انتقاد دیگران به معنای بد بودن شما نیست. مثلاً همسرتان می‌گوید امروز اصلاً خوشگل نشدی. می‌توانید بگویید: راستش خودم خیلی آرایشم و دوست داشتم به نظرت چرا چنین فکری داری؟
 • در مقابله با بد دهنی شوهر نه قاطع بگویید: در مورد چیزهایی که درست می‌دانید نه قاطع بگویید و روی آن بایستید و از چیزی نترسید.

بنابراین، مطمئن باشید اگر جلوی بددهنی شوهرتان را بگیرید مطمئن باشد به‌مرور اختلافات شما کم‌رنگ‌تر می‌شود. اما مستلزم این است که به او جایگزین ارائه دهید: یعنی سعی کنید:

 • 1- شنونده احساساتش باشید.
 • 2- به او توجه و محبت کنید.
 • 3- او را درک کنید.
 • 4- با او قاطع و جدی درباره مسائلی که آزارتان می‌دهد صحبت کنید.
 • 5- نقش خود را در ایجاد دعوای زن و شوهر پیدا کنید و رفتارهایتان را بررسی کنید.

 • مهری درخواست شده در 3 هفته پیش
 • آخرین ویرایش 3 هفته پیش
 • حدود ۸ یا ۹سالی میشه لاقیدی ازدواج کردم که از اول نامزدی اخلاق خوبی نداشت گاها دست بزن داشت ولی اکثرا لوازم میشکست وفحش واینا و من بخاطر اینکه تو خوانودم طلاق بد بود طلاق نگرفتم خیلی هم شدیدا به مادرش وابسته بود. بعد عروسی صاحب فرزند دختر شدیم که اخلاقای آقا خوب نشد بلکه بدترم شد. بعدها فهمیدم که سیگار میکشه شدید خیلی بلاها به سرم آورد. الان باز خشونت داره و من هبچ تمایل جنسی دیگه به این آقا ندارم. بعد توهین هایی مکرر به خانوادم وخیانتش، الان بچم ۵ سالش هست پیش بچه سیگار میکشه ملاحظه رفتار اینا نداره حتی گوشی اینا میشکنه از اول اینطوری بود. یدونه وسایل سالم تو خونه نیست کلا زره پرت کرده خراب کرده و من از ترس و اضطراب یه سالی میشه دستام میلرزه، توهین و فحش و کتک کاری میکنه پیش بچه الان خودم به کنار این لچه ام کارهای اون اقارو میکنه ناراحت میشم تحمل ندارم بریدم راهنمایی کنید ممنونم
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL