+1 امتیاز
سوال شده در مشاوره خانواده توسط (1.5k امتیاز)

مدت پنج سال است ازدواج کرده ام. ازدواج من یک ازدواج اجباری بود و تمایلی به همسرم نداشتم اما به اجبار و اصرار خانواده ازدواج را پذیرفتم. البته همسرم مرد خوبی است و رابطه خوبی با هم داشتیم. خانواده شوهرم هم با من رفتار خوبی داشتند. اما دو سال پیش به اصرار خودم برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی به منزل پدر شوهرم رفتیم و در طبقه پایین منزل آنها ساکن شدیم.

متاسفانه این کار من به ضرر خودم تمام شد و بعد از مدتی متوجه شدم پدر شوهرم نسبت به رفت و آمدهای من حساس شده و مرتب همسرم را تحریک می‌کرد که جلو رفت و آمد من را بگیرد. البته تا حدی خودم هم مقصر بودم چون دوستانی که داشتم خیلی افراد مناسبی نبودند بعضی هایشان مطلقه یا معتاد بودند و در ضمن خیلی وقت ها که شوهرم از منزل بیرون می رفت من هم از منزل خارج می‌شدم و شب کمی قبل از برگشتن شوهرم به خانه برمی‌گشتم. حتی گاهی اوقات پدرشوهرم در ساعات نامناسب من را در مکان های مشکوک بیرون از منزل میدید.

مثلاً یک بار به همسرم گفته بودم به منزل برادر من میروم و بعد پدر شوهرم من را با دوستانم در یک ساندویچ فروشی دید.

 خلاصه اتفاقاتی نظیر این بسیار پیش آمد و بعد کار به جایی رسید که مجبور شدم به مدت ۱۵ روز به منزل پدرم بروم و بعد با وساطت خانواده برگشتم. البته با همسرم شرط کردم که باید از منزل پدر شوهرم بلند شده و به جای دیگری نقل مکان کنیم. الان مدت ۶ ماه است که منزلی اجاره کرده و با پدر شوهر و مادرشوهر مهم قطع رابطه کردم.

اما رفتار شوهرم بسیار با من سرد و بد شده و مرتب می‌گوید باید مجدداً با خانواده اش رابطه داشته باشم ولی من مایل نیستم. البته در پایان بد نیست بگویم دلیل این رفتارهای من جلب توجه پدر شوهرم نسبت به خودم بود. زیرا من در خانواده ای بزرگ شده بودم که محبت و توجه زیادی نمی دیدم و وقتی وارد خانواده همسرم شدم گاهی اوقات از توجه و محبت بیش از حد پدر شوهر و مادر شوهرم نسبت به فرزندان خود حسادت می ورزید. خیلی دلم می خواست پدر شوهرم به من هم توجهی نشان دهد به همین دلیل با انجام این کارها می خواستم توجه او را به خودم جلب کنم اما متاسفانه اشتباه میکردم حالا بگویید چه کار باید انجام دهم؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (1.5k امتیاز)

جواب شما کاملا روشن و واضح است. باید به حرف شوهرتان گوش کنید و از پدر شوهرتان به خاطر رفتارهای نامناسب عذرخواهی کنید. شما راه درست را برای جلب توجه انتخاب نکردید. به جای این کار‌ها بهتر بود با ابراز علاقه و محبت و احترام نسبت به آنها رابطه تان را بهتر می کردید. باید به پدر شوهرتان حق دهید که نسبت به شما دلگیر و ناراحت شود زیرا رفتارهای شما اصلاً درست نبود.

حالا هم باید هرچه زودتر به خاطر حفظ زندگی و ازدواج، رابطه خود را با خانواده شوهر بهتر کنید و سعی کنید رفتارهای گذشته را دیگر انجام ندهید. همین رفتارها برای اقدام به طلاق و جدا شدن همسرتان از شما کافی بود ولی آنها به خاطر اینکه به شما علاقه دارند حاضر به این جدایی نشدند شما هم به پاس این محبت آنها، رفتارهای گذشته را کنار بگذارید و آشتی کنید .

به سامانه پرسش و پاسخ مشاوره باما خوش آمدید. شما در این بخش می توانید سوالات خود را در حوزه مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج ، مشاوره روانشناسی ، تربیت کودک و نوجوان با متخصصین روانشناسی در میان بگذارید.

60 سوال

37 پاسخ

1 امتیاز

28.3k کاربر

...